Jump to content

Ondra - Vodafone

Help center
 • Posts

  389
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  22

Everything posted by Ondra - Vodafone

 1. @46lukas Hezké ráno, jen doplním, že eSIM jako takovou podporujeme, takže pokud nějaké hodinky umožňují její nahrání a nemají omezení jen na určité operátory, tak v nich můžete mít Vodafone číslo. Co zatím neumožňujeme, je to, abyste mohl mít stejné číslo v mobilu a stejné číslo v hodinkách.
 2. @vraba Pěkný den, pokud by šlo o stát v EU, tak tam máme povinnost posílat při každém překročení hranice SMS s informací o tísňovém volání. Ta se vypnout nedá a chodí opravdu pokaždé. Nezáleží na tom, zda fyzicky překročíte hranice, jde o to, zda se mobil naladí do sítě operátora na jiném území. Toto by se mohlo stát v případě, že byste byl nedaleko hranic. Běžné uvítací SMS (obsahují informaci o cenách atp.) umíme na přání zablokovat, můžeme to zkontrolovat, případně prověřit, jestli spíš nejde o chybu. Napište nám k tomu prosím co nejvíc podrobností přes https://tam.je/forum a podíváme se na to 🙂
 3. @Medvěd Vyplnění telefonního čísla pro zjištění nabídky připojení na určité adrese povinné není. Pokud ho však vyplníte, tak platí, co je napsané hned pod tím: Pokud máte zájem, abychom vás kontaktovali s individuální nabídkou služeb, udělte nám souhlas s kontaktem tím, že vyplníte své telefonní číslo, které budeme zpracovávat pouze pro tento účel. Více o ochraně soukromí a možnostech odvolání souhlasu naleznete zde.
 4. @cervotoc Pěkný den, ještě doplním: 1) Poslední vydaný firmware najdete na stránce https://www.vodafone.cz/pece/internet-data/datova-zarizeni/modem-b2368-22/. Tak pro jistotu ověřte, že ho máte v modemu nahraný. Pokud ano, můžeme to nechat konkrétně prověřit na základě vašich měření, k tomu nám stačí zavolat na 800770077 nebo poslat popis celé situace přes https://tam.je/forum. 4) Pevný internet přes LTE dodáváme pouze společně s modemem, v tomto případě není možné využít jiné modemy. Ohledně signálu v Dasnici - díval jsem se na to a celkově je obec pokrytá poměrně dobře, i když je vysílač v Bukovanech. Právě s ohledem na vzdálenost je u vás LTE především na frekvenci 800 MHz, ostatní frekvence (1800 nebo 2100 MHz) už jsou na hranici pokrytí (signál do obce dosáhne, je to ale okraj jeho dosahu, takže ne všude může být příjem LTE na těchto frekvencích v praxi dostupný).
 5. Pěkný den, to je v pořádku, že vám VoLTE jde 🙂 Jak ale píšeme na stránkách, na jiných telefonech (které nejsou v seznamu na našem webu) VoLTE nebo Wi-Fi volání fungovat nemusí. To znamená, že může, ale z naší strany to negarantujeme.
 6. @renda80 Respektuji, že máte na využívanost jiný pohled, nicméně my bychom byli sami proti sobě, kdybychom rušili oblíbené a hojně používané služby. Konkrétní statistiky jsou ale čistě interní záležitostí, takže podrobnější být nemůžu.
 7. Pěkný den všem, chápu, že SMS e-mail má i dnes své příznivce, nicméně realita je taková, že nejlepší roky má tato služba dávno za sebou. Dnes má většina zákazníků přístup do e-mailu přímo ve svém telefonu a asi je zřejmé, jaké to má výhody. Pokud by šlo o oblíbenou a využívanou službu, tak bychom ji nerušili, realita je však taková, že její využívanost je dnes už minimální. A protože se musíme dívat i na to, jestli poskytujeme služby efektivně, tak udržovat v chodu doplňkovou službu, která je z dnešního pohledu zastaralá a její využívanost je malá, nedává příliš smysl. Můžu tedy potvrdit, co už tu padlo, SMS e-mail k 30. listopadu 2022 vypínáme.
