Jump to content

Marek-26

Administrator
 • Posts

  6,132
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  191

Everything posted by Marek-26

 1. První, po čem bych šel je, co v tom telefonu běží, co žere baterii a vytěžuje procesor. Druhá věc je obal na telefonu (plastový opravdu teplo neodvádí). Třetí, po čem bych šel je verze sestavení MIUI. Pokud je tam něco jiného než EU rom, rovnou bych měnil (není úplně snadné, musí se odemknout bootloader, což chvíli trvá, pak nahrát alternativní recovery a pak přeinstalovat, ideálně v rámci instalace udělat tovární nastavení), je fakt, že Global ROM u některých verzí mívala problém s přehříváním či nadměrným vybíjením baterie a ryze Čínská či Indická verze má v sobě předinstalované programy, které běží ale mimo Asii jsou nepoužitelné resp. pro nás Evropany. Ale samozřejmě, jak píše @tomus, pokud je telefon vystaven přímému slunci, tak mu nepomůže ani svěcená voda.
 2. Ad seznam. Viděl, https://www.androidtv-guide.com/streaming-gaming/google-tv/ 🙂 boxy a sticky zde uvedené mají oficiálně Google TV se všemi potřebnými certifikacemi od Google. Měly by fungovat i ty na tomto seznamu, ale počítám, že otestovat to bude muset každý sám. https://www.androidtv-guide.com/streaming-gaming/netflix-amazon-atv-certified Ad Prima, bylo to nejrychlejší (tlačil je čas), a v jiných státech kde se prostředí používá to nepotřebují, takže priorita to dodat byla dost malá (jsme malý trh, být to ve Španělsku či Německu, bylo by to možná vše jinak). Ad počet zařízení v samoobsluze – asi je to nedesignovaný jen na zařízení, které komunikují i zpět, což conax zařízení nejsou. Alespoň tak si to vysvětluji já. Ad nepružnost – Vodafone je moc velký, je pomalejší a nemůže si dovolit to, co někteří dělají či chtějí mít vlastní řešení, a ne si ho od někoho koupit. Anebo také nemožnost splnění podmínek, např. u MacOS, kde začali s vývojem, dle již nových požadavků, které jsou chybné a dle starých už vyvíjet nesmí (ostatní měli vyvinuto ještě dle starých podmínek a ponechali si tak staré řešení, než si Apple opraví).
 3. Hi, You must call/write to Vodafone dorectly. On fórum they can't check your account.
 4. No, bohužel Vodafone Station je i název pro modem pro FTTH 🙂
 5. Ne, je to modem pro US trh, tam se používá trochu jiné nastavení sítě atd. A kdyby připojil, tak by stejně nejspíše nefungoval.
 6. To sice ano, ale teď mu to nepomůže. Třeba si chce psát s kamarády z Erasmu přes imessage, protože oni nic jiného nepoužívají. Nebo je to mladý vývojář, který potřebuje iOS, aby mohl testovat aplikace a podobně. Vlastně proč ho potřebuje/chce je jeho věc. Je super, že se ptá na správné otázky, tedy zda a za jakých podmínek může.
 7. Tak je to student čili do 26 let a tam je nakousnuté jablko věcí prestiže. V USA už prý mladí s Androidem bývají sociálně vyloučení z kolektivu. https://ekonom.cz/c1-67183270-generace-z-presedlala-na-iphony-kdo-ho-nema-musi-z-kola-ven Cca 70% Američanů si pak bere iPhone od operátora s úvazkem, tedy na splátky. Bude to za chvíli i zde. Moji vrstevníci za mlada kupovali super auta na leasing, holky na to letěly.
 8. Kdyby to byl jen byznys, tak skoro žádný operátor Apple watch nezavádí, protože výsledná služba jako taková je dražší než přímý výnos z ní (čistě za službu). Ale pak jsme u toho, že ze začátku chtěl být někdo mezi prvními, v USA je v tomto (v podpoře Apple) trošku dál, a jelikož se to stalo postupně standardem, tak to zavádějí i ostatní. Můžeme se bavit o tom, že si za to Vodafone v ČR může tak trošku sám, protože kdyby to stihli rychleji, tak by zřejmě Apple nedělal z nám neznámých důvodů takové caviky. Ale prostě se vše připravilo/dodalo v době, kdy Apple z neznámých důvodů tu službu v EU nově nepovolil spustit a jelikož nejspíše nejsou známy fakta, můžeme jen spekulovat, proč tomu tak je. A jestli prý Apple neřekl vedení Vodafone Group důvod (jedna paní povídala), proč tu službu nespustí, zase se dostáváme do spekulací, které si utváříme na základě domněnek. A teď se pojďme ptát obráceně, proč by Apple spuštění zdržoval, když z toho bude mít reálně zisk? Vodafone neměl oficiálně službu pro Apple watch spuštěnou nikdy, možná byl nějaký předpokládaný termín, který neklapl. A buďme si jisti, že různí power users a insiders by o tom nejspíše zde psali a na Twitteru by to bylo co týden. Z toho, co vím a co se ke mě dostalo, tak jediné, co můžeme Vodafone vyčítat je, že jim to trvalo tak dlouho. Na druhou stranu, komerční spuštění od doby, kdy je splněno vše ze strany Vodafone dle požadavků Apple, teď blokuje sám Apple. Vše, co zde ohledně tohoto tématu píši, je na základě informací od osoby blízké tomuto tématu ve Vodafone, což ovlivňuje i můj názor, jelikož věřím, že mi nebude lhát, max. se vyhne odpovědi či neodpoví vůbec. I ve Vodafone je to vcelku velké téma a pálí to spoustu lidí, ať už z osobních důvodů nebo z pracovních.
 9. Třeba to, na jakém zařízení a jaké verzi Androidu to běží? Protože se evidentně nejedná o plošný problém.
 10. Je to jen jeho přání 😄 měla být venku už dávno.
 11. Stále ve vývoji, zatím to není vše funkční 🙂 třeba majitelé LG televizí dostanou letos předčasný dárek pod stromeček.
 12. Spuštění blokuje Apple. Vodafone již všechny podmínky splnil a čeká na zelenou. Když ji Vodafone po Apple chtěl, tak Apple bez podrobností oznámil, že cca rok nebude spuštění služby povolovat a nezměnilo na tom nic ani jednání Vodafone Group s Apple. Je nakoupen HW, splněny certifikace, zaplaceno, co bylo třeba před spuštěním.
 13. Lze výjimečně v prodejnách, po ukončení smlouvy za poplatek 200Kč 🙂
 14. https://www.vodafone.cz/kontakty/partnerska-prodejni-call-centra/ Tady jsou všechna partnerská call centra, ta společnost ani telefon tam nefigurují. Vodafone žádné kontakty neprodává. Connectart má oficiální databázi, kterou přeprodává dále, vše dle platné legislativy. Níže uvádím, co napsal ČTÚ mě:
 15. Dobrý večer, nešlo, telefonní čísla vždy rozděluje národní úřad příslušným národním společnostem. Je tedy třeba řešit s lokálním poskytovatelem.
 16. Marek-26

