Přejít na obsah

Cisco DOCSIS modem


Přejít na řešení Vyřešil Veronika - Vodafone,

Doporučené příspěvky

před 10 hodinami, Marek-26 napsal:

@janmichaelvincent Já nevím, já si u svých zařízení (i u SW) zjišťuji, kdy mají EOL, jak je to s podporou, aktualizacemi 🙂 Já se třeba dozvědět takovou věc z fóra, tak si udělám rozbor možností a začnu podnikat konkrétní kroky. 

Vodafone se svojí security politikou (viz aplikace pro sledování VTV) asi o vypínání nějaké security "fíčury" asi neuvažuje 😄 

 

@mufalonUBEE má více kanálů na stahování, a hlavně umí naladit kanály napřeskáčku (CISCO si naladí vždy 8 po sobě jdoucích kanálů), je novější a certifikace je tam o delší (termín nevím).

Možnosti už mám rozebrané, to se nebojte. Chtěl jsem si připojení nechat jako záložní linku k optice, ale teď to pojmu spíš jako zábavný experiment, co se stane po expiraci certifikátu.

 

Každopádně po Arrisu, který by mi tu akorát zbytečně žral elektřinu, opravdu netoužím.

Upraveno uživatelem janmichaelvincent
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"Každopádně po Arrisu, který by mi tu akorát zbytečně žral elektřinu, opravdu netoužím."

Pokud je připojení po kabelu od VF jako záložní, tak ten modem snad trvale být v provozu nemusí. Navíc tedy cena za el. energii je - vzhledem k ceně za službu jako takovou - už pakatel.
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Adolf.Shitler napsal:

"Každopádně po Arrisu, který by mi tu akorát zbytečně žral elektřinu, opravdu netoužím."

Pokud je připojení po kabelu od VF jako záložní, tak ten modem snad trvale být v provozu nemusí. Navíc tedy cena za el. energii je - vzhledem k ceně za službu jako takovou - už pakatel.

Když chci automatický failover v případě, že se připojuji do domácí sítě zvenku, bylo by šikovné, aby modem běžel.

 

Mně se na tom nelíbí princip, že "zastaralé" zařízení se spotřebou 6 W musím nahradit za něco, co má 17-24 W. Netuším, kolik z toho ušetřím v bridge módu, ale hádám, že ne moc.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už tady někdo před dvěma týdny psal že Vodafone station v bridge módu má spotřebu 12 W, ta vyšší spotřeba je dána tím že tento modernější modem využívá mimo jiné asi 6x širší frekvenční pásmo než zastaralé Cisco, to samozřejmě vyžaduje daleko vyšší výpočetní výkon a tím pádem i vyšší spotřebu, můžeš na to nadávat, ale pokud chceš rychlejší a hlavně stabilnější internet, tak jiná možnost není.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud to má někdo jako záložní připojení a řeší spotřebu (což bych osobně neřešil - náklady na tu extra linku budou mnohem vyšší), tak se to celkem jednoduše dá vyřešit automatizací, která zapne nějakou chytrou zásuvku s modemem při výpadku primární linky - bohatě by na to stačil i shell skript na routeru 🙂 

Osobně bych to teda nedělal, ale já ani nemám potřebu mít záložní linku (resp. účel plně splňuje 5G s neomezenými daty a ryhlostí v telefonu), pokud chci nějakou věc dostupnou 24/7, tak bych si to nedávál domů, ale do serverovny (nebo aspoň na nějaký VPC/VM v cloudu atd.), nestojí to zase tak moc a člověk má klid a hlavně je to opravdu spolehlivé.

  • Premium
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...