Jump to content

vpa

User
 • Posts

  508
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  10

Everything posted by vpa

 1. Měl jsem to podobně jako keramik, psal jsem to počátkem roku. Před 3 týdny jsem zavolal, to už nešly 3 muxy a přišli, nejdříve podezření na vlastní rozvody, rozbočovače a tak. Nakonec to nechodilo ani nepřímo. Předělala se zásuvka, pak v jejich rozvodu, nakonec vyměnili přívodní kabel, trochu se zlepšilo, tak ještě i ten před ním. Oba byly nahryzlé od myší. Od té doby vše funguje, ještě to musím zaklepat. Stačí prostě kousek a 5G se hned na to dostane.
 2. To funguje, nevím proč, ale adresa je stále 192.168.0.1, jen neodpovídala, zkusil jsem zrušit DHCP a už se rozběhla. Má někdo tip, jak tu síť změnit? Diky
 3. Je možné změnit adresu modem Vodafone Station, resp. sítě? Ze 192.168.0.1 např. na 192.168.2.1? Pokouším se o to, ale asi budu muset obnovovat do továrního nastavení, síť se mi nezměnila, ale na webové rozhraní se nedostanu.
 4. vpa

  Nové stanice

  Tu povinnost už operátoři nemají, byla zrušena s uvolněním a srovnáním trhu.
 5. Jenom tam bohužel není dostupný.
 6. Nevíte někdo, jaký typ koaxiálního propojovacího kabelu se používá? Jde mi o ten "červený". Nechci ruční výrobu a další tipy. Děkuji.
 7. Ale bohužel jen při závazku na 2 roky.
 8. Nevím, jestli se tu ještě probírá DVB-T, protože kódování MPEG4 či HEVC, ty televizory, kvůli kterým se DVB-T vysílá, neumí.
 9. Já řešil opačný problém, na nové 4k TV premium box po několika dnech nic nezobrazoval. Postupně jsem zapojil samostatně, ne přes switch, po několika dnech už taky nechodilo, ale nakonec jsem koupil nový HDMI 2.1 8k switch a kabely a teď to funguje v jakékoliv kombinaci.
 10. Myslel jsem, že DVB-T dělají někde lokálně, když mám jen ČT 1 SVC.
 11. Skoro určitě to bude u mě to rušení, teď už to dělá i na jiných tv a okolní mixy kostičkují.
 12. To tak může být, jen je mi divné, že v pátek večer to ještě šlo. Bohužel si nejsem jist, jestli tam signál je nebo není, tahle Tv mi sílu signálu na digitálním kanálu nezobrazuje, když ho nenaladí.
 13. Já jsem kupoval televizi před Silvestrem a protože regionální ČT nesleduji, tak jsem to neřešil, vždyť Vodafone říká, že to měnili v listopadu. Dnes jsem náhodou listoval a zjistil, že mi to nefunguje také. Mohu dokladovat, že Vodafone lže a změnu provedl až v letošním roce. Navíc jsem zjistil, že mi dnes zmizel celý mux na 770 MHz, nic se tam nevysílá,
 14. DVB-C je standard lineárního vysílání v koaxiálním kabelu. Vysílá stále vše, i když tam nemáte nic připojené a nebo i když to nemáte zaplacené. Tudíž tam nemůže vysílat nic jiného, od různých provozovatelů. Pásmo je trvale vyhrazeno a může být pouze zarušeno od externích zdrojů, vadným kabelem nebo koncovkami. Datový tok je v podstatě garantovaný. Kostičkovaní je příznakem tohoto zarušení. Oproti tomu televize přes aplikaci, OTT, přes internet, přenáší jen tehdy, pokud přijímáte. Pokud máte vypnuto nebo nezaplacení, tak se nic nevysílá. Datový tok není garantovaný a jeho velikost se sčítá postupně podle počtu všech přijímajících po cestě až ke zdroji vysílání. Ve stejném kabelu se k tomu přijímaném toku od účastníka napočítává minimálně na začátku trasy u účastníka, ještě ostatní provoz po internetu od účastníka. Může tedy docházet z principu fungování IP komunikace, k výpadkům přenosu a signálu. Kostičkovaní je příznakem zaplněné linky, kdekoliv v průběhu trasy. Nebylo by problém vysílat v kvalitě DVB-C, ale kapacita linek by musela být obrovská. Proto se využívá i modernější komprese, proměnný datový tok atd. různé speciality, protože jinak by byl signál pro obrazovky nad velikost 40" nesledovatelný.
 15. Já neznám žádný box, který nemá certifikaci Netflix a někdy později ji dostal. Buď má Netflix od počátku nebo ne. Čínské krabičky mají Netflix obvykle hacklý a aktualizace z Obchodu jej znefunkční. Problém spočívá v podpoře kodeků a zabezpečení. To se mi stalo i u jednoho boxu, který podporu měl oficiální, ale přišla nová verze systému a prý ukončená podpora ze strany výrobce, nekoupil si asi licence na certifikaci.
 16. Bohužel jsem si opět problém osvěžil nahráním několika detektivek. No co myslíte, končilo to vždycky před tím, než řekli, kdo je vrah. Ještě že mám Lepší Tv, tam to začíná začátkem pořadu a konec tam vždycky je.
 17. Pokud je 5G pouze LTE, tak je to jen klasické matení zákazníka. Obdoba VoLTE v síti 5G je technologie VoNR, Vo5G, viděl jsem ještě nějaký jiný název, ale myslím, že to z našich operátorů nikdo neumí. Ptal jsem se jednoho z nich před týdnem a je to v přípravě k testování. Samozřejmě musí být telefon, který to umí. Asi před 2 lety to některý zahraniční operátor prodával s S21, ale jestli to nabízí stále, nevím.
 18. vpa

