Jump to content

Daviddvbc

User
 • Posts

  117
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by Daviddvbc

 1. PS: Další, dvě vedle sebe, tato ale nebzučí.
 2. Dobrý den, nedávno jsem se bavil se známým který se na stará kolena chce připojit k internetu. Chtěl jsem mu doporučit internet 50Mbps od Vodafonu na síti exUPC. Vypadá to ale, že jej Vodafone nenabízí. Je to skutečně tak, nebo je to bug, nebo co se vlastně děje.
 3. Děkuji za odpovědi. Už jsem se obrátil na odorik fórum.
 4. Dobrý den, kvůli různým důvodům občas potřebuji doma FAX. Rozhodl jsem se o koupi FAXmodem expanzní karty do počítače . Z ní pak chci vést rj11 do voip ATA na Odorik. Máte někdo skušenosti s FAXem přes VOIP ? Někde jsem četl, že paketizace dělá problémy... Že je potřeba speciální FOIP brána... Děkuji za vaše příspěvky. PS. Určitě se najde někdo, kdo mi bude chtít doporučit nějaký e-Faxing service. Jsem přesvědčený, že to chci udělat takto. Je to spíše síťařský projekt pro zábavu než pro potřebu. Co třeba tato voip brána. https://www.czc.cz/grandstream-ht801-analogovy-adapter-1x-fxs-port-1x-10-100/210585/produkt?gclid=Cj0KCQjw2MWVBhCQARIsAIjbwoPg_sn9Y-DKwP7zanbcdSYht6vKY8eR2fBibbK_qDn8TlRqxI9P7aUaAn73EALw_wcB Má umět i T38
 5. Bojím se, že tuto konverzaci zase slamb vypne, ale co už. V mém paneláku je to následovně: Netbox rozvody v UTP ve stupačkách (2 přípojky v 1 kabelu), vedou do velkého racku ve sklepě v jednom z vchodů. Z něj pak asi optika někam do headendu/ústředny... Na mojí adrese nabízi jen rychlosti do 100 mbps, kvůli 4 drátům na přípojku. Je to ale zajímavé, jelikož Netbox inzeruje "tarif 100" což ale není 100Mbps ale (down/up) 50/50 nebo 80/20 nebo 20/80 podle toho, jak si uživatel vybere. Tarif "internet 200" je tedy 100/100 , další konfigurace ale není na této adrese možná. Je to ale celkem fajn, že se základním tarifem může člověk mít symetrickou, nebo asymetrickou linku, podle toho jak si vybere. Ještě někdo někdy občas plete něco s tarifem "internet stačí" , ale tomu nerozumím. Netbox je vůbec docela fajn. Hned se tam dovolám ... Uvidíme jak to bude vypadat po mergeru s NEJ.CZ
 6. @Adolf.Shitler Offtopic, ale prosím nemažte, je v kontextu. A to u Netboxu ještě bývá v cat5e 2 přípojky (2x4)
 7. Update: Objevil jsem, že na vedlejší skříní s oním hanlivým nápisem je tato samolepka. Takže je to asi pravděpodobné.
 8. Dobrý den, často chodím kolem tohoto rozvaděče na ulici. Nejedná se o nic se síťovou elektřinou, jelikož vrčí okolo 100Hz. Jen pro zajímavost a moje rozšíření vědomostí. Posílám foto. Sídliště je připojeno ke službám exUPC. Nemohl by to být optický uzel koax/optika?
 9. Zajímalo by mne, jak na tomto tv boxu vypadá rozhraní VTV aplikace ? Pokud je to podobné jako na mobilu, tak ne, díky. Kdyby to ale bylo podobné VTV boxu, bylo by to fajn.
 10. Dokážete si představit, že by na YT nešly přetáčet sponzorované segmenty ve videích ?
 11. A je vůbec nějaký skutečný (třeba i technický) důvod, proč u Onenetu ano, ale u Vodafone ne?
 12. Toto je možná trochu offtopic, ale, Nebylo by fajn, kdyby se nedaly vyhledávat samotné programy (v lupičce) ? Např. když si chci pustit třeba eurosport na mobilu, nemůžu zadat do lupičky eurosport, ale musím scrollovat v tv programu, čekat až se načtou loga stanic aby jsem vůbec věděl jak daleko jsem doscrolloval, a až potom se na Eurosport dostanu. Snad se této změny někdy dočkáme.
 13. Nemáte někdo zkušenosti s , myslím že už to tady někdy bylo, zapojením modemu (exUPC internet) do spínané zásuvky, takže se modem vždy např. v 2:30 ráno zrestartuje ?
 14. Je to hrůza. Chápu myšlenku blokování streamu na neověřených monitorech... Ale stejně, kdyby někdo jo chtěl, dokázal by toto obejít. Nefungovala by třeba Redukce HDMI - composite (nebo VGA...) a pak rozdvojka, roztrojka... ?
 15. Myslím si, že televize asi chtějí dobudoucna navést diváky na placené služby typu Voyo. Možná je tedy jeden z (ale asi poměrně malých) důvodů právě znechutit diváky reklamami a znemožněním přetáčení reklam na TV kanálu, a donutit je naštvaně přejít na jejich placené platformy. (alespoň část zákazníků (fanoušků Ulice ...))
 16. Jenom 3000? U o2 je to pokud vím 10 000.
 17. Aha, omlouvám se, spletl jsem se. V tom pripade si celou situaci pamatuji spatne. Omlouvam se, zamenil jsem CV- 5000 a CV- 6000dvr. Myslel jsem si, ze muj model byl cv 5000 dvr, ale to asi neexistuje, takze to musel byt 6000. S tim jsem ale nikdy problemy s nahravanim nemel. Mozna jenom ja? Kdyz jsem si vygooglil obrazek cv 5000, uvedomil jsem si, ze toho jsem nemel. Spletl jsem se v cislech.
 18. Kde jsou časy spolehlivosti nahrávání CV5000 ? Je to škoda, jak nespolehlivou službou se tv od vodafonu stává. Já osobně jsem s jak samotnou TV, tak chytrými funkcemi u hd dvr mediaboxu nikdy potíže neměl. Nevím co si o cloud nahrávkách mám myslet.
 19. Nejsem odborník, ale asi si někdo (podvodník) změnil caller id.
 20. Dobře, ale jako možnost to přece zůstat mohlo ne?
 21. Komunikace je častokrát skutečně žalostná. Starám se o Vodafobe služby staršímu členovi rodiny. Vždy když mu někdo z Vf zavolá, přijme to a řekne, že neví přístupové údaje, a že ať zavolá později, až příjdu já. Skoro nikdy nikdo zpět nezavolá. Takže nikdo neví, proč nám volali.
 22. Je to ale stejně škoda, že Vf už ty ip adresy nenabízí, nevíte proč? Proč Vodafone omezil nabídku statických ip adres u exUPC internetu jen na firemní zákazníky? @Ondra - Vodafone
 23. Neměla by být přesná informace o tarifu ve vyúčtování? Pokud ne, zavolejte na *77. Mám pocit, že je tam nějaká nabídka kdy vám automat řekne, kolik máte minut, co máte za tarif atd.
×
×
 • Create New...