Jump to content

Marek-26

Administrator
 • Posts

  5,353
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  146

Everything posted by Marek-26

 1. Social engineering (přepošli mi prosím sms) nebo malware v mobilu (jako se používá pro vstup na bankovní účty, stačí jen přeposlat sms a nezobrazit ji). Ale to asi nebude tento případ. Myslel jsem, že to je ten případ, kdy přes m-platbu si někdo zaplatí třetí účet, ale evidentně ne.
 2. Samozřejmě, že email na předplatné byl použit jiný a to ten od útočníka. Útočníkovi nejde o to způsobit Vám škodu, to je až podružné. Hlavní je zisk pro něj. Předpokládám, že ani účet není pro jeho potřebu, ale pro přeprodej. Kdybyste měl předplatné od Vodafone, tak ho zrušíte šmahem,. Toto je právě objednané přímo u Netflixu, ale zaplacené přes služby třetím stranám, konkrétně m-platbu. Stejně se využívají i ukradené kreditky atd. Mimochodem, v balíku neověřených kreditek (tedy tam jich bývá i hodně zablokovaných nebo už předtím zneužitých), jedna vychází na 3-5$.
 3. Enter 3 times bad password, then it will connect you with "human" and they will verify you with another method.
 4. Hi, sure, you can. *77 - If you're in CZ and you will call from Vodafone SIM. 800 77 00 77 - If you're in CZ and you will call from another operator. +420 776 977 100 - when you are abroat. Today and tomorrow are public holidays, maybe it is better to call on Thursday, but try it, even on public holidays the line is open.
 5. Záleží, jestli to ta TV umí.
 6. Ano, TV Start je DVB-T1 a není třeba dekódovací zařízení, tedy např. CA modul s Conax kartou nebo STB. V DVB-C běží některé kanály též nekódovaně (a rádia).
 7. 490MHz je to v DVB-T pásmu u Vodafone, tedy pro tuto nabídku https://www.vodafone.cz/pece/televize/tv-doplnkove-sluzby/tv-start/ U DVB-C je to 730MHz https://www.vodafone.cz/pece/televize/kabelova-tv/ca-modul/
 8. Obávám se, že se to takto vyřešit nedá. Jestliže má k české SIM někdo přístup, může ji vložit do telefonu a zapnout ho. Následně záleží, zda jsou oba telefony Android, iPhone nebo kombinace. Když oba apple, tak stačí být v obou přihlášen se stejným ID. U Androidu či kombinace se dá použít nějaká aplikace.
 9. Jestli chcete mír jistotu, objednejte si technika, který to poté i proměří. V případě, že se nebude hýbat se zásuvkou, jen se připojí delší kabel, pak směle do toho.
 10. @sodekcz Tak úplně nové lokality se už nestaví jako DOCSIS většinou. Výjimkou je výstavba v místech, kde DOCSIS je, ale třeba takový Beroun už se stavěl komplet jako FTTH. Pak je samozřejmě také otázkou, zda s tím, jak dlouho trvá získat různá povolení atp. jestli nejsou spíše tou snazší a ve výsledku možná i levnější cestou akvizice lokálních poskytovatelů. Já si stejně myslím, že by se mohli co nejdříve začít budovat metropolitní optické sítě. Ale to je asi jen utopická představa. Zatím ani ČEZ svou optickou infrastrukturu nenabízí pro třetí strany, přitom by teoreticky mohli být druhým CETINem.
 11. Hi, do you have your roaming activated? Where you are? Did your telephone support bands used in area, where you are?
 12. Marek-26

  Tuner C

  To je jiná situace, když se tahá nově a hlavně, když není žádná původní technologie. Já mám do domu také 4 různé společnosti, co mají nataženou vlastní optiku. Jedna z nich je Cetin, takže nabídky operátorů můžu přehazovat vidlemi. Jenom nechápu, proč operátoři neaktualizují data u ČTÚ ve srovnávači.
 13. Nějak vypadla 🙂 doplněno zpět. Jinak tohle téma je připíchnuté měl jsem pocit, že bylo, nastaveno znovu), možná změním lehce název tématu.
 14. Marek-26

