Jump to content

Marek-26

Administrator
 • Posts

  5,605
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  159

Everything posted by Marek-26

 1. No, ono to bývá tím, že se modem díky svým mechanismům restartuje/přeladí. Může to být poklesem signálu, rušením atd. Pak také nedávno třeba změnou DNS, updatem FW v modemu ... těch důvodů proč se modem může restartovat je hodně dlouhý seznam. Někdy to ani nemusí být vyvoláno Vodafonem přímo.
 2. @renda80 Přes GSM bránu k GSM modemu resp. simkartu. Téma zamykám.
 3. @Iczeman Zaregistrovat se a hned začít takto? Pro jistotu bude nutné před další publikací příspěvku nutné schválení. Jestli takto chcete pokračovat, můžete jít rovnou o dům dál. Martin se nevymlouvá, Martin píše, že termín nezná. Může tady plácnout termín či odhad, ale nebude to oficiální vyjádření a po propadnutí takového termínu se pak na tom budete točit. Stejně tak jako se již v minulosti stalo. Služba už měla běžet, neběží. Nezáleží to jen na Vodafone. Dokud Vodafone nebude mít jisté, že spouští, tak termín neoznámí interně ani veřejně.
 4. @renda80 Není to zcestné porovnání analog vs. digital. Když chci analog, pořídím si konvertor. Když chci sms email, tak si na to také něco pořídím/udělám. Služba sms email má nepřeberné množství náhrad, nebo si ji můžete udělat i sám (před více jak 10 lety jsme pomocí HTML a JavaScriptu tohle udělali, tak proč by to nešlo dnes). Psal jsem tu jasně, že to náhrady má, jestli nevyhovují, nechcete hledat/řešit, vaše volba. Ano, nemusí to být nutně free varianta a ano, na straně uživatele ta změna nebude bez práce. Většina řešení například smart home či alarmy to mají nějak vyřešené (třeba takový Jablotron) a i spousta jiných IT služeb, takže evidentně to problém není, jen ho z toho děláte. U M2M komunikace přeci nebudu posílat emaily či sms, to proženu po IP vrstvě nějaké XML či něco podobného. Opravdu mi smysl, co se snažíte naznačit dost uniká. Ale mám pocit, že vše už tu bylo řečeno a nic nového se nedozvíme. Vy si budete po službě s bnone stýskat, zbylých 99,78% uživatelů fóra aktivních v posledním roce nikoliv. Takže téma zamknu, už tu je jen OT a diskuse se dostává na hranici pravidel.
 5. Pojďme tuto zbytečnou diskusi ukončit. Jedná se o starou službu, kterou využívalo naprosté minimum zákazníků. Udržování jejího provozu stojí peníze, ten odhad uvedený výše je docela vzdálen skutečnosti. A Vodafone bude přecházet na nové sms centrum, takže by se muselo investovat do vývoje funkcionality atd. což bude zřejmě ten hlavní důvod ukončení služby. Vodafone samozřejmě má data, kolik lidí to má aktivováno v samoobsluze a kolik lidí to aktivně využívá a když to bude třeba pár desítek lidí, tak to opravdu není relevantní služba. A ještě to používali lidi na číslech, které měli většinou jen kvůli tomu, tedy zisk z nich minimální. Dříve to mohlo být super, dnes je to podobné jako vyžadovat znovuzavedení analogu, protože ten někomu může též nabízet nenahraditelnou službu a nemusel by si měnit svůj HW/SW. Pokud chci mít nějaké notifikace či možnost cokoliv na dálku ovládat, je na mě, abych se dle toho zařídil. Tedy měl něco s GMS bránou, emailovým klientem, aplikaci v telefonu atp. Těch možností je spousta. Že ta bonusová služba tu byla bylo fajn, ale nemůžeme mít za zlé Vodafone, že ji chce ukončit. Jestli vám tak moc chybí, můžete si jí zprovoznit sami nebo si najít alternativu. @bnone Tak se zase uklidníme jo? Ale do té právní kanceláře si zajdi, určitě ti v rámci bezplatné konzultace řeknou, že je to nesmysl. Hlavně se ty smiř s tím, že ta služba končí a brečet nad rozlitým mlékem nemá smysl.
 6. @46lukas Je to rozhodně v plánu už několik let. Je třeba splnit spoustu věcí, vyvinout úplně novou službu, projít certifikacemi Apple a Google atd. Chvilku to vypadalo nadějně, že by to vše mohlo klapnout letos, ale vypadá to, že to do ježíška nestihnou.
