Jump to content

tomus

Moderator
 • Posts

  10,647
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  128

Everything posted by tomus

 1. Tohle bych chtěl také vysvětlit, jak si někdo může objednat přes Vodafone účet předplatné u Netflix (nebo jiným podobným způsobem) aniž by o tom majitel věděl a aniž by měl majitel telefonní číslo od Vodafone, i když to někdo udělá přes m-platbu, tak jak ten Netflix účet spáruje s cizím Vodafone účtem ? Zkusil jsem si vytvořit fiktivní účet u Netflix a je tam možnost předplatit si službu prostřednictvím telefonního čísla od Vodafone, které ale musí být vedeno jako paušál, tedy nesmí to být předplacenka a číslo se ověřuje prostřednictvím SMS zprávy, takže přes tuto možnost by to hacknout teoreticky nikdo neměl.
 2. To je symbolová rychlost, ta nevypovídá prakticky nic o tom jaký má konkrétní kanál datový tok.
 3. Pokud se jedná o DVB-C, tak se podívej jestli fungují další uvedené kanály z obrázku..
 4. Ještě k tomu signálu, který si naměřil na modemu, ten bych přirovnal asi k takovému slabšímu průměru, špatný to není, ale už jsem viděl lepší hodnoty. A měděný koaxiál od Beldenu by měl mít lepší vodivost, takže i menší útlum.
 5. tomus

