Jump to content

kenny

User
 • Posts

  179
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Everything posted by kenny

 1. @Marek-26 VTV box má bohužel takovou zásadní chybu, že nemůže být připojen k TV. Pak je samozřejmě nemožné jej vůbec používat. HDMI CEC obsahuje chybu, která způsobuje narušení komunikace stavajících zařízení a dokonce i jejich úplné "zamrznutí". Ve dvou dnech (kdy jsem ho zkoušel) 3x umrtvil AV receiver tak, že vzpamatovat šel jen odpojením napájení. Nikdy předtím se tak nestalo a po odpojení VTV boxu se to již také neopakovalo. S nepoužíváním VTV boxu jsem se smířil. I když by se jiné chyby možná dali omluvit nebo se s nimi smířit (nerad) není to z výše uvedeného důvodu vůbec možné. Čekal jsem, jak se k tomu VF postaví. Dlouho se odpovědím na toto téma vyhýbal, případné rady vůbec nesouvisely s CEC. Teprve při poslední komunikaci s technikem z VF konečně přiznal, že tento problém existuje a že o něm vědí. Kvůli němu jsem ten box vybalil a připravil, protože naznačil, že by mohlo existovat řešení. Bohužel jen takové, že na ostatních zařízeních vypnu CEC. To je neakceptovatelné řešení, protože stávající zařízení TV, AVR, BR s touto vzájemnou komunikací nemají žádný problém. VTV box jsem připravený vrátit, ale na některé věci jsem tvor líný, takže to bude až nastane nějaká příležitost. Sice mě mrzí, že za něj platím, ale spíš tak z principu. Platba za VTV box mi pokryje tak 1 den dopravu do práce a to mě nevytrhne. Víc mě mrzí (spíš už vadí) ta nekomunikace ze strany VF. I to, že 23.8. slíbil technik, že druhý den zavolá. Kolikátého je dnes? Je to 20 dnů a nepředpokládám, že se někdo ještě ozve.
 2. @Marek-26 Problémy s nepoužitelným VTV Boxem. Už jsem je tu psal v červnu. Nepočítal jsem s tím, že to opraví (to musí dodavatel prostřednictvím FW, pokud to není HW problém), ale musí to po dodavateli vyžadovat a tedy vědět, v čem je problém. To se mi snad po několikeré komunikaci povedlo popsat a dle sdělení technika nejsem sám s těmi problémy. Posledním hovorem mi byla nastíněna možnost nějaké kompenzace po dobu, co bude VTV Box nepoužitelný, popř. ještě jiné dočasné řešení (detaily tady psát nebudu). Bližší informace mi slíbil zavolat druhý den. Už se nikdo neozval. Další problém je šetření nákladů ze strany VF a tím zhoršení služby, které asi nikdo ani nechce řešit. Řešení je - zákazník si zvykne. VTV box je opět uložený v krabici. Co ho mám byl zapojený celkem tak 48h, víc jsem nevydržel. Mimochodem zprovoznit nefunkční přihlášení do systému trvalo 63 dnů. Takhle rychle se řeší ty jednodušší problémy. Už to řešit nebudu, ten krám prostě vrátím.
 3. Komunikace s Vodafone je bohužel tragická. 6x jsem nahlašoval stejný problém a to různými způsoby (vč. hovoru s operátorem). Dál už si ani nepamatuju, kolikrát jsem musel upřesňovat problémy, protože odpovědi byly v mnoha případech úplně nanic (resp. se vůbec netýkaly hlášených závad), než jsme se k něčemu dopracovali. 2x mi volal technik (nevím jestli ten samý) a pokaždé sliboval že se nejpozději druhý den ozve. Ani jednou se už neozval (od druhého volání to už budou tři týdny, ale kdo ví, jak Vodafone počítá dny). Naposledy sice hlavní problém vyřešil (po 63 dnech od prvního nahlášení), ale slíbil další informace k dalším závadám. A nic. Nepočítám, že by se ještě ozval.
 4. Zkusil jsem si dneska něco nahrát, ani jedna nahrávka nejde spustit. Nejdřív s chybou: "Médium nelze přehrát. Zkuste to prosím znovu. (WT1806)", a při druhém pokusu o spuštění s jinou chybou: "player.MEDIA_ERR_NETWORK". Přehrát stejný pořad z programu lze.
 5. Ohledně boxu jsem v jednání. Co se týká převedení, dostal jsem zprávu: "Vaše služby byly úspěšně převedeny do systému Vodafonu". Co je na pozadí, mě nemusí vůbec zajímat.
