Jump to content

Daviddvbc

User
 • Posts

  429
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

Everything posted by Daviddvbc

 1. Ahoj, právě se dívám na DVBC ČT1JM zprávy z regionů. Často se obraz ohromně rozloží na velké pixely. Toto se děje jen během reg. zpravodajství. Vím co to je, a proč to tak je, jen se chci zeptat, jestli to také pozorujete, a jestli je to pro VF přijatelný stav, protože se mi to zdá nepřijatelné.
 2. Tato chyba se mi taky stala, resp. jedné kamarádce. Dioda Wifi se rozsvítí, chcíli funguje, a asi po 30s se vypne. Já jsem to vyřešil přepnutím do bridge a zpět do režimou router. Nyní funguje.
 3. ??? Kdyby jsi sem neměl přístup, jak jsi napsal tento příspěvek ? Chtělo by to napsat, co tím myslíš.
 4. Toto vlákno má v první řadě být především o změně parametrů regionálních kanálů ČT 1, a nutnosti manuálního ladění. Nemohu říci, že by mne téma distribuce signálu nezajímalo, ale myslím si, že je to dost velký OFFTOPIC., který by se hodil do jiného vlákna. Mj. nevidím smysl této diskuse. Pokud někomu na kvalitě závisí natolik, že řeší kodeky a způsob transkódování signálu, tak pro něj není doplňkové zdarma vysílání DVB-T určeno. Stejně to nedává smysl, protože kdyby někomu na kvalitě záleželo, tak HD programy ČT si vezme z DVBC (kde jsou volně) a zbytek z DVBT. Jediný smysl který vidím je vzájemné prohlubování znalostí mezi zájemci o televizní techniku. Diskusi vítám, ovšem myslím si, že by měla být více o debatě technické, a ne o neustálém přesvědčování druhé strany.
 5. Taky mě to napadlo, ale nechtěl jsem zakládat offtopic. Napadá mě uzemnění. Rozbočovač je totiž uzemněn. Kabel by možná jinak nebyl uzemněn.
 6. Není to pravda, a je to alarmující neinformovanost zaměstnance . Prosím, zašlete jednomu z Vodafone zaměstnanců zde na fóru podrobnosti, aby byla nahlášena závada u zaměstnance.
 7. Také tomu nerozumím, ovšem napadá mě Komu to vadí ? Já osobně jsem velmi rád, že Vodafone zatím tuto službu poskytuje, jelikož mám v domácnosti jeden starší televizor, který díky tomuto mohu nadále provozovat bez STB. Jediná nevýhoda současné metody získávání signálu která mne napadá je možná horší kvalita obrazu. Toto ale podle mě nepředstavuje problém. Kdo chce obraz se špičkovou kvalitou, nechť si naladí/zaplatí DVB-C. Stejně kanály ČT jsou v DVB-C nekódované, a Prima+Nova jsou SD v DVBT i T2 tak i tak.
 8. Zvláštní. Jak jse jmenuje MUX a na jaké je frekvenci ?
 9. Na jedné televizi mám taky TV Start a kanály ČT 2HD, ČT D HD atd mi fungují bezvadně. Zkus manuání ladění na 498 MHz. Podívej se taky, jaká je u totoho multiplexu kvalita signálu.
 10. To je hezké, ale to stále nevysvětluje, proč tato situace vznikla. V tebou zaslaném plánu jsou regionální stanice ČT ve stejném MUX jako ty plošné. Nedává tedy smysl, přoč nefungovaly pouze regionální. Kdyby došlo k přeladění, nebo přesunutí do jiného MUXu, to bych pochopil. Frekvence i multiplexy však zůstaly stejné. Nerozumím, proč ostatní stanice z MUX 730MHz fungovaly, a regionální ne.
 11. Pro nápravu doporučuji následující postup (záleží od televize) Manuální ladění DVBC Vyberte 730MHZ.. Potom už zbývá jen přesunout pár kanálů zpět. Já osobně jsem jen musel přesunout ČT1JM, a vše ostatní je tak jak bylo.
 12. Ano, rád bych se díval na regionální události. PS: Retron: To je mi jasné, jen příliš nechápu, kam tím narážíš. To, že mám CAM píšu proto, že si dokážu představit, že VTV box by si případnou změnu frekvence dokázal sám změnit na dálku dle povelů z Vf. Toto CAM nedovede. Proto píšu že CAM, jelikož kamarád, kterému jsem volal, tak tomu na VTV Boxu (DVB C) funguje
 13. Ahoj dnes se u mě vyskytl problém. Regionální mutace ČT1 mi nefungují. Signál je, ale obraz žádný. ČT1 (Praha) funguje. SM, JM, JZC atd ale ne. Používám CAM. Kamarádka na opačném konci Brna má stejné problémy (také CAM). Já jsem ex Kabel+, a ona ex Intercable. Díval jsem se na frek. plán, a vše souhlasí - nevím kde je poblém. Ostatní programy v MUX 730MHz 64QAM fungují. Přelazování TV se snažím vyhnout, jelikož TV je hloupá, a přelazení by znamenalo přeřazení stanic, což by se mi dlouho napravovalo. Pozorujete tento problém také? Děkuji
 14. Daviddvbc

