Jump to content

Ivo Mašek

User
 • Posts

  1,069
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  11

Everything posted by Ivo Mašek

 1. Teď jsem si pustil televizi a ten úvod, který je tu tak kritizován, netrvá ani 5 vteřin. Za mojí osobu - mě to fakt nevadí. Mě naopak velmi iritují reklamy, ale to je jiný "chlívek" a jiné téma.
 2. Dobře, k tematu: Tvůj dotaz: Tvá odpověď v tvém postu výše (vlastně rychlejší vlastní odpověď na tvojí vlastní pozdní otázku): ... možná by to chtělo vysvětlení, protože ty máš možnost ten program sledovat
 3. Vážený pane (a jemu podobným), pokud jste sobec a vidíte jenom sebe., tak je to samozřejmě váš problém a má to také vypovídající hodnotu (o vás). Ta ukrajinská televize nevysílá žádné filmy, je to čistě zpravodajství o místech zasažených válkou (kterou opravdu nezačali ukrajinci) a je to určeno pro lidi té země, i ty, kteří museli utéci a zanechat vybombardované domy, mnohdy i svůj osobní majetek, a také část své rodiny, která v těch místech zůstala a ta místa brání, atd. Ten kanál vysílá i v jiných zemí. S nějakou sledovaností toto nemá nic společného. Jestli vás to přesto irituje, je mě vás svým způsobem líto, a jenom si tak říkám, co jste v životě musel špatného zažít, že jste takovým sobcem. Každopádně to ale nebylo nic moc, protože bomby a rakety na vás nepadaly a o žádného z blízkých jste v této situaci nepřišel. A že bych měl být chudák, protože nemám možnost sledovat onen slovenský kanál ? Ne, opravdu se necítím jako chudák.
 4. U mě to samé. Fakt mě normálně funguje STB Vodafone, nemám problém s televizí, funguje inet, funguje WiFi, ..... až mě to přijde hloupý to sem psát a snad se budu i stydět.
 5. K filmu, který začíná v 20:00 hodin v pohodě usedneš +/- v 20:07 hodin a stále budeš čekat na jeho začátek. Během hodinu a půl trvajícího filmu (jehož čas ale bude ve skutečnosti trvat tak 2 hodiny a možná i trochu déle) se dozvíš, jaké elektrokolo si máš koupit, kterou zubní pastu si máš dnes pořídit (zítra to už bude jiná), od koho máš brát plyn, jakou kloubní výživu máš do sebe ládovat, kde si musíš vzít půjčku (a to v jednom filmu stihnou i několik si navzájem konkurujících poskytovatelů), ..... a také se dozvíš, jaké seriály musíš za měsíc shlédnout, a podobné zajímavosti. Já si v tom čase, kdy neběží film, odskočím na WC, udělám kafe, a často zajdu na balkon na kouřovou. A protože těch reklamních přestávek je hodně a trvají déle, než ten film, tak asi budu žalovat tu televizní společnost za úmyslné nucené poškozování zdraví, protože těch odskoků na balkon je fakt hodně 😃
 6. Tak na slaboduché serialy ve službě VOYO se už nesmírně těším. 😀 (To ti řekové mají tedy lepší vkus.)
 7. Ne vždy platí, že kdo se bojí, nesmí do lesa. Taky se už nemusí z toho lesa vrátit 😀
 8. Já jsem před nějakým časem přecházel ohledně mobilu z O2 na Vodafone. Potřeboval jsem k tomu samozřejmě OKU kód, v mém případě od O2. Oni tam mají také něco podobného, jako zde je "Můj Vodafone". Tam jsem můj OKU kód nenalezl. Takže složitý telefonát (různé přepojování - ten robotek je tam stejně hloupý jako tady) a pak po dovolání se živému člověku, mě ten dotyčný hodně dlouho lámal a sliboval "hory-doly". Můj odchod od O2 nebyl z důvodu nespokojenosti (byl jsem u O2 od doby Eurotelu), ale z důvodu sloučení služeb u Vodafone. Asi po necelé hodině mě ten OKU kód přišel jako SMS na mobil. Chtěli po mě jméno a tuším že i rok narození a číslo smlouvy (to si už přesně nepamatuji). Každý operátor vám musí sdělit váš OKU kód.
 9. Sakra, musel jsem si vzít brejle. 😃 . Ale zajímavé počtení. Už od dob Karnevalu si zařízení pronajímám. A jsem úplně v klidu. Mám postaráno o servis (a byl občas potřeba) a o výměnu bez problému.
 10. Tak on to tam vysvětluje technik. A asi to tak bude jak píše, bohužel.
 11. Vodafone koupil UPC a převzal břemeno, které k tomu náleželo. Pokud některé zařízení nemohl Vodafone provozovat (např. licenční podmínky, atd.), tak ho začal vyměňovat za zařízení své (viz "cihlička"). Určitě Vodafone neřekl, že "cihličku" jste si pořídili od UPC, tak holt máte smůlu. Kupte si nové zařízení od nás. Ne. Došlo k výměně. A má to logiku. A to samé by se mělo týkat i zařízení, zvané CA moduly. Buď překlopit CA od UPC na svůj systém Vodafone, a pokud to technicky nejde, tak vyměnit za CA Vodafone. - Cihlička - stb Vodafone - CA modul UPC - CA modul Vodafone To má přece logiku, ..... nebo ne?
