Jump to content

penca

User
 • Posts

  47
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

penca last won the day on February 17

penca had the most liked content!

Vodafone services

 • Vodafone fixed internet
  Super 500 Mb/s
 • Vodafone mobile services
  Super
 • Vodafone television
  Komplet
 • Vodafone devices
  Compal
  4 x CA modul
 • Place of subscription of Vodafone services
  Brno - Žabovřesky
 • Speedtest

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

penca's Achievements

Level 5

Level 5 (5/14)

 • Conversation Starter
 • Reacting Well
 • Dedicated
 • First Post
 • Collaborator

Recent Badges

10

Reputation

 1. Na Samsungu mám čas EPG v pořádku, na LG je čas o hodinu zpět. Vypadá to, že si Vodafone přestal rozumět s LG, v minulosti jsem tyto problémy na LG televizi nezaznamenal.
 2. Vidím to stejně. Jenže je spousta lidí, kteří mají hodně rádi formule (1, 2 i 3) a k O2 se nahnat nenechají. A o tu skupinu platících diváků, minimálně pro letošek, operátoři přišli. V F2 máme Romana Staňka, první tři závody asi rozhodnou o jeho kariéře a já nebudu čekat na to, jestli se alespoň na část sezóny operátoři dohodnou, tou dobou už Roman ani nemusí F2 jezdit. Když O2 moje peníze prostřednictvím Vodafone nechce, jejich problém. Odmítám však platit za seriál od poloviny.
 3. Do startu závodního víkendu zbývá 1 den a 19 hodin a operátoři mají pocit, že mají ještě čas vyjednávat a fanoušci budou dál čekat. Vyřešil jsem to na ročním předplatným F1 TV za 50€ a tím se moje ochota zaplatit českým operátorům limitně přiblížila nule. Nepochopím, že někdo zaplatí kopec peněz za práva a pak takto promrhá šanci je zpeněžit. Teď už doufám, že se Vodafone s O2 nedohodne, protože by to logicky vedlo ke zdražení všech TV služeb.
 4. Díky @Tube, změna nastavení "pouze skenování" na "zapnuto" pomohla, obraz už je celý bez ořezu.
 5. Měl jsem na mysli toho, kdo ten stream vyrábí a posílá operátorům. Jestli se mu říká programer, pak souhlas.
 6. Potvrzuji, že Samsung si s tím dokáže poradit změnou nastavení formátu "Přizp. obrazovce". Moje hlavní televize OLED od LG si s tím bohužel neporadí a žádná volba v menu (16:9/originální/celá šířka/4:3/vertikální zoom/4směrné přiblížení) nevede k tomu, aby obraz byl celý. Čekal bych, že existují nějaké standardy, které bude distributor signálu respektovat.
 7. @cvancaraMám to tak na Premier Sport 1/2 i dnes. Ty programy nesleduju nijak pravidelně, tak nevím, jestli to tak je dlouhodobě, nebo je to novinka. V DVB-C výřez, IPTV celý obraz. U některých sportů tak chybí část grafiky a hlavně je obraz v kabelu na první pohled degradován ořezem a následným dopočítáváním pixelů do původního rozlišení. Mohl by se na to @technikpodívat?
 8. Právě se dívám na basket na PS2 a zajímalo by mě, proč je v DVB-C vysílán výřez z obrazu, takže je oříznutá grafika nahoře i dole a obraz tím viditelně trpí. Vyzkoušel jsem to na dvou různých televizích různých výrobců se stejným výsledkem. Změna nastavení poměru stran z originál na 16:9 žádný výsledek nepřinesla. Když přepnu na aplikaci Vodafone TV nebo na PS2 na konkurenční televizi, obraz je v pořádku v plném rozlišení. Problém je jen a pouze v DVB-C Vodafone. Kdo a proč upravuje rozlišení streamu pro kabel?
 9. Ondra samozřejmě dělá svou práci a vysvětluje nevysvětlitelné, podle vedením daných not, nic proti němu. Jen poukazuju na to, jaké nesmysly lezou ze současného vedení celé skupiny. Ostentativně vydávají kodexy, kterými se v reálu vůbec neřídí, šikanují vlastní klienty s odkoupeným Compalem nebo CA modulem jen proto, aby jim mohli identická zařízení pronajmout a nutí lidi pronajímat si další a další "prémiový" elektroodpad, i když doma mají plnohodnotný hardware, který by práci odvedl lépe a s menšími celospolečenskými náklady. Pokud by to s udržitelností myslel Vodafone vážně, nikdy by taková rozhodnutí nemohl udělat. Momentální míra pokrytectví vedení Vodafone je absurdní.
