Jump to content

retron

User
 • Posts

  620
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

Everything posted by retron

 1. Huhlawei B2368-66. Sledoval jsem to průběžně asi rok, než jsem se toho krámu zbavil. Podle všech měření víceméně stabilních 50/5, ping 26 ms, ale v reálu to prostě nefungovalo, nenačítalo stránky, lagovalo. Po tvrdém nastavení na 1800 MHz se to trochu zlepšilo, ale stejně jsem rád za VDSL.
 2. já měl stabilně ping 26 ms na LTE Vodafone přes "bandasku"
 3. terminátor se dává akorát na bonding, ale můžeš si "terminátor" alias zyxel normálně koupit
 4. Marku, díký za obšírné vysvětlení a pohled ze zákulisí. Z pohledu zákazníka je ovšem přechod UPC > Vodafone průšvih, pro někoho větší někdo to možná ani nezaznamenal. Ale objektivně už to bude skoro rok od převodu a uživatelé Apple/Mac jsou stále bez podpory VTV, aplikace krom Android TV také v nedohlednu. A pořád jen neustálé sliby s neurčitým termínem. Podobně si svého času hovořil o aplikaci Horizon pro AppleTV, které jsme se nakonec ani nedočkali. Celkově nevidím jediný posun k lepšímu oproti službám UPC, spíše naopak. A než doufat, že to jednou možná bude je asi na čase poohlédnout se po konkurenci.
 5. no protože šetřej, někdo dokonce těch 1800 na noc vypíná, proto Ti nic jinýho nezbyde než to flashnout a vynutit si těch 1800 resp. 2100 MHz Vodafone fw tam můžeš nahrát vždy zpět. Postup jsem sem někam dával, jinak ho najdeš na foru mobilmanie nebo ještě můžeš zkusit z Vodafone vyrazit admin přístup, prý se to někomu podařilo. Pokud máš android zkus aplikací netmonster zjistit vysílače a jejich vzdálenost v okolí. https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.mroczis.netmonster
 6. Měl jsem to skoro dva roky, chovalo se to podobně zvláštně a infolinka a podpora Vodafone to zcela ignorovala, jednou teda vyslali technika, který zjistil ještě méně než já a na centrálu nahlásil, že je to v pořádku. Pak mi tedy jeden osvícený technik na infolince víceméně sdělil, že to je danou technologií a hlavně situací na daném místě, přitom SINR kolem 30 dB a že to není na to mít navěšených 12 zařízení. Pomohl reflash fw od O2 a odblokování admin přístupu a následné tvrdé nastavení na 1800 MHz, pak se to trochu stabilizovalo, papírově ukazovalo 50/5 vždy, ale subjektivně to prostě lagovalo dál, zvláště ve večerních hodinách. Na druhou stranu vím, že na tom dokáže běžet celá firma s 50ti lidmi pouze na 30ce s polovičním signálem, ale zase zato v Praze. edit: signál máš dle screenu v pořádku, ale pravděpodobně bežíš pouze na 800 MHz (LTE), 1800 svítí LTE+
 7. reklamuj to, ideálně každý den, nech si kompenzovat výpadek a nakonec se nech přepojit na retenci
 8. to bohužel není pravda, asi pět lidí máme různě po Praze Vodafone a od migrace z UPC to všem méně či více hapruje. Za UPC jsem měl jednotky výpadků za rok, ted do měsíce, kdykoliv jsem měřil 150 rovných, ted někdy 120 někdy taky 90 a většinou 148. O TV ani mluvit nebudu.
 9. v bedne byly tři lišty, základ, komfort, komplet a podle toho kam se píchnul koax z bytu, takové tam byly programy
 10. krom toho, že snad jako poslední neumí bonding, naopak ze zkušenosti byla linka asi o 2Mbity rychlejší než O2
