Jump to content

tomus

Moderator
 • Posts

  10,117
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  96

Everything posted by tomus

 1. Za to prehistorické Cisco dostaneš modem Compal, který bridge podporuje, problém je pouze u modemu Arris Vodafone station, který je dodáván k 1 Gbit internetu. A pokud odmítneš výměnu, tak reálně hrozí že modem přestane fungovat, protože je k němu také nutná nějaká technická podpora a aktualizace a to u takových historických modemů nelze zajistit do nekonečna, protože jsou to pro operátora náklady navíc.
 2. Info z Facebooku Vodafone: "můžeme potvrdit, že Novu Lady plánujeme spustit se startem 18. října, pokud se nestane nic mimořádného", "o program Prima Start máme zájem, ale zatím vám ještě nedokáži napsat, jestli se nám podaří získat vysilací licenci a případně, kdy dojde k jeho zařazení do naší nabídky. "
 3. To je celkem normální, Mediaboxy mají starší hardware a jsou pomalejší.
 4. Myslím že nedá , to je jedna z věcí která mi tam taky dost chybí, doufám že Vodafone boxy to mají vyřešené nějak lépe.
 5. Zkus ještě zkontrolovat kabely a konektory, zda nejsou třeba uvolněné a při manipulaci při výměně setoboxu nedošlo k nějakému problému. A když to nezabere tak telefonicky kontaktuj Vodafone ať se ti na to na dálku mrknou, jestli tam uvidí nějaký problém, třeba v historii.
 6. You can ask Vodafone CZ on Facebook, here is a discussion of Vodafone users. https://m.facebook.com/vodafoneCZ/posts_to_page/
 7. Modem máš stále stejný, blbne to na wi-fi i na PC připojeném kabelem ?
 8. @Adolf.Shitler a možná bude ještě hůř: Pozemní televizní vysílání by se mohlo po roce 2030 výrazně omezit. Stát by mohl nabídnout televizní frekvence 600 MHz pro internetové sítě. Na konferenci Digimedia 2021 to uvedla předsedkyně Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Hana Továrková.
 9. Asi ne nadlouho 😄 Televize Prima se chystá snížit rozlišení obrazu většiny svých stanic v pozemním DVB-T2. Na konferenci Digimedia 2021 to uvedl Lukáš Kubát, který má v televizní skupině na starosti rozvoj obchodních příležitostí. „Úvahy jsou o snížení kvality ze 720p na 540p. Ještě nevíme, zda u všech kanálů, protože třeba u CNN Prima News je pak hůř čitelná titulková lišta,“ vysvětlil Kubát. Ve hře zůstává i varianta, že by hlavní stanice Primy zůstala v nejlepším rozlišení. Rozhodnutí by mělo padnout v horizontu jednoho roku. https://www.lupa.cz/aktuality/prima-zvazuje-ze-snizi-rozliseni-svych-stanic-ve-volnem-vysilani/
 10. Kup nějakou venkovní směrovou anténu, tu co uvádíš je spíš všesměrová má menší zisk, ale ani to nemusí pomoct protože tam může být přetížená síť. Také bych zkusil jiného mobilního operátora, T-mobile a O2 mají mimo velká města většinou společnou síť, takže bych zkusil ještě Vodafone, stačí koupit nějakou simku za pár korun na otestování. A ještě se zkus poohlídnout po nějakých místních wi-fi operátorech.
 11. Zkuste se na to zeptat na Facebooku Vodafone, tady je spíš diskuze uživatelů Vodafone. https://m.facebook.com/vodafoneCZ/posts_to_page/ But you can also try it on My Vodafone. https://www.vodafone.cz/muj/en/login
 12. Ano i já jsem dnes měl stejný problém, ale už se to zdá v pořádku.
 13. DVB-T2 take není žádná výhra 🙄 V multiplexu 24 je stanice Nova Lady k dispozici ve formátu označovaném dříve jako qHD, tedy rozlišení 960x540p.
 14. Na upczone.cz vypršela 16.9. platnost bezpečnostního certifikátu, takže to bude ten problém. Doporučuji chodit na fórum již pouze z adresy techforum.cz , tam problém není, na upczone.cz je pouze přesměrování.
 15. Já myslím že je jedno jak to budeme nazývat, jestli redukce, nebo převodník, podstatné je co na to bude říkat webová aplikace Vodafone TV, jestli bude fungovat nebo opět hlásit nějakou chybu. Ale stejně většina uživatelů stejně bude asi řešit opačný problém a to že má na PC pouze VGA (D-SUB) výstup a ten převést na HDMI asi nebude funkční. Každopádně jestli to někdo budete testovat, ať už jeden nebo druhý způsob převodu, tak určitě napište jak to dopadlo.
 16. @Adolf.Shitler pokud se nic nezměnilo tak Vodafone CA moduly minimálně zatím nepůjčuje, Takže kdo už byl migrován do Vodafone TV a nemá modul tak jiná varianta příjimu kódovaných kanálů než přes Vodafone box neexistuje. @Leoš tak jiné zařízení než Vodafone box nebo Mediabox zpětné zhlédnutí neumí, ale můžeš to suplovat přes aplikaci Vodafone TV.
 17. @Adolf.Shitler @Honza333 můžete být prosím konkrétní jaké vlastní zařízení použít, aby na něm fungovaly i kódované kanály pod Vodafone TV u uživatele, který nemá CA modul ?
 18. Ano na Slovensku mají Horizon TV, ale ta v ČR nefunguje a myslím že ani změna regionu na to nebude mít žádný vliv, aplikace sice nainstaluješ, ale už se ne přihlásíš do svého účtu.
 19. Tak třeba můj starý počítač mám připojený k full HD 24" monitoru a problémy s tím nejsou, tedy až do té doby než přejdu na Vodafone TV.
 20. Tipnul bych si že redukce VGA - HDMI nepomůže, Já zase uvažoval nad opačnou redukcí, tedy z HDMI na VGA, protože bratr má pouze monitor se vstupem VGA, i když takové řešení je trošku prasárna a lepší už by možná bylo koupit nový monitor. Docela by mě zajímalo kdo tyhle nesmyslný bezpečnostní opatření vymýšlí, kdo bude opravdu chtít, tak si ten záznam stejně nějakým způsobem opatří.
 21. You try it here on Facebook, I recommend communicating in writing, because Vodafone probably lacks operators who can speak English. https://m.facebook.com/vodafoneCZ/posts_to_page/
 22. Aplikace Horizon Go je určená pro mobilní zařízení jako jsou telefony a tablety, ostatní zařízení jako a různé Android boxy, televizory, nebo Apple TV nejsou v ČR podporovány, a je spíš loterie jestli to pojede, nebo ne, může tam být třeba problém s ochranou DRM.
 23. Vodafone má dva set-top boxy, obyčejný a prémiový, manuální řazení kanálů neumožňuje ani jeden. Myslím že aspoň funkci oblíbených kanálů by umět měli, programátoři by se měli víc snažit a nemyslet si, že klienti si nějak zvyknou.
 24. A je to tarifní,nebo předplacená karta ? třeba je v tom rozdíl.
 25. A jéje už je to tady, já jsem to říkal, na to si asi budeme muset začít zvykat, že nám ta slavná 5G síť občas něco vyruší.
×
×
 • Create New...