Jump to content

Marek-26

Administrator
 • Posts

  4,928
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  124

Everything posted by Marek-26

 1. Služba je vázána k uživateli a adrese. Proč vymýšlíte porušování smluvních podmínek a ještě veřejně? Mimo jiné byste se dopustil podvodu, což je trestný čin dle paragrafu § 209 odst. 5. Rád bych Vás také upozornil, že kdo se dozví, že jiný připravuje nebo páchá trestný čin, musí takovému jednání zabránit, jinak se podle zákona dopouští trestného činu. V tomto případě by bylo tedy namístě předat podnět orgánům činným v trestním řízení a poté jim poskytnout součinnost, jak ukládá zákon. Tedy předat jim např. vaši IP adresu, email ... VOP hovoří jasně: 4.4 Kde vám Služby poskytujeme Služby vám poskytujeme ve vašem domě či bytě (bytové jednotce) nebo v bytě, ke kterému máte užívací právo (např. nájem); jedná se o místo instalace. 4.5 Užívání Služeb 4.5.1 Kdo může Služby užívat Služby můžete užívat vy jako účastník, anebo osoby, které s vámi bydlí v bytě. K tomu, aby Služby užívaly jiné osoby, od nás potřebujete výslovný souhlas. 4.8 Omezení Služeb 4.8.1 Důvody omezení Omezit nebo přerušit poskytování Služeb vám na nezbytně nutnou dobu můžeme z provozních nebo technických důvodů (zejména hrozí-li přetížení kapacity sítě), nebo v případě narušení bezpečnosti a integrity naší sítě, bezpečnosti služby nebo při zjištění jejího ohrožení nebo zranitelnosti), nebo na základě rozhodnutí státního orgánu, v období krizového stavu nebo z důvodu jiného důležitého veřejného zájmu. Omezit nebo přerušit poskytování Služeb vám můžeme také v případě, že: b) máme důvodné podezření, že vy nebo jiná osoba zneužíváte vám poskytované Služby; Tímto tuto akademickou, teoretickou diskuzi ukončuji.
 2. @ToMiR Napadá mě, že ho určitě nestahovali z modemů, které byly v bridge - WiFi je vypnuté 🙂 ty, které nebyly, tak většinou využívají WiFi.
 3. Mění se ty box, které jsou propojené s internetem. U těch nepropojených bez VOD služeb není důvod je zatím měnit. Ušetří se tím statisíce čipů 🙂
 4. Zdravím, pevný internet ani TV ne. U mobilních služeb záleží, jestli se tam stěhujete natrvalo, jak dlouho budete v zemi pobývat atd. Základní info k roamingu je zde: https://www.vodafone.cz/osobni/volani/roaming/
 5. Řekněme, že těch aktivních bude okolo 1,5%.
 6. Co je "ještě dost"? Nižší stovky vs. stovky tisíc? 🙂 Použil bych spíše výraz pár ...
 7. CI bez plus mají jen ti, co si ho kdysi koupili od spol. Lica. Pronájmové či prodejní CI bez plus UPC nedodávalo.
 8. @cvancara V zásadě je to pravda. A na druhou stranu, bez podrobné specifikace, není. Záleží na dalších parametrech, které nejsou uvedeny. Nikde není psáno, že funguje nějaká kombinace těchto připojení, není uvedena verze HDMI, typ DVI atp. Myslím si, že příkladů, kdy to funguje resp. kdy ne, tu máme na fóru víc než dost (např. nefunkčnost DP a zároveň HDMI, možná jen v dané konfiguraci). Ideální by byla informace (klidně zprostředkovaná) od vývojáře či testera, kteří mají teoreticky možnost buď otestovat danou kombinaci či ji vyčíst z dokumentace a poskytnout technickou specifikaci... Víte, co tím chci říci (doufám). @Ladik To není o primárním vyhýbání se. Ondra tu za pár dní, co tu působí, odpověděl na spoustu dotazů fundovaně a oficiálně, což tu doteď nebylo. Je třeba brát v potaz, že Ondra bude limitován dostupnými oficiálními informacemi a nějakému kodexu zaměstnance. Též předpokládám, že nechce/nemůže psát nepodložené domněnky a nepotvrzené informace. Narozdíl ode mne, by si neměl dovolit tu napsat informaci typu jedna paní povídala, abyste ho zde vy či např. technik "vyvedli z omylu či roznesli na kopytech".
 9. @michal.vojvodik V době kontroly byly všechny modemy online a komunikovaly. Teď už je situace jiná. Předáno k obvolání.