 7. Dobrý den, patrně máte na mysli Hydrogel. Najděte nejbližší servis, kde ho dělají a udělají vám to tam na počkání. V prodejnách Vodafone v ČR se toto standardně nedělá, maximálně si ho tam můžete zakoupit, pokud ho budou mít v nabídce.
 8. Co se týká STB, tak ten, co zvládá DVB-C a zároveň CI+ bude dražší jak ten monitor. Ať si koupí nový Chromecast a nainstaluje tam Horizon Go. Přes ten Chromecast pak může mít x aplikací, včetně VOD.
 9. Dobrý den, to nikdo neví. Mělo být už letos, zatím stále není.
 10. Dělal jsem test z mobilu na stránce https://packetlosstest.com/ na německý server a měl nastaveno 200ms jako hranici. LTE není na profi hraní her. Na non-ranked to stačí, ale spoléhat se na něj v nějakém zápase/turnaji třeba v COD či Fortnight je blbost. A to se tu bavíme o mobilních titulech.
 11. Feel free to write on https://tam.je/engform if you have a problem or questions. 🙂
 12. Jsou 2 možnosti. Buď si nechal v rámci servisu nechat vyměnit pronajatý přístroj za bezdrátový za 10Kč měsíčně nebo si pořídit jakýkoliv vlastní. Zde se dle mě rozhodně vyplatí pronájem s nekonečnou zárukou za 10Kč měsíčně. Týden už je dost, jestli se během pondělí nikdo neozve a chcete servis na aktuálně pronajaté zařízení, tak se ozvěte zde, tzv. "pohoníme".
 13. Průměrný ping u LTE je 30-50 milisekund. Při běžném konzumním používání (prohlížení webu včetně video obsahu) je to připojení v některých lokalitách lepší jak xDSL či WiFi. Co se týče pingu, jitteru atd. tak lepší je většinou technologie po drátu. Bezdrátové technologie mají ty parametry vždy horší, což je dáno technologií (nebavíme se teď o B2B rádiových spojích ve vyhrazených pásmech apod.). Zkusil jsem teď 2x několikaminutový test pingu na mobilním LTE a jednou byl průměrný ping 36 ms, podruhé 42 ms. Ztrátovost byla v jednotkách packetů. Skoro rok jsem na Vodafone mobilním internetu (rychlost 10Mbps) fungoval na vesnici, připojené 2 notebooky a jeden až dva mobily. Oba jsme při práci měli puštěný nějakou videoplatformu (já převážně youtube či youtube music, druhá osoba nějaké VOD). Kromě toho, kdy jsem potřeboval tahat x set mega velké soubory a po zpracování je zase nahrávat, tak jsem nezaznamenal jediný problém (problémem bylo delší čekání) a rozhodně to bylo lepší, jak xDSL od O2 s rychlostí až 50/5 (připojení NTB po WiFi), co v domě bylo.
 14. Myslím si, že ne, že se jim ukazuje stejná dostupnost resp. to čerpá ze stejných dat. A jak už tu bylo psáno, když je daný uzel vytížen, nenabízí tam Vodafone do navýšení kapacity rychlosti, kterým by nebyla schopna dostát. Bořivojova ulice je docela velká, tak těch optických uzlů bude několik. Klidně tedy naproti v baráku nebo o kus dál půjde objednat i 1Gbps.
 15. Hi, English is not problem 🙂 100 CZK per month is for renting an Arris modem (Vodafone station) for 1Gbps service. The modem is not sold but rented. Even the monthly price of the 1Gbps service is still / should still be the same 692 CZK. I think the 4700 might have been a security deposit, which is returned after 4 months either to the bill or in the bank account (usually to the bill). Didn't you originally have a self-installation ordered and ended up having a technician do the modem wiring completely? The price difference there is exactly 404 CZK, which is for the installation by the technician. So, modem rental + assisted installation 504 CZK. The discount is weird. Anyway, you'll have to contact Vodafone directly for more information, specifically they can only discuss after admin password authorization. P.S. If 4700 CZK is security deposit, and they will return it to bill, after the fourth month, the services will start to be paid from the security deposit and almost 6 months so you will be pre-paid. When you call Vodafone, make sure you check with your security deposit whether it goes back into your bank account or into your bill.
 16. @Medvěd Jak už jsem psal jinde, běžní pracovníci se na účet zákazníka nedostanou bez autorizace zákazníkem pomocí toho hesla 🙂 A podle adresy také vyhledávat nejde.
 17. Marek-26

