Jump to content

tomus

Moderator
 • Posts

  10,884
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  147

Everything posted by tomus

 1. Možná je to blbost, ale pokud si to ještě nezkoušel, tak zkus vymazat v Můj Vodafone obě zařízení a pak připojit jen ten druhý box se kterým jsou problémy. Ale už to že má ten druhý box problémy s rozlišením obrazu je známka toho, že může být vadný a Vodafone TV aplikace je kvůli vysokým zabezpečením na jakékoliv nestandardní situace mnohem citlivější.
 2. Zatím se tady řešilo že to nefunguje pouze při připojení přes wi-fi od Vodafone, takže pokud bys na mobilu vypnul wi-fi a zapnul mobilní data, tak by se ten obrázek možná načetl.
 3. Tak ono se není moc co divit že se to telefonní číslo hlásí jako spam, když si přečteš komentáře k tomuto telefonnímu číslu: https://www.vyhledatcislo.cz/cislo/420771258488
 4. Ok, ještě tedy pro jistotu uveďte jaký máte přesně modem od Vodafone a jestli třeba používáte nějaký vlastní router, ať ty poznatky máme kompletní.
 5. @mareneca @Adolf.Shitler já se raději znovu zeptám, opravdu nemůže nějaký problém v tom, že používáte nějakou VPN, Tor, u Apple zapnutý soukromý přenos a pod., nebo že se nacházíte mimo ČR ? Protože u obou z vás vidím že sem přistupujete ze zahraniční IP adresy, takže něco zřejmě musíte mít nastavené jinak než většina ostatních uživatelů.
 6. tomus