 10. @Jardabr To není závislé na HW, tedy na boxu. Jakmile převedou Váš účet do Vodafone systémů, Horizon Go přestane fungovat. Proto se na Kaonech vypínají ty VOD funkce, jelikož jsou postaveny na prostředí Horizon. Otázkou je, zda se tam vrátí i "původní" FW, počítám, že i to UI včetně grafiky bude pod majetkem LGI.
 11. Vodafone se nejspíše moc nemohl spojit s někým českým lokálním, když tu platformu vyvíjí pro desítku trhů. A navíc jim takové řešení nemusí vyhovovat z pohledu použitého HW a SW. Vodafone TV (tu, kterou máme u nás) je založena na platformě Kaltura, kdo chce, může si prozkoumat, co je to zač. Je blbé, že do uzavření prodeje byly všechny trhy pod drobnohledem evropských úřadů a až po jeho dokončení si mohli teprve začít vyměňovat údaje (ze strachu ze zamítnutí obchodu a velmi velkých pokud prý probíhala jen nezbytná jednání za účasti právního týmu, který určoval, zda a co si mohou říci). Další blbá věc je, že součástí částky za prodej nebyla platforma Horizon a spousta dalších věcí. Součástí obchodu byla nějaká lhůta podpory a pronájmu stávajících systémů, která by se mohla zdát dlouhá, ale už máme skoro konec a není ani dokončená migrace, určitě spousta věcí stále není dořešena na straně backendu, CRM systémů atp. To bych řekl, že má absolutní prioritu, jelikož když ty lhůty nestihnou, tak staré platformy / zákazníci prostě budou vypnuty ze strany LGI nebo by Vodafone musel přijít s prosíkem a naditou peněženkou. Do toho vývoj TV platformy, který se neobešel bez porodních bolestí, dokonce takových, že si prošli z důvodu nespokojenosti nahrazením kompletní infrastruktury pro VOD. Tím nechci obhajovat to, že tu máme produkt, který nás vrací o několik let zpět. Stačí si projít historii zde na fóru, co vše se s Horizonem řešilo, kdy vlastně začal umět věci jako Chromecast atd. U Horizonu se dle mě mnohem častěji řešila nefunkčnost jako taková, nedali na náš trh ani aplikaci pro TV, kterou měli vyvinutou, LGI nám nebyla ochotna nabídnout dostatečnou kapacitu linky na jejich servery, takže ve špičce docházelo k přetížení několik měsíců atd. Zas na druhou stranu já jsem spíše optimista, očekávám, že během tohoto pololetí dostaneme apky na televize, snad i podporu MacOS. Jak psal Ondra, tak web verze bude překopána, s tím by mohlo zmizet spoustu neduhů. Co mě osobně trošku děsí víc je to, když vidím, kolik lidí si vystačí s OTT, které už má dnes ucházející kvalitu obrazu, kolik lidí dá přednost OTT boxu připojeného na WiFi před připojení kabelem, kolik lidí má doma stále televize, které nemají HDMI, kolik lidí má 15-17" monitory, které mají jen VGA max. DVI.
 12. @tondahemi napište mi do SZ MAC modemu, nechám prověřit. Ve středu a čtvrtek byl v lokalitě pokles signálu, od čtvrtka odpoledne je to OK. Problém se bude týkat jen Vás, je to na objednání servisu na kontrolu signálu u Vás doma, protože jinak v domě je to OK. Pokud koaxiální kabel (a koncovky) mezi zásuvkou a modemem je řádně dotažený/nacvaknutý, nejspíše sám nevyřešíte. Doporučuji tedy zavolat na linku a nechat si naplánovat servis. Před zavoláním restartujte modem a připravte si heslo pro komunikaci, operátor bude potřebovat 2 čísla z něj, aby se dostal na vaši smlouvu.
 13. @Ladik To Ondra samozřejmě ještě neví. Ale myslím si, že přes analogový výstup to už nikdy nepůjde.
 14. @homberg Myslíš, ten převod přeplatku? Že těch 19Kč se nahraje jako přijatá platba ve Vodafone systému, jelikož převodem služeb před koncem účtovacího období tam nějaká částka zbyla? A pevnou linku měl, měl prostě balíček, jehož součástí byla prostě pevná linka, která tam byla díky balíčkové slevě jakoby zdarma. Takových lidí, co si nechala aktivovat ten balíček, protože pak měli ve výsledku internet a televizi levnější, byla spousta.