 8. Hezký den, Jirko, pokud máte telefon pronajatý a přestal fungovat, ozvěte se nám na 800770077 a kolegové se s vámi domluví na návštěvě technika, který vám ho vymění.
 9. Podsvícení nemá, jde o ovladač, který dodáváme k prémiovému set-top boxu, takže pokud ho používáte s ním, můžete využít i hlasové ovládání a spojení přes bluetooth. Funguje ale i se základním boxem (bez těchto funkcí navíc, které jsou závislé na podpoře na straně boxu).
 10. Pěkný den, domluvili jsme se Sazkou a přidali jsme možnost placení Vyúčtování v hotovosti na terminálech Sazky. Stačí k tomu QR kód zobrazený na první straně Vyúčtování (je viditelný také ve webové samoobsluze). Placení je možné na všech terminálech Sazky s výjimkou pošty, cenu za provedení platby si určuje Sazka (aktuálně 29 Kč). Platba k nám dorazí do 24 hodin, jde tedy o rychlejší a levnější alternativa pro ty, kdo využívají složenky. Více: https://www.vodafone.cz/pece/vyuctovani-platby-kredit/platba-vyuctovani/hotovostni-platba-vyuctovani/
 11. Jen doplním, že nový dálkový ovladač je v případě potřeby (případy, kdy nejde o reklamaci a servis od nás - třeba rozbití na straně zákazníka, zájem o novější ovladač nebo druhý ovladač) možné také objednat v eShopu https://www.vodafone.cz/prislusenstvi/ostatni/televizni-ovladac-bv-vodafone-group-ble-netflix-ur/.
 12. Pěkný den, ptal jsem se na to kolegů a plošně takové chování nepozorujeme. Je pravda, že pohyb v administraci modemu může chvíli trvat, ale nemělo by to být běžně 10 sekund. Aktuální firmware je CH7465VF-6.15.20.2-2 a na našich kusech tak dlouho na načtení stránky nečekáme. Delší dobu to však může trvat zejména krátce po zapnutí modemu. Kdyby se to nelepšilo a pohyb byl výrazně pomalý, můžete se nám ozvat přes https://tam.je/forum - do zprávy nám prosím napište popis potíží a přidejte odkaz na toto téma ve fóru, abychom pak mohli předat zpětnou vazbu na správné místo a prověřili to na konkrétních zařízeních.
 13. @Jack_6428 Hezký večer, prakticky všechny ty dotazy se týkají přímo konkrétních TV stanic a rozhodnutí jejich provozovatelů. Takže v tomto případě je potřeba se ptát u nich, i když chápu, že získat odpověď může být složité nebo nemožné.
 14. @dcart Hezký den, data vydání nových verzí dopředu k dispozici nemáme. Často se také stává, že se přesné datum mění, může se měnit i obsah aktualizace v průběhu její přípravy, proto nejde o veřejné informace. V tomto případě můžeme pouze potvrdit to, že řazení kanálů je jednou z věcí, kterou bychom do aplikace pro Android TV chtěli také zařadit, žádný termín ale stanovený není. V případě podpory Mac OS to vypadá na příští rok.
 15. Dobré ráno, poruchu jsme odstranili po 22. hodině. Informace byla nejen na sociálních sítích, ale také na naší lince 800770077, kde jsme přehrávali informační hlášku.
 16. Hezký večer, evidujeme částečný výpadek - u některých zákazníků nemusí Vodafone TV fungovat. Informujeme na Facebooku a Twitteru. Omlouvám se za potíže.
