Jump to content

tomus

Moderator
 • Posts

  11,518
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  190

Everything posted by tomus

 1. Co se týká signálu, tak tam žádný problém nevidím, všechny hodnoty jsou v normě, pouze ti tam chybí screenshot z poslední kolonky Post RS chyby v tabulce downstream, která ukazuje chybovost, tak ještě jedině tam že by se něco objevilo. Jinak doufám že to měříš na počítači připojeném kabelem k modemu a ne na Wi-Fi, A když je modem v bridge režimu, Tak co je mezi ním a počítačem, pouze kabel, nebo ještě nějaký další router, pokud ano, tak se zaměřit na něj.
 2. Už tady někdo před dvěma týdny psal že Vodafone station v bridge módu má spotřebu 12 W, ta vyšší spotřeba je dána tím že tento modernější modem využívá mimo jiné asi 6x širší frekvenční pásmo než zastaralé Cisco, to samozřejmě vyžaduje daleko vyšší výpočetní výkon a tím pádem i vyšší spotřebu, můžeš na to nadávat, ale pokud chceš rychlejší a hlavně stabilnější internet, tak jiná možnost není.
 3. Telefony od Motoroly mají docela čistý systém, stejně tak tablety od Lenova, to bych řekl že Samsungy na tom budou i hůř.
 4. Uvidíme jak to nakonec od května bude, ale jestli už Vodafone dopředu ví že ty modemy od května umřou, tak snad by pro ně nebyl takový problém rozeslat uživatelům těchto modemů zprávu a informovat je o nutné výměně, jinak budou bez internetu, pokud by to mělo dojít do stavu kdy modemy bez předchozí upozornění přestanou fungovat, tak bych to považoval za hodně neprofesionální řešení, protože to by se klidně část uživatelů mohla naštvat a odejít ke konkurenci.
 5. Ten router Tenda je zralý na výměnu, nicméně v tuto chvíli bych ještě vyčkal jak to bude s výměnou modemu, do 1.května zbývá už jen 9 pracovních dní, za tak krátkou dobu si myslím že to Vodafone nestihne ani náhodou všechno vyměnit, až na tebe přijde řada, tak dostaneš modem s Wi-Fi která bude o hodně modernější, takže aspoň ušetříš za nákup nového routeru.
 6. 1. Ano umí i 300 Mbps, ale je to jeho strop, takže to je jeden z důvodů proč se tyto modemy vyměňují, protože nerovnoměrně zatěžují síť. 2. Předpokládám že výměna těchto modemů proběhne během letošního roku, žádné přesnější termíny nejsou veřejně známé. 3. Pořídit si vlastní modem lze, ale je to komplikované a pokud to má být z důvodu finanční úspory, tak se to nevyplatí a zatím nevím o nikomu kdo by to realizoval.
 7. Jak píše Marek, bezdrátový internet vzduchem bez limitu dat byl u Vodafone od března zrušen a ten stejně nešel objednat kdekoliv, třeba kamarád co bydlí na vesnici si ho chtěl objednat loni a na jeho adrese nebyl dostupný, takže se musel spokojit s tou variantou Bez kabelu, ale bohužel s omezenými daty. Alternativou je si pořídit klasický mobilní tarif s neomezenými daty, ale tam je zase problém s tím že přidělená IP adresa je neveřejná, takže u některých služeb s tím může být problém. A nebo vzít něco od konkurence která variantu pevného internetu vzduchem s neomezenými daty ještě stále nabízí, ale vždycky je tam pak nějaké omezení rychlosti.
 8. Já mám tarif Předplacená karta 30 (kvůli Curb GPS lokátoru) a také mě tato informace do Můj Vodafone včera přišla, s tím rozdílem že tam chybí ta první pasáž o změně ceny, ale platnost karty se také snižuje na 7 měsíců 😠
 9. Asi bude rozdíl v tom jestli si uživatel sám aktivně zavolá na Vodafone a bude žádat přechod na novější tarif a nebo si počká až se změnou přijde sám Vodafone, pak se dá teoreticky očekávat že operátor nabídne zajímavější cenu aby klienta udržel. Nicméně i tak si myslím že nějaké navýšení ceny se dá očekávat, protože zrovna stará tv nabídka Komplet obzvlášť pokud má na ní ještě někdo zajímavou slevu, musí být pro operátora finančně nerentabilní , když za ty roky přibyly drahé kanály a ještě Voyo, tak si myslím že to prostě musíš zdražit. Já jsem především zvědavý s jakou náhradou přijdou za televizní nabídku Komfort, protože ta zabírá poměrně široké spektrum kanálu, které jsou rozprostřené do mnoha nových balíčků a bude asi těžké to nakombinovat tak aby to uspokojilo většinu uživatelů a přitom se cena nějak zásadně nezvýšila.
 10. To záleží které služby chceš vypovědět, jestli jenom internet, tam na to můžeš použít OKU kód podobně jako u mobilních služeb a přejit rovnou k jinému operátorovi a nebo všechny služby, pak je potřeba zaslat poštou výpověď a počkat 30 dní na výpovědní lhůtu, poté samozřejmě vrátit poštou všechny pronajaté zařízení. Nicméně pořád si myslím že existuje možnost že se to dá vyřešit opravou stávající služby, bylo by dobré znovu kontaktovat Vodafone a upozornit je že při jejich další nečinnosti technické podpory podáš výpověď služeb.
