Přejít na obsah

Problémy s DVR Kaon KCF-B4003HCO


Návštěvník barsalano

Doporučené příspěvky

Ja si myslim, ze by pomohlo, kdyby vsichni, kdo Kaon maji ho vratili UPC. Kdyby se jim vratilo behem tydne tisice Kaonu, asi by s tim museli zacit neco delat. Je to mrdka nedodelana, smejd. Cloveka, ktery je u UPC zodpovedny za jejich nakup bych chtel videt a chtel bych od nej slyset, co ho k takovemu rozhodnuti vedlo. Zavani v tom korupce...

  • Kabel 500 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • 2x CA modul, Compal black
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krám to je, o tom žádná, ale když ho zase srovnám s Handanem 6000, u kterého jsem nikdy nevěděl, jestli místo nahraného pořadu nebudu mít kvalitní černou v ekvivalentní délce, tak to není zas taková hrůza - sice nedodělanost z něj čiší na každou stranu a jak ho někdo v tomhle stavu mohl za UPC převzít asi nikdy nepochopím, ale aspoň celkem spolehlivě nahrává a permanentní timeshift je taky fajn.

  • 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • VTV Premium, KCF-B4003HCO, 2x Conax
  • Praha 6
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Lucio9999

takisto to nie je take strašné,ale najvaic mi vadia tieto mínusy:

1)- pomalé reakcie-zapnutie stb,a potom prepínanie medzi kanálmi

2)-reštart zariadenia pri dlhšom prepínaní vaicerých kanalov,to povazujem zo strany UPC za "zločin".Pretože ked niečo nahrávate,a prístroj sa vám reštartne,tak to naserie!!!!

3)-nemoznost priechodnosti signalu pri vypnutom stboxe

4)- nelogičnosť "východiskovej doby záznamu" viewtopic.php?f=10&t=3823

 

Je to ho vlastne aj privela,na nejakú spokojnosť za 4,90.-€/mesačne :roll:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Krám to je, o tom žádná, ale když ho zase srovnám s Handanem 6000, u kterého jsem nikdy nevěděl, jestli místo nahraného pořadu nebudu mít kvalitní černou v ekvivalentní délce, tak to není zas taková hrůza - sice nedodělanost z něj čiší na každou stranu a jak ho někdo v tomhle stavu mohl za UPC převzít asi nikdy nepochopím, ale aspoň celkem spolehlivě nahrává a permanentní timeshift je taky fajn.

Je vidět, že už Handan dlouho nepoužíváš. Tenhle problém už byl totiž dááávno odstraněn a Handan funguje k (mé) naprosté spokojenosti. Já osobně radši příjdu o možnost nahrávat HD programy, než abych vyměnil Handana za kaona.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník vito

Tak to bych si dovolil nesouhlasit. Kaon je shit, to všichni víme, ale za Handan bych ho nevymenil ani omylem, protoze na jiné než HD programy se už de-facto vůbec nedívám. Rozdíl mezi (nativním) HD a SD je propastný i v případě UPC a SD vypadá (při dnes obvyklých pozorovacích vzdálenostech) opravdu zle. Nedávno jsem se chtěl podívat na film z DVD, ale ani to mě nebavilo, protože obraz byl takový rozplizlý. A to je DVD ještě vyšší kvalita než SD z kabelu.

 

HD ztrácí efekt pouze při sledování z velké vzdálenosti (cca 3x úhlopříčka TV a více), ale to už je pak zase obraz tak malý, že je otázka, jestli má vůbec ještě nějakou cenu se na něj dívat :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jasper27

A já se přidám,že Kaon je největší technologickej zmetek,kterej jsem min. 20 let neviděl. Teď 6.1.2012 mi přijdou technici dát už čtvrtý přístroj kvůli závadě tentokrát nejde dálkové ovládání. A už potřetí přijdu o nahrané pořady. Jinak souhlasim shora,že pomalé přepínání,časté restarty apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Tak jsem obdržel od UPC také tento PVR BOX KFC-B4003HCO a mohu říci že tak hrozný kousek elektroniky jsem ještě v ruce neměl..a že jich bylo!!!

Za prvé..nepřehledné menu nastavení..s tím jsem se vypořádal..

