Jump to content

Medvěd

User
 • Posts

  232
 • Joined

 • Last visited

Vodafone services

 • Vodafone fixed internet
  300 Mb/s
 • Vodafone mobile internet
  Jiná služba
 • Vodafone television
  Komplet
 • Vodafone devices
  VF krabka, modem bílej, nastojato
 • Place of subscription of Vodafone services
  Praha Žižkov

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Medvěd's Achievements

Level 8

Level 8 (8/14)

 • Very Popular Rare
 • Reacting Well
 • Conversation Starter
 • Dedicated
 • First Post

Recent Badges

9

Reputation

 1. A ještě jedno doplnění - dnes ráno jako reakce na můj mailový požadavek se mi Vodafone ozval a VoLTE a VoWifi mně na vyžádání spustili u všech simek, které mám v účtu. Takže teď by to už mělo fungovat - kvalita hovoru je skvělá - ale to byla i před tím a všiml jsem si takřka bleskového spojování hovorů. Data při hovoru (o to mi původně šlo) jsem ještě neměl šanci vyzkoušet, ale předpokládám, že i to už bude OK. Tedy ke zprovoznění byly potřeba dvě věci: funkci najít, odemknout a povolit v telefonu a Vodafon ji musel aktivovat na SIM. A jak jsem s tím vždy trochu bojoval, tak dnes všechna čest operátorce infolajny, která se mnou vše vyřizovala - profesionální přístup a velice milá.
 2. Ano, práci s tím mít budu, ale bude to od základu funkční. Tady ne a too je ten problém tady, že.
 3. 2 Yarda.cz: Jo, to jsem popisoval když jsem psal, proč Vodafone TV na androidním emulátoru ve Windows je pouze pro otrlé povahy 😊 Stačilo tam vždy v aplikaci vymazat všechna data, po spuštění se znovu přihlásit a fungovalo to. Problém byl, že na tom NoXu to bylo pravidlem, tak snad v mobilní apce je to náhoda. Je to tady někde ve vláknu, ale spíše v tom o Vodafone TV na PC...
 4. Koupili (pronajali, přibližně za 1/12 ceny měsíčně na nekonečné splácení) byste si někdo třeba telefon, který by občas přestával fungovat a postup resetování by ho odstavil úplně? Že ne? No vidíte, u settopboxu Vodafone není jiná možnost.... Pokud byste se ovšem nesmířili s tím, že správný postup opravy je natvrdo vyškubnout ze sítě "na pár desítek sekund" (?), v mém příkladu na pinktlich stejně dlouhou dobu vyrvat baterii 😊 Co chci říci - settopbox Vodafone je moje první zařízení, kde se nedoporučuje použít reset. Protože je nás takových asi většina, tak si myslím, že dost lidí to při problémech jako první udělá. Asi by stálo zato, kdyby tlačítko reset Vodafone na nových boxech přelepil samolepkou s upozorněním.
 5. Tak jsem ještě přes poledne zapátral po webu a v mém konkrétním případě je to takhle: Moje nejistota okolo VoLTE byla způsobena nepřítomností přepínače této funkce v menu telefonu. Přitom všechny popisy i test tvrdily, že VoLTE přítomné je. Nakonec jsem našel stránku, kde se to řeší a přepínač VoLTE se musí, pokud ho chce uživatel používat, aktivovat kódem z klávesnice telefonu. Taková ta věc kombinace hvězdiček, mříží a čísel. A ejhle: přepínač se objevil a dá se aktivovat. Proč to tak je, ví asi jen číňan sám... Btw, stejně jde zobrazit i přepínač VoWifi. Do tohoto dobrodružství jsem se nepouštěl... Nicméně, pokud někdo řeší stejný problém jako já, tak to stejně funguje i na Xiaomi a Readme. Takže přepínač mám, na SIM2 se dá aktivovat a teď to ještě musím vyzkoušet :-)
 6. Já ti dám stejného člověka! Shitler není Hitler a Medvěd není Meda!😄 A jestli teda otázka po telefonu byla na mě, tak POCO X3 NFC a upřímně řečeno i když testovací sw z Google Play potvrdil funkčnost VoLTE na tomto typu, tak si tím nejsem moc jist. Podle výzvy výše ještě zkontrolujeme nastavení SIM a uvidím.
 7. 2 adolf.shitler: Dík za info. Já jsem si kvůli tomu stáhnul a na chvíli nainstaloval nějaký testovací nástroj z Google Play a ten mi potvrdil, že telefon VoLTE umí. Nicméně v kombinaci SIM a SD karta při hovoru jdou data k čertu. To je jediné, co mi na tom mrzí (kombinace navigace + hovor je otrava a vždy to nastane tam, kde to člověk nejméně potřebuje), ale žít se s tím dá, nějakého pomalého spojování hovorů ani méně kvalitního přenosu hovoru jsem si nevšiml. Tudíž to asi nechám plavat.
 8. 2 tomus: Hele! To jsem zanedbal. Mrknu na to a dám vědět. Dík. 2 tomus: No, tak pokud je k VoLTE nutná simka v prvním šuplíku, tak mám smolíka. Telefon má hybridní šuplík a pozice SIM1 je sdílena s pamětovkou, SIM2 potom zbývá jako jediná možná pokud je paměťová karta vložena. Kouknu co mám na kartě a jestli ji vůbec potřebuji, nebo jestli se bez ní obejdu - alespoň na vyzkoušení VoLTE ve slotu SIM1.
 9. Jestli jsem to dobře pochopil, tak VoLTE (podle seznamu na stránkách Vodafone) podporuje jen ty telefony, které prodá jen on. Ostatní, kteří nenakupujeme telefony u operátora, máme dle všeho smůlu.
 10. No, tak pokud tam ostatní poskytovatelé 5G vysílají standardním povoleným výkonem a dle technických norem (těžko tomu bude jinak), tak má Vodafone zase další problém, že. Zřejmě to netušili. Aniž bych byl baba Vanga, tak si zavěštím - co je jednoduššího než kabelovku odepsat a přejít na televizi po netu... Problem solved.
 11. 2 Martin-Vodafone: Vy o těchto problémech slyšíte dnes prvně? Je jich tady plné fórum. Tak dobrý, no... Znovu opakuji svůj subjektivní názor - přítomnost zaměstnanců infolinky na tomto fóru je k ničemu. Berte radši ty telefony na infolajně místo recitování tady, třeba se bude na spojení čekat kratší dobu.
 12. 2 Marek-26: No, když to budu brát podle sebe, tak než si jen kvůli VodafoneTV kupovat nové MMC, tak radši zůstanu u toho co mám a pojedu na něm jinou službu. Nevím, proč je Vodafone papežštější než papež, ale takový je prostě život a protože tohle mám vyřešené, tak mě to mrzí nejmíň z těch vychytávek, které pro své věrné exUPC zákazníky Vodafon připravil aby byli spokojení a chválili jej 😊.
 13. Jejda! Můžu poprosit o typ GK a obou monitorů? Mně zrovna taková kombinace ne a ne fungovat. Třeba z toho někdo něco vydedukuje...
 14. No tak to se, panáčku, stejně jako já, už na VodafoneTV na počítači nepodíváš. Protože Vodafone za nás rozhodl, že jediné správné připojení monitoru je HDMI. Neuvěřitelná arogance těch, co si nechají platit.
 15. Díky všem, kteří reagovali na můj dotaz. U tohoto svého MM jsem neměl velká očekávání, spíš by mě překvapilo, kdyby to šlo.
×
×
 • Create New...