Jump to content

honza265

User
 • Posts

  32
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

honza265 last won the day on March 18

honza265 had the most liked content!

Vodafone services

 • Vodafone fixed internet
  500 Mb/s
 • Vodafone mobile internet
  -
 • Vodafone television
  Komfort
 • Vodafone devices
  Vodafone TV STB
 • Place of subscription of Vodafone services
  Praha

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

honza265's Achievements

Level 4

Level 4 (4/14)

 • Conversation Starter
 • Dedicated
 • First Post
 • Collaborator
 • Week One Done

Recent Badges

5

Reputation

 1. Dobrý den, pozoroval jsem to samé už nějakou dobu. A pokud se nepletu, přes zpětné shlédnutí je vše v pořádku. A mám takový pocit, že i opakovaný pořad v lineárním vysílání, pokud byl, tak byl v pohodě. Dělo se tak jen v přímém přenosu. Připojení také přes Vodafone box.
 2. Ta kvalita je příšerná už teď, kam se to hrabe na DVB-T2 😞 Na to, že přijímám před DVB-C, bych očekával tu kvalitu maximální možnou.
 3. Ano, problém stále přetrvává na VF STB a to jak po restartu STB, tak i Vodafone Station. Ve Vodafone aplikaci na Androidu je již vše v pořádku. Spojím se tedy s podporou, jak píšete. Díky!
 4. Na ČT sport v DVB-C není už od včerejška k dispozici EPG. Na androidu v aplikaci je stejný problém, dokonce díky tomu ani nelze stanice spustit přímo z programu. Jediná možnost je spustit stanici před nebo za ČT sport a přepnout šipkami nahoře vlevo. Je to nějaký globální problém? Jak jste na tom ostatní? Nezdá se mi, že by to bylo navázané jen na můj účet. Děkuji.
 5. Pokud to už funguje, tak super. Už nejsem doma, tak nemůžu potvrdit. Ale věřím 🙂 Díky! Nicméně, co se komentáře týče, Slamb přímo doslova psal "nejspíš používáte nějakej podezřelej server pro překlad adres". Pochybuju, že to myslel na adresu Vodafonu 😉
 6. Ale prdlajs DNS. Na nic jsem nesahal, nic jsem neměnil, proč bych to dělal. Jen to prostě najednou přestali fungovat. Evidentně problém na straně Vodafonu. Bez diskuze.
 7. Potvrzuji, také mi to nefunguje. Ani URL přes browser, ani přihlášení nebo zobrazení kešek v aplikacích Locus, c:geo nebo oficiální Geocaching. Říkal jsem si, že jim to asi spadlo, občas se to stává. Připojení přes WiFi na internetu Vodafone 1Gbps. Po přepnutí na mobilní data O2 vše funguje bez sebemenšího problému.
 8. Já to nikde nenastavuju. Tak to má normálně být. To průhledné je špatně. Mně se to načte někdy nejdřív průhledně a pak se "donahraje" tmavé pozadí. Když to běhá jak má, tak za průhlednost ani není vidět a otevře se to rovnou s tmavým pozadím.
 9. OK, tak to se na to musím podívat, omlouvám se, pokud tomu tak opravdu je. Já jedním ovladačem a jedním stisknutím zapínám přes "makro" STB, TV a receiver a je tedy možné, že to tam je. Jen to neslyším, jak to nabíhá. Jak to jde postupně, tak v momentě, kdy se zapne receiver a tedy i repro, STB už chvíli běží, takže zněla je odehrána:)
 10. A co si nastavit to rychlé zapnutí? Teď nevím, jak se to v menu přesně jmenuje. Možná STB žere víc v režimu stanby, podle mě ale minimálně, ale zase se nespouští s logem a dlouho. Tak to mám já a zatím jsem si nevšimnul, že by mi to nějak hrálo. Jen pokud STB "bootuje" s logem Vodafonu, pak to tam něco hraje, to jo.
 11. Ano, mně se děje to samé. Nehledě na rychlost, respektive spíš pomalost, se kterou se samotné EPG zobrazí. Trvá to docela dlouho a často se načte nejdříve transparentní, bez tmavého pozadí, takže se téměř ani nedá číst. Až po chvíli se donačte i to tmavě pozadí. Už to pozoruji nějakou dobu, dříve se to nedělo. Je to, jako kdyby STB z nějakého důvodu nestíhal.
