Jump to content

Ivo2003

User
 • Posts

  278
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Everything posted by Ivo2003

 1. To spíše vypadá, že aplikace pro hotspot neumí spolupracovat s modemem a nebo naopak. Nevypadá to na to, že by chyba byla u Vodafone. Můžete zkusit sim jiného operátora a výsledek bude pravděpodobně stejný. Možná zkusit nějak nastavit přemostění modemu a Ethernetu jestli to v nastavení sítě je, pak by se to mohlo chytit - aplikace pro hotspot by to brala jakoby z ethernetu. A nebo zkusit zahraniční specializovaná diskuzní fóra, je dost pravděpodobné, že tohle už někdo jiný řešil.
 2. Dotaz není moc srozumitelný. Kabelem - jakým kabelem? Když jste připojen kabelem tak hotspot funguje, přes Vodafone sim nefunguje. Jakože kabelem spojený mobil s pc a pak hotspot z mobilu funguje? Přes vodafone sim nefunguje- není srozumitelné o co jde, snad i při spojení kabelem jde hotspot přes sim. Děkuji
 3. Komu nevyhovuje DNS server poskytovatele, tak může využít jiný dle libosti.
 4. Nevím co se píše na avmanii, na mobilmanii nedávno psali, že 5 Mbps na youtube nestačí, takže. Internetové diskuze vždy s rezervou brát. Pokud má někdo doma wifi a nepoužívá ji - nepřenáší data, tak v podstatě na kanále nijak nevysílá, jen tam jsou Beacon rámce, což je nulový traffic. Ale když přenáší velké množství dat, tak kanál spolehlivě ucpe, a sousedova síť se musí s jeho vzájemně překřikovat. Když budete mít k baráku stejnou příjezdovou cestu jako soused, tak dokud tam nic k sousedovi nejezdí, tak vás to nijak neomezuje, ale když mu tam začne jezdit jeden kamion za druhým, tak to je už jiná...
 5. Důležitý je bitrate videa ne síťová karta. Bitrate může být třeba 40 Mbps a síťová karta ukazuje přes 100 protože to načítá rychleji do cache. To ale neznamená, že rychlost třeba 80 Mbps by nestačila, stačila - jen by se cache nezaplnila za 2 sekundy ale za 4. Youtube dělá to samé, u 1080 videa vždy při ukládání do cache to vyskočí na sekundu na 80 Mbps, i když bitrate videa je 4 Mbps. A taky bude naprosto stačit i desetkrát pomalejší net, jen cache se nezaplní za necelou sekundu ale za 5 sekund, to ničemu nevadí. Televizi připojovat přes WiFi je nesmyslné, zbytečně to zatíži domácí wifi a zaruší kanál sousedům.
 6. Může to znát odkudkoliv. Třeba z databáze nějakého eshopu, nebo nějakého podomního prodejce levné elektřiny. Někdy okolo roku 2010 byly docela rozšířené stánky v obchodním centru, kde byla soutěž o nový mobil, stačilo jen vyplnit lístek. Ve výsledku jediné co jste vyhráli bylo to, že dalšího půl roku vám volali různí agenti s teplou vodou a nabízeli své produkty.
 7. Neomezená data jsme tu měli už před 20 lety, zrušili je někdy okolo roku 2010 a o2 až v 2013, aby je potom v 2019 mohli zavést znova.
 8. Windows 10 a CRT je hodně nezvyklá konfigurace. V jednom seriálu ČT ji měli také a k tomu ještě i ikona ICQ na ploše, to už byl hodně neobvyklý počítač 😆
 9. Škoda že to je jen 4 Mbps, takže to tak tak vystačí na 1080p youtube a u 1080p60 videí už bude problém, tam by bylo třeba ideálně 6 Mbps a více.
 10. Pro zajímavost uvedu, že dříve a možná i nyní některé české služby pro poslech rádií online jako zdroj signálu měly FM tuner - podle kvality zvuku a podle toho že neměli ideální signál to bylo celkem dobře poznat.
 11. 20 Mbps už by bylo moc. Už i při těch 3-7 Mbps malí poskytovatelé šílí.
 12. A já zas nechápu, proč někdo tu pořád dokola píše, jak je služba nenahraditelná a když uvádí argumenty proč nejde nahradit, tak většinou jde nahradit snadno. Třeba tím Gmailem. Stejně většina notifikací v sms měla malou informační hodnotu, kdy polovinu zprávy zaplnila adresa odesílatele a subjekt. Ta služba je natolik využívaná a žádaná, že kdybyste si zaplatili výzkum veřejného mínění na ulici, tak vám drtivá většina respondentů odpoví, že ani neví že to jde a k čemu že to má být.
