Jump to content

Adolf.Shitler

User
 • Posts

  2,721
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  33

Everything posted by Adolf.Shitler

 1. Nejlépe zkrátit dobu registrace u VoIP linky třeba na 10 minut nebo i méně (defaultně bývá hodina). Také bych u toho Zyxelu v Network Setting>NAT>ALG preventivně vypnul SIP ALG
 2. Ale houby se téma někam odvedlo - prostě na něm nebylo co řešit, když jeho zakladatel JirkaH2 zde uveřejnil jenom ten jeden jediný příspěvek a dál nic, takže ho to zjevně vůbec nezajímalo a jednalo se akorát o výkřik do tmy...
 3. Kdysi stálo Emtéčko Mini 3,63 Kč a bylo tam 10.000 volných minut v síti a pak zdražení na 29 Kč. Tak to prostě je a těžko čekat, že nějaká cena tady bude jak láska k SSSR - Na věčné časy a nikdy jinak. Pokud jde o O2, tak na ně nikdo nekydá špínu, ale pouze konstatuje jejich praktiky. Až se tato firma začne chovat lépe, tak se jistě na jejich adresu snesou i pochvalné komentáře.
 4. Adolf.Shitler

  Canal +

  Dobrá haluz, když se to v samoobsluze Skylinku vůbec neukazuje :-(
 5. Formu informování asi bude mít VF uvedenou někde v obchodních podmínkách nebo ve smlouvě, to chce se kouknout. A pokud udělal VF chybu a neinformoval jak má, pak to lze úspěšně reklamovat.
 6. O změně nepochybně došla SMS i s upozorněním, že je možné v případě nesouhlasu odstoupit od smlouvy bez sankcí. A jestli na tu SMS nikdo nereagoval, tak to je holt jeho problém. Pochopitelně se bavím o tarifu pro koncové spotřebitele, tj. nepodnikající fyzické osoby (u podnikatelů to může být jinak).
 7. Adolf.Shitler

  Canal +

  U TV přes internet vidím u balíčku CANAL+ cenu 189 Kč měsíčně a tato cena je shodná i pro balíček CANAL+ u satelitní TV. Ale jsem tam přihlášený, takže možná už žádnou slevu nemám (v minulosti jsem jich využil dost).
 8. Adolf.Shitler

  Canal +

  Ta akce je ale pouze na vybraných kartách, nikoliv plošně. Stejně tak jsou podobné akce na balíčky Smart, Kombi+ atd. Plošná akce na všech kartách by měla být na balík HBO.
 9. Adolf.Shitler