 11. Divný to je, ale musel jsem kvůli tomu zpřístupnit chodbu a viděl jsem jak to tahaj, tvrdil mi to technik. Nechápu, nikdy se jim ta investice nemůže vrátit. Sice pár nespokojenců v baráku už na optiku po migraci na Vodafone přeslo a i já se chystám, pokud Vodafone v dohledné době nepřijde s podporou Apple u VodafoneTV.
 12. cetin se u nás nedohodl s T-M tak si natáhli optiku oba, takže tu mám 2x optiku a 2x kabel 500/500 za 349 de 😄
 13. souhlasím, v nedělní F1 byla opravdu extrém a zpětně najít v kterém pořadu to dosleduji v kombinaci s uživatelskou nepřívětivostí VTV bylo na deset minut hledání. Ovšem u živých sportovních přenosů je to věc zcela běžná a tuhle vlastnost nechápu, Horizon to nedělal. Stačilo by třeba upozornit, že pořad bude pokračovat dál s tím, že se to odklikne OK.
 14. oni totiž všichni ostatní na síti Cetinu, kromě Vodafonu, tam mají uživatelské jméno adsl (případně vdsl, systém bere obojí) a bez hesla, to jen Vodafone má něco extra vf vf jinak se modem do sítě nepřihlásí.
 15. ne nemá a potvrdili mi to i technici na infolince vodafonu. Pevné LTE ikdyz se tvari ze vse slape vcetne deklarovanecrychlosti tak to laguje a chova se naprosto divne, dokonce je znat i vecerni spicka. Pomohlo flashnout O2 fw a locknout frekvenci na 1800, ale i tak jsem rad ze nam T-M zafinancoval VDSL. Srovnani Vodafone datove simky a pevneho LTE bylo 250 vs. 50 a 70 vs. 4 up, ale prekvapive i latence 26 vs. 16
 16. Pevné připojení přes LTE z vlastní zkušenosti nedoporučuji, jak rychlost tak stabilita je výrazně vyšší u standardní neomezené datové SIM.
 17. Vypínal jsem Technicolor a ted i Compal, kdykoliv jdu z domu (dálkově spínaná zásuvka) a nikdy mi nic neodešlo - Technicolor 7 let a běžel dál. Dokonce i technik co mi to zapojoval, tvrdil že tím životnost prodloužím.
 18. třeba výborné pokrytí wifi ax? super administraci a další možnost navázání zařízení, mesh atd? jejich NAS/media server platformu atd atd. jo a zapomněl jsem na 1 x 2,5 gigabit LAN měl jsem možnost nastavovat VDSL 7590 a je to špičkové zařízení předpokládám, že to bude fungovat jako u exUPC, dovolí aby si zákazník od Vodafonu zařízení koupil
 19. ja to měl také tak, ale jakmile se pod účet "navedl" VTV box tak se to prošťouchlo a vidím tam všechna připojená zařízení otázka je jestli je to dobře nebo není lepší to nechat tak jak je
 20. SIPO prázdný výpis neposílá papírově ani mailem
 21. SIPO se rušit nemusí, v okamžiku, kdy se z něj převedou všechny platby se "zruší" samo, resp. uspí a pokud přes něj neproběhně žádná platba po dobu 3 let tak se zruší.
 22. A není jednodušší přejít k T-Mobile, který to umí dávno? Někde jsem četl dost podrobný článek, že k tomu je nutné zakoupit řešení přímo a jen pro Apple Watch a je to dost nákladné versus počet potencialních uživatelů a paušálu kolem stovky, který jsou ochotni zaplatit. Ale jsou daleko větší banánistány, které to provozují roky, takže jsme opět specifický trh.
 23. no zvlášť, když jsou hnusný. Mě teda nejvíc vadí svítící diody po reflashi Vodafone firmwaru technicolor je v pronájmu/odkupu běžně
 24. to vím a takhle to bohužel provozuju od ukončení Horizonu, ale sledovat vše s minutovým zpožděním je trochu kostrbaté řešení, zvlášť když se box zapíná na živém vysílání nouzovkou bych od migrace nazval celý vodafone
 25. btw chci se zeptat, stále je systémový problém “navést” OTT box k DVB-C televizi nebo už to lze, když hodně poprosím?
×
×
 • Create New...