Jump to content

Ivo Mašek

User
 • Posts

  1,127
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  14

Everything posted by Ivo Mašek

 1. Mé mámě je 86 let. Má obyčejný tlačítkový telefon pro seniory. Už hodně dlouho, má ještě vyměnitelnou baterku (už jí budu po druhé měnit), a "starou" simku, která se vkládá pod baterku (tak jak to dříve bylo u všech mobilů). Bydlí zhruba 4 hodiny vlakem od mého bydliště, takže spoustu věcí s ní vyřizovat jen tak nejde. Má telefon od O2. Měla nějaký obyčejný tarif, kde bylo minimum inetových dat. Internet nepoužívá, SMS nepoužívá. Minulý měsíc jí O2 zvýšily inetový objem dat, aniž se jí ptali. Prostě jí dali vědět, že to tak prostě bude a basta fidli. Tečka. Samozřejmě že došlo i ke zvýšení ceny (asi o stovku). Ona to vůbec nepotřebuje, nevyužije to, je jí to k ničemu. Tak si zašla na prodejnu O2 ve městě. Připomínám, že jí je 86 let. V tom věku již má valná většina lidí problém s chůzí. No a tam jí řekli, že to tak prostě je, že je to výhodné (pro člověka, který data a SMS nepoužívá, na telefonu, kde to dost dobře nefunguje !!??) a že s tím nic nejde dělat (nabídka jiného tarifu, vstřícnost, atd. - lautr nic, absolutní nezájem). A jestli si nechce na krámě něco koupit. A jestli ne, tak se jí přestanou věnovat. Tečka, šlus, odchod z obchodu. To je jenom taková praktická, nedávná zkušenost. Takže si to RichardHorcic přebere, jak chce, je mě to fuk. Já byl u O2 také. Ještě za časů Eurotelu. kdysi jsem u nich kupoval Nokii 5110. Nebyl jsem ale u nich vázaný. Snažili se hodně moc - neuspěli. Asi před třemi lety jsem si u nich kupoval nový mobil, takzvaný "chytrý", kvůli bance. Měl jsem ho dopředu vybraný a měl jsem zarezervovaný čas. Co myslíte, že ten klučina na prodejně, jako první věc, udělal? Přesvědčoval mě, abych odešel s televizí od Vodafone a přešel k nim. To, že z něj vycházely koniny, to nebudu rozvádět. A když už byl hodně otravný, tak jsem ho upozornil, kvůli čemu jsem přišel, a že by se tomu už mohl začít věnovat. Legrace byla, když se snažil najít simku. Na boku telefonu (tlačítkový) hledal, kde je. Takže jsem mu musel vzít přístroj z ruky, rozdělat ho, vyndat baterku a vyndat simku. Koukal na to, jak na zjevení (asi to viděl poprvé v životě). A sranda byla, když jsem po něm chtěl, aby mě přetáhl data z té simky na nový přístroj, který má samozřejmě úplně jinou simku, a to hlavně rozměrově. Nevěděl jak to provést, data nepřetáh. Byl zpocený (fakt byl). A pak jsem od nich odešel, protože Vodafone začal nabízet sloučenou službu.
 2. Bylo to v pátek 11.8. večer. A "zápasil" jsem s tím asi tak 10 minut, než jsem se dostal k tomu tlačítku "i". U STB Vodafone vše v pohodě "na první dobrou". Vím, že když se zmáčkne "i", (u STB Kaon) tak se dole objeví informace o programu, s tím, že obraz i zvuk dále fungují. A i kdyby v minulosti někdo (asi jedině paní) při vypnutí TV současně zmáčkl i tlačítko "i", tak při dalším spuštění TV (a STB k tomu) je ono "i" v základní poloze - tedy neznázorňující informace o programu. Neřeším to jako chybu. O nic v podstatě nejde. Uvádím to jako zajímavost.
 3. Mám dvě TV. Jedna běží přes STB Vodafone a druhá přes STB Kaon_700. Paní si chtěla na TV s Kaonem pustit nějaký seriál na Primě, a řekla mě, že to nejde, že není obraz ani zvuk, pouze nějaké info dole ohledně vysílaného programu. Že fungují pouze kanály ČT. Měla pravdu. U TV s Vodafone fungovalo vše v pohodě. Takže klasika - vyp. a zap. STB. Nic. Tak jsem šel do menu - no tam už nešlo s tímto dělat nic vůbec. Zvláštní bylo, že kanály ČT v pohodě, ale kanály Prima a Nova - nic. Tak jsem si zmáčkl tlačítko "i" (informace), abych se dozvěděl něco dalšího. A hups - kanály Nova a Prima najednou začaly fungovat. Mělo by to asi i logiku, kdyby ....... kanály ČT také nefungovaly před zmáčknutím toho tlačítka "i". Tak jenom taková zajímavost.
