Jump to content

sodekcz

User
 • Posts

  774
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  21

sodekcz last won the day on April 30

sodekcz had the most liked content!

Vodafone services

 • Vodafone fixed internet
  Jiná služba
 • Vodafone mobile internet
  -
 • Vodafone television
  -
 • Vodafone devices
  Bridge
 • Place of subscription of Vodafone services
  Brno

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

sodekcz's Achievements

Experienced

Experienced (11/14)

 • Very Popular Rare
 • Dedicated
 • First Post
 • Collaborator
 • Posting Machine Rare

Recent Badges

62

Reputation

 1. Docela by mě zajímalo, kolik lidí na kabelu ještě analog používá.
 2. Doporučuji omrknout více VoIP operátorů. Dá se vybrat.
 3. Na Auto kanál zpočátku nespoléhej. Dej manuál. A v místě klimy zkus zjistit signál a obsazenost blízkých kanálů.
 4. Začal bych tím, že kanál bych na vyzkoušení z Auto nastavil na jeden pevný kanál (někam pod 11) a šířku pásma omezil na 20 MHz. Dal bych nějaké méně komplikované heslo a oddělil názvy sítě. Jiný pro 2,4 a jiný pro 5GHz. Sparrow - to druhé možná bude "vysílat SSID" (nebo skrýt SSID).
 5. Peter - čemu říkáš "hostovská síť"? Zkus ještě nějak blíže popsat, jak máš nastavenou WiFi síť na svém routeru. AES/WPA2 by měla zvládat většina současných zařízení bez problému.
 6. @evlo2 - není potřeba USG, v každém případě je potřeba se předem trošku zorientovat. A neskočit ani po Amplifi. Nicméně ani samotné UAP nepatří k těm nejlevnějším zařízením. Pořád jsem přesvědčen, že odvedou dobrou práci. Netrvám na Ubiquiti, nechť si každý otestuje, co se mu zdá vhodné. "Slušnou WiFinu". Mě docela baví, jak spousta lidí nakoupí nepříliš levná zařízení a pak je jim líto připlatit za WiFinu a mají představu, že všechno budou honit krabičkou za pár korun.
 7. Tohle je pěkná myšlenka, ostatně něco takového tady padlo vícekrát u předchozích zařízení. Ale v tom případě by VF potřeboval nejméně dvě zařízení. Jedno tohoto jednoduchého charakteru a druhé pro většinu uživatel, kteří do ničeho nevrtají a potřebují zařízení i s WiFinou "all-in-one". Smutné je, že se tady můžeme strhat nad tím, co by se komu líbilo a co by potřeboval místo toho, aby se VF pochlapil s dodávkou spolehlivého a funkčního vlastního zařízení.
 8. @canalmedia zkus nějakou slušnou WiFinu. Navíc třeba to Ubiquiti má možnost spolehlivého přidávání dalších jednotek a na druhou stranu jedno zařízení v jednom okamžiku současně umí zvládnout hodně klientů.
 9. Vlastní WiFi router zatím nebude použitelný (VF nemá povolený bridge). Možná by stačilo vypnout WiFi na modemu a pořídit nějaký spolehlivý AP, třeba od Ubiquiti.
 10. @Santo No vidíš, už jsi otestoval několik věcí. Možná je tím pádem nějaká slabina na WiFi v Compalu, když ho dokáže shodit tvůj ZyXel nebo WiFi karta v počítači. Kdyby tě testování bavilo, ještě bys mohl dát Compal zpět do routování, vypnout na něm WiFi a dát za něj vlatní WiFi v režimu AP a k počítači znovu ten ZyXel v režimu klient. Nebo už do toho nevrtat, když to funguje a pokud máš za Compalem nějaký slušný vlastní router:)
 11. @Santo LAN kabel rovnou do Compalu je jediná průkazná metoda. Vyzkoušej a pak mudruj dál.
 12. Na slíbený bridge bych se raději moc nefixoval. Něco se může zvrtnout a ... Bral bych to spíš jako příjemný bonus, když se to podaří.
 13. Zrovna u Netflixu bych řekl, že provoz reálně narostl. Pokud se budeme bavit o skupině, které ti náctiletí odrůstají, znám lidi, kteří na bednu nikdy moc nečuměli a jak přišla corona, stali se z nich docela slušní sledovači. Určitá část se vrátí ke svým obvyklým zvykům, když to půjde, někteří sem tam něco navíc zkouknou.
 14. Tohle je docela zajímavá informace. Mně by snad ani nevadilo, kdybych byl v procesu převodu a museli mi převod zastavit. Nakonec jejich věc, kdy mě migrují, že:) Vlastně je taky zajímavé, že jsem o něco dřív takto přešel z 300 na 500 = dali mi akci Vodafone, vyměnili modem a přitom mi smlouva zůstala zatím pod exUPC. Současně jsem na sebe zařídil rodičům novou přípojku (předtím měli DSL u jiného operátora) a tady mám pro ně smlouvu rovnou pod Vodafone. Je docela možné že se tyhle věci vyvíjí za pochodu.
×
×
 • Create New...