Jump to content

Medvěd

User
 • Posts

  145
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Medvěd

 1. Jo tak, pane, tohle mně také vrtá hlavou. a docela se bojím, viz ta restrikce u VF TV na compu... Že to má jenom ten náš Vodafone... I když zase tak moc se nebojím :-)
 2. A v lineárním vysílání (o tom je tu řeč, že) můžeš snad reklamy přetáčet? No a na zpětném přehrání to asi potká všechny operátory, nebo se mýlím? Vycházím z toho, že to asi nebude tah operátorů, ale těch konkrétních televizí. Jinak, už jsem se ptal jednou, ale zopakuji otázku, protože mě to zajímá: Tebe Adolfe někdo platí nebo pomlouvání O2 je z vlastní píle? 😃
 3. 2 Marek-26: Jako vždy věcně, díky. První část komentovat nebudu, tak to prostě je a vadí mi to. Do budoucna se můj vztah k VF bude odvíjet od toho, jak si s tím rychle a kvalitně poradí. Rozhodně VF nebudu nikomu doporučovat. K dalšímu - sám mám dvě Eiza 24", které mají VGA a "jen" DVI-D s hw HDCP. Nebyla levná a slouží skvěle. Pokud mi je VF vymění za novější s HDMI, nic namítat nebudu. Jestli ne, tak ať si k počítačové(!) platformě TV nenárokuje HDMI only. A smířlivější bych byl (i když ti velice rozumím) k tvému údivu, kolik lidí upřednostňuje třeba wifinu před připojením kabelem. Není se ale čemu moc co divit - žijeme ve světě, kde WiFi je takřka alfou i omegou veškerého bytí (chytré domácnosti, asistenti, auta) a lid je tím masírován jak je to dobré a správné. Všechno na wifině. Proč by potom takto zmasírovaný zákazník řešil tahání nějakého drátu někam, když má anténku. Na druhou stranu doma při sledování třeba filmů z disků v síti na mediaboxu nezaznamenávám naprosto žádný rozdíl mezi kabelem a wifinou. Teda mluvím o 5G. Tu 2,4 jsem na mediaboxu ani nezkoušel, to je fakt, už z toho prostého důvodu, že těch sítí v bytě mám 26... Těch 5G je podstatně méně... Ale to už jsem OT) Zkrátka zákazník/lid/uživatel/BFU :-) se chová tak, jak je mu sugerováno a podle toho, co je pro něj nejjednodušší (a levnější).
 4. Ano je to divné, stejně divné jako chtít provozovat televizi a nemít k tomu zařízení. Btw. ukrajinský Motor Sič se podílí na výrobě Antonovů (je dodavatel motorů) a zároveň provozuje pod tím samým jménem aerolinku. Letět s jedním z jejich An24 je zážitek...
 5. To je jako koupit třeba aerolinku bez letadel a začít s vývojem vlastního éra. A cestujícím potom říkat, že to musí pochopit, protože ten bounink už to vyrábí dlouho.
 6. No, neber to! Tak vidíš, jak jim to funguje! No a imo Vodafone byl naposledy skvělý když nebyl Vodafone, ale Oskar. Zmýlená neplatí...
