Jump to content

sodekcz

User
 • Posts

  929
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  22

Everything posted by sodekcz

 1. Nechej si SIMku poslat DHLkem, pokud je to tak důležité.
 2. To je všechno v pořádku. Jen jako provider bych měl být sakra na pozoru, když je na tom DOCSIS s koncovými zařízeními tak jak je. Postavit na poskytování internetu poměrně velkou část svého bussinessu a nemít pro klienty spolehlivé zařízení s pružnou podporou musí být docela hardcore🙂 Jakkoliv může mít DOCSIS dobrou perspektivu, zrovna tohle by mě přinutilo hodně se zamyslet, jestli mi DOCSIS stojí za to provozovat a zda se z dlouhodobého hlediska neorientovat jinam. Ale já nejsem vlastník VF a do těch makroekonomických a vlastně ani makrotechnických systémů nevidím. Jen mám pocit, že poslední použitelné zařízení byl Technicolor a od té doby to jde "dolu vodou". A kolik už je to let?
 3. sodekcz

  Tuner C

  Je otázka, pokud někdo klientovi na DOCSISu nabídne zatažení "moderní optiky" až do koncového bodu a navykládá k tomu nějakou marketingovou omáčku, jestli se ryba nechytí a na nějaký "zastaralý koaxiál" se v tom okamžiku nevykašle. (pravda, budoucnost má hliník , slovy klasika🙂 )
 4. V principu by to mělo fungovat, jen nepojede 5G. Před nákupem bych vznesl dotaz u VF, v recenzi na jinou Teltoniku psali, že VF karta byla vázána na VF zařízení.
 5. Z pohledu zákazníka je mi šumák, jestli je FW špatný už od výrobce, nebo jestli ho bastlí sami ve VF. VF je můj dodavatel, vzhledem k tomu, že není routerová svoboda a musím používat jejich zařízení, pak tuhle situaci musí ošetřit VF. Vzhledem k tomu, jak se situace od spuštění 1Gb/s vyvíjí, tohle nemají zvládnuté.
 6. @vvvamik ruce pryč od powerline, ti říkám 🙂 A teď vážně - LAN kabel a AP je z mého pohledu po vlastních zkušenostech vždycky lepší , možná čistější řešení. Powerline není zkrátka ideální řešení. Ano, ledaskomu to může pomoct, zejména, když se kabel nedá tahat, nebo pokud se mu z nějakého důvodu tahat nechce.
 7. Což se navzájem nevylučuje s tím, co píše pan Novak. Zkusil bych položit černéhý Compal (změna polarizace vestavěných antén) a teprve potom bych hledal řešení v umístění druhého AP po kabelu. Což tedy není úplně reakce na ferrnetta. Ale v zásadě nějak poladit směr antén, potom laborovat s druhým AP. Starý modem od VF bych jako druhé AP nezkoušel, raději bych potom koupil nějaké nové osvědčené zařízení.
 8. Skoro bych řekl, že když už se řeší takový technický zásah, pak je vhodnější posunout celou zásuvku - pokud jsem pochopil tady na foru, samotná zásuvka dělá rozbočení signálu mezi TV / Data. Tak bych se snažil tahat "originál" signál co nejkvalitnějším kabelem kam až to jde, až ke koncovému dělícímu bodu (k zásuvce) a teprve odtud do modemu, televize atd ... Ale možná je to z pohledu nějakých 18 m a útlumu na součtu délek kabelů před zásuvkou/za zásuvkou prkotina.
 9. @Drazcik @Martin - Vodafone myslím, že je potřeba navzájem vyřešit několik rovin : co je to oficiální (globální) distribuce a zda se nejdná jen o počeštěnou verzi, udržovanou místní CZ komunitou (nebo to už takhle na MIUI foru není? zkuste někdo upřesnit, MIUI forum už delší dobu nesleduji) pokud se jedná skutečně o oficiální verzi MIUI, pak by to mohlo být pozdržení u VF, kde MIUI neprošlo lokálním schválením.
 10. @Daviddvbc pak napiš, jak jsi dopadl. Možná technologie pokročila, ale co jsem kdysi zkoušel, tak na VoIP mi běžný fax nikdy spolehlivě nefungoval.
 11. @pavlos on kontakt VF ohledně krátkých výpadků má svůj smysl. Často to funguje tak, že dokud si nestěžuješ, nikdo ti problém nezačne řešit. Pak se třeba po telefonátu dohledá nějaký problém po trase a máš klid.
 12. No vzhledem k neodladěnosti koncových zařízení od VF, na jejichž FW se v poslední době sem tam nějaká muška najde a řešení zpravidla není otázkou nejbližších týdnů, někdy ani měsíců, není nad to mít v síti něco, na co se můžeš spolehnout, co jednou nastavíš a můžeš směle zapomenout 🙂 Ale pro běžného uživatele, pokud nepotřebuje nějaké vlastní vychytávky a "jen si tak internetuje" většou zařízení dostačuje.
 13. @tom421 ROS 7.2 wifiwave2 - added "client-isolation" feature (jestli pro 4011 netuším, nemám s WiFi) @Jestumir přímou zkušenost nemám, měl by to umět, jsou i tutorialy na netu
 14. Pánové, pokud vás baví hrát si a učit se, podívejte se na RB4011. Problém je, že nejspíš momentálně nejsou na našem trhu.
 15. Což kocovému uživateli je docela šumák, jestli mu kabel vyřízl Franta nebo Laco, že:)
 16. Zkus se podívat na svou IP adresu přes https://www.whatismyip.com/
 17. Měnil vnitřek zásuvky? Víčko nemusí odpovídat tomu, co je uvnitř. Ale pak by to byla polovičatá práce.
 18. @Radek máš u VF povolenou veřejnou adresu IPv4?
 19. sodekcz