 17. Tarif Neomezený Premium 5G stojí samostatně 1 199 Kč, k pevnému internetu vyjde na 999 Kč měsíčně. Sdílená data k tarifům s neomezenými daty nenabízíme, takže takovou kombinaci nedokážeme nabídnout. Pro data v modemu můžete využít speciální SIM pro mobilní internet (https://www.vodafone.cz/internet/mobilni-internet/), případně další neomezený tarif z nabídky (Neomezený Basic / Super / Premium 5G).
 18. @Medvěd V posledních dnech jsme podobné výpadky, o kterých píšete, nezaznamenali. Takže není pravda, že by nějaký problém trval 2 měsíce a nic by se nedělo. Pokrytí v Německu ani jiné zemi odsud z ČR neovlivníme, pokud je na výběr více sítí a nějaká má v tom místě lepší pokrytí, tak samozřejmě doporučujeme jako jednu z variant to, že si vyberete druhou síť. V Německu máme 2 partnerské sítě, které lze používat pro rychlá data, a to jsou Vodafone DE a T-Mobile DE. Obě tedy můžeme doporučit 🙂
 19. @paffko Je to bohužel tak, že některé telefony nerespektují nastavení v menu, mám s iPhonem stejnou zkušenost... FlexiStrop může mít při útratě v roamingu zpoždění. Pokud chcete mít 100% jistotu, je potřeba mít nastavený World Roaming a k němu Roamingový datový limit na 0 Kč. Popisujeme to na https://www.vodafone.cz/pece/internet-data/objem-dat-blokovani/jak-zapnoutvypnout-mobilni-data-2/.
 20. @petrmet Hezký den, Petře, odsud nezjistím, s kým jste komunikoval a co se kolem celé záležitosti děje. Jestli jste nedostal nějaké vysvětlení nebo pomoc, napište nám prosím podrobné informace přes https://tam.je/forum (nebo sem napište číslo zprávy, pokud jste už psal), ať můžeme zjistit víc. Díky.
 21. Jak už Marek napsal, funkce Soukromý přenos je fakticky VPN, kvůli bezpečnostním mechanismům aplikace Vodafone TV při zapnuté VPN nefunguje. Takže proto aplikace nemůže při takovém nastavení fungovat. V zásadě stejné to je u Android boxů - pokud nesplňují základní požadavky na zabezpečení, tak na nich aplikace Vodafone TV bohužel nepoběží.
 22. @Mojda Pěkný den, pokud jste v zahraničí, tak využíváte sítě jiných operátorů, od toho se odvíjí dostupný signál a rychlost připojení. My to přímo ovlivnit nedokážeme, pokud se nejedná vyloženě o nějaký výpadek na naší straně, který by měl vliv na roaming obecně. V Německu můžete využít T-Mobile nebo Vodafone, doporučuji tedy zkusit druhou z těchto sítí (než co máte teď). Uděláte to přes nastavení v telefonu, kde budete mít i ruční volbu sítě. Výběr jiné sítě je někdy nutné dělat opakovaně, než se do ní telefon přihlásí.
 23. @Karel Klika Pěkný den, Karle, důvodem určitě není to, kolik dat využijete. Rychlost se ale v mobilní síti může v čase měnit, a to v závislosti na vytížení vysílače a síle signálu, roli může hrát i nějaká porucha v okolí nebo třeba velká akce, která způsobí dočasné větší vytížení sítě atp.
 24. @Rekbu @Bambino Hezký den, tyto zprávy jsme už vyřešili. Nemusíte nám psát číslo sem do fóra, pokud zprávu dostaneme a potvrdíme vám přijetí, tak vám samozřejmě odpovíme 🙂
 25. Hezký den, v tomto tématu také padlo, že by bylo fajn mít pro přihlášení vlastní heslo. To je nově možné 🙂 Pro přihlašování do webové verze, mobilní aplikace nebo aplikace pro chytré TV už není nutné používat heslo, které posíláme SMSkou, každý si ho může změnit na vlastní kombinaci přes Můj Vodafone v sekci Služby (nastavení služeb k Vodafone TV) - Připojená zařízení. Heslo může mít 6 až 10 znaků (velká/malá písmena a číslice).
×
×
 • Create New...