Jump to content

Daviddvbc

User
 • Posts

  452
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

Everything posted by Daviddvbc

 1. Nemůžete, CA modul je nyní k dispozici pouze formou měsíčního pronájmu. Jak můžete mít kabelovou TV bez STB nebo CAM ? To si celou dobu platíte za nic ?
 2. @technik Jen by mě zajímalo, jaký je technický důvod, proč se chyba projevila jen u LG ? Proč je v tom rozdíl ?
 3. U ED 3.0 by DS kanálů mělo být 24. US kanálů může být 6, ale klidně taky 5 (někde dokonce jen 4) Co se týče DS signálu, tak v praxi SNR nejlépe více než 35 dB, a síla signálu nejlépe od +7dBmV do -7dBmV. Chybovost právě záleží na objemu přenášených dat, takže ta je dost proměnná. Je běžné, že úrovně signálu nejsou na všech kanálech stejné, vyplívá to z vlastností koaxiálů. Zesilovač by to měl AGC kompenzovat, ale ne vždy to funguje správně. Co se týče US, tak tam pouze zkontrolovat, jestli jsou všechny (minimálně 4) a jestli modem nemusí vysílat přílišným výkonem 37 až 47 dBmV bývá ok. Co se týče D 3.1, tak tam platí víceméně to stejné, ale nároky na SNR jsou vyšší, kvůli vyšší modulaci. Obecně od 37dB SNR nebývá problém. Jsou různé jednotky (dBm, dBmV, dBuV) takže je potřeba mezi němi převádět. Zároveň platí, že dB je log jednotka. ... Aspoň tak to tedy mám zažité já.
 4. Já teda musím potvrdit, že s sk Dvojkou ani Jednotkou nemám v DVB C problém. Síla 90% Kvalita 100% A to ten kabel z venčí do zásuvky je h121
 5. Existuje ještě v republice někdo, kdo má stále ED 2.0 modem ?
 6. Takže případné odrazy způsobené nezakončenými výstupy nejsou tlumeny že?
 7. Jelikož se používají vyšší Upload frekvence, musí se při instalaci vyměnit zásuvka, že? Ptám se, protože mám Compal a WISI DM80, která je jen do 856MHz. Bylo by možné do té zásuvky WISI DM80 dát vnitřek (vpodstatě 3x F rozbočovač) na vyšší frekvence, a plastový obal ponechat ? Nechtěla by se mi tam totiž dávat krabička.
 8. Rychlost u uploadu asi není v tomto případě vůbec předmětem diskuse, jelikož Station sem byl dán nucenou výměnou za TC7200, a to na tarifu 50/3Mbps, takže snížení UL rychlosti bych asi nepostřehl.
 9. Ahoj, dnes jsem měl možnost podívat se do konfigurace VF Stationu kamaráda. Problémy žádné nejsou, každopádně mě zaujalo, že u OFDMA kanálu je modulace 16QAM. Je to tak vpořádku ? Nezdá se mi to. Díky
 10. WOW to je zvláštní Teď jsem zapnul TV a celý mux se okamžitě z ničeho nic objevil. Nic jsem nepřelaďoval, ani nijak neměnil. Jak toto funguje, to je pro mne záhada. PS. Smím li vědět, komu jsi to oznámil, že se to tak rychle vyřešilo?
 11. @kautskym To je pravda, ale Brno je z technologického hlediska považováno jako jedna lokalita. TV Headend je pro celé Brno stejný.
 12. To bych řekl, že ne, jelikož TV část je v Brně stejná, jak pro exKarneval tak pro exUPC (I Conax je stejný )
 13. Schválně... Je někdo v Brně ochotný zresetovat TV a znovu naladit všechny DVB-C kanály ? Vsadím se, že se to nikomu nepovede. Nebo jo ?
 14. To nemám možnost nastavit. Nastavení jsou následující Zvolím síťové kanály V nastavení síťového, ani Automatického ladění nikde "Rychlé" není
 15. Přesně toto jsem dělal. Automaticky jsem ladil dvakrát, pokaždé s kompletním resetem televize. Jednou Automaticky od 500MHz do 800MHz, a potom ještě jednou právě "síťové ladění" s poč. frekv. 658MHz. Ale udělám to teď znovu. EDIT: Tak jsem to teď udělal znovu, a opět nic. Zajímavé je, že cca každých 5 vteřin se ladil další kanál. Na 650MHz se ale TV zastavila na minutu, nic nenašla, a jela dál.
