Jump to content

retron

User
 • Posts

  620
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

retron last won the day on November 20

retron had the most liked content!

Vodafone services

 • Vodafone fixed internet
  150 Mb/s
 • Vodafone mobile internet
  -
 • Vodafone television
  Komplet
 • Vodafone devices
  Compal bridge, 4x CA modul
 • Place of subscription of Vodafone services
  Praha

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

retron's Achievements

Level 10

Level 10 (10/14)

 • Reacting Well
 • Dedicated
 • Very Popular Rare
 • First Post
 • Posting Machine Rare

Recent Badges

53

Reputation

 1. Huhlawei B2368-66. Sledoval jsem to průběžně asi rok, než jsem se toho krámu zbavil. Podle všech měření víceméně stabilních 50/5, ping 26 ms, ale v reálu to prostě nefungovalo, nenačítalo stránky, lagovalo. Po tvrdém nastavení na 1800 MHz se to trochu zlepšilo, ale stejně jsem rád za VDSL.
 2. já měl stabilně ping 26 ms na LTE Vodafone přes "bandasku"
 3. terminátor se dává akorát na bonding, ale můžeš si "terminátor" alias zyxel normálně koupit
 4. Marku, díký za obšírné vysvětlení a pohled ze zákulisí. Z pohledu zákazníka je ovšem přechod UPC > Vodafone průšvih, pro někoho větší někdo to možná ani nezaznamenal. Ale objektivně už to bude skoro rok od převodu a uživatelé Apple/Mac jsou stále bez podpory VTV, aplikace krom Android TV také v nedohlednu. A pořád jen neustálé sliby s neurčitým termínem. Podobně si svého času hovořil o aplikaci Horizon pro AppleTV, které jsme se nakonec ani nedočkali. Celkově nevidím jediný posun k lepšímu oproti službám UPC, spíše naopak. A než doufat, že to jednou možná bude je asi na čase poohlédnout se po konkurenci.
 5. no protože šetřej, někdo dokonce těch 1800 na noc vypíná, proto Ti nic jinýho nezbyde než to flashnout a vynutit si těch 1800 resp. 2100 MHz Vodafone fw tam můžeš nahrát vždy zpět. Postup jsem sem někam dával, jinak ho najdeš na foru mobilmanie nebo ještě můžeš zkusit z Vodafone vyrazit admin přístup, prý se to někomu podařilo. Pokud máš android zkus aplikací netmonster zjistit vysílače a jejich vzdálenost v okolí. https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.mroczis.netmonster
 6. Měl jsem to skoro dva roky, chovalo se to podobně zvláštně a infolinka a podpora Vodafone to zcela ignorovala, jednou teda vyslali technika, který zjistil ještě méně než já a na centrálu nahlásil, že je to v pořádku. Pak mi tedy jeden osvícený technik na infolince víceméně sdělil, že to je danou technologií a hlavně situací na daném místě, přitom SINR kolem 30 dB a že to není na to mít navěšených 12 zařízení. Pomohl reflash fw od O2 a odblokování admin přístupu a následné tvrdé nastavení na 1800 MHz, pak se to trochu stabilizovalo, papírově ukazovalo 50/5 vždy, ale subjektivně to prostě lagovalo dál, zvláště ve večerních hodinách. Na druhou stranu vím, že na tom dokáže běžet celá firma s 50ti lidmi pouze na 30ce s polovičním signálem, ale zase zato v Praze. edit: signál máš dle screenu v pořádku, ale pravděpodobně bežíš pouze na 800 MHz (LTE), 1800 svítí LTE+
 7. reklamuj to, ideálně každý den, nech si kompenzovat výpadek a nakonec se nech přepojit na retenci
 8. to bohužel není pravda, asi pět lidí máme různě po Praze Vodafone a od migrace z UPC to všem méně či více hapruje. Za UPC jsem měl jednotky výpadků za rok, ted do měsíce, kdykoliv jsem měřil 150 rovných, ted někdy 120 někdy taky 90 a většinou 148. O TV ani mluvit nebudu.
 9. v bedne byly tři lišty, základ, komfort, komplet a podle toho kam se píchnul koax z bytu, takové tam byly programy
 10. krom toho, že snad jako poslední neumí bonding, naopak ze zkušenosti byla linka asi o 2Mbity rychlejší než O2
 11. Divný to je, ale musel jsem kvůli tomu zpřístupnit chodbu a viděl jsem jak to tahaj, tvrdil mi to technik. Nechápu, nikdy se jim ta investice nemůže vrátit. Sice pár nespokojenců v baráku už na optiku po migraci na Vodafone přeslo a i já se chystám, pokud Vodafone v dohledné době nepřijde s podporou Apple u VodafoneTV.
 12. cetin se u nás nedohodl s T-M tak si natáhli optiku oba, takže tu mám 2x optiku a 2x kabel 500/500 za 349 de 😄
 13. souhlasím, v nedělní F1 byla opravdu extrém a zpětně najít v kterém pořadu to dosleduji v kombinaci s uživatelskou nepřívětivostí VTV bylo na deset minut hledání. Ovšem u živých sportovních přenosů je to věc zcela běžná a tuhle vlastnost nechápu, Horizon to nedělal. Stačilo by třeba upozornit, že pořad bude pokračovat dál s tím, že se to odklikne OK.
 14. oni totiž všichni ostatní na síti Cetinu, kromě Vodafonu, tam mají uživatelské jméno adsl (případně vdsl, systém bere obojí) a bez hesla, to jen Vodafone má něco extra vf vf jinak se modem do sítě nepřihlásí.
 15. ne nemá a potvrdili mi to i technici na infolince vodafonu. Pevné LTE ikdyz se tvari ze vse slape vcetne deklarovanecrychlosti tak to laguje a chova se naprosto divne, dokonce je znat i vecerni spicka. Pomohlo flashnout O2 fw a locknout frekvenci na 1800, ale i tak jsem rad ze nam T-M zafinancoval VDSL. Srovnani Vodafone datove simky a pevneho LTE bylo 250 vs. 50 a 70 vs. 4 up, ale prekvapive i latence 26 vs. 16
×
×
 • Create New...