Jump to content

CableG

User
 • Posts

  733
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

Everything posted by CableG

 1. Nejde. Je to úplně stejné, jako když měníš SIM, operátor musí přiřadit telefonní číslo k ICCID SIM karty. Jakmile se přiřadí číslo nové karty, tak stará už není použitelná. Je úplně jedno jestli ta nová karta je fyzická nebo virtuální, princip je stejný.
 2. Dělá mi to taky. V iPadOS nemám tlačítko přehrát vůbec, v aplikaci pro Android TV sice to tlačítko je, ale přehrávání nezačne a vypíše se chyba TAV1882.
 3. Zase na mě vyskočila chyba TAV1882 a tak jsem ji zadal do Google, jestli nenajdu lepší řešení než počkat až to samo přejde. Hele, je to dobrý, nejsme v tom sami. Vodafone stejně jako nás šikanuje celej zbytek světa.
 4. Aha, to vysvětluje, proč jsem tam nic nenašel kromě zmínky, že v expertním módu jde rozdělit SSID 🙂
 5. Pro případ, že by to fakt nešlo - nestačilo by změnit SSID pro 5 GHz síť a používat jen SSID pro 2,4 GHz?
 6. CableG

  EPG

  Přesně tak - kromě toho, že tam pořád probíhá filtrace kvůli starým UPC boxům (takže nemáme film Apollo 13, jako zbytek světa, ale jen Apollo), tak občas jsou údaje hodně prapodivné. Úplně stejné chyby jde najít třeba na tv.sms.cz, takže zdroj dat je zřejmě stejný jako u téhle služby.
 7. @sodekczJojo, já vím, četl jsem, i psal Ti k tomu tehdy něco. Zrovna jsem měl další výpadek a ten byl lehce specifický - ping mi na 192.168.100.1 procházel cca s 50% ztrátovostí, interface na mém routeru byl up, ale neměl přiřazenou adresu. Vypnul jsem a zapnul modem, naběhlo to ale zase do stejného stavu - můj wan up, nedostal adresu, ping na 192.168.100.1 cca 50% ztráta. Zavolal jsem na hotline (jasně, technici mají do 22:00 a já volal 22:10, jak jinak, že...) ale operátorka byla moc milá, spustila diagnostiku modemu a v tu chvíli se to rozběhlo - ztráta na modem zmizela, wan dostal adresu a od té doby to běží. Nicméně zapsala to (konečně někdo, sláva - bohužel mi nepřišla hodnotící smska, jinak bych jí napsal 20 bodů z 10 - jestli to tady někdo z VF čte (nebo @Marek-26by třeba do někoho mohl šťouchnout), tak ať si opraví ty hodnotící smsky a kdyžtak dodám jméno té hodné duše). Do 24 hodin by mě měli kontaktovat k dořešení - tak snad se blíží vysvobození.
 8. @sodekczAha, jasně, píšu rychleji než čtu - mám Fortinet.
 9. CableG

