Jump to content

Pepe

User
 • Posts

  615
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Everything posted by Pepe

 1. Pepe

  Disney+

  V zahraničí je Disney+ integrován do Vodafone set-top-boxů, tak snad brzo i zde.
 2. Já bych rád Vodafone znovu kontaktoval, tak jak v pátek. Ale doopravdy se mi nechce čekat na lince déle než je nutné. Dnes třeba už 15 min čekám na operátora, ale nejsem jediný a například na Facebooku jsou případy, kdy se čeká i hodinu. Řekl bych, že nejprve by to chtělo posílit lidské zdroje na klientském centru.
 3. Podle mých informací z pátku by se mělo jednat o výpadek služby Můj Vodafone a pracuje se na opravě.
 4. Budu asi hnidopich, ale ocenil bych, když by tam bylo raději slovíčko "Pronajmout" místo "Koupit".
 5. Je potřeba zmínit, že Xiaomi Mi Box S jako jeden z mála chytrých TV krabiček má podporu certifikace Widevine L1 (tedy Netflix, Amazon Prime až do rozlišení 4K) narozdíl od spousty jiných zařízení.
 6. To ano. Když vidím příspěvky zde na fóru ohledně přechodu na Vodafone appku, tak je většina negativních, ale žádný software není dokonalý a snad doufejme, že to brzo bude lepší. Ono zase moc pozitivních příspěvků na sociálních sitích ani na diskusních fórech moc nenajdete. Z mého pohledu jsem spíš převod chtěl urychlit a to se vlastně možná díky mému příspěvku stalo. Naplánovanou výměnu mam na čtvrtek. Co mě překvapilo je, že mi operátorka řekla, že když vlastním baby Kaon, tak cena za službu zůstává stejná a že tedy e-mail, který se zmíňoval o navýšení ceny za pronájem zařízení se mě netýká. Vyměnit pomalý Kaon za novější Vodafone u televize, která nemá CI slot, vnímám jako velkou výhodu zejména kvůli dodatečným aplikacím jako je HBO MAX, Netflix a certifikaci DRM.
 7. Tak převod u mě opět odložen. Na webových stránkách vidím 1.5., předtím 1.4.
 8. Tak snad budou myslet i na zákazníky, co mají zakoupený Horizon set-top-box a nabídnout jim k odkupu také Vodafone TV Box na místo pronájmu jak je to uvedené v ceníku.
 9. Když koukám do menu Správci, tak je tam řada nových lidí. Uvidíme, co z toho vyleze. 🙂
 10. Oficiální spuštění a zatím jsou k dispozici pouze aplikace YouTube a YouTube Kids na set-top-boxu. Snad časem přibyde Netflix a další aplikace, které jsou v ostatních zemí, kde působí Vodafone. Taky je tam možné zařízení odkoupit do svého vlastnictví. Uvidíme, zda se časem něco změní.
 11. Osobně bych nic nemazal. 😉 Stačí vlákno jenom zamknout, aby nebylo možné v diskusi pokračovat.
 12. OT: @Jirka007 teď by mě vážně zajímalo, proč jste vyjádřil nesouhlas s uživatelem @cvancara. Nemá pravdu? Jako angličtina vykání má, ale v dnešní době se moc často nevyskytuje, ne-li vůbec. Existují však způsoby jak rozlišit pozdravy mezi přáteli či nadřízenými. Já jen, aby to nezapadlo. 😉 To reagování se dá velmi snadno vrátit.
 13. Na diskusních fórech v anglickém jazyce se tyká a musím souhlasit s tím, že ve 21. století je na Internetu týkání běžná věc (přeci jen, když je to napsané na Wikipedii, tak to určitě musí platit, né? 😄 Jokes asides.). Nemohu se stotožnit s tím názorem, když se někdo na sociálních sitích ohrádí většinou s názorem: "Co mi tykáš? Husy jsme spolu nepásli.".
 14. Uvidíme, co to přinese. Myslím si, že uvést HD DVR Mediabox na trh byla chyba. Jakmile set-top-box nenaběhl z důvodu jakékoliv chyby, tak v tom případě se nešlo dívat na televizi, ale nešel ani internet. Ačkoliv myšlenka 2v1 byla zajímavá, tak nebyla dotažena ani ze softwarového hlediska.
 15. Pepe

