Přejít na obsah

Chyby Vodafone TV


Marek-26

Doporučené příspěvky

Jenom si dovolím doplnit - "pomocí chytré krabičky s Android TV" -  a se všemi Vodafonem vyžadovanými certifikacemi. Už se tu zmiňovalo, že ne na všem, co je označováno jako chytrá krabička, lze.
(Osobní zkušenost - na mé také ne, ale tu mám naštěstí kvůli jiné televizi)

  • -
  • -
  • Komplet
  • Takový bílý, nastojato
  • Praha Žižkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

15 hours ago, Pavel m said:

nevíte jak to vypadá s aplikací na  Vodafone TV  na LG televize?Už mě nebaví furt čekat.

Nevím, ale docela bych se vsadil, že pořád stejně. Takže ušetřim čas  zdejším Ondrům a Veronikám a odpovím místo nich:

Víme o tom, pracujeme na tom a během jednadvacátého století to možná bude hotovo. Ale zaručit to nemůžeme. Jo a kdybyste chtěl podrobnějši informace, napište na tam.je/forum. Odpovíme vám sice totéž, ale zato přes ověřené fórum!

  • Souhlasím 2
  • To se mi líbí 1
  • Haha 2
  • 300 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • Modem Compal, HD Mediabox, CA modul
  • Mladá Boleslav
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám připojené dva monitory (DisplayPort, HDMI). Ovládací centrum grafiky Intel mi hlásí, že jsou HDCP ready:

image.png.ef5c5438aa819543aafc11159900b37a.png

 

Ale ten HDCP test na stránce https://googlechrome.github.io/samples/hdcp-detection/ hlásí problém "Argh! output-restricted":

image.thumb.png.d13953a1294ea13a9119bca43e08c796.png

Někde jsem na netu četl, že by to ještě mohlo souviset s Intel SGX. I přes to, že jej mám BIOSU povolený tak asi nejede jak by měl podle testu "Ultra HD Blu-ray" v aplikaci "CyberLink Ultra HD Blu-ray Advisor" (ale nevím na 100% jestli to skutečně s Vodafone TV souvisí):

image.thumb.png.dac13f049d272ef94afa275127eae1ae.png

 

Prostě je to všechno v dnešních PC už strašně složité a překombinované.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč vlastně Vodafone tak trvá na HDCP? HDCP má být ochrana proti kopírování/nahrávání? Ale vždyť když já si budu chtít něco nahrát tak můžu i na systému s aktivním HDCP použít některý z Onscreen rekordér aplikací, např. ShareX nebo OBS Studio a jiné a nic mi v tom nezabrání, ani HDCP.

Také mi dnes technik z Vodafonu říkal, že to je proto, aby např. skrze HDMI splitter nebyl tv signál rozveden např. na  5 televizí do okolních bytů. No to je ale ohromé řešení - vždyť na všech 5ti televizích poběží přece jeden a tentýž kanál bez možnosti, aby si jej ostatní mohli měnit nehledě na ty komplikace - musel bych nejprve probourat zeď k sousedovi 🙂 a natáhnout k němu 10ti metrový HDMI kabel. To už bych sousedovi, se kterým bych byl tak zadobře, poskytnul radši přihlašovací údaje do své Vodafone TV.

 Jediné co má smysl je pouze omezení současného přihlášení do Vodafone TV na více zařízeních a to je nyní 10.  Konkurence je prozíravější a zákazníky s HDCP nezatěžují. 

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

HDCP na DVI mělo (má) i moje Eizo z roku 2011, nicméně Vodafone TV na tom nejelo - viz známé chyby.
Eizo šlo do ateliéru, domu jsem si koupil monitor nový, připojený přes DP a jede. Prostě označení HDCP to někdy nevyřeší.
Tak vážně, tuší někdo proč to má Vodafone jako jediný takhle nastavené?

  • -
  • -
  • Komplet
  • Takový bílý, nastojato
  • Praha Žižkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Centrum péče
V 20. 12. 2023 v 20:23, Pavel m napsal:

nevíte jak to vypadá s aplikací na  Vodafone TV  na LG televize?Už mě nebaví furt čekat.

Ještě chvilku prosím počkejte, už by to nemělo být dlouho 🙂 

 

  • Super Fibre
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Set-top box Premium
  • Pardubice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poblém je pořád stejný. Vodafone neumí pořádně vyhodnotit funkční HDCP. Chyba, že připojené zařízení nepodporuje HDCP se neostále opakuje i přesto, že to není pravda. Je to loterie, kdy přehrávání někdy spustit jde a někdy nejde. Asi něco na způsob: teď vaše zařízení není způsobilé (kvůli HDCP) ale za 5 minut už bude. Asi to tam nějakej permoník do monitoru za 5 minut namontuje. A ať je nějaká zábava, za dvě hodiny to zas vyndá. Ať si klidně HDCP kontrolujou. Ale pořádně. Dělají to špatně už od začátku a mně spíš připadá, že s tím ani nehodlají nic dělat, protože je zákazník nezajímá. Celou dobu se to děje a nevidím v tom žádný progres k lepšímu, resp. nevidím vůbec žádnou změnu v tomto chování VTV.

 

Vodafone v podstatě ignoruje hlášení problémů. Od začátku fungování VTV jsem nahlašoval minimálně 5 chyb ve fungování webové aplikace a za téměř dva roky byla opravena jedna. Tímhle tempem to nedoženou, i kdyby chtěli.

  • 300 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • CH7465LG , CA modul, HD PVR, STB zmetek
  • Bílina
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...