Jump to content

sodekcz

User
 • Posts

  1,184
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  25

Everything posted by sodekcz

 1. Jestli je tam nějaká blokace netuším (spíš by být neměla). V každém případě mám adresování 10.0.X.0/24.
 2. Přesně takto mi to bez problému funguje. Jen tedy mám jiný rozsah svých vnitřních IP adres. Ale princip je stejný. Z vnitřní sítě mi to otevře rozhraní Station na 192.168.100.1.
 3. @pmalecekjaký máš router? Mám VS v bridgi, do 5 vteřin jsem z počítače přes svůj router na modemu. Modem mi běží momentálně cca 2 měsíce. Žádné speciální pravidlo na routeru nemám. Ještě jedna věc, adresování vnitřní sítě máš v jakém rozsahu?
 4. @retronnedávno mi tady vysvětlili, že není standard jako standard. 😎 Případně že standard nestačí a i v případě standardu může dojít k potřebě upgradovat FW v modemu kvůli nějakému novému nastavení nebo změně, což ti neudělá VF, neuděláš si to sám a u výrobce zaplatíš ranec. Pokud vůbec bude výrobce ochoten něco takového dělat.
 5. @paffko řeš to přímo s VF, nikoliv tady na nějakém, k ničemu nezavazujícím fóru. A na závěr napiš, jak jsi dopadl. Tento postup vidím jako jedinou možnost, která místo vzájemného otrkávání může něco přinést ostatním, ve formě praktické zkušenosti.
 6. Bojim, bojim, co s ověřováním VF vymyslí. Tam nemají programátoři, nebo návrháři příliš za ušima. Mám firemní VF číslo a současně i soukromé služby u VF, kde nemám možnost pro ověřování použít jiné, než firemní číslo pro oba typy služeb. Když vím, jak VF zkomplikoval u tchýně převod ze zemřelého tchána na tchýni, když původní služba byla sice na tchána ale měla registrovaný e-mail na tchyni, byl to nadlidský úkol. Když vím, jak je komplikované ze služebního čísla řešit soukromé volání na VF linku. Prostě bojim bojim.
 7. Na osobním tarifu toho u VF moc nevybrečíš. Výpadek je nepříjemný, ale musíš s tím počítat.
 8. To by měla být zavedená nějaká internetová hlídka, nebo jak to myslíš? Prostě někdo pustil do budovy dva providery s odlišnými technologiemi a odlišnými službami. Mohlo to být i postupně, po delší době. Tak je zkrátka jedna technologie taková a druhá jiná. Pak se každý provider snaží nabídnout tu svoji. Případně se jeden z providerů bude snažit technologicky dostihnout toho druhého, nebo jiným způsobem zaujmout zákazníka. Tak si každý vybere podle svých technických potřeb a podle vlastní peněženky za příslušný tarif. Někoho může jako bonus zajímat možnost kabelové televize a rychlost internetu je vedlejší. Někdo jiný se nechá naopak chytit třeba na rychlost a TV ho nezajímá.
 9. Můžeš si vybrat. Buď z toho uděláš jen WiFi AP, nebo to může i routovat. Pokud nepotřebuješ nějakou specialitu, nechej routovat modem od VF a tohle použij jen v režimu AP.
 10. Na webu VF bylo něco ve smyslu o upgrade systému - vybrali jsme pro vás tej nejvodnější okamžik ... Tak nevím.
 11. @tomass004 nic ve zlém, ale zavání mi to hrubým amaterismem. Myslím, že by se vyplatilo pozvat někoho zkušenějšího přímo na místo.
 12. Vlastní zařízení DOCSIS 3.1u VF je něco, co co svět ještě v ČR neviděl. 😇A že se tady o situaci ve vedlejších vláknech docela dost diskutuje.
