Jump to content

MSwamp

User
 • Posts

  61
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by MSwamp

 1. Tak do konce prázdnin se dá tvrdit: "snad letos" a od jejich konce "snad příští rok". Konkrétní rok neuvádět, ten se totiž neví. Už druhým rokem mám zaplaceno i sledování.tv at se můžu dívat na Apple TV zpětně a na MACu dívat vůbec. Takže za sebe doufám ve variantu, snad letos. 🙂
 2. Díky za vaše pokusy a postřehy 🙂
 3. Původní modul co prodávala fa Lica, nepojede v nových TV?
 4. No a v tom je výhoda pronájmu modemu (viz jiné vlákno), jeden vrátím druhý si vezmu (i když o 30 Kč měsíčně dráž)
 5. A kdy by mohlo přibližně dojít k zapnutí DOCSIS 3.1 OFDMA? Za rok, dva, pět?
 6. To nevím o co šlo, ale gigabit byl dostupný již předtím. Tarif 500/30 tuším že taky, ale nový 500/50 již ne (zřejmě kvůli uploadu, kvůli kterému bych ho ale chtěl). Uvidíme jaký bude vývoj do budoucna.
 7. Třeba já nedávno (v listopadu 2022) dostal sms, že na mé adrese byla dokončena modernizace sítě. Ale předpokládám, že to spustí až bude připravena celá sít nebo její většina.
 8. To bude ale roky trvat než bude nasazeno v síti Vodafone DOCSIS 4.0. Někde se tu psalo, že ještě nejsou dostupné ani modemy.
 9. Nový Arris? 😉 Nějaké podrobnosti? Bude už na DOCSIS 4?
 10. Kolik dostavu veřejných IP adres. Mám Modem v bridge režimu a připojeny dva routery. Každý má jinou veřejnou IP. Třetí "pozice" by měla být pro telefon.
 11. Máte už někdo naveden tarif 250/25? Pokud ano, můžete se prosím podívat do administrace modemu na položku maximální počet zařízení? zda je tam číslo 3 stejně jako u mého tarifu 300/20 Díky
 12. Dle operátora v mojí lokalitě není tarif 500/50 dostupný. Operátor nabídl 250/25 a pak až 1000/50. Je to nějaká výmluva nebo je to technicky možné? Přijde mi divné, že když jde ten nejvyšší tarif, proč by nešel ten prostřední. To ten Arris dostane ze sítě o tolik lepší výkon?
 13. Také váš Compal dostal nový FW? Nově můžu v záložce Administrace provést vzdálený restart (pokud se nepletu tak to do teď nešlo), vypnout ledky atd. Aktualizace proběhla dnes v noci. Přijde mně, že i procházení administrace modemu je rychlejší.
 14. Na obrázku jsou staré podmínky aktuální jsou zde: https://www.vodafone.cz/podminky/nabidky-a-akce/podminky-nabidky-slev-k-nove-nabizenym-t1/
 15. Spotřebu má Compal dle Vodafonu 11,6 W (co jsem to měřil tak to odpovídá) a Arris má dle Vodafonu 17 - 24 W což je o kus víc.
 16. To je ten Compal tak špatný? Polepším si když vezmu tarif kde je Arris? Teď mám Compal a internet jede. Restartovat sem tam musím, ale tak 1x za 2 měsíce. Ale je fakt, že mi Ubiquiti router hlásí ztrátu paketů, tam nevím zda by změna modemu pomohla. Když jsem tu ztrátu paketů měřil SW v PC tak to bylo Ok, nevím co UBNT vadí.
 17. Potvrzuji jen, že na infolince mají pokyn službu neměnit pokud nedojde ke navýšení ceny. Operátor byl neoblomný. Retenční o víkendu nefinguje, tak zapsal požadavek a budu kontaktovaný do 6 dní. Tak uvidíme.
 18. A proč to nejde brát optikou přímo od ČT?
 19. Ale je šance, že se příští rok dočkáme. Snad.
 20. Moje měsíční spotřeba dat je také kolem 400 GB.
 21. Už jsme hodě OT. Ale jaká je návratnost investice do výměny za úsporné spotřebiče? Já měním, až doslouží. I z ekologického hlediska. A spotřebu beru naměřenou a ne vypočítanou. Např. moje lednička bere papírově 166 kWh ročně reálně kolem 260 kWh atd. Taky jsem se pozastavoval nad spotřebou Synology NAS, mého Ubiquiti UDM routeru a několika AP který si taky vezme svoje, za ten komfort mi to stojí. Když to vezmeme do extrému mohu mít neomezený net v mobilu (ten v extrému nabíjet v autě nebo v práci) a zase ušetřím jak z konektivitu tak za spotřebu. Ale stojí to za to? Mně ne. Ale měřím nebo mám změřenou spotřebu vpodstatě všech zařízení v domácnosti, tak vím co mě kolik stojí a kde je možnost v případě potřeby ušetřit.
 22. Mohu potvrdit, že i v režimu modem si Compal vezme 11-12 W.
 23. Dálkové ovladače, to jedna z hlavních bolestí všech set-top boxů. Proto mám rád CI katu a ovladač od TV kde u toho výrobce přemýšlel a snažil se jej udělat ergonomický a funkční.
 24. Já si ke kabelovce předplácím už druhým rokem Sledování TV (základní tarif) pro možnost (zpětného) sledování na Macu a Apple TV. Vodafone TV byla proti Horizon, krok zpět. Za 3 roky to tak velká a bohatá firma jako je Vodafone, klidně mohla dohnat. Hlavně, když se aplikace vyvíjí globálně a ne jen pro CZ trh. Hlavní důvod proč být mít v současnosti TV od Vodafone je TV přes kabel pomocí CI modulu. Já bych řekl, že proti konkurenci je aplikace Vodafone TV vyloženě špatná, díky všem omezením. Uvidíme co ukáže budoucnost. Snad Vodafone zabere a nenechá si vlak úplně ujet.
 25. Ale za dvojí pronájem
×
×
 • Create New...