Jump to content

Ivo2003

User
 • Posts

  216
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Ivo2003 last won the day on December 27 2022

Ivo2003 had the most liked content!

Vodafone services

 • Vodafone fixed internet
  Kabel 300 Mb/s
 • Vodafone mobile internet
  -
 • Vodafone television
  Komfort
 • Vodafone devices
  Vodafone Box, Compal, UPC telefon
 • Place of subscription of Vodafone services
  Opava
 • Speedtest

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Ivo2003's Achievements

Level 8

Level 8 (8/14)

 • Very Popular Rare
 • Dedicated
 • One Year In
 • Reacting Well
 • Collaborator

Recent Badges

25

Reputation

 1. Aha, nejspíše asi optika od cetinu, když do paneláku na sídlišti vede optika Cetinu, tak ji využijí i pro připojení bts, ale to by nejspíš mohlo platit jen pro O2 a TMO kteří spolu spolupracují. A nebo když tam Vodafone vede vlákna do těch NODů, tak mají tam vlákno navíc pro bts. A nebo snad i pro bts na okraji města se vede extra optika pro bts?
 2. Snad u každé bts jde vidět nějaké rádiové pojítko. Kdyby měl jít ke každé bts optický kabel, tak bylo velmi neekonomické. Optikou jsou připojeny snad až BSC
 3. Kapacita sítí je určitě o mnoho vyšší, i když takové 2g gsm tam moc posun nebyl, kanálů je pořád stejně a timeslotů taky, však také edge dnes jede mnohem pomaleji než před 15 lety, kdy průměrně jelo okolo 190 Kbps a dnes na místě kde není lte jede sotva 40 - to je ale logické - mnohem vyšší vytížení. S tou poznámkou před 20 lety to bylo myšleno tak, že kdysi si operátoři troufli dát neomezené data bez fup za 800 Kč, ale zjistili že hodně lidí to používalo nadměrně a omezit je bylo skoro nutnost. Dnes kdyby dali neomezené dostupné pro každého, tak by to byl krok o 20 let zpět, protože brzo by přišli na to, že to bez fupu taky moc nejde. I když je kapacita lte mnohonásobně vyšší, tak jsou i mnohem vyšší přenosy dat. Která země dává neomezené data dostupné každému? I v cizině vidím za nízkou crnut max desítky GB dat ale neomezené ne. Určitě by ale operátoři mohli fup zvednout, dát místo 4 GB třeba 50 to by jim asi nijak neublížilo. Dnes když na předplacené kartě lze mít 10 GB za stovku když dobijete ve správný čas, tak vývoj k tomu směřuje.
 4. Co se týče volání, tak ne každý má volte telefon a ve 2g síti zatěžuje hovor celkem dost, když jeden hovorový kanál je rozdělen tuším na 32 timeslotů, tak na jedné bts může telefonovat současně třeba jen desítky uživatelů. U mobilních dat pokud by každý tahal třeba 200 GB měsíčně to si taky nejsem jistý v jakém stavu by pak ta síť byla a jaké by byly rychlosti. S pevným připojením gigabit to snad nelze srovnávat, to má úplně jinou kapacitu než bezdrátová síť, ta je na velké přenosy stavěná. A vždy se u neomezených dat najde dobrodruh co se v diskuzi chlubí jak přenesl třeba 900 GB jen tak, z legrace. ( využít takové množství dat na mobilu snad ani smysluplně nejde) Kdysi byly mobilní data neomezená - někdy od roku 2003 a žádný fup tam nebyl a právě díky lidem co byli schopni linku plně vyžitít i na několik dní v kuse byl FUP zaveden. Jaká je dnes kapacita LTE bts a kolik je k ní připojeno lidí? Kdyby si jen čtvrtina z nich večer zapla IPTV, tak nejspíše by už byla plně vytížená. Když bylo MS v hokeji tak port od Vodafone v NIXu narážel dle grafů na limity, a to máme drahé data a lidi s nimi šetří.....