 4. Cvancara: Ty máš ještě (tak jako já) balíček Komplet. A tam ta stanice zatím funguje (dlouho asi nebude) Pavel m: Ty jsi si dobrovolně nechal aktivovat už ten nový balíček All_in_One. A v seznamu nových balíčků ten kanál již není (ale možná jsem se špatně koukal) Což by vysvětlovalo vámi uvedené.
 5. Kdo má variantu Komplet, bude časem nucen přejít na novou variantu All_on_One. Jinak by ten nový balíček nevymýšleli. Bude to obdoba varianty Supreme z časů UPC. Postupně budou mizet jeden kanál za druhým, až Komplet už nebude ani vzdáleně připomínat Komplet a defacto vyhnije. Pak je tady ještě možnost, že to nenechají postupně vyhnít, ale rovnou to k nějakému dni zruší (ten Komplet) a nabídnou přechod na ten nový balíček (defacto stejný jako Komplet), který se bude jmenovat All_on_One. Nová bude, oproti Komletu, cena. Ostatně z toho důvodu se tyhle šarády dělají.
 6. Těch trvalých cen jsem zažil několik. Měly jedno společné: Nikdy nebyly trvalé. Tedy tzv. na pořád.
 7. Nóóóó, ... asi vyšší, než ta současná. Ostatně to je smyslem těch všech různých úprav. Protože všechny firmy u nás pláčí, jak mají vyšší náklady a tak podobně. Jenom my, fyzické osoby, žádné vyšší náklady nemáme.
 8. Tak vzhledem k tomu, že tam je vše, tak asi (tedy určitě) náhrada za Komplet. Což kvituji jako dobrý nápad.
 9. Ahoj Štěpáne V Chrome do vyhledávacího řádku napiš tv.vodafone.cz a klikni na enter.
 10. Edge - nefunkční Firefox - nefunkční Chrome - tady by to mohlo šlapat
 11. Normálně TV na počítači nesleduji (takže mě to nijak netrápí). Ale šel jsem to zkusit, přepnul jsem se na inet Vodafone a .............
 12. Tak on tenhle stav, jak pozoruji tady u mě, trvá poměrně dlouho. Je to náhodné, někdy 2x za den, někdy jednou. Před chvílí zrovna u mě, asi na 4 minuty. Takže jsem opět přepnul na inet od Grape (kde tohle nepozoruji jak je rok dlouhý !!!). A udělám to tak, že hlavní inet bude Grape, a Vodafone již jen pouze záložní. nedá se svítit. Sorry.
 13. Televizní boxy používané operátorem Vodafone v zahraničí: https://www.lupa.cz/clanky/tv-boxy-operatori-vodafone-t-mobile-deutsche-telekom-o2-yettel-tim/
 14. Komplet (a před tím Supreme) mám z toho důvodu, že se občas kouknu i na programy, na které se běžně nedívám. Pokud oba sportovní kanály (na které se možná kouknu 2x za rok) jsou promoakce a jsou proto v nějakém balíčku, no tak když v KOMPLET (od slova kompletní, tedy úplně všechno, jako když si koupím auto s KOMPLETNÍ výbavou !!) budou všechny balíčky, tak zcela logicky tam budou i ty dva sportovní kanály. Prostě všechno - KOMPLETNĚ VŠECHNO.
 15. Nabídka Komplet by, dle mého názoru, měla nadále existovat a měla by obsahovat vše, co je dostupné ve všech balíčcích. To je prachobyčejná logika. Tomu by odpovídala i cena (nad tím by se neměl snad nikdo rozčilovat). Je polovina května. Jen měsíc a půl nás dělí od 1. července. A tak velká nadnárodní firma, která má obsazení v celé Evropě, dosud neví, co s TV agendou bude právě toho 1. července a dále? K tomu snad jen: No comment. Je to zvláštní podnik, tohle. Na jedné straně ochota, slušný přístup, oboustranná dohoda firma vs. zákazník, atd.., na druhé straně takové kiksy....... Voda a oheň.
 16. Mám službu Komplet. Jak jsem pochopil, tak k 1. červenci 2023 to už nebude defacto Komplet, protože přijdu (zatím) o dva kanály. Ono jich bude postupně více (analogie se službou Supreme). Co potom mám dělat, abych měl kompletní programovou nabídku, jakou ji mám teď. Jaké starosti a problémy mě nevyhnutelně čekají ?
