Přejít na obsah

Problémy s DVR Kaon KCF-B4003HCO


Návštěvník barsalano

Doporučené příspěvky

Návštěvník Korwin

Dotaz: Pokud si pauznu probíhající pořad a vrátím se po jeho zkončení a chci ho dokoukat, tak tam již ten pořad není a nahrává se mi právě probíhající pořad - je to takto v "pořádku"?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
Návštěvník zka

Dneska jsem si tak trochu hral - a omylem Kaon vypnul za behu od proudu - coz byl asi spatny napad - a v podstate vedl k tomu, ze prestal fungovat filesystem a nahravani - vypada to, ze firmware zrejme vubec neobsahuje 'fsck'.

 

Po pripojeni disku k linuxu (staci jen kablik konverze SATA->USB) a provedeni fsck se vse vratilo zpet, navic jsem pro fs nastavil misto rezimu 'continue on fs error' rezim 'read-only on fs error' - coz sice pri vyskytu chyby povede k tomu, ze pristroj okamzite prestane nahravat data, dokud nebude proveden fsck, ale zabrani to vetsim destrukcim fs, kdy by se potencionalne mohla prepsat dulezita data.

 

Z meho pohledu tedy opet funguje vse a krom asi 20 minut ztracenych s opravou fs jsem o zadne ulozene porady na disku neprisel - ale naprosto nechapu, jak toto muze resit uzivatel, co ani treba nevi, ze nejaky Linux existuje.

 

Proc UPC nema firmware nastaven tak, ze pouziva 'remount-ro' a nekde v menu nema volbu 'Proved fsck' ?

Tohle musi potkavat hromadu uzivatelu - a pro ne je pak jediny resenim zrejme celeho format disku - coz by me teda asi kleplo??

 

Cim u toho UPC mysli ? Maji ten fw nejak pod kontrolou a nebo jen cekaji, co vypadne od vyrobce ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem asi jeden z mala stastlivcu, kterym tenhle Kaon funguje tak nejak bez problemu (mam jeden z prvnich kusu). Vcera jsem si vsiml ale zajimave veci. Kaona mam pripojeneho uz ke druhe TV HDMI kabelem a zadny problem. Vcera jsem ho ale pripojil k AV recieveru (take HDMI) a ejhle, Kaon zacal delat presne to, na co si tu lide nejvic stezuji - restarty v nekonecne smycce. Po opetovnem pripojeni primo do TV funguje zase korektne. Tak to jen tak k problemum s kaonem...

  • Kabel 500 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • 2x CA modul, Compal black
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

po výměně starého kaona za nový model se problémy s častým restartovaním celkem vyřešily, ne že by úplně ustaly, přibylo pár jiných problémů, ale vše je v porovnání se starým kaonem ještě snesitelné ... nicméně pořád je to šmejd

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník zka

Zkuste vypozorovat, jestli za to nemůže určitý kanál. Já dlouhodoběji podezírám datový stream asi ze 2 kanálů, které vedou k občasnému pádu. Naštěstí nejsou pro mě až tak zajímavé - jejich 'nesledováním' to klidně běží týdny bez restartu. A to běžně nahrávám i 2 HD kanály najednou a sleduji záznam. Je možné, že se mýlím, protože mě to padá výjimečně, ale když už, tak to nějak souviselo se sledováním 2 kanálů. Obecně považuji ale 4003 za celkem stabilní přístroj - a že jsem různých krabiček už viděl hromady. Jediné minus je ten chybějící 'fsck' - to pokud běžný uživatel neumí, tak v okamžiku porušené integrity ext3 souborového systému se začnou asi dít velmi divné věci a krabička se stane asi silně nestabilní a bohužel, 'crash/restart' může k tomu stavu vést...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Zdravím, může mě někdo vysvětlit, co znamenají paragrafy u programů?

Že by neoprávněné používání programů?

Mám placeno Kombi Komfort a cca 18 programů mám bez paragrafu a zbytek s paragrafy.

Tovární nastavení a znova instal programů nepomohlo.

Ale jinak Kaon 4003 jede zatím dobře.

Díky za odpověď. B.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...