  EPG

  Já vím, co s tím je 🙂 je to rozbité. Prý o tom vědí, je to problém u Conax zařízení, u Nagry problém není.
 17. Článek 11 zákona o elektronických komunikacích (č. 127/2005 Sb.) stanoví, že poskytovatel veřejně dostupných elektronických komunikačních služeb (tj. např. telefonní operátor) je povinen zajistit zákazníkovi přístup k informacím o stavu jeho účtu. Tyto informace musí být zákazníkovi poskytovány v souladu s pravidly stanovenými poskytovatelem. Věřím, že tyto a další aspekty jste vzal v potaz před sepisováním stížnosti. Ale dle mě by pak bylo třeba tlačit na změnu zákona o elektronických komunikacích.
 18. No, narážím na ty klacky pod nohy 😉
 19. Opravdu to není o tom někde přepnout tlačítko. Musí se udělat vývoj, upravit konfigurace...
 20. A já ještě doporučím sekci návody zde na fóru, kde najdete i sekci Vodafone TV. Je tam uveden, mimo jiné, i návod jak u STB udělat Párování dálkového ovládání či Tovární nastavení set-top boxu, čímž bych v tomto pořadí pokračoval v případě, že výměna baterií nepomůže.
 21. Hi, you can log with your payer number and your admini password. If this fail to, call to Vodafone (*77), they Will help you.
 22. Zatím u většiny lidí, co tu volají po vlastním modemu je pár společných důvodů Ušetřit na elektřině – to šlo v případě 3.0 modemů s horším HW. U nových 3.1 je to 00prd i s tím, že máme mnohem vyšší cenu za el. než před pár lety Nemít modem se zbytečnými funkcemi, které nevyužijí – takže chtějí modem only zařízení, protože si za to pověsí, co chtějí, ale máme bridge už u všech nabízených zařízení Mít modem s lepšími funkcemi, než je nabízen – takové k sehnání prakticky nejsou, když nepočítám WiFi6, což se naštěstí za pár týdnů změní Mít modem s jiným chipsetem jak Intel – V případě Puma5 to byl, z mého pohledu, ten nejrelevantnější požadavek (s tarifem 500), u Puma6 už to tak moc relevantní není Ušetřit na pronájmu – Lze jen v případě koupě modemu z druhé ruky, většinou už bez záruky Zapomněl jsem na něco?
 23. No, to může být přeladění, aktualizace... 🙂 neresetuje se celý modem, ale jen jeho SW část. Kouknul bych se do logu, jestli tam není třeba T3 timeout v tu dobu, ten někdy může za popisovaný problém.
 24. 234,43 €, tedy nějakých 5600Kč. Takže se oproti pronájmu začne vyplácet více než po 4,5 letech. I kdybych započetl nějaký teoretický rozdíl ve spotřebě elektřiny, tak je to stále více jak 4 roky. A to nepočítám nutné aktualizace, které si člověk musí zařídit po vlastní ose a další věci. Arris je levnější, stojí cca 4700. A teď mi tedy řekněte, proč si ho koupit namísto hození pronájmového do bridge.
×
×
 • Create New...