Jump to content

Ivo2003

User
 • Posts

  566
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  14

Everything posted by Ivo2003

 1. To by potom chtěli všichni, v každé lokaci se najde nějaký zájemce o rychlejší internet. A jestli modernizace vyžaduje i výkopové práce atd, tak to moc urychlit nejde, protože to určitě vyžaduje hromadu povolení. I přepojení paneláku z fttb na gpon není jen tak a vyžaduje například domluvu a povolení od daného SVJ a podobně.
 2. Nepoužívám ani Chrome ani blokaci reklam. Dělá to hlavně app na Androidu, kdy video hraje a najednou v půlce videa načítací kolečko.
 3. Poslední 2 měsíce mám problém s Youtube taky, kdy se během přehrávání objeví načítací kolečko. Ale je to problém Googlu, protože to dělá na více zařízeních a připojeních.
 4. A v menu Compalu kolonka Uptime ukazuje taky tak? Mě to píše aktivní od 15.2.2024 ale uptime na modemu mám přes 40 dní.
 5. Otázka je čemu to vadí? Nefungují služby? Že se neukáže nějaký přehled nijak neomezuje funkci. Spíše mě zaráží proč ve zprávách z Vodafone mám několikrát "Objednávka pevného internetu - stornováno", za poslední 3 roky asi 5x. Občas mi volají a nabízí pevný internet, ale datumy nesouhlasí, takže vůbec nevím co to je. (Řeč je o přípojce kde mám jen TV bez pevného internetu)
 6. Vodafone TV má docela štědrý bitrate a za hodinu přenese okolo 3 GB, takže 300 GB je 100 hodin sledování a to za víkend není možné udělat. Jiné netové TV nabízejí většinou ještě o hodně menší datový tok. Kdyby lidi hodně využívali DOCSIS internet, tak by velmi pravděpodobně došlo k zavedení limitů přenesených dat, tak jako u DOCSIS v USA.
 7. A u TV3 uvádí že má aplikace Prime, Youtube atd, ale to má přece i Premium box. Dokonce na Premium box jde odesílat videa z YouTube na mobilu stejně jako na chromecast (a asi to jde i na základní box).
 8. A při přerušení stahování to ve správci úloh spadne na nulu? Pokud ne, tak běží i ještě nějaké jiné stahování. Prohlížeč Chrome ukazuje rychlost v MBps, správce úloh v Mbps, ale i tak to je rozdíl 40 vs 70 Mbps. A pokud nemáte chybu v jednotkách, tak je rozdíl extrémní. Nemůže to být tím, že data přichází poškozená a tak si prohlížeč žádá opakované zaslání paketů? To by teoreticky mohlo být ono. Chrome ukáže jen přijaté užitečná data, správce úloh započítá i ta poškozená, která se budou posílat znova.
 9. Píšou, že u Premium není nutné používat ovladač pro ovládání hlasem, ale stejně je vždy nutné na ovladači stisknout mikrofon, takže ovladač je nutno používat i tak. Kdyby to trvale monitorovalo okolí a čekalo například na spouštěcí hlasový povel, tak jako třeba telefon Ericsson R520m, tak to by potom byla jiná. To by ale asi musel být mikrofon umístěn v boxu a ne ovladači kvůli spotřebě baterií.
 10. Jak vidím, tak smart TV nejsou tak skvělé jak výrobci a prodejci tvrdí, ale lepší řešení je dát si k TV nějaké mini PC. Než řešit že 3 roky po koupi už to nezvládá požadované aplikace.
 11. Dnes vyšel článek, že pořád jeho televize jede na diesel agregáty a lidi co bydlí v nedalekém paneláku už si stěžují na neustálý hluk.
 12. K čemu je za výstupem zesilovače ten splitter? Není tam zbytečně?
 13. Já dávám většinou 720720720 infolinka outů.
 14. Proč Vodafone dal při zajišťování dostupnosti na adrese povinné zadání telefonního čísla? Ještě nedávno to šlo i bez vyplnění. Když chci zjistit dostupnost, neznamená že chci zadávat souhlas s reklamním telefonátem.
 15. Ten telefon jsem uvedl jen jako příklad, že Vodafone app je náročná. Takže se dá očekávat, že náročná bude i v televizních systémech a tv z 2018 už s tím může mít problém.
 16. Možná ten váš provoz byl vyhodnocený jako podezřelý a Vodafone omezil porty. Asi nejlepší bude zavolat na infolinku a informovat se.
 17. Možná by to nepodporoval HW té staré televize, VTV je celkem náročný. A taky je možné že v těch starých systémech nejsou věci potřebné pro běh této aplikace. Např. pro Android stačí oficiálně Android 5, ale u Android 9 a 2 GB RAM je aplikace nepoužitelná.
 18. Máte kvalitní koaxiální kabely?
 19. I když si někdo pořídí docsis internet od TMO, tak provozovatelem té poslední míle je Vodafone, takže by tam mohl a pravděpodobně i je přítomen dvbc signál.
 20. Pak je otázka jestli se Comtrend vůbec vyplatí, když je to běžný wifi router. Za 1500 Kč jde koupit podobně vybavený tplink a nabídne více LAN portů. Ano, Ericsson T28.
 21. Stejně i když si objedná tmobile internet, tak to jde do CMTS od Vodafone, takže technicky není problém k tmo netu pustit Vodafone dvbc, nebo se pletu?
 22. V česku to stále používá PODA, ta má vyhrazené porty na ONT. Jestli pro živé vysílání používá i samostatnou vlnovou délku ale nevím. Pokud v domě je jen optika FTTB - tedy ve sklepě převod z optiky na ethernet, tak se pro TV využívá samostatný pár v UTP kabelu, ale od toho už upouští, protože je to jen 100 Mbps.
 23. Aha, tak to beru zpět. Ono to nemůže sloužit jako ONT pro optiku, tak jako třeba optický modem který dává TMobile, ten má vespod SC-UPC konektor. Pak ale nechápu, proč na webu píšou "Pro využití Pevného internetu přes optické sítě potřebujete router, který podporuje tuto technologii." Když podporuje jen ethernet.
 24. WAN se stejně v případě optiky používat nebude, takže by teoreticky mohl jít překonfigurovat na LAN port, pokud to umí.
 25. Vodafone TV má velmi pěkný obraz při sledování na PC nebo Androidu. Datový tok skoro 7 Mbps. SledováníTV má sice lepší funkce a vyšší spolehlivost, ale těch necelých 4 Mbps je použitelné maximálně tak pro tablet, u větší obrazovky už je to hodně nic moc. A ostatní TV služby mají bitrate podobný. A jestli takový mizerný bitrate mají i při sledování na TV, tak to radši ani nechci vidět jak to vypadá.
×
×
 • Create New...