  CA moduly

  V Dubnu jsem si pronajal nový CA Modul od Vodafone, a ten je vybaven kartou s logem UPC. Takže Vodafone stále dává karty UPC. Dokonce i karty Karneval. Jednou jsem pomáhal někomu na dálku zajistit si CA Modul (Květen 2023) v Ostravě, a Vodafone mu poslal CAM s kartou Karnevalu.
 15. NOSTALGIE Pamatujete reklamní podložky pod myš od UPC a Karnevalu ? Máte stále nějaké ? Nedávno jsem ve škole objevil tento skvost. Příjde mi, že je jich ve všech školách ještě mnoho.
 16. Napadá mne ještě jedno řešení. Stačilo by si pořídit na dálku přes net ovladatelné relé (nebo zásuvku a běžné relé). Z MB PC by se vyvedly dva drátky pro spínač, a ty by se sepnutím relé zkratovaly, a PC by se zaplo / vyplo. Je to svým způsobem něco podobného jako to co vymyslel Ivo2003, ale bez opotřebení zdroje. Co vy na to ?
 17. Celkově je projev a slovosled zvláštní, např. píše Zapnul(a) . To je zvláštní Pokud to je AI, tak nechápu, proč sem píše. Nerozumím tomu
 18. @Veronika - Vodafone Jak píše honza265, adresa první je Ečerova 2, Brno druhá se nachází poblíž plynové výtopny u domu č. 1 na ulici Kubíčkova. Obě lokality lze vidět na streetview Ještě zajímavost. Všimněte si, že na poslední fotce je na krabičce nálepka Netbox (I když je to špatně vidět). Důvod toho by mně zajímal, jelikož se jedná jednoznačně o skříň Vf (UPC)
 19. Ahoj, jelikož se zajímám o HFC infrastrukturu, vždy když jdu kolem nějaké UPC skříně tak spozorním. Bohužel často jsem sklamán tím, že zejména optické uzly nejsou zamčené, nebo jsou zabezpečené lepící páskou. Zejména mne rozhořčuje skutečnost, že přes mé opakované hlášení se nic nedělo. Konkrétně v blízkosti mého bydliště vím o dvou optických uzlech. Oba dva jsou venku, v plechových skříních. Vždy jsou to 2 skříně, v jedné opt. převodník a napáječe, v druhé vyústění podzemních tras. Oba uzly o kterých se bavím, byly v době jejich objevení mnou neadekvátně zabezpečené. První se během nepřízně počasí sám otevřel, druhý byl otevřen již když jsem jej objevil. Přesto, že jsem oba případy asi 2x s časovým odstupem 1 měsíc hlásil, stále nejsou pořádně zamčené. 1. uzel vypadá na oko zavřený, nicméně stačí do dvířek opřít prst, a už se otevírají. 2. je stále v nezměněné podobě. Napadá mne, jak toto řešit, a jestli je to celé v pořádku. Je mi jasné, že toto "není moje starost" , ovšem čekal bych, že bude Vf více dbát na zabezpečení klíčové infrastruktury. Je to chyba Vf nebo Infotelu ? Jaký máte na tento problém názor Vy ? Na druhou stranu, kdyby skříň nebyla otevřená když jsem procházel kolem, nemohl bych pořídit fotografie, a zdokumentovat, co v nich je. Tyto fotografie s vámi sdílím, jelikož se zde určitě najde někdo, koho by to mohlo zajímat. Připomínám, že fotografie jsem pořídil naprosto pasivně, tedy nebylo potřeba jakkoli skříň otevírat nebo manipulovat s dvířkami.
 20. Daviddvbc

  Rozhlas

  Možná je to tak lepší, že je to zapomenuté. Kdyby ne, bůhví jestli by nedošlo v budoucnu k útlumu. Ikdyž to zabírá málo pásma.
 21. Discovery Science mi bude líto. Já osobně jsem si velice rád pouštěl "Jak to dělají". Šlo si totiž přepnout zvuk do Angličtiny
 22. @Aleš "Navíc port CMTS nemusí vždy znamenat jeden optický node." Prosím o dovysvětlení. Myslel jsem si, že jeden RF port na CMTS (nebavíme se o vCMTS) rovná se jedno celé RF spektrum. Tedy že jednotlivé porty jsou od sebe frekvenčně odděleny. Tedy na jedné frekvenci může být na obou portech jiný signál. Nevidím moc důvod mít na jednom RF portu více nodů. Tím by se připojení agregovalo ještě více. Jediné, co mne napadá, je kdyby měl nějaký node malou oblast působnosti, tak by se do stejného portu přidal ještě nějaký další node, také málo vytížený, aby se šetřilo porty na CMTS. Používá Vodafone někde vCMTS nebo R-MAC, nebo se všude jede na klasické CMTS s RF výstupem ? Mývají dnes již CMTS u Vf RF výstup přímo v analog. optice, nebo stále přes koax a potom společně s TV do opt. vysílačů ? Zajímalo by mne také, jak jsou řešeny lokality jako např. Blansko. V Brně je velký Headend jak s DVB-C tak s CMTS. Vede z Brna analogová optika do Blanska (několik portů) přímo do nodů, nebo je v Blansku nějaký menší headend, který příjímá TV ze Satelitu, a CMTS je také tam ? Používá Vodafone v takovýchto případech nějaké R-PHY ? Děkuji
 23. Páni, tak to jsem si vživotě nemyslel, že se trefím. Takže dejme tomu tedy řádově stovky uživatelů. Moc děkuji
×
×
 • Create New...