Jump to content

janmichaelvincent

User
 • Posts

  43
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

janmichaelvincent last won the day on August 1

janmichaelvincent had the most liked content!

Vodafone services

 • Vodafone fixed internet
  -
 • Vodafone mobile internet
  -
 • Vodafone television
  -
 • Vodafone devices
  -
 • Place of subscription of Vodafone services
  -

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

janmichaelvincent's Achievements

Level 5

Level 5 (5/14)

 • Reacting Well
 • Dedicated
 • First Post
 • Collaborator
 • Conversation Starter

Recent Badges

1

Reputation

 1. @zajdee Jo, zkoušel jsem něco googlit a našel jsem tenhle blog post o Compalu: https://blog.danman.eu/about-adding-a-static-route-to-my-docsis-modem/ Velice pobavil. Očividně když se chce, všechno jde.
 2. Vzhledem k tomu, že bridge mód je stále v nedohlednu, zajímalo by mě, jestli někdo úspěšně vyzkoušel tuto konfiguraci. Tedy, u vlastního routeru vypnout NAT a u VF Station nastavit statické routování (pokud to vůbec lze). Tímto způsobem by se dalo vyhnout double NATu a port forwarding by stačilo nastavovat na jednom místě (VF Station). Všechny ostatní věci jako firewall, DHCP, filtering a QoS by mohl stále řešit vlastní router. Já jsem na Gigabit ještě nepřešel, takže si to vyzkoušet nemůžu...
 3. To sice můžou, ale Cloudflare to na rozdíl od Vodafonu ustál. Na blogu popisuje, že přes 90 % DNS požadavků vyřídil do 10 ms i během toho největšího zahlcení sítě (které bylo způsobené nedostupností služeb FB). Očividně má lepší infrastrukturu.
 4. Taky mi internet celou dobu fungoval (samozřejmě kromě FB). Používám Cloudflare DNS (1.1.1.1). Když jsem si četl ten jejich report, kde zmiňovali, že mají server dobře navržený, a tudíž nedošlo k jeho přetížení, měl jsem fakt radost. Vždycky jsem tušil, že je dobrý nápad nepoužívat DNS od poskytovatele připojení. 😄
 5. Můžu potvrdit! Cartoon Network, totožný problém. HorizonGo jsem teda nekontroloval, ale TV s CA modulem to dělá.
 6. 7,8 Mbps na papíře nezní tak špatně, ale v tom případě asi špatné nastavení kodeku, protože to je opravdu vizuálně mnohem horší než Netflix, který má kolikrát full HD bitrate i poloviční. Teď nevím, jestli jste mi dal hodnotu, která platí pro všechny kanály Discovery nebo jenom konkrétně "Discovery". Mně teda připadá, že Discovery Science je na tom vizuálně ze všech nejhůř. Ale nic, je to mimo téma. Až se mi bude chtít, možná vyrobím nějaké screenshoty a dám to do samostatné diskuze.
 7. Celou dobu mluvím o DVB-C ve smyslu, že ani teď není o co stát, co se kvality týče. @technik Konkrétní číslo bylo uvedeno jako příklad. Je mi jasné, že se používá variable bitrate, ale prosím vás, přepněte si na FilmBox Premium a řekněte mi, jestli je tohle myšleno vážně. Viditelně naprosto rozsypaný obraz s nedostatečným datovým tokem při dynamičtějších scénách. To samé třeba ten zmiňovaný Discovery Science. A ne, není to špatnou sílou signálu, protože kanály jako HBO, které mají alokovaný bitrate vyšší, jsou vizuálně úplně v pořádku. Konkrétní hodnoty sleduju v reálném čase přes Tvheadend a je tam velice zřetelně vidět, že kanály se špatným obrazem se pohybují kolem 3 - 5 Mbps, zatímco ty nejlepší mají třeba 10 - 13 Mbps.
 8. @Adolf.Shitler Mně je celkem jedno, kdo je za to zodpovědný. Komentuji prostě stav televizních služeb, které se u nás označují jako HD. Jestli to není jenom případ Vodafone, tím hůř. Původní kabelovkou myslím samozřejmě DVB-C. Pokud to má Vodafone TV přes internet ještě horší, přijde mi to jako naprosté selhání. Přitom by se dalo využít adaptivní streamování a budou spokojení jak ti s pomalým připojením, tak ti náročnější.
 9. Musím se smát, když někdo mluví o vysoké kvalitě původní kabelovky. Vysoká je možná tak u sledovanějších programů. Ty ostatní vypadají i v HD dost žalostně... třeba Discovery Science s nějakými 3000 Kbps nebo FilmBox Premium (a to je filmový kanál!) No a to jsem ještě nezmínil MPEG-2 zvukové stopy... naprosté zlo. Na kterýchkoliv slušných reprobednách jsou slyšet dost silné kompresní artefakty ve vyšších frekvencích. Jediné poslouchatelné jsou Dolby Digital AC-3 stopy, které jsou bohužel z většiny jen u filmových kanálů. Třeba u hudební televize Óčko by člověk čekal, že bude zvuk kvalitní a je to teda pravý opak. Snad všechny hudební kanály s výjimkou Mezzo opět používají zastaralý MPEG-2 audio kodek. Kašlat na kompatibilitu archaických zařízení, dejte tam aspoň AAC!
 10. @Adolf.Shitler Jestli půjde Vodafone station provozovat "bez problémů", to se teprve uvidí. Zatím je těch problémů víc než dost. A rozhodně není zbytečnost nabídnout druhé, jednodušší a případně i levnější zařízení, když si zákazník jinak musí připlácet za nevyužitou funkcionalitu. Vodafonu se to samozřejmé hodí, ale proč by klient platil za nekvalitní Wifi router se zabugovaným firmwarem, když z něj chce reálně využít jen ten bridge?
 11. @Adolf.Shitler No, tak zrovna ten 2,5 Gbps port si sice zákazník pořídit může, ale s modemem, který má jenom 1 Gbps porty a neumí (oficiálně) link aggregation, mu to bude celkem k hovnu. Podle mě by bylo fajn, kdyby i dnes poskytovatel připojení nabízel modem, který je skutečně jen modemem. Jednoduché, spolehlivé zařízení s nízkou spotřebou. A přesně jak říkáte, zbytek si každý zařídí, jak uzná za vhodné. Pro nenáročné klienty se může zachovat "prémiový" šunt. Takhle by Vodafone nabízel pouze dvě různá zařízení, což je určitě stále zvladatelné oproti nutnosti vyhovět komukoliv s čímkoliv.
 12. Vím, že otázka je na manuální ladění, ale přesto se zeptám: Automatické ladění použít nelze?
 13. @Rebkos Možná mi něco uniklo, ale když vám to původně instaloval technik, proč řešíte výměnu na vlastní pěst? Není možné se s poskytovatelem připojení domluvit, aby vám prodal zesilovač nový a případně tam rovnou někoho poslal na přeměření?
 14. Ví se, jestli to někdy bude umět Chromecast?
 15. @WiTeC@Trabi Zachování CA modulů by dávalo smysl alespoň do doby, než Vodafone vydá aplikaci pro smart TV, což se údajně také chystá. Přestože set-top box je momentálně hybridní, je možné, že do budoucna se postupně zruší DVB-C a všechno poběží čistě přes internet. Tohle je taky potřeba vzít v úvahu.
×
×
 • Create New...