Jump to content

mirij

User
 • Posts

  280
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

Everything posted by mirij

 1. @kautskym A snažil jste se na ta zaškrtávací políčka kliknout? Pokud to uděláte tak zjistíte, že ty zprávy nelze vypnout. Ostatně máte tam přece napsánu větu "Tyto zprávy jsou automatické a nelze je vypnout". Ta zaškrtávací políčka jsou tam zřejmě "na okrasu", případně někoho můžou zmást.
 2. Tak už konečně vím k čemu je dobré toto diskuzní fórum - lze si tady zařídit přednostní zpracování svého požadavku 🙂.
 3. Tak např. T-Mobile: tam tyto SMS-sky jsou také ale, světe div se, lze je vypnout. Buď v Můj T-Moble->Vyúčtování > Notifikace k vyúčtování a v této sekci lze ty SMS-sky vypnout. Nebo přes hlasový automat: Nechci je mít vůbec ani v přijaté poště kdy tam svítí nepřečtená příchozí zpráva (a nutí mne to otevřít ji a číst). Aby to vůbec nijak nepoutalo mou pozornost. Chápete??
 4. Chtěl bych nyní upozornit na neostrost obrazu vůči tomu co Česká televize vysílá v DVB-T2. Je mi jasné, že ta ostrost nikdy nebude taková jako v DVB-T2. Přesto mi ten pokles ostrosti obrazu přijde dost výrazný: Srovnání: kanál ČT3 HD v DVB-T: A kanál ČT3 HD v DVB T2: Pokud používáte nějaké profesionální řešení na reencoding tak by výsledek mohl být krapet lepší, nemyslíte?
 5. A co kdyby se za ty stanice platilo více peněz 🙂 a ty reklamy - minimálně uvnitř pořadů (jako třeba u HBO) - tam prostě nebyly. Já naštěstí už dávno tyto stanice nesleduji, jedním z důvodů jsou právě ty reklamy.
 6. Co prosím Vás používáte za sw k ovládání toho DVB-T2 tuneru? To asi musí být sw dodaný přímo k tomu tuneru co nic pořádně neumí. Jsou přece i jiné sw pro nahrávání, např. DVBViewer, DMS, ProgDVB, SmartDVB a asi další. Tyto sw povětšinou podporují velmi širokou skupinu DVB-T2 tunerů (a i DVB-C, DVB-S2). Např. já používám DMS kde si můžu čas nahrávání úplně libovolně upravovat/měnit a zrovna to přidání 15 minut tam mám navoleno, aby se přidalo úplně automaticky.
 7. @Adolf.Shitler No tak to tedy nahráváte dost hloupě. Já také nahrávám podle EPG ale automaticky k těm EPG časům přidám 15 minut na začátek i na konec, abych nahrál bezpečně celý pořad. Jsou vysílána dvě EPG: "dlouhodobé" (to je to podle kterého určujeme zakladní časový rozsah kdy se pořad bude vysílat) a tak zvané "present/following" kde je ten "running status". Já nahrávám celý transport stream - tedy .ts soubor. Po jeho nahrátí jej "proženu" svým softwarem, který najde tu informaci EPG running statusu, která je v tom .ts souboru také uložena. PS: Nahrávací sw povětšinou NEUMÍ nahrávat přesně podle "EPG running statusu" - ten je vysílán až během samotného vysílání - tedy ne dopředu.
 8. @Adolf.Shitler"vč. ČT (ta také ne)" Česká televize vysílá v DVB-T2 velmi přesnou informaci o skutečném začátku a konci pořadu v tak zvaném "EPG running statusu" (který je obsažen v "EPG present/following" (ne v tom EPG dlouhodobém)). A to s přesností na +/-5 sekund. Nemají to tak u všech pořadů (záleží jestli jim tam vstoupí nějaké živé vysílání) ale v mnoha pořadech co já nahrávám tak ano. Sám tuto informaci vyhodnocuji (mám na to svůj sw) takže tomu můžete věřit. "Přesné začátky dle uvedených časů" Samozřejmě, že ani ČT nedodržuje dopředu uvedené časy pořadů. Důležité samozřejmě je jak to finálně odchází z odbavovacího pracoviště. Jestli je tam nějaká informace zda právě běží ten a ten pořad a to tam ČT dost přesně u většiny pořadů má.
 9. mirij

