Jump to content

Ivo2003

User
 • Posts

  444
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

Everything posted by Ivo2003

 1. Tuhle funkci neznám, ale nemůže to být tim, že na sim kartě není uloženo vlastní telefonní číslo, zatímco u sim konkurence uložené je? Běžně se vlastní číslo na sim neukládá a zůstává prázdné, ale někde v menu je možnost si vlastní číslo zadat.
 2. Nebo si dávat takové hesla, které se nezapomínají, třeba dny narození dětí A nebo takové hesla které jde snadno zrekonstruovat a zjistit - třeba číslo popisné bývalého zaměstnavatele, datum narození neoblíbeného herce atd
 3. To by mě taky zajímalo a rozhodně bych nic nesděloval, zvlášť když v sms je upozornění nikomu nesdělovat. Není přece normální aby operátor odeslal informaci, kterou chce záhy odeslat zpět pomocí stejného kanálu (telefonu), to by mělo smysl např jen při ověřování v internetové samoobsluze a podobně. Takže jestli to nebyl podvodník, tak v systémech Vodafone je něco hodně špatně.
 4. Já nemám žádný důvod chválit Vodafone a diskreditovat ostatní operátory, nemám s Vodafone nic společného kromě TV. Naopak na Vodafone TV na webu mám takový názor, že raději používám sledováníTV které narozdíl od Vodafone funguje perfektně, než na Androidu nebo Windows bojovat s Vodafone. Co se týče prodejen operátorů, tak to nejde srovnávat z dob Nokie 5110, situace je dnes mnohem horší u všech operátorů. Ještě v roce 2003 šlo v klidu si v prodejně operátora koupit předplacenou kartu aniž by vám vnucovali nebo nabízeli tarif. To dnes nejde snad u žádného operátora, všude vám budou nabízet tarif. O2 je v tomto nejvíce agresivní a vnucují vše hlava nehlava úplně všem. A nejen na prodejně... Před 2 lety probíhala kauza, že stačilo navštívit z mobilu nebo pc spřátelený web a ihned to na mobilu účtovalo předplatné Premium SMS, co to bylo za operátora je snadné uhodnout...
 5. Aby router tiskárnu viděl, tak tiskárna musí být připojena k jeho wifi síti. Je tiskárna správně připojena do wifi sítě stejšnu? (předpokládám že to není LAN tiskárna) Jde vůbec tiskárna vidět v LAN siti? např analyzátor Wifiman na mobilu by v sekci LAN ji měl zobrazit, včetně její IP, pokud tam není, tak je na síti nějaký problém. Pokud tiskárna je v pořádku připojena do sítě a má nastaveno získávat IP z DHCP tak by ji měl modem normálně zobrazit. Pokud má tiskárna v konfiguraci nastavenou pevnou IP (to ale nepředpokládám vzhledem k dotazu) tak vidět být nemusí.
 6. U těch starých Oskar tarifů to tak bylo. A okolo roku 2010 u Vodafone byla infolinka za 30 Kč pro uživatele tarifů Po svém Oskar byl snad dokonce první co zavedl internetovou samoobsluhu pro nastavení služeb a to už v roce 2000, Paegas byl až těsně po něm se svou službou Click.
 7. Ani se nedivím že to změnili, však za dob UPC to lidi taky museli posílat a to dokonce placeně. Po změně UPC na Vodafone na prodejně měli mnohem více starostí a ještě se učit nabídku služeb nového produktu....
 8. Zkoušel jsi restartovat modem? Možná je jen nějaký zahlcený. Nejspíše to bude jen náhoda nebo jiná závada. BTW zjistil jsem že třeba v Kalifornii je u DOCSIS běžný limit 1250 GB za měsíc, poté se data účtují. To v Česku není. A to by tady lidi chtěli neomezené data i na Lte za pár korun, které má mnohem menší kapacitu.
 9. Kdysi se na internetu prodávaly i set top boxy handan, klidně i bez karty s logem UPC, i když je UPC snad nikdy neprodávalo, taky to bylo nepoužitelné, už i proto že karta byla pevně párovaná s boxem a ta chyběla, přesto lidi na Aukru kupovali 😀
 10. Při vypnutí notifikací chodí zprávy dále, jen se nijak neoznamují. Akorát se oznámí tak, že v přehledu konverzací jsou tučně zvýrazněné. Dokonce snad nejsou ani nahoře, takže nijak to neruší.
 11. Vypnout si notifikace pro daný kontakt v aplikaci Zprávy na mobilu.
 12. Od Vodafone máme jen TV včetně modemu a internet je k tomu zdarma 50/3 Mbps a funguje normálně nejen k TV. Ale nejspíše ne každý to takto při migraci dostal. V poslední době dokonce upload jede skoro 10 Mbps. Ondra nejspíše se vyjádřil špatně a měl na mysli set top box kde je Nagra, ten internet potřebuje. CA moduly musí samozřejmě fungovat i bez netu, protože net vůbec nepoužívají.
 13. Ethernet až do bytu byl u menších ISP celkem standard někdy od roku 2002 až do tak 2015 kdy začali nahrazovat "optiku do sklepa" "optikou až domů", ne vždy ta síť byla připojena optikou, často byla připojena mikrovlnou (tehdejší slang pro wifi). Někteří ISP umožnili i viditelnost počítačů v síti, sousedé mohli mezi sebou sdílet soubory. Ale i poda doposud má hodně přípojek fttb kdy domu vede jen ethernet, na tom nic špatného. Uživatel nepotřebuje ani žádný modem, router nebo switch. Co máte s těmi restarty? Router tplink mi jede bez restartu i rok a půl a nijak si nestěžuje.
 14. Kupovat vlastní modem co se stane ekonomicky rentabilním až po 5 letech je nesmysl. To pak bude připomínat situaci u konkurence co dává modemy na 5 let splátky. Životnost takového zařízení je sotva 5 let a nikdo neví co do těch 5 let bude - možná operátor nasadí jinou technologii, nebo uživatel přejde ke konkurenci na gpon a co potom s docsis modemem. Uživatele zajímá ethernet nebo wifi. DOCSIS síť je proprietární věc, kterou uživatel bez dalšího "převodníku" nemá jak užívat. Takže převod docsis/ethernet o to ať se plně postará poskytovatel. Podobně jako ČEZ má na okraji zástavby trafostanici 22kV/400kV která konvertuje elektřinu pro použití koncovými zákazníky, tak Vodafone konvertuje docsis na ethernet. Oboje tedy plně v režii dodavatele.
 15. Nevím jak u Technikuse, ale u mě se modem celý restartoval, soudím podle toho, ze na chvíli vypadla i wifi.
 16. Tak to potom změnili. Bylo to v době kdy ještě nebyl možný ani vlastní ONT.
 17. Heslo od modemu může vyřešit i infolinka na dálku ne? Před 2 lety jsem řešil nějaký problém s Vodafone TV a technik na lince si modem na dálku dokázal obnovit do továrního nastavení. Změnilo se jak heslo pro administraci, tak nastavení wifi atd.
 18. Poda má taktéž uvedeno v podmínkách, že předávací rozhraní je ethernet a GPON ONT je doma. A nemělo to tak dříve uvedeno i UPC?
 19. Ivo2003

