Jump to content

Ivo2003

User
 • Posts

  153
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Everything posted by Ivo2003

 1. Jednu dobu měl sms bránu v emailu atlas, jestli ještě má nevím. Zdarma nebyla, ale stačilo aby adresát odpověděl a dobilo to kredit na 3 sms, odpovědní sms byly na číslo 9xx a odpověď přišla rovnou zas do mailu
 2. Zrušením této služby se sice ozve pár nespokojených lidí, za pár měsíců už si na to ale nejspíše nikdo nevzpomene a nikomu ta služba chybět nebude. Stejně jako když v roce 2003 tmobile rušil veřejnou sms bránu, to byly velmi živé diskuze na netu o tom, chystali bojkot atd, bojkot snad ani neproběhl a za pár týdnů už o absenci sms brány v diskuzích ani zmínka. Co se týče českých operátorů tak Vodafone v minulosti a též i Oskar měl vždy nejméně doplňkových služeb, však i ten sms mail zavedl až dlouho po spuštění jejich sítě. Gsm banking taktéž. A služby jako sms locator atd o tom si lidé v jiné sítí než TMO mohli jen nechat zdát.
 3. Tarif můžete zrušit telefonicky na *77, na prodejně nebo písemně
 4. Na webu vodafone není nutno vyplňovat číslo, bere to i bez čísla, naopak u o2 to bez čísla nejde, tak tam píšu 720720720 což je infolinka o2.
 5. Tohle mi udělalo i u gmail a u jiného isp, v jiné diskuzi taky někdo měl zase úplně jiného isp, spíše to vypadá na chybu reklamního serveru, nebylo by to poprvé, viz třeba Gemius jak kdysi blbnul...
 6. Na jiném diskuzním v fóru včera několik lidí hlásilo stejný problém.
 7. Platíte poplatek za vlastnictví TV přijímače a je jedno jestli tv máte v obýváku a denně zapnutou, nebo máte ve sklepě 20 let starou tv která posledních 10 let nebyla zapnuta. Jak je to ale s Vodafone tv přes IP protokol pokud ji bude někdo sledovat na pc a nebo s pomocí set top boxu na projektoru? Nebo případně na tabletu. Ani v jednom z těchto případů to není TV přijímač schopný přijímat terestrické nebo satelitní vysílání a tak by se platit nemělo?
 8. Přesně tak, bylo třeba si pustit pořad znova pár minut od místa kde se to předtím ukončilo. Nejspíše jim část záznamu na serveru chyběla a bylo nutno tuto část manuálně překlenout. Btw proč aplikace Vodafone TV vyžaduje přístup k poloze? Žádná jiná app pro tv toto snad nevyžaduje.
 9. To možná závisí i na způsobu používání, pokud se sleduje jen živé vysílání z dvbc tak tam asi není co zkazit, tak jako u zpětného shlédnutí nebo nahrávek. U nahrávek je hláška není připojení k internetu velmi častá.
 10. Poslední týden rychlost web rozhraní modemu mi připadá v pořádku.
 11. Volání ve vlastní sítí okolo 5 Kč za minutu, cizí sítě 8 Kč a Eurotel nasadil cenu volání do Oskara na 15.50 Kč za minutu. Sms za 3.30 Kč a student na brigádě si vydělal sotva 30 Kč za hodinu. Ale zase na Slovensku měli v tu dobu u Eurotelu unikátní akci, u předplacené služby dostávali kredit za příchozí hovory, když vám někdo volal z cizí sítě, dostávali jste 1 korunu slovenskou za každou minutu hovoru.
 12. Ale tohle není ukončení placené služby, tato služba nebyla uvedena v ceníku ani za 0 Kč, takže to je doplňková služba zdarma, kterou operátor nijak negarantuje. Je spousta služeb co byla pro zastaralost nebo nevyužívanost ukončena. Třeba placení nápojů v automatu mobilem (spuštěno v roce 2000) , sim toolkit služby jako Paegas info a nebo gsm banking atd. Seznam by určitě měl možnost si u operátora vyjednat sms bránu a pak by mohly chodit sms notifikace i nadále, podobně jako zasílá sms například Alza, takže obrátit se na seznam je legitimní požadavek. Pokud to o2 stále podporuje, tak řešení pro vás může být zakoupit si předplacenou kartu o2 a využívat to na ní, dnes je velká část telefonů dual sim, tak by to neměl být problém.
