Jump to content

sodekcz

User
 • Posts

  975
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  23

Everything posted by sodekcz

 1. @renda80 v každém případě se VF rozhodl tuto službu svými prostředky dále nepodporovat. To je nutno brát jako fakt. Páka na VF pro zachování služby zřejmě neexistuje.
 2. @Medvěd klid. Pustíš svou třístovku a třeba ti to nakonec překlopí na to giga:)
 3. Pro jistotu - máš dvě SIM, nebo jednu?
 4. Tak se tady "hezkypěkně" pomíchaly parametry obdobné služby u jednotlivých operátorů. Upozornění na vlastní mobil je řekněme až taková další nádstavba, kterou např. zmíněný Seznam využívá. V principu je nutno říct, že v podstatě : u O2 nejméně komplikované a zřejmě uživatelsky průhledné řešení. Není třeba nic nastavovat v účtech pro jednotlivá čísla. Každé číslo má možnost přijmout SMS odeslanou z e-mailu. Každý jednotlivec může ze svého e-mailu na číslo O2 takovový e-mail do SMS odeslat. Bránu poskytuje O2. Služba však není garantována. u t-mobile si musí každý, kdo chce takové SMS přijímat nejprve službu pro své konkrétní číslo aktivovat. Tudíž to neběhá od počátku automaticky, nelze paušálně říct, že na všechna čísla t-mobile (bez aktivace služby) taková SMS doje. Služba zřejmě zatím funguje spolehlivě. Bránu poskytuje t-mobile. O garanci služby nebo o výhledu do budoucna tady také není zmínka. u Vodafone je v podstatě nejvíc komplikované nastavení a propojení mezi číslem mobilního telefonu a fiktivní e-mailovou adresou. Navíc si musel každý taktéž službu v rámci svého čísla nastavit a aktivovat. Toto komplikované propojení - bránu, chcete-li, poskytoval VF a rozhodl se službu zcela zrušit. A teď babo raď 🙂 V každém případě každý subjekt si může podobnou bránu postavit sám.
 5. @renda80 chápu, že zaříznutí služby může někomu přinést problém. V tom případě není jiná volba, než použít stejnou službu u jiného operátora, nebo zkusit najít jinou cestu u systému, který je na těchto SMS odeslaných z e-mailu závislý. Pamatuji si, že kdysi jsem tuto SMS službu využíval. Dnes nemám přehled, nedokážu říct, nakolik je u jiných operátorů spolehlivá. Dnes je doba zlá - tím myslím že z dlouhodobého hlediska v podstatě v přetechnizované době nikdo nic negarantuje a člověk musí být nachystán hledat jiné řešení i když se mu to momentálně moc nehodí.
 6. @renda80 při vší úctě mi přijde směšné brečet zrovna nad touhle archaickou službou. To je ztráta energie, která by se dala věnovat aktuálním a ne příliš doladěným službám, aktualizacím FW v modemech, možností jejich odprodeje nebo poskytování v ceně internetu, zákaznické lince, čemukoliv jinému z těch palčivějších věcí ...
 7. Nikdy jsem příliš nebyl příznivec laborování s DNS servery, dnes mě k tomu VF donutil. U rodičů přestal fungovat Bitdefender, nebyl schopen se přihlásit ke svému účtu. Po nastavení DNS na DNS Google se vše rozběhlo.
 8. Předpokládám, že ti odpovídá přímo WAN Mikrotiku. Musel by sis to sám zakázat na vlastním zařízení (MKT).
 9. Máš jistotu, že pingáš na správnou adresu? Veřejná IP by ti odpovědět měla.
 10. Není to myslím otázka modemu Compal/Arris ale tarifu. Na 300 s modemem v bridgi minimálně dvě veřejné IP v jednom okamžiku mít budeš. Garance nejspíš nebude.
 11. Jo, tohle je spolehlivé a poměrně běžné řešení. Na druhou stranu, většina nových tiskáren má dnes SW takový, že si umí tiskárnu i po změně IP najít a žádné problémy při tisku nevznika. Pokud se instaluje celý SW balík od výrobce. Pokud se použije jen základní driver a instaluje na konkrétní IP adresu, pak je pevná IP ať už přes rezervaci v DHCP serveru nebo ručně nastavená jasná, resp.nezbytná. Tahle problematika ale běžným uživatelům nic neříká.
 12. Mám Nord (AC2003), 5G i VoLTE u VF jede. Warp taky. Žena má novější Nord (DN2103), Warp i VoLTE taky v pohodě. 5G nedokážu komentovat, nemá VF, nepoužívá 5G nebo nemá kartu, která by to uměla. Ten její teď dostal update na Android 12. Nakolik už je z toho OPPO nebo nakolik ještě OnePlus těžko říct. Pořád se to jmenuje OxygenOS.
 13. sodekcz

  EPG

  Jen namátkově jsem si všiml, že u nějakých Masterchefů měli špatně jména porotců. Skutečně je to tristní. Nebo se tím někdo neskutečně baví.
 14. sodekcz

