Jump to content

Marek-26

Administrator
 • Posts

  5,487
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  151

Marek-26 last won the day on September 8

Marek-26 had the most liked content!

3 Followers

Vodafone services

 • Vodafone fixed internet
  Kabel 300 Mb/s
 • Vodafone mobile internet
  Premium 5G
 • Vodafone television
  Komplet
 • Vodafone devices
  Compal, VTV Premium
 • Place of subscription of Vodafone services
  Brüx
 • Speedtest

Recent Profile Visitors

35,628 profile views

Marek-26's Achievements

 1. Tak zesílit i "internet" jde, jen na to člověk většinou nemá prostředky (nástroje) a znalosti (ne vědomosti, záměrně píši znalosti). Z toho vyplývá, že by si to měl člověk objednat přes Vodafone, jelikož realizující firma má na to kromě odpovídajících školení a vybavení i náhled do interních monitorovacích systémů. Tedy může na to poskytnout záruku a v případě problémů to vyřešit. Bohužel v Cenik_praci_a_materialu_partnerskych_servisnich_firem2 (vodafone.cz) je uvedeno jen "bytový zesilovač" za 1315 s 21% DPH. Vždy je nejlepší, když je modem připojen přímo na první rozvětvení, tedy zásuvku a další rozvod je za filtrem zpětného směru (buď v zásuvce nebo hned za ní) a tam už je pak jedno, jak si člověk síť udělá, jelikož zpět do sítě nic nejde/nemělo by jít. Určitě se zde najde pár lidí, kteří při základním technickém nákresu doporučí ideální řešení.
 2. Obě sim v jednom mobilu? Jaký OS je v telefonu, kde je umístěna daná SIM, kde byla čerpána data? Byl telefon "v zahraničí"?
 3. @MSwamp Aha, až teď koukám na město. V Brně proběhla změna DHCP na Vodafone a s tím spojené nové přidělení IP rozsahu. Takže se opravdu sešly 2 na sobě nezávislé události. Jen bacha na frekvenci ping aneb, jak se dělá DDOS útok (aby nějaký robot nevyhodnotil).
 4. Víceméně ty změny mohou probíhat "náhodně". Po vypršení zápůjčky, po změně MAC, při změně/úpravě rozsahů v lokalitě, při nějakém upgrade, optimalizaci... Prostě člověk musí počítat s tím, že má jen dynamickou IP.
 5. Zdravím, přihlaste se do Můj Vodafone | Internetová samoobsluha a tam si vygenerujte nové.
 6. @Pavel m Od Vodafone 🙂 a na co? Aktuální bohatě stačí. Až bude Vodafone měnit parametry tarifů, tak pak ji vymění zdarma.
 7. Zatlačte na Vodafone a připravte si 200Kč měsíčně, pokud máte DOCSIS (exUPC) internet a možná se k pevné IP dostanete. Na tohle internet pro domácnosti nebyl určen. 🙂 A další věcí je, že IPv4 adres je prostě málo. Lepší je alokovat na business (firmy, IOT...) než pro běžné home usery. Viz to, co psal marian.
 8. Jsou, v některých krajinách se již aplikace objevuje na premium boxech. Ale pro každý trh se asi musí vyjednat smlouvy zvlášť.
 9. @Libor Nerad to říkám, ale LGI o Slovensko nestojí a místní UPC nemá komu prodat. Tím si můžeme domyslet, jak to tam bude se snahou a investicemi.
 10. Já bych prostě trval na naplánování servisu rovnou.
 11. Jestli si dobře pamatuji, tak PRE jde vyřešit v Moje PRE, ČT se převádí na jejich stránkách https://poplatky.ceskatelevize.cz/domacnost/prevest-ze-sipo-na-primou-platbu u rozhlasu jakbysmet. ČRo:
 12. Začali, ale kromě peněz, které za to Apple chce je problém i složitost implementace...
 13. Zdravím, jelikož vím, že zde spousta exUPC zákazníků používá službu soustředěné inkaso plateb obyvatelstva a je částečně jejími zastánci, tak co říkáte na zpoplatnění emailového avíza? https://t.co/5bak60wiB6 nebo Pošta od října zpoplatní SIPO z účtu — ČT24 — Česká televize (ceskatelevize.cz) Otázku si přeberte dle sebe, jen poprosím o zachování "dekóra" a dodržování nejen místních pravidel, ale i pravidel slušných mravů. Pojďme diskutovat věcně, vzájemně se nenapadat a vulgarismy používat umírněně a uváženě.
 14. Tak jsem to dva dny zkoušel a zpomalení jsem nepozoroval a pak jsem našel, že jsem měl nastaveny DNS Cloud9 🤦‍♂️
×
×
 • Create New...