Jump to content

Ritchy

User
 • Posts

  170
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Ritchy

 1. Třeba udělají v mezičase ten FW nebo konfigurák s bridge https://www.lupa.cz/aktuality/vodafone-omezil-akci-na-gigabitovy-internet-kvuli-nedostatku-cipu-mu-dosly-modemy/
 2. A je to na čas vyřešené https://www.lupa.cz/aktuality/vodafone-omezil-akci-na-gigabitovy-internet-kvuli-nedostatku-cipu-mu-dosly-modemy/
 3. O5 Bridge Já snad zjistil, jak s nimi svižne komunikovat. Na Facebooku mi vyběhla reklama s obrázkem té cihly, tak jsem hodil koment. Každopádně pokud Martina VĚŘÍ, měli bychom také věřit?
 4. U mě tady zatím vypada Compal stále jako dříve
 5. @Marek-26 No a to je právě ono, jde zaháknout stejně blbě jako Compal, tzn. jen někam do rohu, jinak ti čumí na výšku do prostoru. Normální je, že je zařízení na placato na zdi.
 6. Osobně si také myslím, že je to spíše problém konfigurace VF station, než FW v něm. V Compalu to jde v pohodě. Takže pokud by vytvořili konfigurační soubor, který by měl povolen vstup do nastavení a položce Bridge, bylo by dle mého hotovo. Nejsem však profík, takže prostě jen srovnání Compal - VF station. O kabelu, jak tu někdo zmínil to určitě není, nezáleží, zda je to optika, DSL či koax. A pokud zde nejde vypnout na VF station režim routeru a zapnou jen režim modemu, pak je to krám, sice vystajlovaný, ale krám. Navíc 4x vetší než staré modemy a nejde zaháknout na zeď, ale to už ani Compal, jedině na štorc a využít ho jako poličku.
 7. Update k bridgi (po přitlačení na pilku a zvýraznění otázky) , ale odpověď už tu někdo v podstatě zmiňoval. Nevím o jakém pořadí mluví, když mi napoprvé odpověděli bez odpovědi. Nic nevypovídající slib: Myslím, že konfiguraci modemu si generují sami, takže nevím, jakého je k tomu potřeba výrazného usilí 🙈
 8. @Adolf.Shitler@MekliCZ Paní mi prostě napsala to, co jsem jí napsal já v dotazu, bridge není. No a tom to to je, já nic měnit nepotřebuji, jen jsem chtěl Giga, protože + 50 Kč je směšných. No ale už to tu bylo zmíněno, krmím tím dost zařízení (včetně případných 3x 4K, když se sejdou) a ani při předchozích 300M mi to problémy nedělalo, takže současných 500M bude asi fajn na dlouhou dobu. Prostě mě jen bere ten jejich přístup, kdyby mi napsala paní nevím vyližte si, vyjde to nastejno. Když jsem na odpověď čekal týden, myslel jsem, že to někam předali někomu kompetentnímu, ale evidentně to pani nepochopila (chápu, nemůže vědět vše, mají manuál a technické věci jim moc neříkají), tak mi poslal tohle 💩 . Co zkusit, ať tam napíše každý kdo má o bridge zájem, třeba když nás bude více, začnou se tím zabývat.
 9. Tak šlendrián u Vodafonů nebere konců. Nahodil jsem dotaz na bridge u Vodafone Station. Když odmažu omáčku, otázka zněla: No a týden jim trvala tato odpověď: Tak jsem jim odpověděl, ať mi odpoví na mou otázku, pokud se něco dozvím, šoupnu to sem.
 10. Na rychlost si tedy stěžovat nemohu, až se divím, když jsem viděl ten koaxiál (spíš zvonkovej drát) co mi do bytu vede. Tarif 500. Na Turrisu mám noční automatické měření, ve 2 ráno. Ty denní jsou manuální a vždy je nějaký provoz, takže to ukazuje maličko méně.
 11. Vzhledem ke zkušenostem, ve spojení s tím co dělám, nikomu tyto údaje sdělovat nedoporučuji. Mají jiné cesty jak si tě ověřit. Navíc jak jsem psal, volali oni mě, ne já jim, což mění postavení člověka na druhé straně na nejistou osobu.
 12. Tak dnes jsem to zkusil 300 - ExUPC (380 Kč) > 500 (500 Kč). Po 15 minutách s automatem a bolestí hlavy z té přiblblé melodie jsem to vzdal a napsal své telefonní číslo do formuláře. Po několika málo minutách mi volali z Vodafonu. Paní jsem popsal problém s průchodností modemu, bridge módem, s tím, že bych rád 1000, ale jejich station je k prdu, ale o tom neměla ani páru, vůbec netušila o čem mluvím. Poté si chtěla ověřit, zda jsem byl převeden k Vodafonu do systému, což jsem nebyl - nechtěl jsem ní sdělit RČ a VS se jménem a adresou jí nestačil. Pak mi řekla, že se se mnou spojí někdo z bývalého UPC. Nikdo se se mnou nespojil, po hodince výpadek Internetu, což mě napadlo, že dělají restart modemu... a ano, naběhlo mi 500/30. Teď jsem zvědavý co se bude dít dále. Každopádně pokud zprůchodní ten jejich přehřátý station, rád bych šel do toho Giga.
 13. @Marek-26 Děkuji za lepší zprávy, zkusím tam tedy cinknout, třeba kdyby nás bylo více, nějak ten bridge popostrčí. Jinak hold počkám, až to udělají.
 14. No ale v současné době mám slevněný 300 Mbit, takže bych si asi moc nepomohl, navíc je Gbit jen o pár kaček dražší, takže pro mě to asi žádné terno nebude. Leda by udělali průchozí ten Vodafon Station (mód modemu). Zcela jistě by to technicky problém nebyl a to jak u modemu, tak v síti samotné. Zřejmě by to vyřešila jen změna v nastavení, které je ovšem zákazníkovi zapovězeno. Mimochodem, neplánují něco takového? Skočil bych do toho Gbit hned, ale tohle je vážně veliký handicap. Používám Turrisy, tudíž je nesmysl routovat tím jejich slavným Station.
 15. Už jsem si chtěl Giga objednat, ale tady z diskuze vyplývá, že bych musel mít jiný modem, což samo o sobě mi je jedno, ale není možné ho provozovat jako bridge (pouze modem) nikoli jako router. Tím pádem to vzdávám.
 16. Buď si téměř jistý, že jakmile jim bude doručena výpověď, nabídnou ti podmínky k současné smlouvě, jako bys uzavřel novou, t.j. budou ti nabízet ty služby, které prezentují nyní a pokud budeš malinko tvrdší, dají ti i nějakou slevu z prezentovaných tarifů. Viz. vlákno http://www.upczone.cz/viewtopic.php?f=7&t=5106
 17. TVL to je hláška na tom odkazu Dělají z nás jen a jen Hnus velebnosti! Nejlepší recept: zavolat > mám jiného poskytovatele za 1/2 cenu > oni "no tak pošlete výpověď!" > já "ok, posílám /opruz s poštou/" ale ji, pošlu> oni vyčkávají do poslední chvíle, já už jsem nervózní, ale přesto volají týden před odpojením, zda si to nerozmyslím a nabídnou úplně jinou cenu, nakonec podlezou mnou narhovanou a to je má šance Napodruhé říkám operátorce, zda to půjde bez vyhrožování a posílání výpovědi a ona, že asi ano, že se mi ozve... cena stále skvělá
 18. Ritchy