  Wifi 6

  Když nabízí dva modemy, tak ten horší nemůžou nazvat premium, proto je v česku station Premium a v Německu ne.
 20. Homologace byla ještě i za dob o2. Mělo to zajišťovat, že to má parametry kompatibilní s českými ústřednami. Nějaké chyby funkčnosti by ale hrozily spíše jen u starých analogových ústředen s prvním skupinářem... A cosi bylo i u mobilů, někdy do 2005 byla vždy na krabici mobilu samolepka, že přístroj je možno provozovat na základě generální licence bla bla
 21. Ivo2003

  Wifi 6

  "Přídavné jméno standardní použijeme, pokud je něco obvyklé, běžné." V DE běžně dávají stejšna, proto je tam vedený jako standardní.
 22. Aha, tak to už bych tam volal
 23. Já bych to zatím sledoval a pokud se restarty budou dít nadále, tak tam zavolat. Ze dvou restartů bych ještě nedělal haló.
 24. Nevím co se děje, ale taky se mi sám restartoval Compal před 14 dny odpoledne.
 25. Smart box má spoustu dalších nevýhod jako třeba nastavování jen přes aplikaci a ještě snad s nutností jednorázového hesla. Kdo má vdsl bonding tak má Terminátora a to je ideální modem, za něj si každý dá co chce. Je nesmysl za něj dávat předraženou meteostanici. Když jsme u toho o2, tak to má celkem svérázné postoje. Když si na sociální síti někdo stěžuje na špatný stav infrastruktury, že slibovali optiku a pořád není, tak se vymlouvají, že to má na starosti Cetin. A Cetin zase řekne, že oni to od o2 převzali až v roce 2015 a tak za špatný stav infrastruktury z minulých dob nemohou. Pokud má někdo internet od o2 a platí za připojení firmě o2, tak je logické že nedostatky a další věci reklamuje u ní. Takže odkazování na Cetin není na místě. Když si koupíte vadnou TV, tak ji taky reklamujete v elektru a ne v textilní galanterii o dvě ulice dál.
×
×
 • Create New...