 7. Nesnáším, opakuji nesnáším lidi, co nesnáší lidi :-)
 8. No, jestli to čte tady někdo, kdo je v obraze a uměl by laicky ostatním vysvětlit jak přinutit třeba Chrome v mediaboxu aby si myslel že je v prostředí windows, tak by se to třeba vyřešilo sledováním přes prohlížeč - alespoň. Takhle, jak píše PetrM se někdo z informace Chromu (kdo asi?) dozví, že je to Android a nekompromisně velí opustit prostředí prohlížeče a stáhnout si aplikaci. Kupodivu i na mediaboxu pro který aplikace neexistuje. Ach jo... On už to někdo v nějakém vlákně tady naznačoval (proto o tom vůbec vím) jak na to, ale pro mě to vypadalo jak "boemisches Dorf" :-)
 9. Jasně, Marek-26 odkazuje na vlákno, ve kterém sám situaci logicky shrnuje: neexistence sw pro přehrávání Vodafone TV na mediaboxech. Proto to nefunguje, to je ten důvod. Je jen potřeba, aby se VF za to nestyděl a zákazníkům prostě oznámil, že televize jim bude fungovat pouze na jejich STB a CA modulech, které si budou pronajímat, dále na PC ve webovém prohlížeči (pouze windows) jen a pouze na monitorech připojených HDMI (moje zkušenost), na mobilech (nevím, zda se to dá napsat obecně, doufám že ano) a to je asi tak vše. Nevím, jestli existuje nějaká možnost zrcadlení z mobilu. Ještě by zákazníkům mohl Vodafone vysvětlit proč tomu tak je a proč to jiní umí a on ne. Potom by to bylo všem jasné a nastal by ráj na zemi. No, ráj... pro zajímavost u mě: TV přes STB - OK, fungovalo i v dobách UPC, telefon - OK, fungovalo stejně i v dobách UPC, PC - prd, předtím OK, tablet - prd (pravděpodobně pro VF starý android), předtím OK, mediabox - prd, předtím OK. No, dva z pěti, takže spokojenost 40%, to není úplně dobré skóre. Btw, fakt existují různé aplikace pro telefony a pro mediaboxy na stejné platformě? Teda pokud to nějak nedělá obchod sám, tak jsem stejný (konkurenční) produkt bez rozlišení kam to jde, instaloval jak na founa, tak na mediabox a tablet. Nebo ještě, když koukám ze STB na pořad, který jede datově (třeba zpětné přehrání), tak to bude také taková nějaká "aplikace do mediaboxu", ne? Netuším, na jaké platformě ten box funguje, ale fakt něco takového nejde napsat i pro třeba Android?
 10. Jéžišmarjá, slet spravedlivých vzorňáků nastal :-) Tak když jste tak pinktlich, tak upravím příklad: když mám asi už třicetpět let nastaven příkaz (třeba) VZP na osmého, tak jestli to mám zaplaceno fakt nekontroluji už třetího (nekontroluji to totiž vůbec). To musíte mít strašně špatné banky, když je musíte kontrolovat :-) No a co myslíte, že tak strašného se děje 31.3. před FÚ? Přijdete, vhodíte daňové přiznání do schránky nebo dáte na podatelnu a za chvíli jste pryč... Finančák je úplně v pohodě.
 11. Teda mít nastavené inkaso na dvacátého v měsíci a už patnáctého kontrolovat zda platba odešla - tak to je slušná schíza :-) Nevím, ale nikdy jsem inkaso nekontroloval. Asi budu tedy taky dnešní generace. To musím říct doma, ti budou mít radost! :-)
 12. 2 CableG: Díky, takže se pokusím pro zajímavost podívat jak na tom je moje karta a jak je to obecně. A abych ti si rozuměl, myslíš to tak, že HDCP musí podporovat i kabel? Pokud ano, myslíš, že se to týká i HDMI kabelů?
 13. 2 Cable G: člověk se pořád učí, žil jsem v domnění, že jde jen o ochranu na straně vstupu monitoru. Pokud by to bylo závislé i na GK v počítadle, tak to zase imo zásadně omezí počet lidí, kteří to budou moci využívat. Btw: mám tady i kabel DP - DVI a je to stejné 2vpa: digitální. to vím jistě :-) 2 Marek-26: takže myslíš, že je možné, aby stejné problémy s používáním v prohlížeči měli i Němci, Italové, Španělé..?
 14. 2 CableG: HDCP na DVI vstupu svého Eiza mám a je mi to platné jak mrtvému zimník. Zajímalo by mě: Česká republika je první země na světě, kde VF provozuje službu jako je Vodafone TV? Fakt?
 15. No, Marku, možná máš pravdu a dohody svedou na cestu blokování různých připojení monitorů i ostatní. Ale - v téhle chvíli jenom vodafone, možná jako nový kluk v ulici, že by si to odskákal? Nebo je to první prašivá ovce která nakazí celé stádo a majitelé kanálů (to slovo má v tv vynikající dvojsmysl) si mnou ruce jak první naletěl, anebo jak to hezky domluvili a za rok už tak pojedou všichni, když se tak hezky ošpuntovala přehrada? Dobře, dosti konspirací, i když ať už to jsou ilumináti, nebo KKK, tak co jim brání zveřejnit jasná pravidla a podmínky fungování? Že by ta jejich konspirace šla až tak daleko? Že by dokonce Vesmírní lidé? 😊 a já se jen chtěl dívat na druhém monitoru na hokej...
