Přejít na obsah

Neustále nezabezpečené rozvaděče


Daviddvbc

Doporučené příspěvky

Ahoj, 

jelikož se zajímám o HFC infrastrukturu, vždy když jdu kolem nějaké UPC skříně tak spozorním. Bohužel často jsem sklamán tím, že zejména optické uzly nejsou zamčené, nebo jsou zabezpečené lepící páskou. 

Zejména mne rozhořčuje skutečnost, že přes mé opakované hlášení se nic nedělo. 

 

Konkrétně v blízkosti mého bydliště vím o dvou optických uzlech. Oba dva jsou venku, v plechových skříních.  Vždy jsou to 2 skříně, v jedné opt. převodník a napáječe, v druhé vyústění podzemních tras. 

 

Oba uzly o kterých se bavím, byly v době jejich objevení mnou neadekvátně zabezpečené. První se během nepřízně počasí sám otevřel, druhý byl otevřen již když jsem jej objevil.  Přesto, že jsem oba případy asi 2x s časovým odstupem 1 měsíc hlásil, stále nejsou pořádně zamčené. 

 

1. uzel vypadá na oko zavřený, nicméně stačí do dvířek opřít prst, a už se otevírají.

2. je stále v nezměněné podobě.

 

Napadá mne, jak toto řešit, a jestli je to celé v pořádku. Je mi jasné, že toto "není moje starost" , ovšem čekal bych, že bude Vf více dbát na zabezpečení klíčové infrastruktury.

Je to chyba Vf nebo Infotelu ? 

Jaký máte na tento problém názor Vy ?

 

Na druhou stranu, kdyby skříň nebyla otevřená když jsem procházel kolem, nemohl bych pořídit fotografie, a zdokumentovat, co v nich je. 

 

Tyto fotografie s vámi sdílím, jelikož se zde určitě najde někdo, koho by to mohlo zajímat. Připomínám, že fotografie jsem pořídil naprosto pasivně, tedy nebylo potřeba jakkoli skříň otevírat nebo manipulovat s dvířkami.

Spoiler


20230817_183326_HDR.jpg

20230422_162359_HDR.jpg

20230318_154952.jpg

20230318_154950.jpg

20230318_154943.jpg

20230621_185428.jpg

 

  • Souhlasím 2
  • Děkuji 2
  • Basic 250 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal CH7465VF, 1x CAM
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Slamb změnil název na Neustále nezabezpečené rozvaděče
Takových skříní je spousta, v Kr. Poli jsem dokonce viděl i rozvodnou skříň, která už byla uvnitř zkorodovaná i na odbočovačích a čokli si z ní dělali toaletu. Když to člověk nahlásí na VF, tak to je max. co pro to může udělat a zbytek ať si řeší VF. Jinak podobně jsem viděl i otevřené rozvodné skříně Cetinu, kde zase vesele prší na zvonkové dráty a svorkovnice.
  • Souhlasím 2
  • Děkuji 1
  • Smutný 2
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Veronika - Vodafone

Jak píše honza265, adresa první je Ečerova 2, Brno

druhá se nachází poblíž plynové výtopny u domu č. 1 na ulici Kubíčkova.

Obě lokality lze vidět na streetview

 

Ještě zajímavost.

Všimněte si, že na poslední fotce je na krabičce nálepka Netbox (I když je to špatně vidět).

Důvod toho by mně zajímal, jelikož se jedná jednoznačně o skříň Vf (UPC)

Upraveno uživatelem Daviddvbc
  • Basic 250 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal CH7465VF, 1x CAM
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 26. 11. 2023 v 16:51, Adolf.Shitler napsal:

Jinak podobně jsem viděl i otevřené rozvodné skříně Cetinu, kde zase vesele prší na zvonkové dráty a svorkovnice

Adolfe, jestli je to stále aktuální, zkuste mi poslat adresu/adresy, kde se ty otevřené rozvodné skříně CETINu nachází, př. ideálně s fotkami. Neslibuju zázraky, ale zkusím to ve firmě prošťouchnout. 

  • Kabel 300 Mb/s
  • Super
  • Komplet
  • 3x CA modul, 1x Nokia, 1x Technicolor
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...