Jump to content

Marek-26

Administrator
 • Posts

  4,583
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  110

Everything posted by Marek-26

 1. @Dotazovač Zrovna Cisco (alias Linksys v navoněném kabátu) má mnoho nevýhod. Slabý HW, který neuNATuje ani 150Mbps, umí naladit jen po sobě jdoucí kanály atd. Na druhou stranu má mení problémy s kompatibilitou s WiFi tiskárnami, VPN ... Tak jako tak, předpokládám, že bude v další vlně zařízení, které budou staženy ze sítě.
 2. Až ji bude někdo chtít 😄
 3. Skoro to vypadá, že přijde domů nějaký soused a něco zapne, čímž vznikne rušení do sítě 🙂
 4. Záleží na tom, co Vodafone v tom domě může nabídnout za technologii. Jestli jen xDSL, tak je to na konektivitě Cetinu, což je úplně to samé jako ten T-Mobile. Změnou operátora na stejné technologii si většinou nepomůžete. A jestli je to pevný LTE internet, tak bych tu rychlost bral s rezervou a bude to dost ovlivněné různými fyzikálními vlivy.
 5. @Leoš Handan CV600 🙂 Vykopírovat šli oficiálně jen nekódované kanály. Neuměl HD a měl spoustu dalších problémů. Od pár lidí, kteří měli tu možnost zkoušet Handan CV800 (DVR co uměl HD), jsem slyšel, jak bylo šíleně zabugované (jako každé zařízení na začátku), ale potenciál tam byl. Namísto něj přišel box od Kaonu, na který se ze začátku též nadávalo, ale vlastně toho zas tak moc neuměl. Z nahrávacích zařízení s vlastním HDD pak přišel HD DVR od společnosti Peace (Dawn, lias cihla) a na ten několik let byly velké stížnosti. A dnes se opět "pláče", že tento box se již nenabízí. Díky tlaku vysílatelů se už asi jen tak od žádného provozovatele nedočkáme boxu s interní pamětí (i díky ceně samozřejmě) a pokročilými funkcemi na úpravu nahrávek. Je třeba si uvědomit, že každý komerční provozovatel skupiny kanálů jich má x, na kterých se pořady opakují docela často a potřebují, abychom konzumovali reklamu, ze které mají zisk. Ze začátku dost brojili proti funkcím jako je zpětné shlédnutí, minimálně na delší dobu zpětně a dnes si za to, stejně jako za HD nechávají připlatit. Buďme rádi, že jak UPC, tak Vodafone stále nabízí možnost využít CA modul, který se dá vložit do vlastního zařízení a tam si můžeme nahrávat dle libosti, i díky benevolentnosti a nesmyslným zákonům u nás.
 6. @Tom91 T je pro případ, kdy si vezmete zařízení a znamená to, že byste ho musel doplatit při zrušení smlouvy hned. Co se týče sužeb, tak bych si doporučil přečíst např. tento článek. https://www.e15.cz/finexpert/nakupujeme/cesi-a-operatori-dvoulete-uvazky-a-smluvni-pokuty-maji-skoncit-1357621 resp. nějaký z pozdějšího data po uvedení do praxe.
 7. CA moduly se již dají pronajmout i u smluv ve Vodafone systémech (nikoliv jen u těch, co jsou v exUPC databázi).
 8. @Adolf.Shitler A co je pak toto? https://www.datart.cz/Kabel-audio-video-AQ-CVA107-HDMI-VGA-D-SUB.html Na jakém principu to funguje?
 9. @Rushlife A co si přečíst alespoň pár posledních příspěvků?
 10. @marena No jo, ale on mluví o Horizon Go aplikaci. A ta nativně na Apple Tv taky není (možná mě nějaký jablíčkář vyvede z omylu).
 11. @Alex27 Hi, here is only discussion forum, where are customers, not operators. Write them on Facebook or Twitter.
 12. Tento box tuto funkci neobsahuje.
 13. Jste administrátor účtu? Nejste v nějaké skupině (firma, rodina atd.)?
 14. Ona je otázka, kde to rušení prostupuje do rozvodu. Můžete mít ze zásuvky do Tv/boxu sebekvalitnější kabel, ale problém může být i v kabelu mezi zásuvkou a rozvodnou skříní. Zkuste propojit co nejkratším min. 2x stíněným kabelem. Pokud nepomůže, objednejte si u Vodafone servis, aby to technik proměřil.
