Jump to content

janmichaelvincent

User
 • Posts

  58
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by janmichaelvincent

 1. Jo, to je pravda. Zapomněl jsem, že už tam je dneska víc portů než u mého Cisco modemu, který samozřejmě funguje jenom jako bridge. 😄
 2. Jo jo, DRM, aneb jak neúnosně znepříjemňovat život zákazníkům placených služeb ve jménu boje proti pirátství.
 3. @tomus Jestli to nebylo myšleno jako napojit PC kabelem přímo na bridge, tedy nechat si přiřadit veřejnou IP přímo do počítače. To bych radši neradil nikomu. 😄 Mimochodem, s modemem v bridge módu se otevírají i další, exotičtější možnosti, jako např. připojit za něj switch a nechat si přiřadit rovnou několik veřejných IP adres. Některé routery (jako Ubiquiti EdgeRouter) to dokáží i s jedním fyzickým WAN portem. To jenom pro zajímavost.
 4. @Marek-26 Problém v OFDM jako třeba často zmiňované rušení od mobilního signálu? Něco takového mě také napadlo. Tak doufám, že má Vodafone vůli takovéhle problémy aktivně řešit, aby mohl nabízet plnohodnotné služby co nejvíce zákazníkům.
 5. Mně se osvědčila ruční změna MAC adresy na vlastním routeru, kde modem je v bridge módu. Sice nemám VF Station, ale v principu by to mělo fungovat stejně.
 6. Jo, já jsem se těšil, že až bude bridge, nechám si dát Gigabit, který byl ještě minulý týden podle webu dostupný na mojí adrese (Praha 9, navíc za výhodnou cenu 490,-) a dneska zjistím, že už tam nabízejí maximálně 500 Mbps... Je to nějaká chyba, nebo zjistili, že Gigabit v dané lokalitě nefunguje? 😄
 7. Teoreticky by u mě mohl být problém, že Android je rootnutý. 😄
 8. @Budulman Tak Vodafone TV nakonec funguje. Ale jenom na Windows v prohlížeči. Že to nejde na Linuxu, to mě zas až tolik nepřekvapuje, ale nejde mi to ani na Androidu... Každopádně jak říkám, kabelová televize beze změny stále funkční.
 9. V mém případě proběhlo převedení bez problému. Žádný hardware na výměnu nemám, registrace do Můj Vodafone v pořádku, přihlášení do Vodafone TV aplikace také. Jenom jedna drobná vada: ta internetová televize nefunguje. 😄 Kabelovka přes CA modul naštěstí stále ano.
 10. Pokud jde o ten merlin firmware, to bych vůbec neřešil. Je to hlavně pro lidi, co si s tím fakt chtějí hrát, nebo vyloženě potřebují něco, co ten základní firmware neumožňuje.
 11. @Ewtis S kompatibilitou bývají ještě problémy, je to poměrně nová technologie...
 12. @Slamb Jo, jenže by tam byl opět vykuchaný firmware, ve kterém nejde nic nastavit. Na Asusu mám ssh přístup a dokonce je firmware open source, takže lze flashnout modifikovanou verzi s extra funkcemi (https://www.asuswrt-merlin.net/)
 13. Předpokládám, že to je WiFi 6 (802.11ax) a pravděpodobně i 160 MHz šířka kanálu. Já jsem doma na Asus RT-AX86U naměřil vzduchem 1400 Mbps mezi NAS serverem na lokální síti a notebookem s Intel AX201 kartou (router má 2.5 Gbps ethernet port).
 14. @MekliCZ No... ještě nevíme, jestli to funguje. Zatím víme jenom to, že se objevila nová konfigurace. Já tomu uvěřím, teprve až to někdo vyzkouší a poběží mu to stabilně.
 15. @Slamb Nebuďte slušnej, řekněte jméno! 😄 edit slamb: žádnej rozjíždějící se offtopic 🤨 je to česká firma, která sežere všechno, co jí přijde pod ruku, investuje jenom do akvizic a na kvalitu dlabe 😕
 16. @zajdee Jo, zkoušel jsem něco googlit a našel jsem tenhle blog post o Compalu: https://blog.danman.eu/about-adding-a-static-route-to-my-docsis-modem/ Velice pobavil. Očividně když se chce, všechno jde.
 17. Vzhledem k tomu, že bridge mód je stále v nedohlednu, zajímalo by mě, jestli někdo úspěšně vyzkoušel tuto konfiguraci. Tedy, u vlastního routeru vypnout NAT a u VF Station nastavit statické routování (pokud to vůbec lze). Tímto způsobem by se dalo vyhnout double NATu a port forwarding by stačilo nastavovat na jednom místě (VF Station). Všechny ostatní věci jako firewall, DHCP, filtering a QoS by mohl stále řešit vlastní router. Já jsem na Gigabit ještě nepřešel, takže si to vyzkoušet nemůžu...
