Jump to content

kenny

User
 • Posts

  207
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Everything posted by kenny

 1. Dá se někde v aplikaci nastavit zvukový výstup? Po nějaké době jsem aplikaci zkoušel a u HBO na všech stopách byl zvuk pouze ve stereu (2.0) a přitom přímo na TV přes DVB-C je zvuk 5.1. Nikde jsem nenašel, jak to změnit.
 2. Nemám mobil od Vodafonu a SMS o vyúčtování chodí. Emaily chodí taky, tam navíc informace o zaplacení.
 3. Jednoduchá odpověď. Nic. VTV neumí HBBTV a tlačítko Guide spouší "aplikaci"programu televize. Nemá nic společného s aplikací VTV. HBBTV jedině přes DVB-T a nebo DVB-C.
 4. Mám z jedné zásuvky rozbočení postupně až na 7 zařízení (TV + STB, TV + STB - nepoužívaný, ale kabel má, 3x TV tuner k počítači, vlastně je ještě zapojený kabel do AVR i když v síti až asi rádia nejsou) a vše funguje bez problémů. Ani moc nezáleží na značce rozbočovače. Pokud mě paměť neklame, mimo aktivního rozbočovače (se zesilovačem) na začátku, jsou další rozbočovače TEROZ. Nejdůležitější je kvalitní spojení a já používám všechno přes šroubovací F konektory. Kabel jsem nijak zvlášť nevybíral (asi tu nemáme vnější rušení), a v části jsem použil zbytek, který tu nechali při výměně rozvodů v baráku - to už bude 20 let. Nevím co je to za značku, ale vyhovuje mi. Je tenký cca 5 mm, tak se všude vejde schovat. Dříve jsem měl rozbočovače s konektory IEC, ale ty po čase dělaly problémy. Po výměně za šroubovací je všechno v pohodě už hodně let. Pozor u aktivního rozbočovače s nastavitelným zesílením. Větší zesílení neznamená vždy kvalitnější signál. Spíš naopak. Nepřehánět to.
 5. SLovenská funguje. Zrovna dneska jsem sledoval F1 se slovenskou stopou (i když na začáku jim to nefungovalo).
 6. Rozdíl je spíš v tom, že nyní mají omezenou délku reklam v jedné hodině. Nově bude večer třeba 10 minut film pak 30 mniut reklama, pak zas 10 minut film a opět 30 minut reklama. Sice jen do vyčerpání 72 minut ale nic (kromě nevole diváků) jim v tom nebrání.
 7. Při tom zpoždění to byla aplikace na Androidu. STB nepoužívám, jen samotnou TV s kartou. Na DVB-C jsem na takový problém nenarazil.
 8. Dneska to šlo, ale včera byl zvuk i o 10s někde jinde.
 9. Vzhledem k tomu, že všechno funguje normálně, mám z jejich zprávy obavy: "Na vaší adrese se chystáme vylepšit kvalitu sítě." . Takže asi: "Mysleli jsme to dobře, ale dopadlo to jako vždycky.".
 10. Taky jsem už dostal všechny tři. Lokalita jiná.
 11. Ta sedla... Slyšel jsem ji až sem.
 12. S tím souhlasím a doufám, že to tak zůstane co nejdéle. Problém je, že IPTV u Vodafone, zejména záznam, má zhoršenou kvalitu proti DVB-C kvůli šetření nákladů. Ta technologie umí být kvalitní, tady bohužel není. U mnoha programů nemusí být nižžší datový tok příliš znát, ale u sportovních pořadů kde dochází k rychlému pohybu, ať objektů nebo kamery, je to hrůza (jestli se nezlepšili, ale stejně to nemůžu vyzkoušet). Prostě slovy klasika "Koupili si televizi (distributora) ale lidi by to chtěli používat". S tím asi nepočítali.
 13. @Slamb Jako že bych si nevšiml horšího obrazu? Jako že bych musel používat ten jejich krám, kterej má zmršenou fukci HDMI CEC, a místo toho, aby to na něm šlo vypnout, tak podpora radí vypnout HDMI CEC na všech ostatních zařízeních u kterých to ale vzájemně funguje. S tím souvisí to, že každou chvíli vypíná zvuk přes AVR a přepíná to na TV. Jako že bych si nevšiml, že nefunguje HBB TV? Jako bych si nevšiml, že nemůžu mít kvalitní nahrávku pořadu na pozdější sledování ale ten paskvil? Mimochodem od července 2021 čekám na slíbený telefonát od technika, který slíbil že se druhý den ozve ohledně toho settopboxu. Mám ještě počkat? Začínám mít pocit, že asi nezavolá. Ale třeba mu křivdím. Od té doby je STB v krabici a čekám jak to vyřeší.
 14. Nic jsem nemazal a po pár hodinách to šlo.
 15. Mám do sbírky další číslo chyby: "Nelze získat informace ohledně účtu. Zkuste to, prosím, znovu později. (WA251)".
 16. Asi jak, kdy. Mám oba monitory připojené přes DVI a mně to funguje. Hlavní má DVI a HDMI, vedlejší (starší) DVI a VGA, a právě na něm pouštím VTV. Funguje to na obou.