  Podpora Chromecast

  Já teď koupil Chromecast HD a Vodafone TV jsem nainstaloval, ale musel jsem jít do Nastavení do záložky Aplikace, tam vybrat Obchod Google play, vyhledat ji a nainstalovat, funguje normálně, je to verze 1.37.20 na domovské obrazovce v aplikacích jsem ji nenašel. Jaký problém si měl u Chromecast HD ?
 7. Teď jsem to zkusil na počítači v prohlížeči Opera a žádný problém nepozoruji, i dva dny nazpět jsem to zkoušel na tabletu a také vše ok, není to tím že používáte nějakou VPN, nebo Tor ?
 8. Doporučuji používat při ladění televizoru, nebo setoboxu Režim ladění – Rychlé a zadat tam frekvenci 658 MHz, SR 6900, ID sítě nemusíš vyplňovat, televizor pak neprohledává celé frekvenční pásmo, ale vytáhne si seznam kanálů z tabulky NIT, která se vysílá na každému multiplexu a ladění je pak otázka okamžiku, tohle platí pro ladění DVB-C, takže ladění kabel, při ladění DVB-T použít ladění anténa, tam by to mělo najít okolo 45 kanálů, tam je ale nutné proladitit celé pásmo, Pokud to nenajde všechny kanály tak zkusit ladit bez připojeného CA modulu a nebo případně může být nějaký problém s kvalitou signálu.
 9. Tak to bylo jasné, při takové chybové hlášce je malá pravděpodobnost že by byl vadný settopbox, ti na té infolince by taky měli trošku přemýšlet a hned všechno nevyměňovat.
 10. Klidně to tak můžeš zapojit, že zůstane volný datový konektor na zásuvce vůbec ničemu nevadí. Ještě je tu varianta zásuvku demontovat a posunout ji do racku, kabel namísto zásuvky jen naspojkuješ a ušetříš tím nějaký útlum na signálu, protože ten rozbočovač navíc si něco vezme, i když to není moc a pokud je signál na zásuvce dostatečný, tak by jeho přítomnost neměla vadit.
 11. Spíše je zajímavý že to vypadne ve 2 hod. v noci, kdy bývá na síti většinou klid a bohužel když je to zrovna o víkendu tak oprava trvá o to déle.
 12. There is a reported outage at your address, so wait until they fix it. https://www.vodafone.cz/vypadky/?ruianid=21781460 EN Start of outage: 19/11/2022 16:49 End of outage: 19/11/2022 22:49 There are problems with the fixed internet network in your location, which may temporarily impair the quality of our services. We are aware of the seriousness of the situation and are already 100% working on the repair. You can find more information about the outage at vodafone.cz/vypadky, where you can also request to be sent an SMS when the outage ends. CZ Začátek výpadku: 19. 11. 2022 16:49 Konec výpadku: 19. 11. 2022 22:49 Ve vaší lokalitě se objevují potíže na síti pevného internetu, které mohou krátkodobě zhoršit kvalitu našich služeb. Uvědomujeme si závažnost situace a na opravě už pracujeme na 100 %. Více informací ohledně výpadku najdete na vodafone.cz/vypadky, kde si zároveň můžete požádat o zaslání SMS při ukončení výpadku.
 13. Jako moderátor vás můžu ujistit že se tady důsledně kontrolují duplicitní a jiné pochybné účty, takže takové pokusy by zde byly marné a znamenaly by pouze zablokování účtu uživatele. @bnone připojit se s mobilem na BTS vzdálenou 50 km to nepovažuji za reálné, možná jí mobil může vidět stejně jako já v Brně vidím vysílače z Rakouska, ale rozhodně se na ně nemám šanci připojit, protože mobil tam prostě nedosvítí a nemůže s nimi komunikovat. Já už bych tohle téma postupně ukončil, protože myslím že bylo napsáno víc než dost a už se to začíná odklánět k urážkám. Vodafone se prostě rozhodl tuto službu ukončit a myslím si že uživatelů kteří jí dosud používají bude zřejmě opravdu málo, protože většina přešla na mobilní email, je mnohem užitečnější a touto diskuzí na tom stejně nic nezměníte, ale chápu že ukončení jakékoliv služby vdy někoho naštve.
 14. Možná to tak bude, IP adresa se odvíjí od MAC adresy, každopádně zajímavé zjištění.
 15. Já myslím že rozumíme jak ta služba funguje, na začátku se odešle email a ten přijde formou SMS na mobil a to celé se dá nahradit tím že budeš mít v mobilu nainstalovanou aplikaci na email, v ní zapnuté push notifikace a zapnuté mobilní data, pak budou emaily chodit stejně rychle jako SMS a zároveň na svoje emaily budeš moct reagovat a přečíst si je celé, já mám ve svém emailovém klientovi na mobilu nastavené tři účty a přesto když jsem se teď díval jakou na spotřebou dat, tak to dělá okolo 10 MB za měsíc. A používat chytrý mobil a mít na něm vypnutá mobilní data v terénu abys ušetřil pár korun mě dnešní době vážně nedává žádný smysl, když taková služba odvede spoustu práce, například mě včera ušetřila asi půl hodinové čekání a spoustu nervů v koloně aut, díky tomu že jsem si pustil mapu s online provozem a jel jinudy.
 16. Můžeš kdykoliv, informace o signálu se jim tam ukládají v čase a kdyby nic nenaměřili, tak si počkej až bude výpadek.
 17. Pokud internet vypadává i na počítači připojeném kabelem od modemu a můžeš tak vyloučit problém pouze s wi-fi, tak může být nějaký problém se signálem na modemu, nejlepší bude když kontaktuješ technickou podporu a oni už se ti na to na dálku mrknou, tel. 800 7777 31.
 18. Pletete tedy několik věcí dohromady, Vodafone box funkci HbbTV nepodporuje, takže červené tlačítko pro tuto funkci nelze použít a proto je tam nastavený napevno Netflix, protože Vodafone používá u svých boxů i starší modely dálkových ovladačů, které nemají 3 samostatná tlačítka pro spouštění Netflix, HBO a Prime video. Pokud chcete používat nadále funkci HbbTV a podporuje jí váš televizor musíte k němu připojit anténní koaxiální kabel, ten budete muset napojit z rozbočovače připojeného před set-top-boxem, protože boxy od Vodafone už nemají anténní výstup jako to měli staré Mediaboxy za UPC, na televizoru pak naladit základní nabídku Start která se vysílá v DVB-T (ladění anténa) a můžete pomocí dálkového ovladače od vašeho televizoru opět sledovat internetové HbbTV vysílání České televize, Primy, Novy apod., samozřejmě za předpokladu že i televizor je nějakým způsobem připojení k internetu. Pokud jde o problém s připojením externího disku tak ten se obvykle připojuje do konektoru USB, pokud to máte připojený do konektor HDMI tak se bude jednat zřejmě o nějaké složitější zařízení a není mi jasné proč by se s připojeným boxem od Vodafone a měli nějak navzájem ovlivňovat. Stejně tak u satelitního přijímače nevidím důvod proč by se měli s Vodafone boxem nějak hádat, pokud máte externí přijímač, tak zkuste popřehazovat HDMI vstupy na televizoru. Když tak to ještě nějak doplňte.
 19. Pokud máte na mysli někde v kabelovém modemu od Vodafone, nebo přímo od operátora, tak taková možnost tam nikde není, to můžete zjistit jedině v prohlížeči přímo ve vašem mobilu/notebooku a pod.
 20. Tak to zkuste bez přihlášení k vašemu účtu, protože já když jsem přihlášený k účtu, tak tam vidím vyšší částky bez slev, než které jsou nabízené anonymně.
 21. Už za UPC býval dlouho maximální počet DVB-C zařízení 4 a jedno jestli box, nebo modul,.
 22. Jenže to by potom chtěl skoro každý, i ten co to ani nepotřebuje a o to Vodafone a určitě nestojí, protože IPv4 adres je málo a jsou stále dražší. Jinak příště bych možná zkusil volat raději na linku pro zákazníky využívající pevný internet 800 7777 31
 23. Kdysi v době tlačítkových telefonů jsem tuhle službu používal od T-Mobile i od Vodafone, ale dneska už mi to opravdu nedává moc smysl v době chytrých telefonů, na kterém si všechny svoje emaily můžu kdykoliv přečíst a odpovědět na ně.
 24. Aktualizace systémů Vážený zákazníku, Ve dnech 11. - 13. 11. 2022 provedeme pravidelnou aktualizaci systémů péče o zákazníky. Pustíme se do toho v pátek ve 20:00 a uděláme vše pro to, aby byl Můj Vodafone plně funkční nejpozději v neděli večer. Mezitím vám mobilní aplikace i internetová samoobsluha nabídne nejdůležitější funkce. Dočasně nebude možná blokace SIM karty, kterou ale jednoduše zařídíte na naší Lince péče o zákazníky 800 77 00 77. Zcela nedostupná pak bude funkce hlasové a SMS samoobsluhy. Na běžný provoz sítě (hovory, SMS, internet) nebude mít odstávka žádný vliv. Děkujeme za pochopení a omlouváme se za dočasné snížení komfortu při správě služeb. Váš Vodafone
 25. Můžeš ještě zkusit udělat tovární reset modemu, zezadu je resetovací tlačítko které je potřeba držet aspoň 10 vteřin a pokud to nepomůže tak kontaktovat Vodafone na telefonním čísle které už jsem uvedl, ale pokud možno ve chvíli kdy bude fungovat, protože pokud nebude připojen k síti, tak na druhé straně Vodafon nic moc nezjistí.
×
×
 • Create New...