Jump to content

Marek-26

Administrator
 • Posts

  6,371
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  214

Everything posted by Marek-26

 1. Nějaké rušení v upstreamu tam je. Takže klasika, zkontrolovat kabel mezi zásuvkou a modemem, hlavně konektory, dát modem dál od jiných zařízení. Jestliže nepomůže či bude viditelně vadný kabel, volat do Vodafone a objednat si servis.
 2. Založte objednávku jako nezákazník a do poznámky informaci, že jste zákazník + informaci, že se jim to u Vás po přihlášení nezobrazuje.
 3. Rozesílat informaci budou těm, na které mají kontakt 🙂
 4. @janmichaelvincent Já nevím, já si u svých zařízení (i u SW) zjišťuji, kdy mají EOL, jak je to s podporou, aktualizacemi 🙂 Já se třeba dozvědět takovou věc z fóra, tak si udělám rozbor možností a začnu podnikat konkrétní kroky. Vodafone se svojí security politikou (viz aplikace pro sledování VTV) asi o vypínání nějaké security "fíčury" asi neuvažuje 😄 @mufalonUBEE má více kanálů na stahování, a hlavně umí naladit kanály napřeskáčku (CISCO si naladí vždy 8 po sobě jdoucích kanálů), je novější a certifikace je tam o delší (termín nevím).
 5. Zákazníky s pronajatými modemy Vodafone už dlouho kontaktuje a modemy jim mění. O vlastní zařízení se musí starat zákazník 🙂 Každopádně prý chystají i komunikaci na zákazníky s odkoupenými modemy.
 6. Záleží na tom bytě a jeho okolí. 🙂 každopádně za měsíční test dáte 98Kč. Za vyzkoušení dle mě rozhodně stojí.
 7. No, nejspíše je to ten jeden kus, co se řešil 😄 snažil se připojit do sítě, tak se zaevidoval.
 8. Je třeba rozlišovat mezi "pevným" internetem omezený na určitou adresu. To bylo dříve 4G WTTx, které se aktuálně u Vodafone neposkytuje. Ten byl bez FUP, ale s malými rychlostmi. Další produkt není vázán na adresu a přenosným internetem, kde je FUP, ale není omezena rychlost (Bez kabelu Naplno 5G). Stále existuje možnost si vzít mobilní tarif Premium 5G a tam není FUP ani omezená rychlost.
 9. @retronNo, mělo a nemělo. Nemohou ručit (a proto také neručí) za každou možnost a kombinaci, která může nastat (už vidím ty miliony virtuálních PC, by sežralo více zdrojů jak celá služba 😄 ). Hlášky by asi mohli být lépe popsané, ale jeden problém může generovat více hlášek a naopak. Ne vždy jde na straně serveru na druhé straně identifikovat, co je přesně za problém. Navíc i ten počet informací, které se nyní smí v EU sbírat je mnohem menší než kdysi (za mě dobře). Ale notak, kdybys napsal, že se vyvíjí tempem pomalejším jak lenochod nebo je kvalita stále neuspokojivá... Ale takhle se střílet do vlastní nohy? Ten update napříč platformami je zrovna ta nejviditelnější část. A jen upřesním, já rozhodně nic nevyvíjím.
 10. Jakože Nova, kterého vlastní PPF, která zároveň vlastní O2, by Vodafone dala Voyo zadarmo či s výraznou slevou? 😄 Takhle mě dnes nikdo nepobavil, díky. Kdyby to tak bylo, tak bychom nejspíše měli nejpozději po druhém závodu F1 kanály Nova Sport 5 a 6. Dle mě bude náklad na balíček Cinema s HBO MAX cenově srovnatelný s balíčkem od Novy. A jestli má někdo náhodou informace, jak pravdivé je to, co si myslím (víme co znamená myslet), prosím o PM, fakt by mě to zajímalo. Něco se dalo sesbírat z netu, kolik Kč chtěla Nova s Primou za zákazníka (a že je to s každým rokem vyšší částka), který má možnost přijímat daný kanál + to, že si vynucovali, aby to byli úplně všichni, a to ještě do konkrétní pozice, příplatek za HD, za možnost poskytnout zpětné shlédnutí... Ohledně ceny za NS 5+6, byly také 2 náznaky veřejné. Doteď nechápu, na jakém modelu pracuje třeba sweet, ta cena absolutně neodpovídá. Buď doufají, že přímo koupí někdo je nebo to mají jako reklamu pro prodej OTT řešení pro ostatní a doufají, že svůj produkt budou poskytovat dále (tu IT část). Vždy to nemusí být o přímém zisku. Návratnost prostředků do nově připojeného zákazníka může být až několik let. U stávajících mohou být služby poskytnuty pod cenou, protože je nežádoucí, aby daný člověk skončil u konkurence a je zde šance, že je časem navýší atd. Ale to, že nedělají charitu je fakt. Účelem každé firmy je tvorba zisku. Kdyby česká pobočka Vodafone netvořila zisk, skončí jako Španělská či Italská v nedávné době. @retron + @ost-plus@seznam.czProblém je, že vysílatelé to prodávají také v balíčcích a podmínky jsou kladeny dost různě, třeba že v případě, že chci nabídnout jeden kanál, musím k tomu jako poskytovatel automaticky přibalit i další. Vysílatel si pak zvedá čísla, nabídne více reklamního prostoru... Další věc je, že 100 lidí, 100 chutí a těch kombinací by bylo moc. Každý poskytovatel se snaží proto dělat tematické balíčky, které pokryjí většinu poptávky.
