Jump to content

mirij

User
 • Posts

  249
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

mirij last won the day on April 7 2018

mirij had the most liked content!

Vodafone services

 • Vodafone fixed internet
  Jiná služba
 • Vodafone mobile internet
  Jiná služba
 • Vodafone television
  TV Komplet
 • Vodafone devices
  CA modul
 • Place of subscription of Vodafone services
  Praha

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

mirij's Achievements

Community Regular

Community Regular (8/14)

 • Dedicated
 • First Post
 • Collaborator
 • Conversation Starter
 • Week One Done

Recent Badges

31

Reputation

 1. @Oval Pa: 12-13 >14:35 Obraz do bíla bez čtevečků 7 snímků, ríká tam "bojové zkušenosti z Francie".< Toto je v pořádku (nejedná se o chybu), tak to bylo odvysíláno samotnou Českou televizí (viz moje sdílená nahrávka z DVB-T2). >21:25< Tedy další jasná shoda. >22:17 25 snímků bez obrazu + 1 snímek. světlá mapa.< Tato chyba zřejmě koresponduje s mojí nalezenou chybou v čase 22:07 (jeden chybějící snímek) > 22:47 1 snímek při pohybu doleva.< Tuto chybu se mi nepodařilo najít. > 26:02 bližší sebou několikrát cukne (tenis). Obzvlášť je to vidět na tenis. raketě.< Ano, potvrzuji tuto chybu, tenista sebou nepřirozeně cukne. >To porovnání: DVB T HD je zdroj UPC/Vod?< Ano, je to všechno zdroj UPC/Vodafone. Pouze DVB-T2 je ze "vzduchu". >Já jsem stahoval< Takže jsem doufal marně, že se tím budou vážně zabývat. ----------------------------------------------- Zrovna stříhám jeden pořad nahraný 9.7. z ČT3 HD DVB-T a všimněte si porušení videa na okrajích košile a okrajích tváře toho prodavače. Video jsem nahrál bez discontinuit, Jde o porušení na okrajích hran - něco takového by ani žádné rušení nevykouzlilo. Tentokrát si dovoluji směle tvrdit, že to tak odešlo už přímo z Vodafonu, že kdybych nahrával z DVB-T2 tak tam to nebude a kdyby se mnou nahrával např. Oval tak stejnou chybu potvrdí. Také si dovoluji tvrdit, na základě předchozích zjištění, že stejná chyba bude také v ČT3 HD DVB-C. Jen, aby to tady nějak nezapadlo tak dávám odkaz na Vás: @technik Ještě další ukázky ze stejné nahrávky: A ještě: Tak beru zpět tento můj poslední příspěvek, omlouvám se - pravděpodobně se jedná o chybu programu VideoRedo TVSuite 6. Program MPC-HC to přehrává čistě, bez těchto poškození! -------------------------------------------------------------- Ale mám jinou chybu, pořad "Z metropole" 10.7., z ČT1 SD DVB-T (trvalá bolest) kterou potvrzuje jak VideoRedo TVSuite6 tak i MPC-HC přehrávač: Tak nakonec ČT3 HD v DVB-T není v pořádku. Toto je chyba v dnešním 10.7. pořadu "Domácí štěstí", kterou potvrzuje jak sw VideoRedo tak i MPC-HC:
 2. Pá 12-13: Nakonec mi to nedalo a zkontroloval jsem v dnešních nahrávkách POUZE okamžik kdy na ČT1 končí polední zprávy, protože tam byla v posledních dvou dnech stejná chyba. A kupodivu ona je tam stále (čas 21:38)! A kousek dále když hlasatelka říká předpověď počasí tak CHYBÍ jeden frame/snímek. A protože mám tentokrát nastaveno nahrávání jak z DVB-T SD tak i všechny ostatní varianty (celkem 5 variant, kromě té satelitní) tak jsem provedl porovnání: Všech 5 nahrávek nahráno čistě bez discontinuit. DVB-T2 https://www.uschovna.cz/zasilka/NH9HSM3HRTU3P4EB-5AF/ DVB-T SD https://www.uschovna.cz/zasilka/NHSR8J3GKSFPUFRT-VIA/ DVB-T HD https://www.uschovna.cz/zasilka/NHIXR9LKDDME3TM3-7HN/ DVB-C SD https://www.uschovna.cz/zasilka/NHN72SM38RZL8WSN-U9V/ DVB-C HD https://www.uschovna.cz/zasilka/NHW7THM5KYXKZJ4T-WHK/ PS: Můžu se zeptat kdo ty nahrávky stahuje? Je to někdo z Vodafonu? Je tam vždy jedno stažení.
