Přejít na obsah

Změna IP adresy modemu Vodafone Station


vpa

Doporučené příspěvky

Je možné změnit adresu modem Vodafone Station, resp. sítě? Ze 192.168.0.1 např. na 192.168.2.1? Pokouším se o to, ale asi budu muset obnovovat do továrního nastavení, síť se mi nezměnila, ale na webové rozhraní se nedostanu.

  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • V.Station 3.1, VTV STB 2G_A, 3xCAmodul
  • Hradec Králové
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • tomus změnil název na Změna IP adresy modemu Vodafone Station

To funguje, nevím proč, ale adresa je stále 192.168.0.1, jen neodpovídala, zkusil jsem zrušit DHCP a už se rozběhla.

Má někdo tip, jak tu síť změnit? Diky

  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • V.Station 3.1, VTV STB 2G_A, 3xCAmodul
  • Hradec Králové
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

34 minutes ago, tomus said:

Pro přístup do webového rozhraní by měla fungovat univerzální adresa 192.168.100.1

Pokud to funguje - třeba mě přístup na tuhle IP adresu funguje jen tak cca 30-10 minut po restartu modemu, pak zahlasí timeout a už se na to rozhraní nikdy nejde dostat (modem v bridge) 🙂 

  • Premium
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u mě přes bridge dobrý

 

Sériové číslo

A7F4D29CXXXXXXX

Verze firmwaru

AR01.04.046.25_091322_7244.SIP.10.X1

Typ a verze hardwaru

8

Doba provozu od posledního restartu

41 dnů, 06 hodiny a 07 minut

Datum, čas

06.03.2024 | 18:52

  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Vodafone station
  • Kladno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, r2d2 napsal:

Pokud to funguje - třeba mě přístup na tuhle IP adresu funguje jen tak cca 30-10 minut po restartu modemu, pak zahlasí timeout a už se na to rozhraní nikdy nejde dostat (modem v bridge) 🙂 

Ja s tim mam problem az v dobe, kdy se mi zvysi delay pri otevirani stranek, nebo jineho nacitani. Pak tu adresu 192.168.100.1 nejsem scholen otevrit, nebo se nenactou vsechny veci a nic to nedela

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • -
  • Compal CH7465 černý
  • Ostrava - Zábřeh
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 6. 3. 2024 v 17:56, r2d2 napsal:

Pokud to funguje - třeba mě přístup na tuhle IP adresu funguje jen tak cca 30-10 minut po restartu modemu, pak zahlasí timeout a už se na to rozhraní nikdy nejde dostat (modem v bridge) 🙂 

Protože ve VfS vyprší nacahovaný ARP záznam připojeného zařízení (který VfS z nějakého důvodu potřebuje, i když by v principu nemusel) a už se neobnoví - nejspíš protože zařízení už má (narozdíl od startu, kdy modem přiděluje dočasné adresy ve svém 192.168.100.0/24 subnetu) přidělenou veřejnou / Vodafone interní IP z jiného subnetu a mnoho zařízení ignoruje ARP requesty mimo vlastní subnet. V linuxu se toto nastavuje pomocí arp_ignore: https://sysctl-explorer.net/net/ipv4/arp_ignore/ - hodnoty 0 a 1 budou fungovat, ale 2 ne...

Upraveno uživatelem DiDiDi
  • 1000 Mb/s
  • -
  • Start
  • Vodafone Station / TG3442DE
  • Brno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
V 6. 3. 2024 v 17:56, r2d2 napsal:

Pokud to funguje - třeba mě přístup na tuhle IP adresu funguje jen tak cca 30-10 minut po restartu modemu, pak zahlasí timeout a už se na to rozhraní nikdy nejde dostat (modem v bridge) 🙂 

Tohle jsem zrovna řešil a je to problém konfigurace routeru, který zapojujete za tím. Dokud modem startuje, váš router dostane na WAN portu dočasně přes DHCP adresu ze subnetu 192.168.100.0/24, takže to funguje. Potom se ovšem adresa změní na veřejnou adresu z jiného rozsahu.

 

Abyste se mohl připojit ze svojí sítě na administraci modemu, je potřeba nastavit na svém WAN rozhraní adresy obě (tj. jednu veřejnou dynamicky přidělenou, druhou statickou např. 192.168.100.2).

 

Pak se to dá rozchodit ještě v kombinaci s NAT pravidlem, které bude správně překládat zdrojovou IP adresu požadavků z interní sítě, např když máte třeba PC 192.168.0.100 a pošlete request na 192.168.100.1, modem uvidí, že request přišel z 192.168.100.2). Jinak by nedokázal routovat zpátky odpověď do subnetu 192.168.0.0/24, který nezná. Stejný princip, jako když se všechny requesty do internetu NATují na vaši veřejnou IP.

 

Třeba pro OPNsense jsem našel pěkný návod: https://forum.opnsense.org/index.php?topic=36936.0

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

@janmichaelvincentv tom to ale asi taky nebude, protože modem přestane reagovat i po připojení počítače lokálně kabelem k modemu. Prostě 5-10 minut se přes router (s již přiřazenou veřejnou IP) na modem dostanu, ale po pár minutách timeout (pingy, http/s). Bude to nějaký zádrhel v modemu.

  • Super Profi
  • Super
  • -
  • Vodafone Station
  • Plzeň
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...