  Tuner C

  Možná by bylo dobré mít všude nataženou optiku až do bytu, ale kdo by to zaplatil ? Nikdo, protože by to stálo šílené peníze, takže se musí budovat na tom co už je natažené a funguje to také obstojně.
 6. Také jsem si toho všiml, doplněno. Jinak dobrá práce Marku 👍
 7. To se nevyplatí, už jenom kvůli tomu že modem bude mít větší spotřebu elektrické energie než nějaké APéčko.
 8. Ještě můžeš kouknout do modemu do záložky downstream a upstream jaké je tam ukazuje hodnoty úrovní, kvality a chybovosti signálu, z toho by se orientačně dalo usoudit jaký máš na zásuvce signál a zda mu takový dlouhý koaxiální kabel neuškodí.
 9. Pamatuji doby kdy platidlo doporučení že kabel od zásuvky k modemu nemá být delší než jeden metr, později se toto doporučení opustilo a už se to tolik neřešilo, ale přesto bych nedoporučoval mít modem v takové vzdálenosti v zásuvky, to už raději přesunout i zásuvku, pokud je to možné, protože ta klade průchozímu signálu nějaký útlum (asi 7dB) a ten utlumený signál potom vedeš ještě dalších 20 metrů a stejně tak musí putovat na upstreamu 20 m zpátky k zásuvce a dál do sítě a čím slabší signál tím je pak náchylnější na různá rušení a podobně. Pokud máš v zásuvce připojené nějaké další zařízení jako televizor a podobně a nelze jí přesunout tak bych nechal modem tam kde je a od modemu natáhl raději ethernetový kabel. A také nezapomeň, že pokud si necháš na koaxiální kabel nalisovat F konektory a budeš ho pak muset někde protahovat zdí, tak budeš muset vrtat o dost větší díry, nějakých minimálně 20 mm oproti 10 mm pro samotný kabel, takže to už je pak lepší použít klasické šroubovací F konektory.
 10. Mrkni jestli není u tebe hlášený výpadek https://www.vodafone.cz/vypadky/ A modul se označuje jako CA modul a ten se vkládá do CI slotu, CL je nesmysl.
 11. Each phone allows you to view the mobile data consumption of individual applications, so you go to the phone settings and find out which application consumed your data.
 12. Zkus u té stránky promazat cookies, třeba to pomůže.
 13. Zajdi do nějaké specializované prodejny a kup si tam kvalitní kabel na metráž, třeba ten uvedený Belden a nech si tam rovnou nacvaknout F konektory pokud to půjde a nemusíš kabel někde protahovat nějakou úzkou dírou, to je nejlepší a nejlevnější řešení.
 14. Paní si to asi spletla s IPv6 DS-lite, které Vodafone používá.
 15. Stačí zavolat na telefonní číslo 800777731 a pořešit to s technickou podporou, předtím samozřejmě restartovat modem chvilkovým odpojením od elektrického napájení.
 16. To se nedá faxovat přímo z PC přes nějaký VoIP software ?
 17. Na uvedené adrese výpadky hlášeny nejsou, takže určitě začít restartem modemu krátkým odpojením od elektrického napájení a měřit to samozřejmě přes kabel na PC, ne přes Wi-Fi a když to nezabere tak kontaktovat Vodafone.
 18. Zkus, ale hoď telefonický dotaz na operátora a ne v aplikaci.
 19. To už možná jednodužší se domluvit na retenčním.
 20. Tak to je pochopitelné jestli máš u Vodafonu nějaký tarif za který platíš víc peněz, tak ti žádný operátor nedá jen tak levnější tarif, když by pak měl z tebe menší zisky.
 21. Bohužel tato funkce mě přináší mnohem víc problémů než užitku, pokud by po sloučení příspěvků došlo k aktualizaci a příspěvek by se jevil jako nepřečtený pak by to bylo OK. Jenže takhle tam něco připíšu třeba po několika hodinách a příspěvek už si nikdo nepřečte, protože si ani nevšimne že v něm došlo k nějaké změně, konkrétně u tebe Slabe už se mi to stalo několikrát, že jsem potřeboval něco připsat do příspěvku, který byl adresován pro tebe, ale nemělo smysl aby to tam psal, protože už by sis to nepřečetl, stejně tak jsem si už několikrát všiml že jsi připsal něco do svého příspěvku a já si toho náhodou všiml třeba až po delší době. Proto pak nezbývá počkat až na ten příspěvek někdo zareaguje a odpovědět, nebo čekat 24 hodin aby nedošlo ke spojení příspěvků, a nebo a to dělám nejčastěji, příspěvek prostě smažu a napíšu ho znovu, ale to běžný uživatel udělat nemůže, navíc tam už občas bývají nějaké lajky a ty se pak pochopitelně smažou také. Takže pokud to nejde nějak poštelovat aby to fungovalo lépe, tak zkrátit dobu kdy se příspěvky spojí z 24 hodin na maximálně 2 hodiny a nebo to vypnout úplně, což by asi byla trošku škoda, protože ta funkce není špatná, ale je prostě nedomyšlená.
 22. tomus

  Rádio

  Ukončení vysílání analogových radiových a televizních stanic se řešilo zde: https://www.techforum.cz/topic/60014-ukončení-vysílání-analogové-tv-a-rádií/ abychom se pořád neopakovaly, mimo jiné jsem tam na straně 7 radil pořídit si třeba nějaký starší setobox s DVB-C tunerem, jako zdroj rádiového signálu, například tento: https://elektro.bazos.cz/inzerat/152501682/set-top-box-conax-cv-5000-cinx-il.php
 23. To může být klidně i nějaké nahodilé rušení, které se ještě může opakovat, na technické podpoře by to měli vidět jejich systémech i zpětně.
 24. V prvé řadě bych pátral v telefonu v sms zprávách, zda vám opravdu neodešla nějaká m-platba, mohlo to být klidně nějakým podvodným způsobem a je úplně jedno jestli to bylo za netflix nebo něco jiného, pokud se tak skutečně stalo a někdo na vás vylákal m-platbu tak není žádná možnost jak to reklamovat, už je to tady párkrát řešilo.
 25. tomus

  Rádio

  Smysl je ten že vypnutím analogové TV a rádií se uvolnilo pásmo, které se použije pro zrychlení internetu (upload), po kterém tak všichni pláčou.
×
×
 • Create New...