 3. @Oval Končím s kontrolními projekcemi. Bolí mne z toho oči, mám toho dost. Co jsme chtěli to jsme tady dokázali. Prezentovali jsme několik shod. Budu nahrávat až do neděle a pokud tady Ovale zveřejníte další výsledky tak já v nahrávkách zkontroluji pouze ty konkrétní časy, ne celé. Ale pokud to odpískáte i Vy tak už nebudu nahrávat ani do té neděle.
 4. @Oval >Ut 19-20 19:03:26 V sále 3 postavy v pohybu poskočí 2-3x. < Ano, skutečně jaksi divně "poskočí" - paní vlevo při pohybu nepřirozeně sebou trhne! Je to velmi kratičký okamžik, ale je to tam! Nedívám se na ty kontrolní projekce důkladně. Tady je nahrávka https://www.uschovna.cz/zasilka/NGWLTTD4N98CH87P-KHZ/. >St 12-13 12:21:01 se zobrazuje ve vysílání ... mrkněte na 21minutu a napište. < !!! Bingo !!! Naprostá shoda !!! Stejná chyba ve přesně stejný čas !!! Omlouvám se, že jsem si toho nevšimnul při kontrolní projekci, zřejmě jsem očima uhnul krátce někam jinam (je to tak únavné). Tady je nahrávka pro srovnání https://www.uschovna.cz/zasilka/NGWECW3TFIC5ZV9E-5TA/. Takže přeci jen máme pravdu, že špatná data odcházejí přímo od poskytovatele. Vypadá to jakoby poskytovatel "zabalil" do transport streamu již na vstupu špatná obrazová data, protože samotný transport stream, podle DVBViewer Media Serveru je v obou případech neporušený (bez discontinuit). Tentokrát jsem uploadoval komplet transport stream soubory (.ts soubory), které obsahují vše. Pokud to zde někdo čte z Vodafonu tak to můžete lépe analyzovat. @technik ---------------------------- St 19-20: Tentokrát jsem si dal mnohem více záležet při kontrolním shlédnutí. Nahráno bez discontinuit (ts je neporušený: https://www.uschovna.cz/zasilka/NH758ZFVXW9Z98XA-RAF/). Přesto video data nejsou v pořádku, jsou to velmi krátké okamžiky, je nutné být opravdu pozorný: - 13:44: Parlament EU - kratičký nepřirozený záškub/poskočení pohybujících se osob - 15:02: Velký kulatý jednací stůl - žena odcházející od něj nepřirozeně poskočí - 28:22: Záběr zezadu na jezdce na koloběžce je porušený - 34:57: Auto jedoucí za bagrem nepřirozeně poskočí/škubne --------------------------------------------------- Čt 12-13h: Nahráno bez discontinuit (https://www.uschovna.cz/zasilka/NHU8VA985TY9IGK2-I3C/). Chyby ve videu: - 21:30: Na obrazovce jsou zobrazeny hodiny s časem 12:21:23, poté dojde ke kratičkému výpadku obrazu (úplně stejnému jako ve St 12-13 12:21:01). - 28:37: Když hlasatelka říká "postoupil mezi nejlepší turnajovou čtyřku" tak tenista sebou nepřirozeně trhne. Tentokrát jsem nahrával i ČT1 DVB T2 ze vzduchu (https://www.uschovna.cz/zasilka/NHS8WI5K3INRAZP9-78F/), dále od Vodafonu ČT1 HD DVB-T, ČT1 SD DVB-C (vše bez discontinuit). Kontrolní shlédnutí bylo provedeno pouze u ČT1 SD DVB-T a poté bylo zkontrolováno jestli nalezené chyby jsou obsaženy v ostatních nahraných streamech. Zde jsou výsledky:
 5. >Tak od dneška ut 19-20 místo 20-21.< Ano. Potvrzuji. Ut 12-13 bez chyby. --------------------------------- Ut 19-20 také bez chyby. > a mám problém to časově odkoukat aneb na to čumět.< Vydržme to. Během čtvrtka a pátku se má zhoršit počasí. Mraky zakryjí oblohu. Satelity, i ty profesionální 200cm, budou mít zhoršený příjem z družic. St 12-13 bez chyby.
