Jump to content

kenny

User
 • Posts

  193
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

kenny last won the day on November 4

kenny had the most liked content!

Vodafone services

 • Vodafone fixed internet
  300 Mb/s
 • Vodafone mobile internet
  -
 • Vodafone television
  Komplet
 • Vodafone devices
  CH7465LG , CA modul, HD PVR, STB zmetek
 • Place of subscription of Vodafone services
  Bílina

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

kenny's Achievements

Level 7

Level 7 (7/14)

 • Reacting Well
 • Dedicated
 • First Post
 • Collaborator
 • Conversation Starter

Recent Badges

7

Reputation

 1. Asi jak, kdy. Mám oba monitory připojené přes DVI a mně to funguje. Hlavní má DVI a HDMI, vedlejší (starší) DVI a VGA, a právě na něm pouštím VTV. Funguje to na obou.
 2. @Venca79cz Jo, to je standard dle Vodafonu. Dva měsíce jsem jim opakovaně vysvětloval, v čem je problém, ale asi je jim to jedno. Mně to přepíná zvuk do TV i když je STB vypnutý. Neděje se tak pokaždé, ale je to často a někdy to způsobí úplné umrtvení AVR, že se musí odpojit od napájení (jinak vůbec nereaguje). Musel jsem ten jejich STB úplně odpojit a už pět měsíců je v krabici - pořád (asi marně) doufám, že to někdo opraví a bude nějaká aktualizace. Jak je vidět, tak za celou dobu s tím neudělali vůbec nic. Jejich rada je, úplně v TV a AVR vypnout HDMI CEC. Na to já jim kašlu, když bez toho jejich krámu to funguje dobře. TV: Sony Bravia KD-55XE8505, AVR: Yamaha RX-V765.
 3. Teď nevím ani typ toho Lenova, je z minulého roku. Byl tam nějaký problém s DRM a nikde jsem nenašel řešení. Root na něm není.
 4. Ta aplikace je stejně nějaká divná. Nepovedlo se mi ji rozchodit na rok starých tabletech Lenovo (číslo chyby si nepamatuju) ale přitom na Samsungu z roku 2013 funguje - Android 5.1.1.
 5. Jednou mi UPC zablokovalo nějaký porty z takového důvodu, ale příčinu jsem nikdy nezjistil a nic přesnějšího jsem od nich nedostal. Ani mi nic neposlali, zjistil jsem to, když jsem hlásil závadu. Standartní porty fungovaly dál, ale něco zlobilo (nechci psát konkrétně). Moje zařízení byly v pořádku ale v uvedeném termínu jsem měl návštěvu a pustil jsem je na Wifi tak to možná bylo nějaké jejich zařízení. Divný je, že u nich doma jsou připojeni taky přes (tehdy) UPC / VF a žádný problém neměli.
 6. @rokolo IPTV od Vodafone: 1. Nekvalitní záznam - technologie by to zvládla, ale VF se rozhodl šetřit a je to bohužel hodně znát. 2. Nefungující settobox - někomu ty vady možná nevadí, mě hodně. a. Zásadní chyba HDMI CEC, kvůli které nemůžu mít STB vůbec zapojený. b. Chyba zvukového výstupu, neumí (u některých pořadů dle vysílaného zvuku) správně nastavit zvukový výstup. c. Neumí řadit nebo alespoň eliminovat programy přes oblíbené. Řazení je tak, jak nastavil VF. Např. dneska máte program na předvolbě č. 132 a zítra už tam není, protože je třeba na č. 136. To bylo i u UPC na Mediaboxu, ale ten uměl alespoň zobrazit jen oblíbené. d. Neumí Timeshift. Pokud bych chtěl na chvíli přerušit sledování, tak jedině přes nahrávání pořadu a pak pustit mezi záznamy. Na víc chyb si teď už nevzpomínám. VTVbox (prý prémiový) jsem dostal 21.6. a od 23.6. je zpátky v krabici. IPTV používám jen při sledování na PC přes prohlížeč, a taky to není žádná sláva. Proměnlivá kvalita obrazu Nedotažená webová aplikace Chybí EPG nebo vůbec jakýkoliv program, takže je složité se dostat na požadovaný pořad. Probíhající pořad nelze začít sledovat od začátku. Ovládání se tváří že to jde, ale program stále pokračuje v původním (aktuálně vysílaném) programu. Žádný přesah záznamu pořadů. Takže když se pořad protáhne, musí se opět najít pořady (které se zobrazují jen při spuštění aktuálního vysílání) a pak vybrat ten následující. U pořadu je tlačítko nahrát pořad, který se ale po nahrání stejně nedá v aplikaci spustit. Jestli by šel v STB to nevím. Zapojovat ho kvůli tomu nebudu, už napáchal dost problémů. Aplikace v telefonu / tabletu EPG má. Na malý displej se ale delší dobu dívat nehodlám, a zrcadlení na větší je nefunční nebo spíše zablokované. Jak Mediabox tak Horizon byly v mnoha ohledech lepší. Taky to nebylo dokonalé, ale nikdy by mě nenapadlo, že to může být ještě horší. Jak je vidět, může.
