Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation since 04/30/2024 in all areas

 1. Ta změna tarifů by se děla i bez výměny modemů. Děje se tak i u TV. Tady se to vezme z jedné vody na čisto. @PaRa Vodafone si do sítě nepustí už nic vlastního, co není DOCSIS 3.1, každopádně k tarifům nižším, jak 500Mbps dávají nyní výjimečně ještě Compaly. A co se týká vlastního "hloupého" modemu, tak v ČR se sehnat nedá co vím, v zahraničí počítejte s 200€ nákupkou. Ale spotřebu by mohl mít nižší. Např. modem Arris TM3402B/CE nemá WiFi a spotřebu má okolo 8W (uvádí se 5-7, max 10). Takže by jeho provoz vyšel asi na 350Kč loni (brána průměrná cena el. 4,37 Kč/kWh a spotřeba 8W). Udávaná průměrná spotřeba Compalu je 11,6W, zaokrouhleme to na 12W mínus 1-2W za WiFi. I kdyby to nakonec bylo těch 12W v bridge bez WiFi, tak je to o necelých 150Kč / rok více. Takže roční náklad navíc oproti vlastnímu modemu by byl cca 1000Kč bez vstupních nákladů. Vstupní náklad na vlastní modem se dá čekat přes 6 tisíc (200€ + doprava, DPH) a jelikož narozdíl od AVM dodržuje Arris standardy DOCSIS, tak si Firmware neaktualizujete a až bude nevyhovující, tak ho pošlete do DE a tam za 50€ provedou aktualizaci a pošlou zpět. Nebo je pak variantou FRITZ!Box 6690 Cable s cenou okolo 8 tisíc s průměrnou spotřebou okolo 11-15W (takže řekněme, že jako u Compal), tam se dá firmware aktualizovat napřímo, ale zase nejde přepnout do bridge. Určitě můžete trochu "pogůglit", ale většinou dojdete nejspíše k závěru, že se nevyplatí (v tuto chvíli) si kupovat vlastní modem. I z ekonomického hlediska. Nákup v zahraničí většinou znamená nižší záruku, problémy s dopravou, reklamacemi... Moje krátké hledání na google mi dalo cca takové výsledky: Když to zase zprůměrujeme a vezmeme matematicky. Jako základ budeme počítat průměrnou spotřebu Arris TM3402B/CE, tak je tam navíc počáteční investice a nutnost aktualizovat firmware. I kdyby to bylo jen 2x za 5 let, tak je to okolo 3 tisíc při aktuálním kurzu + dopravě (100€ + doprava) a okolo těch 6 tisíc za modem (200€+DPH+doprava). Celkem nějakých 9 tisíc. FRITZ!Box 6690 má spotřebu o 150Kč ročně vyšší oproti Arris TM3402B/CE, takže 750Kč za 5 let a pořizovací cena v ČR je okolo 7500Kč co jsem našel. Pojďme to zaokrouhlit tedy na 8000Kč náklad na 5 let. Compal má spotřebu má spotřebu o 150Kč ročně vyšší oproti Arris TM3402B/CE, takže 750Kč za 5 let. Při pronájmu 70Kč měsíčně jsou to 4200Kč (+nekonečná záruka, just saying), celkem 5000Kč. Sumář nákladů za 5 let: Arris TM3402B/CE - 9000Kč Compal CH7465 - 5000Kč FRITZ!Box 6690 - 8000Kč
  5 points
 2. @kautskymPřesně tak 🙂 @TechnikusSouhlasím s vámi, to je špatně a omlouvám se za chybu kolegů, jak jsem psal, tarif Vodafone TV sice není tou hlavní nabídkou, ale stále je možné ho aktivovat... Žádný termín jeho případného ukončení (ve smyslu nových aktivací) aktuálně nemáme.
