Jump to content

sodekcz

User
 • Posts

  798
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  21

sodekcz last won the day on April 30

sodekcz had the most liked content!

Vodafone services

 • Vodafone fixed internet
  Jiná služba
 • Vodafone mobile internet
  -
 • Vodafone television
  -
 • Vodafone devices
  Bridge
 • Place of subscription of Vodafone services
  Brno

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

sodekcz's Achievements

Level 11

Level 11 (11/14)

 • Reacting Well
 • Very Popular Rare
 • Dedicated
 • First Post
 • Posting Machine Rare

Recent Badges

63

Reputation

 1. Ve stejný den volali na dvě různá čísla, která nebyla nikdy nikde zveřejněna. To by musela být sakra náhoda, nebo by někdo musel hacknout databázi čísel VF.
 2. Ctění kolegové, vidíte někdo pod pokličku VF a dokážete mi vysvětlit, proč VF nerespektuje kontakty ve smlouvě? Jde mi o to, že mám na sebe se svými jasně danými kontakty smlouvu u VF, kde např. platím mobilní čísla rodičům a dementi z VF volají "výhodné nabídky" rovnou na čísla rodičům. Předpokládal bych, že by jakoukoliv nabídku měli směrovat na mě (majitele smlouvy) a vše řešit se mnou. Co chtějí řešit s někým, komu v podstatě číslo nepatří a kdo by neměl mít právo řešit změny? Nebo se mýlím?
 3. S tím souhlasím. Jen jsem chtěl popsat reálnou situaci místním přetechnizovaným nadšencům. Některým lidem v domácnostech to vypínání/nevypínání prostě nevysvětlíš 😉
 4. Páni kolegové, jen si uvědomte, že třeba nejste úplní laici a žijete v jiné technicky vyspělé bublině. Berte jako fakt, že někteří lidé tyhle věci řeší a prostě přes noc WiFi vypínat chtějí. Ne za každou cenu, ale hledají jednoduchý způsob, zda to lze nebo nelze s jejich zařízením udělat. Ten důvod je většinou právě obava o zdraví a nebydlí zrovna v paneláku. Mám takové známé, měli starší AP, které časový harmonogram neumělo.. Tak ho prostě vypínali z elektřiny. Že se jim to jednou za čas úplně rozhodilo a nefungovalo po zapnutí byl menší problém, než že jim něco celou noc svítilo vedle palice.
 5. DNS servery můžou vypadnout komukoliv 🙂
 6. @jeronimo počítej s tím, že VF u internetu zřizuje účastnickou zásuvku a zpravidla poskytuje kabelový internet, pokud je dostupný a kabelovou televizi. Do účastnické zásuvky vede z venku koaxiál a ze zásuvky vede koaxiál do modemu, případně další koaxiál do TV. Modem by měl větrat. A modem potřebuje elektřinu ze zásuvky. Měl bys najít nějaké vhodné místo v bytě, kam si necháš přivést přívody a odkud z modemu uděláš rozvod svými datovými kabely. Pokud budeš chtít předem nějaké univerzální řešení, připrav aspoň volné husí krky, do kterých si později zatáhneš co bude potřeba (optika, UTP ...) Jinými slovy samotné UTP s RJ45 na prahu bytu v současné době nejspíš nebude ideální/dostatečné řešení.
 7. @Fister tipnul bych si, že to neprolomíš, nebo se potom k takové síti nepřihlásíš. Dej vědět, jak jsi dopadl.
 8. SSID nepovoluje některé znaky. Resp. z těch speciálních podporuje jen některé. Emoji tam nejspíš neprojde.
 9. Název WiFi sítě jde téměř v každém zařízení nastavit dle vlastní potřeby, včetně nastavení vlastního hesla. Zpravidla ve webovém administračním rozhraní.
 10. Možná v tom je ze strany VF i kus nerozhodnosti. Těžko říct. Máme o čem diskutovat a možná kolem toho děláme zbytečný cirkus.
 11. Spekulací kolem bridge tady je víc než dost. Je poněkud zarážející, že UPC není schopno tuhle poměrně základní věc na modemu implementovat. Ale netrápí mě to. "Já su tak ščastné, že to nemusím řešit (a že nepotřebuji tuhle rychlost)" 😉
 12. Stále platí "slibem nezarmoutíš". Je to dobré, všechno jde ve standardních kolejích.
 13. @Honza Fatrdla nechceš si nechat staré Cisco vyměnit?
 14. @Wlassek TM to má na optice, VF na kabelu. Nevím, jestli technologie na kabelu dokáže vyšší UP. Možná to tady někdo upřesní.
 15. Nezapočetl, máte pravdu. @Marek-26 třeba těch 500/500 v optice bych v tomto okamžiku docela bral po roce i za plnou:)
×
×
 • Create New...