Jump to content

Adolf.Shitler

User
 • Posts

  3,004
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  56

Everything posted by Adolf.Shitler

 1. A funguje to v pohodě, už jsem takto rozchodil OneNumber v přenosném LTE modemu (přes SIM 5ber, ale šlo by to nepochybně i s eSIM.me) :-)
 2. Takto to samozřejmě není, protože každý poskytovatel služeb elektronických komunikací může podnikat (nabízet služby) kdekoliv, a to bez ohledu na to, jestli už v dané lokalitě je či není nějaký konkurent. V případě Netboxu je to ale spíš tak, že už nejeví zájem, protože celá firma aktuálně patří PPF (O2, Cetin) a kdoví, jak to s Netboxem nakonec dopadne.
 3. Stačí se přesunout o stránku zpět, kde jsem to popisoval - při regionech byl bitrate na ČT Sport 3,27 Mbps a bez regionů pak 7,28 Mbps.
 4. Jo, začíná to připomínat O2, kde dokonce svého času brali počet uživatelů dle počtu připojených zařízení (a nikoliv dle uzavřených smluv) a statisíce jenom rostly :D
 5. @Ivo2003 To by mě taky zajímalo. Já už se pomalu bojím otevřít kredenc, aby na mě nevypadla zase nějaká další Prima aneb na trhu je pře-Primováno :D
 6. Fa UPC napřed pohltila Kabel Net (někdy kolem roku 2000 a klienty dle dostupnosti připojila na zemní kabelovku UPC, což byla výhra díky možnosti připojení k netu) a až posléze přišel na řadu Karneval.
 7. @Maccakrr Pokud na Aukru od někoho koupíš modem, který dotyčný nevrátil neboli tento modem je stále ve vlastnictví VF (přičemž ani případným zaplacením smluvní pokuty nepřechází vlastnické právo na někoho jiného, jak se mylně domníváš), tak se ti lehce může stát, že o ten modem přijdeš a max. pak můžeš uplatňovat náhradu škody po tom prodávajícím z Aukra.
 8. Ani prodej modemů ze strany přímo operátora není moc smysluplný, protože pro zákazníka případná závada v záruční době znamená až 30 dní čekání na opravu (vs. 2 dny při pronájmu) a po záruce už prodávající není povinen cokoliv opravovat vůbec.
 9. @retron A který máš konkrétně? Jenom pro zajímavost... @Maccakrr Po objednání změny na modem mně takto přišla SMS o nutnosti aktivace.
 10. @Maccakrr Nevím jak u tebe, ale já napřed musel smlouvu odsouhlasit v samoobsluze na webu, konkrétně na "https://tam.je/aktivace", a to po zadání aktivačního kódu, který přišel v SMS (a samozřejmě jsem si mohl smlouvu, resp. "dohodu o pronájmu" před odsouhlasením přečíst, vč. všech podmínek s tím spojených) a až pak teprve dorazil technik s novým modemem.
 11. @Maccakrr Jestli se domníváš, že VF něco dělá protizákonně, pak by ses měl obrátit na orgány činné v trestním řízení. A uvidí se, jak to je :-) Jinak proč mám takový pocit, že tvoje osoba je shodná s jiným zdejším přispěvatelem (paffko)? :D
 12. A hlavně dotyčný ani nenapsal, kde konkrétně a na jakém připojení měl problémy. Jestli na Hnězdenské 767/2, tak tam je VF dostupný přes kabelovku s rychlostí 1000/100 Mbps a "Připojení bez kabelu Naplno" zcela postrádá smysl.
 13. @Petr Někomu Embéčko vydrželo 40 let a v pohodě, ovšem někdo jiný měl naopak smůlu, že se tentovalo od doby výjezdu z fabriky. @Maccakrr Dokážeš pobavit, ale realita je fakt někde jinde. Nevrácené zařízení - ani po zaplacení smluvní pokuty - samozřejmě nepřechází do tvého vlastnictví, protože ta pokuta je v podstatě jenom náhrada škody operátorovi, ale v žádném případě ne nějaký odkup toho zařízení. A jestli u VF skončíš, tak prostě to tak bude, ale VF z toho na zadek zcela jistě nepadne, život jde dál.