  EPG

  Spíš čas na nějakou rebelii. Včera na ČT2 pořad o Kostarice. V EPG v popisku Korsika. To musí chystat nějaký lobotom a báječně se u toho baví. Nezřídka se motají v EPG popisky ve slovenštině.
 20. Měl jsem ho (odkoupený) na 300 rychlosti, naprosto v pohodě. Z počátku jako router, později v bridgi.. Škoda, že nejde použít na 500.
 21. V poslední době sleduji, jak narůstá nespokojenost s řešením problémů a současně i četnost výskytu technických problémů u VF. Tak jsem se bál po své migraci jekéhokoliv případného problému. Který stejně přišel. Tady je moje čerstvá zkušenost - přestal mi fungovat Upload. Doma si stěžovali už delší dobu (ale ne mě, jen mezi sebou, navíc jsem byl týden mimo). Mám 500/30, s Uploadem byl prý v posledních dnech problém odeslat 2MB soubor. Hodnoty mi ukazovaly někde mezi 0,01 - 0,2 Mbit max. K tomu mi extrémně narostl ping a jitter. Např. na měřáku od VF jsem měl hodnoty kolem ping 700, jitter i 3000. Včera jsem volal na zákaznickou linku, bohužel pro mě zrovna v tom okamžiku se rychlost vzpamatovala. Dnes ráno opět problém. Další telefonát, přepojili mě postupně až na technické oddělení. Vysvětlili jsme si, že mám modem v bridgi a vlastní router, postupně jsme hledali problém (jestli třeba nafalíruje Mikrotik). Chybu na své straně jsem v podstatě vyloučil, ale člověk nikdy neví. Po zapojení počítače přes kabel rovnou do modemu se nic nezlepšilo, vyloučili jsme router, stále bída. Prve to vypadalo, že mi budou chtít udělat tovární nastavení Compalu s novým nalitím FW, trošku jsem se orosil, ale zvládl bych nové nastavení. Potom chlapci ve VF postupně hledali u sebe, pak se podívali podle adresy, že vidí stejný problém na více modemech v okolí. Takže to skončilo zápisem směrem k jejich technikům a kolem 10:40 mi přišla SMS o odstranění poruchy. Jen chci říct, že pokud člověk není úplné technické jelito, vyplatí se na linku zavolat a při troše štěstí je problém nalezen i odstraněn. Navíc kromě restartu modemu, což jsem udělal preventivně včera i dnes jsem neměl pocit, že by ze mě v technickém oddělení ani na lince po prvním vyzvednutí chtěli dělat úplného tydýta. Dnes +- spokojenost.
 22. U známých se nám kdysi před covidem podařilo nastavit 3 jednotky Deco, jednu další časem dokupovali. Moc už z toho nepamatuji, hlavní nastavení bylo přes apku. Všechno jsme nastavovali postupně u routeru a na kabelu. Osvědčilo se všechny jednotky potom mít na kabelu i po rozmístění v domě. Routování dělal Compal, Deco mají jen pro WiFi. Zatím všechno funguje.
 23. @Adolf.Shitler Ajajaj, unikl mi podstatný detail 🙂
 24. Vysvětlete mi někdo po technické stránce - má cenu tyhle rychlosti tahat stále po koaxu? Nebylo by lepší hrábnout do země a tahat optiku až ke klientům?
 25. @Adolf.Shitler píše, že má samsung s21g
×
×
 • Create New...