 10. @Ondra - VodafoneOndro, je dobře, že na nás globální Vodafone myslí a na rozdíl od Netflixu, Disney+, HBO Max, iVysílání, Voyo, O2 TV, Kuki a prakticky všech ostatních poskytovatelů televizního obsahu neriskuje náš špatný uživatelský zážitek. Je jistě environmentálně odpovědné a v souladu s kodexem Vodafone neriskovat využití tři roky starého HW televize s fungující SW podporou, postavené na procesorech Alpha7/9 Gen2 a místo toho nabízet prémiový set-top-box na čipu BCM7271 z roku 2018, který slibuje naprosto dokonalý uživatelský zážitek a nadpozemskou rychlost do mnoha dalších let. Za rozumných 15 stovek ročního nájemného není co řešit a vezmu je ke všem svým televizím. Jen budu muset nakoupit pár designových poliček pod televize, to budou doma koukat. Dovolím si jen připomenout Kodex Vodafone - Obchodní principy: "Dodavatel se zavazuje chránit životní prostředí. Dodavatel bude minimalizovat využívání omezených zdrojů (energie, voda a suroviny) a uvolňování škodlivých emisí do životního prostředí (včetně odpadu, emisí a odpadních vod). Dodavatel bude usilovat o zlepšení environmentální výkonnosti produktů a služeb, které poskytuje, a podporovat ty, kteří zákazníkům Vodafonu nabízejí ekologické a sociální výhody." Budoucnost je úžasná. Ready?
 11. Ještě dnes se dá zahájit alpha test pro webOS 3.0, tedy pro modelový rok 2016. To, že Vodafone zařízl televize, které přišly na trh ve 4Q/2019 a prodávaly se do konce 2Q/2021, je čistě manažerské rozhodnutí. Navenek se chce společnost prezentovat udržitelností a reálně dělá přesný opak, posílá do elektroodpadu tři roky staré (OLED) televize v ceně vysokých desítek tisíc korun.
 12. Trošku jsem doufal, že po těch mnoha letech vývoje bude aplikace podporovat alespoň modelový rok 2020, jenže 3,5 roku starý střep LG OLED55B9SLA už je bohužel pro Vodafone za zenitem a tak mají rodiče smůlu. Když jsem tu televizi objednával, tak už půl roku existovala aplikace pro android a mě ani ve snu nenapadlo, že Vodafone nezvládne portaci aplikace na tehdy aktuální model.
 13. @CableGVyzkoušel jsem a potvrzuji, mám to na iPadu stejně. Hned od začátku se zvuk oproti obrazu posouvá, po chvíli je to nesledovatelné. Při posunu zpět v čase se zvuk synchronizuje, ale za chvíli se to opět rozsype. Vratné lahve jsou stejný případ. Namátkou jsem zkusil ještě Plán útěku a opět stejný problém. Já už tu Vodafone TV aplikaci používám jen výjimečně, je to až ta poslední možnost. Kdyby neměl Vodafone DVB-C přes CA modul, už jsem se všemi službami jinde.
 14. Kdyby se jednalo o službu, která je standardem na naprosté většině zařízení v síti, tak bych souhlasil. Jenže tady jde o službu, která nefunguje ani na všech v současnosti prodávaných zařízeních, natož pak na starších telefonech a to ještě ve spoustě případů záleží, kde byl koupen. Dokážu si představit, že s nekompatibilním telefonem to může být zdrojem potíží, může to způsobovat komplikace v roamingu, někomu může vadit, že společně s VoLTE je defaultně aktivováno i VoWiFi, někomu může vadit, že má spolu s tím aktivní i ViLTE a můžou ho tak lidi otravovat s videohovory nebo když to nefunguje, nedá se to vypnout a zapnout...
 15. Máte pravdu, taky mi zmizela možnost aktivace VoLTE a VoWiFi v samoobsluze. Holt to odpovídá aktuálnímu trendu u Vodafone omezovat možnosti nastavení na straně uživatele (např. nemožnost deaktivovat otravné zprávy ohledně vystavení vyúčtování nebo poděkování za úhradu, nemožnost volby roamingového tarifu - natvrdo nastaven u některých novějších tarifů roaming na den). Pak už asi zbývá jen žádat o pomoc technickou podporu, že zdánlivě aktivovaná služba nefunguje.
×
×
 • Create New...