Jump to content

CableG

User
 • Posts

  648
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Everything posted by CableG

 1. Ok, aplikace pro VTV teď nefunguje vůbec, přehrávání čehokoliv live hlásí chybu “Přehrávání na mobilním zařízení není k dispozici”. Fakt se začínám sám sebe ptát jestli za tohle chci platit. Otočme to - kolik je mi Vodafone ochoten dávat za sepisování a hlášení těch nekonečných chyb, které se mi snaží drze prodat?
 2. Jo, klidně i prodat, nepotřebuji to už. Musel bych dohledat kolik to stálo, abychom se mohli o nějakou cenu opřít, ale to není problém, to už bychom se nějak dohodli.
 3. Používal jsem tohle, mohu případně zapůjčit na otestování, protože přechodem na nový receiver se to stalo nadbytečné. Fungovalo to v pohodě. https://www.conrad.cz/p/digitus-audio-extraktor-ds-40132-hdmi-hdmi-toslink-jack-3840-x-2160-pixel-1428917
 4. Jako známý prudič musím s lítostí konstatovat, že mám 01.04.046.07.EURO.SIP, modem v bridge mode a žádné restarty nemám. Vzhledem k tomu, že kvůli naprosté nepoužitelnosti VTV se dívám prakticky jen na IPTV jiného poskytovatele, tak bych výpadky v délce restartu modemu zcela jistě zaznamenal. Uptime since last reboot 29 days, 05 hours and 59 minutes
 5. Až s VTV jsem pochopil, že je potřeba si předplatit nějakou funkční IPTV. S UPC, legacy DVR boxy, CI moduly a s tím "hrozným" Horizon Go jsem nikdy tuhle potřebu neměl.
 6. @technik teď jsem si pustil ty Sběratelé kostí na iPhone a tam to dělá taky Ondro, zjevně jste ještě nikdy na technickou podporu nevolal. Já ano, strávil jsem tím nezanedbatelnou část ledna.
 7. Jestli je to ta samá linka, co mi bez mrknutí oka poslala kabelový modem poštou a i přes aktivní odpor z mé strany trvala na tom, že je to tak správně, tak bych podávané informace nebral moc vážně. Zkusil bych jednodušší otázky - třeba kolikátého je, jakou barvu má logo Vodafonu a tak podobně.
 8. @technik Hvězdná brána S3, D59, čas 12:40 Hvězdná brána S3, D61, čas 56:29 - pro změnu zvuk běží ale zamrzne obraz na podobně dlouhý čas jako v předchozím případě zvuk (Telly v té době ok zvuk i obraz) Hvězdná brána S3, D62, čas 53:23 - zamrzne obraz, zvuk běží Sběratelé kostí S1, D3, čas 08:17 - obraz běží, vypadne zvuk Sběratelé kostí S1, D3, čas 11:46 - obraz zamrznul, zvuk běží Sběratelé kostí S1, D3, čas 11:52 - obraz běží, vypadne zvuk Zkusil jsem dnes pustit ty Sběratele kostí na VTV Premium boxu a ty problémy na uvedených místech nebyly. Vzal jsem si tedy iPad, na kterém jsem se díval včera a ty chyby tam jsou pořád. Abych co nejvíc vyloučil nějakou cache nebo tak něco, tak jsem aplikaci smazal a znovu nainstaloval, chyby zůstaly. Takže předpokládám, že jednotlivé typy zařízení mají svoje definované formáty a některé chybují? Nemohu se ale zbavit pocitu, že jsem tyhle problémy pozoroval i na boxu, ale dívám se na něj minimálně (nemám na to nervy, je to fakt podivné zařízení), takže nevím, zda se mi podaří problém odchytit i na něm. Ale pokusím se. Btw když zmiňuji set-top box - pokud si pustím z Videotéky 4K verzi Ikaria XB1, tak zhruba v polovině filmu zamrzne obraz a jede dál jen zvuk. HD verze je ok.
 9. Všimnul jsem si toho už včera na Prima Krimi, ale to jsem myslel, že jde o nějakou náhodnou chybu, nicméně dneska jsem to zpozoroval zase na Prima Cool - obraz běží, ale zvuk na cca 1 sekundu vypadne. Pozoroval jsem to na set-top boxu a na aplikaci v iPadu, takže je to zjevně platformně nezávislé, opakovaným přehráváním poškozeného úseku se chyba objeví vždy na stejném místě. Jak je to v lineárním vysílání nevím, ale když si stejný pořad pustím na Telly, tak tam ten výpadek není a je všechno v pořádku. Není čas na nějakou malou údržbu? Když už to stojí za starou bačkoru, tak by to aspoň to málo, co to umí, mohlo dělat bez chyb 🤷🏻‍♂️
 10. A od 1.3. 250/250, 500/500 a 1000/500 🙂
 11. Jak dlouho? No v nejlepším případě do doby migrace do Vodafone, tam nic jako Chromecast neexistuje 🙂
 12. Vzhledem k praxi, kterou jsem nedobrovolně získal, vím... P6 nic, nejblíž je Palladium, ale bacha - je tam stánek, tam vracet hw nejde, ale je tam i prodejna, a tam už to jde.
 13. Klidně ať ty pobočky zruší, nemám jedinou potřebu tam chodit 🙂
