Jump to content

petrmet

User
 • Posts

  148
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by petrmet

 1. Když si změřím rychlost podle stránky VF Speedtest, vyjde mi cca 300/20, což odpovídá mému tarifu. Pokud si ji změřím na ČTU Nettest, vyjde mi 160/20. Zajímalo by mě, jak to vychází ostatním. Děkuji za vaše poznatky.
 2. Mě se už několik dní hrozně seká zvuk i obraz na (ČT1, ČT2, ČT24, ČT Sport, ČT Art) MUX1, 21.kanál, 474 MHz. Ostatní MUXy jsou bez problémů.
 3. Prozradíš nám, kolik jsi platil předtím a kolik teď ? Jak jsi přechod řešil ?
 4. Dovolím si tě poopravit, minimální zaručená rychlost u tarifu 300 klesla z 220 na 90, tj. ze 75% na 30% tarifu. Cenik_1.2.2020.pdf
 5. VF rozjel megaakci Gigabit do každé domácnosti. Jak se to projeví na kvalitě sítě se teprve uvidí za čas. Pokud navíc začnou šetřit na údržbě, tak to kvalitě taky neprospěje. Každopádně si ve spolupráci s ČTU připravili podmínky, aby se klienti nemohli moc bránit. Byl bych moc rád, kdybych se pletl.
 6. Můj příspěvek se týkal NÁZVU tarifů. Když mám tarif 300/20, tak ho chci, samozřejmě jsem ochoten tolerovat nějaké výkyvy, ale 90/6 je něco jiného. Když u pumpy kupuji benzín 95, tak nechci do nádrže vodu. Rada, abych jel k jiné pumpě, mi je houby platná.
 7. Snad ti tvůj optimismus vydrží, až ti pojede internet 50 Mbit/s a na podpoře ti řeknou, že máš garantovaných 45 Mbit/s, tak si nemáš na co stěžovat.
 8. Tarif by se měl jmenovat podle garantované (minimální) rychlosti, jinak je to jen šaráda se slovy a oblbování klientů. Zajímalo by mě, jakou garantovanou rychlost mají klienti Vodafonu v Německu u tarifu 300.
 9. ČTU nařídilo, aby rychlost internetu byla 30% inzerované rychlosti ? To snad ne.
 10. Přečetl jsem si novou specifikaci služeb podle Vodafone a nestačím se divit. Tarif Internet 300 byl podle UPC minimální zaručená rychlost 220/14, podle Vodafone 90/6 !!! Ještě by mohli změnit dostupnost, podle UPC byla 365 dní v roce 24 hodin denně, tak bych odhadovat nově bude 1 den v týdnu 2 hodiny denně.
 11. To je těžký. Když volám na infolinku, tak jejich první dotaz je, zda jsem restartoval modem a zkontroloval všechny kabely.
 12. Ten Vodafone nám byl čert dlužen. Už druhý takový výpadek během půl roku. Ani nedokáží rozeslat informační SMS. Člověk resetuje modem, rozpojuje kabely a akorát si nadělá další problémy. Hlavně, že rozesílají reklamní SMS.
 13. Pravda bude asi ještě někde jinde. Já restartuji modem každý den ( přes noc je vypnutý ) a bonusová rychlost mi vydržela asi 5 dní ( ? 6.12. - 11.12.). Možná ani Vodafone neví, jak to vlastně je.
 14. Jsem na tom stejně, po pár dnech, kdy jsem měl 380/30 mám zpět cca 280/20 😢
 15. Nabídku na zvýšení rychlosti jsem dostal, ale žádnou odpověď jsem neposílal. Přesto mám teď nějakou vyšší rychlost cca 390/30 (tarif mám 300/20).
 16. Dnes odpoledne jsem nahrával na ČT3 Recitál Suchý-Šlitr, večer jsem si ho přehrál a byl O.K. Taky jsem vyzkoušel všechny kanály, co @tomus vypsal a všechny fungovaly. Kino Barrandov se mi začalo sekat až někde po půlce filmu, tj. po 45-50 minutách. Budu to dál sledovat. Zatím díky.
 17. V posledních dnech se mi při sledování filmů seká obraz Kino Barrandov, které po čase vede k tomu, že se zablokuje settopbox a pomůže pouze restart. Připomíná mi to situaci při zavádění DVBT, kdy se zjistily problémy s preechem. Nemá někdo podobný problém nebo možnost nějak zkontrolovat parametry tohoto kanálu ? U jiných kanálů jsem zatím tento problém nezaznamenal.
 18. Díky, mě 25 stačí :-) Ale bylo by dobré vědět, co všechno se při aktualizaci vyresetuje.
 19. Mě to ohlásilo, že maximum je 25.
 20. Nějak se pokazilo nastavení profilu. Zobrazování posledních příspěvků se vrátilo na 5.
 21. Ptal ses " Proč proboha...", odpověděl jsem ti citací z příručky "musí být vždy nastaven...". Ne každý má chuť experimentovat, jestli budou emaily fungovat s jiným SMTP serverem.
 22. Protože to ISP vždy doporučoval a radil, viz "Prirucka_UPC_vysokorychlostni_internet" : Jako server odesílané pošty (SMTP) musí být vždy nastaven náš poštovní server (mail.upcmail.cz).
 23. Potvrzuji, když jsem dnes pustil Windows Live Mail, ohlásilo to, že se nelze připojit na UPCMail.cz . Včera ještě fungoval.
 24. Asi jsme každý z jiného světa. Nedovedu si představit, že bych chodil někoho, kdo se živí vývojem informačních systémů, učit , jak se větví program. To se učí na jedné z prvních lekcí každého programování.
 25. Na tvou reakci se musím usmát. Chápu, že nemůžeš tušit, na koho reaguješ, ale věř, že vím, co píšu. Mnoho let jsem vyvíjel systém, který denně zpracovával víc než 2 milióny transakcí s denním obratem přes 5 miliard Kč, templatů tam byly stovky. Celý vývoj a provoz jsme dělali ve 3 lidech s nepřetržitým provozem.
×
×
 • Create New...