Jump to content

Adolf.Shitler

User
 • Posts

  2,339
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  21

Everything posted by Adolf.Shitler

 1. Kdybys nečetl jenom nadpis tak víš, že ta služba může dělat cokoliv co si nastavíš. Takže jak jsem psal, nevíš lautr nic, ale mudruješ jak Palacký :P
 2. Služba funguje pořád stejně - pošleš SMS a ta je doručena do emailu nebo pošleš email a ten je doručen jako SMS, anebo obdržíš email a ten je přeposlán jako SMS nebo obdržíš SMS a ta je přeposlána do emailu. Což ti vše umí splnit služba z odkazu výše. Zjevně o tom ale nemáš ani páru co vlastně chceš, ale hlavně , že to od VF vyžaduješ, rozumbrado :D
 3. Něco k tématu: "<i>Příchozí SMS zprávy jsou transformovány tak, aby byly přijaty běžnými programy pro práci s e-maily (Outlook, Outlook Expres, Windows Live Mail, Thunderbird apod.) jako běžný e-mail. Obdobně odchozí e-mailové zprávy program zkonvertuje do SMS zprávy a odešle je do připojené brány.</i> https://www.alphatech.cz/sms-mail.html
 4. Obrať se na svého poskytovatele emailu, aby ti cokoliv s emailem, vč. nějakých SMS (do a z něho) řešil on a nikoliv VF. A jestli tě tvůj poskytovatel emailu vyfakoval, tak tady brečíš úplně zbytečně, holt to chce najít někoho jiného, kdo má emailové služby přesně dle tvých požadavků a nesázet jenom na free email na Seznamu. K těm bankám ještě tolik, že každá banka si posílá notifikace sama, takže bráno ve vztahu k emailu, tak když jich mám 10 u různých poskytovatelů, tak si to holt každý z těch poskytovatelů musí řešit sám (on to samozřejmě neřeší ani jeden z nich, protože je to celé totální konina chtít jakési prehistorické SMS, jenž jsou v případě výše uvedeného dobré leda do muzea).
 5. Znovu je potřeba zopakovat, že tuto službu by měl poskytovat ten, kdo poskytuje email a nikoliv telefonní operátor. Stejně, jako třeba notifikace z banky také zasílá přímo banka a ne nějaký mobilní operátor nebo třeba dodavatelé energií apod., kde to všude posílá ten, který poskytuje službu. Asi byla chyba, že to vůbec kdy VF spustil, protože teď si část lidí myslí, jak je VF špatný, když to ruší. Opak je ale pravdou. A divím se třeba Seznamu, že nemá prostředky na vlastní SMS bránu, kde by notifikace mohl provozovat sám a spolehlivě.
 6. VF sotva něco blokuje, problém může být spíš v kabelovém modemu, který je v režimu router a ne v režimu bridge.
 7. Mám v rodině totéž a řešení bylo velmi snadné - přesměrovat veškerou poštu tchyně do emailu ženy, která to v případě potřeby vytiskne a příležitostně předá, resp. co je nutné, to hned sdělí telefonicky.
 8. Do emailu samozřejmě přistupuji přímo (TOR mám jenom kvůli otravným reklamám). A ten problém je jak v několika PC, tak i v několika mobilech. A to v prohlížeči Chrome i Edge. Příležitostně se zkusím připojit z jiné VF (exUPC) sítě v okolí a vyzkouším.
 9. Jestli se jedná o číslo mobilní, pak přenést na nějakou gratis předplacenku (např. Kaktus) a následně hodit do šuplíku. Za rok po nedobití dojde ke zrušení.
 10. Taky mám net 350, a když se kouknu na web na svoji adresu, tak je pouze max. 150. Asi už není další kapacita, tak se prostě vyšší rychlosti nenabízejí.
 11. DNS od VF nepoužívám už dávno a jinak změna DNS nemá na výše uvedený problém vůbec žádný vliv.
 12. Naladilo to jaké multiplexy konkrétně? Jinak není ani vyloučeno, že je nějaký problém se samotným signálem a televizor to prostě nenaladí z těchto důvodů. Nebo je samozřejmě chyba přímo v něm.
 13. @RPo Klidně mohlo jít o hovory s podvrženým tel. číslem, tj. někdo jiný si jako CLIP nastavil tvoje tel. číslo. Není to až tak neobvyklé a VF s tím nic neudělá, protože takové hovory jdou obvykle z ciziny a zcela mimo něho.
 14. (2) Televizní poplatek se platí ze zařízení technicky způsobilého k individuálně volitelné reprodukci televizního vysílání, je-li šířeno prostřednictvím zemských rádiových vysílacích zařízení využívajících rádiové kmitočty vyhrazené pro šíření a přenos rozhlasového nebo televizního vysílání, družic nebo kabelových systémů (dále jen "televizní přijímač"). Toto zařízení se považuje za televizní přijímač i v případě, že si jej poplatník upraví k jinému účelu. (4) Rozhlasovému nebo televiznímu poplatku nepodléhají e) rozhlasové nebo televizní přijímače, které jsou neoddělitelnou součástí koncových mobilních telekomunikačních zařízení.
