Jump to content

Technikus

User
 • Posts

  55
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Technikus last won the day on June 30 2021

Technikus had the most liked content!

Vodafone services

 • Vodafone fixed internet
  300 Mb/s
 • Vodafone mobile internet
  Jiná služba
 • Vodafone television
  Komplet
 • Vodafone devices
  Compal, VTV Box
 • Place of subscription of Vodafone services
  Praha

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Technikus's Achievements

Level 5

Level 5 (5/14)

 • One Year In
 • Dedicated
 • Reacting Well
 • Conversation Starter
 • First Post

Recent Badges

7

Reputation

 1. Ono se zřejmě přechodem z exUPC do Vodafone kompletně flashnul firmware z původního CH7465LG (bílý) - s admin přihlášením viz návod strana 17 stal CH7465VF (měl by být černý, ale my to máme na původním bílém routeru) - s přihlášením do admin rozhraní viz návod strana 13.
 2. Já to mám jednoduché - vypnuté wifi 2,4 i 5 GHz a změněnou výchozí bránu z 192.168.0 a 192.168.1, takže mohu dělat reset routeru a nastavím to za okamžik.
 3. Pokud přístup do rozhraní nefunguje, je na routeru možnost provedení resetu + štítek s Wifi SSID + heslo a je tam i heslo do admin rozhraní s uživ. jménem admin - výchozí brána je 192.168.0.1, já mám třeba uživatelsky změněno na 192.168.1.1
 4. Ale u mě byl technik cca před týdnem, při návštěvě restartoval i router, ale ten naběhl a fungovat těch několik dnů jak jsem zvyklý - všechny diody a informace zhasly a zůstala svítit jenom bílá power dioda. Během víkendu jsem provedl restart já, resp. vytáhl jsem napájení a po nějaké chvíli ho vrátil, probíhala standardní "blikačka" na panelu, ale zelené šipky na routeru svítí dodnes. Internet i TV běží tak nevím. Popravdě jsem rozhraní routeru od návštěvy technika nezkoušel, nebylo třeba - vše se chovalo a fungovalo jak má a svítilo jen bílé napájení. Třeba se tam nový FW natáhl až mým restartem, ale to bych možná i ten týden nefungoval. Tak jsem z toho trošku jelen. Funkční služby naštěstí jsou, ale jde mi o zvyklost - vždy vše muselo po správném nabootování zhasnout, nyní zůstanu u šipek. Ano, do admin rozhraní routeru se i nadále dostávám původním pověřením.
 5. Byl jsem cca před týdnem převeden z exUPC pod Vodafone, zůstal mi Compal CH7465 bílý (exUPC) a byl mi vyměněn set top box za Vodafone. Včera jsem musel vypnout router a po opětovném zapnutí do zásuvky zůstaly trvale svítit zelené šipky na panelu. Kdykoliv předtím vše svítilo jen při bootování routeru a zmizelo a zůstala svítít jen bílá power dioda. Všiml jsem si, že router má nyní nové admin rozhraní - už to není UPC, ale takové šedo-černé Compal. Je možné, že se změnou firmware modemu z exUPC na Vodafone se změnila i logika diod na předním panelu a tak teď budou ty 2 šipky svítit trvale? Nebo jde o nějakou chybu? Internet a TV však jede, tak nevím.. děkuji za vysvětlení
 6. 500 Mb/s nemám, ale podle Vodafone samoobsluhy: TV Komplet - tarif 829 Kč, po slevě 373,05 Kč Pevný internet Kabel 300 Mbps - tarif 559 Kč, po slevě 234,78 Kč To je 607,83 Kč po slevách + 2x 70 Kč pronájem zařízení = 747,83 Kč Tohle je srovnání původní myexUPC vs. první náhled na fakturu po převedení a zřejmě to vypadá, že 669 Kč bude za necelý měsíc (instalace Vodafone 20.10.) a pak dle výše uvedených částek 748 Kč měsíčně vč. pronájmu zařízení, tedy nakonec by to bylo o 4-5 Kč víc. No uvidíme, až bude nějaká faktura za kompletní měsíc.
 7. Je možné, že po převedení služeb od UPC pod Vodafone mám ve Vodafone samoobsluze nižší částku za služby - v součtu to není 1:1 ale nyní nižší o 76 Kč, nebo je první vyúčtování nějaké částečné apod. a až další faktury budou na původní částku? Současně bych se zeptal, stále mi funguje HBO GO na původní registraci z UPC s tím (Horizon GO přestal další den fungovat, Vodafone TV přes web/aplikaci je funkční), že jen nově vybírám operátora Vodafone Česká republika. Nicméně ve Vodafone samoobsluze mám pro HBO GO možná jinou nebo novou registraci, ale ta nejde na stejný e-mail vytvořit. Bude nadále platit ta původní, nebo se za několik dní znefunkční a půjde registrovat ten Vodafone kód? Nebo je stejný?
 8. Po resetu STB funkční. Tady je EPG na další týden
 9. Mně byl set top box vyměněn, ale očividně ne na dlouho. Už mám zprávu, že mezi říjnem a koncem roku by mělo dojít k výměně boxu a přesunu služeb finálně pod Vodafone. Ale troufám si říct, že by u tebe už mohli udělat změnu pod Vodafone a výměnu set top boxu hned, při případné nahlášené reklamaci. Popravdě nevím, zda se na výměnu set top boxu a přesunu služeb pod Vodafone mám těšit nebo ne. Co bude lepší, co by se mohlo zhoršit...
 10. Tak dnes byl technikem vyměněn STB za stejný model.
 11. Vadný displej mi vadí, bez bych si asi zvykl, pokud je ten Vodafone set top box plynulejší - TV program, přepínání programů apod. Každopádně nebylo na výběr, tak uvidíme, s čím technik přijede.
 12. Díky za reakci. Ano, je v pronájmu, objednán servis na výměnu. Prý mám nechat vše připojeno jak je, technik přijde, chce vidět onu chybu a pak se provede odpojení a výměna za jiné zařízení. Trošku jsem myslel, že bych tímto i pomohl k přechodu pod Vodafone, ale prý až cca ke konci roku.
 13. Zdravím, mám k TV set top box HD Mediabox 900, na kterém se pár dnů zpět rozbil displej - u poslední hodnoty nefunguje zobrazování dolní části displeje. Mění se za stejný typ, nebo dnes už jsou k dispozici pouze Vodafone set top boxy? Když to vezmu někam na prodejnu Vodafone, vymění zařízení na místě, nebo nutno přes technickou linku a domluvit výjezd technika? děkuji vám
 14. Vždyť jsme si potvrdili, že stačí z tabletu/telefonu pořad pustit a dané zařízení může odejít ven nebo ho lze třeba vypnout a pořad pojede dál, protože Chromecast jede napřímo z Wifi. Jen si to samozřejmě bez toho telefonu/tabletu nezastavíte, nepřepnete, nepřeskočíte reklamu apod. Vypnout lze celkově televizi.
×
×
 • Create New...