Přejít na obsah

Nefunkční regionální kanály ČT


Doporučené příspěvky

Řekl bych, že norma stále stejná (DVB-T). System TV : DVBT, Název sítě : Vodafone_DVBT. 

Ohledně kabelů a kvality signálu - u nás všechno v pořádku.

Už se v tom asi nepotřebuji dál pitvat. T2 tam v názvu doteď nebylo, odteď tam je. Asi mě taková změna zpočátku rozhodila. Kór když zůstaly ty volné pozice, byť byly vlastně skryté. Složitě se mi to vysvětluje. . To je asi tak všechno. VF zřejmě něco převzal a pustil do sítě jinak, než bylo doteď. Naše TV to z nějakého důvodu nedokázala zpracovat a uložit na původní pozice. O programy jsem nepřišel, jen to stálo nějaké zjišťování a přenastavení. Auto aktualizaci digitálních programů mám zapnutou od počátku. Navíc jsem odteď zapnul nějakou funkci "Náhrada kanálu. Automaticky sleduje změny parametrů signálu provedené vysílajícím".

ČT 1 JM HD u sebe ten přídomek nemá.

Díky všem

Upraveno uživatelem sodekcz
  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skutečně nechápu smysl toho, že se signál pro DVB-T primárně bere z DVB-T2 (a převádí tak v reálném čase z HEVC do MPEG-4, což je nejhorší možné řešení vůbec), když do DVB-C jde signál zjevně z optiky z ČT a není tedy problém ho překlopit i do kabelového DVB-T (ze satelitu signál pro DVB-C nejde, protože SAT má asi 5s zpoždění, což by se muselo projevit i u DVB-C, pokud by byl primár právě z DVB-S2).
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odesláno (upraveno)

Také tomu nerozumím, ovšem napadá mě Komu to vadí ?

Já osobně jsem velmi rád, že Vodafone zatím tuto službu poskytuje, jelikož mám v domácnosti jeden starší televizor, který díky tomuto mohu nadále provozovat bez STB.
Jediná nevýhoda současné metody získávání signálu která mne napadá je možná horší kvalita obrazu.

Toto ale podle mě nepředstavuje problém. Kdo chce obraz se špičkovou kvalitou, nechť si naladí/zaplatí DVB-C.
Stejně kanály ČT jsou v DVB-C nekódované, a Prima+Nova jsou SD v DVBT i T2 tak i tak.

Upraveno uživatelem Daviddvbc
  • Basic 250 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal CH7465VF, 1x CAM
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Adolf.Shitler napsal:

Skutečně nechápu smysl toho, že se signál pro DVB-T primárně bere z DVB-T2 (a převádí tak v reálném čase z HEVC do MPEG-4, což je nejhorší možné řešení vůbec), když do DVB-C jde signál zjevně z optiky z ČT a není tedy problém ho překlopit i do kabelového DVB-T (ze satelitu signál pro DVB-C nejde, protože SAT má asi 5s zpoždění, což by se muselo projevit i u DVB-C, pokud by byl primár právě z DVB-S2).

Myslím že stále platí to co tady psal technik už před čtyřmi lety:

jednoduše pro to, že stream pro satelitní (i DVBC) distribuci má 38 Mbps a v DVBT může být max 31.5 Mbps.

Takže jsme se rozhodli využít jako zdroj signálu pro DVBT pozemní distribuci DVBT2 a transcodovat je do formátu mpeg4 /AVC.

Po ukončení oficiální distribuce SD verzí programů ČT, budou HD programy downscalovány do SD kvality pro následné použití v mpeg2

https://www.techforum.cz/topic/35716-snížení-kvality-dvb-t-multiplexu-498-mhz-čt2-čt-sport/?do=findComment&comment=155595

 

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...