Jump to content

sodekcz

User
 • Posts

  840
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  21

Everything posted by sodekcz

 1. Zavolej na linku a nech si zprovoznit IPv4 a zkontrolovat FW. Bez IPv4 bridge nezapneš.
 2. @tramin díky. Díval jsem se, manželka má DN2103_11_A.16. Asi bych to tady ohledně Nord/Nord2 utnul, zatím vím všechno co mě zajímá. Díky všem co nějak zareagovali.
 3. (Je tady nějaký znalý OnePlusák?) Tak teď mi prosím přibližte jednu věc, nejsem odborník přes update - mám přes rok OnePlus Nord od VF (žádná šedivka), žena má čerstvě Nord2 z CZ distribuce. Můj telefon z počátku 5G neměl, pak "se to samo" nějak zaktivovalo (první SIMku mám od VF). Zpočátku OnePlus slibovalo horydoly, aktualizace minimálně na tři roky (sem tam něco proběhlo). U ženy jsem si zatím nevšiml, že by jí nějaké 5G naskakovalo. Teď nějakou dobu na Norda nechodí nic, ani bezpečnostní aktualizace. Jestli jsem pochopil, tak jednak OnePlus byl nějak schramstnut Oppem a dostane zřejmě možná na jaře Opácký systém (už nebude Oxygen, uživatelé jsou z toho rozladěni). Vyšla snad nějaká aktualizace poslední Oxygenu, ale nenabízí se mi. Navíc někteří uživatelé reportují problémy s baterií u této aktualizace, někomu se to snad po pár dnech samo usadilo. Hlavní otázka ale je, jestli tady u OnePlus aktualizace pouští VF, když je telefon od nich, nebo jestli to nějak uvolňuje OnePlus a údajně to pouští dle vlastního uvážení, to znamená ne všem telefonům najednou. V podstatě je více než měsíc po vydání poslední bezpečnostní aktualizace a stále nic. Vím, že bych mohl stáhnout nějakou apku pro rychlejší aktualizaci, ale nechci jít touhle cestou a taky je otázka, jestli si nechat tuto aktualizaci, pokud se mi nabídne, stáhnout a instalovat, kvůli možným problémům s baterií.
 4. @flacek pokud ti vyhovoval trvalý příkaz, taky doporučuji přejít na inkaso. Nastavili inkaso z účtu u tchánů (po zrušení jejich SIPO), žádný problém. Já v podstatě čekám na migraci svého internetu, uklidnění situace, k tomu mám na sebe ještě smlouvu u rodičů. Oboje zatím hlídám a platím QR kódem, ale jak si všechno trošku sedne, plánuju na inkaso přejít.
 5. Ještě zkus úplnou klasiku admin/admin nebo admin a heslo prázdné. Třeba se něco chytne.
 6. Tak buď musíš jednou za čas pustit chlup, cíleně dojíždět kredit a volat za prachy, nebo třeba posílat nějaké DMS nebo nevím ...
 7. Jen dodám, pokud má někdo Kaktus výhradně jen na data, tak ty "druhé dvě stovky" se mu odečtou z kreditu na další měsíc. Takže má měsíčně 6GB dat v průměru za 100,-. První měsíc se vyčerpá bonus, druhý měsíc jede za svoje. Stačí vhodně sladit systém dobíjení a bonusů a je to vcelku použitelné.
 8. @Ondra - Vodafone těmahle vychytávkama, nedodělkama, VF sám sebe zbytečně zahlcuje. To nešlo připravit líp? Uživatelé jsou permanentně naštvaní, věřím, že operátoři taktéž. U VF jsou v poslední době tyhle zmatky na denním pořádku. Užil jsem si s migrací u tchánů, kdy dostali po migraci nové číslo plátce a v zápětí na to další nové, o kterém ani nevěděli. Jen trnu, jak proběhne migrace moje ... Věru, situace na pikaču. Už to trvá delší dobu a nějak se nezdá, že by se VF dařilo situaci zklidňovat.
 9. @Wlassek už jsi nechal proběhnout jeden 24h cyklus, aby časový plán pro WiFi běžel? Ono ve 22:30 nastavit něco, co má začít fungovat už ve 22:00 není nejlepší cesta ke zkoušce. Zařízení nebývá úplně vždy tak chytré, aby zjistilo, že má vypnout zpětně. Začne zapínat/vypínat až od další nejbližší časové značky. (nevím jak Station, jinde už jsem tohle viděl)
 10. K tomuto jsem "empirickým vývojem" taky dospěl a přestal řešit nákup vs. cena za pronájem.