  ČT1 zvuk

  Stále stejný stav? Ráno tam byl chvilku problém, který měl být odstraněn.
 18. Prošel bych i jiná fóra, kde poradí s nejvhodnějším zařízením. Jak píšu, četl jsem, že Terminator v případě, že není bonding není až tak výhodná koupě.
 19. Pokud je mi známo, tak Vodafone neposkytuje pevné mobilní připojení na 5G, jen na 4G alias LTE resp. LTE+. Každopádně na hraní online real-time her na vyšší úrovni mobilní síť fakt není (bez pevného připojení si kompetitivní CS:GO nezapnu, to už je lepší studovat teorii či trénovat). Situace se teoreticky zlepší až s příchodem 5G ve vyšších pásmech (3,5GHz) resp. v kombinaci s připojenými dalšími frekvencemi, kdy by se měla latence atd. snížit.
 20. Dobrý večer, dle toho, co píšete jste asi provedl vše, co jste mohl. Nezbývá, než se obrátit přímo na Vodafone na lince a nahlásit problém, aby to mohli prozkoumat.
 21. Dobrý večer, začátek příspěvku vypadá na chybu v HW resp. modemu případně jeho FW. První, co bych zkusil je výměna Compalu za Arris. Kdyby tam bylo přetížení, projeví se to sníženou rychlostí přenášených dat, nikoliv "zamrzáním modemu". Samozřejmě, že restart modemu řeší hrozně moc, naladí se na nejvhodnější kanály v tu dobu, uvolní se paměti RAM a CPU. Jistě se dá najít spousta informací, že Intel Puma 6 SOC trpí zřejmě nevyřešitelnými problémy, které ovšem reálně postihují/omezují méně lidí, něž kolik to reálně řeší. Je to něco, jako když by mi někdo ukázal vadný pixel na obrazovce, kterého jsme si do té doby nevšiml. Už vím, že tam je a bude mě štvát i když z 99,9% využívání mě nijak neomezuje. Cisco/Linksys mělo jednu obrovskou výhodu v široké kompatibilitě s dalšími zařízeními, na druhou stranu spoustu jiných obřích nevýhod, ale bylo postavené na chipsetu Broadcom, který je v DOCSIS považován za tu lepší variantu. Arris je sice také Intel Puma, ale verze 7, která je na tom o mnoho lépe. jak předcházející verze. Navíc Arris je kromě Euro-DOCSIS 3.0 kanálů schopen využívat i OFDM (aktuálně se již využívá) a OFDMA (brzy se začne využívat, probíhá UPG sítě) pásma. DOCSIS 3.1 kromě vyšších dosahovaných rychlostí přináší velkou řadu výhod i z hlediska stability, výkonu atp. Samozřejmě přináší i pár nových problémů – sice nabízí lepší (samo)opravné mechanismy a mnohé další výhody, ale díky větší použité modulaci je citlivější na kvalitu signálu, zas ten horší signál nezabije celý kanál, ale část se přepne z vyšší modulace na nižší. Druhý odstavec ukazuje, že už byla opravena spousta většinou drobných závad, které dle velikosti mohou a nemusí mít faktický dopad na službu (viz vadný / uhnilý F konektor, třeba v tu dobu to problém úplně nebyl, ale do budoucna by určitě byl). I ta výměna zesilovače by přišla dříve, kdyby to byl fakticky problém pro lidi připojené za ním (ať už proaktivně nebo reaktivně). Přebujelý signál může být stejně velký problém jako nedostatečný či rušení. Laborování s útlumovými prvky bez profi měřáku je takové buď anebo, rozhodně bych ho nedoporučoval. Občasný T3 timeout není nic neobvyklého, ale samozřejmě je to error, který by se v ideálním případě neměl objevit. Jedná se o error, který vyskočí v případě, kdy modem odešle na CMTS až 16 požadavků a pokud CMTS neodpoví, zobrazí chybu "No Ranging Response received - T3 time-out". Samozřejmě, pokud se tak stane v jednotkách případů s delším časovým odstupem, tak reálný dopad může být prakticky nulový, daná zařízení mezi sebou standardně komunikují v řádu pár milisekund (jak dlouho modem čeká na odpověď a po jaké době pošle další požadavek netuším). Ta hodnota Post RS Errors alias neopravitelných packetů je nízká, Pre RS Errors jsou opravené pakety. Je třeba to vždy porovnat s packety, které byly přeneseny bez Erroru, nevím, zda se zobrazuje v administraci modemu a časem, za který se nasčítaly (tím, že nenaskakují skokově a není jich