  4 points
 3. 170cm +/- 5 cm 🙂 NetBit Arep05841 NBS30F120250VE
  3 points
 4. jo Karneval to mi připomnělo další vzpomínku. tenkrát UPC "spolklo" myslím 2 firmy Kabel NET ( nebo Kabel + ??? ) a Karneval a než se všechny databáze a systémy převedli pod UPC. Tak tam byli 2 zaměstnané 2 ženské které měli přístup do systému těch firem, ale hlavně s tím uměli dělat. 🙂 neměli klidnou ani dovolenou protože pořád jim někdo volal, že to nemůže něco najít. Ty 2 roky co jsem tam dělal mi dali nahlédnout do mašinérie trošku větší firmy a to je opravdu jen pro otrlé. Dneska bych to asi nedal. Ale byla tam sranda. Zvlášť když vedle na dohledovém centru došlo k nějakému hodně velkému průs.... a začali hledat někoho kdo u mí Italsky nebo alespoň perfektně Anglicky, protože zvonil telefon z Liberty Global 😄 Zažil jsem jak vypadl půlce Prahy internet, protože při pracích u Botyče nakopli otiku vedoucí od nás, uloženou ani né 1 metr pod chodníkem 😞 Ale to už jsem hodně OT, omluva
  3 points
 5. @Petr Někomu Embéčko vydrželo 40 let a v pohodě, ovšem někdo jiný měl naopak smůlu, že se tentovalo od doby výjezdu z fabriky. @Maccakrr Dokážeš pobavit, ale realita je fakt někde jinde. Nevrácené zařízení - ani po zaplacení smluvní pokuty - samozřejmě nepřechází do tvého vlastnictví, protože ta pokuta je v podstatě jenom náhrada škody operátorovi, ale v žádném případě ne nějaký odkup toho zařízení. A jestli u VF skončíš, tak prostě to tak bude, ale VF z toho na zadek zcela jistě nepadne, život jde dál.
  3 points
 6. @quadra2030prý se o nasazení Full DS uvažuje. Takže se třeba za pár let dočkáme 😉
  3 points
 7. Disney a Warner Bros spojí síly. V USA vznikne obří streamovací platforma Společnosti Walt Disney a Warner Bros. Discovery v létě začnou zákazníkům nabízet balíček streamovacích služeb Disney+, Hulu a Max. Zatím jenom ve Spojených státech, ale je pravděpodobné, že by se spojení portálů mohlo po čase projevit i v Evropě a Česku. https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-disney-a-warner-bros-spoji-sily-v-usa-vznikne-obri-streamovaci-platforma-40471019
  3 points
 8. Informace k přechodu na Max jsme aktualizovali na stránkách: https://www.vodafone.cz/pece/televize/tv-doplnkove-sluzby/vodafone-tv-hbo/
  3 points
 9. @petr-000Ujišťuji vás, že to nastavení bychom upravovali bez ohledu na to, zda se v diskuzi objeví dotazy nebo komentáře k tomu...
  3 points
 10. Stačí se přesunout o stránku zpět, kde jsem to popisoval - při regionech byl bitrate na ČT Sport 3,27 Mbps a bez regionů pak 7,28 Mbps.
  2 points
 11. Pěkný den, základní nabídka Vodafone TV+ (která obsahuje i prima+ PREMIUM) je nyní výchozím tarifem, nicméně pokud si to zákazník přeje, může od nás nadále získat jako základní nabídku i tarif Vodafone TV.
  2 points
 12. Fa UPC napřed pohltila Kabel Net (někdy kolem roku 2000 a klienty dle dostupnosti připojila na zemní kabelovku UPC, což byla výhra díky možnosti připojení k netu) a až posléze přišel na řadu Karneval.
  2 points
 13. Firma to zařízení (modem) NEPRODÁVÁ, pouze pronajímá. Tudíž nemůžete mít v osobním vlastnictví něco, co není vaše. Co je defacto nevrácené, tedy ukradené a ODEPSANÉ. A to, že jste za někoho zaplatil pokutu, nic neřeší. To je problém mezi vámi a tím dotyčným, co pronajaté zařízení nevrátil, tedy ukradl. A vy to za něj zacvaknul. Chápete? Pokud by jste tohle chtěl dotáhnout k soudu, tak pravděpodobně neuspějete.