  EPG

  Tak pořád čekám, kdy se VF na zadávání informací do EPG (v kabelu, ladění DVB-T) vys..e, jestli by to nakonec nebylo lepší. Včera opět V EPG, ČT2 název pořadu Korsika, země (čehosi) a ejhle, celý pořad byl o Karibiku. No nekup to 😀
 15. To byly, včetně pomalého internetu, ještě zlaté časy. Kdy měl člověk pocit, že počítač všechno skutečně počítá a tak si musel na všechno patřičně počkat. Dneska klikneš, šup, hotovo a máš pocit, že ta krabice to jen odhaduje, jinak to není možný 😀
 16. Někteří z nich kvůli slabším výrobcům už stihli i vyhořet. Modem určitě pravidelně nevypínám. Možná při dlouhodobější nepřítomnosti. Na druhé straně žádný zdroj nenecháváme zbytečně v zásuvce pokud na něm nevisí žádný spotřebič.
 17. Učit 84+ prarodiče komunikátory je nemožné. Ti jsou rádi, že někde najdou tlačítkáč a že ho ještě slyší. Ale jinak je to jasné.
 18. Kvůli komplikovanosti všech kombinací mezi dvěma SIM, co kde zapnout/vypnout a jak to používat mi přijde technicky jednodušší mít jak data, tak volání na jedné SIM. Což na straně druhé jde proti našim představám o platbách za volání a data. Bavíme se o obou kartách soukromých. Nepotřebujeme neomezené tarify - ani na data, ani na volání. Momentálně máme systém rodinných karet na volání pro 3 generace s nejnižším tarifem a slevou u O2 Family, který nechceme bourat, ale možná by se to časem dalo. Data nám běží u Kaktusu na 6GB měsíčně. Tedy jen rodiče/děti. Prarodiče nemají smartfouny, nepotřebují data.
 19. Já až tak těm detailů,m nerozumím. Jsem consumer - když mi napíšou zapni VoLTE, tak ho zapnu. 🙂 Pro mě je podstatné, že volám přes jednu volací SIM a když v tom okamžiku potřebuji, což je vyjímečně, tak mám k tomu Hotspot, který nespadne a jde přes druhou kartu, přičemž ta druhá je pro mě datová. A když nevolám, tak ta druhá datová SIM je stále jen datová. Možná se dostávám někam, kam jsem nechtěl. Primární otázka je, proč ty zatracený krámy sosají data tam, kde z pohledu běžného člověka je sosat nemají a člověk si myslí, že sosat data zakázal. Nechávat si blokovat data na straně operátora nebo přejmenovávat APN je už trošku taková vyšší dívčí, kam by se běžný člověk neměl dostat. A to jsem já se svou laickou technickou představou. Pokud bychom se bavili o manželce, ta by se do takového technického šumu vůbec nepouštěla, jen by zůstalo u nepochopených otázek "proč mi to přisosává data", případně proč s tím něco neuděláš.
 20. @Marek-26 ano, dvojsimkáč, OnePlus, obě SIM v jednom mobilu, telefon byl v zahraničí. Přijde mi to hloupé, když jsou data vypnutá, aspoň se pro to člověk snaží něco udělat, a přesto si je telefon sám na chvíli dokáže "pocucnout". Ať už u nás, nebo v zahraničí. Podívejme se ještě na jednu zajímavost. Dva telefony, oba na Androidu 11, jeden výrobce (OnePlus), tím pádem stejná ndstavba (aspoň hypoteticky). Jeden je o něco novější, dalo by se říct že je typově nástupce toho předchozího, Nord a Nord něco, přesné modely bych dokázal dohledat. Popisuji místo s nastavením, které dělá to stejné - to znamená když se telefonuje z jedné SIM (jak píše @MSwamp) jsou běžně data na druhé SIM odpojená ale je potřeba ještě napsat navíc při hovoru jsou odpojená data i té první vybrané SIM, takže vám spadne během hovoru třeba HotSpot. Pokud je zmíněná funkce zapnutá, umožní vám z té druhé karty současně během hovoru čerpat data. Což v našem případě znamená ta druhá SIM u nás datová, např. HotSpot nespadne. A teď se podívejme, jak zmateně dokáže výrobce na dvou telefonech stejnou funkci trošku nelogicky nebo protichůdně popsat. První případ mi přijde lépe formulovaný. Ten druhý popis dokáže vzbudit otázky z čeho že to člověk volá a zčeho že by to v tom okamžiku mělo/nemělo čerpat data, když to povolíte. Stejně komické je, že vlastně máte stejný adroid, stejně se jmenující nádstavbu, přesto i v ostatních místech nastavení jsou drobné rozdíly v uspořádání menu.
 21. Ještě možná bych napsal, že na volací SIM máme vypnutý datový roaming. Takže mi stále není jasné, proč k tomu došlo i v zahraničí.
 22. Ahoj, může mi někdo nastínit, jak se v principu chovají SIMky na dvouSIMkovém telefonu? Typický příklad - máme na jednom telefonu jednu SIM jen na volání, druhou jen na data a čerpání dat nikdy na tu volací SIM nepřepínáme. To už spíš připojíme telefon na WiFi. Každá SIM je od jiného operátora. Přesto dle výpisu na vyúčtování dochází k nepatrnému čerpání dat i na hovorové SIM (byť je to zanedbatelné), ale takto došlo ke krátkému čerpání dat i mimo ČR. Díky
 23. @tomus u nás se net do rána nechytl, musel jsem restartovat modem. Zajímavé, že stačilo restartovat modem (v bridgi) a na router za modem jsem sahat nemusel.
 24. Je nějaký problém přejít na dynamickou DNS?
 25. To jako VF pustí do své sítě kartu od T-M? To se mi nezdá - pokaždé když jsem měnil operátora, ať už služebně nebo soukromě, vždy to bylo podmíněno výmenou SIM.
×
×
 • Create New...