Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Vodafone Techforum

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Medvěd

User
  • Joined

  • Last visited

  1. S žádným stupněm ZTP problém fakt nemám, stejně jako s důchodcema. To vysvětluje, proč si tady furt. Btw, jsem důchodce, brum, brum.
  2. No, pročetl jsem si teď pár posledních stránek. Vychází mi z toho asi tohle. Když se něco jmenuje "Zkušenost s retenčním oddělením :-)" (ano, i ten smajlík je v názvu), tak se dá očekávat, že sem lidé zkušenosti psát budou. Chyba za mě nastává v okamžiku, kdy někdo chce něco za někoho řešit a vysvětluje mu jeho zkušenost🙂 (tenhle smajlík je ode mne)
  3. Jenom pro zajímavost - tzv. "příspěvek na živobytí" už neexistuje. Slevy u ZTP naprosto chápu, žádný problém. Pokud jsou důchodci slabá sociální skupina tak budiž. No a těm na dávkách musíme dát zvýhodněný přístup na socky, aby mohli postovat a psát do diskuzí :-)
  4. Jenom pro zajímavost, na 14T (volný prodej) mám někdy od března 3.0.302.0 Mám pocit, že s touto změnou zmizela volba VoLTE a objevila se možnost. "Povolit 2G", která je defaultně zapnuta. Zeptal jsem se Gemini a tohle jsem se dozvěděl, cituji: "Přepínač „Povolit 2G“ v nastavení Xiaomi 14T určuje, zda se telefon může v případě nouze připojit ke staré mobilní síti druhé generace (2G). S hovory VoLTE má tento přepínač přímou a velmi důležitou souvislost. Souvislost s VoLTE a fungování přepínače Záložní síť pro volání: VoLTE (Voice over LTE) přenáší hovory přes moderní 4G (LTE) nebo 5G síť. Pokud ztratíte signál 4G/5G, telefon bez VoLTE (nebo při výpadku této technologie) musí pro hovor přepnout na starší síť. Konec 3G sítě: V České republice i mnoha dalších zemích již operátoři kompletně vypnuli 3G sítě. Jedinou dostupnou zálohou pro klasické mobilní hovory mimo 4G/5G tak zůstala právě síť 2G. Dopad vypnutí 2G: Pokud přepínač „Povolit 2G“ vypnete a současně se ocitnete v místě bez 4G/5G signálu (nebo vám operátor z nějakého důvodu nedeaktivuje VoLTE), nedovoláte se ani na tísňové linky. Proč přepínač v telefonu vůbec je? Ačkoliv je 2G síť klíčová jako záchranná síť pro volání, obsahuje staré bezpečnostní standardy. Vypíná se ze dvou hlavních důvodů: Kybernetická bezpečnost: Síť 2G je náchylná k útokům pomocí falešných vysílačů (tzv. IMSI-catchers), které mohou odposlouchávat SMS nebo hovory. Vypnutím 2G toto riziko eliminujete. Úspora baterie: Telefon v oblastech se slabým signálem neplýtvá energií na neustálé vyhledávání starých 2G frekvencí. Doporučené nastavení Pro běžného uživatele v ČR se doporučuje nechat přepínač „Povolit 2G“ zapnutý. Zajistíte si tím maximální pokrytí pro volání v lesích, suterénech nebo na horách, kde moderní 4G/5G sítě nemusí mít dostatečný dosah. Pokud řešíte konkrétní problém s kvalitou hovorů nebo signálem na svém Xiaomi 14T, dejte mi vědět. Můžeme se podívat na to, u jakého jste operátora, zda vám vypadávají hovory, nebo jestli chcete zlepšit výdrž baterie." Konec citace. Ovšem je to matoucí, protože u přepínače 2G v telefonu je napsáno, že na nouzové linky se dá dovolat i s přepínačem vypnutým. Zřejmě to vychází z rozdílných zdrojů, které do rešerše AI zahrnula. A také možná můj dotaz nebyl úplně jednoznačný. Nicméně, není tím nikde potvrzeno to, co bych očekával. Tedy že telefon jede VoLTE a pouze v místech bez signálu 4G, 5G se přepne do režimu 2G. Ale předpokládám, že to tak je. Konec sekce "Jenom pro zajímavost" :-)
  5. Já už nevím, ale jakoby se tu pořád zaměňovalo několik věcí. Zůstanu u příkladu dabovaného (brr...) filmu. Film nemá český dabing, je tak plošně, na všech platformách vysílán, tedy pouze původní (a klidně i další, nečeské zvukové stopy) - Vodafonu se to netýká, proč také. Film má český dabing a má být s dabingem vysílán, ale např. na VTV česká stopa chybí - za mě chyba na straně VF i v tom případě, že na zvukovou stopu broadcaster "zapomněl", nebo že není ani nikde jinde u konkurence. Jsou dvě možnosti - říct "to oni" a nechat to být, nebo to řešit s vysilatelem. První řešení stupidita, druhé OK. A komunikovat to. Pokud se to děje je to fajn. Nicméně pouhé konstatování - my nic, vina vysilatele je špatně, určitě existují mezi VF a vysilatelem smlouvy o např. technické kvalitě - kam tohle třeba