 6. @Oval >Večer už začnu nahrávat, ale víc by mi vyhovovalo již od 19-20h pokud by to šlo.< Dobře, souhlasím, Tedy po celý týden mezi 19-20h. ------------- @Oval Tak včera večer, 5.7. mezi 20-21h - nahrávka bez chyby.
 7. Dobře, souhlasím. Od zítřka, tedy pondělí, každý den až do neděle, budu nahrávat z ČT1 SD v DVBT hodinový záznam přesně od 12:00 do 13:00. A pak ještě večer od 20:00 do 21:00, opět stejný kanál a po dobu těch 7 dnů. Může se přidat i kdokoliv jiný, kdo má na to chuť a technické prostředky. @Oval Tak jsem nahrál dnes první hodinu, jak jsem slíbil, ve streamu je drobná chyba pouze v čase 4:25.
 8. No, je to prostě zvláštní. Opět jsem nahrával z ČT1 SD dnes 3.7. na PC pořad "Z metropole" a opět krátce po jeho startu (24 sekund) kratičký výpadek, přitom ale 15 minut před jeho začátkem to bylo ok a celé se to nahrálo bez jakýchkoliv "discontinuit" (byl nahrán DVBViewer Media Serverem). Pořad byl sestříhán pomocí VideoRedo TVSuite 5 a ani on nenašel v nahraném streamu nějaké chyby. Tak buď mi ty softy lžou nebo nějak "falšuje" data můj "Hauppauge WinTV-soloHD DVBT" tuner nebo fakt nevím. Opět kdo chce si může ten pořad stáhnou odtud https://www.uschovna.cz/zasilka/NCJ8D767TPYWLKI5-I6N/.
 9. Tak musím souhlasit s @Oval. Někde je prostě něco špatně. My se s Vámi samozřejmě nemůžeme přít kde ten problém je, ale existuje. Jak Oval hlásil, že mu nastal výpadek obrazu na cca 2 minuty tak mě se to stalo také, ne na tak dlouho, ale stalo se to. První případ na ČT1 SD (DVB-T) a druhý případ na ČT3 HD (DVB-T). Protože hodně nahrávám a stříhám pořady z České televize tak jsem si toho všimnul, jinak si toho nikdo normálně nemusí vůbec všimnout (je to nepravidelné). - První případ, ČT1 SD, pořad "Z metropole", 19.6.2021 - krátce po začátku pořadu (pokud Vás to zajímá tak odtud si jej můžete stáhnout https://www.uschovna.cz/zasilka/MQAR2R8KJ6AUP5CX-64N/). V tom výpadku obrazu je vidět jakoby se tam překrýval obraz již odvysílané části videa jak je vidět zde (je tam vidět číslice 1 kanálu ČT1) - Druhý případ, ČT3 HD, pořad "Domácí štěstí", 19.6.2021. A zase krátce po začátku pořadu (tentokrát cca po 30 sekundách). Tam je jednoduše vidět výpadek obrazu: Oba pořady jsou jinak ve zbytku neporušené a byly nahrány bez jakýchkoliv "discontinuit". Pořady nahrávám s 15 minutovým předstihem. Já Praha 4, on Praha 11.
 10. Já se spíše přikláním k názoru @Oval, že to bude těmi konvertory na DVB-T. Někde tady @technik píše, že ČT1 HD v DVB-T (jiný mux) je vytvářeno jinak než ty zbylé ČT2 HD, ČT3 HD, ČTD HD v DVB-T.
 11. Dnes se to zdá být již v pořádku. @Vodafone někde něco opravil/měnil?
 12. Zhruba od soboty se skokově zhoršila kvalita kanálů ČT3 HD, ČT2 HD , ČT D HD v DVB-T. Zajímavé je, že ČT1 HD v DVB-T vypadá v pořádku. Zřejmě je to tím, že ČT1 HD je ve frekvenčním muxu 490MHz kdežto ty ostatní ČT HD kanály jsou v muxu 498MHz. Mám na mysli skutečně DVB-T, ne DVB-C. Prosím, můžete tu vysílací trasu nějak ověřit (Praha 4 - Michle)?
 13. Jaké je reálné zpoždění signálu ve vysílaném DVB-T, pro SD a HD kanály České televize, oproti pozemnímu vysílaní stejných kanálů v Praze? A mění se toto zpoždění během 24 hodin? A pokud to budete vědět tak prosím rovnou napište informaci i pro HD kanály České televize v DVB-C.
 14. Tak pak nechápu odkud to ten web idnes.cz bere.
×
×
 • Create New...