Přejít na obsah

Nic mi nefunguje a všechno mě štve


Ivo Mašek

Doporučené příspěvky

@sodekcz VF Compal a Station v režimu router mají zjevně sloužit těm userům, co nebudou řešit ani rozsah IP ve vnitřní síti a ani nějaké WiFi kanály atd., prostě je to určeno pro BFU. A kdo potřebuje něco víc, ten si Compal (a dnes už i Station) přepne do bridge, za něho dá svůj router a může fungovat dle libosti.
VF modem jako jediné zařízení může být u BFU, jinak ne. A dost těžko čekat, že nějaké zařízení dodávané ke službě - a platí to pro všechny ISP - bude něco víc, než jenom pouhý průměr, pokud se bavíme o routování a WiFi. A pokud by mělo být takové zařízení něco víc, než ten průměr, pak bude pronájem toho zařízení třeba na dvojnásobku, což zase vzbudí akorát nevoli. A nabízet X různých zařízení, pro každou skupinku lidí nějaké jiné, to už se řešilo, že není z pohledu VF ideální.
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Centrum péče

@Medvěd Dobré odpoledne, aktualizace set-top boxů nejsou zas tak časté a obvyklý scénář je, že aktualizace proběhne v noci a při dalším spuštění je box aktualizovaný. Někdy se může stát, že aktualizace neproběhne podle očekávání, může to být v situaci, kdy box není připojený k internetu nebo je vypnutý přes noc, ale můžou to být i jiné důvody. V tom případě bohužel může nastat to, že se aktualizace stáhne a instaluje později během dne. Všechny informace k aktualizacím uvádíme na https://www.vodafone.cz/pece/televize/aktualizace-vodafone-tv/. Že bychom způsob aktualizací měnili a nechávali na uživateli její instalaci, to si myslím, že se nestane, už jen kvůli tomu, že některé aktualizace jsou nezbytné pro správné fungování nových funkcí nebo jiných věcí na pozadí a není možné, aby někteří zákazníci aktualizaci neprovedli. Ale chápu i váš pohled...

  • Super Fibre
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Set-top box Premium
  • Pardubice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pořád lepší základní modem s tím, že kdo chce, koupí si za to svoje zařízení, než když jiný operátor vnucuje tu svou meteostanici o které tvrdí jak je super a dokonce je možné k ní připojit za 150 kc měsíčně i smart doplňky 😆

Upraveno uživatelem Ivo2003
  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 Ondra Vodafone:

No, hlášku "Byla nalezena aktualizace pro váš settopbox, přejete si aktualizovat nyní/odložit (nedoporučujeme)" by při každém zapnutí bez odsouhlasení aktualizace dovedla "k rozumu" drtivou většinu uživatelů s vyjímkou těch kteří se v té chvíli bez televize neobejdou, ale dohnalo by je to při příštím zapnutí.
Ale chápu i váš pohled... 😉

  • -
  • -
  • Komplet
  • Takový bílý, nastojato
  • Praha Žižkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, na PC se to nezjevuje přes celou obrazovku a neotravuje to tak, že to člověk musí pokaždé odbouchnout aby mohl pokračovat.
Hele, vím to o sobě, jsem divnej.
Od televize chci, abych ji zapnul a fungovala. Abych byl já ten, kdo rozhoduje, co bude kdy dělat a ne aby mně krabička omezovala a vnucovala mi to sama. Chci aby modem fungoval tak, abych nebyl omezován jeho nedokonalostí. Nefunguju tak jenom vůči těmto službám, tento "komfort" chci všude tam, kde si nějakou službu, zařízení platím/koupím. Ano - a myslím to dobře - potom jsou lidé, kteří zkoumání těchto zařízení, spolupodílnictví na jeho vylepšování, hledání různých fint a podobně mají za svého koníčka. Vpodstatě jsem jim vděčný, jejich poznatky využívám. Ale já mám koníčky nastavené jinak a navíc si myslím, že to není věcí jejich ale poskytovatele služeb, prodejce.
Koupím si auto a očekávám, že bude jezdit...
Zaplatím si dovolenou a očekávám, že bude fajn.
Jdu si něco koupit a předpokládám, že to seženu.

Zapnu si doma CD přehrávač a očekávám, že bude hrát.
Pošlu fakturu a čekám, že dostanu peníze (Óóóó...)

Zapnu tv a bude fungovat, modem mě připojí tak, že bude připojení OK.
Ale, jak jsem psal nahoře, jsem divnej... ☺️

Upraveno uživatelem Medvěd
  • -
  • -
  • Komplet
  • Takový bílý, nastojato
  • Praha Žižkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 8. 2. 2023 v 10:10, Ivo Mašek napsal:

Je to kabel. S tím, že propojení s centrálou (ústředna je v CV) je propojení vzduchem. Tedy několik domů propojení kabelem a pak vzduchem. 

__________

Tímto také  děkuji technikovi, který zde byl a obnovil fungování oněch 10 kanálů.  Výměna TV zásuvky (původně jsem měl troj-výstup: TV, R, Data). Dodal také rozbočovač s nižším útlumem, než jsem měl. Vše funguje. Takže ještě jednou - velmi děkuji. 🙂

Před hlavní zásuvkou v pohodě, za zásuvkou velká ztráta.

 

mám  taky výměnou zásuvku  za tu novou .Taky vám technik dál nějaké filtry  (jsou to válčky jeden modrý a jeden červený).Ví někdo k čenu jsou ??Proč tam jsou?

  • Premium
  • -
  • -, Základní, Family, Sport, Cinema
  • Vodafone Station WiFi 6, CA modul
  • -Most
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podívej se co na těch filtrech napsáno, ale jeden z nich bude určitě filtr zpětného směru internetu, tedy horní propust, ty původní zásuvky měli filtr zpětného směru integrovaný přímo uvnitř na televizním výstupu, zatímco ty nové už žádné filtry uvnitř neobsahují a je to v podstatě obyčejný rozbočovač.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...