Jump to content

Adolf.Shitler

User
 • Posts

  2,865
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  45

Everything posted by Adolf.Shitler

 1. To myslíš jako žert, ne? :D Modernizace se musí vždy dělat dle plánu, protože při ní (obvykle) dochází k výpadkům služeb u stávajících zákazníků, kteří se o tom musí s dostatečným předstihem informovat (případně jim nabídnout kompenzaci třeba v podobě neomezených mobilních dat, když nejde pevný internet) a celkově to není až tak triviální ve stylu, že se ráno někde sejde parta techniků, píchnou naslepo prst do mapy kam se jde a hurá do akce - tak to opravdu není :-)
 2. Podle všeho to nakonec dopadne tak, že F1 skončí i na VOYO, protože ostatní operátoři - vyjma O2, kde ale jdou peníze z levé kapsy do pravé - nejsou ochotni platit Nově (PPF) za nějaké narychlo spíchnuté sportovní kanály, přičemž Nova (PPF) potřebuje vydělávat a právě VOYO je k tomu nejsnadnější cesta. Renátka se trochu přepočítala, když čekala, že o NS 5+6 bude extra zájem...
 3. 6to4 nepoužívá jenom Vodafone, ale třeba taky Nej.cz, takže byť k tomu může mít člověk výhrady, tak to zase není až tak ojedinělá věc.
 4. @Marek-26 Sportbary fungují (namátkou Arena v Brně na Hybešové), ale dneska není problém i v normální hospodě/restauraci, protože ty sporty tam mají běžně zapnuté, obvykle přes internet na tarifu O2 TV Business (3000 Kč měsíčně bez DPH při závazku na 2 roky). Ovšem pokud to není atraktivní sport typu hokeje, jak jsem psal výše (+ ještě Tipsport extraliga), tak sledovanost upadá s počtem vypitých piv a po pátém už je všem fuk, co na té obrazovce bliká :D
 5. V poslední době se to tady jenom hemží novými profily, co skuhrají o sport a hned to doplní poznámkou, jak budou odcházet a spolu s nimi i velká část zákazníků, když jim VF nevyjde vstříc. Pokud se vynechá, že to asi bude jeden a ten samý primitiv (možná dva různí), tak je hlavně dobré se podívat na tu "úchvatnou" sledovanost sportů, kde jsou všechny tyto sportovní stanice někde v kolonce "ostatní", spolu s desítkami dalších stanic jiných žánrů a celkově ta sledovanost těch všech dělá kolem 10%. Prakticky jediný sport, který sledovaností vyčnívá, je ČT4, a to u Olympiády a MS v hokeji (když se hraje o postup nebo finále), jinak je to prostě bída a sotva to bude operátorům nějak trhat žíly. Jiná situace je samozřejmě u Canal+, který pokrývá celou Evropu, kde už třeba fotbal svoje početné diváky má, takže se mu vyplatí koupit evropská práva a pak to automaticky zpřístupnit i v ČR.
 6. U firemního tarifu (ne business) je společně s veřejnou pevnou IPv4 už IPv6 nějakou dobu taky, a to jako tunel 6to4. Což funguje v pohodě.
 7. Těch 300 Kč sleva u O2 v kombinaci s Air Bank je ovšem podmíněna příchozími platbami min. 10.000 Kč měsíčně, přičemž se za to nepovažují platby na podnikatelském účtu. Celá nabídka tak spíš cílí na zaměstnance, jenž si do Air nechají posílat výplatu, než na podnikatele, o kterých je zde řeč.
 8. Když si pořídím net s limitem 300 GB měsíčně, tak přes něho asi nebudu řešit TV (tu vyřeším třeba přes SAT).
 9. Proč bys musel vracet STB, rušit smlouvu atd.? A proč by měli ostatní někam přecházet? Prostě si všechno necháš jak je a jenom doplníš o O2 TV (nebo o Skylink). Nebo při každé změně něčeho budeš pendlovat jak kyvadlo mezi operátory? To hodně štěstí :-)
 10. A pro tebe je zjevně snadnější se tady registrovat a vypisovat nesmysly místo toho, aby sis pořídil tu O2 TV a měl po problému :D
