Jump to content

Medvěd

User
 • Posts

  293
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by Medvěd

 1. Dík za info, ručně mám vybraný jedenáctý kanál, z těch které vidím je nejméně za(pře)tížený. Apka mi doporučuje 13. a 14., ale ten ručně v menu nastavit nedokážu, nabízí mi to jen 1. - 11. kanál. Snažím se to co jde využívat místo 2,4 Ghz síť 5 Ghz, ale jednak ne vše (zařízení chytré domácnosti, bohužel) se tam dá přesunout a druhak ono to tam začíná být stejně plné jako na 2,4. To je asi prostě dáno místem. Jestli v nastavení dělám něco blbě a někdo mě "nakopnete" k cestě pravé, budu jen rád (mmch - v celém domě, a okolních také, se tehdejší UPC zavádělo v jeden termín a mnoho lidí skrzevá výhodnost nabídek tam přešlo, také jsem se rád zbavil bezdrátového dodavatele signálu (i když žádná tragédie to nebyla, jen jako stará konzerva se radši držím drátu) a tak předpokládám, že všichni jsme dostali stejné modemy. Že by proto kanály od dvanáctky výše byly ty volné a zbytek zas... ehm ucpaný?)
 2. Taková ta věc nastojato co poslední dobou furt svítí umí kanál 14? Mám tady okolo sebe asi 35 sítí které "vidím" (jejich názvy by se daly použít jako dadaistická báseň 😊 ) a jedině kanály 13 a 14 mně Wifi Analyzer nabízí jako lepší než ostatní. Ale nějak jsem je v tom zařízení nenašel, nejdál se dostanu k 11. Jestli dělám něco blbě, poraďte, pls.
 3. Tak jsem chtěl poukázat, že článek vyšel na E15 a ejhle, je to hned v prvním příspěvku. Omlouvám se, je potřeba číst nejen názvy vláken :-)
 4. 2 Marek-26 - právě ta nabídka vs cena je taková...ehm, optimistická :-)
 5. Mě vždycky může vzít čert z vyhledávání pořadu - to šmatlání dálkovým ovladačem po písmenkách v řadě při rychlosti odezvy kterou ten krám disponuje, to je dílo... Ta krabička a duševní vlastnictví uvnitř je zadarmo drahý.
 6. No jasan, strategie a postupy prodavače hrnců :-) Btw: také ti ta sweet.tv připadá podezřele výhodná? :-)
 7. Politiku Vodafone ke svým obchodním zástupcům vůbec nechápu, už jsem to tady zmiňoval: v lokalitě je reálně možné nyní zbudovat přípojku max 150 Mb/s a stejně obchodní zástupce VF zde oblepuje dům s nabídkou 1Gb... Asi prodavač hrnců od Vodafonu.
 8. app K9 mail, PUSH notifikace, vypnuté šetření baterie pro tento program. A funguje to. To tzv. šetření baterie se dá nastavit pro každou apku individuálně. Např. Whatsapp bez toho vychrlí všechny zprávy až při otevření aplikace. Takže kde potřebuji být online, tam šetření vypínám.
 9. Kde je moderátor teď, když ho nejvíc potřebujeme? 😄 😂😄
 10. Jasně, takže jak jsme si většinově mysleli - přenos dat a nikoli online a ne via mail -> sms. Také takhle nějak vznikají hoaxy...
 11. (2tomus: pokud už ti to přijde mimo, klidně maž, v pohodě) Ale pokud to tak je, tak i velice snadno řešitelná. Nevím, jestli by mi v takovém případě stálo za to upínat se k velice komplikovanému postupu. Prostě - a zvlášť v tomto případě pokud to je jak píšete - bych se nebránil modernizaci a ten mobil s daty bych si prostě obstaral. Myslím, že by to za to stálo. Ano, můžete namítnout, že ten kdo dozírá se může dostat mimo mobilní signál, zatímco sms by ho zastihla. Ale to už je odpovědnost toho dotyčného, pokud monitoruje takhle důležité funkce. Ostatně jsou místa úplně mimo signál některého z operátorů (většinou toho, kterého používáte...) Ha - Adolf.Shitler mě předstihl s poznámkou o spolehlivosti mailu. Přesně.
 12. Maily chodí on-line, jmenuje se to PUSH jestli se nepletu. Obecně - takřka každý uživatel telefonu s androidem má gmailový účet. Gmailový klient je automaticky součástí každého android telefonu, bez rootu se snad nedá ani vymáznout. Takže není třeba nic instalovat. No a potom snad není problém, ani u těch deseti různých mailových služeb jak někdo psal výše že používá, nastavit prosté přeposlání mailu na ten gmail a je to v telefonu i s notifikací hned. Já pořád nevidím tu potřebu převádět část mailu přes další službu na sms a tu posílat. Snad jedině v případě používání tlačítkových telefonů bez dat? No ale jde to dohromady s potřebou kontrolovat neustále deset účtů? Nebo chytrou domácnost? Já nevím. A ještě mě zaujala ta informace o lékařském přístroji - to jako vskutku funguje tak, že přístroj alarm pošle mailem někam, tam si to pan doktor nechá převést pomocí služby operátora na sms a tu dostane na telefon? Fakt? Takže když přestanou fungovat služby převodu a přeposílání mailů na telefon jako sms tak může dojít k ohrožení pacienta? I můj alarm v autě umí pomocí gsm modulu posílat sms rovnou a předpokládám, že jeho cena je zlomkem ceny toho lékařského zařízení, nemluvě o důležitosti. Bez auta se (prý, nevím) žít dá...