  2 points
 14. Problém je v tom že možnost vlastního modemu už se tu řešila několikrát a stále dokola, takže když to tu po nějaké době někdo začne opět znovu řešit a ještě to chce vyřešit dost nestandardním způsobem, tak je jasné že dostane negativní odpovědi, všem co uvažuji pořízení vlastního modelu doporučuji aby si pročetli celé tohle vlákno, všechno už tady bylo několikrát řečeno, dokonce se třeba v poslední diskuzích zapomnělo na jeden ne úplně zanedbatelný problém a to že při instalaci vlastního modemu Vodafone vyžaduje i obnovení televizního tarifu, to znamená že pokud má někdo například vlastní CA modul, tak o něj přijde. Drtivá většina uživatelů vyžaduje vlastním modem z toho důvodu aby ušetřili na poplatcích za pronájem, jenže to se vzhledem k pořizovací cena DOCSIS 3.1 modemů prostě nevyplatí, nemluvě o následných problémech s aktualizací takových typů modemů které Vodafone nepodporuje, tedy všechny kromě Vodafone station. Celé to prostě nedává moc smysl, hlavní důvod je ten, že kabelové modemy nejsou běžně ve volném prodeji a nejsou uzpůsobeny z bezpečnostních důvodů na to aby si je dokázal aktualizovat sám uživatel, jedinou výjimkou je tady už několikrát zmiňovaný AVM Fritzbox, který lze aktualizovat bez hardwaru operátora, ale když se podíváte na ceny a propočítáte úsporu, tak jak už jsem uvedl to nedává příliš smysl. Jediné co by dávalo smysl kdyby Vodafone svoje vlastní moderny prodával tak jako to bývalo za UPC, jenomže to už Vodafone před několika lety ukončil a nemyslím si že by se k tomu někdy vracel. A kdybych já byl operátorem, tak ty už modemy také neprodávám, protože těch problémů které s tím operátor má pak spojené je spousta, nejprve je musí prodávat a udržovat databázi, které jsou prodané a které v pronájmu, pak musí operátoři na na telefonické lince řešit s klienty co ho koupí někde na bazaru, zda ho do sítě připojí, nebo ne podle sériového čísla a nakonec ještě musí řešit to co se řeší teď, že někteří uživatelé kteří v si ho dávné minulosti koupili koupili se ho nechtějí zbavit, protože nedokážou pochopit že ty modemy postupem času technologicky stárnou a jednou za čas je potřeba je vyměnit, i když to na první pohled vypadá že normálně fungují. Tyhle všechny problémy Vodafonu odpadly, když už je pouze pronajímá a neprodává.
  2 points
 15. @DiDiDi Ušetřil jsem ti práci, nahrál jsem jak DVB-C, tak i DVB-S2 a ještě pro zajímavost i matlaninu, která byla při vysílání regionů (na to se fakt nedá dívat a ČT by zasloužila nakopat někam za ty nesmyslně přidané JZ a SV mutace), oba streamy C i S2 jsou naprosto identické: https://posilej.cz/zasilka/lrSdjQ1w Komu se to nebude chtít stahovat, tak při regionech byl bitrate na ČT Sport 3,27 Mbps a bez regionů pak 7,28 Mbps.
  2 points
 16. @retron Výhoda kabelovky samozřejmě nepadá, protože málokdo má kabelovku jenom kvůli ČT, aby si případně vystačil s alternativou v podobě DVB-T2, kde je pouze ČT kvalitnější a zbytek jenom SD mazanice. @DiDiDi DVB-C umí jakýkoliv kodek, klidně i HEVC. I třeba DVB-T umí HEVC, ale otázkou je, nakolik si s tímto kodekem (ne)poradí starší televizory. A DVB-C2 je pak o jiné modulaci, než DVB-C a opět kodek není podstatný, tj. v DVB-C2 klidně může být i starší H.264, stejně jako novější HEVC. Ještě doplnění, že v případě Skylinku by HEVC k ničemu nebyl, protože u SAT lze dosáhnout navýšení kapacity muxu i jinými způsoby (změna FEC atd.) a hlavně je potřeba vzít v potaz, že naprostá většina SAT přijímačů (hlavně těch Skylink ready) si s HEVC neporadí.