 11. Pojede na něm TV, ale jenom ta netová, nikoliv DVB-C, což je dost škoda.
 12. Tak jasně, když není koaxiál, není ani DVB-C (byť na optice by s DVB-C technicky problém nebyl).
 13. TV na WiFi je zdaleka nejhorší možné řešení vůbec, jedině kabelem. A pokud nejde k TV dotáhnou koaxiál, tak se člověk zbytečně ochuzuje o možnost DVB-C a musí se spokojit jenom s nějakou netovou TV.
 14. @Medvěd Máš pravdu (a to nemyslím ironicky) - kdo chce fotbal nebo hokej, tak si zapne O2 TV. Problém ve zdejší diskuzi je ale ten, že místo aby tak činili i další sportovní fandové, tak tady jenom soustavně vypisují, jak by měl VF tyto sporty také zařadit (a samozřejmě s okřídleným blábolem, že jak ne, tak odchází ke konkurenci). Fa O2 je křivá jako šavle, ale naštěstí není povinnost u ní být, takže tím je vše vyřešeno a naopak, kdo u ní být chce, ať si to užije.
 15. Co se teď píše o F1, se už kdysi psalo o fotbalu (PL) a tak to jde pořád dokola :D
 16. @thornung Já to samozřejmě na každém nechám, ale je dobré si uvědomit, že kvůli nějaké zcela bezvýznamné skupině diváků si žádný operátor nebude trhat žíly a zabývat se NS neboli fňukání někde na webu, proč VF nemá tyto sporty, je o ničem.
 17. Kolik lidí si platí kabelovku kvůli F1? Možná tak promile, ale nejspíš to bude na úrovni statistické chyby. A na nasliněný prst se dá chytit leda velké lejno a k němu pár SD mazanic z terestriky, u čehož si člověk jenom spolehlivě zkazí zrak. Streamy pak zadarmo asi také nebudou. Takže tudy cesta nevede...
 18. Že NS 5 a 6 bude mít zatím jenom O2 je jasné, protože O2 = Nova = PPF. A ostatní operátoři by udělali nejlíp, kdyby na Ms. Kellnerovou hodili bobek, ať si ty NS strčí za klobouk. Ostatně F1 se dá sledovat třeba na ORF a 7 závodů, vč. úvodního 2. března 2024 v Bahrainu, má být i na RTL (volně dostupné ze SAT Astra).
 19. Nic nepozoruji a pevná veřejná IPv4 je stále stejná. Možná se u někoho změnila ta dynamická IPv4, ale s tím je potřeba počítat (a díky DDNS to ani není žádná velká tragédie).
 20. Vysvětlení bude v tom, že se tato závada projeví jenom u těch smolařů, co mají tu BTS 5G skutečně někde na dohled, takže to není plošný problém. A VF to v takovém příadě řeší tím, že klient prostě sleduje TV přes net. U mě v baráku je zrovna jeden soused fanda do ESP2, a když mu z DVB-C tento program zmizel, tak vyfasoval STB a má netovou TV (a je spokojen).
 21. Pokud nemá TM možnost veřejné IPv4 a chybí mu TV, tak i kdyby ten pronájem modemu byl gratis, tak je to stejně o ničem.
 22. Napřed bych zkusil připojení kabelem, aby bylo jasno ohledně té rychlosti. Co se týká zabezpečení, tak podobné hlášky se vyskytují v případě, kdy není použito min. WPA2, ale třeba už W11 berou za minimum až WPA3.
 23. Někdy ani toto nemusí vést k cíli. Třeba u mě osobně, kdy mám BTS na 5G naproti v baráku pár metrů, je jakákoliv snaha o nápravu marná, protože signál se dostává přímo do TV a s tím už se nedá udělat vůbec nic.
 24. Nazdar. Ale pro NS 5+6 není nutné přecházet k jiném operátorovi, ale prostě si stačí jiného operátora pořídit ke stávajícímu VF. Osobně třeba také využívám jak VF, tak Skylink a není to nic pro ničemu.
 25. Jaká konkurence? Jedině ta, která má nějaké vlastní sporty, jenž může nabídnout protihodnotou neboli Canal+ (Skylink) a PPF (O2) si plácli. Okrajově se do toho ještě nějak připletl T-Mobile a jinak nic.
×
×
 • Create New...