 16. Ano, problém je v tom, že to chce blokovat, souhlasím. Jsem dokonce i ochoten respektovat blokování VGA připojení, i když představa, že někdo přes VGA loupí třeba.., no doplňte si sami co byste rádi ukradli (to si o vás předsudečně nemyslím já, ale VF), ale budiž. Deviantní je to, že VF nedá jasně pravidla co tedy funguje, které připojení monitoru/monitorů a v jaké kombinaci vstupů monitorů je použitelné a které ne tak, aby to bylo obecně interpretovatelné a zákazník dopředu měl informace, podle kterých se rozhodne komu bude platit a komu je třeba se vyhnout. Nebo mít připravené jiné řešení, pokud nevadí souběh více plateb za TV.
 17. 2 Ryuuhei: prosím tě, to mě zajímá, kdo vysílá v 60p? Případně v 60i pokud jsi to snad myslel takhle. 60 fps bych v evropském broadcastu neočekával. Díky.
 18. Dobrá tedy, v tom případě nemá cenu dělat vůbec nic protože to takhle prostě je. Jenom se to musí rozšířit mezi naivy, co by chtěli aby auto jezdilo, letadlo létalo, televize fungovala atd., atd,. I ta diskuze nad nedostatky je v tomto vidění věcí zbytečná. OK.
 19. 2 Evzen: Hele, na pohovor tam nepůjdu, budou to muset zvládnout beze mne. Mě nějak korporáty, firemní hymny a radostné teambuildingy fakt nelákají, takže bych tam nakonec přínosem stejně nejspíš nebyl. Já jenom jako jejich zákazník očekávám, že věci budou fungovat alespoň tak, jak už jednou fungovaly a jak fungují konkurenci. V tomto vlákně jde konkrétně o Vodafone TV v prohlížeči a tak zde hledám info a zkušenosti ostatních. Tak poraď k věci, Evzene...
 20. Psal jsem přece, že špatné je to, co nejvíc vadí Medvědovi 😊. Ale vážně, štve mě to. Takže jedesmal Brüx? No, já tam byl kdysi dva rok na vojně... Mein Gott! 😊
 21. 2 Evzen: I na to mám řešení - nezaměstnávat ty, co řeší pitominy a nabrat ty, kteří vyřeší problém uživatelů placené služby, ty dělbo práce. btw: nepřeceňuješ význam a schopnosti operátorů callcentra Vodafonu? Dle mě jsou to jen mluviči a přepojovači, ale že by ta teta, se kterou občas musím mluvit a která mně oznámí, že nic nemůže, protože je na HO, řešila skutečný a složitý problém? Búhehe, slovy klasika.
 22. Možná, ale fakt jen možná, kdyby se tým skvělých kolegů místo o naprosto zbytečného Tobiho staral o VTV v prohlížeči, bylo by všem lépe. Jsem rád, že si hrajou s pitominou, ale to podstatné vyřešit neumí. Tobi mi připomíná prastarý virus "Susenka". Přibližně stejný užitek.
 23. Teda, Marku, tvých odpovědí, rad a informací si zde velice vážím. Ale použít formulaci: "Teď, když jste již dostali řazení kanálů, se doufám brzy dostaneme k aplikacím na televize..." to tak nějak není hodno tvého formátu, sorry. Myslím že je to podobné, jako po zaplacení faktury za Vodafone TV prohlásit: "Teď, když jste již dostali zaplaceno, tak..." A že by toho bylo. Ale jinak jsem Vodafonu velice vděčný, že na sklonku LP 2021 umožní řazení kanálů ad libïtum (mně to je celkem ukradené, ale vím, že mnozí na to čekali). Kam ten pokrok jenom povede... 😊 Horší je, že pokud lze tvoji informaci brát za relevantní, tak na problém s Vodafone TV ve webovém rozhraní asi hned tak nedojde. A to mě mrzí (popravdě hlavně proto, že to mě zcela subjektivně pálí nejvíc). 😊 (Btw - Brüx v tvém popisu je Most?)
 24. 2 tomus: Pomohlo! WA251 už je zase nahrazeno WT1807. To už jsem doma, to znám...
 25. 2 tomus: ...tak ať se potom nediví, když nemají ty kapacity. Evidentně převzetí UPC firmou Vodafone bylo předčasné a uspěchané, je vidět, že Vodafon nebyl a není technicky připraven nahradit fungující technologie svými vlastními. Za pár chvil chci na druhém monitoru při práci kouknout na hokej - a ještě že mám také O2 TV. Vodafon to stále neumí - jo, není to o O2 Sport, je to o nemožnosti takto sledovat ČT Sport. Neuvěřitelné - abych si jako zákazník Vodafonu mohl pustit ČT tak se musím dívat přes O2. Kreténismus na entou.
×
×
 • Create New...