Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation since 10/29/2023 in all areas

 1. Ahoj, jelikož se zajímám o HFC infrastrukturu, vždy když jdu kolem nějaké UPC skříně tak spozorním. Bohužel často jsem sklamán tím, že zejména optické uzly nejsou zamčené, nebo jsou zabezpečené lepící páskou. Zejména mne rozhořčuje skutečnost, že přes mé opakované hlášení se nic nedělo. Konkrétně v blízkosti mého bydliště vím o dvou optických uzlech. Oba dva jsou venku, v plechových skříních. Vždy jsou to 2 skříně, v jedné opt. převodník a napáječe, v druhé vyústění podzemních tras. Oba uzly o kterých se bavím, byly v době jejich objevení mnou neadekvátně zabezpečené. První se během nepřízně počasí sám otevřel, druhý byl otevřen již když jsem jej objevil. Přesto, že jsem oba případy asi 2x s časovým odstupem 1 měsíc hlásil, stále nejsou pořádně zamčené. 1. uzel vypadá na oko zavřený, nicméně stačí do dvířek opřít prst, a už se otevírají. 2. je stále v nezměněné podobě. Napadá mne, jak toto řešit, a jestli je to celé v pořádku. Je mi jasné, že toto "není moje starost" , ovšem čekal bych, že bude Vf více dbát na zabezpečení klíčové infrastruktury. Je to chyba Vf nebo Infotelu ? Jaký máte na tento problém názor Vy ? Na druhou stranu, kdyby skříň nebyla otevřená když jsem procházel kolem, nemohl bych pořídit fotografie, a zdokumentovat, co v nich je. Tyto fotografie s vámi sdílím, jelikož se zde určitě najde někdo, koho by to mohlo zajímat. Připomínám, že fotografie jsem pořídil naprosto pasivně, tedy nebylo potřeba jakkoli skříň otevírat nebo manipulovat s dvířkami.
  2 points
 2. A1018s pravdepodobne nepodporuje tzv. EGSM, ale jen GSM. EGSM pridava 10 MHz pasma, ale velmi stare telefony tuto cast pasma nepodporuji. Proto nejspis telefon sit v pasmu 900 MHz vubec nevidi. A 1800 MHz zase uz VF skoro nikde nema (krome Prahy a Brna, a i tam jen misty). Jeste dulezity dodatek, po refarmingu v roce 2020 u nas rozsirenou cast pasma EGSM pouziva jen Vodafone a proto jsou ostatni site videt. Pred timto rokem byly frekvence ruzne rozhazene mezi operatory, takze se tyto problemy moc neprojevovaly.
  2 points
 3. České tenistky uvidíte na Canal+. Stanice získala práva na vysílání WTA, Dobrý den, chtěl bych se zeptat , jestli tenistky uvidíme také. Děkuji.
  2 points
 4. Nový modem až za týden 😉
  2 points
 5. Zrovna tento telefon z dotazu výše bych nebral ze dvou důvodů - nemá možnost SD karty a použitý procesor MediaTek Dimensity 7030 je výkonově o cca 10% horší, než i 2,5 roku starý Snapdragon 778G (např. Samsung Galaxy A52s 5G). To už bych za ty prachy radši vzal Samsung Galaxy A54 5G 8GB/256GB, sice s Exynosem 1380, ale možností eSIM a SD karty. To jenom tak na okraj...
  2 points
 6. Kamarádi vše běhá jak má konečně, pomohl návod od @mistra V životě by mě nenapadlo hledat chybu právě tady ale světe div se je to z nějakého důvodu tak. Provedeno pár připojení, pár zkušebních hovorů a paráda .. dočkali jsme se 😉
  2 points
 7. Tak ono je to z mého omezeného pohledu jednoduché. Zmrazit stávající rychlost pro stahování a zavádět jen nové tarify s vyššími uploady, kde bude nutné mít ED3.1 modem. Nad 50Mbps v uploadu je nezbytně nutný ED3.1 modem. A vzhledem ke správě sítě může nastat i situace, kdy i pro stávající rychlosti v downloadu dle stávajícího tarifu bude nutný ED3.1 modem, protože ten dokáže využít i spektrum mimo normu ED3.0. Technicky to dává smysl. Pak tu máme další pohledy, které nejspíše vnímá každá větší firma, tedy i Vodafone a jdou tak trochu tomu technickému pohledu.
