Jump to content

CableG

User
 • Posts

  656
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Everything posted by CableG

 1. To jo, ale počítejme spolu. Dnes je 18.3.2023, nahrávka vznikla 8.3.2023 - to bude asi méně než 90 dní a tedy by ještě mohla jít přehrát 🤷‍♂️ Leč ve webu mi přehrát nejde, stejně jako libovolná další nahrávka. V boxu nebo v iOS aplikaci přehrát jde.
 2. Už je to delší dobu, takže konkrétně si nevzpomenu. Ale mám novou záhadu - přihlásil jsem se k VTV přes web (abych vyzkoušel, jakou mají kolegové s Windows proti nám s Macem výhodu) a zkusil jsem si přehrát nahrávku - no abych se přiznal, nevím jak s uvedenou informací naložit 🙂 Včera jsem při tom usnul, když jsem si to přehrával na boxu, takže záznam snad k dispozici je. Stejnou informaci mám u všech nahrávek, co jsem namátkou zkusil, takže to asi není chyba, patrně je to vlastnost 🙂
 3. Když už je tady ten jazykový koutek, tak magnetoskop je videorekordér, nikoliv magnetofon 🙂
 4. Jestli je Telly nejhorší služba na trhu (od listopadu 2021 jeden cca desetiminutový výpadek), tak pak nevím přesně kam by šlo zařadit VTV 🙂 Mám to nainstalované na několika AppleTV a je to bezproblémové a rychlé tak, že se o tom VTV s prémiovým boxem ani nezdá.
 5. Po převedení z UPC do Vodafone (a tedy z Horizon do VTV) v listopadu 2021 jsem zkušebně pořídil Telly a už si ho nechal. Vřele doporučuju, ušetří to spoustu času.
 6. Při pokusu přehrát některé nahrávky se objeví chybové hlášení SV002 - ještě někdo další? 🙂
 7. Pixel mě nechává v klidu, ale Android TV v boxu bych bral - možnost si tam přidat streamovací aplikace podle vlastní potřeby a ne jen to, co tam zadrátuje ve firmware Vodafone, by byla fajn.
 8. Má někdo praktickou zkušenost s VU+ Zero 4K? Zatím tam mám image, s jakou to přišlo z výroby, TV běží v pohodě, vzdálené sledování na počítači (používám macOS a byť věřím, že se Vodafone snaží - to byla ironie - tak čekání od listopadu 2021 už mě unavilo) taky ok. Na druhou stranu jsem nerozběhnul nahrávání ani na síť (byť v terminálu úložiště vidím a klidně si na něm udělám adresář atd, takže práva taky v pohodě) ani na USB disk. Což mě vede k myšlence dát tam nějakou jinou image, ale nerad bych to dovedl do horšího stavu, než je to teď - má někdo nějakou osvědčenou? Podle diskusí, které jsem prošel, zjevně může být problém v podpoře dekódovací karty, ne každá image má všechny potřebné moduly.
 9. Ok, aplikace pro VTV teď nefunguje vůbec, přehrávání čehokoliv live hlásí chybu “Přehrávání na mobilním zařízení není k dispozici”. Fakt se začínám sám sebe ptát jestli za tohle chci platit. Otočme to - kolik je mi Vodafone ochoten dávat za sepisování a hlášení těch nekonečných chyb, které se mi snaží drze prodat?
 10. Jo, klidně i prodat, nepotřebuji to už. Musel bych dohledat kolik to stálo, abychom se mohli o nějakou cenu opřít, ale to není problém, to už bychom se nějak dohodli.
 11. Používal jsem tohle, mohu případně zapůjčit na otestování, protože přechodem na nový receiver se to stalo nadbytečné. Fungovalo to v pohodě. https://www.conrad.cz/p/digitus-audio-extraktor-ds-40132-hdmi-hdmi-toslink-jack-3840-x-2160-pixel-1428917
 12. Jako známý prudič musím s lítostí konstatovat, že mám 01.04.046.07.EURO.SIP, modem v bridge mode a žádné restarty nemám. Vzhledem k tomu, že kvůli naprosté nepoužitelnosti VTV se dívám prakticky jen na IPTV jiného poskytovatele, tak bych výpadky v délce restartu modemu zcela jistě zaznamenal. Uptime since last reboot 29 days, 05 hours and 59 minutes
 13. Až s VTV jsem pochopil, že je potřeba si předplatit nějakou funkční IPTV. S UPC, legacy DVR boxy, CI moduly a s tím "hrozným" Horizon Go jsem nikdy tuhle potřebu neměl.
 14. @technik teď jsem si pustil ty Sběratelé kostí na iPhone a tam to dělá taky Ondro, zjevně jste ještě nikdy na technickou podporu nevolal. Já ano, strávil jsem tím nezanedbatelnou část ledna.
 15. Jestli je to ta samá linka, co mi bez mrknutí oka poslala kabelový modem poštou a i přes aktivní odpor z mé strany trvala na tom, že je to tak správně, tak bych podávané informace nebral moc vážně. Zkusil bych jednodušší otázky - třeba kolikátého je, jakou barvu má logo Vodafonu a tak podobně.