patří. Hele, jsou kanály, kde se česká zvuková stopa neočekává (Deutsche Welle, France 24, ta3, mezzo, nebo třeba ta prapodivná věc, kterou máme kdovíproč v nabídce "Pycckoe Kинo TV1000"), jsou to kanály, které český dabing prostě nemají a je to pochopitelné, nejsou původně pro české prostředí. Pokud ale např, onen WB běžně český dabing má, lze tedy jeho absenci považovat ze strany diváka za chybu. Mimochodem, věřím tomu, že řada diváků si volí balíček programů i podle toho, zda jsou v balíčku programy dabovány. Tohle psaní mě přinutilo projet nabídku VTV od ČT1až do konce. Jednak jsem zjistil, že teď mi to na PC funguje (hurá) a za druhé, že tam jsou imo neskutečné blbosti :-) jo a pro bojovníka dad18, který o mě má takovou péči: Na hlavu si dělat nenechám a ovce nejsem, mám i tebou výše doporučný Oneplay. Když už sleduji TV, tak skoro vždy tam (lepší aplikace, spolehlivost napříč platformami, bez nesmyslných omezení a pro mě výběr lepších sportovních kanálů). Takže o kakání na mé hlavě ty strach mít fakt nemusíš.
  6. Já jsem rád, že tady všichni podporují toho komu platí, ale stejně mně to nedá: podle vaší logiky, kdyby se vysilatelé vyprdli na VF a přestali by mu dodávat program, tak by to z hlediska diváka také nebyla chyba VF? Mně asi něco uniká - platím si VF TV a ne broadcastery. S nimi to má mít pořešené ten komu platím a ten z mého pohledu odpovídá za program, který mi dodává, včetně jeho kompletnosti. Přijde mi to, jako si pronajímat auto a zjistit, že nebrzdí. Pronajímatel by teda podle vaší logiky mohl říct - to není můj problém, ale toho, kdo mi auta dodává. A uživatelé vozidel bez brzd by to omlouvali a podporovali by pronajímatele - než by skončili pod útesem. Hele, nejde mi vůbec o toho zoufalého člověka Luboše. Jenom mě překvapuje, kolik je tady ovcí, co by si nechali kálet na makovici a ještě by se radovali. Já mám smlouvu s Vodafonem. Pro mě Vodafone zodpovídá za to, co mě dodává a v jaké kvalitě. Je na něm, aby si ohlídal subdodávky - co je mně do toho že mu to moc nejde. Já chci to, za co si platím.
  7. Tak asi holt nejostřejší tužce vzdáme hold. Aneb jak ze sebe udělat...
  8. Tak dobře, já to upřesním, abych nemátl odborníky svým laickým pojmenováním závady "nejede". Tedy: červené kolečko se točí a točí a točí a točí a... jo, točí. Tato chyba nemá číslo, takže se s ní nedá začít, ale jako konec je to dobrý :-) Ještě mohu upřesnit: Včera večer to jelo asi tři minuty na NB ASUS, celý večer na chytré krabičce (pro odborníky STRONG LEAP-S3+V2 Android 14) a jinak a jinde nejelo, neé a neé...
  9. Ne, nemám. Jsem docela aktivní pokud jde o sledování této diskuze a základní věci vím.
  10. ...zase jako chápu, že pokles o dobrých 6 milibitů je fatální.
  11. A není tam výhra: "Začneme konečně za vaše peníze něco dělat a odstraníme chyby, na které jsme doteď kašlali?" To bych snad tu apku i otevřel a zkusil to.
  12. Máte někdo nápad co udělat, když doma mi nejede VF TV ani na noťasu, ani na PC, ani na jednom z našich mobilů pokud jsem na své wifině (připojení též od VF, to PC po lAN do routeru)? Jakmile "svičnu" mobily na data, tak je vše OK. Přitom na té wifině bez problému funguje na všech zařízeních jak Oneplay, tak HBO. Jo, wifina 5G, 502/50 (Mbps)...
  13. 2 Pavel m: to tě pánbůch trestá za těch 666Mhz :-)
  14. Medvěd replied to a post in a topic in Vodafone TV
    No jo, když se zatrhlo zvyšování úrovně pomocí přidaných dB v rezervě modulace, tak to začali TV obcházet pomocí komprese. Prostě vezmou povolenou špičku ve standardním vysílání a na tu nabuší kompresorem celou reklamu. A je vymalováno. Podle logiky: Když nám za ty sra*ky platíte, tak vám to ještě vylepšíme :-)
  15. Mně přišla ta situace tak absurdní, že jsem poděkoval a rozloučil se. K modemu - zatím vše OK, kanály drží, pokrytí i rychlost wifiny (obou!) dobrá. LAN také OK, tak co...

Vodafone Czech Republic a.s.,
nám. Junkových 2808/2, 155 00 - Praha 5,
IČO 25788001, sp. zn. B 6064 vedená u Městského soudu v Praze

Vodafone Czech Republic a.s.,
Junkových sq. 2808/2, 155 00 - Prague 5,
CRN 25788001, file number B 6064 kept at the Municipal Court in Prague

Powered by Invision Community

Account

Navigation

Search

Search

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.