  Tuner C

  @Ivo2003 No, nedává finanční smysl měnit DOCSIS za FTTH resp. GPON. On už ten upgrade na DOCSIS 4.0 bude stát ty zmiňované miliardy. A DOCSIS má budoucnost.
 15. Přidán seznam chyb, jejich popis a info k možnému řešení. Najdete v druhém příspěvku na první stránce. https://www.techforum.cz/topic/61197-chyby-vodafone-tv/?do=findComment&comment=451880 Hlášení dalších chyb, překlepů, hrubek, stylistických chyb atp. vítáno.
 16. Ne, protože Vodafone s daným firmware nebylo spokojené, obsahovalo chyby a bugy, díky kterým to nenasadili. Pokud vím, tak v Německu nenasazují nový modem a naopak se všechny země potýkaly s tím, že jich měli málo (Covid, čipová krize).
 17. @Adolf.Shitler Ale brzy bude používat 1200MHz a časem možná i více 🙂 @MSwamp Není to jen o vzdálenosti, vždy je to o hodnotách na zásuvce. Jak píše Adolf, může to být zapojením v LB, počtem pasivních prvků po trase atp. @sodekcz Předpokládám, že je přesunutí zásuvky či vybudování další, je preferované z důvodu, že UPC (následně Vodafone), ručí za signál po zásuvku, a i když dodávalo kabely na propojení zásuvky a zařízení, vždy od zásuvky dále to byl problém zákazníka, i vzhledem k tomu, že si za zásuvku mohl zapojit jakýkoliv i nekvalitní kabel nebo dodaný technikem mohl "odejít"-
 18. @ToMiR O té doby vendor dodal k testování těch firmware už více, ale proč asi nedošlo k jejich nasazení...
 19. @RichardHorcic Co na to říct? Asi nic. A co je hlavním účelem aplikace pro sledování pořadů? Přeci přehrávání autorsky chráněných děl (filmy, seriály...). Myslím si, že přístup Vodafone se v tomto nezmění, vždy pro ně bude prvořadá bezpečnost (i přesto, že je to pro většinu z nás znamená discomfort). A jelikož dnes existují programy, která ze screenshotů poskládají prakticky celé video, nelze se divit, že je to plošně zakázáno. Mě osobně DRM též obtěžuje, zvláště, když se z náctiletého piráta postupně stal platící zákazník. U toho přetáčení reklam bych řekl, že to bylo závislé na tom, jak se zachová jejich největší konkurent na poli poskytování "Network convergence" služeb, málo času na vývoj v korporátu (hlavně potřeba nějaké jedné země z CEE regionu má prioritu nižší, jak jeden z main trhů), přednější věci, kam směrovat finanční i lidské zdroje, zvláště v této době slučování atd. Rozhodně se nedá říct, že "všichni" ostatní to udělali lépe. Ti menší jsou většinou flexibilnější a dravější, z větší části pro to, aby je pak ty velké molochy koupily. "Mustr by si mohli vzít třeba zde na fóru 😕 " - nepruď zbytečně 🙂
 20. Marek-26

  Tuner C

  Naopak, pokud chce zůstat konkurenceschopný, musí zvýšit nejen rychlosti downloadu, ale hlavně uploadu. A jelikož specifikace DOCSIS 3.1 resp. 4.0 hovoří jasně, pak bude čas udělat DVB-C postupně pápá. Navíc strašná spousta lidí (ač se to nezdá), nevyžaduje přímý DVB-C signál, stačí jim appka pro PC, mobil a TV. Pro operátora to má jak spoustu výhod, tak nevýhod. A ke komu budete chtít přejít? DVB-T(2) uvolní za chvíli frekvence pro mobilní služby, DVB-S za chvíli též začne ztrácet smysl, dá se spekulovat, že se začne též omezovat (celkově u DVB by byly ideální hybridní boxy/appky do TV, které by uměly přijímat část kanálů po IP vrstvě a část klasicky). Dovolím si upozornit na tuto TZ, začal další obří upgrade sítě po relativně krátké době od posledního masivního upgrade. https://www.vodafone.cz/nejen-pro-media/tiskove-zpravy/vodafone-investuje-dalsi-miliardy-do-modernizace-s/ PS: A teď se zase můžeme bavit o trendu, kdy čím dál tím více lidí sleduje odložené vysílání a nahrávky, což je OTT či IPTV namísto lineáru, nehledě na to, v jakém formátu je šířen lineární část služby. Když si člověk odmyslí ty, kterým je vcelku jedno, v jaké obrazové kvalitě program sledují či mají TV zapnutou jen jako kulisu, z té původně statistické většiny je možná najednou menšina. Také čím dál tím více tvůrců obsahu přesouvá exkluzivní obsah do prémiových online služeb a klasické vysílání je tak směsí zpravodajství, self propagace a levné výplně. Co si budeme, člověk je od přírody tvor líný, ale v případě nutnosti se adaptuje. Takže když nebude mít jinou možnost, jako se tomu stalo u přechodu z analogu na DVB-T resp. DVB-T2 ... Každý zodpovědný manager počítá s churnem ve svých analýzách, který ale musí být menší, jak nové akvizice či celkové revenue.
 21. Tam nejde o to, že ho nelze získat jinak. Dle této logiky bychom celé DRM a vše ostatní mohli zrušit. A Netflix by při prvním nahrání díla na mega či torrent měl dílo uvolnit volně ke stažení ze svých stránek/serverů ...
 22. Tipuji to na ochranu proti kopírování/screen snipping.
 23. @JardaF Chyba MG004 značí root, odemknutý bootloader apod. Zkuste stáhnout a spustit SafetyNet Test, co to ukáže.
 24. Tak už to prý nepodporuje faxová volání.
 25. No, skrz obvodové zdi a vakuum v oknech s izolačními skly se těžko něco "procpává". Lepší by bylo dát venkovní AP někam na stěnu či pod střechu a do něj vést kabel.
×
×
 • Create New...