Jump to content

tomus

Moderator
 • Posts

  10,981
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  155

tomus last won the day on January 15

tomus had the most liked content!

Vodafone services

 • Vodafone fixed internet
  Kabel 150 Mb/s
 • Vodafone mobile internet
  -
 • Vodafone television
  Komfort
 • Vodafone devices
  Compal VF, VTV box, CA modul
 • Place of subscription of Vodafone services
  Brno
 • Speedtest

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

tomus's Achievements

 1. A mrkni se pořádně zda už ti peníze nebyly vráceny, protože pokud jsi platil kartou a proběhla tam pouze karetní blokace a částka fakticky ještě nebyla stržená z účtu, tak sis ani nemusel všimnout že už jsou peníze vrácené.
 2. Tohle je sice diskuzní fórum uživatelů služeb Vodafone, ale podpora z centra péče Vodafone tady také funguje, tak snad se ti na to podívají, nebo zkus napsat na https://tam.je/forum
 3. Na podzim jsem tuto SIM kartu objednával také a přišla během dvou dnů.
 4. Ještě to trošku shrnu, k jednomu setoboxu lze samozřejmě připojit jenom jeden televizor, protože má pouze jeden HDMI výstup, starší HD Mediaboxy měli ještě uvnitř propojku a výstup na koaxiální kabel, takže se box dal použít jako takový rozbočovač, ale na výstupu bylo opět nutné použít další set-top box, nebo CA modul, dnešní Vodafone boxy už tento výstup nemají takže je nutné použít vlastní anténní rozbočovač, který se vsadí někde mezi zásuvku a stávající Vodafone box a nebo si nechat přímo od Vodafone nechat udělat druhou zásuvku, což je ale v podstatě totéž. Jinak platí co už napsal Ivo2003, ještě bych snad k tomu doplnil že na místo tahání kabelů je také možnost použít chytrý televizor, nebo nějakou chytrou krabičku s Android TV jako třeba Google Chromecast, nebo něco od Xiaomi a do něj nainstalovat aplikaci Vodafone TV a televizi přijímat přes internet prostřednictvím domácí Wi-Fi sítě. Ale vždy to záleží na tom jaké kanály budete na druhém televizoru chtít sledovat, někdy se stačí opravdu spokojit jen se základní nabídkou v DVB-T a natáhnout tam koaxiální kabel bez dalšího dekódovacího zařízení (STB, CA modul).
 5. Na druhé straně powerline síť určitě nebude pokračovat modemem, to se Sodekcz asi spletl, tam už si připojíš co budeš potřebovat.
 6. Už je to tady nedávno řešilo, https://www.techforum.cz/topic/61005-modem-compal/?do=findComment&comment=459494 musíš uvědomit že jsou to vlastně dvě zařízení v jednom, tedy kabelový modem a wi-fi router, takže spotřeba bude trochu odlišná od běžných routerů, ale zase kdyby jsi to měl samostatně, tedy modem přepnutý v režimu bridge a vlastní router, tak bude spotřeba ještě vyšší.
 7. 3. U mobilního tarifu s neomezeným internetem nelze používat sdílené SIM karty pro internet. 1.2.4. info najdeš na webových stránkách www.vodafone.cz
 8. Tyhle staré Mediaboxy na kartu už se vyhazovaly, takže asi je opravdu zbytečné box vracet.
 9. To tady budou padat pořád stejné dotazy každých 14 dní ? myslím že už tady bylo několikrát napsáno že to v případě Applu ještě nějakou chvíli potrvá.
 10. V androidu lze DNS servery měnit také: https://soubory.info/info/jak-zmenit-dns-v-systemu-android/
 11. Kdyžtak mrkni k sousedům Polákům na jejich diskusní fórum, kde už ho také používají https://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?p=234577
 12. A když už kladeš takový dotaz tak si vyplň pořádně profil a správné jednotky, protože bez toho pak těžko usoudit přes jakou technologií si vlastně připojený, když je to od Cetinu tak předpokládám že DSL.
 13. No nevím jestli zrovna seznam.cz je ideální server na takové testování, můžou mít klidně více serverů po republice a na každý to má jinou odezvu, lepší by to bylo testovat na nějakém serveru kde máš jistotu že se nachází vždy na stejném místě, Jinak optika bude mít vždycky nižší odezvu oproti kabelu přes DOCSIS, už se to tady několikrát řešilo. Na výchozí bránu máš odezvu necelých 11 ms a ztráty paketů žádné, což je podle mě v pohodě.
 14. Už začínám být docela naštvaný, to musím skoro pokaždé když se přihlásím do Můj Vodafone nesouhlasit s personalizovaným cílením na základě cookies ?! Mám pocit že to otravuje tak dlouho dokud to nakonec odsouhlasím. Přitom tady se nejedná o nějaké klasické cookies jako je na většině ostatních webů, ale zde po odsouhlasení začnou chodit SMS zprávy a emaily s dalším reklamním doporučením a o to já vážně nestojím. Takže tímto prosím Vodafone, aby si v tom udělali pořádek a stačilo to pouze potvrdit jednou a na vždy.
×
×
 • Create New...