Jump to content

Adolf.Shitler

User
 • Posts

  1,442
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  15

Everything posted by Adolf.Shitler

 1. Vyšší rychlost znamená samozřejmě větší počet kanálů (frekvencí), jenž se využívají pro down.
 2. Pokud ten net přímo za modemem funguje v pohodě (vyzkoušet třeba s propojením modemu do PC nebo NB) a potíže jsou až za routerem, tak bude chyba v něm. Zkusit se ještě podívat, jestli je u toho routeru někde volba "HW NAT" a tu zapnout. Ale jinak bych se toho 7 let starého routeru zbavil - už proto, že propustnost (rychlost) WAN - LAN (throughput) je někde na hranici 300 Mbps (tak to deklaruje výrobce, v reálu to bude asi méně), víc to prostě nedá. Na xDSL asi dobrý, ale u kabelovky VF o ničem.
 3. DNS od Google 8.8.8.8 funguje jak má a mělo by to stačit. Pokud jde o DNS VF, tak tuším 213.46.172.36 nebo 213.46.172.37
 4. Pak tu MAC nechat dle registrace u VF (když dáš MAC jinou, tak to bude fungovat taky, ale veřejná IP nebude fixní, ale dynamická).
 5. Jo. A ještě nastavit tu MAC (i když i ponechání nějaké vlastní by nemělo mít na nic vliv). Taky bych ještě smazal název domény, to tam k ničemu není.
 6. "WAN IP Network Settings" by měl být na auto. A co se týká MAC adresy, tak pokud to není firemní přípojka (s pevnou veřejnou IP), tak tam dát "Default MAC Address". "DNS Server IP Adrress" pak jako první Google 8.8.8.8 a jako druhý nic (rozhodně ne bránu routeru, co je tam teď na prvním místě - max. ještě DNS VF, což by ale mělo natáhnout samo). A po uložení pak restart obou zařízení.
 7. Zůstane jenom ČT, kterou sice nebude takřka nikdo přes pozemák sledovat, ale koncesionář to platí, takže žádný problém...
 8. xDSL router není zrovna ideální věc pro kabelovku. Každopádně se podívat do nastavení a jako vstup nedat xDSL, ale DHCP Client u WAN. A správně to propojit s modemem VF do WAN, nikoliv LAN (to jenom pro úplnost, jistě to tak už je :) ).
 9. @ tomus Prima kdysi vysílala v pozemáku i v 1440x1080, ale asi došla k poznání, že sockám v DVB-T2 je rozlišení úplně šumák a přešla na 1280x720. A nikdo si nestěžoval. Takže teď skočí do stejného formátu co Nova 960x540 a tzv. "terestriální spořílkové" se s tím holt musí vyrovnat, že zadarmo víc nedostanou...
 10. Bavíme-li se o xDSL, pak záleží na tom, kolik párů vede do domu. Ovšem nedělej si iluze, že od VF dostaneš něco jiného, než máš teď, protože záleží na tom, co tam majitel sítě (tedy Cetin) je reálně schopen nabídnout - a to pak mají i všichni další poskytovatelé. Možná bych se zaměřil na ten bezdrát, protože u něho bude nízká rychlost dána spíš horším signálem, což lze vylepšit třeba směrovou anténou. Samozřejmě některé tarify jsou uměle omezeny, např. pseudo-virtuál Kaktus má 20/20 Mbps nebo různé "neomezené tarify" začínají na nízkých rychlostech, ale to lze pochopitelně vyřešit objednáním dražší služby, kde tyto limity už nejsou.
 11. Adolf.Shitler