  1 point
 8. Budou se dávat jen Arrisy. Buď tem s WiFi 5 nebo s WiFi 6.
  1 point
 9. Poprosím rovnou všechny, pokud uvidíte otevřené rozvaděče Vodafone, napište sem adresu. Vím komu předat. @Daviddvbc výše uvedené rozvaděče prý dnes byly zajištěny,
  1 point
 10. @Veronika - Vodafonetak jsem vyslysel Vasi prosbu a na uvedeny email napsal a popsal situaci. Asi resite stovky dalsi incidentu, protoze se mi opet nikdo neozval. Zato jsem dnes v poste nasel dalsi varovani od vas: Otevřená služba vzdáleného přístupu - Telnet IP: 89.102.197.56 port: TCP/23 čas zjištění: 2023-11-23 16:42:11 incident č. 200494 Tentokrat tedy port 23...co si mam o vas myslet? Seriozne mi prosim odpovezte. Dekuji. Edit:: Tak nakonec v 18:45 opravdu zavolal nekdo, kdo to ma v gesci. V systemu pro mne nastavil nejaka pravidla = vzal na vedomi pruzkum CZ.NIC. Takze snad vyreseno.
  1 point
 11. Při změnách ze strany Vodafone výše pronájmu zůstává.
  1 point
 12. Compaly nám pomalu končí, při splnění určitých podmínek (tarif, část sítě...) se mění i ty 😉
  1 point
 13. Osobně bych byl rád za Joj, Joj +, Dajto i Wau. Pořád přepínat tuner mě nebaví. Nehledě na to, že je celkem diametrální rozdíl mezi tím, kolik na Slovensku mají CZ programů a kolik my jejich u nás.
  1 point
 14. Zdravím , tak vodafone přijde o 3 programy a místo nich jeden,který již v nabídce vysílá ve 4k, tak jej souběžně bude vysílat akorát v HD. A to je vše. Tomu říkáte náhrada??? AMS již v nabídce vysílá. Tak že taky nic nového. Proč nehodláte přidat něco opravdu, čím by jste potěšili klienty jako např Travel XP, teď vznikl tv o vodě atd. Všichni operátoři okolo přidávají, jen vy ubíráte a nic nepřidáváte. 2 sport.programy za rok dost ubohé. Zlaté UPC. Koukám že jsme šli z deště pod okap a předpovědi,že po koupi vodafone si dost pohoršíme se jen čím dál více naplňují. Martin.
  1 point
 15. Takových skříní je spousta, v Kr. Poli jsem dokonce viděl i rozvodnou skříň, která už byla uvnitř zkorodovaná i na odbočovačích a čokli si z ní dělali toaletu. Když to člověk nahlásí na VF, tak to je max. co pro to může udělat a zbytek ať si řeší VF. Jinak podobně jsem viděl i otevřené rozvodné skříně Cetinu, kde zase vesele prší na zvonkové dráty a svorkovnice.
  1 point
 16. bude probíhat změna v programech viz https://www.vodafone.cz/televize/televizni-tipy/televize/programove-zmeny-ve-vodafone-tv/
  1 point
 17. 2G funguje pořád, podíval bych se do nastavení Ericssonu, jestli je tam jako operátor vybraný VF. Když to nepomůže, tak zkusit tu SIM v jiném telefonu, resp. jinou SIM (např. Kaktus posílá SIM zdarma) v tom Ericssonu. Je ale také možné, že to ten takřka čtvrt století starý telefon už prostě nedává...
  1 point
 18. O2 TV za mě vůbec nefunguje a nikdy víc , a T-Mobile TV funguje podobně jako VTV
  1 point
 19. Na Apple bych nesázel. LG by mohla být do konce Vodafone fiskálního roku, tedy by nám mohla "vykvést" nejpozději na začátku jara.
  1 point
 20. Ano. Jeden z mých Station modemů se takhle blbě začal chovat během léta, reset do defaultu nepomohl, od výměny modemu za jiný jsem už měsíc bez výpadku. Je taková technická - když nejde internet, tak přes internet ovládaná zásuvka moc pod kontrolou není 🙂 Z toho se jde vylhat jen routerem, co má druhej wan a nechat v případě výpadku modemu naběhnout spojení přes LTE a mít tak dostupnou tu wifi zásuvku. Taková z nouze ctnost, ale fungovat to bude. Vyzkoušeno. Je mu to absolutně jedno, je tuhej 🙂 Kdyby 90 dní... Mám 2x Station, o jednom modemu nevím už skoro dva roky, druhej mě teď nějakou dobu šikanoval přesně jak je popisováno - po výměně mám už měsíc klid.