 12. Výborně, takže další "vylepšení". Nevím, kdy se tak událo, muselo to být teď někdy nedávno, ale už nejde přepnout ani na stereo... 😞 Obě jazykové stopy Čeština na ČT1 i ČT2 (jiné ČT stanice jsem raději ani nezkoušel) jsou natvrdo nastavené na DD 5.1 (možná i DD 2.0, nevím, v momentu testování tomu tak ale nebylo). Třetí jazyková stopa Původní znění je sice Stereo, ale je použitelná jen u českých pořadů. Jakmile je tam opravdu původní jazyková stopa (angličtina, němčina apod.), tak si jednoduše stereo a pro něj Dolby Pro Logic do všech repro prostě nepustíte. Hlavně kvůli centrálnímu repro a dialogům. Jedině jít do hlavního nastavení a tam zapnout Stereo natvrdo. Jenže pak zase nepojede Dolby Digital vůbec, ani u pořadů, které ho mají, pokud ho zase přes hlavní nastavení nezapnete. Ideální... 😞 Stačí pořad (film, dokument) s původní jazykovou stopou, který není vysílán v Dolby Digital, a to je valná většina, a hlas z centrálu neuslyšíme. To je fakt na palici. Jsem normálně tolerantní, ale kluci, když to neumíte, tak to snad raději nedělejte. Fakt jsem už nakrklý. Něco, co fungovalo u UPC, rozbijete, ale pořád tam bylo jakž takž nějaké řešení. Jenže i to se vám podařilo rozbít. Fakt tleskám... 😞
 13. Vodafone box mám zapojený přes HDMI normálně do receiveru Onkyo a z Onkya zase dalším HDMI do TV. V TV mám zakázaný zvuk a přehrávám ho úplně normálně přes Onkyo receiver. Není s tím žádný problém z funkčního hlediska. Jediný problém je, ale podle mě z pohledu fungování domácího kina docela zásadní, že se na rozdíl od předchozí UPC HD DVR mediaboxu (cihly) nedetekuje automaticky Dolby Digital zvuk, pokud je k dispozici (speciálně na stanicích ČT). Postě hraje jen to, co máte nastavené ve Vodafone boxu. Pokud chcete Dolby Digital, musíte si zjistit třeba na webu ČT, jestli je pořád opravdu v nativním DD vysílán, protože tato informace nikde v EPG ani jinde není, a potom vybrat metodou pokus omyl zvukovou stopu. Protože v nastavení jazyku pro daný pořad není DD nijak specifikovaný. Jen tam jen třeba 3x "Čeština", kde jedna stopa je třeba úplně hluchá, a potom "Výchozí jazyk", který ale může být třeba anglická stopa. Problém totiž je, že jedna z těch českých stop je totiž stále s příznakem Dolby Digital 2.0, i když nativně tomu tak vůbec není (o 5.1 ani nemluvě). To znamená, že zvuk hraje, ale centrál je hluchý. Vokály tak jdou z levého a pravého repra, takže nepřirozené, nepříjemné. S UPC boxem se toto nedělo, receiver mi automaticky přepnul zvuk do Dolby Digital, pokud tak byl pořad vysílán, aniž bych na cokoliv šahal. A pokud zvuková stopa dál už v DD nebyla, opět mi to přepnulo zpět na Stereo (resp. Dolby Pro Logic v receiveru). Takže pořád jsem měl vokály z centrálního repro. Ať už z nativního 5.1 nebo přes Prologic ze Sterea (pokud bylo nativně 2.0, tak pak samozřejmě ne). S Vodafone boxem se mi nic takového nastavit nepodařilo a upřímně, už jsem to vzdal...
 14. Vždyť to píšu 😀 Jsem převedený z UPC na Vodafone TV loni v prosinci a TV přes web na PC funkční. Internetové připojení v rámci "západní Evropy", mimo EU, ČT Sport funguje bez omezení. Moc jsem to neprocházel, jsem v práci a nemám na to čas. Ale vypadá to celkem v pohodě, jen mi tam na první pohled chybí TV program. Je to rozdělené dlaždicemi na jednotlivé stanice, u kterých je napsaný právě vysílaný pořad, ale program stanice je vidět až po kliknutí, dole pod videem. Přehled programu všech stanic například na časové ose (něco jako webové EPG) jsem zatím neobjevil. Přihlašovací údaje jsou stejné jako do mobilní aplikace.
 15. Tak konečně jsme se po mnoha měsících slibů dočkali 😀 Ufff, byla to ale dřina... 😅 https://tv.vodafone.cz/ U mě funkční i mimo CZ internet a EU, ale stále v rámci Evropy.
×
×
 • Create New...