  Odstávka

  Dnes dopoledne se sem nedalo ani dostat, furt jakási hláška o vyplnění jména a hesla, ale i po správném uvedení to k ničemu nebylo a přístup odepřen...
 12. Pokud jsou v tom domě vyčleněny extra bytové jednotky (jde tedy o bytový dům a nikoliv rodinný dům), pak asi problém nebude. Je ovšem otázkou, jestli by si tím člověk nějak pomohl...
 13. Připlatit za obsah lze kdekoliv, vyjma právě pozemního vysílání, kde je úplný základ...
 14. Nova nemá v HD (ani plném a ani tzv. "ready") v pozemáku vůbec nic. Prima je na tom o trochu lépe, hlavní její stanice jsou v DVB-T2 aspoň v 1280x720. Ale i tak to oproti plnému HD 1920x1080 v kabelovce je v pozemáku slabota.
 15. Ono jde hlavně o to, kolik si samotná Prima za zařazení takového programu řekne, resp. komu svoje programy umožní dále šířit. To není veřejnoprávní stanice, která svoje programy poskytuje bezplatně všem operátorům.
 16. Raději bych to nazýval tím převodníkem, aby bylo jasno jak se věci mají a nesvádělo to někoho k tomu, že skutečně pořídí jenom konektorovou redukci za pár kaček a pak bude čumět jak tele na vrata, že to nefachá :) ----------------- @ Marek-26 Možná ten tebou uvedený produkt na odkazu je opravdu D/A převodník (napájený 5V z HDMI) a ne jenom pouhá redukce, jak je mylně uvedeno v popisu. I cena by tomu odpovídala. Takže sorry, co jsem psal výše... ------------- @ kotasek Samozřejmě, že to řeší čip za pár drobných, ostatně set-top-boxy (v ceně pár stovek za celý výrobek) to mají taky tak, žádná věda :)
 17. Jasně, revoluční metoda udělat konektorovou redukcí za pár kaček z digitálního signálu analog (nebo opačně), to tady ještě nebylo a nejspíš je to na Nobelovu cenu (za blbost) :D
 18. Obdobné problémy se popisují i zde, vč. toho, jak je vyřešit: https://telekomunikace.cz/d/34124-vdsl-modem/25
 19. Vycházím z oficiálního Ceníku (https://www.vodafone.cz/_sys_/FileStorage/download/2/1429/cenik_ex_upc.pdf), kde je stále uvedeno "Pronájem CI+ modulu 70 Kč". Jestli je tomu jinak, pak sorry za mylné info, aby si člověk ten CAM pořídil.
 20. Zpětné shlédnutí lze řešit jako dosud (tím krámem od VF). CAM pak čistě pro nahrávání k sobě.
 21. Port 80 se snad vůbec nenastavuje, ten prochází směrovačem přímo.
 22. @ Marek-26 To je pouhá redukce konektorů, ale nikoliv redukce signálu D/A (A/D). Už jsem to psal výše, že se něco podobného používalo např. u DVI, u kterého mohl být na výstupu jak digitální signál (ten pak šel dát na redukci na HDMI) nebo analogový signál (šla použít redukce na D-Sub/VGA). Ale pokud je na výstupu nějakého rozhraní jenom digitál, tak se pouhou redukcí z něho analog neudělá (a naopak také ne), vždy je potřeba již zmiňovaný převodník. Jenom ještě doplnění, že ta redukce z odkazu je pro ty typy NB, kde si výrobce ulehčil práci (nebo šetřil místo) a osadil pouze jeden konektor HDMI (místo HDMI + D-Sub), takže ten HDMI pak volitelně slouží buď pro digi výstup (zapojí se kabel přímo do monitoru/TV) nebo lze v nastavení udělat u HDMI výstup analog (pochopitelně toto není standard, ale ve své podstatě paskvil) a pak je potřeba použít tu uvedenou KONEKTOROVOU redukci.
 23. Když nemá CAM, tak si ho může pořídit, ne? Nebo už VF tuto možnost zaříznul?
 24. Ne, neexistuje! Digitál (HDMI) nelze nějakou redukcí změnit na analog (VGA), k tomu je potřeba D/A převodník.
×
×
 • Create New...