Jump to content

Adolf.Shitler

User
 • Posts

  2,532
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  24

Everything posted by Adolf.Shitler

 1. https://support.microsoft.com/cs-cz/windows/nastaven%C3%AD-mobiln%C3%AD-s%C3%ADt%C4%9B-v-windows-905568ff-7f31-3013-efc7-3f396ac92cd7 Napřed píšeš o SIM a teď najednou už o jakémsi adaptéru od VF. Měl jsem za to, že máš přímo NB se slotem na SIM a nikoliv, že se jedná o nějaký externí (asi USB?) modem se SIM.
 2. Neměl bych obavy, protože každý seriózní registr dlužníků dovoluje zápis až při prokázání oprávněnosti, takže např. po soudním rozhodnutí. A neseriózní registry si mohou psát co chtějí, klidně si nějakou pohledávku i komplet vycucat z prstu. Jinak pokud tu domnělou pohledávku od VF někdo odkoupil (obvykle se prodává celý balík pohledávek od více zákazníků), pak už s tím VF sotva něco udělá, protože práva a povinnosti přešly na jiný subjekt. Jenom tedy pro úplnost, tak ona firma B4B INKASSO by tě před návrhem k soudu (obvykle na vydání Platebního rozkazu) musela vyzvat k vyrovnání závazků, přičemž obyčejným emailem tak učinit nelze. Už z toho je patrné, že se spíš jedná o již zmiňované bububu a prostě to zkouší, jestli zaplatíš.
 3. Celé je to nesmysl už proto, že exekuci musí předcházet soudní rozhodnutí a nikoliv, že to nějaký ocas z privátního s.r.o. napíše. Vůbec bych na to nereagoval a počkal si na soud, kde to bude naopak to s.r.o., jenž musí prokázat oprávněnost nároku. Navíc je velká pravděpodobnost, že to k soudu ta pochybná firmička B4B INKASSO ani nedá a dělá jenom bubáky v domnění, že se někdo zalekne a zaplatí.
 4. Někde by tam měla být položka "Zvolit aplikace, které můžou využívat vaše mobilní data", takže zkontrolovat, jestli je to u hotspotu povolené či nikoliv.
 5. Pokud ten NB funguje jako hotspot, pak viz https://support.microsoft.com/cs-cz/windows/pou%C5%BEit%C3%AD-po%C4%8D%C3%ADta%C4%8De-s-windows-jako-mobiln%C3%ADho-hotspotu-c89b0fad-72d5-41e8-f7ea-406ad9036b85
 6. Časem výměna všech starých modemů, vč. těch odkoupených a všechno jenom do pronájmu.
 7. VF má snahu mít ve své síti jenom Compal a Station, takže i kdyby teoreticky umožnil vlastní zařízení, tak by se jednalo výhradně o tyto dva modely. A to skutečně nevím, kde by je normální user koupil na volném trhu, aby musel řešit jejich připojení do VF sítě (leda tak nějaké nevrácené modemy, co vykukové prodávají někde na Bazoši, ale tam by připojení možné nebylo nikdy). Jinak lze rovnou zapomenout na to, že by VF připojoval do sítě cokoliv, co si někdo koupí kdesi na Ali nebo kdovíkde ve světě. Takže vlastní zařízení je tímto v podstatě mimo hru, přičemž jediná změna by mohla nastat, pokud by sám VF začal modemy prodávat.
 8. Vadný konektor v žádném případě neudělá to, aby se rozcházel obraz se zvukem. Vadný konektor může způsobovat tak leda výpadky signálu.
 9. Většina telefonů je dneska dual-SIM, takže není problém mít jednu SIM na volání/SMS/roaming a druhou čistě na data v ČR (a kdo hodně cestuje za hranice, tak si jistě může dovolit nějaký tarif od VF z nabídky výše a neřeší každou korunu, jak ušetřit). A na Datamanii je samozřejmě i volání, byť za 15 Kč na den (což by pak vycházelo na 15 Kč x 30 dnů + 300 za data, pokud by to někdo takto využíval - i tak je to ale v rozmezí, jaké zmiňoval Jack_6428: 700 - 900 Kč).
 10. Tak dvě oddělené aplikace má i Česká spořitelna. To jenom pro info, že v tom není ČSOB sama :)
 11. Operátorka mohla mluvit tak akorát o zařízení na xDSL, určitě ne o Docsis.
 12. ČSOB má sice dvě aplikace, ale ono to zase není tak špatné, protože pokud člověk dělá všechno v PC/NB, pak mu stačí jenom ten Smart klíč na autorizaci a nemusí mít v telefonu celé netové bankovnictví.
 13. I u bitrate videa ten datový tok občas překročí hranici 100 Mbps. U Predátora v UHD jsem to sice neregistroval, ale u Univerzálního vojáka v UHD ano:
 14. Když si v PC pustím z NASu třeba Predátora v UHD, tak Správce úloh / Výkon / Síť Ethernet při přehrávání dost často ukazuje hodnoty i nad 100 Mbps.
 15. TechniSat nepoužívá otevřený operační systém, kam by šlo nainstalovat kde-co (jako třeba přístroje s linuxem), ale vlastní systém, takže lze jenom to, co tam výrobce umožní, což je bohužel značný handicap tohoto jinak dobrého přijímače.
 16. Možnost je přepnout Compal do režimu bridge a použít vlastní router. Za předpokladu veřejné IPv4.
 17. Tyto údaje znají doktoři, lékárníci, dodavatelé energií nebo různých služeb, znají to ve školách (kdo má děti školou povinné), v autoservisech a prostě úplně všude. Soudný člověk na takové telefonáty nereaguje, číslo zablokuje a dál to neřeší.
 18. Autor dotazu zjevně nemá ujasněné svoje pohlaví, takže i celý post je třeba brát dost s rezervou :D
 19. Větší rychlost by samozřejmě slušela, nicméně VF (stejně jako třeba Kaktus) má v nabídce i 2 Mbps a T-Mobile dokonce jenom 256 kbps (tzv. Pořád online). Na základní věci - mimo videa v HD/UHD - je to pořád dostačující. A popravdě - když člověk opustí velká města, tak nezřídka je rád i za pár Mbps rychlost, protože se to velmi často vleče jak šnek.
 20. Ten monitor je slušný retro :D
 21. Tak to je na ho*no (lejno)
 22. @Vodafone Předpokládám, že u neomezeného tarifu s rychlostí 2 Mbps se toto omezení rychlosti týká pouze ČR, zatímco při roamingu je rychlost dle možností zahraničního operátora (samozřejmě při limitu objemu dat max. 68 GB měsíčně).
 23. A jak si např. vybírá důchod nebo komunikuje s úřady? Jinak pokud je na tom opravdu tak špatně, tak si podat návrh k soudu, jiná cesta asi nebude...
×
×
 • Create New...