 14. Ta nabídka z úvodního příspěvku má jedinou výhodu a to, že je veřejná a nikdo se nemusí dohadovat o ceně jak na arabské tržnici. Bohužel to je ale tak vše...
 15. @Petr Je rozdíl, jestli operátor prodá zákazníkovi zařízení a mezi tím, když si zákazník někde (mimo operátora) koupí zařízení svoje. V tom prvním případě pochopitelně není problém, aby operátor poskytoval podporu (vč. upgrade FW), ovšem v tom druhém případě by byl operátor naopak blázen, aby tak činil a riskoval, že zařízení zákazníka z nějakého důvodu zdechne a zákazník bude vinu svalovat na operátora. Je to v podstatě totéž, jako u mobilních telefonů nebo LTE modemů atd., kde také operátor nedává žádnou podporu na zařízení, jenž si někde zákazník sám zakoupí.
 16. @Technikus Pokud si pořídíš vlastní zařízení, pak ti VF sotva bude dělat nějaký jeho upgrade (a přebírat tak odpovědnost za funkčnost u zařízení, které nebylo jím dodané). Prostě smůla a můžeš si to zařízení tak akorát poslat svému prodejci nebo výrobci, aby se postarali o upgrade oni.
 17. To není úplně nejhorší řešení, akorát občas člověk tu poslední třetinu už vidí dost mlhavě :D
 18. Nikdo to nekoupí, protože je všem jasné, že když se ten modem potentuje, tak je člověk bez netu a bude čekat nejmíň měsíc, než to z Germánova někdo pošle opravené :D
 19. @DiDiDi Ušetřil jsem ti práci, nahrál jsem jak DVB-C, tak i DVB-S2 a ještě pro zajímavost i matlaninu, která byla při vysílání regionů (na to se fakt nedá dívat a ČT by zasloužila nakopat někam za ty nesmyslně přidané JZ a SV mutace), oba streamy C i S2 jsou naprosto identické: https://posilej.cz/zasilka/lrSdjQ1w Komu se to nebude chtít stahovat, tak při regionech byl bitrate na ČT Sport 3,27 Mbps a bez regionů pak 7,28 Mbps.
 20. @pan Novak To je otázka spíš na VF. Ale osobně si nemyslím, že VF půjde cestou 1080p. Už proto ne, že málokdo má možnost přímého srovnání kvality, tj. kdo si platí kabelovku, tak obvykle neřeší DVB-T2 a neví tedy, že signál "někde jinde" může být lepší.
 21. Už má někdo ten vlastní modem v provozu nebo je to pořád jenom tlachání o lejně?
 22. @retron Výhoda kabelovky samozřejmě nepadá, protože málokdo má kabelovku jenom kvůli ČT, aby si případně vystačil s alternativou v podobě DVB-T2, kde je pouze ČT kvalitnější a zbytek jenom SD mazanice. @DiDiDi DVB-C umí jakýkoliv kodek, klidně i HEVC. I třeba DVB-T umí HEVC, ale otázkou je, nakolik si s tímto kodekem (ne)poradí starší televizory. A DVB-C2 je pak o jiné modulaci, než DVB-C a opět kodek není podstatný, tj. v DVB-C2 klidně může být i starší H.264, stejně jako novější HEVC. Ještě doplnění, že v případě Skylinku by HEVC k ničemu nebyl, protože u SAT lze dosáhnout navýšení kapacity muxu i jinými způsoby (změna FEC atd.) a hlavně je potřeba vzít v potaz, že naprostá většina SAT přijímačů (hlavně těch Skylink ready) si s HEVC neporadí.
 23. Tak ještě hokej, něco přes dvě minuty: https://posilej.cz/zasilka/D1JTZhaf
 24. U mě je to o poznání snazší, protože prostě netovou VF TV v PC nepoužívám a mám ten zmiňovaný Skylink Live :-)
 25. Mux v DVB-C má samozřejmě větší kapacitu, než mux v DVB-T, takže v muxu DVB-C může být těch programů víc současně. Každopádně jsem si kabelové DVB-T naladil a nutno přiznat, že kvalita není vůbec špatná. Nicméně lepší, než u Skylinku, ty programy ČT HD nejsou. Tady dva obsahově identické streamy, Skylink i kabelové DVB-T, pořízeno před chvílí, tak si může každý srovnat sám, co je vizuálně lepší (soubor 7-Zip): https://posilej.cz/zasilka/4iXX0Ta9
×
×
 • Create New...