Jump to content

tomus

Moderator
 • Posts

  11,099
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  163

Everything posted by tomus

 1. A jak často se ta chyba vlastně projevuje ?
 2. Nevím jak je to teď, ale v minulosti za UPC se ve výchozím nastavení blokovali přímo na modemu z bezpečnostních důvodů tyto porty TCP a UDP porty 135-139, 445, 593, 8080. A TCP 3128. Pokud to stále platí, tak na požádání vám je tuším Vodafone odblokuje.
 3. Můžeš se obrátit na Český telekomunikační úřad, který má řešení těchto sporů s operátorem na starosti. Nicméně snad se ti tady zítra ozve někdo z centra péče Vodafone a bude mít nějakou snahu to s tebou řešit.
 4. Na vyzkoušení stačí i jen jeden router, na kterém několikrát změníš MAC adresu. Nicméně ani není potřeba s tím laborovat, protože informaci o maximálním počtu IP veřejných IP adres které modem přidělí najdeš v jeho nastavení.
 5. Včera se někdo na apku pro TV Samsung ptal na Facebooku Vodafone a odpověď byla následující: Nemáme bohužel stanovený přesný datum. Určitě to plánujeme, ale kdy to přesně bude vám slíbit nedokážu. Tereza
 6. A není koncový bod zásuvka a koncové zařízení modem ?
 7. Ano, tohle by byl fajn tarif, ale je to pouze akční nabídka O2, která se nabízí jednou, nebo dvakrát do roka na pár týdnů a nefunguje za hranicemi ČR, takže to není zajímavé pro každého. Mimochodem Vodafone má nyní také jednu takovou akční nabídku, i když ne tak štědrou: https://dotekomanie.cz/2023/03/vodafone-laka-na-specialni-zlatou-kartu-s-11-gb-s-50-slevou
 8. Kdybych byl uživatelem nejnižšího neomezeného tarifu Basic, nebo o něm uvažoval, tak bych těch 45 Kč navíc za dvakrát rychlejší internet určitě dal, protože internet s rychlostí 2 Mb nepovažují za neomezený. Na druhou stranu i když nás tady už několik let všichni masírují o tom jak po příchodu 5G budeme mít rychlejší a lepší internet, si myslím že neomezená rychlost u mobilního tarifu je luxus, který většina uživatelů nepotřebuje a když už ho chce mít, tak si za něho prostě musí připlatit, protože kdyby operátoři takový absolutně neomezený mobilní tarif začali nabízet levně, tak všichni víme jak by to dopadlo, uživatelé by tím ve větší míře začali nahrazovat své pevné připojení k internetu, operátorům by to přetěžovalo síť a ještě by začali méně vydělávat na tarifech pro pevný internet, Takže takové představy o levném úplně neomezeném mobilním internetu jsou asi pasé, ovšem jak už tady Jack podotkl, uživatel který chce víc dat v podstatě nemá na výběr, protože když se nespokojí se základními daty v jednotkách GB a potřebuje desitky GB, tak nemá jinou alternativu než neomezený tarif, kde ale může narážet na omezenou rychlost.
 9. Musíš udělat restart modemu, aby si vyprázdnil paměť na MAC adresy, takže když budeš mít k dispozici například 2 veřejné IP adresy, a připojíš k modemu dvě různá zařízení, ať už zaráz, nebo jedno a pak druhé, tak modem si zapamatuji jejich Mac adresy a když tam budeš chtít pak připojit něco třetího, tak už musíš restartovat modem, aby si tu paměť vyprázdnil.
 10. Na typu modemu nezáleží, počet veřejných IP adres se modemu přiděluje v konfiguračním souboru, který si stahuje ze sítě A ano nejspíš došlo k nějakému omezení veřejných IP adres, protože třeba já jsem měl původně k dispozici 3 a nyní už mám pouze jednu, je jich nedostatek a Vodafone to škrtí, navíc většina modemů má integrovaný router a stačí pouze jedna.
 11. Na dobré slovo jedné operátorky bych raději nespoléhal a ověřil si to důkladněji, také jsem takhle jednou naletěl zase v trochu jiném problému, když tam seděla u telefonu jedna taková koza, která tomu prd rozuměla. Jinak ty modemy co jsi zmínil se tuším instalují u Vodafone v Německu, takže je možná že dorazí i k nám, někdo už tady psal že je na obzoru Vodafone station 2.