 13. Pořád lepší základní modem s tím, že kdo chce, koupí si za to svoje zařízení, než když jiný operátor vnucuje tu svou meteostanici o které tvrdí jak je super a dokonce je možné k ní připojit za 150 kc měsíčně i smart doplňky 😆
 14. 36, 40, 44, 48 je ve výsledku jedno, při šířce pásma co compal default používá se to roztáhne přes všechny tyto kanály.
 15. Nemůže v tom být nastavení ip adres? Neuvádíte přesnou hlášku. Já řešil problém, kdy se počítač nemohl připojit k hotspotu v mobilu, skončilo to vždy chybou a chyba byla v tom, že jsem měl na wifi síťové kartě nastavenou pevnou IP (nikoli získat z DHCP), kterou mobil asi neakceptoval, po přepnutí na získat z DHCP už to jelo.. Kdo taky v MS mohl vymyslet stejné nastavení ip adres pro různé wifi sítě...
 16. V datartu jsem viděl, že už mají zapnuté i živé vysílání. Asi bylo hodně naštvaných zákazníků, co se doma zhrozilo jak na tom vypadá dvbt 😆 A že to z reklamního spotu na prodejně nemá nic společného.
 17. Tv vysílání a dokonalá kvalita k sobě moc nejde. Rozdíl je nejspíše způsobený tím, že nyní je TV o hodně větší a tak více vyniknou nedostatky v obraze. A taky každá tv umí jinak vylepšit nedostatky v obraze a na některé TV vypadá stejný kanál lépe a na jiné hůře. Set top box by nijak kvalitu zhoršovat neměl, protože pracuje s digitálním signálem. Když jsem zběžně viděl na televizích 55" a více dvbt2 vysílání, tak to bylo skoro nekoukatelné- nízký bitrate byl znát, v dvbc je ta kvalita o dost vyšší - vyšší bitrate, ale taky nejde čekat zázraky.
 18. Gigabit za tři stovky měl jako akci i tmobile. Na 90% i u Vodafone to bude časově omezené.
 19. Čtvrtý operátor není a nebude. Jak by se tady uživil? Vstup Oskara v roce 2000 byl ještě reálný, ale dnes, kdy je v ČR více sim karet než obyvatel - nový operátor by měl minimum zákazníků a miliardové investice, do toho nepůjde nikdo. I kdyby nasadil velmi nízké ceny, tak nové zákazníky nezíská, protože konkurence ty ceny automaticky dorovná. Před 10 lety o2 velmi výrazně snížil ceny - v podstatě na zlomek původních cen, a na počtu zákazníků se jim to neprojevilo nijak.
 20. O2 je schopno ten 5G net vnutit i do paneláků, kde je za stejnou cenu k dispozici 2 giga od Pody.
 21. Docela zajímavé. Hlavně ve srovnání s běžnými levnými routery, kde kromě 2 chipů, jednoho kondenzátoru a sady ethernet transformátorů není prakticky nic. Vtipný mi připadá Huawei ONT, kde je uvnitř optický konektor, kousek kabelu a jde to zase do dalšího konektoru na optické jednotce, působí to skoro jak nějaké samodomo řešení.
 22. A navíc nejeden běžný uživatel si občas plete Wifi 5 s 5G a to možná i proto, že wifi routery u wifi ac za ssid často automaticky dodávají znaky _5G
 23. PODA už nabízí na přání i jen čistě internetové řešení bez set top boxu, u Tmobile je taky už možné si předplatit tv bez set top boxu.
 24. Vodafone skoro jistě nemá v plánu měnit kabelové rozvody za optické, to by je jinak od UPC nekupoval, ale rovnou budoval vlastní. A myslím že Vodafone je rád, že tuto síť má. Vede prakticky do každého bytu na sídlišti, takže nové klienty zapojí velmi snadno a bez velkých nákladů. A tím jak je to dostupné a všudy přítomné, se lidi obrací na Vodafone přednostně, a že je v paneláku i nějaká PODA často ani netuší. I kdyby se Vodafone rozhodl přejít z koaxu na optiku, byl by to běh tak na 10 let. Vždyť i PODA předělává Fttb na gpon už od roku 2014 a stále nemá hotovo a to nemá v jednom paneláku 40 zásuvek, ale jen pár.
 25. Hlavní důvod pro koupi UPC Vodafonem nejspíše bylo to, aby se Vodafone zbavil konkurenční nevýhody a taky měl pevnou síť. TMO buduje svou optiku, O2 má svoje zvonkáče a taky buduje optiku, tak aby Vodafone nebyl v nevýhodě. A například o nějakou TV jim nejspíše ani vůbec nešlo.
×
×
 • Create New...