Jump to content

sodekcz

User
 • Posts

  1,099
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  24

Everything posted by sodekcz

 1. @pavelcelakovsky77 @Marek-26 Královo Pole momentálně funguje. (nerad bych to zakřikl)
 2. Nemůžeš si koupit jiný modem, nebude fungovat. Spíš si pořiď vlastní rozumnou WiFi , tu zapoj za Cisco. Nebo si požádej o nový modem do pronájmu. Jiné varianty momentálně neexistují.
 3. Vzhledem k tomu, že dodnes nestihli vyměnit ani předchozí modely za Compaly, i když to avizovali, tak to bude ještě na dlouho. Třeba i nejnovější Arrisy budou ještě novější 🙂
 4. Ono to může ještě docela dlouho trvat (výměna). Tchýně dostala SMS o "hrozící" výměně nejméně před dvěma měsíci a pořád má doma Ubee 🙂
 5. Jaký byl další vývoj toho čísla? Pokud ho přestanete používat (výpověď nebo jiný způsob zrušení), může ho operátor po nějaké době aktivovat jinému účastníkovi. Zkuste na to číslo poslat SMS, třeba se majitel ozve.
 6. @CableG Vzhledem k tomu, že máš modem po výměně je jakási šance, že to bylo skutečně modemem (i když u VF člověk nikdy neví). Že ti nešel vnitřní ping na modem by tomu mohlo nasvědčovat.
 7. Nic, než nepreferovaná možnost tady nebude.
 8. @Technikusvolba modemu je jasná - v podstatě ho naučili : vybírej co se ti asi tak zdá nejlepší a současně ho naučili vybírat jen 1-6-11. Asi to nebude full automat v celém spektru a má jen vlastní, omezenou logiku. @Ivo2003na rozum lidí v panelácích se rozhodně spoléhat nedá. V tom počtu ti vždycky někdo hodí vidle. To by skoro museli mít nějakého společného ajťáka, který by dozoroval a nastavoval všechny sousedy 🙂 Spoustě lidí tahle technika uniká. Dostanou krabici a jedou v default nastavení. Nějaké přejmenovíní sítě, přeheslování, ... výkonové parametry už vůbec ne. Už jsem v rámci domácnosti viděl router za routerem. Když netiskli na jedné síťové tiskárně, hrozně se divili.
 9. @Tubev každém případě přidělování veřejné IP (dynamické) funguje na libovolném LAN portu modemu., vyzkoušeno. Statickou veřejnou IP nemám, tady nevím. Jen předpokládám, že to bude stejné. Pokud náhodou se vyskytne nějaký problém, stačí VF modem restartovat, ten si "olízne" za ním připojené zařízení a na ten konkrétní port opět přidělí veřejnou IP.
 10. "Můžete si pořídit jen k internetu od Vodafonu". To bude nějaká pecka, superzboží 🙂 Do pronájmu? Asi nejsem cílová skupina.
 11. To je všechno v pořádku. Já nepíšu, že heslo nemám (vůbec nemám), nebo že se k němu nedokážu dostat (vůbec dostat), nebo že se nedostanu do Můj VF. Jen zkrátka jsem potřeboval vyřešit nějaký nedostatek někde v terénu, neměl jsem heslo u sebe a taková prkotina, jako kontrola nefunkčního internetu nešla nahlásit. Přesně v tom okamžiku jsem zjistil, že bez hesla nejede vlak. Jednou nás ty internety zahubí ... 🙂 Přitom moje přesná identifikace proběhla na základě jiných údajů, měli jistotu, že si nevymýšlím, nechci nikomu uškodit, zkrátka že já jsem já. No nic, netřeba to dále pitvat.
 12. @Technikuspsal jsem na základě vlastní zkušenosti. Porucha prostě nahlásit nešla. Ostatní rady jak a kam poukládat hesla jsou v tomto případě irelevantní. Tak jako tak došlo k situaci, kdy se na to které místo zkrátka nedostaneš, prostě nemáš heslo z nějakého důvodu u sebe a přes všechna další ověření na lince projdeš, přesto nefunkčnost nenahlásíš.
 13. Jen není povinnost, nosit ssebou neustále všechna hesla. Takže když ti z domu zavolají "nejde internet" a ty bez správcovského hesla nemůžeš nahlásit pitomou poruchu na lince (i když tě ověří jiným způsobem), to je teda na vohrabky. A nechávat si kvůli tomu posílat SMS a měnit hesla jen kvůli jednomu hlášení je taky na palici.
 14. sodekcz

  EPG

  @kraftwerk007oběsí, to ani ne, ani posunout začátek/konec není problém. Jen je problém, že VF EPG, i pokud nějak funguje a informace jsou naplněny, tak poměrně často ukazuje u pořadů nesmyslné názvy, které tam importují kdovíjakým způsobem. Není to otisk EPG vysílaného u stejných pořadů ze vzduchu.
 15. @CableGzkus mezi ta dvě zařízení vložit obyčejný switch. Možná je to podobný problém, jako řeším s jedním Mikrotikem.
 16. Tak zkusit na tiskárně nastavit IP adresu ručně. Ze stejného rozsahu ale mimo rozsah adres poskytovaných z DHCP. Případně zkusit jiný kabel a jiný port v modemu. Svítí ledky na LAN portu na tiskárně? Potom podle možností překontrolovat nastaví tisků a ovladačů v počítači a nasměrovat to na tu ručně nastavenou adresu.
 17. sodekcz

  EPG

  Dnes jsem přeladil ze "vdušné" externí antény na zdroj VF, - Informace brzy k dispozici. To je neskutečnej bordel. @namecasi to nebude jen v CA modulu - žádný nemám. Mám koax přímo do anténního vstupu. SONY, TV Google.
 18. Myslel jsem ten vlastní, když jedeš v bridgi.
 19. @CableGjaký přesně máš svůj router?
 20. sodekcz

  Wifi 6

  Kromě rychlosti to nic pořádného neumí, pronájem je dvakrát dražší, označení Premium je více, než troufalé.
 21. K ránu jsem měl několikahodinový výpadek, modem jsem musel ručně VYP/ZAP. Po startu jsem dostal jinou veřejnou IP z naprosto odlišného rozshahu. (Delší dobu jsem měl 78.45.x.x, teď to ukazuje 213.220.x.x.) Nevím co se dělo. Můžete mi prosím někdo napsat, zda jsou v pořádku parametry na lince? Díky
 22. Nedokážu si představit, že bych v současné situaci problémy se svým internetem začal řešit mezi VF a třetí stranou (výrobcem modemu). To by se bezinternetové období mohlo nečekaně prodloužit.
 23. sodekcz

  Wifi 6

  Jisté zkušenosti s kvalitou a podporou VF zařízení zde už nějakou dobu jsou. Pokud bude VF stejný přístup aplikovat i na zařízení nové, pak bude lepší se soustředit na nákup zařízení vlastního. Nebo že by se VF chytnul za nos a pro uživatele chystal nějakou pecku?
 24. @Slambjestli máš aspoň trochu technické cítění, tak vlákno vyměň. Nejde o to, že ti to nějakou dobu funguje, možná zatím i bez poškození, to je irelevantní. Jde o to, že přizpůsobené konektory na sebe líp sednou, snížíš riziko budoucího problému, případně mírně vylepšíš přenosové parametry.
×
×
 • Create New...