Jump to content

marena

User
 • Posts

  389
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  18

Everything posted by marena

 1. @tomus dělal hezký frekvenční přehled, ale už dlouho nezveřejnil novou verzi, nevím, jestli ho má aktualizovaný k současnému stavu.
 2. A ten se sakra vyplatí, když stojí víc než gigabit 🤣
 3. Aha, tak to potom jo 😀 díky za info 👍 Na video jsem samozřejmě nekoukal, to se přiznám 😀 A ohledně řazení je fakt, že když si přepnu hlasem, tak mě vlastně číslo nezajímá. Jen to bude blbé v noci, hulákat na televizi a budit tím děti. Nebo manželku, když budu říkat "Hustler HD" 🤪
 4. "Přijímač se také obejde bez ethernetového kabelu - disponuje Wi-Fi rozhraním" - to jako že podporuje _i_ wi-fi nebo že má _jen_ wifi a vůbec nemá zdířku pro ethernet? "set-top box může být uložený třeba v šuplíku" - tam bude asi skvěle reagovat na hlasové povely :-) A na závěr obligátní otázka - umí to řadit programy?
 5. No, upřímně řečeno, po tom, co zatím Vodafone předvedl, bych se tomu vůbec nebránil. O moc horší už to být nemůže. Navíc by se mohlo stát, že ČEZ chce jen mobilní síť a TV by mohl prodat třeba zpátky UPC :-)
 6. Ale to obvykle není aplikací, totéž dělá i STB i přehrávač v PC. Tam je problém s tim, že se to nejspíš nenahrálo nebo nahrálo špatně.
 7. No jak kdo. Třebá já jsem na nahrávaní navyklý dost, a to, co je na tom novém boxu, je jen trochu prodloužené zpětné zhlédnutí, ne nahrávání. Dost mě taky štve, že přijdu o desítky mých oblíbených filmů, které jsem si za ty roky nahrál a občas si je pouštím.
 8. Jen ze zakódovaných programů. Ty z nekódovaných jdou normálně zkopírovat a přehrát kdekoli.
 9. Máš pravdu 👍, nemám ho doma a budu se snažit, abych ho doma neměl co nejdéle. Stačí mi ale číst, co se o něm píše. Opět, máš pravdu, nemůžu tvrdit, že je nejhorší na světě, protože jsem nevyzkoušel všechny STB na světě. Ale jak už jsem tady psal mnohokrát, pro mě je neakceptovatelné už jen to, aby mi STB nedovolil seřadit si programy a vyházet ze seznamu ty, které nesleduji. A to ještě já mám Komplet, takže teoreticky můžu koukat na všechno, ale umíš si představit, že tohle používá někdo, kdo má Klasik a musí těch 20-30 programů, které mu fungují, hledat mezi dalšími asi 150, kde vidí jen tmu? A to nemluvím o radiích, které se v seznamu taky pletou, ale ty jsou snad na konci. Takže tedy dobrá, na rozdíl od Husa odvolávám, nemůžu tvrdit, že je nejhorší na světě, ale můžu říct, že pro mě osobně je nepřijatelný. Jestli to nebude něco podobného, jako s modemem, který má v Německu jiný firmware, než u nás. A nebo je to mentalitou národa - Němci dostali befél, že box bude fungovat takhle a hotovo, tak to přijali, jelikož jsou zvyklí přijímat rozkazy bez protestů. My smějící se bestie to ale máme jinak.
 10. Ano, nejspíš to opravdu má ještě dětské nemoci. Přesto se tímto polofunkčním zmetkem ve velkém nahrazují funkční staré boxy. Na které jsme sice všichni nadávali, ale proti tomuhle to zřejmě byla ještě paráda. Tipnu si, jak to bude pokračovat. Vodafone slíbí, že chyby opraví, že třeba i přidá řazení kanálů, slíbí hory doly, ale nic z toho neudělá. Několik let nás bude utvrzovat v tom, že na tom pracuje, ale nikdy neuvidíme žádný výsledek (přesně stejně, jako to dělalo UPC). Až na to všichni po pár letech rezignují a buď budou se skřípěním zubů tenhle nejhorší set-top box na světě používat nebo odejdou jinam, kde jim dají lepší hardware. Je neuvěřitelné, že všechny změny, které se dějí, jsou jen k horšímu. Ale to je asi obecný rys současného postkapitalistického světa, kde férová soutěž byla nahrazena diktaturou obřích korporátů, které si kartelově rozdělí trh a nějaké zájmy a potřeby zákazníka jim jsou u (_!_)