  Canal +

  Každopádně si Skylink ponechal netové TV Canal+ Sport 2 - 6 (přičemž 2 už testuje i na satelitu) a O2 dostalo jenom ty dva programy výměnou za dva Nova Sporty.
 10. Tak neoprávněný (marný) výjezd se samozřejmě účtuje dle ceníku a není důvod, aby tomu v případě problému u vlastního zařízení zákazníka bylo jinak. VF není charita.
 11. Že se něco prodává po inzerátech nic neznamená. Také je v nabídkách spousta 3G modemů, které jsou v ČR už k ničemu, takže klidně mohou být v nabídkách i staré exUPC kabelové modemy (případně jsou to modemy jiných operátorů, např. SELF apod., kde se také používá Docsis).
 12. Pokud si někdo pořídí vlastní modem, tak mu v případě problémů s ním nemusí VF žádný svůj modem dočasně pronajímat. To je holt riziko vlastního zařízení.
 13. Ono nejde o to, jestli je modem od VF lepší nebo horší, ale o celkový pohled na věc, ať už se bavíme o servisní podpoře, reklamacích, upgrade firmware atd. A tady je na tom prostě pronajaté zařízení od VF líp, než nějaké vlastnoručně koupené kdesi z Německa nebo odkud.
 14. Aby fungovala kabelovka v DVB-C, tak k tomu internet opravdu potřeba není. Ten je potřeba pro netovou TV, resp. nějaké zpětné sledování nebo HbbTV, leč o toto nemusí mít zákazník zájem a vystačí si s lineárním příjmem v DVB-C. Mimochodem se zapomíná ještě na jednu věc a sice, že někdo může mít od VF jenom DVB-C a internet pak přes jiného poskytovatele. Osobně pár lidí, co to takto mají, znám.
 15. A co čekáš proboha? Už jsem tady kdysi psal, že nikdy s operátorem nemůžeš vyjebat a vždycky nanejvýš vyjebe on s tebou. Takže výsledek je ten, že "ušetříš" za pronájem modemu, pořídíš svůj (což je samo o sobě problematické, viz zde obsáhlé diskuze) a místo za modem budeš nově platit za CAM. Ano, můžeš to zase vyzkoušet, aby VF povolil i vlastní CAM, třeba budeš mít štěstí :D A kupodivu jsem i pro, kdybys k tomu ještě přihodil, že VF nemůže omezovat počet CAM na smlouvě na 4 :-)
 16. Řekl bych, že tak jednoduché to nebude, když zařízení musí fungovat v systému VF. To není běžný router, který se přes WAN připojí ke kabelovému modemu. Stejně tak i Compal nebo Station také nelze jen tak aktualizovat ze strany usera, a to ani v případě, kdy by si je user sám zakoupil.
 17. @MekliCZ Nejde o to, jestli je lepší OpenVPN nebo WireGuard, ale o rozšířenost, kde stále jasně vede právě OpenVPN, např. všechny novější routery TP-Link mají OpenVPN-server implementován (u některých, např. AX20, je i OpenVPN-klient), zatímco WireGuard je až u řady Omada. Ale to dál řešit nemusíme, protože v případě AVM bude spíš největší zádrhel v aktualizacích, které se ze strany usera nekonají (nebo alespoň tak to zde bylo prezentováno, že upgrade FW je možný výhradně ze strany výrobce, resp. i operátora, ovšem ten to u jemu nedodávaných zařízení logicky provádět nebude).
 18. Třeba k tomu, že na jiných zařízeních někde jinde mně běží také OpenVPN-server a nechci mít pak v telefonu pytel různých VPN klientů, když takto mně stačí jenom ten jeden OpenVPN-klient.
 19. A VF snad někomu umožnil připojení vlastního modemu? Aspoň jednomu člověku? Samozřejmě nikoliv, takže kdo měl pravdu? Ty nebo já? :D A pokud jde o AVM, tak VPN ano, ale pouze IPSec a WireGuard. Např. OpenVPN chybí. Také chybí režim bridge, jak tady již někdo uvedl. A tak by se dalo pokračovat dál až zjistíš, že vlastně řešení all-in-one je možná dobré pro BFU, ale kdo chce něco víc, tak dá určitě přednost Compalu/Station v režimu bridge a za ním svůj router.
 20. Asi to dal VF k soudu, protože jako pravomocné rozhodnutí jsem to nenašel. I když pochopitelně výše této pokuty je zcela marginální, takže by to VF klidně mohl zaplatit a hotovo.
 21. @paffko Bylo jich hodně - a také se všechna moje vyjádření vyplnila.
 22. @paffko Už jinde jsem psal, že ČTÚ není konečná instance, takže on sice může nějak rozhodnout a klidně i pokutu uložit, nicméně pokud s tím operátor nesouhlasí, pak má poslední slovo vždy soud.
 23. Však já se ptám obecně, jakou pokutu VF dostal. A zatím to tak vypadá, že nedostal vůbec žádnou.
 24. Stačí se podívat na aktualizace běžných routerů, jenž jsou klidně i několikrát do roka. Takže čekat, že modem s routerem dohromady vydrží bez zásahu 5 let, je čirá utopie. Výrobci modemů nic rozjíždět nebudou, protože reálně jsou to jenom ti, kteří je dodávají přímo operátorům a koncáky mají v podstatě na háku nebo jim to nabídnou za ceny, že to prakticky nikdo nekoupí.
 25. Takže konkrétně jakou pokutu VF dostal, abychom se v té debatě pohnuli o kousek dále?
×
×
 • Create New...