  1 point
 21. To, co standardně Vodafone nabízí, je domácí připojení - s odpovídající SLA. Kdo chce o něco lepší SLA, může chtít business tarif. Ale kdo chce garantované připojení 24/7, tak ten už se musí dívat jinam. Vodafone mu takovou službu také jistě poskytne, ale určitě ne na technologii kabelového modemu (protože tam nepůjde udělat backup, bych řekl). A samozřejmě to nebude v cenové hladině kabelového modemu. Ale zase to bude mít SLA odpovídající nastíněným nárokům. Možnost volby tu je 🙂
  1 point
 22. @CableGVyzkoušel jsem a potvrzuji, mám to na iPadu stejně. Hned od začátku se zvuk oproti obrazu posouvá, po chvíli je to nesledovatelné. Při posunu zpět v čase se zvuk synchronizuje, ale za chvíli se to opět rozsype. Vratné lahve jsou stejný případ. Namátkou jsem zkusil ještě Plán útěku a opět stejný problém. Já už tu Vodafone TV aplikaci používám jen výjimečně, je to až ta poslední možnost. Kdyby neměl Vodafone DVB-C přes CA modul, už jsem se všemi službami jinde.
  1 point
 23. Problém je v tom, že zařízení s duplikovaným číslem má vlastně svoje individuální telefonní číslo a to nikde nevystupuje (místo něj je v samoobsluze název zařízení) a ústředny mu přiřazují pro prezentaci to duplikované číslo. V zahraničí by se zobrazovalo to telefonní číslo toho zařízení. Apple to má samozřejmě řešeno nějakou svojí cestou a to bych hádal, že bude zase za tučný příplatek. A ještě doplním, že třeba konkrétně Apple Watch nemají celosvětovou konektivitu (jako třeba iPhone), takže ty evropské by například v Americe stejně nefungovaly.
  1 point
 24. Tak ceníkové ceny jsou u T-M stejně jako u Vodafonu pouze orientační, v Magentě nebo v retenci je to za jiné peníze. Minulý týden u mě zazvonil obchoďák a nabízel Mko za 1Kč na půl roku.
  1 point
 25. Tak jsem zjistil, že rodiče mají TV magenta se sdílením až 4 televizí, takže jsem přešel k televizi od T-Mobile a musím říct spokojenost. Vodafone ať se jde zahrabat 😄
  1 point
 26. Dobrý den paní Veroniko. S technickou podporou to řešíme už delší dobu. Bezvýsledně, výpadky jsou stále stejné - nějakou dobu klid a pak to začne padat, včera třeba já zaznamenával pády od 18.30 hod do 22.00 hod. Posílat nám stále technika, že závada je na našich modemech, je opravdu bezpředmětná. To potvrdil u mne už 2x technik, kterého jste poslali - vedení OK, modem OK. A dále je mi známo, že tohoto je po Kolíně více, né jen já a pan Jan. Zadal jsem tedy opět vše do kontaktního formuláře, jak píšete. No, třeba se zachvěje zem a Vodafone to konečně opraví........
  1 point
 27. Díky za informaci, vznesu tedy dotaz na uvedeném odkazu. Tak vše dobře dopadlo, Vodafone udělal chybu, poměrná část mi bude dobropisována do aktuálního vyúčtování.
  1 point
 28. Dobrý den, @mojmax, při přenosu telefonního čísla do jiné sítě bychom vám opravdu měli naúčtovat jen poměrnou částku. Napište nám přes https://tam.je/forum/, podíváme se na to vámi. Nemusíte se obracet přímo na reklamační oddělení 🙂