 13. ...ale houby natvrdlej! Jenom vy si to, pane, nechcete nechat vysvětlil.
 14. 2 Marek-26: No, v tomto případě by to bylo fakt zbytečné. Nicméně - myslíš, že by mne mohla paní nabídnout větší rychlost než tu na uvedené adrese v současnosti podle Vodafone možnou? A to my asi nevyřešíme, ale zajímalo by mne, kolik nových zákazníků tady v centru Prahy v Bořivojce Vodafone získá, když zde má dostupné pouze tyto nabídky...
 15. Aha - malé šedivé na světlejším šedivém. To jsem v noci přehlédl, pravda. Nicméně vyřešeno odložením do spamu. Myslím, že 100Mb za 599,- chtít nebudu, ani kdyby to bylo se slevou.
 16. No vidíte, pane. Můžete mít Gb/sec pouze o 40,- Kč dražší než já zde 150 Mb a dokonce to můžete mít o stovku levnější, než kdybych já si tady objednal 100Mb. Zatím se tím bavím a o nic mi nejde. Jinak, s ránem se mi vrátila standardní rychlost připojení, na poslední míli se na 300 může ručička omotat o zarážku, jiné testy ukazují realistických 185 - 190 Mb down, což je pro mě v poho. Jo, marku-26. Jestli fakt jsem měl na webu zjišťovat možnou rychlost připojení, tak jsem to popsal výše a vysloužil si od rána již několik volání z čísla 530512735, kde se nějaká teta na základě mého zájmu o připojení k internetu ze mě snaží vyloudit administrátorské heslo, aby si ověřila, jaké mám služby u Vodafone. Řekl jsem jí, že pokud je Vodafone, tak ať se podle mého jména a adresy podívá na vyúčtování, které mně Vodafone posílá, tam to má. Pokud mi tedy nevěří, že platím a mám tarif 300 Mb/sec a informace na stránkách Vodafonu jsem nehledal kvůli změně tarifu. Poté to vyřešila zavěšením. Nevím, je-li to, či není linka Vodafonu, každopádně už je ve spamu. To jako varování pro ty, které zajímá, kolik se na jejich adrese nabízí :-)
 17. 2 Marek-26 Počkej, teď jsem trochu mimo a úplně nevím co myslíš tím: :na webu to také ukazuje jen 150" Pokusil jsem se tedy podívat na web Vodafone, jestli mi to nenabídne jinou rychlost mež v "můj Vodafone" a jediné k čemu jsem se proklikl je: Ouha, objevila se nějaká chyba. Dělali jsme, co se dalo, ale tudy cesta nevede. Naši technici se podívají, co se rozbilo. Číslo chyby: 16648066477194251365 Datum a čas chyby: Thu Nov 24 2022 23:31:58 GMT+0100 (Středoevropský standardní čas) Zpět na hlavní stránku nebo do Můj Vodafone ...což je teda fakt, kamarádi, pr*el :-) Ovšem jsem medvěd vytrvalý, takže opakovaný pokus přinesl výsledek....tramtadadáááá...150 Mb/sec - jako fakt za 460,- ? :-) Ovšem, napadlo mě udělat si "Oukla" test a nevěřím svým očím - down 9.3 Mb/sec, up 9.9 Mb/sec. Hele, to na těch třista fakt nevypadá. Takže ještě test strýčka gůůgla a...to samé, +/- Takže zlatých 150, kéž by bylo... Tak to by šlo, tohleto :-) Jsem zvědav, co napíše teta nebo strejda - Vodafone.
 18. 2 Adolf.Shitler: Aha, to mě nenapadlo, že dochází všechny ty internety. Tak to máme kliku, že jsme byli rychlí! :-) Měl jsem vzít tu nabídku lepiče plakátů Vodafone, mohl jsem mít to Giga...:-)
 19. 2 Veronika - Vodafone: Tak jste mě přinutili pro zajímavost se do toho "Můj Vodafone" podívat. Hned jsem zjistil, že na mé adrese můžu mít od vás rychlý internet až 150 Mb/s. Nějaký váš podomní prodavač tady přitom oblepuje dům s nabídkou 1Gb/s. A to nejlepší - mám od vás 300Mb/s. To je divné, když na stránkách je psáno max. 150... Tohle je fakt vaše výkladní skříň. Nejen že vám pořád něco nefunguje, ale ještě "o správnosti vašich informací dalo by se s úspěchem pochybovat" jak praví klasik. Jo a aby to teda bylo k tématu - telefon na vašich stránkách také uvedený nemám, manželka a dcera také ne (pokaždé jde o jinou značku) a VoLTE a s tím spojené ostatní služby nám fungují. Skvělé.
 20. Yessss. Skrzevá udržení kvality vašich služeb, zvláštěpak některých, si rád připlatím!
 21. Včera večer SC0007 nesprávné datum. Fungovala kabelovka, cokoli přes síť ne. Vyškubl jsem krabce napájení, po chvíli vrátil a tak jsem si to opravil. A je to!
 22. "Trutnov, to jsou ty hory s Rýbrcoulem" ...myslel jsem si to
 23. 2 renda80: Nevím, jestli tomu všemu úplně dobře rozumím, ale zrovna teď jsem hledal nějakou předplacenou datovou simku do LTE routeru jen pro ovládání druhé "chytré" domácnosti, no, chci si v ateliéru zatopit dřív než tam dojedu. A u nejmenovaného operátora (jednoho z našich tří, je takovej do magenty) jsem našel simku za 49,- Kč s 500 MB dat. Ta vám na normální práci s maily vystačí asi na dost dlouho, ne? Duální telefon podle všeho máte, tak by vám to asi pomohlo s maily. A třeba by fungovaly i v horách, kdo ví... btw: v podpisu máte "Truntov". Zajímalo mě, ve kterých horách to je, ale strýček Gůgl neví. Zajímá mě to. Dík.
×
×
 • Create New...