Jump to content

sodekcz

User
 • Posts

  774
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  21

Everything posted by sodekcz

 1. Docela by mě zajímalo, kolik lidí na kabelu ještě analog používá.
 2. Doporučuji omrknout více VoIP operátorů. Dá se vybrat.
 3. Na Auto kanál zpočátku nespoléhej. Dej manuál. A v místě klimy zkus zjistit signál a obsazenost blízkých kanálů.
 4. Začal bych tím, že kanál bych na vyzkoušení z Auto nastavil na jeden pevný kanál (někam pod 11) a šířku pásma omezil na 20 MHz. Dal bych nějaké méně komplikované heslo a oddělil názvy sítě. Jiný pro 2,4 a jiný pro 5GHz. Sparrow - to druhé možná bude "vysílat SSID" (nebo skrýt SSID).
 5. Peter - čemu říkáš "hostovská síť"? Zkus ještě nějak blíže popsat, jak máš nastavenou WiFi síť na svém routeru. AES/WPA2 by měla zvládat většina současných zařízení bez problému.
 6. @evlo2 - není potřeba USG, v každém případě je potřeba se předem trošku zorientovat. A neskočit ani po Amplifi. Nicméně ani samotné UAP nepatří k těm nejlevnějším zařízením. Pořád jsem přesvědčen, že odvedou dobrou práci. Netrvám na Ubiquiti, nechť si každý otestuje, co se mu zdá vhodné. "Slušnou WiFinu". Mě docela baví, jak spousta lidí nakoupí nepříliš levná zařízení a pak je jim líto připlatit za WiFinu a mají představu, že všechno budou honit krabičkou za pár korun.
 7. Tohle je pěkná myšlenka, ostatně něco takového tady padlo vícekrát u předchozích zařízení. Ale v tom případě by VF potřeboval nejméně dvě zařízení. Jedno tohoto jednoduchého charakteru a druhé pro většinu uživatel, kteří do ničeho nevrtají a potřebují zařízení i s WiFinou "all-in-one". Smutné je, že se tady můžeme strhat nad tím, co by se komu líbilo a co by potřeboval místo toho, aby se VF pochlapil s dodávkou spolehlivého a funkčního vlastního zařízení.
 8. @canalmedia zkus nějakou slušnou WiFinu. Navíc třeba to Ubiquiti má možnost spolehlivého přidávání dalších jednotek a na druhou stranu jedno zařízení v jednom okamžiku současně umí zvládnout hodně klientů.
 9. Vlastní WiFi router zatím nebude použitelný (VF nemá povolený bridge). Možná by stačilo vypnout WiFi na modemu a pořídit nějaký spolehlivý AP, třeba od Ubiquiti.
 10. @Santo No vidíš, už jsi otestoval několik věcí. Možná je tím pádem nějaká slabina na WiFi v Compalu, když ho dokáže shodit tvůj ZyXel nebo WiFi karta v počítači. Kdyby tě testování bavilo, ještě bys mohl dát Compal zpět do routování, vypnout na něm WiFi a dát za něj vlatní WiFi v režimu AP a k počítači znovu ten ZyXel v režimu klient. Nebo už do toho nevrtat, když to funguje a pokud máš za Compalem nějaký slušný vlastní router:)
 11. @Santo LAN kabel rovnou do Compalu je jediná průkazná metoda. Vyzkoušej a pak mudruj dál.
 12. Na slíbený bridge bych se raději moc nefixoval. Něco se může zvrtnout a ... Bral bych to spíš jako příjemný bonus, když se to podaří.
 13. Zrovna u Netflixu bych řekl, že provoz reálně narostl. Pokud se budeme bavit o skupině, které ti náctiletí odrůstají, znám lidi, kteří na bednu nikdy moc nečuměli a jak přišla corona, stali se z nich docela slušní sledovači. Určitá část se vrátí ke svým obvyklým zvykům, když to půjde, někteří sem tam něco navíc zkouknou.
 14. Tohle je docela zajímavá informace. Mně by snad ani nevadilo, kdybych byl v procesu převodu a museli mi převod zastavit. Nakonec jejich věc, kdy mě migrují, že:) Vlastně je taky zajímavé, že jsem o něco dřív takto přešel z 300 na 500 = dali mi akci Vodafone, vyměnili modem a přitom mi smlouva zůstala zatím pod exUPC. Současně jsem na sebe zařídil rodičům novou přípojku (předtím měli DSL u jiného operátora) a tady mám pro ně smlouvu rovnou pod Vodafone. Je docela možné že se tyhle věci vyvíjí za pochodu.
 15. To je docela zvláštní chování. Na 300 jede v pohodě (ale jen v Bridgi) a na 500 nedá ani těch 300. Ani s adaptérem. To jako kdyby se šprajcovala nějaká sběrnice.
