Jump to content

marena

User
 • Posts

  434
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  21

Everything posted by marena

 1. Ne, nebudou. Z aplikace v mobilu není možné pustit obraz na televizi (abych koukal na mrňavou obrazovku mobilu, to bych musel být dítě, těm to připadá normální, ale nám dospělým připadá normální dívat se na TV). Z webového přehrávače také zřejmě nic neuvidím, protože mám dva monitory. Mě by opravdu zajímalo oficiální vyjádření, proč to nejde, když jak DP tak HDMI mají HDCP a tudíž není žádný důvod cokoli blokovat. Ale toho se asi nedočkáme. Je opravdu podivné, žeVodafonu nevadí, že tímhle paskvilem vyžene spoustu dlouholetých zákazníků.
 2. A jen jsem dopsal předchozí příspěvek, tak mi přišel mail, kde se píše: Tak uvidíme.
 3. To už se tady probíralo, starý Kaon lidem zůstává, ale nebude mít zpětné zhlédnutí, bude fungovat jen jako "hloupý" STB.
 4. Škoda že se neinspiroval tím, jak SledovaniTV funguje...
 5. Buď rád, že ti to vůbec funguje, je spousta lidí, kteří se můžou dívat jen na černou obrazovku s chybovou hláškou. Mně už bohužel polibek smrti (SMS že mě brzo převedou) přišel taky. Mám taky dva monitory, hlavní pracovní na DP a druhý, na kterém si v případě potřeby pouštím TV, je na HDMI. Takže zřejmě sbohem TV v PC, sbohem Chromecast, sbohem... no asi spíš sbohem Vodafone. Problém dlouho byl u manželky, která si zvykla na CA modul a žádný box nechtěla. Teď ale u známých viděla, jak vypadá nějaké SledováníTV nebo LepšíTV, a už je jí jasné, že problém zrušit kabelovku (a s ní i internet, protože můžu mít lepší - symetrický gigabit od místního providera) vůbec nemusí být problémem. Potěšil mě @Ondra - Vodafone že se to "snad" a "časem" zlepší. Prý do roka. No, je možné, že se po roce budeme zajímat o to, jak a zda vůbec se to zlepšilo, ale to jen v případě, že u nového poskytovatele nebudeme spokojeni.
 6. Pokud si mám vybrat mezi špatným obrazem a žádným obrazem, tak nepřekvapivě nevolím to druhé...
 7. Přesně tak to mám i já, jedno DP a jedno HDMI. A jestli to nebude fungovat, až mě převedou, tak tady holt končím.
 8. Takže shrnuto - tak jak by to mělo být to umějí všichni. Kromě Vodafonu, teda.
 9. Nedávno jsem psal, že přesně takhle by se mi to líbilo, kdyby to dělal Vodafone. U koho to takhle funguje, jestli se může zeptat?
 10. Pokud nechceš šetřit na energii, tak ho vůbec nevypínej. Někdo to tu kdysi měřil, při "měkkém" vypnutí klesla spotřeba asi o 3 W, z 28 na 25 nebo tak nějak, úplně přesná čísla si nepamatuji. Pokud ho nevypneš úplně, nemá smysl ho vypínat vůbec.
 11. Emtéčko (https://emtecko.cz/trz/) bude od února mít tarif 750MB za 50 Kč měsíčně. Ještě je ale potřeba platit paušál 29 Kč. Emtéčko se ale hlavně vyplatí, když si ho pořídí celá rodina nebo parta. Na všechna čísla Emtéčka se totiž volá/SMSkuje zadarmo. A mají i dobré ceny na rozumná data, já dětem platím 180 Kč za nyní 3 GB, ale od února to bude 5 GB měšíčně.
 12. Jenže jak už tu psalo několik lidí, z poradime@vodafone.com snad ještě nikdy nepřišla použitelná odpověď. Maily nečtou lidi, ale robot, který maximálně pošle zpátky zkopírovanou stranku z FAQ, ale konkrétní problém, jako je tenhle, určitě nevyřeší.