  Podpora Chromecast

  Zkoušel jsem řadu ovladačů s čísly, klávesnic, ale záleží, jak to podporuje konkrétní aplikace. Většinou nijak, už si moc nevzpomínám, ale Vodafone na to nereagoval.
 19. vpa

  Podpora Chromecast

  Tak ono se dá říct, že Google Chromecast to podporuje. Chromecast HD nebo 4K jsou Android TV ve verzi 12 a tam se dá aplikace nainstalovat. Já vím, co jste podporou Chromecast myslel, jen píšu, co můžeme očekávat, že Vodafone nakonec odpoví.
 20. vpa

  Canal +

  Podle informace Canal+ dosáhl požadovaného množství předplatitelů a všechna další jednání s poskytovateli byla ukončena. Ostatní zájemci si mohou službu předplatit přes internet.
 21. Někde jsem četl, že 38. kanál vysílá teď nově z Hoděšovic, RS8 DVB-T.
 22. Mám to od začátku roku, po přechodu, pomáhá restart, vyndat koaxial jsem nezkoušel. Vydrží to max. tak týden a pak to klesne. Po restartu ok. Technika jsem nevolal, ale na počátku jsem to řešil. Když to restart vyřešil, tak už nikdo nic neřešil.
 23. A oni automaticky přeskakují reklamy nebo je jen možnost? U Lepší TV jsem dnes četl, že to automaticky zkracuje reklamu na 3 minuty, w balíčkem to reklamy automaticky přeskakuje. Nezkoušel jsem ani jedno
 24. Jestli ono to nebude proto, že ostatní za to musí platit, zatímco Vodafone obtěžuje zadarmo.
 25. vpa

  BBC News

  To jste asi nerozuměl dotazu. Dotaz zněl, kolik byste připlatil, ne místo čeho, kolik byste si připlatil navíc, i s těmi tv8, Prima a všemi ostatními ptákovinami? Ty totiž neovliníte. Tak kolik, 30 Kč měsíčně?
×
×
 • Create New...