Jump to content

Adolf.Shitler

User
 • Posts

  2,238
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  18

Adolf.Shitler last won the day on September 19

Adolf.Shitler had the most liked content!

About Adolf.Shitler

Vodafone services

 • Vodafone fixed internet
  -
 • Vodafone mobile internet
  -
 • Vodafone television
  -
 • Vodafone devices
  -
 • Place of subscription of Vodafone services
  -

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Adolf.Shitler's Achievements

Level 13

Level 13 (13/14)

 • Reacting Well
 • Dedicated
 • Very Popular Rare
 • First Post
 • Posting Machine Rare

Recent Badges

136

Reputation

3

Community Answers

 1. @MSwamp Dokud kabelovka používá zpětný směr do 65 MHz, tak je zesilovačů k mání dost (obvykle se zpětným kanálem pasivním, ale jsou i zesilovače co mají RP aktivní). Pokud je RP do 85 MHz, pak je dostupnost běžných zesilovačů horší a napadá mě jenom Terra HA226R85 (ovšem aktuální dostupnost je s otazníkem). A pokud se RP natáhne až po 204 MHz, pak už na trhu není vůbec nic, vyjma čistě profi modelů (ale i ty jenom na objednávku z ciziny).
 2. Na té SIM, která je čistě pro volání, nechat data zablokovat na úrovni operátora, jiná cesta není. Jinak je to přesně jak píše MSwamp, že když mobil nazná, že k něčemu potřebuje nutně data, tak si prostě aktivuje i tu zdánlivě pro data neaktivní SIM.
 3. Signál na hraně = pořídit vlastní zesilovač :)
 4. Tak to jo, špatně jsem to pochopil :) Ovšem pro tyto účely je právě již zmiňovaná služba DDNS a pak nemusí měnit nikde nic.
 5. Proč by byla nutnost měnit DNS při změně IP? DNS jsou stále stejné, a i kdyby je VF někdy měnil, pak si user může nastavit svoje vlastní, třeba fixní Google 8.8.8.8 a DNS od VF ho nemusí zajímat. Jinak pro veřejnou "ne-pevnou" existuje něco jako DDNS. A problém není ani s IČ, protože VF při uzavření běžné smlouvy žádné doklady o firmě nechce, zajímá ho snad akorát OP toho, kdo smlouvu uzavírá.
 6. Pokud je to za Gigaset C450, který je v nabídce VF a běžně stojí nový cca 500 Kč, pak má smysl o tom i uvažovat :) Ale jinak bych si za stovku koupil v bazaru Gigaset C430A: https://www.odkarla.cz/bezdratovy-telefon-gigaset-c430a#varianta-433972
 7. V případě pevné tel. linky (bez nutnosti VoIP) se dá za pár kaček pořídit nějaký zachovalý bezdrát Gigaset (https://www.odkarla.cz/vyhledavani?q=gigaset), to vůbec nemá smysl uvažovat o pronájmu.
 8. Holt se na ČT nedívají nebo si ji pustí jinde, např. přes DVB-C, přes net apod. To skutečně není tak životně důležitá věc, byť tím pochopitelně VF neomlouvám, že na to kašle a závady neřeší.
 9. U DNS se to dá vyřešit snadno - použít nějaké jiné, než ty od VF.
 10. Kdo má dnes home sítě v 1000 Mbps (CAT 5e, CAT 6), ten je v naprosté většině případů nebude muset měnit pokud přejde na 2,5 Gbps.
 11. Vodafone nic nevysílá, ale pouze přebírá audio stopu tak, jak ji dodává samotná TV stanice. Jinak nevím z čeho pramení tvrzení "HD kanaly maji mit ty same parametry jako DVD"? Zákon to nepřikazuje a VF se k tomuto také nikde nezavazuje. A pokud se člověk podívá na vysílání dalších stanic, např. České televize, tak ani ta nevysílá audio shodné s tím, jaké lze nalézt na originál DVD-Video.
 12. 2,5 Gbps switch stojí pod 3t. Kč, což už je přijatelná cena.
 13. Jestli umíš číst, tak jistě zjistíš, že mnou psaná odpověď ještě obsahovala i větu v závorce. A právě ta věta znamená, že je mně nějaká IPv6 v podstatě úplně šumák a pokud ji v routeru vypnu, tak to prakticky ani nepoznám. Stejně jako u připojení v mobilu od T-Mobile, kde není IPv6 vůbec a také žiju - jo, asi nejsem pro některé dost IN, to je možné :D
 14. A já snad někde psal, že je to nativní připojení? Samozřejmě nepsal a naopak jsem psal, že se jedná o 6to4 Tunnel. Jinak totéž používá třeba Netbox a další ISP a důvodem nejspíš bude, že koncový zákazník nemá potřebu nativní IPv6 vůbec řešit. To řeší akorát "odborníci", kteří si někde na webu přečetli cosi o IPv6 a v zápalu vášně pak mají pocit, že když nebudou mít nativ, tak jakoby nebyli ani oni :D
 15. Pokud někdo z ISP nabízí home tarif s rychlostí 2 Gbps (jeden ISP tuším ano), pak se ten router s 2,5 Gbps WAN hodí aspoň k tomu, že lze rychlosti na LAN sčítat až do oněch 2 Gbps, jenž ISP nabízí. Ovšem co si budeme vykládat, než se taková rychlost u home přípojek stane aspoň trochu realitou, tak i dnes prodávaný Archer AX20 bude muzeální kousek...
×
×
 • Create New...