Jump to content

Marek-26

Administrator
 • Posts

  6,520
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  226

Everything posted by Marek-26

 1. Nejede 🙂 Když to jde, tak ani, ale nejede v celé šíři konstantně na QAM 4096.
 2. Zvládne, když tam bude jen jeden modem, v síti nebude DVB-C, pásmo se posune na 1812MHz, nebude se nikde po cestě vyskytovat žádné rušení a vše pojede v QAM 4096 bez ztráty/opravy packetů. Takže mám na jednom optickém uzlu 10x službu 1000/100 a mám tu kapacitu vyčerpanou.
 3. V případě upgrade sítě ano, probíhá v lokalitě cca týden. Ale v rámci týdne je jeden delší výpadek (2 až 4 hodiny) a 1 až 2 kratší výpadky do půl hodiny. Ty kratší se moc nedají plánovat konkrétně, záleží jak to v terénu zrovna přijde. Tím, že je ten výpadek na celý týden si jako zákazník Vodafone můžu aktivovat neomezená data na celou délku výpadku.
 4. Opravdu? A kdo si tu stěžoval ČTÚ, že pravidla neumožňují mít vlastní modem? Takže chci pravidla, ale tak, aby vyhovovaly mě. 🤦‍♂️
 5. Jenže ti stále uniká, že se nejedná o veřejnou službu, že DOCSIS, je trošku něco jiného, než ostatní technologie. A kvůli pár lidem, kteří to nechtějí pochopit a mohli by prostě nabídky služeb s podmínkami nepřijmout a vzít si něco jiného, tak se nám všem ostatním zdražily služby, jelikož ten vývoj a úprava sítě, aby tam šlo připojit i další zařízení, nebyla zadarmo. Takže fakt díky. 👏
 6. *77 nebo 800 77 00 77 😉
 7. Na DOCSIS aktuálně na té části sítě vyšší upload nenabídne. Spíš by bylo zajímavé zjistit, kdy dojde ke spuštění OFDMA na dané části sítě. Což jen z města poznat nejde 😉
 8. Co se týká uploadu, tak jeden kanál zvládne přenést nějakých 30 Mbps, ale je třeba odečíst ještě nějakou režii sítě, reálně je to okolo 26Mbps (6,4 MHz široký kanál, modulace 64-QAM, nějaká mezera mezi kanály). A to se bavíme o tom, že jsou tyto kanály sdílené v rámci daného optického uzlu. Takže upload 60 je opravdu možná až moc (z hlediska nabídky). Takže bez OFDMA kanálu tam vyšší upload nebude.
 9. @paffkoMyslím, že odpovědi jste již dostal od Vodafone. A nečekal bych, že je dostanete tady na fóru. Nejde u aktivní služby přecházet z pronájmu na vlastní či naopak. Vždy se musí zřídit nová služba. Na službu internetu jsou vázané i služby VTV a pevná linka.
 10. Je třeba si uvědomit, že to, kolik stojí roaming, závisí hlavně na místním operátorovi, na průniku vlastníků a na vyjednávacích schopnostech operátora, který poptává konektivitu pro svého zákazníka ve třetí zemi. Když jedete do země, která žije z turismu, určitě z toho i významně žije ten operátor, který třeba mimo sezónu vypíná 2/3 vysílačů v turistických oblastech, protože nejsou třeba. A také většinou operátor nevydělává na svých zákaznících, co jsou ve třetích zemích (ne více, než v EU/doma), ale na zákaznících cizích operátorů, kteří využívají roaming u nás. Je to vždy i dané tím, kolik lidí daných operátorů se mezi těmi 2 zeměmi pohybuje. Kdyby se v podobných číslech vydávali Chorvaté do ČR, můžou si operátoři vzájemně proškrtat náklady a výnosy. Tím by došlo ke zlevnění pro obě strany. Ale když my jako ČR jezdíme do Chorvatska více, tak proč by si krátili Chorvati zisk. Pořízení místní SIM bude v drtivé většině výhodnější, většina operátorů má předplacenky pro dovolenkáře, kdy si zaplatíte za služby na týden až dva. A v té ceně není ten tranzit a další náklady, který je u roamingu.
