Jump to content

Adolf.Shitler

User
 • Posts

  1,345
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  15

Everything posted by Adolf.Shitler

 1. Ta trapárna se statickým textem u Olympiád byla na ČT24 vždy. A také vždy se to týká jenom hlavního zpravodajství, které lze sledovat i na ČT1 (vyjma krátkých zpráv po hodině). Tedy nic, co by bylo až tak tragické.
 2. Debata byla o kabelovém DVB-T a [b]v této souvislosti se zmínilo, proč nelze celkově brát signál přímo z KH, tj. nejenom pro to T, ale i pro C[/b]. Co bylo kým tvrzeno je asi lepší řešit přímo s ním, já se zásadně držím pouze smluvních dokumentů, které jsou závazné (na rozdíl od nějakých tvrzení, jenž prakticky nejdou ani prokázat, natož vyžadovat jejich dodržování). Ať na to ale odpoví někdo z VF, jistě bude mít relevantní info, jak se věci mají.
 3. Na to už tady odpovídal jednou tuším technik, že přímo z KH nelze kvůli námitkám konkurence (byla to debata v souvislosti s konverzí H265 do H264 u příjmu terestrického DVB-T2 signálu a jeho překlopení do kabelového DVB-T). Jinak nevím, jestli VF lže nebo ne, protože nikde v obchodních podmínkách jsem nenašel garanci toho, odkud musí pocházet primární signál. Je ale pravdou, že to zrovna u ČT nijak neřeším, protože mám jak DVB-T2, tak DVB-S2 a kabelovka mě v tomto směru prakticky nezajímá.
 4. Těch lidí je tady víc, co mají od VF jenom TV bez netu, ale buď to nezjistili, že ten net lze používat nebo jim to takto nefunguje.
 5. Pokud tam ta volba není, pak máš asi IPv6, kde není co směrovat.
 6. Pokud má VF primární signál ze satelitu Astra, pak si to zcela jistě odpustil nemohl, protože je to záležitost přímo ČT.
 7. 30/5 nabízí VF u xDSL a LTE. U exUPC začínají tarify od 50 Mbps.
 8. Audio stopy u jednotlivých programů nejsou věcí VF, ale přímo samotných TV stanic. Pokud tedy stanice nemá AC3, tak dost těžko s tím VF něco nadělá a takovou stopu nabídne. A když tady byla řeč o Óčku, tak kdo má možnost jeho příjmu ze satelitu Astra, tak jistě potvrdí, že tak otřesná SD mazanice s bitrate pod 2 Mbps se jen tak nevidí (a to si Óčko ten program plně šíří ve své režii, takže se ta nekvalita nedá hodit na jiného operátora).
 9. Odkoupené zařízení není zase takový výhra, jak se může zdát. Ale to už se tady (opakovaně) řešilo.
 10. Vypadával TV signál, ale net byl naštěstí v pohodě.
 11. Je to 10 let, co v JMK zhasl analog z terestriálních vysílačů, takže UPC/VF tu agónii ještě slušně prodloužil :)
 12. Měl jsem kdysi tarif za 1 Kč volání v síti UPC zdarma (volání do všech ostatních sítí za 2,75 Kč za minutu s tarifikací 60+30), pak mně to zrušili a přehodili na 30 Kč, ale dostal jsem 10 000 volných minut volání kamkoliv. Takže spokojenost, akorát nevím, kam to provolat tolik minut...
 13. To jsem četl, ale měl jsem za to, že tento úlet už je minulostí. Ostatně VF může klidně brát signál ze satelitu Astra v MPEG-4, jako to dělá spousta dalších operátorů, protože i k tomuto je ten signál určený (nejedná se jenom o DTH). A ne se babrat s nějakým pozemákem v HEVC a prznit kvalitu převodem mezi kodeky.
 14. Koax. kabel stojí za starou bačkoru, to bude nejpravděpodobnější spolu s možností, že je někde špatně napojený nebo poškozený.
 15. To by byla naprostá šílenost překlápět H265 do H264. Navíc VF stejně bere signál ČT kvůli DVB-C (a tam jistě nejde o primární zdroj signálu z DVB-T2).
 16. Běžný divák bude asi sotva vědět, že si nějaká TV8 nebo ABC platí za to, že může být v kabelovce VF. Divák to spíš bere tak, že on platí mimo jiné za programovou nabídku. A absence veřejnoprávní RTVS 3 je prostě ostuda, to se nedá okecat. Navíc přidání tohoto jednoho jediného programu by VF nestálo prakticky nic v kontextu těch cca půl miliónu klientů (nebo kolik jich VF u TV služeb má).
 17. Pokud má člověk na YT účet a je přihlášený, pak by se hláška o příliš velkém počtu požadavků objevovat neměla ani v případě, kdy jednu IP využívá víc klientů.
 18. Stanice vysílající volně ze vzduchu by po nikomu nic chtít neměly a naopak být rády, když je nějaký operátor šíří na svoje náklady a ony nemusí za distribuci platit, jako to naopak musí u terestriky.
 19. Koax. kabel s rozsahem do 500 MHz jsem tedy nikdy neviděl a ani si neumím představit, jak by se někomu podařilo ho takto vyrobit :D V dobách prvních SAT příjmů v ČSSR (kolem roku 1988) se běžně dával zelený koaxiál, který byl na trhu a u něho nebyl problém s přenosem do 1700 MHz (tehdy ještě SAT neměl pásmo do 2150 MHz jako je tomu dnes). A samozřejmě i televizní UHF pásmo používalo kanály nad 500 MHz (např. v Brně vysílala stanice Moskva na k52, což je 722 MHz) a šíření koaxem naprosto v pohodě. Co mohl být u kabelovek z té doby problém jsou zesilovače samotné (velmi často byly modely s rozsahem do 606 MHz, což ovšem není problém vyměnit) a jejich umístění (pokud jsou ty zesilovače příliš daleko od sebe a nelze už výstupní úroveň zregulovat náklonem, pak se musí na trasu přidávat další, což zase vytváří potíže s napájením atd., hlavně pokud se to týká velkých aglomerací).
 20. Chce to být trochu nohama na zemi, protože problém není samozřejmě nic, až na peníze. A VF určitě nekupoval UPC kvůli tomu, aby sypal horentní sumy do sítě a nevydělával. Takže ten fyzický upgrade sítě bych tak růžově neviděl, spíš to vypadá na stejnou notu jako u O2, kde také nikdo nebude překopávat starou metaliku, ale spíš se kosmeticky upraví stávající a marketingově se to podá jako naprostá výhra :)
 21. O jaký se jedná mux? Tedy jestli ho lze naladit v celé síti VF a nejenom v nějaké lokalitě.
 22. Aktivní rozbočovače bych na kabelovku VF nepoužíval. I přesto, že tento náhodou funguje jak má.
×
×
 • Create New...