Jump to content

Ivo2003

User
 • Posts

  70
 • Joined

 • Last visited

Vodafone services

 • Vodafone fixed internet
  Kabel 300 Mb/s
 • Vodafone mobile internet
  -
 • Vodafone television
  Komfort
 • Vodafone devices
  Vodafone Box, Compal, UPC telefon
 • Place of subscription of Vodafone services
  Opava
 • Speedtest

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Ivo2003's Achievements

Level 6

Level 6 (6/14)

 • Dedicated
 • One Year In
 • Reacting Well
 • Collaborator
 • One Month Later

Recent Badges

0

Reputation

 1. Mě Vodafone mění IP adresu i každý týden, a to ani nevím o tom, že bych v tom týdnu restartoval modem.
 2. Wifi ax ještě dlouho nebude standard, dnes je pro většinu běžných uživatelů standard ještě 802.11N a že je i něco lepšího ani třeba neví. Ideální je tedy modem s tím nejzákladnějším vybavením navíc, tj wifi ac, pro běžného uživatele to je více než dostatečné a náročnější uživatel si tam stejně připojí za to své zařízení. A výhodu že modem má v sobě wifi uživatel pozná, když mu nečekaně odejde jeho router, tak nouzově využije to co je v modemu.
 3. K té délce trase Opava Praha bych měl otázku - logicky tedy bude asi lepší měřit rychlost na serveru v Praze, než třeba na serveru v Rožnově, i když je geograficky blíže, tak stejně by to šlo přes tu Prahu.... Proč tedy speed testy nabízí servery někde na maloměstě?
 4. Pronájem je lepší, v případě problémů se reklamuje nefunkční služba a jestli je chyba v modemu nebo na síti už klienta nezajímá. S vlastním modemem se isp může vymlouvat že za to může klientův modem atd. S modemem v pronájmu lze snadno navýšit rychlost, např pro gigabit nemusíte kupovat nový modem za x tisíc, jen změníte pronájem atd. Nejlepší je typ připojení kde není žádný modem nutný a isp dovede domů rovnou ethernet
 5. Dobrý den, Je v pořádku ping na seznam.cz v rozmezí 19 - 24 ms? A i ping na ostatní služby mi přijde cca o 15ms více, než jak jsem byl zvyklý u předchozího připojení. U předcházejícího připojení jsem měl ping seznamu 8-9 ms stabilně. Hodnota u exUPC se mi zdá moc, nebo je to u DOCSIS standardem? Někdy se mi zdá, že i ping modemu trvá i několik ms. Připojeno samozřejmě kabelem.
 6. Jak souvisí datum a čas v aplikaci s oprávněním pro Polohu? 🥺
 7. Píšete, že jste na kanále sám, je nutné abyste byl sám na všech kanálech, kam vaše síť zasahuje. Při šířce pásma 40 MHz pokud jste na kanále 3, tak by měly být volné všechny kanály od 1 do 7, protože tam všude ta síť zasahuje, to předpokládám víte, ale píšu jen pro jistotu, protože hodně lidí to neví.
 8. Zrušit dvbc by bylo neskutečné plýtvání. Každý večer si milion lidí zapne lineární vysílání a to by udělalo takový datový tok, že by pravděpodobně síť neměla šanci. Jedině že by to měli uděláno tak, jak to někteří isp s iptv mají, že se lineární vysílání posílá jako multicast a na jednotlivé streamy divákům se to rozdělí až u poslední míle.
 9. Po zkušenostech, kdy notebook návštěvy se začal po připojení k domácí síti chovat zcela nestandardně a začaly proudit data oběma směry už bych návštěvě nedovolil ani připojení mobilu k mé síti. 😃 Nepotřebuji aby z mé sítě šel nekontrolovatelný provoz 😃
 10. Ujednání o pokutě kdysi měla většina isp. Nyni už ne. Otázka je, jestli by to vůbec bylo právně vymahatelné, což by asi nebylo. Pokutu může uložit jen státní orgán v přestupkovém řízení, rozhodně ne soukromá firma.
 11. To je spíše obecná otázka, jaké množství dat je pro Vodafone ještě akceptovatelné. Slyšel jsem o případu kdy uživatel natahal každý měsíc 3 TB a už to ISP řešil. U mě jsou datové toky asi taky nadprůměrné, ale je to zlomek hodnoty 3 TB, tak jsem si říkal, kolik tak ještě Vodafone snese. Dnes není úplně problém u větší domácnosti třeba ty 3 TB udělat, stačí aby dva lidi 4 hodiny denně měli zapnut netflix a další dva měli 4 hodiny denně zapnut Geforce Now, který za hodinu natahá 10GB a hranice 3 TB se překročí s jistotou.
 12. Díky za přínosný komentář, také si myslím že daný uzel může větší přenos dat zatížit tak, že poskytovatel už to bude řešit, proto jsem se ptal, jestli třeba 3 TB už je problém a nebo ještě ne. 😃 Ani u optiky GPON ta kapacita není kdovíjaká, na 2.5G vlákno je napojeno 64 nebo 128 lidí, takže v přepočtu je to třeba jen 20 Mbps na uživatele, jak je to u docsis netuším, ale pochybuji že by to bylo lepší. 😃
 13. Zkušenosti s jinými ISP, kdy pokud někdo měl třeba 100 GB za den a stáhnul tedy 30* více než průměrný klient, tak už na to chtěli aplikovat podobné ustanovení ve smlouvě.... Protože podle poskytovatele to nebylo standardní využívání. Aneb otevřel si hospodu, ale chodili mu tam lidi.... Vodafone by měl v podmínkách přesně uvést co znamená to použití. které podle něj není standardní a nebo ať tento odstavec neuvádí vůbec.
 14. Pořád dávají telefon do pronájmu nebo už si musíte koupit svůj? Případně jaký nyní dávají?
 15. Vodafone má v podmínkách pevného internetu odstavec, že pokud bude uživatel užívat připojení nestandardním způsobem, můžou mu být omezené služby. Tím je myšleno asi množství přenesených dat. Mnoho malých ISP nadává, když klient přenáší třeba 30 násobek toho, co průměrný uživatel. Jak je na tom Vodafone? Je třeba u připojení 300 Mbps na exUPC problém mít pravidelně traffic 3000 GB měsíčně? Dnes v době Netflixu a kdy jedna videohra má i 130GB to není u 4 členné rodiny nereálné. Kdysi upc uváděl průměr 80 GB na domácnost za měsíc, dnes to může být odhadem 200GB nebo více, je tedy 3 TB už množství co bude Vodafone vadit? Vím, že malým poskytovatelům co nemají moc rezervu to vadí celkem dost 😃 Děkuju
×
×
 • Create New...