 12. Tak BBC měla údajně nízkou sledovanost. A ty lidově čínské kanály mají asi velkou sledovanost. Hlavně ten zpravodajský kanál. To je slušná vymývárna. Na to penízky jsou, na BBC nejsou. Argument, že na to civí zdejší číňané neobstojí. Všichni mají satelit, nehledě na to, že při životě v zdejším reále a zdejšímu (evropskému) zpravodajství, se těm zprávám z čínské TV akorát zasmějou.
 13. S tím BBC se mě to vůbec nelíbí, ale nic s tím neuděláme. Bohužel. Taková TV8 je holt "zajímavější" a lidem hodně dá.
 14. Jsem rád, že se nenudím a stále mám co dělat. A tudíž se vyhnu tomu TV8. Obzvláště program v 20:00 hodin bude super: Hledat zmysel života. V poradně. ........ kriste pane
 15. Tyhle problémy se spojením herních serverů a on-line hraní tady byly už v dobách UPC. Pokud si matně pamatuji, řešilo se spoustu těchto problémů už před X lety za časů UPC. Ostatně proto si držím druhou inetovou linku od jiného poskytovatele. Každopádně stěžovatel je uživatelem inetu od Vodafone, a opravdu nemusí znát jak a co a proč si on má nastavit a tak podobně. Tohle by měl opravdu vyřešit poskytovatel internetu, tedy Vodafone.
 16. Na ovladači k "cihličce" a Kaonu bylo tlačítko s názvem "i" (informace). Fungovalo to jednoduše, intuitivně, nekostrbatě. Holt, pokrok není vždy pokrok. Co se týče tlačítek, která jsou zapadlá, tak na to se dá časem zvyknout. Palcem jdou nahmatat obrysy "zapadlých" tlačítek. ..... ale to tlačítko "i" tam fakt chybí.
 17. C.M. - Ty weby nespravuje Vodafone, ani nejsou jejich majetkem. Takže když najednou zmizí, tak se k nim logicky nikdo nedostane, ani Vodafone. Apropó: oni ti nějak chybí?
 18. Jo,jo. Byly výpadky. WiFi (mobil), pevný inet...... Já mám výhodu, že se ve mžiku můžu přepojit na pevný inet od GRAPE. Což jsem udělal a pohoda. Teď pár dní pojedu přes GRAPE, ať trochu "opráším" spojení ...... 😄
 19. Vypnout BBC World není šťastný nápad. Řekl bych, že je to solidní blbost.
 20. Tak se na ty kanály nekoukej. Nebo tě někdo násilím nutí ? Ovladač má tu výhodu, že můžeš přepnout jinam. ...... a nebo TV vypnout úplně.
 21. Mám premiový box Vodafone, který mě vyměnili při převodu z UPC na Vodafone, někdy minulý rok v létě. Je pravdou, že s "cihličkou" jsem se loučil těžko, neboť ona fungovala. Ovšem nutno podotknout, že začátky té "cihličky" byly opravdu tristní. Nefungovalo nic. A nejenom u nás. Jako první se s ní seznámili v Polsku. A byli zoufalí, tak jako tady. Stačí si jen zajít do historie tohoto fóra, a počíst si tam od uživatelů značnou řadu postů k oné "cihličce". To byl opravdu velký nepodarek, .... prostě šunt. A jak šel čas, udělali z "cihličky" výborný box pro sledování kabelovky. To box Vodafone nemá takové porodní bolesti ani zdaleka., to se nedá ani přiblížit k začátkům "cihličky". Nikdy jsem po celou dobu, co box Vodafone mám, nezpozoroval nijaké záseky. Přepínání z kanálu na další je rychlé (a oproti Kaonu B3001 přímo raketové - kdo ho zažil, ví) Až se dodělají další věci ( které "cihlička" uměla, ale po dost dlouhé době), u tohoto boxu, bude to fajn. Licence nejsou zadarmo, a u software to platí dvojnásob.
 22. Před několika lety zkoušeli v Německu DVB-C2. Fungovalo to. Byl to jenom pokus, poněvadž se vědělo, že DVB-C2 nebude ještě hodně roků aktualní. Opustit veškerou infrastrukturu, která souvisí s kabelovým přenosem (který funguje a může fungovat hodně a hodně dlouho - a to i pak jako C2) a která stála (a ještě bude stát) velké množství peněz, se mě zdá dost hloupé. Logiku se v tom ani nepokouším hledat.
 23. Premiový Vodafone box už nějakou dobu vlastním. Mám ho trvale pod napětím a nepozoruji nějaké zahřívání. Pravdou tedy je, že TV stolek má vnitřní poličky ze skla a sklo krásně odvádí teplo. Třeba je to tím, já nevím. Ovládání je svižné, nepozoruji žádné prodlevy.
 24. A co kdyby toho zadavatele něco osvítilo, a on si položil tu nejjednodušší otázku (asi jak pro koho nejjednodušejší), PROČ to diváci nechtějí vidět. Ať si tyhle televize založí vedlejšák, třeba tv pořad, kde budou jenom a jenom reklamy. Ono by se ale asi 99 procent diváku na to nekoukalo, že? A jsme opět u té otázky: PROČ? Nehledě na to, že valná většina reklam (čest těm doslova pár výjimkám) je tak stupidních, kde scénárista to odflákl na 100 procent, .... ale chtěl by za to balík prašulí. ..... a to bysme mohli pokračovat do nekonečna.
 25. Dám sem odkaz na recenze té LepšíTV: https://smartmania.cz/recenze-lepsi-tv-internetova-televize-pro-moderni-domacnost/diskuze/
×
×
 • Create New...