 12. Technicolor má rychlostní strop někde okolo 350 MBit, takže na pětistovku je nepoužitelný, s Compalem budeš mít stabilnější internet, protože pro připojení k internetu spojuje dohromady 24 kanálů, zatímco Technicolor jich umí pouze 8 a při té rychlosti 300 Mbit už jede při hranici svých možností, takže stačí aby s jedním z těch osmi kanálů byl nějaký problém a okamžitě to pocítíš, zatímco u modernějšího Compalu je ta zátěž rovnoměrněji rozložená, To je taky jeden z důvodů proč se všechny staré modemy postupně vyměňují včetně Technicolorů, Compal má také lepší WiFi s podporou obou pásem 2,4 a 5 GHz současně. Já jsem s ním spokojený, nejprve jsem ho používal v režimu bridge a vlastní router a poté co můj router odešel, modem nyní používám v režimu router a vše funguje bez problémů.
 13. Já měl na mysli že by mohl dostat nějaký použitý kus, ale netuším jak je to s recyklací, zda se ta bílá varianta ještě vrací do oběhu.
 14. @Marek-26 Aha, díky, já myslel že mezi aplikací pro televizory, tablety a mobily se nedělá rozdíl, tak to je pak ok.
 15. Ano, ono to zní krásně že si můžeš zaregistrovat až 10 zařízení, ale souběžně se dívat můžeš pouze na dvě, což je oproti dřívějšku zhoršení, protože za UPC v Horizon Go bylo možné se souběžně dívat až na 5 zařízeních, přičemž stejný kanál jsi mohl sledovat maximálně na dvou zařízeních. A co se týká přepínání kanálů na Chromecastu, tak pokud tvůj televizor podporuje HDMI-CEC, případně stejnou funkci pod jiným názvem, tak zkus na ovládání použít přímo ovladač od televizoru, já na mém TV Samsung můžu např. přepínat kanály přímo pomocí číselných tlačítek.
 16. Pokud by ti ta změna tarifu prošla, tak dostaneš černý Compal (eventuálně bílý), modem Vodafone station se dává pouze k 1 gigabitovému internetu, i když na požádání by ti ho možná také dali, na pětistovkový internet Compal s velkou rezervou bohatě stačí a jestli se bojíš zvýšené spotřeby el. energie, tak modem používej i jako svůj hlavní router, jestli nevyžaduješ nějaké extra, funkce tak docela dobře obstojí.
 17. Nevšiml jsem si že by sem můj box někdy přehříval, při provozu je teplý ale rozhodně ne horký, jsi si jistý že dochází k přehřívání, není spíš u tebe nějaký problém s kvalitou internetového připojení když jedeš přes LTE ?
 18. I mě přišla 13. února SMS od Vodafone že proběhne aktualizace boxu a hned druhý den aktualizace také proběhla i když z mé strany trošku vynuceně, protože mě na boxu přestaly fungovat kódované kanály a tak jsem ho na chvíli odpojil od elektrického napájení a po připojení box začal okamžitě aktualizovat a za několik minut vše zase běželo jak má.
 19. Ano máš pravdu, za UPC nebo jeho předchůdců se beta testy na uživatelích opravdu dělaly, ale poté co jsme přešly pod Vodafone už si nevzpomínám že by nějaký podobný test proběhl.
 20. Nevzpomínám si že by Vodafone někdy dělal nějaký beta test u běžných uživatelů, většinou spíš u zaměstnanců, takže být tebou bych si nějaké naděje moc nedělal a bůh ví v jakém stádiu vývoje ta apka vůbec je.
 21. Nesmysl, propoj to kabelem a bude to fungovat úplně stejně, tam je podmínka aby obě zařízení byly ve stejné domácí síti, což kabel i wi-fi za jedním routerem splňuje.
 22. Jestli máš televizor trvale umístěný 50 cm od modemu, tak nevidím důvod proč tam používat Wi-Fi, ale naopak propojit to kabelem, i když to problém s Wi-Fi třeba nevyřeší.
 23. Myslím že ani tak nejde o to jestli se rychlost započítává do limitu nebo ne, ale spíš o to jestli má vysílač mobilní sítě volnou kapacitu na to aby ti poskytl dostatečně vysokou rychlost internetu, proto první co bys měl udělat, je test rychlosti připojení.
 24. Zkus odpojit setobox na chvilku od elektrického napájení, u mě to aktualizaci urychlilo, ale jinak se boxy aktualizují postupně, takže možná na tvoji lokalitu ještě nepřišla řada
 25. Myslím že jste trošku odbočili od tématu, tady byla řeč hlavně o internetové televizi pro PC a případně další zařízení a tam si nemůžu pomoct ale Vodafone je s kvalitou a podporou aplikací stále pozadu a má na konkurenci pořád co dohánět, ale třeba to propojení DVB-C s IPTV přímo v televizoru by bylo fajn, jenže Vodafone spíš tlačí na set-top-boxy než CA moduly, takže takové vychytávky asi nelze moc očekávat.
×
×
 • Create New...