Jump to content

All Activity

This stream auto-updates

 1. Yesterday
 2. Nejede 🙂 Když to jde, tak ani, ale nejede v celé šíři konstantně na QAM 4096.
 3. Na 4096QAM přece jede download už standardně. Takže jde o posun up.
 4. Zvládne, když tam bude jen jeden modem, v síti nebude DVB-C, pásmo se posune na 1812MHz, nebude se nikde po cestě vyskytovat žádné rušení a vše pojede v QAM 4096 bez ztráty/opravy packetů. Takže mám na jednom optickém uzlu 10x službu 1000/100 a mám tu kapacitu vyčerpanou.
 5. To byla reakce na to, že je potřeba optika na slušný upload. Není. Kdyby Vodafone chtěl, i stávající DOCSIS 3.1 zvládne zázraky 🙂
 6. Na koaxu lze na některých lokalitách i 1 Gbps/100 Mbps, například na mé části Prahy. Nebo minimálně na naší ulici či v mém vchodě. Viz měření speedtest
 7. @pmalecekNemám sice Vodafone Station, ale Compal CH7465VF, LAN rozsah mám 192.168.2.0 a na 192.168.100.1 se normálně dostanu. Neblokuje to spíš ten router? Např. na mém Turris Omnia se dá zapnout BCP 38 (Network Ingress Filtering) a ten by možná mohl způsobovat problémy:
 8. DOCSIS 3.1, z roku 2013, zvládne i 10Gbps down / 1Gbps up: https://en.wikipedia.org/wiki/DOCSIS Proč má Vodafone 1Gbps / 60Mbps není důvod ne/optiky, ale zbytku prvků sítě.
 9. Ještě nedávno většina ISP na GPONu měla upload na polovině. Zlepšilo se to na začátku tohoto roku kdy největší ISP jako Tmobile nebo PODA nabízí 1:1. Poda sice nabízí i připojení 2000/2000 Mbps. Ale tam moc nechápu jak může uploadu 2 Gbps dosáhnout, když ta jejich klientská jednotka má maximum 1.5 Gbps a gigabitové porty. U downloadu nabízí na každém portu max 1 Gigabit, takže je možné připojit dvě zařízení a každé bude mít gigabit, nelze mít 2 giga na jednom portu. Co se týče upstream kanálů u Vodafone, tak těch mi modem hlásí 6.
 10. Skvělá zkušenost. Chválím aktuální nastavení služeb v podpisu včetně aktuálního speedtestu. Kde kdo by se od tebe mohl učit.
 11. Jen malé info k tématu, mám zúčtovací období k 16. v měsíci. Na fakturě jsem měl informaci o převodu komplet na vodafone tv. Následoval telefonát na infolinku, poté následný kontakt operátorky z jednoho specifického oddělení. 😀 Výsledkem byl převod jak televize, tak internetu na nové tarify, tedy vodafone tv+ a premium internet. Celkové navýšení +/- 120 Kč. Což vzhledem k okolnostem nemám problém akceptovat. @Martin - Vodafone @Veronika - Vodafone Prosím o předání na správná místa. Chtěl bych velice poděkovat paní (slečně) Martině Tru...., která se mnou dne 17.7.2024 ve 14:16 převod řešila . Už dlouho jsem nezažil tak profesionální a lidský přístup, radost komunikovat. Mockrát děkuji
 12. na čistě optickym připojení neni důvod takhle nesmyslně osekávat upload, taky proto to snad nikdo nedělá 🤔 problém je jenom u rychlosti 2/1 Gb/s, kde to je kvůli části sítě omezený na polovinu, protože někde je ještě starej gpon (aspoň teda v případě cetinu)
 13. Když je správně nastavenej routing, tak se tam musí dát dostat, funguje mi to všude.
 14. Jestli je tam nějaká blokace netuším (spíš by být neměla). V každém případě mám adresování 10.0.X.0/24.
 15. @tomustak 1000/500Mbps bude pravděpodobně nabízet pouze optika a tam člověk očekává i lepší odezvu (člověk znalý). Zatím si se 60Mbps uploadem tak nějak vystačím, běžný uživatel asi úplně v pohodě.
 16. Měl jsem černý Compal a zvládal 500/50 úplně v pohodě.
 17. možná to tu uz zaznělo, ale zvládá bílý Compal CH7465 v pohodě 500Mbps? někde bylo psáno, že to je maximum, co zvládne, tak si rikam, jestli to nebude třeba nestabilní apod. (soucasných 150 mi na něm jede OK)
 18. Už mi také přišlo Info ve vyúčtování co se týče převedení 🙂👍
 19. @JokkiPěkné ráno, ano, je možné, že to má souvislost, abychom to ale mohli řešit, potřebujeme konkrétní příklady, proto budeme rádi, když nám zavoláte na 800770077 a vyberete volbu pro technické potíže nebo napíšete přes odkaz výše. Díky.
 20. Je to způsobeno novou verzí přehrávače. Vyřadilo mi to stejným způsobem 2 notebooky, které jsem používal primárně na sledování TV v prohlížeči a je úplně jedno, že ostatní filmové/seriálové platformy jdou naprosto v pořádku. Takže za novou verzi dávám také palec dolů. Notebooky jsou sice kancelářské základní, ale certifikaci mají i na 4K, odzkoušenou bez problémů...
 21. Last week
 22. To bych úplně neřekl, když budete mít na výběr ze dvou poskytovatelů, kde jeden bude nabízet 1000/500 a druhý 1000/100 Mb tak kterého si vyberete ? Ano hraji tam roli ještě další parametry nabízené služby, ale kdo tomu nerozumí, tak šáhne po té rychlejší a nebo naopak kdo tomu rozumí a má pro něj vyšší upload smysl, tak půjde taky do rychlejší varianty.
 23. Tak nějak. Většinu lidí zajímá hlavně download. Dokonce jsem nedávno viděl příspěvek, kde si nějaký zákazník stěžoval, že proč zvyšují upload, který prý nikoho nezajímá. Že místo toho měli zvednout download.
 24. Tohle už je nové logo, to začalo nasazovat až někdy okolo roku 2001, ale i tak je to pěkně staré. Pak byly ještě GO shopy. Ty ale brzo skončily.
 25. Eurotel žije. Aneb kolika rekonstrukcí ta prodejna prošla a přesto má původní nápis kolik desítek let starý... Foceno včera na Národní v Praze
 26. Co je myšleno “rozsah té statické veřejné IP adresy, jestli není blokována na modemu”? Normálně se ze své vnitřní sítě na 192.168.100.1 dostanu, dokonce to na síti pro hosty blokuju.
 27. A k tomu ještě platba i za příchozí hovory. Ale na slovensku okolo roku 2000 měl Eurotel u předplacenek taky platbu za přijaté hovory, ale opačně, že když někdo volal vám, tak vám to přičítalo kredit. (Operátor i tak vydělával na propojovacích poplatcích). Ale zase se tam muselo platit za funkční CLIP. Eurotel má tedy s nesmyslnýma příplatkama už letité zkušenosti. 😄
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...