 11. Není potřeba se omlouvat, stačí příště jen líp hledat 🙂 A pak už jen zavolat na zákaznickou linku a požádat o změnu adresy.🙂
 12. @michalekuba Pokud byste to tady opradvu četl, tak byste věděl, že je to právě tím, že máte IPv6. Jsou tu desítky úplně stejných dotazů a u všech z nich odpověď, že forwarding funguje jen na IPv4. Musíte si zažádat o převod na IPv4.
 13. Super, ale to se nás s kabelovkou netýká, to je jen pro Vodafone TV. Nebo ne? v Moje UPC žádná zmínka není.
 14. Vy vážně nechápete, že tady jste na fóru uživatelů Vodafonu?!? Tedy lidí jako jste vy? Že tu nikdo do žádné databáze nevidí?
 15. Že vas baví se s ním hádat... 🥱
 16. No, pokud se to má v březnu nasadit, tak už by dávno musely běžet testy, teď už by to museli zkoušet i beta testeři mimo firmu. Jestli to teď ještě netestují ani internisti ve Vodafonu, tak to bude nejdřív v létě. Osobně jsem ale skeptik, řekl bych že to dopadne stejně, jako když UPC po vlně nevole slibovala (a to jen neoficiálně), že cihla bude umět řadit stanice, že už na tom pracují.
 17. To bude nejspíš tím že má sledovanost... tipnu si, desetinu promile?
 18. Tak to jsi asi docela mladý 🙂 Já začínal na BBS v dobách, kdy maximální rychlost modemu byla 14.4kbps, ale to jen tak někdo neměl a většinou se stahovalo 9.6 nebo 4.8. A když to bylo daleko nebo za horší ústřednou, tak klidně i 2.4kbps, pamatuju, jak jsem jednou touhle rychlostí něco tahal z Bratislavy 😀
 19. Tak podle tohohle to zřejmě budou muset nabízet jako "Tarif Internet 90/6" 🤣:
 20. Tady by bylo nejlepší najít někoho, kdo prodává starý modul CA bez plus. Já jeden mám a zatím neprodávám, ale jak píšu jinde, až mi budou chtít vnutit tu novou hrůzu, kterou maji nahrazovat současné STB, tak ho prodávat budu.
 21. Tak tohle v kombinaci s nemožností seřadit si programy podle sebe je doslova killer feature! To spolehlivě zabije jakékoli pokušení dál platit TV u Vodafonu až přestane fungovat Horizon! Když se tady někdy před rokem a půl či dvěma debatovalo o tom, jestli i když všichni nadáváme na různé věci u UPC, tak zda po nástupu Vodafonu nebudeme se slzou v oku vzpomínat na krásné časy, kdy vše fungovalo aspoň nějak, chtěl jsem být optimistou a doufal, že to průser nebude. Teď už je jasné, že průser je to ještě větší, než jsem se obávali. 🤮
 22. Ne, tady nejde o poslední post ve threadu, tam to chápu. Jde o poslední post na KAŽDÉ stránce.
 23. No, muset... Když na to "zapomeneš", tak ti rychlejší net vydrží déle. Ale já jsem přesvědčen, že jak jsme si pro zvýšení rychlosti museli modemy restartovat sami, protože "nebylo možné" je restartovat automaticky, tak pro snížení rychlosti to možné bude a velice rychle nám je Vodafone zrestartuje.
 24. Mně taky odpoledne přišla SMS, restartoval jsem jednou a tarif je zvýšen. Download sice hodně kolísá (150-400), ale to je odpolední vytížeností netu. Upload ale běží na stabilních třiceti, což potvrzuje zvýšení.
 25. Teď jsem zkusil u dětí (sám jedu přes jiné připojení) speedtest a žádné zvýšení se nekoná. Asi bude tedy potřeba ručně restartnout modem. Ale teď to dělat nebudu, mají online výuku. Takže asi večer. Co u ostatních, zrychlilo se?
×
×
 • Create New...