Jump to content

CableG

User
 • Posts

  659
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

CableG last won the day on March 5

CableG had the most liked content!

Vodafone services

 • Vodafone fixed internet
  1000 Mb/s
 • Vodafone mobile internet
  -
 • Vodafone television
  Komplet
 • Vodafone devices
  VTV Premium, KCF-B4003HCO, 2x Conax
 • Place of subscription of Vodafone services
  Praha 6

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

CableG's Achievements

Level 10

Level 10 (10/14)

 • Very Popular Rare
 • Dedicated
 • Reacting Well
 • First Post
 • Posting Machine Rare

Recent Badges

21

Reputation

 1. No, přechod z analogu pamatuju taky, s kabelovkou jsem začínal v době, kdy byla v nabídce maximální rychlost internetu 64k, takže nějakou představu o DVB-C bych měl. Záseky u netových TV - nevím, asi je to obvyklý jev, já provozuju Telly na Apple TV a za ten rok a půl ten dojem nemám a klidně to dám na roveň DVB-C, co se stability týká. Pokud ale bych jako etalon vzal VTV aplikaci, tak ano - záseky, pády aplikace a podobně jsou vskutku jev obvyklý, takže od toho listopadu 2021, kdy jsem byl zmigrovaný z UPC do VF, mám Telly jako hlavní TV a jsem naprosto spokojený (což nemíním jako nějakou reklamu na Telly, s jinou IPTV ani zkušenost nemám, takže nemůžu porovnávat - pro mě bylo tehdy klíčové, že zrovna nabídli zkušební měsíční provoz za 1 Kč a šlo to nainstalovat na Apple TV 🙂). O Android TV raději nemluvit, je to kombinace blbého sw a pomalého hw, minimálně tedy v provedení té mojí televize. Když jsem ji kupoval, tak jsem myslel, že je dobré jít cestou nějakého standardu. Je to můj první, jediný a taky poslední Android, víc k tomu těžko co dodat 🤷🏻‍♂️ CA modul je super, jen je potřeba k tomu vybrat správnou televizi 🙂 Moje androidí Sony je občas zmatená z aktualizace kanálů a Samsung zase ničí množství kanálů, je to evidentně nad síly toho konkrétního modelu. Ale jinak ideál, prošel jsem si (kromě těch chytrých cihel) všemi settopboxy, je to nejpohodlnější řešení. Kartu mám i v tuneru VU+ Zero 4K a taky v pohodě - používám to, abych se mohl podívat na televizi na počítači, protože u Vodafone nějak pozapomněli, že ne všichni mají Windows. Nutno ale podotknout, že VTV se zlepšuje - mám prémiový box a už dlouho mě nenaštval, což nebylo obvyklé. Sice bych měl pár připomínek k ovládání, ale minimálně je to už použitelné ke sledování tv tak, jak člověk předpokládá, že by to fungovat mělo. Stejně tak se odehrálo něco na backendu, protože tak jako někdy během loňska přestalo fungovat přehrávání s aktivní Apple Private Relay (tedy se Soukromým přenosem), tak stejně v tichosti to zase fungovat začalo, náhodně jsem to v minulém týdnu objevil.
 2. Díky, neznal jsem, zkusím - podle popisu to umí sdb.xml, to vypadá dobře.
 3. Jo, otázka je která je ta "správná" televize. Mám Sony s Androidem a čas od času se mi zdvojí naladěné kanály. Domnívám se (ale nemám to ověřené), že to souvisí s aktualizací kanálů. Takže pak je potřeba ručně proskenovat, nahrát konfiguraci na flashku, spustit na počítači naprosto děsivej soft v Javě, srovnat kanály podle toho, jak je chci a nahrát to zpátky do televize. Čili DVB-C je pro mě super co se obrazu týká, ale vlastně to snad ani používat nechci (a ve výsledku nepoužívám), protože o tyhle šachy vůbec nestojím. Nevím jak to dělám, ale rok a půl mám Telly na několika AppleTV a nemám s tím žádný problém. Rád bych to samé jednou řekl o VTV.
