mirij
User-
Posts
309 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
8
mirij last won the day on September 4 2022
mirij had the most liked content!
Vodafone services
-
Vodafone fixed internet
Jiná služba
-
Vodafone mobile services
Jiná služba
-
Vodafone television
TV Komplet
-
Vodafone devices
CA modul
-
Place of subscription of Vodafone services
Praha
Recent Profile Visitors
The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.
mirij's Achievements
-
Řešila se i kvalita vysílání mimo vysílání regionálních mutací. Ta má porovnání obrazu byla tehdy provedena všechna mimo čas regionálního vysílání. A hodně z Vašich poskytnutých dat., která jste tehdy nahrál mimo dobu vysílání regionálních mutací. Porovnávat data nahraná BĚHEM vysílání regionálních mutací nemělo smysl. Tam je to naprosto jasné.
-
Shitlere, vy jste snad ztratil pamět. Na základě Vašich dat jsem tady nějaký pátek zpět porovnával kvalitu obrazu a vyšla z toho nejlépe varianta HEVC, poté H264 vytvářené Vodafonem pro DVB-T a až poté H264 v DVB-C a v DVB-S2. A NEBYLO to v době vysílání regionálních mutací.
-
EPG bylo plné chyb už za časů UPC a nikdy se nikomu nepodařilo po delší dobu zajistit bezchybné EPG. Protože jsem já osobně hlavně závislý na EPG kanálů ČT a protože nahrávám pomocí aplikace DVBViewer Media Server (na PC) tak jsem časem začal importovat do DMS EPG vysílané terestriálně (v DVB-T2), nyní to tak mám pro kanály ČT (pro ostatní kanály mám zatím EPG od Vodafonu) a mám už léta klid. Musel jsem do toho investovat trochu vlastní programátorské práce ale vyplatilo se mi to.
-
Naopak, nedávno se tu haněla kvalita obrazu ČT sportu přes DVB-C (a příšlo se na to, že ČT sport v DVB-T je kvalitnější).
-
Ten srovnávací snímek kde je DVB-T + DVB-C + DVB-T2 je z času 17:19:33 - to neběželo regionální vysílání (předpokládám, že regionální vysílání běží po nějakou dobu od 18:00). A ty zbylé dva srovnávací snímky mnou publikované, které jsou z dat nahraných Shitlerem, jsou předpokládám také z dob kdy neběželo regionální vysílání (podle toho jak je zveřejňoval).
-
@tomusTen srovnávací snímek je z času 17:19:33. Provedl jsem porovnání pohybující se scény z Vašich nahraných dat a DVB-T je lepší než DVB-S2. DVB-S2 může sice mít lepší barvy (viz mé předchozí srovnání Vašich dat), ale u okrajů pohybujících se předmětů vychází lépe DVB-T. Z toho by vyplývalo, že ten H264 poskytovaný stream samotnou Českou televizí je horší než ta jejich H265 varianta. Závěr: kontaktujte Českou televizi, ostatně ani oni nejsou vždy bezchybní, několikrát jsem je sám kontaktoval kvůli jejich problémům se špatně vysílaným EPG "running statusem" (to se týká EPG present/following dat, ne EPG dlouhodobého).
-
Tak podle tohoto srovnání je skutečně o něco kvalitnější DVB-T než DVB-C. Níže je také pro referenci ještě i DVB-T2: Mnou nahráno na PC pomocí DVBViewer Media Server mými digitálními kartami.
-
Tohle zvětšené srovnání pohybující se osoby ve stejný okamžik z přileženého Shitlerova vzorku: Tvář v DVB-S2 má lepší barvu a některé detaily mají v DVB-S2 větší ostrost. Jinak ať si závěr udělá každý sám.
-
Vodafone DVB-T: ČT HD kanály jsou rozděleny do dvou muxů: ČT2 HD, ČT sport HD, ČT 24 HD, ČT déčko jsou v muxu 498 MHz (tam zabírají celé místo) kdežto ČT1 HD je v muxu 490 Mhz (spolu s dalšími kanály). Průměrný bitrate je proto u ČT HD kanálů v DVB-T vyšší než jejich ekvivalenty v DVB-C. "Průměrný bitrate je proto u ČT HD kanálů v DVB-T vyšší než jejich ekvivalenty v DVB-C." Beru zpět. Tohle neplatí vždy - třeba nyní to platí např. pouze u ČT2 HD. Platí pouze to rozdělení do dvou muxů v DVB-T.
