Jump to content

Ondrej1

User
 • Posts

  133
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Ondrej1 last won the day on June 23 2023

Ondrej1 had the most liked content!

Vodafone services

 • Vodafone fixed internet
  500 Mb/s
 • Vodafone mobile services
  -
 • Vodafone television
  -
 • Vodafone devices
  Compal
 • Place of subscription of Vodafone services
  Zlín

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Ondrej1's Achievements

Level 7

Level 7 (7/14)

 • Reacting Well
 • Dedicated
 • First Post
 • Collaborator
 • Conversation Starter

Recent Badges

5

Reputation

 1. Jenom odhad, Huawei je docela vykopávka, má jen LTE category 4 s maximálním teoretickým downlinkem 150 Mbps, libovolný dnešní (i včerejší) telefon na tom bude řádově lépe. A od maximální rychlosti se odvíjí i ta reálná, čili pětina mě vůbec nepřekvapuje.
 2. @Marek-26@CableG Díky za info, mám dva doplňující dotazy, jestli @Marek-26ví Chodí upozornění separátním emailem? Je nová adresa včas vidět (nejlépe v https://www.vodafone.cz/muj/), abych včas udělal změny o víkendu a nemusel šílet v pondělí po ránu?
 3. Ráno mi přišel obligátní email Milý zákazníku, máme pro vás důležitou zprávu ohledně vašeho modemu ke službě Pevný internet. Technologie se vyvíjejí, a tak je na čase vyměnit váš modem za nový, díky kterému získáte kvalitnější připojení a bezpečný přístup k internetové síti. Doma mám černý Compal, to už se mění i ty, nebo je to nějaká chyba v matrixu? (O ulici vedle máme v práci bílý Compal a ticho po pěšině).
 4. Rychlý test - půčit si někde (hloupý) switch a dát ho mezi Vodafone Station a tiskárnu. Už tady totiž byly reportovány problémy Vodafone Station s některými Mikrotiky, tohle vypadá podobně.
 5. U mě v práci v pořádku, uptime 160 dní (Compal v bridgi).
 6. @zajdeeDíky, snažil jsem se o tom najít dovědět víc, ale zatím je to syrové a nikdo nic nevěděl, za zímku stojí perlička z ceníku: V ceně tarifu Cable Internet 250–1000 je přidělení jedné privátní IPv6 adresy. Tak aspoň vím, že se nejedná o chybu a nemusím dál pátrat.
 7. U Compalu normálně funguje http://192.168.100.1, nesmí se dát https.
 8. @sodekcz Díky za zprávu, jakkoli nepotěšující. Pochopil jsem to dobře, že pokud jsou VF a Mikrotik připojeny přes (hloupý) switch, tak k problému nedochází? (Chci teď v práci upgradovat dvojici µTiků právě za RB5009, ak ať vím, co mám čekat).
 9. Zkusil jsem si to a na Mikrotik mi paket na port 21 normálně přijde (tedy ze sítě Vodafone), SYN pakety se v logu ukážou, čili určitě to není řezáno globálně (@tomus). Tak přijde i ze sítě O2, čili Vodafone je v tom (skoro jistě) nevinně. (Jinak testoval jsem to tak, že na (skoro) začátek input chainu ve firewallu jem dal logovat a zahodit tcp pakety na port 21) Ještě nápad – neběží na tom Mikrotiku náhodou ftp služba na portu 21? Pak by se to mohlo chovat takhle. Já ji mám vypnutou:
 10. V podstatě vyšuměl z několika důvodů: Puma 6 bug je poměrně specifický (velké množství otevíraných TCP spojení) a jenom (nepatrná) menšina těch, kdo má problém s Vodafone/DOCSIS internetem ho má způsobený tímhle bugem (ale jsou takoví, ne že ne). Ti, kdo s tímto bugem bojovali, měli ještě dost dalších důvodů, proč je Vodafone/DOCSIS internet špatně a s rozvojem optiky utekli na optiku. A jak známo, kde není člověk, není ani problém. S možností mít Vodafone Station (VS) k nižším tarifům a s možností přepnout VS do bridge se problém stal řešitelný pro všechny, kdo jsou Puma 6 bugem postižení, a to za kulantních 30 korun měsíčně. (VS obsahuje Puma 7 chipset, který tenhle problém nemá.)
 11. V práci mám na Compalu uptime 127 dní, doma to bude dost podobné, v obou případech shozené do bridge. Ve srovnání s předchozím Ubee mě štve spotřeba elektřiny, ale jinak spokojenost.
 12. Tady je to jednodušší, na WAN (nebo ether1 nebo patřičném) rozhraní Mikrotiku nechat DHCP klienta a o víc se o IP adresu nestarat.
 13. Firemní i domácí odpovídají (compal v bridgi, za ním různé Mikrotiky). Zkoušeno vzájemně na sebe, čili v síti Vodafonu jenom přes pár hopů, odpoledne to zkusím odněkud hodně zvenku.
 14. Taky po mnoha letech nová IP.
 15. Speedtest na brněnský Vodafone naměří správně 500/50.
×
×
 • Create New...