  1 point
 29. Přesně tak bych to nechal.
  1 point
 30. Pokud na hodinkách Apple Watch stále vidíte jen bílou ikonu mobilního signálu: Vysvětlení ikon najdete níže (obrázek ze stránek Applu). Hodinky primárně používají spojení s iPhonem, takže pokud je iPhone poblíž, tak hodinky nebudou používat mobilní síť, aby se šetřila baterie. Poznáte to podle ikony zeleného telefonu v ovládacím centru nahoře (ikona propojení s iPhonem). Dokud máte iPhone a hodinky připojené k Wi-Fi, tak jsou stále propojené = opět se nepoužívá mobilní síť na hodinkách. Pokud ale máte iPhone vypnutý nebo ho necháte doma a s hodinkami jdete ven (mimo dosah své Wi-Fi), tak by se měly automaticky přepnout na mobilní data. Tady je ještě několik rad z komunitních stránek Applu nebo jiných diskuzí: 1) Ověřte, že máte na hodinkách mobilní data povolena (v ovládacím centru kliknutím na ikonu anténky). Někdy může ruční kontrola / zapnutí pomoct, pokud se hodinky samy na mobilní síť nepřepnou. 2) Pokud dáte na iPhonu režim letadlo, ujistěte se, že vaše hodinky nepřebírají tento režim = aby nebyly také v režimu letadlo. Pokud je toto v pořádku, zkuste je po přepnutí iPhonu na letadlo (nebo vypnutí iPhonu) ještě restartovat. 3) Můžete také zkusit vypnout iMessage a FaceTime + Wi-Fi hovory na iPhonu, obě zařízení restartovat, pak služby opět zapnout a opět obě zařízení restartovat. Zdroje: https://discussions.apple.com/thread/251904594?&followedChain=true&previousThread=251485932021 https://discussions.apple.com/thread/254614487 https://discussions.apple.com/thread/252669093?&followedChain=true&previousThread=8534199021 https://support.apple.com/cs-cz/HT207578 @MichalMichal
  1 point
 31. 1 point
 32. Ten návod sem dal Ondra z Vodafonu, já jo jenom vyzkoušel a potvrdil. 😉 Nevadí. Taky mám dvě SIM. Jen se vybere, pro kterou se to má zaktivovat. Spíš si myslím, že se to snaží zaktivovat z roamingu, já tam tu větu o něm vůbec neměl.
  1 point
 33. Dnes jsme spustili podporu eSIM pro Apple Watch (OneNumber) 🙂 Informace zde: https://www.vodafone.cz/tarify/onenumber/ V tuto chvíli ještě služba není dostupná pro OneNet zákazníky, ale pracujeme na tom, aby to bylo co nejdříve.
  1 point
 34. Já už jsem si zvyknul, že všichni okolo přidávají a Vodafone jen stojí a čumí. Nějaké překlápění minoritních stanic do HD to nevytrhne, to je dobré tak pro marketingovou statistiku. Premier Sporty byly překvapení, ale bohužel jen světlá výjimka potvrzující pravidlo (navíc jen pro někoho). Vodafone má priority úplně jinde, než mělo UPC. Bohužel...
  1 point
 35. A četl jste ten článek pořádně a až do konce? "Od svého spuštění bude stanice dostupná exkluzivně v nabídce Magenta TV a to jak v internetové (OTT/IPTV), tak i satelitní (DTH) televizní platformě. Testovací vysílání již běží na satelitu." Nebo vám uniká podstata slova "EXKLUZIVNĚ"
  1 point
 36. No, u mne platí, že spoléhám na to, jak mi říkali na retenční lince = do konce října bude spuštěno, ať počkám. Je mi prakticky jedno jakého mam operátora, takže začátkem listopadu jdu ke konkurenci. Ale třeba VF ještě nějak pozitivně překvapí. no asi to stále není nějak zásadní číslo, aby to něco rozpohybovalo
  1 point
 37. Dioda bliká vždy když se přenáší nějaké ethernetové rámce, jak cyklicky co cca 4 sekundy, tak i třeba mimořádně, když si třeba restartujete mobil a mobil vyšle dhcp request do sítě, tak i tehdy může ta dioda probliknout. Vypnout síťovou kartu po vypnutí počítače by mělo jít v konfiguraci síťové karty, kde zakázat probouzení počítače tímto zařízením, případně vypnout magic packet. S nastavováním na předchozím modemu to souvislost mít nebude, jedině že byste to nastavoval i v počítači.
  1 point
 38. Přesně tak, kabelový modem jsem za několik let restartoval jenom jednou, a to ještě v mylném domnění, že vytuhl (ve skutečnosti byl problém s up v celé lokalitě).
  1 point
 39. Víc jader pomůže aspoň v tom, že nebude komplet celý provoz routeru, vč. OpenVPN, závislý jenom na jednom na jádře, které má navíc pouhých 900 MHz (což bych do firmy takový router nedával ani v případě, že tam OpenVPN nebude). Wireguard u home TP-Linků podporován není a otázkou je, jestli vůbec někdy bude. Pro tyto účely je asi lepší se poohlédnout u jiného výrobce.