-
HEVC (H.265) poskytuje dvojnásobnou efektivitu kódování ve srovnání s AVC (MPEG-4, H.264). To se promítá do úspory HEVC asi 50 % datového toku při zachování stejné kvality kódování. Konkrétněji řečeno, průměrná bitová redukce H.265 je 65 % při 4K UHD, 60 % při 1080p, 58 % při 720p a 50 % při 480p. Tedy 33Mbps HEVC odpovídá minimálně 66Mbps AVC (MPEG-4, H.264) při zachování stejné kvality obrazu. Dále, mezi kodeky AVC (MPEG-4, H.264) a HEVC (H.265) je velký rozdíl ohledně kvality videa při stejném datovém toku. V AVC (MPEG-4, H.264) budou okraje bloků pravděpodobně zkreslené. Je to proto, že každý makroblok je pevný a data každého makrobloku jsou na sobě nezávislá. S HEVC (H.265) jsou naopak snímky ostřejší a detailnější, s menším blokováním a méně artefakty. Ta totiž určuje velikost ČTÚ na základě regionálních informací. Výsledkem je, že HEVC (H.265) je lepší než AVC (MPEG-4, H.264) při kompresi s lepší kvalitou obrazu. Zdroj např. zde https://www.gumlet.com/learn/h264-vs-h265/ Nechci se moc zastávat Vodafonu, ale nerad bych, aby současný stav nějak moc rozvrtali a bylo to ještě horší. Navíc chci věřit tomu, že při konverzi používají opravdu super 🙂 profesionální a kvalitní převodník z HEVC do AVC (MPEG-4, H.264) jak píše technik kde už nehraje roli zda zdroj je 1080p a cíl je 1080i, zda zdroj má 50fps a cíl 25fps. Abyste Adolfe Vodafone převědčil o opaku tak Vy sám byste si musel dát tu důkladnou práci - nějakým způsobem - dokázat jim, že konverzí z DVB-S2 do DVB-T (do toho cílového datového toku) lze získat lepší obraz než když to nyní konvertují z HEVC. Ještě k příjmu ze satelitu, když prý moc prší tak i při příjmu pomocí velkých 2m satelitních antén nemusí být příjem 100% bez chyb. Když už by něco Vodafone mohl udělat tak přikázat si v ČT, aby jim posílali vysílání po optice přesně v takovém kodeku, v takovém datovém toku jaký potřebují a nic nemuseli překódovávat (pouze SD v DVB-T by vytvářeli).
-
Proč vlastně Vodafone tak trvá na HDCP? HDCP má být ochrana proti kopírování/nahrávání? Ale vždyť když já si budu chtít něco nahrát tak můžu i na systému s aktivním HDCP použít některý z Onscreen rekordér aplikací, např. ShareX nebo OBS Studio a jiné a nic mi v tom nezabrání, ani HDCP. Také mi dnes technik z Vodafonu říkal, že to je proto, aby např. skrze HDMI splitter nebyl tv signál rozveden např. na 5 televizí do okolních bytů. No to je ale ohromé řešení - vždyť na všech 5ti televizích poběží přece jeden a tentýž kanál bez možnosti, aby si jej ostatní mohli měnit nehledě na ty komplikace - musel bych nejprve probourat zeď k sousedovi 🙂 a natáhnout k němu 10ti metrový HDMI kabel. To už bych sousedovi, se kterým bych byl tak zadobře, poskytnul radši přihlašovací údaje do své Vodafone TV. Jediné co má smysl je pouze omezení současného přihlášení do Vodafone TV na více zařízeních a to je nyní 10. Konkurence je prozíravější a zákazníky s HDCP nezatěžují.
-
Mám připojené dva monitory (DisplayPort, HDMI). Ovládací centrum grafiky Intel mi hlásí, že jsou HDCP ready: Ale ten HDCP test na stránce https://googlechrome.github.io/samples/hdcp-detection/ hlásí problém "Argh! output-restricted": Někde jsem na netu četl, že by to ještě mohlo souviset s Intel SGX. I přes to, že jej mám BIOSU povolený tak asi nejede jak by měl podle testu "Ultra HD Blu-ray" v aplikaci "CyberLink Ultra HD Blu-ray Advisor" (ale nevím na 100% jestli to skutečně s Vodafone TV souvisí): Prostě je to všechno v dnešních PC už strašně složité a překombinované.
-
Zkoušel někdo Vodafone TV na Ubuntu? Nainstaloval jsem tam poslední verzi Chrome 120.0.6099.109 a hned na začátku mi zobrazí chybu WF052 (nepodporovaný prohlížeč). Na Win10 Chrome prohlížeč tuto chybu nezobrazuje. Je to kvůli linuxu samotnému? Nebo verzí Ubuntu či jeho komponent?
-
@Daviddvbc Ale to já nechci. Už jsem to tady několikrát zmiňoval. Takže, cením si Vaší rady, ale nevyhovuje mi! Doufám, že tento jiný přístup nesobecky dokážete pochopit.
-
@Ondra - Vodafone Tomu říkám kladný přístup. Díky!