  EPG

  Překvapivě někteří prostě nechávají automaticky vyhledávat z EPG tituly, které se mají nahrát. S tímhle materiálem to ale fakt nejde...
 10. @sodekczStation @tomusNo, to dost dobře nejde, ten můj router je tam celkem důležitej a modem od Vodafone musí být v bridge - jinak je mi to celkem na nic 🙂 A bohužel na nějaké dlouhodobější testování jen Vodafone modemu nepřipadá v úvahu, potřebuju svoji pevnou adresu i VPN tunely 🙂 Signál je prý ok, alespoň to tvrdil technik na infolince. Ono celé je to otázka cca měsíc nebo dva zpět, od loňského ledna to do té doby běželo bez problému. Proto bylo navrženo technikem Vodafonu abych to vyresetoval do defaultu a pak zase vrátil do původního stavu, tedy do bridge. Když to nepomůže, tak mi patrně vymění modem.
 11. Zkusil jsem restart modemu přes Můj Vodafone - ani po deseti minutách se nestalo nic, takže to buď nefunguje a nebo nebyl modem ve stavu, kdy by šel vzdáleně restartovat, to asi nemám jak poznat. Teď je na řadě reset modemu do defaultu a nastavení zpět do bridge.
 12. Pokud správně počítám tak sedmý výpadek (od minulého to trvalo tři dny), restart modemu přes Můj Vodafone neúspěšný - teda vlastně nevím, jestli to funguje, nikdy jsem to nepoužil. Vypnutí / zapnutí tradičně zabralo.
 13. @Martin - VodafoneNechci vypadat jako nějaký nedočkavec, ale další měsíc je pryč a zatím se (alespoň mám pocit) vyřešil jen posun zvuku a obrazu u živého vysílání. Oprava posunu zvuku v nahrávkách přijde na řadu kdy?
 14. Na první pohled všechno funguje, TV ok, internet taky ok - kromě těch výpadků. Jestli je vadný modem nevím, to by snad mohl vidět Vodafone, kam jsem poslední dva nebo tři výpadky hlásil. Vypnutí/zapnutí pomůže vždy, během výpadku nevidím ani na 192.168.100.1, takže se nemůžu kouknout jestli na něm neuvidím nějaký problém. Vodafone zatím vždycky tvrdil, že je všechno ok - tedy krom toho, že rok a půl jsem neměl jediný výpadek a teď je to aspoň jednou týdně 🙂 Domluvili jsme se, že ho hodím do defaultu a pak zpátky do bridge a uvidíme jestli se něco změní 🤷🏻‍♂️ Ještě mám v plánu při dalším výpadku kouknout jestli je modem vidět v Můj Vodafone - tím bych definitivně vyloučil problém mezi mým routerem a modemem - ale vzhledem k tomu, že při výpadku svůj router vidím a modem už ne ale interface, na kterém je modem, je up, tak v tomhle místě překvapení nečekám.
 15. Jedeme dál, šestý výpadek. Už jsem si k modemu přidal ovládanou zásuvku, abych k němu nemusel chodit. Skoro začínám mít pocit, že ten nový firmware se úplně nepovedl.
 16. ok, takže pátý krátký výpadek zrovna před chvilkou
 17. Ok, děláme si čárky - čtvrtý krátký výpadek.
 18. Vždyť nefungují správně ani jejich boxy, podporu pro macOS budou imho řešit až bude chodit VTV aspoň někde trochu korektně.
 19. To je fakt, když člověk nelpí na detailech, tak je to v pohodě 🙂 Už jsem si zvykl, že se budu dívat na film Apollo (původní název Apollo 13, ale holt to nešťastný číslo v názvu…), letos pobavil seriál Píseň pro Rudolfa III., ze kterého Vodafone udělal třetí sérii (zase ta blbá číslovka asi - nikdy to nemělo ani dvě série, natož tři) a navíc podle EPG v tom byly dva šesté díly (ve skutečnosti ale to byl díl šestý a sedmý), osmý díl označili jako sedmý a devátý jako osmý. To je marný 🤷🏻‍♂️
 20. Číslo asi dobrý, ale když jsem tam volal naposledy, tak mě ubezpečili, že tři výpadky během posledních pár dnů jsou ok a nemám to řešit. Tak pokud je tohle řešení, tak asi jo 🙂
 21. Jak se asi může stát, že si v EPG najdu film Flynn Carsen: Honba za Kopím osudu, potvrdím že ho chci nahrát, nahraje se, pustím si ho a on je tam Flynn Carsen 2: Návrat do dolů krále Šalamouna? Pamětníci ví, že UPC teda EPG nikdy moc nešlo, ale tímhle to dostává nový rozměr 🙂
 22. Ve středu večer se mi VF Station zrestartoval (zaznamenal jsem dva výpadky), dneska byl další výpadek, byl jsem rychlejší a zvládnul jsem off/on. Nový firmware tam celou dobu byl (resp. byla tam ta verze, co tvrdí, že DOCSIS je offline), takže aktualizace ani jedno z toho nebyla. Děje se něco? Děje se něco u mě? Nebo někde jinde? 🙂 Zkusil jsem volat na podporu, ale kromě ujištění, že se nic neděje (což po třech výpadcích během jednoho týdne bych trochu zpochybnil) a radě, že si mám restartovat svůj router připojený za modemem (ne, to nemám v plánu, to je zařízení trošku jiné kategorie a nebylo navrženo s potřebou preventivních restartů), jsem se vlastně nedozvěděl nic. Nějakej nápad?
 23. @kautskymiOS má mentální problém když se 2,4 GHz a 5 GHz síť jmenuje stejně. Někdy pomůže změnit SSID jedné ze sítí. Pokud to nepomůže, tak ať zkusí v případě neschopnosti iPhonu se připojit k wifi na chvilku přepnout iPhone do leteckého režimu - tohle je už takový evergreen a mám pocit, že je to od té doby, co wifi vrstvu pro iOS dodalo Cisco. Půvabný na tom je, že se to táhne už hromadu let, občas to nějaká aktualizace spraví a jindy zase to další aktualizace rozbije. Jo a taky mám odpozorováno, že iOS nesnáší na 2,4 GHz kanál č. 1, takže pokud je možnost, tak je lepší se mu vyhnout.
 24. Škoda. No nic, aspoň že už funguje AirPlay. Až se podaří opravit rozpad synchronizace audia a videa v mobilních aplikacích, tak to bude asi docela dobré kompromisní řešení.
 25. Že se na obě čekalo jako na Godota 🙂 A na podporu pro macOS se čeká pořád 🤷🏻‍♂️
×
×
 • Create New...