 16. @technik Hvězdná brána S3, D59, čas 12:40 Hvězdná brána S3, D61, čas 56:29 - pro změnu zvuk běží ale zamrzne obraz na podobně dlouhý čas jako v předchozím případě zvuk (Telly v té době ok zvuk i obraz) Hvězdná brána S3, D62, čas 53:23 - zamrzne obraz, zvuk běží Sběratelé kostí S1, D3, čas 08:17 - obraz běží, vypadne zvuk Sběratelé kostí S1, D3, čas 11:46 - obraz zamrznul, zvuk běží Sběratelé kostí S1, D3, čas 11:52 - obraz běží, vypadne zvuk Zkusil jsem dnes pustit ty Sběratele kostí na VTV Premium boxu a ty problémy na uvedených místech nebyly. Vzal jsem si tedy iPad, na kterém jsem se díval včera a ty chyby tam jsou pořád. Abych co nejvíc vyloučil nějakou cache nebo tak něco, tak jsem aplikaci smazal a znovu nainstaloval, chyby zůstaly. Takže předpokládám, že jednotlivé typy zařízení mají svoje definované formáty a některé chybují? Nemohu se ale zbavit pocitu, že jsem tyhle problémy pozoroval i na boxu, ale dívám se na něj minimálně (nemám na to nervy, je to fakt podivné zařízení), takže nevím, zda se mi podaří problém odchytit i na něm. Ale pokusím se. Btw když zmiňuji set-top box - pokud si pustím z Videotéky 4K verzi Ikaria XB1, tak zhruba v polovině filmu zamrzne obraz a jede dál jen zvuk. HD verze je ok.
 17. Všimnul jsem si toho už včera na Prima Krimi, ale to jsem myslel, že jde o nějakou náhodnou chybu, nicméně dneska jsem to zpozoroval zase na Prima Cool - obraz běží, ale zvuk na cca 1 sekundu vypadne. Pozoroval jsem to na set-top boxu a na aplikaci v iPadu, takže je to zjevně platformně nezávislé, opakovaným přehráváním poškozeného úseku se chyba objeví vždy na stejném místě. Jak je to v lineárním vysílání nevím, ale když si stejný pořad pustím na Telly, tak tam ten výpadek není a je všechno v pořádku. Není čas na nějakou malou údržbu? Když už to stojí za starou bačkoru, tak by to aspoň to málo, co to umí, mohlo dělat bez chyb 🤷🏻‍♂️
 18. A od 1.3. 250/250, 500/500 a 1000/500 🙂
 19. Jak dlouho? No v nejlepším případě do doby migrace do Vodafone, tam nic jako Chromecast neexistuje 🙂
 20. Vzhledem k praxi, kterou jsem nedobrovolně získal, vím... P6 nic, nejblíž je Palladium, ale bacha - je tam stánek, tam vracet hw nejde, ale je tam i prodejna, a tam už to jde.
 21. Klidně ať ty pobočky zruší, nemám jedinou potřebu tam chodit 🙂
 22. Jsem převedený teprve od listopadu, ale už teď mohu konstatovat, že "zajít na pobočku" je patrně naprosto základní moment všech procesů, které Vodafone má. Cokoliv jsem kdy chtěl po UPC fyzicky na místě (typicky výměnu modemu, set-top boxu), tak se to řešilo tak, že přijel technik a problém vyřešil (např. dovezl nový set-top box a odvezl starý. Nikdy jsem nikam nechodil, nikdy jsem nic nikam neposílal. Na pobočce Vodafone jsem byl už dvakrát...
 23. Já si linku monitoruju, ale minutové výpadky chytím jen hodně velkou náhodou - tohle bylo čistě empirické, VoIP telefon šel do offline a přestalo mi hrát tunein rádio 🙂
 24. Dnes mám od rána už tři krátké (několik minut) výpadky. Což je super, to na blížícím se webináři jistě ocením... Výpadek Vodafone neeviduje, čas volat na call centrum a viset půl hodiny na telefonu než to někdo vezme taky zrovna nemám, takže jako vždycky, mobil... Ale zase když to zrovna běží, tak to běží pěkně. Teď byl ale ocenil, kdyby to běželo furt 🙂 Speedtest by Ookla Server: Vodafone CZ - Brno (id = 1363) ISP: Vodafone Czech Republic Latency: 11.27 ms (1.24 ms jitter) Download: 909.46 Mbps (data used: 1.2 GB) Upload: 59.88 Mbps (data used: 54.4 MB) Packet Loss: 0.0%
 25. Doplnil bych kapitolu o boxech (v tomto případě o prémiovém): - stabilizovat sw (náhodně se zastavuje obraz lineárního vysílání; DO vypne TV ale nevypne box) - doplnit hdmi-cec (častý stav je, že ovladač zapne box, ale nezapne TV, po ručním zapnutí TV neumí pohnout ani hlasitostí, ale po nějaké době to najednou jde bez jakéhokoliv zásahu do nastavení) - při přehrávání z videotéky jsem zaznamenal zaseknutí obrazu a pokračování pouze audia (např. Ikarie XB1 4K - opakovaně na stejném místě) aplikace (iPadOS, předpokládám ale, že to je všude) - zobrazit 5 (?) minut před koncem přehrávaného filmu z videotéky nabídku dalšího filmu je spíš k vzteku 🙂 - podobně se to chová i při přehrávání nahrávek - poslání přehrávání z aplikace na box - označení cílového boxu číslem je děsně geekovské, ale normální uživatel s více boxy to asi neocení 🙂
×
×
 • Create New...