Za druhé..při vstupu do menu a zpět na obraz se vypne zvuk a musí se přístroj vypnout a zapnout pro navrácení zvuku (vyzkoušeny všechny výstupy HDMI i různá nastavení PCM, digital)..bude řešeno technikem a zřejmě chyba softwaru...

Za třetí nastavení času..nelze nastavit manuálně a čas je o hodinu později...řešeno technikem přes telefon a vyřešeno nastavením do továrního nastavení a ve správném okamžiku restartovat box.

Za čtvrté celkově pomalé reakce přístroje.

Za páté a pro mě nepřekonatelný problém..skoro nulový rozsah dálkového ovladače, neustále se musí hledat ta správná poloha a stejně to vyhrává jen přímé namíření na přístroj (vyzkoušeny všechny polohy i volně v prostoru).

Za šesté nemožnost nahrávat nebo spouštět video soubory přes USB..prý kvůli autorským právům (jak to ale dělají ostatní dvd rekordéry že??)

Za sedmé...s čímž se musí počítat je vyšší spotřeba..kolem 40W.

Za osmé v offline režimu oproti starému settop boxu nefunguje out anténní výstup na druhý televizor.

Za deváté ladění programů sice proběhne,ale úprava programů k obrazu svému lze jen přes oblíbenou položku

Osobně rád řeším problémy elektroniky,ale tento PVR box mě prostě dostal...koupit si ho sám tak ho okamžitě vracím..uvidíme jestli se dá nějak aktualizovat a problémy se vyřeší..o čemž silně pochybuji!!!

Rozmyslete si zda-li jít do HD rozlišení kvůli pár programům...dnes bych starý box neměnil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... za nejhorší a nejzávažnější chybu považuji, že když nahrávám, tak v podstatě nemůžu koukat na nic jiného. Když přepnu na jiný kanál, tak se v 90ti % Kaon restartuje a je po nahrávání. Takto jsem nenahrál celé poslední dva pořady. Jediná rada je nastavit nahrávání a vypnout.

  • 500 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • CA modul, VTV Set-Top-Box 2G_B, CH7465LG
  • Kladno, Kročehlavy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já mám ten starší model KAONu, a jeho potíže jsem tu již popisoval. Ovšem s tím, s čím sem chodí majitelé toho nového zázraku, si tedy chrochtám, jak vynikající výrobek doma mám. Proto nevolám techniky, protože vím, že je to neopravitelné (špatně navržený hardwer) a jedinou "opravu", co technici umí, je výměna za repas (nepomohlo by mi to), nebo výměna za nový model (velmi silně bych si pohoršil!)

Také mě fascinují oficialní stránky UPC, kde vyběhne žádost o vyplnění ankety. Oni se tam ptají na to, jak jsme spokojeni s webem, jestli vypadá dobře., a tak podobně. Si připadám, že hovořím s mag*ry. Oni mají neskutečné problémy s technickou stránkou dodávaných výrobků, a místo toho, aby se ptali na takové důležité a podstatné věci, tak se ptají, jak se nám líbí web :shock: . a ještě se velmi diví, že jim odchází zákazníci a jsou ve ztrátě. neuvěřitelné!!

  • Super
  • Red Basic
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, Vodafone TV Premium
  • Jirkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S rozsahem DO nemam problem, zkus vymenit baterky jestli nejsou slabe.

Zkus si do STB nahrat posledni FW:

Kdo chce vyzkouset aktualni testovaci firmware pro STB Kaon, tak si ho muze stahnout zde:

download/K-B3000HDCO_v11.11.00.04_01.01.24-DA2F_20111021.bin

Mel by predevsim opravovat problem s vypadavani HDMI portu.

 

Soubor s FW se nahraje na USB flash pamet, ci externi HDD, ta se pripoji k STB a v menu vybere aktualizace SW pres USB.

 

Pripadne nalezene chyby prosim hlaste sem do tohoto vlakna.

 

V pripade nejakych vetsi problemu (coz ale neocekavam) je mozne se vratit zpet k puvodnimu FW, ktery je ke stazeni zde:

download/K-B3000HDCO_v11.11.00.04.bin

 

Jardabr: to je na reklamaci, tohle by STB delat nemel.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...