 15. z chodby kabel do racku -> PŮVODNÍ ZÁSUVKA od VF -> kabel do pokoje a kabel do modemu -> NOVÁ zásuvka ve zdi (stačí běžná TV/R) -> kabel do TV Kolik si účtuje VF, je k nalezení někde v ceníku servisních prací na webu, ale tady to tuším nebude nutné platit, to by člověk mohl zvládnout sám.
 16. Dobrý postřeh, opravdu na připojení od VF se obrázky nenačítají, zatímco na připojení od jiného ISP ano. Teď zkoušeno na PC, kde první obr. je s připojením od VF a obr. druhý pak s připojením přes T-Mobile.
 17. Ha, ha, ha - dle IP? I ty naivko, seš fakt na netu tak krátkou dobu, že tady ohlupuješ takovými ptákovinami? :D
 18. Jenom tedy pro úplnost, tak SMS může posílat naprosto každý, k tomu skutečně nemusí být nějaký telefonní operátor. A samozřejmě při větším počtu SMS se pak používá SMS brána, např. banky, zdravotnická zařízení, školy a další toto využívají. Takže nikomu nic nebrání v tom, aby si udělal vlastní SMS bránu nebo si klidně napsal i nějaký soft, který bude funkci "SMS Email" plnit.
 19. @renda80 Aby bylo jasno - na netových diskuzích se zásadně tyká, takže vykat ti nebudu ani omylem (to není úřední jednání, kde se i přes net vykání užívá). A pokud jde o ten tvůj druhý - narychlo spíchnutý účet - tak toto ti sotva může zbaštit někdo, kdo sám používá net od roku 1996 a takových týpků už zažil desítky, možná stovky. Příště zkus něco lepšího, abys nebyl za úplného šaška :D
 20. @renda80 Jak funguje služba, se lze dočíst třeba tady: https://napoveda.seznam.cz/cz/sms-upozorneni/ a je úplně jedno, jestli to jde technicky přes nějakou fiktivní emailovou schránku u VF nebo ne, protože je to služba poskytována na emaily třetích stran, tj. na emaily, se kterými nemá VF naprosto nic společného, a ze kterých chodí všechno prostřednictvím oné fiktivní emailové adresy na mobil. Takže není naprosto žádný důvod, aby takovou službu zajišťoval VF a dělal jiným subjektům kašpara - to si má zajišťovat přímo tvůj poskytovatel emailu. A jak vidno, tak to i někteří poskytovatelé emailu provozují, namátkou Google (Gmail): https://www.gmail-sms-alerts.com/ Mimochodem pokud sis tady narychlo udělal druhý účet "bnone" na podporu svého názoru, tak se namáháš zbytečně, protože toto je jenom nicneřešící diskuze a službu VF stejně ukončí :P
 21. Operátoři v různých dobách zajišťovali různé služby, třeba i poskytovali email a dneska už se na to mohou vykašlat, když je spousta jiných subjektů, jenž se tomuto věnují a mají to jako primární činnost. Nebo sami provozovali nějaký TV program (např. Cable+ Film) a pak to zrušili. Prostě každá doba má svoje a nic není navěky.
 22. Popravdě ale zrovna u služeb elektronických komunikací to dlouhou dobu bylo opačně, že šly ceny dolů. Kdo zná historii od cca roku 1996 do dneška, ten ví. A to ještě kdysi byly výplaty na mnohem nižší úrovni, než jsou dnes.
 23. Tato služba možná byla součástí tarifu, leč nově již není a nebude, přičemž operátor má povinnost takovou změnu oznámit min. měsíc předem, což se také stalo a pokud zákazník se změnou nesouhlasí, pak může bez sankcí odstoupit od smlouvy. Osobně ale stále nevím, proč by měl takovou službu zajišťovat telefonní operátor a nikoliv ten, u koho má člověk zřízený email. Třeba u banky mně také zprávy na email posílá přímo moje banka a nikoliv, aby toto zajišťoval můj telefonní operátor. A stejně tak i jinde.
 24. Ať ti tvůj poskytovatel emailu zajistí notifikace na SMS, když to tak nutně potřebuješ. Ostatně třeba datové schránky také umí posílat info na SMS, takže jistě by to mohl umět i Seznam nebo někdo další. Fakt nevím, proč toto vyžaduješ zrovna po VF...
 25. @renda80 Pokud SMS E-mail využívá nějaké datacentrum, tak si může zřídit svoji SMS bránu a tuto službu používat i nadále. VF ruší službu pro home usery a ne pro datacentra.
×
×
 • Create New...