 6. Ano zůstanou (aspoň tedy zatím). Jsem převedený, modul mám a funguje. Bez něj bych skončil, VTV box je pro mě nepoužitelný, je zpět zabalený v krabici a uložený ve skříni.
 7. WT1806 - to je ta chyba při připojení monitoru přes VGA. Když jsem to zkoušel, taky to nejdřív chvíli hrálo a pak konec.
 8. Tak jsem přišel na další nedostatek, předpokládám, že v zpětné shlédnutí v STB to bude mít podobné. Pořady za sebou nemají žádný přesah, spíš mezi ještě kus chybí, nenavazují na sebe. Dále jsem si vzpomněl: Nešlo začít sledovat pořad od začátku (byl to tenis, finále) v jeho průběhu. Ukazatel se posunul na začátek, ale pořad pokračoval v živém vysílání. Chtěl jsem zjistit, kolik chybělo mezi pořady a dnes už na sebe navazují (ty stejné záznamy). Nevím proč včera ten první pořad skončil dříve. Pamatuji si, čím to skončilo a bylo to skoro o dvě minuty. Začíná mi čím dál víc vadit způsob, jakým se lze dostat k pořadu. To asi někdo nedomyslel. Nejdřív je třeba spustit daný kanál a pak teprve se zobrazí nabídka programu pod přehrávaným oknem. Vyberu si pořad, přehraji a když chci pustit ten následující, tak je docela obtížné se k němu dostat. Na straně se zobrazují jen související pořady (asi podle názvu). Je třeba se v prohlížeči vrátit na předchozí stranu, odrolovat dolů a .... není tam stejný den, jaký tam byl při spuštění pořadu ale aktuální. Styl EPG byl mnohem lepší a to i v tom, že to zůstalo na původním místě. Příspěvky se spojily (nešlo ten poslední už editovat) a není oddělené to, co jsem dopsal dneska, a to začíná "Chtěl jsem zjistit ...".
 9. Nepřevedeným snad Horizon funguje. Nebo ne?
 10. A proč by to nemělo jít? To s tím snad nesouvisí.
 11. Tak jsem zkusil NB a po připojení k externímu monitoru přes VGA se přehrávání opravdu zastavilo a zobrazila se ta uvedená chyba. Odpoledne jsem shlédnul tréninky F1 a překvapilo mě, že obraz byl docela kvalitní a kvalita se v průběhu přehrávání neměnila (alespoň ne natolik, abych to nějak zaregisroval. U Horizonu stačilo při přehrávání trochu zatížit síť a kvalita byla dost proměnná, až do extrémně špatného obrazu. Oproti včerejšímu sledování ČT Sport, kdy při jízdách na divoké vodě byly dost znatelné a rušivé artefakty v obrazu, tak tady se nic závažného neprojevilo. Ještě více mě překvapilo, že kvalita obrazu byla lepší, než když jsem stejný typ pořadu nahrával na VTV Box. V nahrávce byly kvůli artefaktům špatně čitelné výsledky na levé straně (ne vždy, ale v průběhu času se to měnilo). Je to zrovna dost náročná část obrazu na datový tok, kdy je pole s textem, pod kterým je pohyblivý obraz. Dnes přes prohlížeč v PC jsem problémy nezaregistroval nebo jen velmi omezeně. Bylo to strovnatelné s kvalitou při příjmu DVB-C. Když opraví u VTV Boxu HDMI CEC, tak ho možná i vyndám z krabice a zapojím.
 12. Konečně nějaká dobrá zpráva. Přihlášení funguje, přehrávání také. Zobrazení pořadů jako EPG by asi bylo lepší, než ten seznam dole. Ještě by měli zapracovat na zvýšení datového toku záznamu. I ze zpětného zhlédnutí jsou bohužel dost viditelné a rušivé artefakty digitální komprese (pustil jsem na zkoušku olympiádu z rána). Někdy vypadá obraz dobře ale při dynamičtějším pohybu v obrazu se to horší. Je to stejné jako u nahrávky přes VTV box. Zatím zůstanu u vlastních nahrávek na disk u TV z DVB-C. Co se mi líbí, jsou náhledy obrazu na časové ose.
