Jump to content

Adolf.Shitler

User
 • Posts

  2,421
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  22

Adolf.Shitler last won the day on December 9 2022

Adolf.Shitler had the most liked content!

Vodafone services

 • Vodafone fixed internet
  -
 • Vodafone mobile internet
  -
 • Vodafone television
  -
 • Vodafone devices
  -
 • Place of subscription of Vodafone services
  -

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Adolf.Shitler's Achievements

Level 14

Level 14 (14/14)

 • Reacting Well
 • Dedicated
 • Very Popular Rare
 • First Post
 • Posting Machine Rare

Recent Badges

159

Reputation

3

Community Answers

 1. VF byl poslední z velké trojky, který k úpravě cen přistoupil. T-Mobile zvedal ceny nedávno, O2 zdražuje průběžně pořád, a teď tedy VF. Nic zvláštního.
 2. Většina Powerline má stejně jenom 100 Mbps porty, takže víc se z toho prostě nevymáčkne.
 3. Tedy 6 krabiček cigaret nebo 10 Plzní od čepu. A to ještě za předpokladu, že se srovnává provoz Compalu s tím, že člověk nebude mít vůbec nic (což samozřejmě v praxi nehrozí, vždycky nějaký modem nebo router bude).
 4. Alternativa pro úspornější provoz neexistuje, ale možná by stálo za úvahu místo vypisování v diskuzích jít makat a vydělat si dost na to, aby se pak nemusely řešit podobné pitomosti...
 5. BAN se samozřejmě konat nebude, ale u nějakých free služeb se nedá moc očekávat, že poštovní server bude takové požadavky vždy vyřizovat a třeba jich polovinu nezahodí.
 6. Za 180 Kč je pro Android k mání appka, která umí notifikace s limitem od 5 minut výše (https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.faircode.email&hl=cs). Kratší čas už asi není reálný, protože by s tím nejspíš měli problém i samotní poskytovatelé emailu a navíc telefon by se takovým provozem vyšťavil během pár hodin.
 7. Jestli je pro někoho 15 minut dlouhá doba, pak si klidně může pořídit nějakou - i placenou - službu, která mu ty notifikace bude zajišťovat okamžitě. Mimochodem ani u notifikací přes SMS nebyla nikdy žádná garance, že se SMS doručí ihned. A stejně tak není garance, že poskytovatel emailu na straně odesílatele odešle zprávu okamžitě, resp. že poskytovatel emailu na straně příjemce tu zprávu okamžitě doručí. Prostě email není služba okamžitého informování a každý, kdo email používá, by toto měl vědět a počítat s tím.
 8. Možná se už zlepšili, ale co jsem měl kdy možnost se potkat s jejich instalacemi, tak to byl dost děs (všechno tedy na rádiu a v bytových domech, kdy primární signál byl rádiem a po baráku pak roztahané UTP). Třeba jim ale GPON funguje dobře, abych nehanil. Bohužel PODA je zrovna takový ISP, kde je jeden user vychválí do nebes a je max. spokojen a druhý user je nemůže vystát s stěžuje si úplně na všechno, takže nějaké relevantní závěry se z toho dost těžko dělají.
 9. @Daviddvbc Prodávají to proto, že to líp zní, když tam uvedou 200 (než kdyby uvedli 100/100) :D On ten Netbox je dost za zenitem s těmi 100 Mbps switch a děleným UTP na 2x2 páry - kdysi to bylo terno, pak průměr a dneska už jenom ostuda. Samozřejmě dost lidem rychlost 100/100 stačí, ale spoustě lidem už naopak ne...Hlavně je problém v situaci, kdy do baráku vleze PODA a nabídne 1000/300 za 250 Kč na rok (+50 Kč za pronájem modemu a 80 Kč za veřejnou IPv4 adresu), zatímco Netboxu je za 100/100 cena 350 Kč (+45 Kč za veřejnou IPv4). To už je dost těžko Netbox konkurenceschopný produkt.
 10. Jde o to, co si operátoři napíší do parametrů služby. Třeba ti mobilní tam běžně uvádí min. rychlosti 32/16 kbps. Mazaně na to šla fa Nej.cz, kde to vylepšili tak, že ČTÚ nemá šanci :D
 11. Podle popisu to vypadá na ARRIS v novém kabátě.
 12. Měl jsem za to, že je v Androidu potřeba se napřed přihlásit Google účtem (čímž při jeho založení člověk získá i Gmail) a pak teprve lze zálohovat jak Kontakty, tak i Fotky. Ale je pravda, že jsem to už dlouho neřešil, protože Google účet mám spoustu let a k přihlašování ho používám automaticky. Možná to jde i jinak...
 13. V pohodě se dá využít i přímo nějaký emailový klient, např. Samsung E-mail, kde se člověk přihlásí svým libovolným emailovým účtem a chodí mu notifikace taky i bez nutnosti nějakého přeposílání. Protože co si budeme vykládat, tak Gmail má hodně lidí jenom k tomu, aby u Androidu něco měli kvůli záloze Kontaktů a Fotek, ale email jako takový od Google pro poštu vůbec nepoužívají.
 14. Jde o to, jak to má Kyslík uvedeno ve specifikaci služby, tj. rychlost max., běžná a min. Ale i tak se ta rychlost bere nanejvýš v rámci republiky a nikoliv do světa, tam to klidně může fungovat na setinových hodnotách a nikdo nic nevyreklamuje.
 15. Fakt nevím co to je za masochismus používat DNS od ISP a ne třeba Google, notabene, když se to tady řeší už spoustu let pořád dokola :P
×
×
 • Create New...