  Novy router

  Ano, to by bylo nejlepší řešení. Koukal jsem, že TV má skutečně vstup RJ-45 (LAN), takže pokud lze kabel nějak schovat, případně nebude nějak překážet, bylo by to nejlepší řešení, protože současný router ti po LAN pojede 100 Mb/s. Pokud se ale jedná o wi-fo platí to co jsem již psal. VChtělo by to nejlépe router se stadardem N protože se okrádáš o rychlost po wi-fi.
 19. Ritchy

  Novy router

  Jistě bych volil router, který bude mít shodný standard s novou TV, tzn. B/G/N více z toho beztak nevymáčkneš, ale může to být klíč. Tvůj současný router podporuje max. 54 Mb/s (g) a rychlost tvého připojení je 60 Mb/s, ovšem jen při naprosto optimálním signálu, takže oproti kabelu zcela jistě tratíš. Většinou si o takovém signálu lze jen nechat zdát. Lze tedy shrnout touto poučkou: b = 11 Mb/s g = 54 Mb/s n = až 600 Mb/s více: http://cs.wikipedia.org/wiki/IEEE_802.11 Každopádně bych se zaměřil na sílu signálu. Osobně používám: http://www.zyxel.com/cz/cs/products_ser ... .shtml?t=p s naprosotu spokojeností, pokud ovšem nevyužiješ pásmo 5 GHz, lze využít i levnější varianty.
 20. V pohodě ti stačí ten co jsi vybral. Osobně bych ti navrhl por tvé potřeby např. http://www.alza.cz/tenda-w316r-d291614.htm . Myslím, že jsem někde i četl srovnání a tenhle jednoznačně vyhrával v této kategorii.
 21. Předpokládám, nebo jsi to tu již někde psal, že v routeru máš 4 výstupní LAN porty. To znamená, že tři z nich můžeš používat stejně jako do současnosti a do jedním z těchto výstupů vrazíš síťový kabel, kterého druhý konec vrazíš do vstupu na SWITCHy (je jedno do kterého). Toť vše.
 22. Vidím, že jsi z Teplic . Objednej na mironet.cz > např. http://www.mironet.cz/tp-link-tlsg1005d ... +dp110079/ a skoč si do 28. října, kde si to vyzvedneš na prodejně Sestavsi. Myslím, že cena také ujde. Jinak dobrá volba by byla i např. http://eshop.megabyte.cz/zbozi/zyxel-5x ... =z:228518& > také Teplice, Duchcovská
 23. Nejlevnější řešení je SWITCH . Samotný router umí adresovat přes 200 zařízení, takže by mělo být vše OK.
 24. Ano v DVB-T hrají všechny FilmBoxy (Teplice). A koukal jsem, že přes DVB-C také, ačkoli je předplacené nemám.
 25. Ritchy

  Podpora RSS

  To je ono, díky
×
×
 • Create New...