 13. Nejspíše to bylo myšleno tak, že pokud nějaké datové centrum využívá pro notifikace svého stavu email to sms, tak si může jako business klient operátora zřídit vlastní sms bránu a stavové informace posílat rovnou ve formě sms. Zadarmo to ale nebude. Jinak email to sms u tmobile nikdy nebyla zrovna spolehlivá služba, 90% emailů přišlo včas, zbytek pozdě nebo vůbec, využívat to pro notifikace stavu serverů tedy nebylo moc vhodné, snadno se mohlo stát, že notifikace nepřišla. U Vodafone nepředpokládám že to bylo spolehlivější.
 14. To teda koukám, že u o2 pořád fungují adresy v číselném tvaru, tohle tmobile z důvodu spamů zrušil před asi dvaceti lety. A sms.paegas.cz bylo aktivní jen pro sim aktivované do začátku roku 2001, novější si museli aktivovat @click
 15. O2 už to snad ani taky nepodporuje. Data jsou dnes součástí snad všech tarifů, a pokud chcete data spořit, tak si můžete povolit komunikaci jen pro mailového klienta a za měsíc stáhnete pár MB
 16. Žádný běžně dostupný domácí router toto neumožňuje, jedině kdybyste měla například MikroTik, tam by takové logy byly možné.
 17. Tak CA modul je snad jen jednosměrná komunikace, Vodafone ví houby jestli je zapnut nebo ne.
 18. Maximálně 4 zařízení současně, ale u dvbc to snad neplatí. A když si zapne na 4 mobilech app, tak přece si může pustit i 4 dvbc tv ne? U dvbc tv s ca modulem to vodafone nijak nezjistí co je zapnuto a co ne
 19. Když se v Androidu vypnou různé šmírovací nesmysly od Goglu jako třeba historie a využití polohy nastaví se synchronizace fotek atd jen na wifi , tak spotřeba dat na pozadí je minimální, v řádu jednotek MB za den. Různé Facebook messengery můžou vzít o hodně více, ale stejně když vypne data, tak sice spotřeba klesne, ale po zapnutí si to ten messenger stáhne vše najednou, takže moc neušetří
 20. Tak třeba v paneláku je technologie umístěna občas i za několika zamknutými dveřmi. Dá se pochopit že nemají od všeho klíče, to by se ani SVJ nelíbilo, kdyby museli klíče od různých nebytových prostorů dávat Vodafonu jen proto že tam je rozvodná skříňka.
 21. Možná ve Finsku nemají tolik dobrodruhů co zkouší co síť unese 😀 Kdyby tam vice lidí užívalo síť nadměrně, tak by asi limity zavedli. Ale jinak skoro všude je nějaký limit u levných tarifů. Neomezené data za 300 Kč to je utopie, za tolik peněz se to sotva vyplatí firmám nabízet pevný internet.
 22. Když je sezónně nějaká akce na neomezené data vždy se v diskuzích někteří lidi předhánějí kolik stovek GB za měsíc přenesli. Někteří snad i nechávají přes noc zbytečně zapnuté youtube. Takže kdyby někdy levně nabízeli neomezené data, tak snad jedině jen po nějakém psychologickém vyšetření zájemce 😀
 23. Kde mají neomezené data levně? I v levné cizině to je vždy s fupem, třeba 20 nebo 40 gb, že by někde dávali za pár korun neomezené data, to nevím. Vodafone teď má neomezené za cca 700 Kč, to není špatná nabídka a 10 Mbps na mobil tak nějak stačí, 1080p60 video na youtube to zvládne s rezervou a i na vše ostatní je to normálně použitelné.
 24. Na mobilu u wapu tak samo, stačilo si načíst více stránek a hned odpojit, šlo tak ráno přečíst pár nových článků za 1.40 Kč, sazba za 30 sekund spojení, bylo to v době před gprs pro předplacené karty, takže 2001. Jak přišlo gprs, tak internet byl za 7 haléřů za kB a wap za 70 hal. , jenom o2 se stýskalo po účtování za čas jako u dialupu a tak měli i 10 haléřů za každých 10 minut spojení k tomu navíc. 7 haléřů za kB se může zdát hodně, ale šlo odeslat sms nebo mail za cca 42 haléřů, nebo zjistit spojení mhd na idos za stejnou cenu, na rok 2002 dobrá cena. Pak v roce 2006 tmobile spustil neomezené prohlížení netu v mobilu za 120 Kč, taky super cena. Dnešní zákazníci i kdyby operátor nabízel 300 GB fup za 100 Kč tak si budou stěžovat že to je špatná nabídka, že 150 GB za 50 Kč by bylo lepší 😀
×
×
 • Create New...