  2 points
 17. INFORMACE K VÝMĚNĚ MODEMŮ CISCO body, p{margin:0px; padding:0px; margin-bottom:0px; -webkit-text-size-adjust:none; -ms-text-size-adjust:none;} img{line-height:100%; outline:none; text-decoration:none; -ms-interpolation-mode: bicubic;} a img{border: none;} #backgroundTable {margin:0px; padding:0px; width:100% !important; } a, a:link{color:#e60000; text-decoration: none; cursor:hand; cursor: pointer;} .main_table th,th{font-weight:normal;font-weight:normal !important;} .ExternalClass {display: block !important; width:100%;} .ExternalClass, .ExternalClass p, .ExternalClass span, .ExternalClass font, .ExternalClass td, .ExternalClass div { line-height: 100%; } table td {border-collapse:collapse;font-family: Arial, Helvetica, 'sans-serif';} sup{position: relative; top: 4px; line-height:7px !important;font-size:11px !important;} .mobile_link a[href^="tel"], .mobile_link a[href^="sms"] {text-decoration: default; color: #a9a9a9 !important;pointer-events: auto; cursor: default;} .no-detect a{text-decoration: none; color: #666; pointer-events: auto; cursor: default;} .no-detect-local a{color: #a9a9a9;} span {color: inherit; border-bottom: none;} span:hover { background-color: transparent; } @media only screen and (max-width: 599px) { .main_table {min-width: 300px !important;width: 90% !important;} .main_table img { max-width: 100%;height: auto;} .main_table .fullw { width: 100%;width: 100% !important;} .main_table .fullw img { width: 100%;width: 100% !important;height: auto;} .main_table .hide { display: none; display: none !important; width:0px !important; height:0px !important;line-height:0px !important; } .main_table th { display: block; width: 100%; padding: 0 0 0 0; text-align:center; border-right: 0px !important; } .main_table .main_table {width: 100% !important;min-width: 260px !important;} .main_table .block {width: 100%;text-align: center !important;line-height: 25px !important;padding: 0px 0px 0px 0px;height: auto;float: left;} .main_table .wauto { width: auto !important; } .main_table .w20 { width: 20px; width: 20px !important; min-width: 20px; height: auto !important;} .main_table .w60 { width: 60px !important; min-width: 60px;} .main_table .w60 img { width: 45px;height: auto;} .main_table .lh20 { height: 20px !important; line-height: 20px !important; } } Stávající modem již nebude funkční Your existing modem will no longer be functional Vodafone.cz Můj Vodafone Please scroll down for the English version. Vážený zákazníku, rádi bychom vás informovali, že u nás máte přichystaný nový modem. Internetové služby průběžně modernizujeme a váš stávající modem s nimi již nebude od 30. června 2024 plně kompatibilní. Abyste se mohli i po tomto datu připojit k internetu (případně využívat služby Pevná linka a Vodafone TV), rádi vám nový modem přivezeme a zapojíme. Kontaktujte nás prosím, abychom si domluvili termín zapojení. Volejte na číslo 800 777 704 od pondělí do pátku v čase 8‑19 hod. Abychom vše vyřídili co nejrychleji, doporučujeme vám, abyste si k telefonátu připravili administrátorské heslo, které naleznete v SMS od Vodafonu, případně číslo plátce (specifický symbol na faktuře) nebo poslední uhrazenou částku ve Vyúčtování. Výhody nového modemu Umožní vám lépe využívat rychlost vašeho internetového připojení. Zvládne naráz více připojených zařízení – ať už přes ethernet porty, nebo Wi‑Fi. Komunikuje v obou Wi‑Fi pásmech (2,4 GHz i 5 GHz), a to i současně. Děkujeme vám za pochopení a spolupráci. Hezký den. Váš Vodafone We have a new modem ready for you Dear customer, We would like to inform you that we have a new modem ready for you. We are continually upgrading our Internet services and your existing modem will no longer be fully compatible with them from 30 June 2024. To ensure that you can still connect to the Internet after this date (or use the Landline and Vodafone TV services), we will be happy to deliver and connect your new modem. Please get in touch with us to set the installation date. Call 800 777 704 Monday to Friday 8 a.m. to 7 p.m. For us to arrange everything as quickly as possible, we recommend that you have your administrator password ready for the call, which can be found in the SMS from Vodafone, or the payer number (i.e. the specific symbol on the invoice) or the last amount paid in the Bill. Advantages of the new modem It will allow you to make the most of the speed of your Internet connection. It can handle multiple connected devices at once – whether via Ethernet ports, or Wi‑Fi. It communicates in both Wi‑Fi bands (2.4 GHz and 5 GHz), also simultaneously. Thank you for your understanding and co‑operation. Warm regards Your Vodafone <pega:reference data-cke-saved-name='.OfferData.URLPath' name='.OfferData.URLPath'></pega:reference> Toto je sdělení společnosti Vodafone Czech Republic a.s. Na tento e-mail neodpovídejte.
