Jump to content

Adolf.Shitler

User
 • Posts

  2,067
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  17

Everything posted by Adolf.Shitler

 1. Film Návrat do budoucnosti v UHD, vysosaný z BD s jednou audio stopou CZ DD 5.1 a ve stopáži 2 hodiny, má 42 GB.
 2. TV to obvykle neumí, spíš nějaké linuxové přijímače ano. Nebo si nahrát třeba hodinu a podle velikosti souboru to vypočítat, byť se ovšem člověk dobere pouze k průměru (datový tok bude totiž zcela jistě VBR).
 3. Žádný Gogen ani PremiumCord, to nejsou výrobci kvalitních koax. kabelů, ale překupníci šmejdů z Číny. Kabel nejlépe Belden, např. H125 nebo Cavel, Draka apod. Co se týká frekvence 778 MHz, tak u ní bohužel budou problémy bez ohledu na kvalitu kabelu, protože je to 5G pásmo mobilních operátorů a pokud máš zrovna to "štěstí", že je BTS někde poblíž, pak ti signál proleze přímo až do TV a vymalováno.
 4. Mně to funguje úplně v pohodě, kdy mám na svém PC namapované složky z NAS, který je ve vzdálené síti. Jediná věc, kterou jsem zapomněl včera napsat, je nutnost změny u OpenVPN sítě z Public na Private: https://www.howto-connect.com/change-public-vpn-private-windows-10/
 5. Když začne VF používat vyšší frekvence, tak bude muset i adekvátně přenastavit (nebo vyměnit) trasové zesilovače tak, aby měl user na účastnické zásuvce signál stále stejný jak na nynějších, tak na těch nových (vyšších) frekvencích. Takže nějaké prodloužení kabelu o 20m v tom skutečně hrát roli nebude (pochopitelně při použití kvalitního kabelu).
 6. Šel bych do OpenVPN. V routeru necháš vygenerovat certifikát, aktivuješ OpenVPN server, uložíš konfigurační soubor a v PC nainstaluješ OpenVPN GUI (https://openvpn.net/community-downloads/), do kterého pak akorát natáhneš ten uložený konfigurační soubor. Popis od TP-Linku zde: https://www.tp-link.com/cz/support/faq/1239/ (u ASUSu to bude nejspíš podobné).
 7. I u té všude opěvované optiky mohou být (a jsou) koncová zařízení nevalné kvality a s mizernou podporou ze strany ISP. To skutečně není jenom případ Docsis.
 8. Už se to kdysi řešilo zde: https://www.techforum.cz/topic/60696-dvb-c-set-top-box-s-extern%C3%ADm-ca-modulem/
 9. Koax. kabelu je šumák co přenáší. Ostatně v dávných dobách (ještě před UTP) se pro datové sítě používal koax taky, mnozí si jistě vzpomenou na síťové karty do PC, kde byl jak RJ45, tak BNC (ten právě pro koax.).
 10. @MSwamp Na těch 20m u frekvencí do 1200 MHz je úplně jedno jestli Al nebo Cu. Kdyby se jednalo o SAT signál do 2150 MHz a vzdálenosti kolem 100m, pak by byl Cu samozřejmě lepší.
 11. Historie jasně dokazuje, že všechny ochrany autorských děl jsem úplně k ničemu a vždycky se dřív nebo později jakákoliv ochrana obejde nebo rovnou prolomí. Navíc ochrana u VF paradoxně vůbec nechrání VF a ani mu nijak nepřispívá k vyšším výnosům, protože zákazník platí ať tam ochrana je nebo ne. A případný argument, že ochranu vyžadují samotní dodavatelé audiovizuálních děl, také nelze brát příliš vážně, protože ten stejný obsah u jiných poskytovatelů chráněn není neboli jak někdo psal výše, tak VF se snaží být papežštější než papež.