  Změna DNS

  Neblbněte. 🙂 DNS servery UPC stále nepodporují DNSSEC natož jejich doména, ale Vodafone má jejich doménu zabezpečenou pomocí DNSSEC. Možná se to s Vodafonem změní, kdo ví. Já jsem se na to UPC naposledy ptal před rokem: Nedalo mi to a vyptával jsem se na to víc i na podporu DNS over TLS až mi po dvou týdnech zavolal jeden pán z technické podpory, který se mi to snažil vysvětlil akorát škoda, že né po e-mailu. Vysvětloval jak tu síť mají zabezpečenou, apod.
 16. Mam ten stejný problém a neděje se to pouze na jednom kanalu. Navíc zkoušeno na různých zařízení (Android 7 - Horizon GO, Ubuntu 19.10 - Chrome)
 17. To není úplně pravda. Stačí chytrá krabička (většinou uváděné jako TV Box), ale v mém případě používám Odroid C2, Pine A64 na kterých běží Android. Z Google Play stačí stáhnout Horizon GO pro ZZ, ale lepší na to je Kodi s pluginem pro tvheadend. DVB-C
 18. Pepe

  Horizon Go

  Už zítra bychom se aspoň něco málo mohli dozvědět jak to dopadne dle Reuters.com.
 19. Já jen naivně budu doufat, že nám to přinese nějaké zlepšení. Mohlo by. V současné době UPC ani jeho DNS servery nepodporují DNSSEC, kdežto vodafone.cz ano. Doufám, že to bude číst někdo z Vodafonu a zamyslí se např. nad obnovením prodeje CA modulů, na lepších set-top-boxech a dokonce na lepších modemech (a jejich firmwarech!) a ať hlavně zahodí ten nesmysl jako je IPv6 DS-LITE viz článek na Root.cz
 20. Takže problém tam je a radši ho UPC bude ignorovat. To samé s DNSSEC pro upc.cz a nemluvím o DNS serverech… Slambe, díky za reakci! Souhlasím s tebou a odvádíš skvělou práci. Jen je škoda, že UPC to takhle kazí. Ach jo.
 21. Změna webhostingu z Wedosu na Snackhost.eu, mohu vědět proč? :-) Pokud nechceš veřejně, tak se nic neděje, ale každopádně PM uvítám a mrkněte se @Slamb na DNSSEC záznamy. // No, s DNSSEC záznamy upc.cz na tom není o moc lépe.
 22. Pepe

  Horizon Go

  @David - UPC chyba je stále přítomna. Co mohu udělat, proto abyste to fixnuli?
 23. Ty komentáře pod článkem jsou více záživné než ten článek sám o sobě.
 24. Pepe

  Horizon Go

  Takže pokud máte pouze Air Mouse a setkáte se stejným problémem, tak jste v loji. To same, pokud mate touchpad nebo mys. Je potřeba vzít k tomu klávesnicí. Zmáčknout tab, vyplnit jméno, opět tab, vyplnit heslo, tab (a ted nevim, zda stačí jenom jednou, jestli to rovnou skočí na Přihlásit se a nebo dvakrat) a pak enter. :-)
 25. Pepe

  Horizon Go

  Konečně už je opravené to pomalé načítání při spouštění jakéhokoliv pořadu zpětně. Sjednocený design. (y) Snad to půjde ovládat i ovladačem od Xboxu? Co mi jedině vadí, že jsem od televize, tak zhruba 4-5m a v té nové verzi mam doopravdy problém z gauče nebo klidně i z postele přečíst ze kterého dne si pouštím daný pořad zpětně a nebo dokonce tam je spodní lišta s daty, kdy běžel naposledy. Nepřečtu to ani za boha a ani popis o čem to je. A to mam zrak doopravdy dobrý. V obývaku např. mam login screen. Klikám na heslo jak šílenej a taky na login a nic. Jedině na co šlo, tak bylo kliknout na "Zapomenuté heslo", ale zkusím ještě restart,a le pochybuju, že to pomůže. :-) Nemohu už upravit příspěvek a to jsem to měl rozepsané. Každopádně sorry za double post. Korekce posledního odstavce V obývaku mam login screen (z ničeho nic). Klikám na heslo jak šílenej a taky na login a nic. Tzn to nejde vyplnit ani změnit. Jedině na co šlo kliknout, tak je spodní lišta s odkazy. Data promázana. Cache taky. Opět jsem v bodě, kdy mi nejde zadat login a heslo (předtim to bylo alespoň vyplněné a včera to fungovalo).
×
×
 • Create New...