 16. Momentálně bych takovou rychlost nedokázal využít😉, takže nedal.
 17. Ivo, informační maily chodí postupně. Třeba se taky dočkáš😉 Snad bys nespoléhal na informace v iHeute.
 18. Pokud máš veřejnou IPv4 na novém místě, když dáš modem do bridge a do modemu kabelem DELL (ten dostane veřejnou IPv4), jakou naměříš rychlost? Pořád nízkou? Je nějaký rozdíl, s modemem v bridgi a s modemem v router režimu?
 19. Už sis požádal o IPv4 na novém místě?
 20. Tracing route to noctua.at [81.223.2.206] over a maximum of 30 hops: 1 6 ms 2 ms 1 ms router.lan [x0.0.0.x0] 2 * * * Request timed out. 3 14 ms 10 ms 10 ms ip-86-49-1-113.net.upcbroadband.cz [86.49.1.113] 4 27 ms 19 ms 18 ms cz-prg01a-ra4-vla2109.net.upc.cz [84.116.221.37] 5 25 ms 14 ms 13 ms cz-prg02a-ra2-ae-15-0.aorta.net [84.116.136.70] 6 21 ms 17 ms 21 ms at-vie01b-rc2-ae-27-0.aorta.net [213.46.160.173] 7 205 ms 55 ms 23 ms 84.116.229.18 8 23 ms 20 ms 33 ms 217-25-122-146.static.upcbusiness.at [217.25.122.146] 9 22 ms 129 ms 88 ms mail.vigl.at [62.99.192.230] 10 23 ms 26 ms 19 ms 81-223-2-206.static.upcbusiness.at [81.223.2.206] Trace complete.
 21. V principu to asi půjde. Lepší určitě bude, když to uvidí technik a na místě vyřeší. Vyhneš se třeba nějakým nedokonalým spojům, nebo nějakým budoucím komplikacím. Kór když si nejsi jistý a nerozumíš tomu. Záleží na stáří současné přípojky - možná na tom vyděláš a budeš mít novou zásuvku v dětském pokoji, případně nový celý přívod a jistotu, že jsi připravený na vyšší rychlost.
 22. @pkoci Zavolej na linku. Nenech se ukolébat prvním operátorem, pokud se nedohodnete, trvej na přepojení (je otázka kam - na nějakého technika?). Vysvětli jim, že všechny návody máš a znáš a chybí ti fyzické přepnutí z IPv6 zpět na IPv4 (byť s dynamickým přidělováním) a proto ti to nejde přepnout. Nenech se odbýt, dokud z nich nevydyndáš, že tě na IPv4 skutečně přepnou. Musíš je přesvědčit, že Černý Petr je na jejich straně. Co ti píše např. whatismyip.com ?? Máš tam IPv6 nebo IPv4 (nemusíš celou adresu).
 23. @Marek-26 díky aspoň za takový náhled. Je zajímavé, jak moc Vodafone CHCE mít tyhle svoje věci pod kontrolou, ale nešťastným rozhodnutím nebo nepřipravením akce vlastně 2/3 zařízl hned na začátku. Teď jde za svým vlakem pěšky, snaží se udržet mobilní sítě, naštěstí, no a horko těžko se snaží tady ty drátové internety, televize a pevné telefony všechno splácat za provozu. Myslím, že technicky založená firma by se měla víc věnovat tvrdé přípravě a méně se nechat unášet. Chápu, že to není jednoduché. Jen ten step by step nástin, nebo vývoj mi nějak chybí. Třeba se někam posunou.
 24. Přijde mi, že pod záminkou vyčištění systémů s přechodem exUPC pod Vodafone ne že už se nejde podrbat pravou rukou na levém uchu nebo na kulkách (nemožný návrat z IPv6 k IPv4), zatím nelze objednat a zprovoznit nabízenou službu "Telefon" (naštěstí mám vyřešeno jinak, chtěl jsem v rámci komplexnosti nechat vydělat Vodafone), nejsou modemy na 1Gb, nejsou převedené UPC smlouvy, vůbec jsem nezabrousil do oblasti televize a příslušných krabiček a funkčností systému zpětného shlédnutí, ale už jen člověk tiše doufá, že zůstane zachována alespoň základní funkcionalita:). Z laického pohledu se Vodafone řítí do jakýchsi těžce zvladatelných sr*ek, nebo k totálnímu omezení služeb na těžko dohlednou dobu. Tak by mě zajímalo z laického pohledu pár bodů - co čeká nás obyčejné uživatele v rámci zlepšování služeb. Nějaké body, orientační termíny, co je připraveno a dá se o to opřít a tak. Ne marketingové tlachy přihlouplých manažerů, co nám tlačí, jak všechno funguje a co by vizionářsky chtěli v nedohlednu zvládnout. 😉 Je tady někdo fundovaný, kdo dokáže nastínit, jak to s námi Vodafone zamýšlí? Nebo snad akce "za půl napořád" znamená u Vodafone i omezení služeb "napůl napořád"?
×
×
 • Create New...