  EPG

  Čas na úpravu vlastního softwaru. @technik Bude někdy i symbol [HD] (jako je třeba už [12+] a podobně) ?
 10. Nedošlo k nějaké změně v této záležitosti (během cca 14 dnů 🙂)? Nepřimlouval se za toto někdo u Vás na Vašich např. poradách (to by bylo moc fajn)?
 11. Díval jsem se do nabídky kanálů Skylinku a freeSatu a všimnul jsem si, že oni vysílají CS film a Paramount Network v SD kvalitě zatímco Vodafone je vysílá v HD kvalitě. Jak je to možné? Proč je tento rozdíl? Rád se nechám poučit.
 12. @Marek-26 Fér by bylo kdyby Vodafone měnil zakoupená zařízení (a nyní aktivní ve Vodafone systému), ale za pronájem 0 Kč měsíčně. Oni je přece zakoupili v dobré víře, že už nikdy žádný měsíční poplatek za ně nebudou platit. Děláte to tak?
 13. Adolfe, tohle ale není vůbec o tom "komu není rady, tomu není pomoci". Ani to není o tom "čas ukáže kdo měl pravdu". Ale to Vy asi nikdy nepochopíte. Chtěl jste pomoci, ano, ale já Vaše řešení nepřijal (a to je moje věc) a Vám to prostě nějak osobně stále vadí. Já tady vedu spor mezi mnou a Vodafonem, ne mezi mnou a Vámi. Je to spor úplně mimo Vás, Vás se netýká, Vám ty SMSky zůstanou. Takže pokud chcete POUZE pomáhat a nikoho v diskuzi zraňovat tak už byste sem nijak netaktně neměl psát. Vy jste spokojený uživatel tak jím zůstaňte a nenuťte nikomu svá řešení věcí, své názory. Je mi lhostejné jakou Vy máte svoji pravdu - naprosto, o to tady vůbec nejde, nechte si ji.
 14. Co si vlastně Adolfe o sobě myslíte? Myslíte si, že sklapnu podpadky a napíšu "ano, Adolfe, máte pravdu už se tom nebudu přít". Jakým právem se mi tady snažíte vnucovat svoje vidění světa (opakovaně)? Jste zaměstnancem Vodafonu? O co Vám vlastně jde? Co bude teď? Budete to opakovat napotřetí? Nebo chcete mít za každou cenu poslední slovo?
 15. Jo stojí mi to za to bojovat s těmito, jak Vy píšete, "větrnými mlýny" tak jako Vám tady stojí za to bojovat se mnou (přesvědčovat mě). Četl jste vůbec pozorně toto diskuzní vlákno od začátku?? Nepsal jsem "zcela je vypnout pro všechny", ale udělat to konfigurovatelně. A zkuste se naučit netykat cizím lidem, není to slušné.
 16. Jenomže, Adolfe, tak by to prostě nemělo být. Možná pro Vás je to marginální částka. Možná pro Vás je to triviální věc. Ale ne pro mě. Tak zkuste být více empatický a cítit to trochu jinak. Mrzí mě na Vás, že vlastně moji snahu zde oslabujete místo toho, abyste ten tlak podpořil tak se radši "zohnete" pod pravidly společnosti.
 17. Hele Adolfe měl byste se také pořádně opřít do Vodafonu a ne hledat náhradní řešení. A když mi budou volat někdy na to číslo z Vodafonu tak co jako? Navíc proč bych měl mít další výdaje a další starost s další SIM kartou (už jenom hlídat, abych ji po roce nezapomněl dobít). To je padlý na hlavu.
 18. @Jurda Tak tomu říkám prasárna. Slovo "péče" dostává v podání Vodafonu poněkud trpkou příchuť.
 19. @technik Vy už ve Vodafone nepracujete? 🙂 Nebo oddělujete soukromý a pracovní názor? 🙂
 20. Jde o CA modul, který ten pán aktivně nyní využívá - pán je již převedený do systému Vodafone a CA modul je tedy registrovaný (aktivní) v systému Vodafone. Bavíme se tady o převodu dříve odkoupeného, ale aktuálně zaregistrovaného CA modulu (tedy aktivního) v systému Vodafone, na jiného zákazníka! @Ivo Mašek Nečetl jste celé vlákno pozorně, viz má poznámka výše. Konečně souhlasný názor od někoho z Vodafonu! No vždyť ano - mluví se tady o převodu CA modulu (aktivního v systému Vodafone, ale kdysi zakoupeného od UPC) mezi dvěma aktivními zákazníky (již převedenými do systému Vodafone). Ano, to není nic jiného než záměr ze strany Vodafonu. Možná by se to dalo i soudně napadnou. Ale kdo by se s Vámi soudil, že? PS: Obchodní podmínky jsou jedna věc a pravidla seriózního jednání druhá věc.
 21. Víte co? Mě je to vlastně jedno jestli DVB-C nakonec vypnete. Ale na těch posledních pár let byste mohli povolit převody CA modulů mezi Vodafone smlouvami. Jako když se ptáte odsouzeného na smrt: "Maté poslední přání?" "Ano, mám. Povolte pro ta zbylá léta převody CA modulů."
 22. Je u Vodafonu možný převod CA modulu z jedné smlouvy do druhé? Mám možnost si od někoho koupit CA modul i s dekódovací kartou (předpokládám) přičemž daný CA modul byl dříve od UPC zakoupen.
 23. Dobrý den. V Můj Vodafone nelze doobjednat další CA modul. Jsou tam pouze set-top boxy: Bylo by fajn kdyby tam byla možnost doobjednání i CA modulu. Jen takový postesk - za časů UPC bylo možné si CA modul odkoupit - pro mne jako klienta to bylo velmi výhodné 🙂 PS: Nevíte někdo proč se vkládané obrázky vždycky tak roztáhnou i když originálně tak velké nejsou ( @Slamb).
 24. Úžasný, tak jsem zjistil, že když přehrávání spustím na HDMI monitoru tak to funguje. Akorát mám trochu výtku - obraz je trošičku trhaný a to mám 500/500 Mb net a velmi rychlé PC. @tomus Já také v Můj Vodafone CA modul vidím - ale ne v tom seznamu připojených zařízení (nevím jestli je to nutné).
 25. Nemám stb, ale ca modul a taky mám podobnou chybu při sledování na svém stolním PC: A v Můj Vodafone se mi zobrazuje: Nerozumím tomu. To je potřeba někam volat, aby někde něco spárovali? Jinak mám jeden monitor připojený pomocí DP a druhý pomocí HDMI - a na tom rozhodně nebudu nic měnit (nevím jestli to hraje roli).
×
×
 • Create New...