 13. Proč ta negativita? Protože to je realita. Za téměř 40 dnů (a to stále trvá) mi nedokázali zprovoznit přihlášení do jejich systému poté, co mě odstřihli z UPC. Stále dokola si s někým od VF dopisuji a jejich rady, jak odstranit problémy se bohužel jen opakují, i když už jsem předtím psal, že nefungují. Odpovídají jen naučené fráze a ještě ne na všechny otázky / problémy. Na detailně popsaný problém odpovídají něčím, co s tím nesouvisí. Já odpovídám hned, odpověď od VF dostanu nejdříve za 5 dnů a tak pořád dokola. Zatím došlo jen ke zhoršení služeb ve srovnání s UPC.
 14. To jsem udělal dle SMS, měl jsem si nastavit vlastní heslo, pak přišel email k ověření adresy a od té doby již žádné přihlášení nefunguje. Telefonicky jsem kontaktoval Vodafone 1.7. a do 7.7. se měl někdo ozvat (dle došlé SMS) a stejně se dodnes nikdo neozval. Tak takhle funguje podpora. Ještě dodatek: Když teď zkusím přihlášení zákaznickým číslem, tak to zamítne s tím, že jsem již registrován pod emailovou adresou. A to nefunguje. Dodatek 2: V do emailu došlo: "všechno klaplo na jedničku a váš profil je na světě. Teď už se můžete přihlásit e-mailem a novým heslem."
 15. VTV box mám už 14 dní zabalený zpět v krabici a až budu mít cestu, vrátím ho. Pro mě je nepoužtelný.
 16. Přihlášení do exUPC nefunguje s oznámením, že jsem byl převeden. Přihlášení do Vodafone pro změnu taky nefunguje. Už jsem to 3x nahlašoval (23.6., 1.7. a naposledy 12.7.), a nikdo to neřeší.
 17. Technik se na nic neptal, původní mi zůstal. Je na nic, alespoň zdroj je využitelný. Nový STB už balím a pošlu zpátky. Na jejich dotaz, jestli převod proběhl v pořádku jsem hned odpověděl, že v žádném případě a popsal jsem problémy. Do tří pracovních dnů se měl někdo ozvat. Dneska už je to 6 dnů, tedy 4 pracovní dny a nic. Ten dotaz asi považují jen za formalitu.
 18. Mě by nevadila technologie na kterou přecházejí, kdyby fungovala stejně kvalitně jako ta předcházející. A ta technologie ten potenciál má. Oni se úmyslně rozhodli tu technologii degradovat s vidinou většího zisku. A ještě si dovolí prohlašovat, že se jedná o zlepšení. Měli by pravdivě uvádět: "Pořad si můžete nahrát, ale jen v horší kvalitě.", nebo: "Zavádíme nové služby, jsou sice horší než jste měli ale nezoufejte platit nám budete stejně.".
 19. @Marek-26 A jak se teda dají funkce HDMI CEC využít? Zatím STB jen blokuje / narušuje dříve funkční spojené ovládání TV, AV Receiveru a Blu-ray přehrávače a neustále odpojuje AV Receiver, a to i když je STB vypnutý. Buď musím odpojit HDMI nebo úplně odpojit od napájení. Vzhledem k bídné "kvalitě" záznamu se stejně přikláním k tomu, že ho vrátím a budu používat jen CA modul, nebo to vyřídím úplně jinak - bez Vodafone. Co nám převzetí přínáší? Zatím jen horší služby. Sledování TV na PC - není Oblíbené programy pro eliminaci odpadních kanálů - není Záznam pořadu - horší kvalita, omezení časem Ovládání hlasitosti, přepínání vstupu na TV ovladačem od STB - nově není Timeshift - není, resp. je třeba spustit nahrávání pořadu, s tím je ale spojená horší kvalita
 20. @tomus U některých pořadů to nemusí vadit ale při dynamickém pohybu v obrazu je to tragédie. Nahrávky jsem používal výhradně pro F1, F2, F3, Moto GP a pak někdy HBO. Teď je to k ničemu, protože se na to nedá dívat. Mě ty artefakty ruší a nemám ten pocit z kvalitního obrazu jako dosud, protože kvalitní není. Jestli chtějí šetřit datový tok, tak ať vysílají všechno v SD. A pokud bych to srovnal např. s Netflixem a jejich Drive to Survive, ten obraz některých záběrů (na velké obrazovce) je prostě nádhera - to láká sledovat F1. Pak přijde realita přes záznam Vodafone (nebo přes zpětné zhlédnutí - ale to i na Horizonu bylo špatné) a nic z toho se nekoná. Nechtěl jsem věřit některým skeptikům, když byl oznámen nákup české UPC Vodafonem. Teď musím uznat, že alespoň v něčem měli pravdu. Zatím to vidím tak, že za stejnou cenu, dostávám horší službu. Asi budu svých 1 500,- co jim platím měsíčně, dávat někomu jinému. Dají se přes ten jejich krám poslouchat rádia? Nikde jsem to nenašel.