 17. Jakpak se asi bude jmenovat TV služba, kde bude navíc 1 balíček, 2 balíčky a nebo všechny balíčky? Není na to vyhlášená nějaká soutěž? A první tři vítězové budou mít doživotně všechny služby zdarma. No, každopádně mě v červenci (a to asi všechny) čeká anabáze s Vodafonem ohledně nového uspořádání TV služeb. Započne čas dovolených, tak aby jsme se nenudili. (Jeden francouz v roce 1924 pronesl památnou větu: "Neopravuj to, co funguje". Jenže lidstvo je blbé a ještě té blbosti říká pokrok.)
 18. Ano, o tom vím. Ovšem také je to pár let dozadu. Škodovky také svého času měly "1000 Malých Bolestí" (a skutečně je měly - něco o tom vím).
 19. On to ale není nějaký "noname" přístroj. Vyrábí ho francouzská firma Sagemcom.
 20. Měl jsem inet 300 za pro mě nevýhodnou cenu. Po dohodě s Vodafone došlo na navýšení 500 a za opravdu velmi výhodnou cenu (až mě to překvapilo). Jsem velmi spokojen a protože jsem několikrát psal, že dovedu ocenit dobrý přístup, tak tímto všem, kteří se na tom podíleli ohledně mé služby, velmi děkuji. Cenu, když dovolíte (i když nedovolíte 😄 ), sdělovat nebudu.
 21. Na tom přece není nic děsivýho. Každá velká firma umožňuje svým zaměstnancům nějaké bonusy. Takhle to funguje i v zahraničí. Jistě - u malých firem, kde je +/- 5 zaměstnanců a jistý výhled do budoucí existence nelze plánovat dále jak na 1 rok ........ tam to asi neplatí. Ve vyspělém zahraničí to pak ještě podobně funguje v rámci věrných stálých zákazníků - tam my ale nejsme, protože tady má nový zákazník lepší pozici, než ten věrný, stálý. Bohužel.
 22. Naprosto stejný problém. Vždy v pozdně odpoledních hodinách a večer. Takže přepínám na konkurenční inet ...... a mám pokoj. Ještě jedna zajímavost: Platím za 1 giga připojení. Inet mě ukazuje 1000/1000. Pokud to funguje - je to opravdu fofr. Legrace ovšem je, že mám černý Compal, který "údajně" neumí víc jak 500.
 23. Nevidím žádný důvod neponechat balíček KOMPLET, s tím, že tam bude vše, co je v ostatních balíčcích. Když spočítám základ + ty 3 balíčky, tak to hodí nějakých 740 peněz. Kdo to bude chtít, bude to mít. Kdo ne, bude mít základ + nějaký balíček (nebo nic ...... aby nevypadal v putice blbě 😄 ) Ale rozhodně nebude dobrým nápadem kopírovat, co tu bylo za časů UPC, tedy postupná likvidace SUPREME, tedy že bude mizet jeden kanál za druhým až do vyhnití. Apropó: když si půjdete koupit nové kompletní auto, budete spokojeni s tím, že vám ho prodejce prodá třeba bez kol? S tím, že vedle si dokoupíte balíček (s koly). A za další: Závidím některým z vás, kteří nejste postiženi inflací a zvýšenými náklady a litujete firmy, jací jsou chudáci postižení vysokými náklady a inflací.
 24. Ano, přesně tak. Na některé kanály se dívám jenom někdy, na některé so koukám častěji, a tak podobně. Proto jsem si kdysi pořizoval Supreme a později Komplet. Je to logický a nevím, co k tomu není k pochopení. Rozhodně jsem si je nepořizoval z důvodu chlubení se v putice, jak tu uvádí "ivo2003". Ten by asi nejraději každému nařídil, co si kdo má a nemá pořídit, aby nějak nevybočoval z davu. Tyhle lidi miluju.
 25. Kdysi za UPC existoval balíček s názvem SUPREME. Pamětníci si vzpomenou. Byl nejdražší a bylo tam skutečně všechno. Pak nějaký chytrák přišel s nápadem, že SUPREME zruší a že vzniknou nové balíčky a SUPREME již nebyl novým uživatelům nabízen. Nám, kteří jsme ten balíček měli už od počátku (nebylo nás hodně - ta cena, na tu dobu, dost lidí odrazovala) několikrát sdělili, že nám ho ponechají a nebudou nic měnit. Po několika měsících z ničeho nic začaly některé kanály mizet. A bylo jich víc a víc. Vlastnit exkluzivní SUPREME již nemělo cenu a smysl. Až tento balíček zmizel v propadlišti dějin. Historie se jenom opakuje a stejně to dopadne i s balíčkem KOMPLET. Uvidíte za pár měsíců. Tohle se dělá vždy, když je potřeba zdražovat, ale nechce se na plnou hubu říct, že se zdražuje.
×
×
 • Create New...