Jump to content

Adolf.Shitler

User
 • Posts

  3,034
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  58

Adolf.Shitler last won the day on June 17

Adolf.Shitler had the most liked content!

Vodafone services

 • Vodafone fixed internet
  -
 • Vodafone mobile services
  -
 • Vodafone television
  -
 • Vodafone devices
  -
 • Place of subscription of Vodafone services
  -

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Adolf.Shitler's Achievements

Level 14

Level 14 (14/14)

 • Reacting Well
 • Dedicated
 • Very Popular Rare
 • First Post
 • Posting Machine Rare

Recent Badges

284

Reputation

5

Community Answers

 1. Nevím, jestli to tady na fóru už někde zaznělo, ale Vodafone má aktuálně mobilní tarif Neomezený Super+ (což je neomezené volání a SMS, plus internet s rychlostí 20 Mbps) za 699 Kč měsíčně bez jakýchkoliv podmínek (např. nutnost souběžně využívat net): https://www.vodafone.cz/tarify/red-neomezeny-super-20mbps/
 2. Nepozná to v případě, kdy se obě sítě nebudou ani náznakem nikde překrývat. Pokud budou, pak je vysoce pravděpodobné, že koncová zařízení mohou zůstat "viset" na horším signálu ze vzdálenější sítě, což je samozřejmě špatně. A jinak to pochopitelně udělat lze, např. přes MESH s TP-Link Deco nebo samozřejmě Ubiquiti UniFi, byť cenově už se člověk pohybuje někde jinde. Také u té "SuperWiFi" od VF jsem měl za to, že se jedná o MESH s hlavním routerem, což by bylo řešením (ale je to čistě moje domněnka).
 3. Dotaz zněl: "Zesilil Wifi existujici signal v obyvacim pokoji. Nechci vytvaret nove site." - takže nějaké routery v režimu AP, které vytvoří novou síť, asi nebude úplně smysluplná rada.
 4. Rozšíření portů vyřeší switch za pár stovek.
 5. Pro tyto účely v pohodě stačí i varianta za 12 dolarů s možností max. dvou eSIM profilů. A ještě by tam měl fungovat nějaký slevový kupón RZ0HC5 (bez záruky).
 6. 5ber (eSIMme) se chová jako běžná SIM karta, takže předpokládám, že ani není důvod, aby v nějakém LTE modemu nefungovala. Já ji zkoušel v TP-Linku TL-MR6400, pak v iPhone (kvůli otestování 5G) a provozuji taktéž v TP-Linku M7350. S MR200 tedy zcela jistě žádný problém nebude. Nahrání eSIM profilu do 5ber jsem provedl v mobilu Samsung z roku 2016 s Androidem 7. Omezení telefonů při nahrání eSIM profilů je jenom na Android (tuším od verze 9 a výš, vyjma Samsungu, kde to lze od 7 a výš), nelze nahrát profil v iOS, ale provozovat SIM s nahraným eSIM profilem v iOS samozřejmě možné je. Akorát jedno upozornění - SIM karta s nahraným eSIM profilem není nijak zabezpečená, ani přes PIN ne. Pokud by tedy došlo k odcizení, může tu SIM používat kdokoliv (je tedy dobré v nastavení v samoobsluze VF na OneNumber minimálně vypnout SMS, aby se např. nemohly doručovat nějaké potvrzovací zprávy z banky apod.). Také je nevýhoda, že u OneNumber nelze vypnout příchozí hovory (LTE modemu se to pochopitelně netýká, tam hovory nejsou vůbec), takže využití OneNumber s 5ber pro účely používání třeba v jiném mobilu, jako čistě datové SIM, je tímto pasé.
 7. Klasická SIM v mobilu (mobil nemá eSIM) a OneNumber eSIM nahraná v Android telefonu do klasické SIM 5ber (https://esim.5ber.com/), ale lze i do eSIMme (https://esim.me/) a pak daná do přenosného LTE modemu jako běžná SIM karta.
 8. Řekl bych, že Google s tím webem má nějaký osobní problém...
 9. U VF se mně líbí hlavně ta možnost si za +99 Kč měsíčně přidat další SIM v rámci OneNumber a mít na ni rychlost stejnou jako u hlavního tarifu, což se výborně hodí do přenosného modemu :-)
 10. @Standa Že je "jenom" 2x stíněný vůbec ničemu nevadí, důležité je, že stínění je Al, resp. Cu fólií. Ale pokud to samozřejmě někomu nestačí, ať si klidně koupí třeba CB113 Trishield.
 11. https://www.omko.cz/koaxialni-kabel-belden-125-al-7mm/
 12. Super+ je zajímavý v kombinaci s pevným netem od VF za 755 Kč (a ideálně si přes zákaznickou linku vyhandlovat ještě lepší cenu) nebo ve variantě pro studenty (https://www.vodafone.cz/jetovtobe/jetovtobe-super-plus/)
 13. @cajky Reálně už jsem vyzkoušel, že v síti VF byla rychlost na mobilu s only 4G občas i vyšší, než rychlost na telefonu s 5G, nicméně i tak bych vzal telefon s 5G (navíc není problém v případě potřeby takový telefon přepnout do režimu 4G). Jinak jestli Super nebo Super+ o stovku dráž, tak to myslím není co řešit, když za stovku dneska člověk nekoupí ani krabičku cigaret :-)
 14. Reagoval jsem na tu platbu 2999 Kč na rok (250 Kč měsíčně), protože jsem kdysi fungoval podobně s Datamanii, ale pak jsem u VF vzal právě Super+ do mobilu a k tomu OneNumber pro LTE modem (k NB) a celkově mě to vychází na 650 Kč měsíčně (první 3 měsíce navíc -100 Kč, protože OneNumber je po tuto dobu gratis).
 15. Za 250 Kč sice Super+ nedávají, ale těch 250 Kč výše uvedených se týkalo pouze extra Datamanie a není v tom započítán ještě mobilní tarif Red Basic, co uživatel má. A lze předpokládat, že zadarmo ho asi mít nebude :D
×
×
 • Create New...