 11. To je, jak když se rozčilovali majitelé televizí bez DVB-T a následně DVB-T2 (nebi ti s T2, ale bez HEVC). Není to přímo kurvítko, ona ta licence/certifikace něco stojí, a ta zařízení ji měla mnohem déle, než bylo jeho stanovené EOL (bod pro CISCO). Kurvítkem bych z dnešního pohledu nazval spíše Cisco modemy z pohledu sítě a její správy, jelikož jejich přítomnost na síti má spoustu negativních dopadů. Jinak děje se to prakticky všude, když se přechází na něco novějšího, jiného. I kdyby ten modem mohl fungovat déle, tak díky změnám na síti by se stal stejně nepoužitelným. Jak UPC, tak Vodafone byli v přístupu k zastaralým modemům častokrát vcelku laxní a výměny neřešili z pozice síly.
 12. @MausNepodsouvám, píši fakta, psali jsme tu o DVB-C. Technik je tedy potřeba. Na adresu, kde je DVB-C by neměla přijít OTT služba. Naopak Vy tu píšete zavádějící informaci, v případě samoinstalace je doručení zařízení zdarma. A to, že Vodafone toho technika platí je irelevantní.
 13. Zdravím, možná budu zbytečně přímý. Ale máte pocit, že z těch poskytnutých informací se dá, jakkoliv odpovědět? Kromě toho, jestli za sebe každý odpovíme, zda u nás OK nebo stejný problém. Minimálně na screenu vidím nějaký typ blokátoru. V prohlížeči bez doplňků funguje? Jaká přesně verze prohlížeče to je? Jaký firewall a antimalware používáte? Máte povolené Cookies a pokud ne všechny, tak které konkrétně a co je jejich obsahem? Jaké programy, které by mohly ovlivňovat síťový provoz máte? Jaké verze Windows (a to přesně) je na PC? Je tato verze legální? Má aktuální aktualizace? Nejste zapojen do Insider programu Windows? Na jaké síti jste? Jaké zařízení je mezi PC a internetem? Jak je toto zařízení nastaveno? A takhle bych mohl pokračovat.
 14. @NeoDobrý den, modemům resp. jejich chipsetu končí certifikace pro DOCSIS sítě (obecně, celosvětově). Výměna je tedy nutná a nejde ji neudělat (pokud se máme bavit o funkční službě v červnu). V ČR nás to také čeká.
 15. @MilanVZkuste změnit heslo, některým uživatelům pomohlo. DVB-C televize, kterou si platíte funguje? Kompenzace z 0 je vždy nula.
 16. Máte krátkou paměť. I za UPC se podobné změny děly prakticky neustále.
 17. @MSwampNe, po ukončení služby se v rozvodné skříni odpojuje 😉 případně přepojuje na STA, pokud je v domě společný rozvod.
 18. Jsou dvě možnosti. Buď si objednáte Android box jako další doplňkové zařízení, tedy Premium si necháte. Pak budete řešit jen případné vrácení jednoho zařízení. Nebo si necháte box vyměnit a v případě, že se budete chtít vrátit zpět, tak to opět znamená výjezd technika na výměnu.
 19. Dobrý den, podívejte se do sekce návody, tam najděte požadované zařízení a je tam speciální článek na bridge mód 🙂 Návody -> Internet
 20. UBEE měl polovinu kanálů pro download oproti Compalu a Arrisu. Arris má navíc ještě i OFDM a výkonnější HW celkově.
 21. @TechnikusSupreme/Komplet přijde na řadu prý později. Tam neexistuje tolik variant/kombinací 😄
 22. Na prodejně se vydávají pro službu OTT, ale pro DVB-C musí vozit technik. Prostě to tak je 😉
 23. Neproběhla nějaká aktualizace? Co bylo nově nainstalováno? https://www.vodafone.cz/pece/televize/vodafone-tv/televize-aplikace/ Aplikace je určena pouze pro mobilní telefony nebo tablety. Zařízení by také nemělo mít dodatečné softwarové úpravy (například root), jinak nemůžeme správné fungování aplikace zaručit (obvykle se objeví chyba MV1803).
 24. Není, v tomto je dobře, že jsme specifický trh 😉 Za sportovní práva tu neplatíme zdaleka tolik co na západ od nás i když s každým novým kontraktem se to stále "šroubuje" výš. Naše kupní síla (=cena reklamního prostoru) není tak vysoká, aby si operátoři mohli dovolit platit tolik a tak je cena pro CZ trh nižší. A ano, nejspíše PPF na jednu stranu netrápí, že to Nova neprodá skoro všem, protože v rámci zasmluvnění u O2 určitě zvládnou určitou daňovou optimalizaci v rámci skupiny. A co se týká jiných lig, zvláště těch českých. Sport je pro ně prioritou a nejspíše to i dotují z jiných segmentů než jen TV, kam jim to ale v rámci zabalíčkování služeb nejspíše přináší také zisky/zákazníky. S Telly nejspíše proběhl směnný obchod, kdy část platby bylo sdílení licence na MMA a tím se daný přímý finanční náklad snížil. U ostatních, se kterými se dohodli, se můžeme jen domnívat, co za dohodou stálo a proč byla úspěšná. Ad druhá otázka, chápu i když je popsané zjednodušeně, ale do detailů tu nikdo z nás nevidí.
×
×
 • Create New...