 11. Dobrý den, na TV ani boxu není potřeba cokoliv speciálního nastavovat. Vzadu na televizi najděte vstup označený jako HDMI 1 či HDMI CEC, tam zapojte HDMI kabel (viz obrázek). Druhá strana HDMI kabelu bude končit v boxu. Krátký návod najdete i u boxu, kde je popis, co a jak. Případně je možné si doobjednat zapojení technikem. TV má vlastní systém, na který neexistuje aplikace Vodafone TV, sledování tedy i nadále bude přes box.
 12. Mě nedávno volala "Microsoft support". Docela mě to rozesmálo, tak jsem toho Indického chlapce s ne moc dobrou "íngliš" alespoň trošku zdržel. Jako člověk, který se občas baví na YT sledováním kanálů jako Scammer Payback, Scambaiter... Škoda, že mě zastihl v práci a ne doma, pustil bych ho na svou virtuální mašinu, která složí pro hraní, testování a jako honeyspot.
 13. Buď pověřit policii, aby si to vyžádala u Vodafone nebo si zavolat do Vodafone a nechat si poslat a s tím jít poté na policii.
 14. Internet nefungoval 3 hodiny, bylo to z důvodu přerušení dodávky elektřiny. Modemy vypadly v 11:07, v 11:10 po provedení prvotních akcí bylo zalogováno, poté probíhalo vyslání technika na místo, aby odhalil, co se stalo. Operátor nemohl říci, co se děje, protože tu informaci z terénu neměl. Jednalo se o lokální výpadek malého rozsahu. Dodavatel elektřiny před 13h sdělil, že na opravě intenzivně pracuje a odhad opravy byl 15h. Naštěstí se jim povedlo rychleji a po 14h bylo obnoveno napájení, modemy do 5 minut začaly nabíhat. Vřele doporučuji přečíst bod 2 + 6.3 https://www.vodafone.cz/podminky/podminky-doplnkovych-sluzeb/podminky-sluzby-vodafone-pevny-internet1/?pdf + v době výpadku je možno si aktivovat v Můj Vodafone neomezená data, právě pro tyto případy, jak už tu zaznělo.
 15. Plány jsou jedna věc, realita věc druhá 😄
 16. Tam, kde je DOCSIS, tedy vlastní síť Vodafone, nebude nabízet připojení přes partnery. To je dost neekonomické. Vodafone má i vlastní optiku, tu buduje tam, kde není DOCSIS. Například v Berouně není DOCSIS, jen FTTH. Pak má optiku přes partnery, ať je to Cetin, Quadruple a další.
 17. @Ivo2003U Telefonu je tam to upozornění, protože je závislé na modemu a když mi doma nepůjde elektřina, tak nepůjde modem a tím pádem ani telefon. Když to zjednoduším, tak kromě koncového modemu musí být pod proudem optický nod a hlavní stanice. Někdy je mezi ještě datacentrum. To je dost podobné PONu. Ale rozdíl je ten, že PON je pasivně napájená síť a DOCSIS resp. její metalická část delší vzdálenosti překonává díky aktivním zesilovačům. Může se tedy stát, že o 3 domy dál nepůjde elektřina, mě doma půjde elekřina, ale nepůjde internet, protože o ty 3 domy dál je prvek s potřebou aktivního napájení.
 18. Jak které "bedýnky" je třeba zálohovat. Síť obsahuje jak pasivně (na dálku) napájené prvky, tak i aktivně napájené. Na optickém nodu, kde dochází k převodu z optiky na metaliku je elektřina potřebná určitě.
 19. @mirek.123Tohle není o exkluzivitě, to je prostě něco navíc k partnerství/sponzorství. Jinak Vodafone žádný svůj exklusivní kanál mít nemůže, byla to podmínka regulátorů při slučování s UPC (nevím, jakou má časovou platnost).
 20. Řekl bych, že upgrade sítě 😉
 21. CA moduly se nepočítají, stejně jako veškeré Conax boxy. Ale pro DVB-C je max. limit 4ks k jedné službě.
 22. Na adrese spadlo SNR pod minimální hodnotu. Od 8h od rána tam bylo rušení na uploadu, nebylo to nijak hrozné, ale postupně se zhoršilo, jak ED3.0 (QAM), tak D3.1 (OFDMA). Ty hodnoty padly na celém optickém uzlu.
 23. Oprávněná ano, konstruktivní ještě lepší. 😉 Jsou bohužel věci, se kterými zřejmě nehneme a to je snaha o maximální bezpečnost. Ale vše ostatní máme právo a měli bychom to kritizovat, abychom dosáhli postupného vývoje k lepšímu. Čím více lidí si bude stěžovat na konkrétní věc, tím větší váhu to bude mít.
×
×
 • Create New...