  2 points
 18. @Pavel msignál odebíráme přímo od RTM+, kolegové už se tím zabývají a řeší, jestli by šlo použít jiný zdroj 🙂
  2 points
 19. Ten Základ od Vodafone TV mám kvůli Mezzo a Mezzo Live. Rád si jednou za čas poslechnu koncert kvalitní vážně hudby. T-Mobile má sice o něco kvalitnější programovou nabídku, ale co se týče těchto stanic, jsou mnohem kvalitnější než konkurenční co má T-Mobile. A ještě manželka je na Vodafone TV zvyklá, tak taky kvůli ní.
  2 points
 20. Já si nechal spočítat 02 nabídku za přechod, 300kc měsíčně sleva za účet u air bank plus individuální sleva a celkově mě jejich nejvyšší nabídka TV vyjde o 360 korun levněji než u VF ano nemají úplně stejnou nabídku ale jako porovnání je to dobré.... Jo a bez závazku...
  2 points
 21. Zkontrolovat jestli je síťová karta v PC v režimu 1000 Mbps, pozná se i podle barvy diody u portu. Zkontrolovat propustnost sítě doma - třeba ze dvou pc připojených kabelem - rychlost přenosu mezi nimi. Zkontrolovat barvu portu na modemu jestli odpovídá gigabitu. Zkontrolovat jestli se nepoužívá nějaký 100M switch. Ale pokud se vypínají kontrolky na modemu, tak to spíše vypadá na problém s modemem.
  2 points
 22. Zkontrolovat, případně vyměnit, koaxiální kabel od účastnické zásuvky do modemu. Ta rychlost 100/xx spíš vypovídá, že je problém někde v PC v síťové kartě (když bylo zkoušeno několik UTP kabelů a výsledek pořád stejný). I kdyby internet od VF nějak vypadával, tak je málo pravděpodobné, že zrovna tím způsobem, že rychlost bude jenom 100.
  2 points
 23. Pěkné ráno, Nova Sport 5 a 6 je ode dneška oficiálně součástí Vodafone TV 🙂 Vodafone TV přidává ode dneška do programové nabídky prémiové sportovní kanály Nova Sport 5 a Nova Sport 6. Vysílat budou například závody Formule 1, motocyklové Moto GP a WorldSBK nebo zápasy UFC, tedy elitní soutěže smíšených bojových umění. Na fotbalové fanoušky čeká více obsahu z Bundesligy nebo LaLigy. Novinka přichází ve chvíli, kdy televize Nova zároveň oznámila, že právě na jejích sportovních kanálech se bude od léta vysílat fotbalová Evropská a Konferenční liga UEFA. Vedle pravidelné porce hokeje nejen z NHL, špičkových fotbalových soutěží nebo třeba basketbalové NBA se diváci Vodafone TV mohou nově těšit na vzrušující závody Formule 1 i ty nejlepší motocyklové jezdce ze závodů Moto GP a WorldSBK. Vodafone TV se rozšiřuje o prémiové stanice Nova Sport 5 a Nova Sport 6. Běží na pozicích 75 a 76, jsou součástí balíčku Vodafone TV Sport (nová nabídka) a samozřejmě také ALLinONE. CA moduly: 634 MHz, QAM 64
  2 points
 24. Tady je i tabulka srovnání
  2 points
 25. FRITZ!Box 6690, 6660 a 6591 Kabel s první laboratorní aktualizací Fritz!OS 7.90 https://www.deskmodder.de/blog/2024/05/23/fritzbox-6690-6660-und-6591-cable-mit-erstem-labor-update-fritzos-7-90/
  1 point
 26. @lukas.b1Pěkné odpoledne, jak už tu zaznělo, i nadále poskytujeme základní nabídku Vodafone TV, u které není součástí předplatné Prima+. Co se týká doplňkových balíčků, ty není možné nějak upravovat. Součástí balíčku Family je předplatné Voyo, jinou možnost nenabízíme. Vše najdete v ceníku služeb: https://www.vodafone.cz/_sys_/FileStorage/download/1/794/prehled-tarifu-a-sluzeb.pdf.