 13. Když se tak nad tím zamyslím, Vodafone kupoval UPC hlavně kvůli infrastruktuře. To, že přes kabel lidi koukají na televizi, Vodafonu spíš vadí a možná by se televize rád zbavil. Je možné, že všechna tahle nesmyslná omezení a naschvály se špatným číslem plátce, nemožností dovolat se na podporu atd. dělají schválně, aby lidi od kabelové televize vyhnali k jiným, OTT poskytovatelům a mohli pak televizi zaříznout? Jiné rozumné vysvětlení mě nenapadá. Pouhou hloupostí, neschopností či amatérismem to být nemůže.
 14. Technicky samozřejmě není žádný problém. Problém je v tom, že vodafone to CHCE blokovat.
 15. A většině lidí nechodí ani ten papír, dostáváme výpis emailem.
 16. Zbláznil ses? Nikdo nečekal, že by vůbec některý z hlavních nedostatků opravili. Tohle je skoro vánoční zázrak. Teď ještě zprovoznit PC aplikaci na vícemonitorových PC a nějak rozumněji předělat zpětné zhlédnutí (i když tady hlavní problém s useknutím pořadu už napravili přidáním 15 minut) a nebudu muset podávat výpověď.
 17. Hurá. Mně to ale připadá, že ty funkce vymýšlejí a dělají lidi, kteří si v životě televizi nezapnuli, protože rozsekávat zpětné zhlédnutí na jednotlivé pořady je nesmysl. Když koukám na televizi naživo, tak mě to taky po skončení jednoho pořadu nevyhodí někam do menu, abych si vybral, na co budu koukat teď. Ideální zpětné zhlédnutí by mělo vypadat tak, že výběr pořadu znamená jen vstupní bod do archivu (kanál+čas) a pak už to na tom kanálu zůstane pořád (přehrává i další pořady, dokud to ručně neukončím), ne že to po přehrání jednoho pořadu skončí. Je strašný opruz koukat na několik dílů seriálu, které jdou po sobě a pokaždé hledat skutečný začátek dalšího dílu, který samozřejmě není přesně podle programu. Kdyby to fungovalo takhle jako stream, tak by nebylo potřeba přidávat žádných 15 minut. Když třeba v nějakém sportu dojde na prodloužení nebo před vánocemi jde spousta reklam navíc, tak stejně 15 minut nestačí.
 18. Ani jeden z uvedených programů není v muxu 770MHz, takže jejich stav nemá smysl uvádět.
 19. A co ostatní kanály z toho muxu? ES2 je na jednom z nejvyšších muxů, které jsou náchylnější na rušení nebo na ztrátu síly signálu.
 20. Bohužel to nemá smysl psát tady. Tohle je fórum zákazníků Vodafonu. Nikdo z Vodafonu, koho byste tím mohl oslovit, sem nechodí. Občas se tu ukáž @technik, ale obávám se, že ten s tím nic nezmůže. Je potřeba tohle psát na jejich Facebook nebo na Můj Vodafone.
 21. 🤯 tak to bych teda čuměl! Není to spíš jen taková ta výmluva "pracujeme na tom, ale žádný pevný termín nebyl stanoven", což znamená "kašleme na to, co chcete, nikdy to nebude"?
 22. Ne, bude to superprémiový box, kde nejen že si nebudete moct seřadit kanály, ale nebudete ani moct ovládat hlasitost, protože řada lidí vypíná zvuk, když běží reklamy, a to znamená velké ztráty pro komerční televize 😁
 23. To je bohužel realita. Takhle dopadlo převzetí UPC Vodafonem. Když to bylo ohlášeno, tušil jsem, že to bude zhoršení. Ale chtěl jsem být optimistou, a doufal jsem, že se sice nic nezlepší, ale vše snad zůstane aspoň na stejné úrovni. Bohužel nyní už je jasné, že nemístným optimistou byl i ten, kdo se domníval, že se vše zhorší, ale jen o trochu.
×
×
 • Create New...