 13. @Technikusvracel, ale natolik v minimálním počtu, že spíš nevracel 🙂 Resp. zpravidla nekupuji věci na zkoušku. Jediné co pamatuji, tak jsem vracel nevyužitý a nerozbalený držák na TV, jeden router ve stejném stavu a mobil, se kterým se tchýně nesžila. Vím, že na vracení zboží jsou zcela jiní kabrňáci. Ale s vracením máš pravdu a je dobře, že taková možnost existuje.
 14. V posledních měsících mi přijde tohle téma po tolika postech jako balada o prdu. Zběsile diskutujeme, co bychom možná uvítali (modemy vlastní vs modemy od providera, ceny internetu vč pronájmu zařízení nebo bez pronájmu, zda se situace vyplatí nebo nevyplatí), přitom z procentuálního hlediska se pro VF jedná o naprosto marginální záležitost a technické podmínky koncovým uživatelům příliš nepřejí. VF ČR tahá za delší konec provazu. Myslím, že uživatelé se vlastních zařízení, ať už jednoduchých a levných pro bridge nebo nějakých sofistikovaných all-in-one jen tak nedočkají. V každém případě moje velké díky několika kolegům diskutérům, kteří mají přehled o technických záležitostech a o provozu u nás i v zahraniční, kteří tady trpělivě udržují docela slušný přehled.
 15. @benassyGTjsou to hodinky za desítku. Koupit na vyzkoušení trochu luxus, ne?
 16. @retrontak to buď rád, že aspoň tak. Na druhou stranu je to těžké diletantství. Koncový bod je vlastnictví VF, tak by měli mít zájem mít ho instalovaný správně. Jak má člověk vědět, že si má hlídat i stáří/typ zásuvky. Z vlastní zkušenosti vím, že někteří technici nejsou úplně raketoví inženýři, tak by jim měl někdo říct "při výměně modemu vždycky zkontroluj zásuvku".
 17. Zapojení technikem = instalace = placená služba.
 18. Ono je to částečně vidět na nepřejmenovaných názvech WiFi sítí.
 19. Zajímalo by mě, stačilo by procentuální vyjádření, kolik zákazníků VF řeší tuhle oblast vlastnictví modemu kvůli finanční stránce. A kvůli které tady dokážeme desítky stran diskutovat😉 Další zajímavá informace by také byla, kolik procent zákazníků VF aktivně používá bridge, ale to až tak přímo s vlastnictvím modemu nesouvisí.
 20. @Marek-26díky za informaci. Internet by možná odpovídal. SIM karty byly mimo Brno. Ale zajímá mě spíš internet. Zkusím to vrátit zpět bez switche. Padá to jek vzteklé. Za den 20 výpadků. Předřazuji zpět switch a na nějakou dobu konec s experimenty.
 21. Tak dnes se mi vrátily výpadky na WAN portu Mikrotiku (VS v bridgi) a musel jsem předřadit switch. Jen nedokážu říct, jestli se opakuje problém, nebo jestli neměl VF nějaké větší výpadky. Dnes nám odpoledne dost zlobily některé firemní SIM karty.
 22. Nedávno se tady kdosi holedbal, že už to má téměř vyřešené (vlastní modem). Od té doby klid po pěšině.
 23. Zkuste mi jako laikovi nějak stručně popsat, co řeší standard DOCSIS 3.1? V čem potom spočívá zde zmiňovaná slabší podpora u zakoupených modemů? Určitě to vidím příliš neodborně, ale pokud dodržím vyžadovaný minimální standard, pak by měla být konektivita mezi mnou a operátorem zachována do té doby, než morálně standard bude nahrazen jiným. Nebo se v rámci daného standardu mohou některé věci natolik změnit, že to konektivitu znemožní?
 24. Kolik má VF zdrojů signálu od ČT. Nějak jsem se ztratil ve této odborné diskuzi. Pokud má VF jen jeden jediný zdroj a ten posílá klientům ve svém kabelu systémem DVB-C a současně i DVB-T a mezi těmito dvěma systémy je postřehnurtelný rozdíl ve výstupní kvalitě, pak se dá hovořit o degradaci signálu samotnou technologií DVB-C jako takovou.
×
×
 • Create New...