 7. Dokud budou provozovat DVB-C a bude fungovat CI modul, tak to nechám. Potom zvážím jestli stačí DVB-T2 nebo přejdu na satelit. IPTV v jejich provedení tolerovat nehodlám. Z 90% sleduji programy, které jsou v DVB-T2, případně DVB-S tunery v televizích mám.
 8. VTV zapojit do TV prostřednictvím HDMI a domácí kino propojit s TV taky HDMI do HDMI označeného ARC. Jeden z HDMI na televizích to zpravidla umí. ARC = Audio Return Chanel
 9. Že se neozývají ani na dohodnutý termín je bohuže normální. Už 2x mi přislíbil nějaký technik, že se do druhého dne ozve. Nikdy už nikdo nevolal (a to byl ne/řešený problém). Prostě nezájem. Asi jsem i někoho naštval, protože mi jednou volali, že chtějí řešit můj požadavek na ukončení služeb VF. Žádný takový požadavek jsem nedával (chtěl jsem aby vyřešili problémy), takže to musel zadat někdo od nich.
 10. @Mooonty Jestli je to Sony s Androidem, tak ta TV občas potřebuje restart podržením vypínacího tlačítka delší dobu (nebo někde přes menu. Taky se mi stalo, že nešlo HBBTV na žádném programu. Napadlo mě ji zkusit restartovat a pak to hned zase šlo. Běžným vypnutím restart neproběhne.
 11. Verze 94.0.4606.71 (Oficiální sestavení) (64bitový)
 12. I tu aplikaci jsem rozjel na starém tabletu (Samsung Galaxy Note 10.1 2014) s Androidem 5.1.1. Chvíli byly problémy s lokalizací (nějak to nechtělo akceptovat i přes povolenou funkci "Umístění", po dalším spuštění už to šlo. Teď jsem to zkusil, pořád to funguje a přijde mi, že je na tom tabletu lepší obraz než přes prohlížeč. I když už občas nestíhá udržet framerate.
 13. Na W7 přehrávání normálně funguje - aktuální Chrome.
 14. Taky mi to dneska nějak zlobí. Chvilku to jde a chvilku ne. Teď jsem restartoval modem a už asi 10 minut zběsile blikají ty dvě šipky a nic dalšího se nděje. Takže jestli to doteď aspoň trochu šlo, tak teď už vůbec nic.
 15. @Marek-26 VTV box má bohužel takovou zásadní chybu, že nemůže být připojen k TV. Pak je samozřejmě nemožné jej vůbec používat. HDMI CEC obsahuje chybu, která způsobuje narušení komunikace stavajících zařízení a dokonce i jejich úplné "zamrznutí". Ve dvou dnech (kdy jsem ho zkoušel) 3x umrtvil AV receiver tak, že vzpamatovat šel jen odpojením napájení. Nikdy předtím se tak nestalo a po odpojení VTV boxu se to již také neopakovalo. S nepoužíváním VTV boxu jsem se smířil. I když by se jiné chyby možná dali omluvit nebo se s nimi smířit (nerad) není to z výše uvedeného důvodu vůbec možné. Čekal jsem, jak se k tomu VF postaví. Dlouho se odpovědím na toto téma vyhýbal, případné rady vůbec nesouvisely s CEC. Teprve při poslední komunikaci s technikem z VF konečně přiznal, že tento problém existuje a že o něm vědí. Kvůli němu jsem ten box vybalil a připravil, protože naznačil, že by mohlo existovat řešení. Bohužel jen takové, že na ostatních zařízeních vypnu CEC. To je neakceptovatelné řešení, protože stávající zařízení TV, AVR, BR s touto vzájemnou komunikací nemají žádný problém. VTV box jsem připravený vrátit, ale na některé věci jsem tvor líný, takže to bude až nastane nějaká příležitost. Sice mě mrzí, že za něj platím, ale spíš tak z principu. Platba za VTV box mi pokryje tak 1 den dopravu do práce a to mě nevytrhne. Víc mě mrzí (spíš už vadí) ta nekomunikace ze strany VF. I to, že 23.8. slíbil technik, že druhý den zavolá. Kolikátého je dnes? Je to 20 dnů a nepředpokládám, že se někdo ještě ozve.
×
×
 • Create New...