Jump to content

sodekcz

User
 • Posts

  952
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  22

sodekcz last won the day on April 2

sodekcz had the most liked content!

Vodafone services

 • Vodafone fixed internet
  Jiná služba
 • Vodafone mobile internet
  -
 • Vodafone television
  -
 • Vodafone devices
  Bridge
 • Place of subscription of Vodafone services
  Brno

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

sodekcz's Achievements

Level 11

Level 11 (11/14)

 • Reacting Well
 • Very Popular Rare
 • Dedicated
 • First Post
 • Posting Machine Rare

Recent Badges

71

Reputation

 1. Je nějaký problém přejít na dynamickou DNS?
 2. To jako VF pustí do své sítě kartu od T-M? To se mi nezdá - pokaždé když jsem měnil operátora, ať už služebně nebo soukromě, vždy to bylo podmíněno výmenou SIM.
 3. Žádné prohlášení se nepodepisuje. Normálně si on-line zřídíš účet na poplatcích pro ČT a ČRo na základě svého spojovacího čísla, převedeš si způsob platby na trvalý příkaz. Dostaneš info z Poplatků co a jak a od kdy platíš. Platby potom samy přestanou do SIPO chodit. Rozhodně kvůli ČT a ČRo nemusíš na žádnou poštu nic podepisovat. Obdobně se to dá vyřídit s mnoha dodavateli energií a na VF se v některou dobu dovoláš. Nevzdávej to! 😇
 4. @Ivo2003 abych nebyl úplně zaujatý, SIPO má určitý význam například při změně banky. Kdy je o něco jednodušší převést úhradu jednoho kompletního SIPA z účtu na účet, než převádět jednotlivá povoleník INKASU, nebo než převádět jednotlivé Trvalé příkazy. Nicméně, dám si raději práci s těmi jednotlivými položkami, než se crcat s Poštou. A čekat na relativně dlouhý čas než nějaká změna vyvolaná přes SIPO vůbec proběhne.
 5. To abych začal kouřit a měl z čeho ubírat a šteřit na nenažrané SIPO ☺️ U rodičů i u tchánů jsme zrušili SIPO přibližně před rokem a půl a jsme neskonale rádi. Preferujeme přímý vztah s každým dodavatelem jakékoliv služby. Velmi nám to zjednodušilo život a řešení situace u rodičů, kteří už kvůli věku spoustu věcí nestíhají chápat ani řešit. Na druhé straně chápu, že je zde okruh lidí, kterým styl "všechno na jedné hromadě" stále vyhovuje. Jenže ti ještě nenarazili. V každém případě osobní zkušenost je k nezaplacení a ta moje - chtít řešit něco ve spolupráci s Poštou nebo přes Poštu- je dost zoufalá. A to jsme se vlastně nedostali ani k těm poplatkům, ale jen k technické stránce věci. Cpát do chřtánu něco Poště mi potom přijde neefektivní, i když je to relativně jen pár korun měsíčně. Dle mého názoru Poště ubydou klienti. Možná získá nějakou korunu od "plátců", na druhé straně ztratí potom poplatky od "příjemců" plateb. Výsledný efekt by mohl být pro Poštu nechtěný. Dovedu si SIPO představit v nějaké moderní a pružné formě, proč ne. Ale stávajícímu systému přeji, aby co nejdříve padl na hubu. Doporučuju podívat se na finfórum, tam je diskuze ohledně SIPA docela trefná a popisuje pohledy v podstatě na všechny aspekty.
 6. @drew Vzhledem k tomu, že počítač ti za Compalem v obou režimech funguje, skoro bych hledal problém v Archeru s WRT, že se z nějakého důvodu nedokázal dohodnout s Compalem/Vodafonní přípojkou. Ještě můžeš zkusit, pokud by se situace opakovala, Compal nechat v bridgi a do dalšího volného LAN portu připojit počítač - uvidíš jestli dostane veřejnou IP, nebo ne. Jediné co teď nevím, jesti máš tarif, který umožňuje v jednom okamžiku více, než jednu veřejnou IP.
 7. Klid, to je jen takový jazykově-interpunkční freestyle, který se dá hodit na psaní v mobilu ☺️
 8. Vypadá to na hodně tvrdý oříšek 😀
 9. @Aparat77 jaký máš modem? Jakou máš objednanou službu od Vodafone? Můžeš zapojit počítač přímo za modem? Pokud ano, funguje internet?
 10. Možná jsem špatně pochopil poslední větu jako doplňující dotaz k tomu začátku : Také, pokud se dá změnit z nastavení modemu (192.168.0.1..) je za to poplatek? Z nastavení modemu se veřejná IP na WAN změnit nedá.
 11. Kdyby pronájem slezl o pár desítek korun dolů, případně kdyby slezl dolů po zaplacení zařízení, byl by to pěkný proklientský krok.
 12. @Axmyo Technicolor jsem měl, už ho delší dobu nepoužívám. Nevzpomenu, jestli šlo změnit vnitřní IP adresování. Ale to se dá vyzkoušet, nic ti v tom nebrání... Zkus se podívat do nastavení modemu, přinejhorším ho zresetuješ a nastavíš znovu. Za změnu vnitřního rozsahu adres se nic neplatí.
 13. A co ceny z akce "napořád"? 🤕 Platím nějakou částku, nemám představu, že bych chtěl platit víc. Spíš bych hledal nižší tarif.
 14. Tak jasně že obliba tchýně roste se čtvercem vzdálenosti a ryba/host musí nejpozději třetí den z domu, protože "nevoní". 😇
 15. Návštěva se může společně se mnou třeba domlouvat na dovolené, hledat ubytování, cokoliv dalšího. Běžně (ale ne zas tak často) se u mě připojuje, jen je nepustím do vlastní sítě a jsou na guest větvi. Nevím, jestli zrovna u návštěvy neslyšíte trávu růst ...
×
×
 • Create New...