 12. Čísla hovoří jasně, přes 80% diváků sleduje TV lineárně (pozemák, SAT, kabel) a pouhých 20% prostřednictvím netové TV (kde ovšem nezřídka také lineárně). Zanedlouho nastane zákaz přetáčení reklam na Nově a pak už celá netová TV i se zpětným sledováním bude jenom prázdnou slupkou. Nemluvě o tom, že netová TV dodneška neumí ani HbbTV, nelze nahrávat sám pro sebe atd. Pokud jde o ty možnosti, tak pozemák a SAT zde budou v podstatě pořád, takže když zmizí možnost DVB-C v kabelu, pak je náhrada ihned k dispozici. Ostatně všechna sídliště s největším počtem lidí mají prakticky vždy i společné antény, takže je celkem triviální vytáhnout koax. kabel ze zásuvky VF a zapojit do zásuvky STA.
 13. Belden H125 Al má na frekvenci 1000 MHz útlum 21,2 dB na 100 m - na frekvenci 1350 MHz má pak útlum 25,1 dB na 100 m :)
 14. @MSwamp Ad "Napadá mě, že sousedé kteří, jsou od exUPC skříně o desítky metrů dále (poslední soused je o cca 120 m dále od skříně než já) na tom musí být hůř už na jejich zásuvkách a taky jim to funguje." - na to bych nesázel, protože ti sousedé mohou být v rozvodné skříni připojeni na odbočku s nižším útlumem, než seš třeba připojený ty sám. Každopádně 20m nehraje prakticky žádnou roli, tam je útlum u Beldenu H125 na frekvenci 1000 MHz (vyšší VF nepoužívá) kolem cca 5dB, což je marginální věc.
 15. Přesně tak, jak je ochrana (DRM), pak print screen udělá pouze černou obrazovku. Je ovšem otázkou, o jaké autorské veledílo se jedná, že ho nelze získat jinak jinde, než zrovna z vysílání VF...
 16. Přesně tak, netový šaškárny s TV dneska nabízí kde-kdo a pokud chce VF zůstat konkurenceschopný, pak zůstane i DVB-C. A jestli ne, pak mu prostě zákazníci utečou k jiným službám (Skylink, freesat, Telly nebo i kvalitou horší pozemák). Jestli to management VF ještě nechápe, pak by se měl velmi rychle vzbudit.
 17. @facepalm Když je pro tebe IPv6 takové terno, tak si od VF vezmi nativní IPv6 (a IPv4 tě pak nemusí zajímat, že bude neveřejná za NAT) :)
 18. Za situace, kdy má user k dispozici veřejnou IPv4 (a nezřídka i pevnou) je IPv6 úplně k lejnu. Každopádně u VF, při veřejné IPv4, lze mít IPv6 pouze přes HE (nebo jiné třetí strany) a v dohledné době se na tom sotva něco změní.
 19. Hlavně je s podivem ta posedlost IPv6, což je prakticky k ničemu...
 20. Co se změní u služby exUPC Telefon po převodu z exUPC systémů do systémů Vodafonu? Postupně převádíme služby exUPC do systémů Vodafonu. Pokud už i vám přišla informace o této změně, najdete níže informace, co se u vaší pevné linky mění. Aktuálně nabízené tarify pro službu Telefon najdete na našich stránkách. Pokud jste před změnou využívali jiný tarif, počítejte prosím s tím, že nyní budete využívat jeden z aktuálně nabízených. Po převodu se mění sazby u volání na audiotexové linky, barevné linky a volání do zahraničí. Aktuální ceny a tarifikaci najdete v Ceníku. https://www.vodafone.cz/pece/tarify-sluzby/pevna-linka/prevod-pevne-linky/ https://www.vodafone.cz/_sys_/FileStorage/download/2/1551/vodafone-pevna-linka_cenik.pdf
 21. Faxům se věnuje i VF, akorát to nebude přes VoIP (https://www.vodafone.cz/podminky/podminky-doplnkovych-sluzeb/podminky-sluzby-vodafone-onenet-ip-fax/). Možná by mohl fax chodit přes pevnou linku v rámci VF Telefon, ale to je spíš pro hračičky :)
 22. Ten limit 100/100 není ani tak kvůli kabelu (ten by šel klidně vyměnit, resp. zrušit dělení na 2x 4), ale právě kvůli těm 100 Mbps switchům.
 23. To je bohužel pozůstatek doby dávno minulé, ale celkem snadno řešitelný, stačí natáhnout nový kabel. Horší jsou ale ty 100 Mbps switche, které se Netboxu moc nahrazovat nechce, protože to už stojí dost peněz. Na druhou stranu ale spousta lidí v pohodě vystačí s rychlostí 100/100, hlavně když je přijatelná cena.
×
×
 • Create New...