  1 point
 27. Počítám standardní cenu základního balíčku bez internetu s pronájmem stb premium
  1 point
 28. Je nutné to srovnávat s konkurencí. Pokud mi Vodafone nabídne cenu okolo 480 Kč (Vodafone TV bez internetu) , tak mu to prostě odmítnu, když u konkurence můžu mít to samé podstatně levněji a ještě bez různých obstrukcí, které Vodafone má. Cena před deseti lety tedy není relevantní. Nova a Prima vybírají peníze za abonenty, to jako proč? Příjmy z reklam mají dost velké a navíc operátor to musí vysílat povinně. Takže takový povinný příspěvek. Ani nevím který rok jsem měl naposledy zapnutou Novu.
  1 point
 29. Jo, začíná to připomínat O2, kde dokonce svého času brali počet uživatelů dle počtu připojených zařízení (a nikoliv dle uzavřených smluv) a statisíce jenom rostly :D
  1 point
 30. Dorazilo vyúčtování - beze změn
  1 point
 31. Když se na infolinku píše email, tak by to nemělo mít hodně odstavců ani být moc dlouhé - pak to na druhé straně čtou ob 2 řádky a odpoví na polovinu věcí, nebo na něco úplně jiného. Ale hodně firem email infolinky už zrušilo, třeba tmobile.
  1 point
 32. Jo to byl Kabel net, ale žádné dekodéry v těch anténách nebyly, vysílalo se analogově a nekódovaně, také jsem jednu kupoval, byl tam jen převaděč z pásma tuším 2,1 GHz do UHF pásma. A Karneval zase pohltil společnost Intercable, díky tomu v roce 2003 zavedli kabelový internet a už tehdy se platila za modem vratná záloha 1000 Kč a měsíční poplatek 50 Kč, což byly tehdy úplně jiné peníze a dnes po více jak 20 letech mají uživatelé problém zaplatit 70 Kč za modem a ještě někteří vymýšlejí takové kličky že modem nevrátí, zaplatí pokutu a Vodafone jim ho pak připojí jako jejich vlastní 😁 tohle se za těch 20 let co si pamatuji nikdy nestalo, pronajaté nevrácené zařízení vždycky zůstalo viset na blacklistu bez ohledu na to zda byla zaplacená pokuta nebo ne, ta se kolikrát vymáhala i exekučně. A i kdyby se to někomu podařilo, tak při ceně pokuty 2800 Kč je návratnost takové investice skoro 3,5 roku a za tu dobu už mu nebudu být klidně několikrát porouchaný nebo vyměněný, protože ty wi-fi modemy z integrovaným routerem jsou přece jenom složitější a náchylnější na poruchy, než ty původní obyčejné hloupé modemy
  1 point
 33. Aby nedošlo k omylu, toto je cihla.
  1 point
 34. Ukončili jsme podporu pro HD DVR Mediabox Rádi bychom vás informovali, že k 1. srpnu 2021 jsme ukončili podporu zařízení HD DVR Mediabox (zařízení spojující modem a set-top box). Všechny zákazníky, kteří HD DVR Mediabox používali, jsme informovali o nutnosti jeho výměny před tímto termínem. Po 1. srpnu 2021 nemůžeme zaručit správné fungování zařízení, ať už se jedná o pevný internet, nebo o příjem televizní nabídky. Pokud by vám někdo nabízel ke koupi HD DVR Mediabox, buďte prosím obezřetní a nákup odmítněte, protože v naší síti už toto zařízení není možné používat. https://www.vodafone.cz/pece/televize/kabelova-tv/hd-dvr-mediabox-konec-podpory/ funkční asi je ale nezaručují to
  1 point
 35. V com VF CZ kona protizakonne a podivne?
  1 point
 36. Ale nevznika povinnost VF CZ pripojit/zaregistrovat take zariadenie do svojej siete.
  1 point
 37. Díky změně tarifu Vodafone TV (nesouhlasil jsem se změnou) jsem byl osloven s nabídkou převodu čísel pod Vodafone od jiného operátora a řeknu Vám, že víše uvedené ceny tarifů nemusí být konečné. Přecházel jsem od T-mobile kde jsem byl pod bonus programem (výhodnější tarify díky práci + magenta 25% sleva) a cena nabídnutá operátorem Vodafone byla ještě lepší (nad čím jsem žasl, protože jsem myslel, že mám super ceny). Vše bez závazku a na dobu neurčitou (do první změny ceníku).