 18. To sice můžou, ale Cloudflare to na rozdíl od Vodafonu ustál. Na blogu popisuje, že přes 90 % DNS požadavků vyřídil do 10 ms i během toho největšího zahlcení sítě (které bylo způsobené nedostupností služeb FB). Očividně má lepší infrastrukturu.
 19. Taky mi internet celou dobu fungoval (samozřejmě kromě FB). Používám Cloudflare DNS (1.1.1.1). Když jsem si četl ten jejich report, kde zmiňovali, že mají server dobře navržený, a tudíž nedošlo k jeho přetížení, měl jsem fakt radost. Vždycky jsem tušil, že je dobrý nápad nepoužívat DNS od poskytovatele připojení. 😄
 20. Můžu potvrdit! Cartoon Network, totožný problém. HorizonGo jsem teda nekontroloval, ale TV s CA modulem to dělá.
 21. 7,8 Mbps na papíře nezní tak špatně, ale v tom případě asi špatné nastavení kodeku, protože to je opravdu vizuálně mnohem horší než Netflix, který má kolikrát full HD bitrate i poloviční. Teď nevím, jestli jste mi dal hodnotu, která platí pro všechny kanály Discovery nebo jenom konkrétně "Discovery". Mně teda připadá, že Discovery Science je na tom vizuálně ze všech nejhůř. Ale nic, je to mimo téma. Až se mi bude chtít, možná vyrobím nějaké screenshoty a dám to do samostatné diskuze.
 22. Celou dobu mluvím o DVB-C ve smyslu, že ani teď není o co stát, co se kvality týče. @technik Konkrétní číslo bylo uvedeno jako příklad. Je mi jasné, že se používá variable bitrate, ale prosím vás, přepněte si na FilmBox Premium a řekněte mi, jestli je tohle myšleno vážně. Viditelně naprosto rozsypaný obraz s nedostatečným datovým tokem při dynamičtějších scénách. To samé třeba ten zmiňovaný Discovery Science. A ne, není to špatnou sílou signálu, protože kanály jako HBO, které mají alokovaný bitrate vyšší, jsou vizuálně úplně v pořádku. Konkrétní hodnoty sleduju v reálném čase přes Tvheadend a je tam velice zřetelně vidět, že kanály se špatným obrazem se pohybují kolem 3 - 5 Mbps, zatímco ty nejlepší mají třeba 10 - 13 Mbps.
 23. @Adolf.Shitler Mně je celkem jedno, kdo je za to zodpovědný. Komentuji prostě stav televizních služeb, které se u nás označují jako HD. Jestli to není jenom případ Vodafone, tím hůř. Původní kabelovkou myslím samozřejmě DVB-C. Pokud to má Vodafone TV přes internet ještě horší, přijde mi to jako naprosté selhání. Přitom by se dalo využít adaptivní streamování a budou spokojení jak ti s pomalým připojením, tak ti náročnější.
 24. Musím se smát, když někdo mluví o vysoké kvalitě původní kabelovky. Vysoká je možná tak u sledovanějších programů. Ty ostatní vypadají i v HD dost žalostně... třeba Discovery Science s nějakými 3000 Kbps nebo FilmBox Premium (a to je filmový kanál!) No a to jsem ještě nezmínil MPEG-2 zvukové stopy... naprosté zlo. Na kterýchkoliv slušných reprobednách jsou slyšet dost silné kompresní artefakty ve vyšších frekvencích. Jediné poslouchatelné jsou Dolby Digital AC-3 stopy, které jsou bohužel z většiny jen u filmových kanálů. Třeba u hudební televize Óčko by člověk čekal, že bude zvuk kvalitní a je to teda pravý opak. Snad všechny hudební kanály s výjimkou Mezzo opět používají zastaralý MPEG-2 audio kodek. Kašlat na kompatibilitu archaických zařízení, dejte tam aspoň AAC!
 25. @Adolf.Shitler Jestli půjde Vodafone station provozovat "bez problémů", to se teprve uvidí. Zatím je těch problémů víc než dost. A rozhodně není zbytečnost nabídnout druhé, jednodušší a případně i levnější zařízení, když si zákazník jinak musí připlácet za nevyužitou funkcionalitu. Vodafonu se to samozřejmé hodí, ale proč by klient platil za nekvalitní Wifi router se zabugovaným firmwarem, když z něj chce reálně využít jen ten bridge?
×
×
 • Create New...