Jump to content

petrmet

User
 • Posts

  163
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

petrmet last won the day on December 31 2021

petrmet had the most liked content!

Vodafone services

 • Vodafone fixed internet
  Internet 300
 • Vodafone mobile internet
  -
 • Vodafone television
  TV Start
 • Vodafone devices
  Wifi Modem Compal
 • Place of subscription of Vodafone services
  Praha 10

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

petrmet's Achievements

Level 7

Level 7 (7/14)

 • Dedicated
 • First Post
 • Collaborator
 • Conversation Starter
 • Week One Done

Recent Badges

5

Reputation

 1. Platby SIPO chápu, kdysi jsem vytvářel v jedné bance SW pro SIPO platby. Nechápal jsem částky, které se objevovaly v Můj Vodafone jako dlužná částka, ty vůbec neodpovídaly mému tarifu a podle příspěvků tady na fóru nejsem sám.
 2. Tak musím konstatovat, že dnes konečně po více než dvou měsících od převodu se vše srovnalo, tj. částka ve vyúčtování už souhlasí s mým tarifem a s údaji v samoobsluze Můj Vodafone. Nic nedlužím, ty částky, které se tam objevovaly, mě děsily. Jen splatnost je zpožděná o měsíc po zúčtovacím období, ale to je problém Vodafonu a je to asi způsobeno tím, že platím přes SIPO.
 3. Sice už se tu k této problematice vyjádřilo mnoho uživatelů, ale nedá mi to se taky vyjádřit. Uživatelem SIPO jsem více než 30 let, účet v bance mám taky více než 30 let, platební kartu 27 let a internetové bankovnictví více než 20 let, když většina lidí ani nevěděla, co je internet. SIPO mělo výhodu, že člověk nedostával plno složenek s různými splatnostmi a stačilo jednou měsíčně zaplatit jednu složenku. Nemám zkušenost, jak funguje, pokud má člověk nastaveno několik inkas a přejde k jiné bance, jestli nová banka opravdu rychle a spolehlivě převede všechny inkasa a dá včas informace všem dodavatelům. Moje úplně čerstvá zkušenost je dost smutná. Před měsícem jsem si u plynárny nastavil, že mi mají přeplatek započítat do záloh v dalším období. Před dvěma dny mi přišla složenka, že si mám na poště vyzvednout 240 Kč přeplatek, tak jsem na plynárny volal a dozvěděl jsem se, že ještě můj požadavek nezpracovali a že se to promítne až do vyúčtování za rok ! O pružnosti a spolehlivosti bank ani psát nebudu. Jen poznamenám, že doba, kdy si banky účtovali poplatky za každou odchozí platbu, není moc vzdálená. A mladé lidi by možná překvapilo, kolik lidí funguje tak, že když jim přijde výplata na účet, tak všechny peníze vyberou. Pracoval jsem mnoho let v autorizačním centru platebních karet, tak jsem to měl přímo před sebou.
 4. Já stále naivně doufám, že nežiji v Bangladéši a nemusím prosit a vyhrožovat. Prostě čekám jasné a srozumitelné chování ke klientům.
 5. Já jsem začínal na UPC Fiber Power 10. Pak mi to za pár Kč zvedli na UPC FIBER POWER 30 včetně výměny modemu. Pak Fiber Power 120+ včetně výměny modemu bez změny ceny. Pak Internet 200+ včetně Tv Digi Mini za pár Kč. Pak zvýšenína 300/20 a výměna modemu za zvýšení o 30 Kč. Letos najaře tu byl dealer Vodafone, tak jsem se s ním domlouval na 1 GB, řekl mi , že Compal by to asi nezvládnul, nabídnul mi 500 Mb/s za 500 Kč včetně pronájmu modemu. Řekl mi, ať pošlu žádost emailem na adresu, kterou mi dal. Po 14 dnech mi přišla odpověď: Je mi líto, ale ověřením Vašeho zákaznického účtu jsem zjistila, že bohužel Vám nemohu akci ,,Rychlejší napořád" nabídnout, jelikož nesplňujete podmínky. Podmínkou pro využití akce je, že při změně samostatného pevného internetu na vyšší rychlost, se navýší měsíční poplatek za pevný internet. Prostě jako na trhu v Bangladéši. Žádná pevná pravidla, žádné věrnostní slevy, ceník asi jen cár papíru. O přechodu a registraci do Můj Vodafone píšu jinde, katastrofa. Píšou, že mi budou účtovat více než 2x tolik, než je můj tarif, pak mi pošlou fakturu, že mám přeplatek.