 5. Za 400 Kč se dá běžně pořídit 16 GB dat a poté neomezeně rychlostí 2Mb/s a k tomu 100 sms a 100 minut. To není zas tak špatná nabídka. A často jsou akce 10 GB balíček za 200 Kč, s bonusem jen za stovku... Lidi by chtěli neomezené data pro každého, ale to nejde. Není to technicky možné - operátor nemůže rozdávat neomezeně něčeho čeho nemá neomezené množství. Kolik lidí by zrušilo domácí net kdyby v mobilu měli neomezené LTE za 300 Kč? Možná celkem dost.
 6. A taky jsou země kde data a tarify vychází mnohem dráže, třeba USA. Neříkám že Česko je levné, ale zase taková kalamita jak se někdy v diskuzích zdá to taky není. Navíc skoro vždy jde vyjednat lepší cena.
 7. Ten výrok té paní určitou logiku může mít, operátoři mají celkem fixní náklady na výstavbu a provoz sítí - ta bts stojí stejně ať se používá a nebo ne, nájem taky musí platit stejný bez ohledu na využití, takže pokud by to používalo málo lidí, tak se všechny náklady rozpočítají mezi méně lidí. Srovnání s rohlíky atd je úplně mimo. Je pravda, že v zahraničí mají třeba více dat za méně Kč, my tu ale máme neomezené data za trochu vyšší peníze, takže nabídky nejsou srovnatelné. Uživatelé by chtěli ideálně 500 GB dat za 99 Kč a ještě by i tak prskali, že lepší by bylo 250GB za 49 Kč....
 8. Hodně velká část stížnosti na kvalitu internetu má příčinu v domácí síti. To je pak asi to samé jako volat do Vodáren a kanalizací, že vám pračka napouští málo vody. Powerline u tv může fungovat skvěle, to není náročné na rychlost a spolehlivost a i pár sekund výpadku nejde při zpětném shlédnutí poznat. Když restartuji modem, tak mi stb se zpětným shlédnutím hraje ještě skoro minutu.
 9. Za poslední roky mobilní služby spíše výrazně zlevnily, takže drobné zdražení není zase taková hrůza. Před deseti lety tarif s neomezeným voláním stál okolo 2000 Kč, neomezené data stály 1000 Kč, dnes máte oboje dohromady za necelých 800 Kč
 10. Power line je jen nouzové řešení a nikdy nenahradí kabel. Ve výsledku jen uživatel ztratí peníze a čas a možná i nervy než přijde k závěru, že stejně ten kabel bude muset natáhnout.
 11. Z jednoho kusu nelze nic soudit. Jedině kdybyste měl 200 modemů a 100 z nich vypínal a 100 ne, potom by to mělo nějakou vypovídací hodnotu.
 12. Ideální bude použit nějaký anténní rozbočovač, který zapojíte před set top box - tedy ideálně rovnou do zásuvky a anténním kabelem připojíte druhou tv, na ni budete mít základní nabídku v dvbc a v dvbt, pro plnou nabídku potřebujete druhý set top box a nebo CA modul. Bez STB nebude samozřejmě fungovat zpětné shlédnutí a nahrávky. To vše platí pokud máte Vodafone tv přes CATV, pokud jej přijímaté přes internet, tak nelze, jedině snad použít hdmi rozbočovač, ale to by bylo nespolehlivé a polofunkční řešení. Další možnost pokud je tv chytrá, tak použít aplikaci Vodafone TV a sledovat přes internet.
 13. Vsak to napsal dobře, na výstupu powerline bude pokračovat síť vytvořená modemem. Nepíše tam o tom, že přívod modemu bude zapojen přes powerline
 14. Režim modemu s tím nesouvisí. Powerline jen přenese ethernet přes elektrickou síť a nijak nezasahuje do přenášených datagramů a zdroj ani cíl paketů se o tom ani nedozví - kromě větší chybovosti přenášených dat.
 15. A jak už bylo zmíněno výše, kdo chce okamžitou notifikaci, ať si zprávy přeposílá do Gmailu nebo Seznamu, jejich aplikace oznamují nový email ihned.
×
×
 • Create New...