mnoho by neměl být opět běžně pozorovatelný problém). Samozřejmě, že když se přičítají jednotky za den a pak se objeví desítky během pár minut, značí to nějaký aktuální problém, ale zase je otázkou, jak moc se projeví (v závislosti na používání služby v daném čase atd.) a jestli je to problém v síti Vodafone (většinou) či konektivitě do www nebo peeringu. Co se týká těch signálových hodnot, tak SNR nad 33 je dobrá hodnota, Power Downstreamu je také v normě i když spíše k jedné straně rozmezí než uprostřed, upstream se zdá též v pohodě dle signálu. Ke třetímu odstavci snad jen dodám, že přijít na problém, když je signál +/- OK je někdy dost obtížné, viz bezradnost technika. A to, co je jinde naprosto v pohodě, je hned vedle z těžko vysvětlitelných důvodů problém. Opět se dostáváme k začátku, zkusil bych nechat vyměnit modem za Arris, aby se dal případně vyloučit problém s Compalem. Co se týče zneužití, tak samotný jeden identifikátor bez administrátorského hesla díky security politice Vodafone nikomu nedovolí prakticky nic. I drtivá většina zaměstnanců / operátorů se bez autorizace zákazníkem na jeho účet nedostane. Určitě existují výjimky, ale běžní pracovníci ze styku se zákazníkem to z bezpečnostních důvodů nemají (často se různě píše, že bez toho operátor "odmítá" pomoci, ale nemá prostě jak, když není možnost alternativního ověření, kdy je třeba správnost údajů u Vodafone a interakce zákazníka). Název konfiguračního souboru asi nikomu moc neřekne, myslím si, že název je dán určitou kombinací, která může být pro tisíce zákazníků stejná (Ale stejně jako ve spoustě věcí, co zde píšu se mohu mýlit).
 22. On by to měl automaticky / základně zvládnout i ten modem a OS, problémem je, že u podobných věcí se dají nastavit nestandardně vysoké parametry, které to jsou schopné obejít. A pak je to na nás na uživatelích, abychom to nastavili nějak citlivě. Stejné je to s přetaktováním HW.
 23. @Medvěd Zajímavé, že to ukazuje jen 150, ale jak tu někteří píšou, Vodafone pokračuje v tom, v čem UPC a to je aktivní sledování vytíženosti sítě a reálná možnost poskytovat smluvenou rychlost v dnešní době se dá říct nad rámec požadavků ČTÚ. Vnitřně to mělo i UPC postavené výše a Vodafone to ještě posunul, takže i když by mohli spoustu z nás odpálkovat, že poskytované parametry služby jsou dle legislativy v pořádku, snaží se udržovat standard vyšší. Nejvíce to jde vidět na tarifech pro živnostníky a malé podniky (SoHo), kdy člověk na některý tarif co má vedlejší byt či kancelář v dané době nedosáhne. Samozřejmě se to časem mění v závislosti na množství uživatelů na uzlu a prakticky neustále dochází ke zkapacitňování sítě, kdy se jeden uzel rozdělí na dva, tedy dvojnásobná kapacita, navyšování páteřní kapacity, zakruhování linek (nevím český výraz) pro rozložení kapacity a zálohu při výpadku jedné trasy, mnohem vyšší a lepší zálohu elektrické energie na kritických místech, a tak by se dalo pokračovat. Tam, kde někdy stačil jeden uzel pro celou čtvrť / sídliště jsou nyní třeba desítky optických nodů. Někdy jsou ve stejném prostoru vedle sebe, jindy se na jiném místě budují jiné. Vždy je to o nějaké výhodnosti/poměru výkon vs. cena, jelikož je takový NOD aktivní technologie vyžadující napájení, tak jen zřízení nového odběrného místa atd. je náklad "navíc". I tak mi přijde, že je 150 málo. Na webu to také ukazuje jen 150? Předem díky za ověření.
 24. Terminátor jako takový umí, otázka je samozřejmě bonding, kdy je to opravdu jen u OneNetu, u běžných "domácích" přípojek poskytován není. Terminátor bez bondingu zas tak extrémně dobré zařízení prý není a dají se sehnat zařízení s lepšími parametry nebo stejnými za nižší cenu.
 25. Downstream bude funkční, ale jak říkám, vždy se jedná o obousměrnou komunikaci. Tedy něco se stáhne a čeká to na odpověď, která nepřijde.
×
×
 • Create New...