Jump to content

retron

User
 • Posts

  524
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Everything posted by retron

 1. Přesně tak, šel bych ještě dál UPC neumělo zpětné zhlédnutí, které O2 umělo už tak pět let a bez problémů. Po letech přišlo ZZ, pak Chromecast, pak asi po roce AirPlay. Po dalších asi dvou letech a myslim i slibování Marka, že je v plánu appka pro Android/AppleTV, ale té už jsme se bohužel nedočkali, Slováci, Poláci ano. Pak teď už musím říct BOHUŽEL přišel Vodafone a rázem jsem se vrátili zase o tři roky zpět, aniž by Vodafone vůbec s něčím novým přišel. Tomu říkám posun! Na příkladu SledovaniTV lze vidět, že multiplatformová podpora není problém - podporuje snad vše možné, všechny SmartTV systémy, Android/Apple TV, web, vlastní settopobox. To samé Telly. O2 plánuje překopání systému a taktéž podporu všech platforem, zatím je s tím ve skluzu.
 2. Je možné ten přechod k Vodafonu nějak oddálit? Minimálně do té doby, než vychytají Vodafone TV do použitelné podoby?
 3. Mě ještě v souvislosti s tou migrací napadlo, zda ještě mohu do té doby navázat odkoupený modem (bílý Compal)?
 4. Mám pouze vlastní modem a 4 vlastní CA moduly a dnes mi dorazil mail, že k migraci do Vodafone systémů dojde 8.1. Zaokrouhlením zdražili asi o 3 koruny, což bych neřešil, ikdyž princip je princip, ale hlavně se děsím přechodu Horizon GO na Vodafone TV, která je prozatím nepoužitelná. Doufám, že do té doby přijdou alespoň s aplikacemi na SmartTV a AppleTV
 5. Na Krétě se mi iPhone připojil k Albánské síti, bylo to cca 600, ale slušný operátor T-Mobile mi to refundoval
 6. no tak to je bezva, že jabko jen tak nebude, hlavně, že nám to tu slibujete roky, Horizon jede na jabku skoro dva roky, jestli to takhle Vodafone povede dál, přejdu na SledovaniTV případně O2, které má AppleTV nasadit
 7. no hlavně by to chtělo aplikaci pro AppleTV/AndroidTV, kterou nam tu slibují už roky.
 8. Mě by absolutně stačila ta podpora Apple TV v kombinaci s CI modulem.
 9. No vše Tebou vyjmenované FRITZ!Box 6660 Cable umí, navíc 2,5 GHz port, NAS a wifi ax atd. :)) https://en.avm.de/products/fritzbox/fritzbox-6660-cable/
 10. Tak ono by úplně stačilo, kdyby Vodafone nabídl, třeba tři zařízení na výběr, modem, a dva routery, ovšem kvalitní a hlavně nezmršené vlastním fw, tak jak to dělá u ostatních zařízení např. VDSL modemů, samozřejmě s možností odkupu a přenosu mezi zákazníky. Když máte kvalítní all in one zařízení např. Fritzbox, tak není třeba za to navěšovat další vlastní routery, ikdyž chápu, že někoho to baví.
 11. Řazení kanálů je snad základ a uměla to i Philips Tv z roku tuším ´84. To je snad první věc co člověk udělá při instalaci televize.
 12. Tento týden zafukuje na Jižáku Cetin optiku, montovali mi to na chodbě a technik mi tvrdil, že optika půjde přímo až do bytu a když budu chtít tak prý i po bytě až do vlastního routeru.
 13. Na Ubiquity mi visí dva macbooky, dva iPhony, dvoje AppleWatch, AppleTV a iPad
 14. Ubiquity je určitě profi řešení, já zatím instaloval AC Lite, ale ted uz bych sel do U6-Lite nejen kvůli ax normě ale má i větší dosah, akorát nemá v balení af napájecí injektor. Také dost záleží na možnosti instalace, toto zařízení je určeno na strop/stěnu, pak existují ještě in wall verze.
 15. iMac bych zkusil připojit kabelem, jinak to Ubiquity U6-Lite není špatná volba
 16. To vypadá že se Ti mac chytá na 2,4 místo rychlejší 5GHz, Klepni na wifi s optionem a uvidíš na jaké síti se připojuje. Pak by bylo řešením buď prohledat kanály jestli je nemáš zahlcené, nebo rozdělit názvy wifi na 2,4 a 5G, případně preferenci 5G, ale tím nevím zda Vodafone Station disponuje.
 17. retron

  Výpadky

  s Vodafonem to jde opravdu od 10 k 5. Aktuálně nelze ani zaplatit přes moje upc: CHYBA. V průběhu zpracování transakce nastala neočekáváná chyba.
 18. tak i přes CA modul je to zpomalený, od sousedů slyším znělku Událostí tak o 5 vteřin dřív a to samé gooool 🙂
 19. Ono by možná stačilo, kdyby se konečně Vodafone rozhoupal a přinesl služby a servis na úrovni, namátkou: konečně přinesl multiplatformové aplikace především na AppleTV/AndroidTV přinesl fungující zpětné zhlédnutí ať už na čemkoliv dodal bezproblémové settoboxy minimálně s možností řazení programů a umožnil nákup a spárování CA modulů to samé modemy s možností přepnout do bridge/odkoupit/připojit vlastní konečně sladil systémy UPC/Vodafone skončili neohlášené výpadky, které alespoň ja u UPC předtím neměl Až všechno tohle Vodafone doladí, tak si na UPC nikdo nevzpomene, do té doby se toho naříkání na exUPC nezbaví nikdy a nějakou cenzurou případě úplným zrušením fóra jako to provedl O2 to opravdu nevyřeší. Myslím, že Vodafone už na to měl času dost a zatím teda zůstává dost za očekáváním.
 20. Ve firmě bude tzv. "oprávněná osoba", má heslo pro komunikaci s T-M a může administrovat služby pod Rámcovou smlouvou. Je na to formulář "Převod čísla", tzn ne OKU, které je pro přenos k jinému operátorovi, ale nejdříve přenese číslo na sebe jako FO a pak může jednat dál, vygenerovat si OKU atd. Velké firmy a korporace to řeší tak, že číslo převedou na Twist a pak už je to na každém, jak s číslem naloží.
 21. tak kvůli mobilu jet na 5GHz mi přijde zbytečné. taky mám TC7200 a za ním router, zatím to v ničem nelimituje a TC7200 je oproti Compalu stabilní. Nový modem si alespoň zatím nekoupíš, pouze pronájem za 70 Kč/měs.
 22. ale vždyť 2,4 GHz WiFi umí samotný TC7200, tak ho přepni na 2,4 na 150 tku to stačí
 23. no konečně to někoho napadlo, v USA naprosto běžná věc, v AppleTV si vyberete svého providera (v seznamu je jich asi 500+) nalogujete a mate svou nabídku. Hlavně, že tady se pořád tlačí lowcostove a ještě fw zmršené předražené nekompatibilní krabičky. Doufám, že to bude dostupné co nejdříve i tady, alespoň jako aplikace pro AppleTV a AndroidTV.
 24. jestli nepoznáte rozdíl mezi HD a UHD tak buď máte krám anebo si zajděte na oční na 55" OLED Philips je rozdíl markantní, ať už porovnávám na Netflixu, Prime Video anebo Apple TV+ samozřejmě na datovém toku záleží viz. rozdíl mezi kanály HBO a zbytkem v kabelu, ale 4K byl rozdíl i na 40" Samsungu
×
×
 • Create New...