Jump to content

Daviddvbc

User
 • Posts

  371
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Everything posted by Daviddvbc

 1. Prosímvás, mohl by nějaký Admin opravit název z Vodafon na Vodafone, je to trnem v oku Díky 😉
 2. Jak jsem rád za DVBC a CA modul co mám, celá tato situace je krásným příkladem, proč bychom neměli přechod na ott uspěchat.
 3. To musíte řešit s Vodafonem, toto je veřejné diskusní forum. Zde vám s tímto nikdo nemůže pomoci. 800777777
 4. Sláva Sláva 🎉🎉🎉🎉🎉 Těch 100 až 200 Mhz je přesně to pásmo uvolněné vypnutím FM a Analog TV. Vypadá to, že u tebe to již rozjeli. Takže nyní víme, jak to bude Vodafone dělat. Volné pásmo zaplní OFDMA Kanálem. Takže se to týká především jen lidí s Stationem. Každopadně toto je skutečně důvod k oslavě 🙂🎉🎉🎉🎉
 5. Pochopitelně ti kabel musí vyměnit Vodafone, resp. jeho externí dodavatelská firma. Sám jej rozhodně nevyměňuj
 6. Daviddvbc

  Aorta

  Jen podotýkám, že toto vlákno je prastaré, takže moc nechápu, proč sem píšeš. Každopádně pokud vím, tak AORTA byl projekt UPC, resp. LGI. Myslím, že při vyčlenění UPC CZ z LGI a přeměně na Vodafone byl do značné míry ukončen. A teď si rozeberme ten DNS záznam. nl-ams02a-rc2-lag-11-0.aorta.net že by nl-ams znamenalo Amsterdam v Holandsku ? Takže asi tam je přístup na Aortu pro Vodafone území zrušen. Myslíš, že je v kompetenci kohokoliv zde na fóru něco nastavovat na serveru LGI v Amsterdamu ?
 7. Díky, teď už si to dokážu představit. Ten IEC plasťák je hnus 🙂 Ten kabel co vede k tobě z UPC krabice je nejspíš OK. Teď si zavolej na Vf, a požádej o servis, že ti kvůli rušení nejede TV atd...mělo by to být bezplatně. Každopádně to co jsi udělal, je nesprávné. Kabel z skříně UPC má vést do zásuvky (té co jsi odstranil) a až z ní poté do tv. Zavolej si technika, ať to proměří, ať ti tam dá správnou zásuvku, a kvalitní kabel ze zásuvky do TV.
 8. No, celá ta tvoje instalace je zvláštní. Chápu to správně ? Bydlíš v bytovém domě. Někde v přízemí je skříň UPC ve které je tap, a na něj jsou zapojeny byty. Z nějakého, pro mne nepochopitelného důvodu, je u vstupních dveří nestandardní TV/R zásuvka, a z ní účastnická šňúra do TV ? Máš to nějaké divné. Blíže to prosím upřesni, vyfoť, napiš kde je jaký kabel atd.
 9. Takovýto pokles úrovně signálu může znamenat např. zkrat v konektoru Takže dle mého názoru si to pozornost rozhodně vyžaduje
 10. Zapojoval jsi něco nového ? Pokud ne, tak: Zkontroluj koaxiální kabel, jestli není někde štíplý, zlomený, nebo ostře ohlý. Zkontroluj, že dobře sedí v Televizoru, a v kabelové zásuvce. Pomohlo by, kdyby jsi napsal přesně, jak to máš doma zapojené. Jaké máš kabely, jaké konektory. Máš úhlové redukce ? Používáš nějaký rozbočovač?
 11. Kdyby podporovali staré televizory, tak by se to těm dotyčným sekalo a načítalo, a potom by si stěžovali. Takhle je to jasně řečeno, a problémy způsobené zastaralým/pomalým HW jsou do značné míry eliminovány.
 12. Poprvé jsem si závady všiml asi před měsícem. Ale ten graf co jsi postnul ty je taky chybný.
 13. Jen tak pro pobavení sem přidám foto mého grafu útraty. Na ose Y je hladina 1700Kč, kterou ovšem překračují i částky pod 1700Kč 😄 Ten graf nedává smysl 😄
 14. Mně by se strašně líbilo, kdyby byla do budoucna aplikace, kde by bylo živé vysílání z DVB-C a CAM, a celé by se to tedy chovalo jako vodafone STB u DVB-C služby. Osobně v to asi ani nedoufám, každopádně by to bylo velice fajn 🙂
 15. Tak co @cvancara, po výměně kabelu problém stále přetrvává ?
 16. 🙄Ano, vím, že existují BT sluchátka. Ten Jack jsem zmiňoval proto, protože sluchátka přes BT připojit nejdou, takže to je jediná cesta. Jediný způsob, jak připojit sluchátka k VTV boxu je tedy pomocí 3,5 mm jacku v Televizoru.
 17. 😞 Myslím, že bohužel ne. Sluchátka musíte zapojit do 3,5mm výstupu na Televizoru.
 18. Tak přesně tento kabel je ten největší šmejd šmejdů 🙂 Vyměň ho ! Cituji z post z diskuze na telekomunikace.cz https://telekomunikace.cz/d/26637-500Mbs-u-UPC Jeden z největších pr*serů je 'známý' koax s označením 3C2V který se pouužívá u prakticky všech kabelů co se koupí hotové s IEC koncovkama v různých délkách k televizi. Ten kabel má tak strašně mizerné vlastnosti, že by se to na kabelopvce ani raději nemělo používat. Když pominu útlum na konci pásma kdy je cca 1dB na metru, což by se ještě dalo kompenzovat, tak stínění má maximálně 505 pokrytí, ale spíše to bývají jen jednotky procent, tak skrz tenhle kabel se nachytá opravdu hodně rušení. 😄 😄 😄 A máme důvod 😄 😄 PS. A Pavle M, jaký máš ty kabel, jestli se mohu zeptat ? Jestli máš podobný, tak můžeš nadávat leda sám sobě.
 19. Tak nám je sem vyfoť. A napiš, co máš za kabel. (vyfoť jeho označení)
 20. 🙂 Do portů na Compalu připojíš svůj router. Veškerá svoje zařízení poté připojuješ do portů na svém routeru.
 21. No právě.... 64 nebo 256 je OK, ale na 16QAM nic nevysílá. V tom bych hledal příčinu.
 22. Na kanálech, co ti fungují, ti taky ukazuje 16 QAM ?
 23. Proč, ptám se, proč tam máš 16QAM ? Není možné, že by to bylo nastavené na 16 QAM, a tak by to tím pádem ten signál 64 nebo 256 QAM nevidělo ? Zkus jít na tuto frekvenci v m. ladění, vybrat 256 nebo 64 QAM podle toho, jak to je, a je tam většinou měřič Ú a K . Je to na tomto měřiči také ?
×
×
 • Create New...