 6. Jde o tu větu, která je vždy uvedena u takových akcí : Stávající zákazník může nabídku využít při změně Pevného internetu na vyšší rychlost, pokud se tím zároveň navýší jeho měsíční cena za Pevný Internet (navýšení měsíční ceny za službu se počítá z ceny bez modemu a po uplatnění všech slev). Prostě stávající (věrní) zákazníci budou jen platit stále víc a žádných výhod se nedočkají. Asi se jich potřebují zbavit. Původní akce na 1 GB byla viz příloha, ale je to pořád dokola. Podmínky nabídky internet s 50% a 30% slevou měsíčně „Promo Rychlejší Napořád“ pro pevný internet na doma - Vodafone.cz.pdf
 7. https://www.vodafone.cz/podminky/nabidky-a-akce/podminky-nabidky-internet-promo-rychlejsi-naporad-/
 8. Dnes mi přišlo vyúčtování: Zúčtovací období 23.11.2021 - 22.12.2021 CELKEM K PLATBĚ (včetně DPH) -137,52 Kč CELKEM PŘEPLATEK ZA VYÚČTOVÁNÍ -137,00 Kč CELKEM K PLATBĚ ZA VYÚČTOVÁNÍ (včetně DPH) 0,00 Kč V Muj Vodafone je: Utraceno Za aktuální období 1 224 Kč zatím nemusíte platit Zúčtování: 15. 12. 2021 Jsem zvědav, co bude v SIPO a jak bude vypadat příští vyúčtování.
 9. Před pár dny jsem o své zkušenosti s převodem psal Ověření exUPC zákazníků
 10. Nebudu rozebírat, co je dopředu a dozadu. Na mé poslední faktuře je napsáno : Zúčtovací období 23.10.2021 - 22.11.2021 Datum splatnosti: 20.11.2021 částka 609 Kč Platba SIPO proběhne kolem 18. - 20. v měsíci. Od UPC jsem vždy v té době dostal potvrzení o tom, že platba proběhla. V samoobsluze Můj Vodafone je napsáno, že příští měsíc mi budou účtovat 1224 Kč. Současně je tam napsáno, že teď nemám nic platit. Jsem zvědav, jak bude vypadat faktura za prosinec, předpis SIPO za prosinec a co se dozvím v Můj Vodafone. Mám čím dál větší pocit, že ve Vodafone neví pravá ruka, co dělá levá ruka. Sloučení UPC a Vodafone je i po roce a půl nevychytané a uživatelsky nepřehledné.
 11. Ivo Mašek : Toto vlákno je o jiném modemu bílém (Compal_CH7465LG ), tam fungovaly kontrolky tak, že při startu kontrolky blikají, po navázání spojení chvíli svítí, pak zhasnou, pokud spojení přestane fungovat, tak začnou blikat.
 12. Tak jsem to nakonec zlomil. Ověřování přes variabilní symbol je nefunkční. Přihlásil jsem se do Múj Vodafone přes číslo plátce a heslo, které mi včera přišlo SMSkou. Pak mi poslali další kód přes SMS, po vyplnění a aktivaci emailem mi poslali kontrolní email a po potvrzení mi zpřístupnili Můj Vodafone. Trochu boj bylo heslo, protože bylo uvedeno, že je třeba splnit 3 podmínky, tak dokud jsem tam neměl malá a velká písmena, číslo a speciální znaky, tak byli s heslem nespokojeni. Další překvapení nastalo, když jsem se dozvěděl, že příští měsíc budu platit více než 2x tolik než dosud, ale doufám, že je to způsobeno tím, že platím přes SIPO a tento měsíc jim platba ještě nedošla. Potvrzení o přijaté platbě nejde nastavit emailem, jak bylo u UPC, ale pouze SMS. Třeba se moje zkušenost bude hodit těm, které tento krok ještě čeká. Popis převodu, který mají na stránkách a rozesílají mailem, byl pro mě nefunkční.
 13. Ty kontrolky tam snad nejsou pro nic za nic, podle nich se pozná, jestli modem a WiFi funguje a má spojení. Přelepení nic neřeší.
 14. Včera jsem byl převeden z exUPC do Vodafone. Dostal jsem několik SMS, kde bylo napsáno, že převod probíhá, pak že převod byl proveden a po ověření údajů se mohu přihlásit do samoobsluhy Muj Vodafone. Dnes mi znova přišla SMS, že se mohu přihlásit po ověření údajů. Včera i dnes jsem přes stránky "Ověření exUPC zákazníků" zkoušel provést registraci, ale vždy po zadání variabilního symbolu mi to napíše "Nelze ověřit". Variabilní symbol je opsán z faktur, kterých tady mám asi 120, je uveden i v Moje UPC. Vyzkoušel jsem prohlížeče Edge i Chrome, nejnovější verze. Co je to za blázinec ? Pozn.: i přes ujištění, že se nic nemění, mě ode dneška svítí modem jako vánoční stromeček, i když do včerejška při normálním provozu všechny kontrolky zhasly.
 15. Když si změřím rychlost podle stránky VF Speedtest, vyjde mi cca 300/20, což odpovídá mému tarifu. Pokud si ji změřím na ČTU Nettest, vyjde mi 160/20. Zajímalo by mě, jak to vychází ostatním. Děkuji za vaše poznatky.
×
×
 • Create New...