Jump to content

Adolf.Shitler

User
 • Posts

  1,621
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  16

Everything posted by Adolf.Shitler

 1. Dneska jsem u známého náhodou zjistil, že mu nefungují programy na frekvenci 778 MHz (RTVS 1 a 2), prý se tak stalo před pár týdny. Asi nějaká nově spuštěná BTS a díky mizerným rozvodům po domě holt smůla (rozvody jsou po bývalé STA a tažené venku mezi fasádou a zateplením, takže nulová šance na výměnu).
 2. @ Ondra - Vodafone Zavolám na zákaznickou linku, i když primárně nikoliv kvůli změně toho kontaktního tel. čísla, ale protože při pokusu o blokování audiotexových služeb to vyhazuje chybu a nelze to blokování v samoobsluze nastavit.
 3. V účtu Vodafone mám uvedené staré a již několik let nepoužívané "Kontaktní telefonní číslo". Když chci toto číslo změnit, tak na webu v účtu vyplním nové telefonní číslo a pak se dočtu, že ověřovací kód byl poslán... - ano, správně, na staré telefonní číslo. Toto prostě nevymyslí nikdo jiný, než VF :D :D :D
 4. @ quadra2030 Zdejší stanice nemohou nikoho k ničemu tlačit do doby, dokud budou samy vysílat v terestrice a lidem dávat signál bez poplatku, tj. každý si ten signál může nahrávat a timeshiftovat dle libosti. Můžou akorát z nelineáru IPTV/OTT udělat částečný lineár pokud jde o dopředné přetočení reklam, ale tím to končí. Situaci v SRN bych sem v této souvislosti zatím netahal, možná až po roce 2030, kdy terestrika přijde o další kmitočty a vše se přesune čistě k placené TV.
 5. Smyslem omezení přetáčení reklam není nějaký timeshift, který někdo použije u svého zařízení v kombinaci s CA modulem (toto nikdo neřeší ani u pozemního nebo satelitního vysílání, takže proč by měl řešit u kabelovky). Smyslem je zabránit přetáčení reklam v masovějším měřítku, což se týká právě netové televize. Případně si za takovou možnost nechat extra platit. Jediné nebezpečí se tak skrývá v tom, aby se VF nesnažil být papežštější než papež a sám o své iniciativě nezaváděl něco, co po něm nikdo ani zavádět nechce.
 6. Pokud jde o O2, tak nemusím lézt tomu poskytovateli do zadku jenom proto, že nabízí nějaké (pro mě dementní) sporty a nemám tak problém napsat reálnou zkušenost.
 7. V lineárním vysílání to ale ani nečekám, zatímco spousta diváků vysílání nelineárního si tuto službu údajně brala právě skrz možnost zpětného sledování - takže od března se pro mě nic nemění, ale pro ty nelinearisty ano.
 8. Nepsal jsem o osobně, ale o doporučeně poštou. V takovém případě smluvní vztah končí nejdéle po 30 denní výpovědní lhůtě.
 9. Jedna věc je očekávání a druhá věc je, co operátor poskytuje. Já u Skylinku také mohu očekávat cokoliv, ale jelikož je to primárně SAT operátor, tak to prostě beru jako fakt a nějaké netové služby typu Skylink live mám čistě jako bonus (ostatně dřív tyto služby ani nebyly). Totéž u VF (exUPC), kde mám lineární TV přes 20 let, přičemž nějaké Horizony nebo co to teď je, jsou jenom bonus navíc (a ani za ně nijak nepřiplácím). O2 má akorát ty sporty, díky kterým část diváků ztratila soudnost a nevidí, co to je za tragédii. Stahuju něco z netu a TV je v ten okamžik nepoužitelná (podotýkám, že připojení i TV je oboje od O2). Operátor, co není schopen ani nastavit prioritu provozu. Další křivárny se změnou nabídek (přesun programů) a soustavným zdražováním a vymýšlením poplatků za co se dá, ani nemluvě. Naštěstí už v rodině od tohoto křivého poskytovatele takřka všichni prchli a zůstal jenom jeden (čumí na sporty), ale brzo mu to taky rozmluvím :D Pro všechny potenciální zájemce o O2 vřele doporučuji počteníčko na FB: https://www.facebook.com/o2cz/community/?ref=page_internal
 10. Napsat výpověď a odeslat ji doporučeně poštou, to snad není tak složitá věc...
 11. Od března zmizí možnost přetáčet reklamy u Novy a Primy, resp. bude to za nějaký další příplatek, takže pak to nadšení pro netovou TV poněkud zvadne. Taky je dobré zmínit, že spousta netové TV se odehrává ve stylu "dáme vám k SAT nebo kabel službě i tu netovou TV", takže takto se i uměle zvyšuje počet diváků. Samostatnou kapitolou je pak O2, kde v rámci marketingu o své dokonalosti berou každé jedno připojené zařízení jako jednoho unikátního diváka a chvástají se pak půl miliónovými čísly (ale nedejbože, aby byl fotbal, kde ty jejich zvonkodráty padají jak Němci do krytu :D ).