 11. To už se tady řešilo mockrát a většinou bezvýsledně, ale v jednom příspěvku jsem teď našel že: chyba WV1862 je způsobena, když někdo používá VPN či proxy a buď je tam nesoulad s geolokací či je tam něco bloklého na úrovni firewallu.
 12. Doporučoval bych kontaktovat Vodafone, aby se ti na to mrkli přes vzdálenou diagnostiku jestli tam není nějaký problém se signálem, tyto modernější modemy komunikují i na kmitočtech které starší modemy nepoužívají a je tam větší riziko rušení, například od 5G sítí.
 13. Do you have the correct settings in the modem for connecting to the Vodafone network (APN..) ? Try inserting a different SIM card from a Czech operator (T-mobile, O2) into the modem.
 14. No starý tlačítkový telefony byly taky přizpůsobené pro operátora, například startovací logo, nebo u nějakého tlačítka byla natvrdo nastavená nějaká funkce, nebo byly telefony uzamčené jen na jednoho operátora, to už se naštěstí u nás nevidí, ale v zahraničí ty blokace na jednoho operátora ještě stále někde fungují.
 15. No hlavně UPC nemělo mobilní tarify, takže ani žádný nulový tarif, to je pozůstatek Vodafonu.
 16. Děkuju redaktorovi Lukášovi Polákovi za zajímavý rozhovor, kde bylo v podstatě řečeno vše důležité ohledně Vodafone TV, je vidět že se o tuto problematiku zajímá a rozumí tomu. Překvapilo mě třeba že se tam píše že hodně uživatelů s CA moduly přešlo na televizní aplikaci Vodafone TV, já si myslím že někteří určitě ano, ale spíš to bude také tak, že začali kombinovat obě technologie třeba jako já. Doufám že tu kabelová TV v DVB-C s námi zůstane co nejdéle do doby, když ty internetové aplikace budou mít takovou kvalitu a spolehlivost, že jimi bude možné plně nahradit vysílání v DVB-C, zatím z mého pohledu tam ještě nejsme. Při této příležitosti jsem si také vzpomněl na dva roky starou zprávu kterou vydal Vodafone, kde zmiňuje že do pěti let by chtěli plně přejít na DOCSIS 4.0, což by znamenalo konec DVB-C, uvidíme jestli se to stihne, já si myslím že spíš ne. https://www.vodafone.cz/nejen-pro-media/tiskove-zpravy/vodafone-investuje-dalsi-miliardy-do-modernizace-s/ @petr-000 bych chtěl upozornit, že jestli sem bude nadále pokračovat v psaní podobných zmatených a nesmyslných příspěvků, kdy tento nebyl vůbec první, tak bych musel jako moderátor přistoupit u jeho účtu k nějakým restrikcím, například zapnout schvalování příspěvků moderátorem.
 17. Ne, pokud zrušíš úplně všechny služby, tak dojde ze strany Vodafone k fyzickému odpojení kabelu který ti jde do bytu, výjimka může být kterou popisuje janmichaelvincent, tedy že předtím zásuvka sloužila pro společnou televizní anténu v bytovém domě.
 18. Jo teď už je to ok, s tím žes restartoval modem jsem tak nějak počítal, ale evidentně na to musím furt upozorňovat, jinak modem by měl ty hodnoty aktualizovat sám po obnovení. stránky.
 19. Hlavně počítej s tím, že jakmile ukončíš internet, tak se modem odepne ze tvého účtu a pokud je odkoupený, tak v budoucnu již nepůjde u Vodafone znovu použít, takže ho pak můžeš tak akorát hodit do elektroodpadu.
 20. Ano na ten případ si pamatuji, nicméně tam šlo o instalaci vlastního modemu, což je věc která je u Vodafone zatím hodně nestandardní, zatímco ty mluvíš pouze o zrušení internetu a ponechání TV, což se děje docela běžně, takže to spolu vůbec nesouvisí.
 21. Tak to ti to vyplynulo teda špatně, nevzpomínám si že by se tady někdy řešil takový problém že někdo zrušil internet a přišel CA moduly, za mě je to totálně nesmyslná dedukce, protože CA modul není nijak závislý nad internetovém připojení, modulu k fungování stačí pouze kabelová televize, kde přes multiplexy v DVB-C chodí na modul každý měsíc informace o předplatném. Tohle s instalací vlastního modemu nemá vůbec nic společného, prostě ti zruší internet a televize ti zůstane a možná za ní budeš platit nějakou vyšší částku, pokud nemáš od Vodafone nějakou další službu.
 22. Včera měl Vodafone výpadek samoobsluhy, tak možná to s tím nějak souvisí, pokud ale nedojde ke změně, tak nezbývá než kontaktovat telefonicky Vodafone.
 23. Ty hodnoty SNR jsou opravdu velmi špatné, v podstatě pod dolní hranicí použitelnosti, měl bys kontaktovat Vodafone bez ohledu na to jestli ti to funguje nebo ne, protože, takhle by to být rozhodně nemělo a evidentně tam mají nějaké technický problém.
 24. @drew Jenomže ty jsi citoval uživatele Zajdee, který mluvil o připojení přes koaxiální kabel na síti Vodafonu a ne přes optiku, takže to co píšeš platí pro úplně jiný druh internetového připojení.
 25. @hanes03no tak to se ta údajná modernizace teda moc nepodařila, to začni kontrolou kabeláže doma a pokud nedojde ke zlepšení tak kontaktují Vodafone, protože ty hodnoty SNR jsou už na dolní hranici použitelnosti. Docela se divím že to jede bez výpadku.
×
×
 • Create New...