Jump to content

Marek-26

Administrator
 • Posts

  5,236
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  143

Marek-26 last won the day on April 27

Marek-26 had the most liked content!

4 Followers

Vodafone services

 • Vodafone fixed internet
  Kabel 500 Mb/s
 • Vodafone mobile internet
  Premium 5G
 • Vodafone television
  Komplet
 • Vodafone devices
  Compal LGI, Compal VF, Arris,
 • Place of subscription of Vodafone services
  Brüx
 • Speedtest

Recent Profile Visitors

28,301 profile views

Marek-26's Achievements

Level 14

Level 14 (14/14)

 • Reacting Well
 • Very Popular Rare
 • Dedicated
 • First Post
 • Posting Machine Rare

Recent Badges

368

Reputation

7

Community Answers

 1. To je rozhodně špatně. Také kanál 16 v downstreamu vypadá nehezky.
 2. Dobrý den, takto na dálku můžeme teoretizovat, ale to je tak vše. Chtělo by to znát alespoň hodnoty signálu z administrace.
 3. @cvancara I o tom se ví a mělo by se v nejbližších aktualizacích opravit.
 4. Dobrý den, byl jste převeden pod stejný účet? Nemáte TV a internet pod jiným účtem/loginem? Co říkají sms zprávy k přechodu? Bylo měněno zařízení nebo proběhl převod na dálku?
 5. Zdravím, prý plánují, ale nebude to v nejbližší době.
 6. https://www.omko.cz/koaxialni-kabel-belden-125-cu-7mm/ to je jen příklad. Je dražší, používali ho technici od UPC.
 7. Minimálně 2x stíněný, Impedance 75 Ohmů, Průměr 6,8-7mm, vodič z čisté mědi o průměru minimálně 1 milimetr. Jestli budete mít možnost, berte 3x stíněný a ukládejte je tak, aby šly případně vyměnit, tedy do sundavacích lišt či do husího krku. Nebál bych se zavolat do Omka a poradit se s nimi.
 8. Pohledem do věštecké koule nic nezjištěno. Jaká televize? Kde přesněji? Na jakém zařízení? No a raději si rovnou zavolejte na technickou podporu, zde můžeme jen obecně laborovat.
 9. @Tube Néé, Jiru ne. Nejspíše jí používají na projektové řízení, ale i tam už je kolikrát až moc robustní, drahá, pomalá atd. Poskytovatelé služeb mají vždy nějaký CRM systém, kde je většina věcí vedena, bohužel mám zkušenosti, že ti větší používají nějaký starý (10+ let), na druhou stranu má příznivější cenu a je ozkoušený. Pak je to samozřejmě přesně o tom, jak se takový univerzální systém personalizuje na potřeby konkrétní společnosti, kolik se investuje do úprav a jak moc ti programátoři v Indii pochopí/vyvinou. Každopádně GUI nebývá zvlášť ze začátku nebo poté postupem času, kdy jsou přilepovány fce, user friendly. A pak zde máme samozřejmě klasické problémy s optimalizacemi databází, které většinou jen bobtnají a pokud to nezačne být velký problém, tak se do toho nesahá, a i přes vychytávky, co nabízí dnes každý druhý databázový systém to přeci jen není bezúdržbové. A klasicky, sebelepší systém má jednu obrovskou slabinu a to uživatele 😄
 10. https://tam.je/zmena 🙂 řekl bych, že to možná trošku ještě zamíchá s rozhodováním.
 11. @sodekcz Po technické stránce je to skoro prašť jak uhoď. Ta technologie zde je a podobná otázka byla u ED3.1, zda to má ještě smysl, zda by nebylo lepší to nahradit FTTH resp. FTTB s poslední mílí ethernetem a naopak UPC tyto technologie nahrazovalo FTTN DOCSIS, kde poslední míle je řešená koaxem. Bylo to samozřejmě i kvůli DVB-C. Ve chvíli, kdy se spustí DOCSIS 4.0 a výše a celé spektrum 5-1800MHz bude využito pro internet (u takového spektra v zahraničí testují rychlost 10/6 Gbps) a vypadne z kabelu úplně DVB-C, pak už to bude více ekonomické rozhodnutí, jak vyloženě technické. Když si vezmu velikost sítě (aktuálně nějaký jedena čtvrt milionu domácností, která má dostupný DOCSIS od Vodafone, tak předělávat vše na FTTH, zvláště s českou byrokracií by bylo dosti na provaz 🙂 To už mi dává větší smysl (neříkám, že to bude dávat ekonomicky smysl) koupit nějaké místní hráče s vlastní infrastrukturou.
 12. Na druhou stranu je divné, že předtím měl též Vodafone a fungovalo to. Otázkou je, zda to dříve neznamená ještě v době, kdy bylo 3G.
 13. 1. 30s je opravdu dlouho. A samozřejmě když klikáte, než se něco plně načte, může to skončit zamrznutím. 2. MV1803 - Root či chybějící DRM. (Odemčený bootloader ???). Tento obsah není k dispozici pro přehrávání mimo EU. - Takže co máte za telefon, jakou verzi androida atd. 3. WT1807 – Přehrávání médií bylo přerušeno kvůli problému s nepodporovanými funkcemi. Všechny připojené monitory musí podporovat HDCP. Více info v centru péče. - Pokud máte jakkoliv analogově připojený monitor (VGA, analogový DVI...) nepůjde nic přehrát.
 14. Dobrý den, byl jste převeden do systémů Vodafone a do modemu byl nahrán firmware od Vodafone. Přihlašovací jméno se změnilo na admin, heslo zůstalo.
 15. @keramik No, a jaký je to box? Co je tam za android? Je licencovaný Googlem nebo je to samo domo v čínské no name továrně? Má správnou verzi Widevine (L1)?
×
×
 • Create New...