  1 point
 38. To be fair, není to proto, že si Vodafone usmyslel. Už se tu rozebíralo, že každý DOCSIS modem má nějaký certifikát, který má pevně danou expiraci. Dotčeným Cisco modemům právě vypršel, takže pak není technicky možné, aby se zařízení přihlašovalo do sítě operátora, pokud je plně zapnutá verifikace certifikátů, což je z pochopitelných důvodů žádoucí. Teď tam mají danou dočasně výjimku, ale je to čistě z jejich dobré vůle. Ušetřit peníze za modem je sice hezká věc, ale zrovna tahle Cisca mají firmware třeba z roku 2013, takže jsou už opravdu zastaralá. Podporují pouze omezené množství download a upload kanálů, což nerovnoměrně zatěžuje síť a může dokonce zhoršovat kvalitu služby u sousedních přípojek. Zároveň jejich fungování na síti reálně brzdí inovaci ze strany ISP. Vypnutí podpory pro starý standard (neboli omezení zpětné kompatibility) může nakonec přispět i k navyšování rychlosti uploadu.
  1 point
 39. Ahoj Petře, svoboda volby routeru se přes úřady dořešila a Vodafone musel tuto možnost nabídnout. Takže si můžeš koupit vlastní kompatibilní hardware a používat. Asi jeden z nejlepších routerů je od AVM. Nevím jak teď, VF tehdy házel zákazníkovi klacky pod nohy a snažil se uživateli přechod na vlastní router maximálně znepříjemnit. V případě pokračující neochoty by pak bylo dobré čeknout přes ČOI.
  1 point
 40. Yes, I also think that is a possibility.
  1 point
 41. @PetrTo už není pravda, modem si můžete klidně koupit. Jen ne přímo od Vodafone. A ta cena nejspíše pod 7 tisíc za nový kus nepůjde.
  1 point
 42. tak si užíjte poslední měsíc s Premier Sport 1 a 2 koncem května je konec https://www.vodafone.cz/televize/televizni-tipy/novinky/programove-zmeny-ve-vodafone-tv/
  1 point
 43. Pěkný den, přináším info k tarifům 60+ a ZTP do 1.5.2024 od 2.5.2024
  1 point
 44. Máma denně čte z mobilu zprávy, koune na nějaké video, videohovory přes WhatsApp do zahraničí příbuzným, na netu je celkem dost. Téměř denně si volá s mým bratrem, který žije v jiném městě, takže přesně tento tarif s rezervou využije.
  1 point
 45. Evropská a Konferenční liga UEFA míří na Nova Sport 5 https://www.mediaguru.cz/clanky/2024/04/evropska-a-konferencni-liga-uefa-miri-na-nova-sport/
  1 point
 46. Pořád tam je nejspíše nejaky problém. Full duplex je běžně aktivní ve výchozím stavu a znamená, že se přenáší data tam i zpět současně. U gigabit lan tedy současně gigabit up i down tedy celkem propustnost 2 Gbps. Pokud full duplex zlobí tak buď asi někde vadný kabel, spojka a nebo chyba v modemu nebo síťové kartě v pc.
  1 point
 47. V zásadě by s tím šlo souhlasit, leč pokud se někde pohybují desítky lidí a každý si dá jiný požadavek na tykat-vykat, tak se v tom člověk dřív nebo později přestane orientovat a dělat si seznamy, komu tykat a komu vykat je nesmysl. Už proto nezřídká bývá v pravidlech, že si prostě všichni tykají a není pak co řešit. Navíc vykání na fórech velmi často zavání spíš ironií, než tím, že by někdo skutečně chtěl udržovat odstup.
  1 point
This leaderboard is set to Prague/GMT+02:00
×
×
 • Create New...