 11. Stále jsme v té akademické rovině - jestli je VF v bodě, kdy MUSÍ stále ještě vyvíjet FW pro Station, protože to z nějakých důvodů neukočíroval u jeho zrodu a všichni tady sledujeme, jak jim to trvá tak to není úplně dobrá situace. Z tohoto pohledu by skutečně bylo lepší mít jednoduché zařízení, spolehlivě odladěné a za ním univerzální router od jakéhokoliv výrobce, který routery umí. Možná by na tom vydělali všichni. Toto ale koliduje s požadavky zákazníků, kteří požadují all-in-one. Takže se pořád točíme kolem těchto dvou pohledů, přičemž na svém hřišti pochopitelně píská provider. Z jehož ekonomického pohledu je skupina bridgistů marginální. Je škoda, že Station nešlape hned od počátku a že přístup VF je k němu tak rozplizlý. Osobně mě to netrápí, doufám že s Compalem vydržím ještě dlouho. V podstatě bych v pohodě vyžil i s odkoupeným Technicolorem, ale chápu technické požadavky na postupné odbourávání starších zařízení.
 12. O tom žádná, vůbec se nepřu. Jen jsem chtěl ukázat jak to vypadá v případě skutečných laických běžných uživatel a více routovacích/APčkovacích zařízení v jedné domácnosti. Bez ohledu na velikost objektu. Prostě to ty lidi vůbec neřeší, ani netuší. A dávat prachy např. za Ubiquiti zařízení je pro ně nepředstavitelné.
 13. Tady je to samej echt odborník prahnoucí po nějakých bridge režimech a vlastních routerech, tak vám napíšu něco pro rozjasnění mysli. Podívejme se, jak vypadá skutečný typický uživatel exUPC/VF : Compal, nověji třeba VF Station v režimu router má někde ve sklepě/ v obýváku včetně spuštěné WiFiny. Defaultní heslo do Compalu, defaultní SSID a heslo do WiFi. Natažený LAN kabel kamsi do TV a koaxem TV Start (nebo nějaký pronajatý TV box) a tak nějak většina zařízení v domácnosti jede přes WiFi. Na Wifi si případně připojí i tiskárnu. Nojo, jenže potom se bydlí i někde v podkroví/vzdálenější části domu a tam je WiFi signál mizerný až žádný. Tak situaci konzultuje "s někým, kdo to přece má doma nějak vyřešené". A s největším úsilím natáhne ethernet do podkroví, píchne na něj nějaký laciný tp-link a nechá ho taktéž v režimu router a nastaví si na něj vlastní SSID pro WiFi. A tady začíná kolotoč všemožných problémů a kombinací problémů. Prarodiče v přízemí možná fungují na WiFi z Compalu, podkroví možná funguje na WiFi z tp-linku. Uprostřed domu se seká notebook na na Zoomu/Teamsech, občas někdo nemůže tisknout, případně na sebe počítače nevidí. Po pár letech začne umírat tp-link, WiFi na 2,4GHz je pomalá i když sedíte kousek od ní. Tak jim někdo trošku znalejší doporučí třeba modernější tp-link, případně nějakou dražší ale spolehlivější variantu. Vysvětlí, že se z Compalu dá udělat bridge, nebo z tp-linku jen AP (dle potřeby a nechat routování na Compalu, případně na Compalu vypnout WiFi atd...). Nakonec se najde nějaká vhodná varianta kombinací mezi Compalem a tp-linkem pro konkrétní podmínky. Všechno je jasné, koupíme si a nastavíme to podle vysvětlení/doporučení, když jsme to před pár lety nastavili sami a nějak to fungovalo. Pak tam přijde člověk na návštěvu a je to marný, je to marný, je to marný. Všechno při starém, dva routery za sebou, takže jim to nakonec přece jen trošku poladíte (případně nastavíte pro jistotu pevné IP adresy mimo DHCP na nějakých vnitřních zařízeních, ale to už se přece nenosí, protože to obyčejný uživatel nezná/nechápe, navíc ty dnešní softwéry přece umí najít zařízení i po změně IP) a konečně spokojenost. Není to ojedinělý stav, vím proč to píšu😉 Ještě jsem se nedostal k bodu, kdy než to celé s nimi pořešíte jak nejlíp umíte, byť nejste superajťák, jim starý tp-link klekne úplně. Tak jim na pár dnů nastavíte a půjčíte starší RB951g 2hnd a po všech těch peripetiích a po zapojení nového tp-linku oni sami zjistí, že s RBčkem to vlastně bylo tak nějak skoro nejlepší. Ale to už je jiná písnička. No nic ctění fórokolegové. Přeju úspěšný vstup do roku 2022, hlavně zdraví a méně cezení krve ze zubů při řešení zdejších vzájemných a malicherných šarvátek.
 14. @tomus mám za to, že VF se snaží SIPO (přes poštu) jako takové zaříznout a trpí ho jen zákazníkům exUPC, kteří ho dříve používali. U nových zákazníků lze nastavit v samoobsluze pouze inkaso (z účtu). Myslím, že se tím zabýval před nějakým časem @marek-81. Když tak mě opravte.
