Přejít na obsah

Cisco DOCSIS modem


Přejít na řešení Vyřešil Veronika - Vodafone,

Doporučené příspěvky

před 14 hodinami, janmichaelvincent napsal:

Informace o vypršení certifikátu mě docela překvapila. Jsem teda hodně zvědavý, co se stane 1. května, protože zatím mě nikdo ohledně výměny nekontaktoval. Jestli ho opravdu zaříznou, bude zábava. Docela si říkám, jestli to ve Vodafonu vůbec někdo hlídá. 😄 Ale nemám vlastně moc představu, kolik lidí ještě používá nepodporované (EuroDOCSIS 3.0) modemy.

Zákazníky s pronajatými modemy Vodafone už dlouho kontaktuje a modemy jim mění. O vlastní zařízení se musí starat zákazník 🙂 Každopádně prý chystají i komunikaci na zákazníky s odkoupenými modemy.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, moc času už nezbývá, jestli se neplánuje povolit expirované certifikáty. Já mám sice zařízení vlastní, ale kdybych nečetl techforum, nemám ponětí, že mi modem může jen tak přestat fungovat kvůli PKI. Jinak nebyly žádné problémy s provozem, tak o co bych se staral? 🙂

@Marek-26Takže já nevím. Start se o modem znamená, že bych měl pravidelně kontaktovat zákaznickou linku, jestli náhodou už není čas na výměnu zařízení? 😄

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den, mně napsali ve vyúčtování zvýšení rychlosti na 250(nepotřebuju) během květen-srpen. O výměně modemu teď nic (před rokem to zkoušeli). Mám ubee, ten nezatěžuje síť při rychlosti 50 ne? Také mu končí certifikace? A dávají ještě compal LG docsis 3.0, (na kolik měsíců případně)? Díky za odpovědi.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • prague
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@janmichaelvincent Já nevím, já si u svých zařízení (i u SW) zjišťuji, kdy mají EOL, jak je to s podporou, aktualizacemi 🙂 Já se třeba dozvědět takovou věc z fóra, tak si udělám rozbor možností a začnu podnikat konkrétní kroky. 

Vodafone se svojí security politikou (viz aplikace pro sledování VTV) asi o vypínání nějaké security "fíčury" asi neuvažuje 😄 

 

@mufalonUBEE má více kanálů na stahování, a hlavně umí naladit kanály napřeskáčku (CISCO si naladí vždy 8 po sobě jdoucích kanálů), je novější a certifikace je tam o delší (termín nevím).

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Faktom je, ze vlastne DOCSIS zariadenie je bez podpory operatora a s mizernou (ak vobec nejakou) podporou vyrobcu.. a operator by sice mohol byt proaktivny v pripade vlastnych zariadeni, ale obavam sa, ze nie je ani nebude, navyse ked do podpory vlastnych zariadeni zakaznika bol dotlaceny politicky 😀 nehovoriac o tom, aky je podiel uzivatelov s vlastnym/odkupenym zariadenim z celkoveho poctu.

Akurat bude poucena hotline, aby po 1. maji pri nahlaseni problemu prva otazka bola - je to odkupene/vase zariadenie? Ak ano, lutujeme, musite si prenajat nase zariadenie alebo zohnat take, co vyhovuje technickej specifikacii (teda ak sa uz vobec podarilo niekomu aktivovat vlastne DOCSIS zariadenie vo VF CZ).

V pripade VF DE to je jednoduche - prestal fungovat vlastny modem/router? Pripojte si nas prenajmovy router, ak funguje, problem je na vasej strane.

Upraveno uživatelem quadra2030
  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uvidíme jak to nakonec od května bude,

ale jestli už Vodafone dopředu ví že ty modemy od května umřou, tak snad by pro ně nebyl takový problém rozeslat uživatelům těchto modemů zprávu a informovat je o nutné výměně, jinak budou bez internetu, pokud by to mělo dojít do stavu kdy modemy bez předchozí upozornění přestanou fungovat, tak bych to považoval za hodně neprofesionální řešení, protože to by se klidně část uživatelů mohla naštvat a odejít ke konkurenci.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"protože to by se klidně část uživatelů mohla naštvat a odejít ke konkurenci"

Ale houbeles, kdo má adekvátní konkurenci, tak už dávno odešel a kdo ji nemá, resp. komu VF vyhovuje, ten prostě neodejde kvůli nějakému modemu za pár desetikaček. To jenom na webu v diskuzi se z toho dělá drama obřích rozměrů a pomalu horor jak od Hitchcocka, ale v reálném světě to prakticky nikoho nezajímá (ostatně konkurence také nezřídka odstřelí zařízení, jenž mají uživatelé odkoupené, např. O2 TV boxy, lidi si vezmou od poskytovatele nové za pár tisícovek a život jde dál).
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, tomus napsal:

...tak snad by pro ně nebyl takový problém rozeslat uživatelům těchto modemů zprávu a informovat je o nutné výměně, ...

Rozesílat informaci budou těm, na které mají kontakt 🙂 

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...