Jump to content

sodekcz

User
 • Posts

  788
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  21

Everything posted by sodekcz

 1. Spekulací kolem bridge tady je víc než dost. Je poněkud zarážející, že UPC není schopno tuhle poměrně základní věc na modemu implementovat. Ale netrápí mě to. "Já su tak ščastné, že to nemusím řešit (a že nepotřebuji tuhle rychlost)" 😉
 2. Stále platí "slibem nezarmoutíš". Je to dobré, všechno jde ve standardních kolejích.
 3. @Honza Fatrdla nechceš si nechat staré Cisco vyměnit?
 4. @Wlassek TM to má na optice, VF na kabelu. Nevím, jestli technologie na kabelu dokáže vyšší UP. Možná to tady někdo upřesní.
 5. Nezapočetl, máte pravdu. @Marek-26 třeba těch 500/500 v optice bych v tomto okamžiku docela bral po roce i za plnou:)
 6. @petrapeli zjisti si u VF, jestli to je/není jak píše @technik u nás to tak před pár lety bylo. Při kopání přípojek na ulici jsme nedali souhlas se zavedením sítě do domu. Kabely exUPC nám byly zakončeny v jedné z garáží bez následných rozvodů po domě. Až byly rozumnější podmínky, dohodli jsme se s exUPC na přípravě kabeláže z garáže ke každému bytu a někteří zájemci si následně objednali/zprovoznili služby UPC. Takže drobná šance, že máte ve sklepě předpřipravené kabely a stačí je prodloužit tady je. Zkusil bych jednat s VF ve smyslu "kabely máme u paty domu, prověřte to a udělejte nám rozvody".
 7. To asi těžko, když vlastně nevím, co je správně 🙂
 8. Tak by měli fofrem začít s opravou webu.
 9. Mám koupený Technicolor a jedu na Compalu v pronájmu, Chtěl jsem TC dát k rodičům, kde mají ještě Ubee na nižší rychlosti. Prý už to nejde.
 10. Ono to teď VF má asi hodně rezervy. Mám ve svém okolí několik lidí, kteří se s VF nejsou schopni dohodnout na věcech okolo vyúčtování. A to jsou všichni platiči a aktivně řešící lidé. Na lince jim pokaždé ohledně jednoho problému řeknou jiné informace, na něčem se dohodnou, jednají podle dohodnutého postupu a za měsíc je problém zpět. Z toho by se jeden zvencnul. Platím účet za sebe a mám na sebe čerstvě psaný internet a další služby u rodičů, kteří už tyhle věci nedávají. Tak se jen tiše modlím, aby nedošlo k nějakému přešlapu ze strany VF. Určitě z toho vyplývá - o problém se starat je ta méně bolestivá varianta.
 11. Něco takového montuje i samotné O2, když už. Jen je otázka velikosti objektu a potom vztahem mezi operátorem a zákazníkem, zda se to vyplatí.
 12. Pořád zůstává ve hře samotné stínění vlastní budovy. Nepodceňovat.
 13. rebo - mít měsíc na vyřešení situace je relativně dost i pro klienta. Nechat všechno na poslední chvilku není nešťastnější věc. Termín byl jasně daný, pokud nějaké zařízení nevyhovuje, pak se nelze divit jeho odstřihnutí.
 14. O výměnu modemu by měl požádat smluvní partner.
 15. Docela by mě zajímalo, kolik lidí na kabelu ještě analog používá.
 16. Doporučuji omrknout více VoIP operátorů. Dá se vybrat.
 17. Na Auto kanál zpočátku nespoléhej. Dej manuál. A v místě klimy zkus zjistit signál a obsazenost blízkých kanálů.
 18. Začal bych tím, že kanál bych na vyzkoušení z Auto nastavil na jeden pevný kanál (někam pod 11) a šířku pásma omezil na 20 MHz. Dal bych nějaké méně komplikované heslo a oddělil názvy sítě. Jiný pro 2,4 a jiný pro 5GHz. Sparrow - to druhé možná bude "vysílat SSID" (nebo skrýt SSID).
 19. Peter - čemu říkáš "hostovská síť"? Zkus ještě nějak blíže popsat, jak máš nastavenou WiFi síť na svém routeru. AES/WPA2 by měla zvládat většina současných zařízení bez problému.
 20. @evlo2 - není potřeba USG, v každém případě je potřeba se předem trošku zorientovat. A neskočit ani po Amplifi. Nicméně ani samotné UAP nepatří k těm nejlevnějším zařízením. Pořád jsem přesvědčen, že odvedou dobrou práci. Netrvám na Ubiquiti, nechť si každý otestuje, co se mu zdá vhodné. "Slušnou WiFinu". Mě docela baví, jak spousta lidí nakoupí nepříliš levná zařízení a pak je jim líto připlatit za WiFinu a mají představu, že všechno budou honit krabičkou za pár korun.
 21. Tohle je pěkná myšlenka, ostatně něco takového tady padlo vícekrát u předchozích zařízení. Ale v tom případě by VF potřeboval nejméně dvě zařízení. Jedno tohoto jednoduchého charakteru a druhé pro většinu uživatel, kteří do ničeho nevrtají a potřebují zařízení i s WiFinou "all-in-one". Smutné je, že se tady můžeme strhat nad tím, co by se komu líbilo a co by potřeboval místo toho, aby se VF pochlapil s dodávkou spolehlivého a funkčního vlastního zařízení.
 22. @canalmedia zkus nějakou slušnou WiFinu. Navíc třeba to Ubiquiti má možnost spolehlivého přidávání dalších jednotek a na druhou stranu jedno zařízení v jednom okamžiku současně umí zvládnout hodně klientů.
 23. Vlastní WiFi router zatím nebude použitelný (VF nemá povolený bridge). Možná by stačilo vypnout WiFi na modemu a pořídit nějaký spolehlivý AP, třeba od Ubiquiti.
 24. @Santo No vidíš, už jsi otestoval několik věcí. Možná je tím pádem nějaká slabina na WiFi v Compalu, když ho dokáže shodit tvůj ZyXel nebo WiFi karta v počítači. Kdyby tě testování bavilo, ještě bys mohl dát Compal zpět do routování, vypnout na něm WiFi a dát za něj vlatní WiFi v režimu AP a k počítači znovu ten ZyXel v režimu klient. Nebo už do toho nevrtat, když to funguje a pokud máš za Compalem nějaký slušný vlastní router:)
×
×
 • Create New...