 15. @beepee ne tak zhurta. On taky marek-81 psal o pár postů dřív, " že si všechno hlídá bez ohledu na inkaso". Proti tomu nic, to je volba každého plátce. A tady jde evidentně o jakýsi zmatek, kdy se operátor snažil upomínat Michala o platbu, která už byla (nejspíš inkasem) uhrazena. Evidentně tady vznikají zbytečné vlny. 😉 Mimochodem - ono není od věci jednou za čas kontrolní systémy lehce otestovat (klidně i neúmyslnou chybou ), i za cenu neprovedení nějaké platby. Aspoň má potom člověk zkušenost, jak věci fungují. A jedna zpožděná a napravená platba u těchto operátorů není žádná katastrofa.
 16. @anv9anv pochybuji, že tady na fóru někdo pomůže vyřešit otázku zpackané zásilky. Doporučuji tlačit na VF, nebo to zkusit řešit někde v prodejně, nechat si na prodejnu doručit stejné zboží k osobnímu převzetí nebo něco v tomto smyslu. Co se týká modemů a dalších zařízení, dej sem nějaké fotky, aby bylo jasné, o jaká zařízení jde. Z toho by se dalo poznat, zda je šance použít starší zařízení, nebo zda je nutné použít jen to nejnovější v pronájmu. Jinak v případě skutečně hrubé nespokojenosti s VF bych hledal cestu k co nejrychlejšímu ukončení spolupráce a hledal bych jiné možnosti u jiných providerů.
 17. Chce vrtat O2, nejspíš. Přípravu pro jinou zprzněnou a nefunkční metaliku/optiku.
 18. Neříkám, že @Michal Pelikán nemůže mít pravdu a něco u něj ve vyúčtování a platbách klidně drhlo. Na druhé straně máme teď čerstvou zkušenost s VF a inkasem a z mého pohledu to +- funguje. U tchýně rušíme SIPO a překlápíme platby na trvalý příkaz, nebo na inkaso z účtu. Pro VF jsme povolili inkaso z účtu (ale až od ledna). Jenže díky migraci bylo nějaké drobné doúčtování vyrobeno ještě za prosinec, kdy si chtěl VF už v prosinci inkasem strhnout cca 145,- Kč. Jak z banky, tak z VF přišlo info o tom, že proběhl pokus o platbu inkasem a platba se nepodařila. Čímž nám obě strany daly krásně na vědomí, že nějaké vzájemné propojení je nastavené a funkční. Takže jsme částku uhradili jednorázovým příkazem. Druhý den nám přišla zpráva z VF že je vše uhrazeno a nedoplatek zmizel i z vyúčtování v samoobsluze. Za nás zatím dobrý, čekáme, že od ledna už poběží inkaso svým vlastním životem.
 19. Myslím že by tomu hlavně pomohlo, kdyby Vodafonu po migraci fungovaly služby tak, jak se očekává. Aby člověk nemusel volat na linku třikrát kvůli každé nefunkčnosti , kterou přes samoobsluhu nevyřeší. Navíc samotná samoobsluha je dost nepřehledná, to je postřeh více lidí z mého okolí.
 20. Jen člověk nesmí volat zrovna když JE nejvíc potřebuje, ale když ONI mají nejméně zatíženou zákaznickou linku 🙂 Což se ne vždy potká ☹️
 21. @Pavlin Nikolov or try web https://www.whatismyip.com/ it shows you your public IP, there you can find if you have IPv6 (only) or IPv4 obtained already.
 22. Moji rodiče to donedávna přesně tak měli. Kdysi jim to nastavili přímo v bance (nevím, kdo jim to poradil).
 23. Jen aby @PeggyK po zapojení STB přes scart s původním analogovým obrazem jako víno nezjistila, že se na to v digitálu nedá dívat a že se jí seká obraz/zvuk, nebo zkrátka že ten konkrétní STB je nevalné kvality.
 24. @petrmet no vidíš, kdybys to zkusil víckrát třeba v různých prodejnách nebo i na jejich lince, některý z operátorů by to s tebou nakonec uzavřel. Zeptal jsem se, jestli mě chtějí donutit dát výpověď a uzavřít novou smlouvu třeba na dalšího člena domácnosti a prošlo to až k rychlejšímu tarifu. Možná to tady padlo - tady se dá také ověřit termín migrace : https://www.vodafone.cz/prevedeni-sluzeb/
 25. Věc se má trošku jinak (v našem případě) - senioři potřebovali vyřešit reklamaci, kdy jim po migraci nefungovala pevná linka. Tady analogie trošku pokulhává, byť kus pravdy máš, zejména ve spojení s Poštou a doporučenými dopisy. Víc bych to nepitval. @Evzen možná by ti mohli dát giga o korunu dráž, než platíš za půl giga. Další varianta je výpověď a zřízení nové linky. Ale to už jsou spíš krajní varianty.
×
×
 • Create New...