 21. Chtěl jsem dát STB Vodafone druhou šanci a nepřesvědčil. Už tolik neruší původní HDMI CEC (hlasitost, vypínání, přepínání vstupů TV, AVR, BR), ale pokaždé při zapnutí přepne zvuk na TV. Ten lze přepnout zpět a zatím drží. Nezáleží na nastavení stereo / DD obojí stejné. Vůbec nechápu, proč CEC má, když stejně neumí nic z toho použít. Nezapne TV, nepřepne vstup ani neumí ovládat hlasitost. Jediné co umí je, že se identifikuje svým názvem u vstupu HDMI - tím si pověst nezachrání. Nemožnost alespoň oblíbených položek je hrozná. Když mezi první stovkou programů je 85 k ničemu. Zkusil jsem nahrávání a musím konstatovat, že nahrávka na STB je horší, než je původně vysílaný program. Stejný pořad jsem nahrál na STB a i na TV (jednalo se o závod F3, cca v 5 hodin ráno). Nahrávka puštěná z STB má znatelně horší kvalitu (časté atrefakty digitální komprese) a ta se v průběhu přehrávání mění. Někdy je to lepší a někdy horší. Nahrávka z TV je zcela znatelně někde jinde. Takhle dobře to nahrával i HD DVR mediabox proto jsem ho používal místo zpětného zhlédnutí, které mělo taky dost proměnnou "kvalitu". Pro upřesnění: STB je zapojen na LAN, port 1Gb, přímo do routeru. Na síti (u mě) v tu dobu neprobíhal další významný provoz, měření rychlosti málo kdy klesne pod 300 Mb/s, takže omezením internetu ta "kvalita" nebude. Vzkaz: UPC, prosím, vraťte se.
 22. Nenapsal jsem to úplně přesně, je to HD DVR mediabox. Ten asi nepůjde. Před chvílí mi restartovali modem (čímž mě při práci vůbec nepotěšili, když mi shodili VPN - mírně řečeno) a od té doby nejde ani telefon. Čím dál tím lepší.
 23. Má hlasové ovládání (nezkoušel jsem) tak by to měl být ten prémiový. Zkusil jsem připojit znovu ten HD mediabox, ale po dlouhém načítání vyskočila chyba (myslím 1001) s informací o absenci sítě a na tom to zůstalo viset. Nic víc se mi nepodařilo s ním udělat. Zatím jsem si připojil disk k televizi a pojedu asi po staru s omezením jednoho tuneru na DVB-C (škoda, DVB-S má ta TV dvojitej).
 24. Tak jsem se dnes bohužel dočkal výměny HD Mediaboxu za ten jejich novej krám - jinak se nazvat nedá. I vypnutý STB ovlivňuje komunikaci HDMI CEC u TV, BR a AVR. Projevuje se to tím, že se neustále přepojuje zvuk z AVR do TV, AVR nereaguje na zapnutí / vypnutí TV, když manuálně přepnu výstup zvuku zpět na AVR, tak nefunguje ovládání hlasitosti přes ovladač TV. Nefunguje ovládání BR z ovladače TV (stejná značka) - dosud plně funkční. Když pustím STB a ručně přepnu zvuk na AVR tak se po chvíli opět přepne zvuk z TV s hláškou o chybě v komunikaci. Vůbec nejde sledovat program z STB a mít zvuk z AVR, to nevydrží ani 30s než se to přepne na TV. Za posledních 10 let jsem nikdy nesledoval TV se zvukem přímo z TV (taky si nevybírám TV podle kvality zvuku - to mě vlastně vůbec nezajímá) a rozhodně to nehodlám změnit. Co ale vážně zvažuji je, že po více než 20 letech opustím CATV. Jen pro zajímavost: i vypnutý STB komunikuje s amazonaws a netlixem + nějaké další servery. Teď si nějakou dobu s nikým "nepopovídá" je odpojený a bez napájení. HD mediabox mi zůstal. Dá se používat i bez připojení k internetu (pro nahrávání)? Že bych ho připojil jen k TV kabelu a ne tak jak byl k internetu.
×
×
 • Create New...