Jump to content

sodekcz

User
 • Posts

  1,026
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  23

sodekcz last won the day on November 15 2022

sodekcz had the most liked content!

Vodafone services

 • Vodafone fixed internet
  -
 • Vodafone mobile internet
  -
 • Vodafone television
  -
 • Vodafone devices
  Bridge
 • Place of subscription of Vodafone services
  KrPole
 • Speedtest

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

sodekcz's Achievements

 1. @paffko přijde mi to ako boj s větrnými mlýny. Tady nás na diskuzi v podstatě utloukáš nějakmi předpisy o našich právech, píšeš jak je vlastně všechno papírově bez problému. Po svých zkušenostech se znovuzapojením odkoupeného modemu nemám chuť ani páku nekonečně diskutovat s VF o svých právech. Viděl bych přínos, kdybys tuto energii věnoval komunikací s VF / ČTÚ a nám napsal vítězoslavný výsledek ve smyslu jde to, podařilo se, musí se pro to udělat tohle a tohle, nebo narazil jsem a není to průchodné. Takhle to ženeš ad absurdum ale na nesprávném místě.
 2. Podle toho co píše Veronika se spíš se jedná o nějaký centrální bod VF, než o koncové body a sklepy.
 3. @Jenda zkusils můj postup? Nechej zapnuté OBA vlastní routery, na chvilku vypni VF modem, zapni modem a nechej naběhnout. (do jenou rozběhnutého systému nestačí jen přidat druhý router).
 4. @tomus Ve VF Station to nedikážu najít, možná špatně hledám. V Compalu to vidět bylo.
 5. V tomto okamžiku máme uptime bez výpadku od počátku pokusu cca 2 dny.
 6. @tomus V tom případě ještě vyzkouším zapojit dva routery současně a restartovat. Pro jistotu, to nic nestojí. Dám vědět, jak to dopadlo. @tomusTak jen doplním, že tenhle pokus - dva zapnuté routery Mikrotik + vypnout/zapnout modem mi přidělil dvě veřejné IP. Pokud to tak zůstane pro občasné pokusy, bude synek spokojený.
 7. Hm, to mně nepotěšilo. Tak to nejspíš vypadá na jednu adresu. Ani když vyměním router a zapojím ho místo toho prvního, tak nový nedostane veřejnou IP. Předpokládám, že bych nejspíš musel udělat i restart modemu, nebo počkat nějakou dobu, aby nový router (jiná MAC) veřejnou IP dostal.
 8. Historicky jsem prošel postupně tarify 150, 300, 500, teď mám 1Gb a VF station. Modem je v bridgi. Problém je, že u předchozích tarifů s Compalem a Technicolorem jsem mohl mít současně dvě veřejné IP (dva routery) ale VF station mi pouští jen jednu veřejnou IP. Netušíte někdo, jestli nedošlo k nějakému omezení, nebo jestli VF Station umí propustit dvě veřejné IP v jednom okamžiku? Že jsou dynamické mi nevadí. Jedná se vždy jen o dočasný stav a otestování nějakých školních záležitostí pro synka. Současně se mi nechce platit zbytečně za statické veřejné, to by pro nás byl zbytečný luxus. Díky za radu.
 9. @Pavel71 to tě blokovali kvůli IP adrese DNS? Aspoň tak je tomu rozumět. Ohledně apky na bankovnictví a autorizaci - používám víc bankovních aplikací a docela mi vadí u některých sloučených, že klíčem něco potvrdíš a ono to po tobě, když klíč opouštíš, chce spouštět znovu samotnou bankovní aplikaci a nedokáže se to vrátit rovnou na obrazovku telefonu.
 10. @Ivo2003 bitrate nedokážu posoudit, nejsem na to dostatečně informovaný. Na avmanii to vidí trošku jinak. Dotaz je, jak může TV připojená na WiFi zarušit kanál sousedům, když modem/AP tak jako tak vysílá kvůli dalším zařízením? (znám jen málo lidí, kteří doma nepoužívají WiFi)
 11. Všeobecně k připojení TV - kabel je kabel, jenže některé TV mají 100 Mb karty a při 4k může být problém s datovým tokem. Což potom dokáže vyřešit slušná WiFi s vyšší rychlostí připojení. Ohledně @Dzepen, zkusil bych nejdřív tovární nastavení jak píše Marek a ručně nastavit kanál. Případně ještě požádat VF o přepsání FW vzdáleně. Kvalitu WiFi části na Compalu nedokážu posoudit, vždycky jsem ho měl v bridgi a za ním vlastní zařízení.
 12. @gaddy to, že router a síťová karta v počítači ukazují jiné DNS je v pořádku. Router ukazuje, co dostane při svém připojení na WAN port a to co máš ručně nastavené v routeru potom router přiděluje všem připojeným zařízením. Neboj, neřeš to. @tomus chudák, kdo potom dostane tu blacklistovou adresu (než se z blacklistu vymaže).
 13. "Nepoužívat" lze aplikovat pro TV krabičky. Co to tak sleduji, nemám vůbec pomyšlení si nějakou VF televizi objednávat. A to se bavíme jen o problematické technice. Pak jsou tady ještě poplatky. V případě internetu ale nemůžeš nepoužívat VF zařízení, když nemáš jinou volbu ohledně modemu. Nepružnost při úpravě FW je až zarážející, pokud zařízení nemá být pouhou hračkou. Vem si třeba, jak dlouho trvalo, než do VF Station uvolnili bridge mode. Nemožnost překlopit adresování vnitřní sítě a opustit 192.168.x.x. Nebo teď aktuálně u Compalu zmiňovaný problém s nedostupnými vyššími kanály na WiFi v pásmu 2,4GHz. Uznávám, ne každý se potřebuje hrabat v modemu nebo přecházet na bridge. Má-li být VF modem tím jediným zařízením v domě, kdy se třeba dočkáme zařízení s WiFi 6? Ne že by nebylo neustále co zlepšovat, případně uživatel nemusel kvůli technickým limitům dodaných zařízení hledat jiná/kombinovaná řešení.
 14. @Slamb to asi nebude potřeba, pokud TP-Link funguje, jak má. @gaddy kde čteš to "shrnutí"? Přímo na síťové kartě počítače, nebo v modemu? To jsou dvě rozdílné věci. Přijde mi, že "shrnutí" je informace o získaném připojení z modemu. Získals veřenou IP 10.26.x.x a k ní ty dvě adresy DNS. Že tam vidíš VF DNS adresy je v pořádku. Ty získá tvůj modem po připojení na internet. Podle tvého nastavení, cos zadal v TP-Linku potom TP-link jako takový za ním připojeným zařízením by měl přidělovat DNS adresy tebou zadané(8.8....). Pokud bys je nezadal, pak by TP-Link propisoval na připojená zařízení DNS od VF (217.....) Aby to k něčemu vedlo, měl bys ještě napsat, co vidíš přímo na síťové kartě (ipconfig /all).
×
×
 • Create New...