 17. @Venca79cz Jo, to je standard dle Vodafonu. Dva měsíce jsem jim opakovaně vysvětloval, v čem je problém, ale asi je jim to jedno. Mně to přepíná zvuk do TV i když je STB vypnutý. Neděje se tak pokaždé, ale je to často a někdy to způsobí úplné umrtvení AVR, že se musí odpojit od napájení (jinak vůbec nereaguje). Musel jsem ten jejich STB úplně odpojit a už pět měsíců je v krabici - pořád (asi marně) doufám, že to někdo opraví a bude nějaká aktualizace. Jak je vidět, tak za celou dobu s tím neudělali vůbec nic. Jejich rada je, úplně v TV a AVR vypnout HDMI CEC. Na to já jim kašlu, když bez toho jejich krámu to funguje dobře. TV: Sony Bravia KD-55XE8505, AVR: Yamaha RX-V765.
 18. Teď nevím ani typ toho Lenova, je z minulého roku. Byl tam nějaký problém s DRM a nikde jsem nenašel řešení. Root na něm není.
 19. Ta aplikace je stejně nějaká divná. Nepovedlo se mi ji rozchodit na rok starých tabletech Lenovo (číslo chyby si nepamatuju) ale přitom na Samsungu z roku 2013 funguje - Android 5.1.1.
 20. Jednou mi UPC zablokovalo nějaký porty z takového důvodu, ale příčinu jsem nikdy nezjistil a nic přesnějšího jsem od nich nedostal. Ani mi nic neposlali, zjistil jsem to, když jsem hlásil závadu. Standartní porty fungovaly dál, ale něco zlobilo (nechci psát konkrétně). Moje zařízení byly v pořádku ale v uvedeném termínu jsem měl návštěvu a pustil jsem je na Wifi tak to možná bylo nějaké jejich zařízení. Divný je, že u nich doma jsou připojeni taky přes (tehdy) UPC / VF a žádný problém neměli.
 21. @rokolo IPTV od Vodafone: 1. Nekvalitní záznam - technologie by to zvládla, ale VF se rozhodl šetřit a je to bohužel hodně znát. 2. Nefungující settobox - někomu ty vady možná nevadí, mě hodně. a. Zásadní chyba HDMI CEC, kvůli které nemůžu mít STB vůbec zapojený. b. Chyba zvukového výstupu, neumí (u některých pořadů dle vysílaného zvuku) správně nastavit zvukový výstup. c. Neumí řadit nebo alespoň eliminovat programy přes oblíbené. Řazení je tak, jak nastavil VF. Např. dneska máte program na předvolbě č. 132 a zítra už tam není, protože je třeba na č. 136. To bylo i u UPC na Mediaboxu, ale ten uměl alespoň zobrazit jen oblíbené. d. Neumí Timeshift. Pokud bych chtěl na chvíli přerušit sledování, tak jedině přes nahrávání pořadu a pak pustit mezi záznamy. Na víc chyb si teď už nevzpomínám. VTVbox (prý prémiový) jsem dostal 21.6. a od 23.6. je zpátky v krabici. IPTV používám jen při sledování na PC přes prohlížeč, a taky to není žádná sláva. Proměnlivá kvalita obrazu Nedotažená webová aplikace Chybí EPG nebo vůbec jakýkoliv program, takže je složité se dostat na požadovaný pořad. Probíhající pořad nelze začít sledovat od začátku. Ovládání se tváří že to jde, ale program stále pokračuje v původním (aktuálně vysílaném) programu. Žádný přesah záznamu pořadů. Takže když se pořad protáhne, musí se opět najít pořady (které se zobrazují jen při spuštění aktuálního vysílání) a pak vybrat ten následující. U pořadu je tlačítko nahrát pořad, který se ale po nahrání stejně nedá v aplikaci spustit. Jestli by šel v STB to nevím. Zapojovat ho kvůli tomu nebudu, už napáchal dost problémů. Aplikace v telefonu / tabletu EPG má. Na malý displej se ale delší dobu dívat nehodlám, a zrcadlení na větší je nefunční nebo spíše zablokované. Jak Mediabox tak Horizon byly v mnoha ohledech lepší. Taky to nebylo dokonalé, ale nikdy by mě nenapadlo, že to může být ještě horší. Jak je vidět, může.
 22. Dokud budou provozovat DVB-C a bude fungovat CI modul, tak to nechám. Potom zvážím jestli stačí DVB-T2 nebo přejdu na satelit. IPTV v jejich provedení tolerovat nehodlám. Z 90% sleduji programy, které jsou v DVB-T2, případně DVB-S tunery v televizích mám.
 23. VTV zapojit do TV prostřednictvím HDMI a domácí kino propojit s TV taky HDMI do HDMI označeného ARC. Jeden z HDMI na televizích to zpravidla umí. ARC = Audio Return Chanel
 24. Že se neozývají ani na dohodnutý termín je bohuže normální. Už 2x mi přislíbil nějaký technik, že se do druhého dne ozve. Nikdy už nikdo nevolal (a to byl ne/řešený problém). Prostě nezájem. Asi jsem i někoho naštval, protože mi jednou volali, že chtějí řešit můj požadavek na ukončení služeb VF. Žádný takový požadavek jsem nedával (chtěl jsem aby vyřešili problémy), takže to musel zadat někdo od nich.
×
×
 • Create New...