 4. To jo, ale počítejme spolu. Dnes je 18.3.2023, nahrávka vznikla 8.3.2023 - to bude asi méně než 90 dní a tedy by ještě mohla jít přehrát 🤷‍♂️ Leč ve webu mi přehrát nejde, stejně jako libovolná další nahrávka. V boxu nebo v iOS aplikaci přehrát jde.
 5. Už je to delší dobu, takže konkrétně si nevzpomenu. Ale mám novou záhadu - přihlásil jsem se k VTV přes web (abych vyzkoušel, jakou mají kolegové s Windows proti nám s Macem výhodu) a zkusil jsem si přehrát nahrávku - no abych se přiznal, nevím jak s uvedenou informací naložit 🙂 Včera jsem při tom usnul, když jsem si to přehrával na boxu, takže záznam snad k dispozici je. Stejnou informaci mám u všech nahrávek, co jsem namátkou zkusil, takže to asi není chyba, patrně je to vlastnost 🙂
 6. Když už je tady ten jazykový koutek, tak magnetoskop je videorekordér, nikoliv magnetofon 🙂
 7. Jestli je Telly nejhorší služba na trhu (od listopadu 2021 jeden cca desetiminutový výpadek), tak pak nevím přesně kam by šlo zařadit VTV 🙂 Mám to nainstalované na několika AppleTV a je to bezproblémové a rychlé tak, že se o tom VTV s prémiovým boxem ani nezdá.
 8. Po převedení z UPC do Vodafone (a tedy z Horizon do VTV) v listopadu 2021 jsem zkušebně pořídil Telly a už si ho nechal. Vřele doporučuju, ušetří to spoustu času.
 9. Při pokusu přehrát některé nahrávky se objeví chybové hlášení SV002 - ještě někdo další? 🙂
 10. Pixel mě nechává v klidu, ale Android TV v boxu bych bral - možnost si tam přidat streamovací aplikace podle vlastní potřeby a ne jen to, co tam zadrátuje ve firmware Vodafone, by byla fajn.
 11. Má někdo praktickou zkušenost s VU+ Zero 4K? Zatím tam mám image, s jakou to přišlo z výroby, TV běží v pohodě, vzdálené sledování na počítači (používám macOS a byť věřím, že se Vodafone snaží - to byla ironie - tak čekání od listopadu 2021 už mě unavilo) taky ok. Na druhou stranu jsem nerozběhnul nahrávání ani na síť (byť v terminálu úložiště vidím a klidně si na něm udělám adresář atd, takže práva taky v pohodě) ani na USB disk. Což mě vede k myšlence dát tam nějakou jinou image, ale nerad bych to dovedl do horšího stavu, než je to teď - má někdo nějakou osvědčenou? Podle diskusí, které jsem prošel, zjevně může být problém v podpoře dekódovací karty, ne každá image má všechny potřebné moduly.
 12. Ok, aplikace pro VTV teď nefunguje vůbec, přehrávání čehokoliv live hlásí chybu “Přehrávání na mobilním zařízení není k dispozici”. Fakt se začínám sám sebe ptát jestli za tohle chci platit. Otočme to - kolik je mi Vodafone ochoten dávat za sepisování a hlášení těch nekonečných chyb, které se mi snaží drze prodat?
 13. Jo, klidně i prodat, nepotřebuji to už. Musel bych dohledat kolik to stálo, abychom se mohli o nějakou cenu opřít, ale to není problém, to už bychom se nějak dohodli.
 14. Používal jsem tohle, mohu případně zapůjčit na otestování, protože přechodem na nový receiver se to stalo nadbytečné. Fungovalo to v pohodě. https://www.conrad.cz/p/digitus-audio-extraktor-ds-40132-hdmi-hdmi-toslink-jack-3840-x-2160-pixel-1428917
 15. Jako známý prudič musím s lítostí konstatovat, že mám 01.04.046.07.EURO.SIP, modem v bridge mode a žádné restarty nemám. Vzhledem k tomu, že kvůli naprosté nepoužitelnosti VTV se dívám prakticky jen na IPTV jiného poskytovatele, tak bych výpadky v délce restartu modemu zcela jistě zaznamenal. Uptime since last reboot 29 days, 05 hours and 59 minutes
×
×
 • Create New...