 16. Tak jsem opět přeladil, a teď nic. Zkrátka ani ORF1 ani ORF2 mi televize nevyhledá. Úplně stejně jako @kotasek Když jsem smazal šechny kanály, a začal ladit jen na 650 MHz 64QAM, tak jsem nenaladil ŽÁDNÉ KANÁLY !! EDIT: Takže jsem si udělal celé automatické ladění, a celý MUX 650MHz jakoby zmizel. Není ani napsaný v seznamu nalazených MUXů. Je jediný, který není nalazen. Pokud jej chci naladit manuálně, signál je, ale stanice nenajde. A ještě před chvílí mi to fungovalo normálně. PS. Jinak naladím MUXy 538,546,554,562,570,578,586,594,602,610,618,626,634,642,658,666,674,682,690,698,706,714,722,730,738,746,754,762,770,778,786 Jediný 650 chybí
 17. Teď jsem zkoušel naladit, a bez problémů. @Marek-26 Kaon opravovat cenu má. Jeden takový jsem získal za odvoz, a mám z něj pro mě skvělé rádio. Jelikož má display, a analogový výstup, vpodstatě zdarma mám skvělé rádio na DO. Takže minimálně pro mě to smysl mělo. Mj. doufejme, že rádia v DVBC zůstanou, jako nyní.
 18. Tak to znamená, že v MUXu nejsou žádné změny. Je to zvláštní. Není možné, že se díváš v TV na nějaký nekompletní seznam kanálů ? Myslím tím, jestli nemáš třeba filtr pouze placené, nebo pouze HD atd... PS. A kaon je mrtvý proč ? Kdybys chtěl, mohl bych se pokusit o opravu.
 19. Takže máš CA Modul ? Nenaladíš celý MUX, nebo jen program? Zkus se trochu rozepsat. @kautskym Teď tam ale je už něco jiného. A navíc, signál i kanál jsou vysílány pořád, jen je tam nápis. Kanál je tak i tak. Navíc mě oba ORF kanály v DVB-C fungují
 20. ORF je v nabídce každého balíčku, jelikož není kódované 🙂 Dokonce i ti co neplatí tv a mají jen net tak jej mohou naladit. Akorát to musí být v pohraničí, aby to v MUXu bylo. Jinak lze v Brně pochopitelně chytat i Kahlenberg
 21. Myslíš tenhle ? https://www.amazon.de/-/en/Technetix-Premium-Antenna-Satellite-Connector-black/dp/B08FF6YJ3L
 22. A Proč se do nedávna povinně vyměňovaly Ubee a Technicolory za Compal, když to teď zase celé běží znova ?
 23. To, co popisuješ ty, se dělo vždy, a nedělá mi to problém. To co popisuji já, je závada statmuxu, kdy se během vysílání regionálních zpráv během pořadu zcela vyčerpá bitrate multiplexu, a případný střih či velká změna scény nemá kapacitu pro uskutečnění se, a tak se během změny obrazu /střihu celý obraz rozsype na "kostičky", podobně jako nekvalitní příjem v terestrice. Musím ale podotknout, že toto jsem ještě cca. před týdnem nepozoroval. Nevím, co se změnilo, ale je to pro mne nepřijatelné, jelikož během reg. zpráv nastane cca. 10 okamžiků, kdy je obraz po dobu cca 2s zcela nepoužitelný. Děje se vám to taky? Myslím, že je to opravdu nepřijatelný stav. Co třeba změnit MUX 730MHz na 256QAM, a získanou kapacitou tento stav zlepšit ? Já osobně nechápu, proč není vše 256 QAM. Pokud to něčí kabeláž nezvládne, tak můj názor je, že nemá na kabelovce co pohledávat. EDIT: Je otázkou, jestli k problému dochází v DVBC MUXu, nebo někde na distribuci ?? Přikláněl bych se spíše k prvnímu, ale kdo ví.
 24. Ahoj, právě se dívám na DVBC ČT1JM zprávy z regionů. Často se obraz ohromně rozloží na velké pixely. Toto se děje jen během reg. zpravodajství. Vím co to je, a proč to tak je, jen se chci zeptat, jestli to také pozorujete, a jestli je to pro VF přijatelný stav, protože se mi to zdá nepřijatelné.
 25. Tato chyba se mi taky stala, resp. jedné kamarádce. Dioda Wifi se rozsvítí, chcíli funguje, a asi po 30s se vypne. Já jsem to vyřešil přepnutím do bridge a zpět do režimou router. Nyní funguje.
×
×
 • Create New...