 12. Na lidi 60+ bych to neházel, protože v ČR je něco přes 4 milióny domácností, takže pokud polovina z nich má již zmiňovaný pozemák a ze zbývající poloviny třetina satelit a třetina kabel, tak je to tak vysoké číslo, že to kategorie 60+ rozhodně nemůže pokrýt. Vysvětlení je spíš v tom, že pozemní operátoři nedělají mediální masírku a nevnucují všem, jak jejich služby využívá polovina diváků. SAT operátoři a kabelovky se také moc nesnaží toto řešit a zbývají jenom ti netoví, kteří to dělají přesně opačně, že navozují dojem o jejich úspěšnosti. Já tedy osobně znám pouze jednoho člověka, co se na něco občas dívá zpětně (moje žena) a úplně mně stačí ty nadávky, když to zrovna nefunguje (a že to není zase taková výjimka, resp. výpadků je násobně víc, než u DVB-C a DVB-S2, co mám taky). Pro sebe si raději něco nahraji na disk a pak se podívám jindy, což je svým způsobem také zpětné sledování, pouze nepoměrně lepší, než když toto zajišťuje nějaký operátor u sebe v cloudu. Ale každopádně ať si každý vybere co mu vyhovuje, od toho ty služby zde jsou :)
 13. CA moduly nikdo zatím rušit nebude. Jinak u rozvodu netu není problém dát switch a z něho ten kabel nějak natáhnout (to nemusí jít nutně přímo z routeru). Sice neznám situaci, ale vždycky se nějaké řešení najde.
 14. Pokud si pro každou síť (2,4 i 5 GHz) dáš jiné heslo, tak v mobilu se pak přihlásíš jenom k té 5 GHz a 2,4 GHz tě nebude zajímat, protože se k ní mobil nepřihlásí.
 15. @ retron Lineární vysílání rozhodně přežité není a i počet diváků lineárního vs. nelineárního vysílání je víc než výmluvný. To jenom operátoři netové TV (hlavně O2) soustavně blábolí do médií, jak má každý zájem jenom o ně, ale ve skutečnosti si polovina národa vystačí s pozemním vysíláním - a z té další poloviny má třetina satelit, třetina kabel a až ten zbytek připadá na netovou TV (a to ještě spousta diváků netové TV také sleduje jenom lineárně, např. sporty, kde se zpětně nedívá snad vůbec nikdo). Co se týká přechodu od UPC k VF, tak osobně žádný rozdíl nevidím (vyjma Telefonu, ale to je akorát tím Compalem). I na UPC se nadávalo, na VF se nadává taky a koneckonců se nadává na každého operátora, to je taková typicky česká vlastnost furt jenom brblat (a ještě si naivně myslet, jak to u nějaké konkurence bude úplně paráda - pochopitelně do okamžiku, než tam člověk přejde a procitne, že je to mnohdy ještě horší, než bylo u operátora původního).
 16. Začal bych řešit natažení UTP. WiFi a Powerline snad jako nouzovka, ale kabel je kabel.
 17. Tak to je přece skvělá zpráva! Akorát je s podivem, že když je v místě tak úchvatná konkurence, tak člověk stále setrvává někde, kde není spokojen :D
 18. @ marena S tím nadšením pro nějakou OTT službu bych byl opatrnější, protože dokud to funguje, tak OK, ale jak začnou problémy, tak je z toho horký brambor, který si přehazují ISP a poskytovatel OTT a zákazník má smůlu. OTT se dá brát jako doplněk nebo někam na cesty, ale udělat z toho hlavní zdroj signálu doma, to bych tedy odvahu neměl. A už vůbec ne v situaci, kdy má člověk k dispozici DVB-C, což je vůči jakékoliv netové TV naprostý držák. Jinak u toho symetrického Gbps bych si v první řadě ověřil, jakou konektivitu má ISP dál. Ono je hezké, že mu to běhá Gbps, ale klidně se může stát (a běžně stává), že ta rychlost začíná a končí v jeho síti a směrem ven se to pak radikálně smrskne.
 19. Je akorát otázkou, jestli to ti menší poskytovatelé nejenom nabízí, ale i v reálu jim dle té nabídky taky funguje...
 20. Pokud toto někdo vyžaduje, pak by si takovou zálohu měl udělat sám a nejlépe přes jiného operátora. Kromě toho, že to zcela jistě vyjde levněji, než nějaké řešení na klíč od stávajícího ISP, tak je i větší pravděpodobnost funkčnosti.
 21. V rozvodné skříni na vstupu do bytu bude účastnická zásuvka, z níž datový výstup propojíš do kabelového modemu (a za kabelový modem si dáš nějaký switch pro ethernet s adekvátním počtem portů, kolik potřebuješ) a výstup TV pak zapojíš do domovního koax. rozvodu co vede po bytě (případně s nutností zesílení již v rozvodné skříni nebo použití rozbočovačů dle situace).
 22. Tomu se říká kvalitně odvedená práce od operátorky :D
 23. Je ten koax vůbec zapojený do datového výstupu účastnické zásuvky a ne třeba do výstupu TV nebo R?
×
×
 • Create New...