 15. Jak říkám, stačí oslovit B2B oddělení a nechat si udělat návrh/kalkulaci. Největší problém je, že je třeba nějaký middleware na konverzi těch dvou připojení, aby to stále vystupovalo pod stejnou IP adresou atd.
 16. @CableG To co navrhujete je věc, která se používá u B2B služeb. Jedná se o tzv. SD-WAN, ale to se bavíme o úplně jiných cenách služby a o úplně jiných cenách zařízení. To prostě zatím není řešení pro domácnosti, živnostníci a malé podniky. Ale na straně zákazníka to vyřešit lze, zásadní je zjistit trasy, po kterých je internet poskytován. Na co je mi záložní připojení, které běží stejně jako primární po konektivitě ČD-Telematiky ve chvíli, kdy vykolejí vlak a přesekne trasu nebo si nějaký sběrač kovů řízne pár metrů optiky atd. Nebo má datacentrum ve stejném místě. No a pak už je to jen o tom nakoupit odpovídající HW a mít k tomu samozřejmě i SW, doménu ... Modem, který by kombinoval mobilní internet a DOCSIS neexistuje ani (nebo o něm nevím). Vodafone od převzetí UPC buduje záložní páteřní optické sítě, řeší zálohování elektřiny atd. Ne, že by to UPC nemělo/nedělalo, ale Vodafone má mnohem přísnější standardy, a tak se laťka zvýšila. Mělo by tedy ubýt těch velkých výpadků.
 17. Zdravím, pokud to nejde vůbec i mimo tu dobu, tak to je třeba řešit. V případě, že se dělá ve vašem vchodě, výpadek by měl být maximálně okolo 2 hodin. V případ, že se pracuje na páteřní optické trase, tak výpadek může být i dvojnásobný. Již delší dobu probíhá v Praze upgrade sítě, protože je tam nejstarší síť a různorodá (UPC vzniklo sloučením několika kabelových společností + koupením dalších). Zároveň s tím na mnoha místech probíhá zkapacitnění sítě, díky dělení/přidávání optických nodů. Až budou práce dokončeny, bude na tom síť mnohem lépe, Vodafone má také mnohem vyšší standardy, takže se budují nové záložní trasy, řeší se zálohování energií ... to vše by mělo vést ke snížení počtu nenadálých výpadků a problémům na síti do budoucna. Každopádně aktuálně na této adrese není žádný modem offline, všechny se hlásí na síti.
 18. Ne, dostal jste jen samotný modem, nikoliv samoinstalační balíček. V tom jsou ještě nějaké papíry, kabel a dříve i klíč, který se dnes nedodává díky náhradě šroubovacího F konektoru za push on konektor. Ale dostal jste tedy to, co si ráno nafasuje technik. Jenže on si k tomu musí nafasovat právě ještě kabely atd.
 19. https://www.vodafone.cz/pece/internet-data/kabelovy-internet/instalace-samoinstalace/ tady je rozdíl mezi samoinstalací a instalací technikem. V obou případech přijede technik, který provádí registraci zařízení. Ještě bych u samoinstalace zdůraznil, že v balíčku už jsou předem připravené kabely, kdežto u asistované instalace, pokud je tento kabel krátký, tak technik dělá kabel na místě delší.
 20. Dobré ráno, můžu poprosit o MAC modemu do soukromé zprávy?
 21. Přemýšlím, od kdy se smí posílat modem poštou... každopádně bude problém s případným servisem. Na jeden tarif internetu může být jeden modem, i proto vozí modem technik, který přeregistruje v systému (pokud je dobře navedená objednávka). Teď by mě vážně zajímalo číslo smlouvy, služby nebo MAC adresa.
 22. Dobrý den, měření přes WiFi je neobjektivní a nevypovídající. Co měření přes kabel?
 23. @tramin Tak já tu skupinu přejmenuji, jen jsem byl líný a nebyl k tomu důvod. Ale neboj, po zaškolené nového, jeden ubude.
 24. @Adolf.Shitler To byla snad první věc, co Chatbot Tobi uměl 🙂 https://www.vodafone.cz/pece/aktualne/zpravy/chat-bot/
 25. Bohužel, známá věc, že MAC zatím není podporován. Ale pý se na tom maká, takže by to mělo být, ale zatím bohužel.
×
×
 • Create New...