  1 point
 40. Taky doporučuji nastavit samostatné SSID - název sítě. Budete mít jistotu na jakou jste připojeni. Stejně pokud budete mít v mobilu uložené obě sítě, tak v případě že se vzdálíte z dosahu 5 Ghz tak se mobil i tak přepojí na 2.4.
  1 point
 41. Kvalitu obrazu musím u Vodafone pochválit, zatímco sledování TV donedávna v app mělo jen 2.5 Mbps a nyni 4, tak Vodafone má 6 Mbps a to i u SD kanálů.
  1 point
 42. Takže opět všechno to , co žádný jiný operátor neřeší.....
  1 point
 43. Pěkný den, tento telefon v naší síti bohužel nebude fungovat. K 21.4.2020 došlo pod záštitou ČTÚ k přeuspořádání pásma 900 MHz v ČR, důvodem byla roztříštěnost přidělených frekvencí mezi operátory. Tato akce byla důležitá a přináší mnoho výhod, na druhou stranu některé velmi staré telefony už kvůli tomu v naší síti nemohou fungovat. Ericsson A1018s je mezi nimi.
  0 points
 44. pracoval jsem u všech tří operátorů a o2 TV je opravdu katastrofa dokonce i chudák KUKI TV bude určitě ukončena Začátek roku 2024 Prvním krokem bude propojení služeb napříč Nej.cz a O2. O2 začne ve druhém kvartálu (do)prodávat zákazníkům další O2 služby a ve druhé polovině začne migrace zákazníků do systémů O2. Bude se jednat snad o největší a nejkontroverznější fúzi na telekomunikačním trhu. https://nejpripojeni.cz/clanky/znacka-nej-cz-v-roce-2024-zanikne-splyne-do-o2/ takže Televizí moc nebude 😄
  0 points
 45. Rozumím, takže ještě na rok zakoupit. snad to bude stačit 😉
  0 points
 46. Existuje ve Vodafone Samoobsluze Můj Vodafone vzdálený restart modemu, ale otázkou je, jak se v tu chvíli modem chová a zda by na to zareagoval.
  0 points
 47. @Jirka23Apple Watch Ultra určitě podporujeme, pokud ale máte beta verze systémů, tak to může být příčina, protože ta beta ještě nemusí obsahovat nastavení pro naši síť. Takže pokud je opravdu jen tímto, je potřeba počkat na další aktualizace nebo se vrátit na stabilní veřejnou verzi. V jiných případech pomůže: 1) Restart iPhonu i hodinek a chvíli počkat. 2) Pokud stále nic, tak ověřit dostupné aktualizace + jestli nečeká aktualizace nastavení operátora (https://support.apple.com/cs-cz/HT201270).
  0 points
 48. Měl jsem to stejné a je to jak psal Ondra z Vodafonu, zabralo: 1. vypnout služby iMessage, FaceTime a WiFi hovory. 2. Provést restart a vypnutí + zapnutí hodinek a telefonu. 3. zapnout služby iMessage, FaceTime a WiFi hovory. 4. Provést restart a vypnutí + zapnutí hodinek a telefonu. Ahoj Ondro, měl jsem stejný problém a potvrzuji, že zabralo: 1. vypnout služby iMessage, FaceTime a WiFi hovory. 2. Provést restart a vypnutí + zapnutí hodinek a telefonu. 3. zapnout služby iMessage, FaceTime a WiFi hovory. 4. Provést restart a vypnutí + zapnutí hodinek a telefonu. Miloš
  0 points
 49. to vypada, ze to psal nejaky automat 😄 takze kdovi, ale uz to pise ve dnech a ne v tydnech 😄 asi se to blizi. Tak uz to jede. Jdu to zkusit Bohuzel mam smulu 😞 pracujeme na jejim spusteni, takze to muze trvat kdovi jak dlouho zase… nadseni opadlo.
  0 points
 50. WT1807 se zobrazuje i v případě, že mám vypnutý jeden monitor. Ale rozhodně nejde o technický problém, protože tv se chvíli přehrává, ale po chvíli se vypne (tzn. je to takto uděláno schválně).
  0 points
This leaderboard is set to Prague/GMT+01:00
×
×
 • Create New...