 15. No, stačí jen ta první tučná věta v návodu: Není striktně zajištěna kompatibilita mezi různými produkty (vyjímečně ani stejného výrobce), protože funkce WDS není nijak standardizována a certifikována Wi-Fi Aliancí. Jinak Compal WDS Bridge nepodporuje (dle toho, co jsem dohledal během cca 2 minut).
 16. Aplikace či web? Každopádně mi to funguje jak v aplikaci můj Vodafone na Androidu, tak i přes web (Firefox, Edge).
 17. Ano, může. LTE vysílač resp. signál.
 18. Ale je. Služby -> sekce Blokování -> kliknout na tlačítko Další služby -> Blokování plateb třetím stranám - Premium SMS Zkontrolujte ve stejné sekci i nastavení Blokování služeb nevhodných pro děti a mladistvé
 19. Zdravím, na telefonu, jakože u pevné linky?
 20. @tom421 Už je dostupný, stačí si zavolat nebo počkat, až vás obvolají (jestli jste si objednával službu rychlejší na pořád).
 21. @kenny VTV box má své mouchy, spousty much. Oproti jiným nově zařazeným zařízením z mého pohledu násobně méně, ale to neznamená, že některé nedokážou pít krev a nedufám v jejich brzké vychytání. Stačí se podívat, jak se tu nadávalo na Horizon DVR box (Dawn alias cihličku) a není to tak dlouho. A teď je vše zapomenuto a lidem schází resp. ho vyzdvihují nad nový VTV box. 100 lidí, 100 chutí, mě se více líbí VTV box, funkcemi, chováním atd. Co se týče přesahu, tak je nastaveno 15 minut po pořadu. Bohužel, žádný člověk či AI to nestříhá a televize své původně zveřejněné časové sloty nedodržují. Datový tok zpětného shlédnutí a obecně kvalita VOD obrazu by mohla jít nahoru, ale myslím si, že je tam omezení v tom, že veškeré VOD je přizpůsobeno IPTV službě, kde se vždy hledá nejlepší poměr výkon/kvalita/cena. VF jako každý se snaží náklady šetřit, ale objektivně do sítě a její kvality investuje násobně více, než za poslední roky UPC (vlastník LGI pochopitelně nechtěl zbytečně investovat do něčeho, co prodává), VF si teď některé věci holt vyžírá. Možná VF aktuálně své HR zdroje alokuje hlavně na migraci zákazníků, a tak vývoj některých jiných věcí má nižší prioritu (jo, to je snaha ušetřit, nemuset jít s prosíkem za LGI a prodlužovat smlouvy za desítky miliónů € ročně), ale zase spousta věcí se vyvíjí centrálně pro větší část zemí, zdroje tedy mohou být i sdílené napříč regiony. Některé věci díky tomu mohou být vyřešeny dříve, jiné individuální požadavky menšiny naopak později. Nejsem si jist, zda jsem to již nepsal, ale jestli stejně box nepoužíváte a sledujete lineární vysílání přes CA modul, pak nemá cenu mít box ve skříni a platit pronájem. Vzhledem k tomu, jak vývoj a aktualizace aktuálně vycházejí není otázkou několika málo týdnů vyřešení většiny věcí. Spousta věcí již měla být, a nejen my zákazníci na ně netrpělivě čekáme.
 22. @kenny Můžete být konkrétnější, jaké problémy? 🙂 @Pavel m Tak asi víte, že se vás snažili kontaktovat v době, kdy jste nemohl mluvit. Být vámi, tak se na předčasnou migraci vyprdnu (Vodafone musí splnit nějaké věci ohledně komunikace a lhůty, které jim ukládá právní řád atd.) a nechám si box vyměnit přes servis.
 23. @Pavel m Což o to, v rámci servisu by se box mohl vyměnit hned, ale vy chcete migrovat do Vodafone systémů.
 24. Zdravím, po 65 minutách se jakýkoliv hovor automaticky přeruší. A co máte za problém? Nejde ho vyřešit v samoobluze?
 25. Upřímně? Aktuálně bych to neřešil a vyčkal, co bude v nabídce za cca 1/2 až rok. Buď to bude mnohem levnější a nebo za tu cenu dostaneš mnohem více.
×
×
 • Create New...