Jump to content

tomus

Moderator
 • Posts

  10,385
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  110

Everything posted by tomus

 1. Nebo dej v telefonu zapomenout heslo u sítě 2,4GHz a pak se ti bude připojovat pouze na 5 GHz.
 2. Kaon si odvezou, zůstane pouze těm, co nemají internet, protože Vodafone box bez připojení k internetu nefunguje a případně ještě těm, kdo se domluví že si ho nechá jako hloupý setobox, ale to bych nechtěl snad ani zadarmo, vzhledem k lenosti OS těch Mediaboxů, to CA modul je stokrát lepší.
 3. Pokud jde o mobilní telefonní číslo a není vázáno nějakou smlouvou na dobu určitou třeba kvůli nákupu zařízení ve slevě, tak asi nejrychlejší cestou je, ho prostě převést k jinému operátorovi na nějakou předplacenku a tu pak zahodit, možná tahle varianta nebude pro vás úplně ideální, ale třeba to pomůže někomu dalšímu, protože převod telefonního čísla trvá pouze 3 dny, takže místo nějaké výpovědí a čekání na měsíční výpovědní lhůtu máte za tři dny vyřízeno, to platí obecně u všech našich operátorů ne jen Vodafone.
 4. Dnes jsem ten Nox vyzkousel a funguje, zvuk je z obrazem jakztakz synchronizovany, akorat me prijde ze obraz ma trochu nizsi kvalitu, nebo spis rozslizeni, treba oproti Horizon Go, i kdyz mam v nastani zapnuto full HD, chtel jsem to porovnat i s web aplikaci Vodafone TV, ale ta uz zase trucuje WT1807, pritom mam vse zapojeno stale stejne pres HDMI a jednou jede a podruhe ne.
 5. Tak on Vodafone se SledovaniTV ještě do nedávna spolupracoval, než přišel s vlastní platformou Vodafone TV. https://www.vodafone.cz/pece/televize/tv-doplnkove-sluzby/sluzba-sledovani-tv/
 6. Ano, ty prémiové Vodafone boxy umí i WiFi, ty základní pouze ethernet, na misto ethernetového kabelu můžeš zkusit využít i elektrickou sít pomocí poweline adaptérů a CA moduly se rušit nebudou, takže zatím můžeš být v klidu.
 7. Zřejmě tam máš nějaké rušení signálu na downloadu, u gigabitu je to o to horší, že jede i v pásmu pro mobilní LTE sítě, takže ta pravděpodobnost rušení je tam vyšší.
 8. Žádný poplatek za převod není, prostě stačí počkat do další vyúčtování a tam se to všechno srovná, už se to tady řešilo několikrát.
 9. Ano, to už tady v listopadu zmiňoval Marek: https://www.techforum.cz/topic/60476-free-data-day/
 10. Kontaktuj telefonicky Vodafone. Jinak na té adrese je uvedeno: Začátek výpadku: 10. 01. 2022 08:00 Konec výpadku: 17. 01. 2022 17:00 Na vaší adrese se chystáme vylepšit kvalitu sítě a naše služby mohou proto být krátkodobě nedostupné. Údržbu plánujeme vždy mezi 8:00 až 17:00. Děkujeme vám předem za trpělivost.
 11. Ok, tak buďto je nějaký problém s kabelem nebo s modemem, že modem nevidí je logické když modem nemůže naladit kanál pro odesílání dat a tím pádem není připojený k internetu.
 12. Ano, pokud to začalo blbnout po manipulaci s kabely, tak je to nejpravděpodobnější příčina, může být třeba nějaký uvolněný konektor nebo špatný kontakt na něm, jinak ladění US znamená že modem má zřejmě problém naladit kanály pro upstream (upload).
 13. Nákup aplikaci, m-platby, a takhle velké částky operátor určitě nebude chtít vrátit, při případném zrušení karty, protože co jsem četl ,tak tak už to mají nějak posichrované v podmínkách, ale to už jsme hodně mimo téma.
 14. Tak ještě zkus jak se to chová když úplně odpojíš HDMI kabel od počítače a necháš tam pouze DP.
 15. Tak si zavolej na Vodafone a oni už se ti na to na dálku kouknou, jestli tam není nějaký problém se signálem třeba, předtím ještě ale restartuj modem chvilkovým vytažením z elektrického napájení, jinak tě ani nebude chtít dál pustit telefonní automat.
 16. @Evzen To už nějaký operátor má zavedené ? 😉
 17. Tohle umí i O2TV, nahrávat ze zpětného zhlédnutí, v aplikaci Vodafone se to tváří jako že to také jde ale pak nahrávka stejně nejde přehrát.
 18. No jasně že na tebe protože je potřeba rozlišovat jestli máš ještě Mediabox a nebo už Vodafone box, u mediaboxu stačilo podržet tlačítko na dálkovém ovladači delší dobu a vypnul se úplně, což jsem postupně času zjistil že je lepší volba než ho nechávat pokaždé vypnout úplně.
 19. To už jsem kdysi míval na starém fóru, ze kterého to současné vzešlo, tam bylo v nadpisu napsáno že se jedná o neoficiální fórum a stejně mě pořád chodily zprávy s dotazy, atd. Ono to zase tolik nevadí, spousta věcí se tady vyřeší i bez oficiální podpory, které se tady možná nakonec taky dočkáme.
 20. Na Vodafone se dá dovolat i bez hesla, když ho 3x špatně zadáš.
 21. Nebo kup SIM Twist od T-Mobile, ted mají zase v akci rocni internet 12x1GB za jednorazových 499 Kč, to máš za 42 Kč mesíčně.
 22. Horizon Go normálně funguje, jak aplikace tak webová verze, ale používat ho mohou pouze ti, co ještě nebyli převedení do Vodafone systémů, migranti už pak mají k dispozici zase Vodafone TV.
 23. Ano přístupová karta je majetkem operátora, ale když jí někdo hned nevrátí a rovnou prodá i s modulem, tak se nic neděje a naopak operátorovi tím ušetří práci, takhle to bývalo v podstatě co pamatuju. A kdo ví jak to teď vlastně je, jestli operátor ještě vůbec ty karty chce vracet, když nové set-top boxy už jsou bezkartové.
 24. Koupený modul může být s kartou nebo bez karty na tom nezáleží, když bude bez karty Vodafone vám Na požádání dodá kartu, když bude společně se spárovanou kartou, tak vám ho jen navedou na váš účet, podmínka je samozřejmě před nákupem modulu zavolat na Vodafone a ověřit si zda byl opravdu odkoupený a není napojený na nějaký účet a druhá podmínka je že ještě nesmíš převedený do systému Vodafone, nebo už neprobíhá příprava na převedení, to si lze ověřit na webu Vodafone. Já takhle v listopadu jeden modul koupil a všechno v pohodě.
 25. Mě by spíš zajímalo proč @zdeněk tu stížnost sem vlastně napsal a od té doby se tady neukázal podle logu, je tady už 20 odpovědí, ale stejně nikdo nic neví, alespoň jsme si něco ujasnily, že platit se má včas a nejlíp inkasem (SIPEM).
×
×
 • Create New...