 14. Jsem převedený teprve od listopadu, ale už teď mohu konstatovat, že "zajít na pobočku" je patrně naprosto základní moment všech procesů, které Vodafone má. Cokoliv jsem kdy chtěl po UPC fyzicky na místě (typicky výměnu modemu, set-top boxu), tak se to řešilo tak, že přijel technik a problém vyřešil (např. dovezl nový set-top box a odvezl starý. Nikdy jsem nikam nechodil, nikdy jsem nic nikam neposílal. Na pobočce Vodafone jsem byl už dvakrát...
 15. Já si linku monitoruju, ale minutové výpadky chytím jen hodně velkou náhodou - tohle bylo čistě empirické, VoIP telefon šel do offline a přestalo mi hrát tunein rádio 🙂
 16. Dnes mám od rána už tři krátké (několik minut) výpadky. Což je super, to na blížícím se webináři jistě ocením... Výpadek Vodafone neeviduje, čas volat na call centrum a viset půl hodiny na telefonu než to někdo vezme taky zrovna nemám, takže jako vždycky, mobil... Ale zase když to zrovna běží, tak to běží pěkně. Teď byl ale ocenil, kdyby to běželo furt 🙂 Speedtest by Ookla Server: Vodafone CZ - Brno (id = 1363) ISP: Vodafone Czech Republic Latency: 11.27 ms (1.24 ms jitter) Download: 909.46 Mbps (data used: 1.2 GB) Upload: 59.88 Mbps (data used: 54.4 MB) Packet Loss: 0.0%
 17. Doplnil bych kapitolu o boxech (v tomto případě o prémiovém): - stabilizovat sw (náhodně se zastavuje obraz lineárního vysílání; DO vypne TV ale nevypne box) - doplnit hdmi-cec (častý stav je, že ovladač zapne box, ale nezapne TV, po ručním zapnutí TV neumí pohnout ani hlasitostí, ale po nějaké době to najednou jde bez jakéhokoliv zásahu do nastavení) - při přehrávání z videotéky jsem zaznamenal zaseknutí obrazu a pokračování pouze audia (např. Ikarie XB1 4K - opakovaně na stejném místě) aplikace (iPadOS, předpokládám ale, že to je všude) - zobrazit 5 (?) minut před koncem přehrávaného filmu z videotéky nabídku dalšího filmu je spíš k vzteku 🙂 - podobně se to chová i při přehrávání nahrávek - poslání přehrávání z aplikace na box - označení cílového boxu číslem je děsně geekovské, ale normální uživatel s více boxy to asi neocení 🙂
 18. Tuší. Je to zdroj, tuhle závadu jsem měl taky.
 19. Ta šikovná funkce mi třeba zrovna dneska televizor nezapnula. Apple TV přes HDMI-CEC tu televizi zapne vždycky, už několik let, naprosto spolehlivě. Takže asi funkční HDMI-CEC nebude až takovej zázrak, jak by se mohlo zdát.
 20. Ne, na Kaon nedosáhne ani Prima 🙂
 21. Každopádně je to náhrada levnější TV hry, protože není nic lepšího, než když se jedno zařízení zapne a druhé ne (typicky TV). Tak to člověk zkusí ještě jednou, set-top box se vypne, zapne se televize 🙂 Jasně, není to nic fatálního, jde se z toho vybabrat, když člověk najde ovladač k televizi, ale otravné to tedy je. Už aby byla aplikace pro AppleTV... Kombinace conax karty v TV a aplikace v AppleTV mi přijde jako ideální řešení (zatím to tak dělám, jen místo VTV aplikace mám v AppleTV Telly). To je normální, oni jsou to fakt mimoni kolikrát. Teď se jeden zákazník s exUPC internetem dozvěděl v prodejně, že pokud chce dívat se na televizi, tak si musí koupit TV klasik + set-top box, čili kilopade měsíčně. O TV Start, kterou už má díky tomu internetu, ani slovo.
 22. Bohužel na krabici sice hw verze uvedená je, ale je tam napsáno MP3 (alespoň v mém případě). Něco to určitě znamená, ale je otázka co 🙂 @MekliCZ No a tam mám 11 a nemám pocit, že bych s modemem (resp. modemy, mám dva) měl nějaký problém.
 23. @MekliCZ Jakou máš hw verzi modemu?
 24. Řešil jsem s VF poslední dva měsíce věci jak na business smlouvách, tak na osobní smlouvě, takže jsem si užil všeho 🙂 Rozhodně nemůžu upřít určitým lidem snahu dotáhnout to do konce a když má člověk štěstí a konečně se k takovým lidem dostane, tak je vlastně prakticky hned všechno vyřešené. To je rozhodně pozitivní. Absolutně negativní ale je to, co předchází okamžiku, než se k těmhle lidem člověk dostane. To je totiž fakt peklo. Neříkám, že s UPC bylo všechno zalitý sluncem a bez problémů, ale když třeba vezmu posledních 10 let, tak si na významnější problém nevzpomínám (byť doba po převzetí VF už by nějaké drobné černé puntíky zasloužila - ovšem fakt drobné, ve srovnání se zážitky po převedení zcela zanedbatelné).
 25. Ano, já už se hned na začátku hovoru snažím zjistit na koho jsem se dovolal. Jinak je to ztráta času.
×
×
 • Create New...