Jump to content

tomus

Moderator
 • Posts

  9,974
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  87

Everything posted by tomus

 1. ČT Art kódované není, ty soubory je potřeba nějakým editačním softwarem pospojovat, pamatuju, že kdysi dávno jsem na to používal DVR studio, ale doba pokročila tak je možné že už jsou kvalitnější softwary, ale hlavní otázka je zda to vůbec půjde.
 2. Těžko radit, svůj profil vyplněný nemáš, takže ani netušíme, co máš vlastně za služby a koncová zařízení, Vyplnit profil sice není povinné, ale pokud si sem někdo jde pro radu, tak by ho ve vlastním zájmu měl vyplnit pravdivě.
 3. Nelze, buďto máš účet ještě u exUPC a máš k dispozici Horizon Go a nebo už jsi byl migrován do platformy Vodafone a máš dispozici Vodafone TV, ale mít obojí současně není možné.
 4. Jak můžu sledovat Vodafone TV přes internetový prohlížeč? https://www.vodafone.cz/pece/televize/vodafone-tv/televize-prohlizec/ Nepodporovaná zařízení nebo zapojení: Vodafone TV nelze sledovat při zapojení obrazovky (monitoru) přes VGA konektor nebo pomocí dokovací stanice a při připojení přes VPN. Pokud je váš notebook připojený nepodporovaným způsobem, může se zobrazit chyba s označením WT 1807. To s tím pripojením přes VGA konektor myslí vážně, nebo se jedná například o připojení externího monitoru k notebooku?
 5. Možná půjdou přehrát záznamy z nekódovaných kanálů, například z ČT. O dekódovacím nástroji na tyto set-top-boxy jsem nikdy neslyšel, on ani není moc důvod něco takového vyvíjet, když je nutnost rozebrat setobox a vytáhnout z něj disk, něco jiného by bylo kdyby to šlo dostat ven třeba přes USB, ale ani pro malé Mediaboxy, které nahrávají na externí harddisk nic podobného není.
 6. Bohužel to je riziko koupeného boxu, když technicky zastará, můžeš ho vyhodit, to není vina Vodafonu, to bylo tvé rozhodnutí koupit si ho, ale je tady určitá alternativa, že bys ten box používal bez internetových funkcí zpětného zhlédnutí a videotéky, pak by z něho byl hloupý setobox, ale teoreticky po dohodě by sis ho mohl nechat funkční a dál používat. Podobný problém tady řešil @Jirka007 , tak snad ti k tomu něco napíše jak to dopadlo. Zdražení o 56 Kč, je podle mě ještě docela férová nabídka, když pronájem stojí 70kč u základního boxu a 120kč u prémiového.
 7. A k čemu ti ten modem bude když ho nevrátíš ? Akorát zaplatíš pokutu, která dle aktuálního ceníku činí 2000Kč, ten modem žádné jiné využití nemá, pokud se v systémech Vodafone bude jevit jako nevrácený, tak ho ani nepůjde znovu využít. Spíš bych se zkusil domluvit, zda by ten modem třeba i včetně tvé smlouvy nešel migrovat na novou adresu.
 8. Ještě jeden nový článek o Android emulátorech, na kterých se můžete pokusit rozjet aplikaci Vodafone TV na vašem PC: https://m.zive.cz/jak-dostat-android-do-windows-tady-je-6-nejlepsich-emulatoru/a-211327#part=1 Doufám že se již brzy dočkáme doby, kdy tohle potřebovat nebudeme.
 9. Pokud si toho ještě někdo nevšiml, tak zpravodajství z olympiády lze přecejen sledovat v DVB-C na kanále ČT24 (SD), které je zřejmé na rozdíl od HD verze, přebíráno z pozemního vysílání DVB-T2.
 10. Jestli si dobře vzpomínám tak to bylo původně tak že signál z ČT se dříve opravdu bral z optiky přímo od ČT, ale pak došlo k nějaké změně,v jejíž souvislosti na optice narostl u těch kanálů datový tok a tím pádem by byl problém ty kanály nacpat do jednoho multiplexu, tak se to začalo brát ze satelitu, kde je datový tok o něco nižší. Kdo chce vidět záběry na ČT24 z olympiády, může koukat vysílání v DVB-T, které je v kabelu také dostupné a které se přebírá z pozemního DVB T2, , je to sice kompromisní řešení, ale není to primárně vina operátora, ale ČT a pořadatelů olympiády.
 11. Vypínání analogu bude pokračovat i v dalších lokalitách: https://digital.rozhlas.cz/vodafone-jeste-letos-vypne-analogovou-kabelovou-televizi-v-praze-a-dalsich-8539295
 12. Prý je výpadek: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10159573262261812&id=176688316811&anchor_composer=false
 13. Co zkusit emulátor androida: https://www.techforum.cz/topic/59765-mobilní-aplikace-vodafone-tv/?do=findComment&comment=446340
 14. Mě to na PC také teď zrovna nechce chodit.
 15. @Ondrej1 jestli už ipv4 adresu máš, tak ti přepnou pouze rychlost, v tom by problém být neměl.
 16. Otázka je, zda myslí vysílání v DVB-C, nebo v IPTV/OTT, pravděpodobně tu druhou variantu, ale ta se v sítí exUPC pro lineární vysílání běžně nepožívá.
 17. Jaké původní kabelovky? Vodafone TV v síti exUPC běží stále přes DVB-C, tam se vůbec nic nezměnilo, takže není důvod aby se po výměně setoboxu nějak zásadně změnila kvalita obrazu, tedy pokud se bavíme o lineárním vysílání.
 18. A nahrávání z živého vysílání funguje? PS. Není to povinné, ale prosím (i ostatní uživatele), aby si zde na fóru po migraci služeb do Vodafone TV, pokud možno aktualizovali svůj profil, který se zobrazuje vždy pod vaším příspěvkem, díky.
 19. Po migraci do Vodafone systémů přístup do Moje UPC přestane fungovat, To je v pořádku. Pro přihlášení do Vodafone se používají jiné přihlašovací údaje, pokud ti nefungují, Tak zkus telefonicky kontaktovat Vodafone.
 20. @noza21 EPG lze vyvolat stisknutím zeleného tlačítka na ovladači.
 21. Odpoledne jsem si všiml, že byly krátké výpadky.
 22. Momentálně Vodafone do své sítě připojuje pouze dva modemy, pro 1 Gbit tarif je to modem Arris a pro pomalejší tarify je to modem Compal, oba modemy lze momentálně mít pouze do pronájmu, Oficiálně se neprodávají, modem Compal ale stále lze koupit použitý na bazaru, ale nejsem si jistý zda ho momentálně operátor do své sítě připojí. Starší modemy jako Technicolor, Ubee, nebo Cisco už do sítě nelze připojit a jsou v podstatě bezcenné.
 23. V Brně včera Vodafone vypnul analogové vysílání, jestli tam má sousedka černou obrazovku s běžícím textem dole, tak je možné že ten Mediabox ani neměla zapnutý a nepoužívala ho. Jinak na Mediaboxech se kanály neladí, ty jsou tam naladěné automaticky, můžeš jít do nastavení/další nastavení/předplatné, a zkontrolovat zda je předplatné na červenec v zóně 5. Jinak volat technickou podporu Vodafone na tel. 241 005 100
 24. On to je zatím jen test, protože oficiální spuštění bude až na příští týden.
×
×
 • Create New...