Jump to content

Ritchy

User
 • Posts

  170
 • Joined

 • Last visited

Vodafone services

 • Vodafone fixed internet
  500 Mb/s
 • Vodafone mobile internet
  -
 • Vodafone television
  -
 • Vodafone devices
  DOCSIS 3.0
 • Place of subscription of Vodafone services
  Teplice

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Ritchy's Achievements

Level 7

Level 7 (7/14)

 • First Post
 • Collaborator
 • Conversation Starter
 • Week One Done
 • One Month Later

Recent Badges

1

Reputation

 1. Třeba udělají v mezičase ten FW nebo konfigurák s bridge https://www.lupa.cz/aktuality/vodafone-omezil-akci-na-gigabitovy-internet-kvuli-nedostatku-cipu-mu-dosly-modemy/
 2. A je to na čas vyřešené https://www.lupa.cz/aktuality/vodafone-omezil-akci-na-gigabitovy-internet-kvuli-nedostatku-cipu-mu-dosly-modemy/
 3. O5 Bridge Já snad zjistil, jak s nimi svižne komunikovat. Na Facebooku mi vyběhla reklama s obrázkem té cihly, tak jsem hodil koment. Každopádně pokud Martina VĚŘÍ, měli bychom také věřit?
 4. U mě tady zatím vypada Compal stále jako dříve
 5. @Marek-26 No a to je právě ono, jde zaháknout stejně blbě jako Compal, tzn. jen někam do rohu, jinak ti čumí na výšku do prostoru. Normální je, že je zařízení na placato na zdi.
 6. Osobně si také myslím, že je to spíše problém konfigurace VF station, než FW v něm. V Compalu to jde v pohodě. Takže pokud by vytvořili konfigurační soubor, který by měl povolen vstup do nastavení a položce Bridge, bylo by dle mého hotovo. Nejsem však profík, takže prostě jen srovnání Compal - VF station. O kabelu, jak tu někdo zmínil to určitě není, nezáleží, zda je to optika, DSL či koax. A pokud zde nejde vypnout na VF station režim routeru a zapnou jen režim modemu, pak je to krám, sice vystajlovaný, ale krám. Navíc 4x vetší než staré modemy a nejde zaháknout na zeď, ale to už ani Compal, jedině na štorc a využít ho jako poličku.
 7. Update k bridgi (po přitlačení na pilku a zvýraznění otázky) , ale odpověď už tu někdo v podstatě zmiňoval. Nevím o jakém pořadí mluví, když mi napoprvé odpověděli bez odpovědi. Nic nevypovídající slib: Myslím, že konfiguraci modemu si generují sami, takže nevím, jakého je k tomu potřeba výrazného usilí 🙈
 8. @Adolf.Shitler@MekliCZ Paní mi prostě napsala to, co jsem jí napsal já v dotazu, bridge není. No a tom to to je, já nic měnit nepotřebuji, jen jsem chtěl Giga, protože + 50 Kč je směšných. No ale už to tu bylo zmíněno, krmím tím dost zařízení (včetně případných 3x 4K, když se sejdou) a ani při předchozích 300M mi to problémy nedělalo, takže současných 500M bude asi fajn na dlouhou dobu. Prostě mě jen bere ten jejich přístup, kdyby mi napsala paní nevím vyližte si, vyjde to nastejno. Když jsem na odpověď čekal týden, myslel jsem, že to někam předali někomu kompetentnímu, ale evidentně to pani nepochopila (chápu, nemůže vědět vše, mají manuál a technické věci jim moc neříkají), tak mi poslal tohle 💩 . Co zkusit, ať tam napíše každý kdo má o bridge zájem, třeba když nás bude více, začnou se tím zabývat.
 9. Tak šlendrián u Vodafonů nebere konců. Nahodil jsem dotaz na bridge u Vodafone Station. Když odmažu omáčku, otázka zněla: No a týden jim trvala tato odpověď: Tak jsem jim odpověděl, ať mi odpoví na mou otázku, pokud se něco dozvím, šoupnu to sem.
 10. Na rychlost si tedy stěžovat nemohu, až se divím, když jsem viděl ten koaxiál (spíš zvonkovej drát) co mi do bytu vede. Tarif 500. Na Turrisu mám noční automatické měření, ve 2 ráno. Ty denní jsou manuální a vždy je nějaký provoz, takže to ukazuje maličko méně.
 11. Vzhledem ke zkušenostem, ve spojení s tím co dělám, nikomu tyto údaje sdělovat nedoporučuji. Mají jiné cesty jak si tě ověřit. Navíc jak jsem psal, volali oni mě, ne já jim, což mění postavení člověka na druhé straně na nejistou osobu.
 12. Tak dnes jsem to zkusil 300 - ExUPC (380 Kč) > 500 (500 Kč). Po 15 minutách s automatem a bolestí hlavy z té přiblblé melodie jsem to vzdal a napsal své telefonní číslo do formuláře. Po několika málo minutách mi volali z Vodafonu. Paní jsem popsal problém s průchodností modemu, bridge módem, s tím, že bych rád 1000, ale jejich station je k prdu, ale o tom neměla ani páru, vůbec netušila o čem mluvím. Poté si chtěla ověřit, zda jsem byl převeden k Vodafonu do systému, což jsem nebyl - nechtěl jsem ní sdělit RČ a VS se jménem a adresou jí nestačil. Pak mi řekla, že se se mnou spojí někdo z bývalého UPC. Nikdo se se mnou nespojil, po hodince výpadek Internetu, což mě napadlo, že dělají restart modemu... a ano, naběhlo mi 500/30. Teď jsem zvědavý co se bude dít dále. Každopádně pokud zprůchodní ten jejich přehřátý station, rád bych šel do toho Giga.
 13. @Marek-26 Děkuji za lepší zprávy, zkusím tam tedy cinknout, třeba kdyby nás bylo více, nějak ten bridge popostrčí. Jinak hold počkám, až to udělají.
 14. No ale v současné době mám slevněný 300 Mbit, takže bych si asi moc nepomohl, navíc je Gbit jen o pár kaček dražší, takže pro mě to asi žádné terno nebude. Leda by udělali průchozí ten Vodafon Station (mód modemu). Zcela jistě by to technicky problém nebyl a to jak u modemu, tak v síti samotné. Zřejmě by to vyřešila jen změna v nastavení, které je ovšem zákazníkovi zapovězeno. Mimochodem, neplánují něco takového? Skočil bych do toho Gbit hned, ale tohle je vážně veliký handicap. Používám Turrisy, tudíž je nesmysl routovat tím jejich slavným Station.
 15. Už jsem si chtěl Giga objednat, ale tady z diskuze vyplývá, že bych musel mít jiný modem, což samo o sobě mi je jedno, ale není možné ho provozovat jako bridge (pouze modem) nikoli jako router. Tím pádem to vzdávám.
×
×
 • Create New...